Jump to content

Jedyny słuszny poradnik - Dyskusja, komentarze, sugestie

• Please log in to reply
1558 replies to this topic

pol0 #41 Posted 19 February 2012 - 06:30 PM

Private

• Player
  • 10730 battles
  • 36
Moim skromnym zdaniem :

Poradnik bardzo dobry. Ciekawe wnioski, interesujące spostrzeżenia, dobre wskazówki których nigdy za wiele.

Dodałbym tylko mapki...przykład

Himmelsdorf

Posted Image

Jedna z najlepszych map. O ile jest rozegrana poprawnie....

Kawał dobrej roboty :) Mam nadzieje że będzie aktualizowane :)

Jeszcze małe ale...

Napisałeś że zakładasz że:
"Nie poświęcaj swojego czołgu za darmo, licząc, że reszta drużyny wykorzysta twoje poświęcenie.
Zawsze zakładaj, że cała drużyna przeciwnika gra bardzo dobrze, a wszyscy z twojej nie umieją grać."

a następnie zakładasz że...

"Czołg lekki ma słabe działo. Jego życie na polu bitwy ma mniejszą wartość niż czołgu ciężkiego. LT jedzie razem z HT. LT wykrywa nieprzyjaciela, sam zostaje wykryty. Nieprzyjaciel go trafia, ale wtedy przyjacielski HT trafia nieprzyjaciela. I jest do przodu o jeden strzał, dzięki czemu może wygrać to starcie."

"Jeśli np. ty w T-34-85 wraz z IS-4 walczycie z wrogim IS-4, który jest za rogiem i każdy z IS-4 już ledwo zipie? Wyskocz pierwszy, przyjmij strzał na siebie i daj swojemu IS-4 te kilkanaście sekund, w czasie których może dobić przeładowującego wroga. Pozwól ciężko uszkodzonemu czołgowi się wycofać. Będzie cię wspomagał z drugiej linii, bądź będzie bronił. On ciągle może strzelać!"

Mogę sie z tym zgodzić jeśli grasz w plutonie to nawet masz racje ale jeśli samotnie.... to

sytuacja 1 ( przyjacielski HT poczeka aż zginiesz, zastanowi się jeszcze...oberwie raz... i dopiero odpowie ogniem )

sytuacja 2 ( IS-4 ucieknie, zajedzie Ci drogę żebyś się nie mógł wycofać, ucieknie bo ma mało HP itp... )

czyli można się spodziewać wszystkiego, a ogólnie to możesz pisać ile się da (na czacie ) nikt nie słucha, pomocy wzywać nikt nie słucha.... jak na jedną stronę jedzie 2, na drugą 10, a ... 3 zostaje w bazie.

HatefulEvil #42 Posted 20 February 2012 - 03:09 AM

Warrant Officer

• Player
  • 37251 battles
  • 798
  • [-OZ] -OZ
"Nie odpuszczaj żadnego fragmentu mapy. Wybrałeś sobie, gdzie pojedziesz, ale okazało się, że większość / wszyscy tam jadą? Jedź gdzie indziej. Jeśli jesteś sam lub w mniejszości, broń tamtego fragmentu. Nie zostawiaj żadnych luk w waszych liniach. Jeśli ty nie załatasz dziury, nikt tego za ciebie nie zrobi."

i wiekszosc razy kaska w plecki. niestety jestem tym naiwniakiem ktory pakuje sie do pustych alejek :P

Minions #43 Posted 23 February 2012 - 06:43 PM

Private

• Player
  • 7517 battles
  • 3
Bardzo przydatny, bardzo romantyczny :), bardzo entuzjastyczny i najwazniejsze: rozsądny PORADNIK. Dziękuję że mimo jakiegos tam doświadczenia w grze, dowiedziałem sie masy przydatnych rzeczy. A ze swojej strony chciałbym podkreslić (co zresztą było w tekscie):
NIE STAWAJCIE NIGDY KOLEDZE ZA D..., NIGDY! (ani tez milimetr od jego boku). Pamietajcie ze TD manewruje gąsienicami bo NIE MA ZWYKLE WIEŻY i stojący zaraz obok czołg skutecznie TD unieruchamia. Niezwykle frustrujące :)
Pozdro Voytech.

SyriusM #44 Posted 26 February 2012 - 09:19 PM

Private

• Beta Tester
  • 8987 battles
  • 3
Jak dla mnie poradnik nie dziala w soboty i niedziele w godzinach wieczornych. Taki powinien byc dopisek xD 10 przegranych pod rzad ;| ogarnia mnie frustracja kiedy
Ciezkie wjezdzaja na gorki a mediumy kampia w bazie i pech chce ze  trafiam na takie teamy ;|

W tygodniu spisuje sie swietnie:D

ps. swiadomosc wsrod grajacych dzieki temu poradnikowi by sie przydala, ale nie ma takiego po angielsku bo chetnie bym polecal w grze dla grajacych xD

mnik1 #45 Posted 27 February 2012 - 12:11 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 21853 battles
  • 1,170
Tajemnicą poliszynela jest fakt, że w weekendy poziom graczy leci na pysk.

Loonar #46 Posted 27 February 2012 - 07:14 AM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 27153 battles
  • 508
  • [M--K] M--K
wez granie w weekendy to prawdziwy horror mi sie udalo tylko zdjac gwiazdki z mojego 22 pojazdowego garazu na szczescie bylo rano wiec jeszcze malo niedzielnych graczy bylo:) ale co godzine bylo gorzej az przestalem grac i wchodzilem po 2 odcinkach czterech pancernych:) a poradnik przyda sie nowym ale jako mily akcent bo w bitwie sie rozczaruja niskim poziomem graczy... ja mysle zeby wg powinni dac przymusowy abonament:) moze to zmniejszy ilosc takich graczy:) pozdro

radier #47 Posted 27 February 2012 - 11:42 AM

Lance-corporal

• Beta Tester
  • 24086 battles
  • 76
  • [PGT] PGT
http://wot-news.com/...p/stat/calc/en/
To jest lepszy sposób na sprawdzenie poziomu zajebistości w grze.

U mnie Efficiency rating:1551.2
Ewentualnie to bardziej przejrzyste statystyki: http://wot-dossier.appspot.com/

pustelnik_64 #48 Posted 27 February 2012 - 08:10 PM

Private

• Player
  • 47456 battles
  • 1
Poradnik świetny dorzucę więc i swoje dwa grosze.

Co do amx 40 mam zgoła odmienne zdanie od ciebie. To jest taki mały KV – podobna prędkość i przyśpieszenie, cudownie wyprofilowany pancerz, który jeśli nie walisz w dolną płytę to dinguje pociski z dużo większych kalibrów(rekord to dwa pociski odbite z topowego działa- 88 mm tieru VII- mojego JgPzIV na Ruinbergu przez długość placu). Topowe działo furory nie robi ale na atakowanie z boku wystarcza nawet na większe cele. Takie połączenie daje bardzo ciekawe możliwości. Nieostrożne bt7, które mnie chciało na Redshire od tyłu wykończyć w końcu się zagapiło i to kosztowało je życie. Mimo wszystko wiele zależy od MM.

A 20 to z kolei zwiadowca i nic więcej. Działo, które ma tu sens to 46 mm. Duża siła przebicia, dająca czas na poprawki szybkostrzelność i akceptowalne obrażenia.  Próba użycia go jako meda, czy będąc toptankiem uznanie się za niezniszczalnego to pewny zgon. Tym czołgiem snajpienie mija się z celem, chyba że robi się to zza ciężkiej osłony i jest opcja zwiana na pełnym gazie. Tu pancerz to magiczne cyferki jakie wskazuje prędkościomierz i refleks. Jako top tank na Komaryniu nie byłem w stanie nic podziurawić, więc poczekałem aż się td na pozycjach ustawią i po dwóch minutach szalenia między wrogami zostali odstrzeleni.

StugIII -  bardzo sympatyczny td. Jest mały, szybki, zwinny i ma dobry jak na swoją klasę pancerz. Kałasznikowem on nie jest ale strzela wbrew pozorom bardzo szybko. Topowe działo daje spore możliwości snajpienia, niska sylwetka ułatwia ukrycie się, a szeroki ruch działa daje duże pole ostrzału. Czym innym jest zabawa z założoną 105 StuH – wtedy staje się prawdziwym działem szturmowym. Mniejsza celność wymaga zmiany taktyki z zabawy w snajpera na bardziej agresywną na co pozwala wysoka mobilność. W miastach kryjemy się za winklem wystawiając lufę i ustawiając się pod kątem, na otwartych przestrzeniach operujemy tuż za medami. Takie ryzykanctwo wynagradza potężna siła  ognia– medy i ligty to tieru IV bierze na max dwa strzały. Czołgi ciężkie też nie są bezpieczne nawet od frontu, bo jeśli nie zostaną zadane bezpośrednie obrażenia to zgubią gąskę, padnie silnik zatnie się wieża czy działo słowem duża szansa na obrażenia krytyczne.  Przy 105 obowiązkowo należy założyć rammer. Jeśli ktoś wątpi w siłę tego działa to powiem udało mi się nim przegryźć przez front e75 które wyskoczyło na mnie w mieście – niestety był to ostatni strzał.

Mountain pass – to częstą praktyką stało się kampienie na wylocie lodowca i po drugiej stronie. Jeśli nie wylądują tam ze dwa td z jakimś wsparciem to jest to otwarte piękne przejście dla wroga. Startujący z północy zwykli przyklejać się do zbocza po obu stronach drogi i jeśli zrobią to umiejętnie to są nie do ruszenia, sami mając duże pole ostrzału i blokując dodatkowo ewentualną grupę spod mostu. No chyba że (co wcale nie tak rzadko się zdarza) zespół południowy podciągnie artę, która będąc nietykalną dla ognia bezpośredniego eliminuje po kolei obstawę wąskiego gardła.

Steppes – nigdy ale to nigdy nie ignorować wschodniej flanki – kolumna 0. Kilka razy z dwoma medami ruszając z północy moim JgPzIV po likwidacji jednego czołgu wyłanialiśmy się w mniej więcej I9 kasując artę i czołgi ciężkie. Nieopisaną radochą jest robienie sita z czołgu, który od frontu ciężko ugryźć, a tył i boczki są nader apetyczne i dostępne.

Demox #49 Posted 27 February 2012 - 10:32 PM

Lance-corporal

• Beta Tester
  • 22085 battles
  • 94
Świetny poradnik. Ująłeś w nim większość rzeczy które ja bym napisał tworząc poradnik tylko lepiej to wszystko opisałeś. Ja nie mam motywacji do poradników i nie umiałbym tak wszystkie wytłumaczyć
Widać że masz pojęcie o grze szczególnie w drobnostkach jak np.

Chroń uszkodzone czołgi. Czołg posiadający 1 HP ciągle ma działo, z którego może strzelać. Jeśli masz więcej HP, zasłoń sobą kolegę i przyjmij na siebie ogień wroga. Jeśli np. ty w T-34-85 wraz z IS-4 walczycie z wrogim IS-4, który jest za rogiem i każdy z IS-4 już ledwo zipie? Wyskocz pierwszy, przyjmij strzał na siebie i daj swojemu IS-4 te kilkanaście sekund, w czasie których może dobić przeładowującego wroga. Pozwól ciężko uszkodzonemu czołgowi się wycofać. Będzie cię wspomagał z drugiej linii, bądź będzie bronił. On ciągle może strzelać!
Z tego co zauważyłem mało osób poświęca się dla dobra członków drużyny.. Dużo ludzi gra bezmyślnie i to jest problem (chociaż może to dobrze, bezmózgi są zarówno w naszej drużynie jak i w przeciwnej co można wykorzystać)

Nie przeczytałem wszystkiego bo trochę tego dużo ale z tego co przeczytałem mam tylko uwagę co do erlenberga.
Twoja taktyka doprowadziła by do tego że obie drużyny kampiłyby przy swoich bazach czyli campinovka2. Na tej mapie wszystko zależy od graczy...  Liczy się dobra obrona i dobry atak. Gdzieś się drużyna nie popisze - porażka albo remis.

Jak będzie czas to może coś dopiszę.

Powinno być obowiązkowe zapoznanie się z twoim poradnikiem zanim zacznie się grać na tierze wyższym niż 2. Pozwoliło by to uniknąć wielu bezsensownych sytuacji i do tego wielu noobów oszczędziło by lepszym graczom nerwów.

Minions #50 Posted 28 February 2012 - 09:59 AM

Private

• Player
  • 7517 battles
  • 3

View Postradier, on 27 February 2012 - 11:42 AM, said:

http://wot-news.com/...p/stat/calc/en/
To jest lepszy sposób na sprawdzenie poziomu zajebistości w grze.

U mnie Efficiency rating: 1551.2
Ewentualnie to bardziej przejrzyste statystyki: http://wot-dossier.appspot.com/

EEEEE tam z takim ratingiem
Mnie wyszło: Efficiency rating
1888

co niby oznacza ze jestem superchruper macho, a nie jestem.

dzieki Vojtechowi zacząłem kątowac pancerz w Stugu i JPanther i widac efekt w postaci conajmniej kilku dingów o ile wiemy gdzie stoi przeciwnik.

Taszi #51 Posted 28 February 2012 - 10:02 AM

Staff Sergeant

• Beta Tester
  • 9929 battles
  • 442

View PostMinions, on 28 February 2012 - 09:59 AM, said:

EEEEE tam z takim ratingiem
Mnie wyszło: Efficiency rating
1888

co niby oznacza ze jestem superchruper macho, a nie jestem.

dzieki Vojtechowi zacząłem kątowac pancerz w Stugu i JPanther i widac efekt w postaci conajmniej kilku dingów o ile wiemy gdzie stoi przeciwnik.
Wychodzi Ci dokładnie 1253.63 co oznacza że jesteś raczej średniakiem ale z wyższej półki :) To, że nie wiedziałeś o kątowaniu tylko to potwierdza :P

Minions #52 Posted 28 February 2012 - 12:48 PM

Private

• Player
  • 7517 battles
  • 3

View PostTaszi, on 28 February 2012 - 10:02 AM, said:

Wychodzi Ci dokładnie 1253.63 co oznacza że jesteś raczej średniakiem ale z wyższej półki :) To, że nie wiedziałeś o kątowaniu tylko to potwierdza :P
No i teraz sie zgadza :D A błąd polegał na wpisaniu ręcznym danych zamiast pobraniu z serwera :) oraz nieuwzglednieniu sredniego tieru. Dziekuje za wyprowadzenie z błędu.

GoodEnemy #53 Posted 02 March 2012 - 05:07 PM

Private

• Player
  • 6270 battles
  • 1
Genialny poradnik! Świetna robota.
Jedyny, w którym znalazłem pokrótce rozpisane taktyki. Genialne byłoby dodanie do opisu taktyk małych mapek z zaznaczonymi drogami albo punktami, o których jest mowa, bo mi, jako początkującemu, ciężko się zorientować o jakie miejsca chodzi, nawet po wygooglowaniu mapek.

Cała reszta jak najbardziej na wielki plus.
Dzięki.

observer1971 #54 Posted 03 March 2012 - 01:52 PM

Corporal

• Player
  • 12530 battles
  • 122
Fantastyczy poradnik - zwłaszcza ustęp (z przeproszeniem:-)) o TD i Marderze w szczególości. Pozwolę sobię jednak na dwie uwagi, a mianowicie:

View Postvoytech, on 23 January 2012 - 09:15 AM, said:

5.4 Niszczyciele czołgów
Niszczyciele czołgów służą do obrony.
Nic bardziej mylnego. Jako zagorzały wielbiciel Mardera (1061 bitew - wliczywszy mozolne grindowanie i ogólną naukę walki w WoT, 1515 podziurawionych przeiwników, WR 59% - tylko na randomach) mogę śmiało powiedzieć - Marder doskonale sprawdza się podczas wspierania ataku drużyny, byle (tu w pełni zgadzam się z czcigodnym autorem poradnika) zachować rozsądny dystans/pozycję.

View Postvoytech, on 23 January 2012 - 09:15 AM, said:

Marder II to arcydzieło. Najbardziej OP czołg ze wszystkich, jakie na razie istnieją w WoT. Tym bardziej mnie śmieszy opinia redaktora jednego z portali o WoT, że „nie ma bardziej nieprzydatnego czołgu od Mardera”. Mogę mu odpowiedzieć krótko: l2p. Na tym czołgu mam obecnie 363 bitwy, 73% zwycięstw, 50% przeżywalność, 733 zabitych, ponad 2 KpB i 6,11 DD/DR 37 Hero of the Battle oraz 9 Halonenów zawsze będąc w dolnej połowie składu. To chyba mówi wszystko.
Zalety: kamuflaż, zasięg widzenia, działo
Wady: brak pancerza, niska żywotność
Granie Marderem opiera się na generalnej taktyce grania TD, czyli obronie, ale z paroma wyjątkami. Ze względu na kompletny brak pancerza i bardzo niską żywotność (170) trzeba tym bardziej skupić się na wyeksponowaniu zalet i ukryciu wad. A więc za wszelką cenę prowadzić walkę dystansową pozostając w ukryciu i nie pozwolić się wykryć, bo to oznacza natychmiastową śmierć. Wielu czołgom wystarcza nas trafić raz, góra dwa razy. Ponieważ prędkość Mardera nie jest zawrotna, trzymaj się nim w pobliżu bazy, żeby w razie problemów ją obronić, a gdy cała twoja drużyna padnie i zostaniesz sam, żeby zdobyć Kolobanova. Zawsze będąc ukrytym za krzakami. Zawsze. Nigdy nie prowadź walki nie będąc w ukryciu. Pierwszy skill dla załogi to oczywiście kamuflaż. Drugi i trzeci nie mają w przypadku Mardera żadnego znaczenia. Ekwipunek to obowiązkowo Camouflage Net, Binocular Telescope i Coated Optics. Każdy inny jest bez sensu. Kropka.

Dość autorytatywne:) Kropka. Luneta i osłonięta optyka to dla mnie połączenie bez sensu, co niby ma dać? Kropka. Kamo, Luneta i Ulepszony system naprowadzania to jedyne sensowne połączenie. Kropka:) A tak na poważnie - szybkość celowania to jeden z atrybutów Mardera i jego właśnie należy jeszcze bardziej usprawnić.

Poza tym chylę nisko czoło przed autorem. Poradnik przeczytałem z wypiekami na uszach, co zmusiło mnie do obłożenia ich lodem:) Pozdrawiam.

Tankerson #55 Posted 03 March 2012 - 09:10 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 11368 battles
  • 394

View Postobserver1971, on 03 March 2012 - 01:52 PM, said:

Nic bardziej mylnego. Jako zagorzały wielbiciel Mardera (1061 bitew - wliczywszy mozolne grindowanie i ogólną naukę walki w WoT, 1515 podziurawionych przeiwników, WR 59% - tylko na randomach) mogę śmiało powiedzieć - Marder doskonale sprawdza się podczas wspierania ataku drużyny, byle (tu w pełni zgadzam się z czcigodnym autorem poradnika) zachować rozsądny dystans/pozycję.

A marder a inne TD to co innego. O ile Marder sprawdza się na niskich tierach jego wysokotierowy odpowiednik nie dałby rady w tym samym stylu gry, co może być spowodowane większym ogarnięciem graczy wysokich tierów.

Ogólnie poradnik super, już w połowie punktu 3 dałem plusa  :Smile_great: .
Genialne!!!
Wiedziałem, że jestem słaby, ale po przeczytaniu tego dowiedziałem się, że noobom do pięt nie dorastam!
Gdybym mógł dać więcej niż 1 plusa na post to zaklikałbym myszkę na śmierć.

Loofah #56 Posted 03 March 2012 - 09:15 PM

General

• Clan Diplomat
  • 22733 battles
  • 8,717

View Postobserver1971, on 03 March 2012 - 01:52 PM, said:

Dość autorytatywne:) Kropka. Luneta i osłonięta optyka to dla mnie połączenie bez sensu, co niby ma dać? Kropka. Kamo, Luneta i Ulepszony system naprowadzania to jedyne sensowne połączenie. Kropka:) A tak na poważnie - szybkość celowania to jeden z atrybutów Mardera i jego właśnie należy jeszcze bardziej usprawnić.

Poza tym chylę nisko czoło przed autorem. Poradnik przeczytałem z wypiekami na uszach, co zmusiło mnie do obłożenia ich lodem:) Pozdrawiam.

Co ma dawać... zwiększać zasięg widzenia (a co ważniejsze spottingu) który jest największą zaletą tego czołgu, a dzięki takiemu zestawowi da się praktycznie wybijać wszystkich bez bycia zauważonym z ogromnych odległości. Jest to logiczny i najlepszy chyba zestaw (optyka + lorneta oczywiście). Mimo ze nie grałem to też bym brał podobny, w końcu jak ma się ogromną zaletę (a na tych tierach jest to baaardzo duża przewaga taki zasięg widzenia), warto z niej zrobić jeszcze lepszą zaletę... Mimo tylu bitew nie próbowałeś takiego zestawu? A moze niezbyt wiesz jak to działa, co nie jest dziwne patrzac na to że cały ten system jest poj... znaczy się dziwny.

observer1971 #57 Posted 04 March 2012 - 07:31 AM

Corporal

• Player
  • 12530 battles
  • 122

View PostLoofah, on 03 March 2012 - 09:15 PM, said:

Mimo tylu bitew nie próbowałeś takiego zestawu? A moze niezbyt wiesz jak to działa, co nie jest dziwne patrzac na to że cały ten system jest poj... znaczy się dziwny.
Próbowałem, różnicy nie widzę (używam celownika z odległościomierzem) - mam wrażenie, że zasięg widzenia się nie sumuje pomimo zamontowania dwóch modułów jednocześnie.

View PostTankerson, on 03 March 2012 - 09:10 PM, said:

A marder a inne TD to co innego. O ile Marder sprawdza się na niskich tierach jego wysokotierowy odpowiednik nie dałby rady w tym samym stylu gry, co może być spowodowane większym ogarnięciem graczy wysokich tierów.
Doszedłem (jako początkujący gracz) do T25 AT i dawał radę nadążyć bez wielkich kłopotów, oczywiście o żadnej nonszalancji mowy nie ma - po otrzymaniu kilku klapsów zauważyłem, że wysokie tiery błędy wybaczają niechętnie (o ile w ogóle):)

twiwlek #58 Posted 04 March 2012 - 08:42 AM

Staff Sergeant

• Beta Tester
  • 18671 battles
  • 418
Od 0.7.0 luneta plus optyka się nie kumulują. Potwierdzone przez Overlorda.

http://forum.worldof...dpost&p=1452127

Wyszło przypadkiem po zrobieniu testów przez graczy. Overlord myślał że się kumulują aż w końcu jeden z programistów go wyprowadził z błędu. Żeby było śmieszniej to najpierw dostał odpowiedź że się kumulują. Nawet programiści nie wiedzą co robią :P

Medievista #59 Posted 04 March 2012 - 09:15 AM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 22856 battles
  • 686

View Posttwiwlek, on 04 March 2012 - 08:42 AM, said:

Od 0.7.0 luneta plus optyka się nie kumulują. Potwierdzone przez Overlorda.

Ten zestaw niektórzy używali bo kiedyś była plotka , że pozwala on szybciej wykryc przeciwnika (nie zwiększyc zasieg widzenia , tylko prawdopodobienstwo wykrycia - taka subtelna różnica , której pewnie i tak 50 % osób nie zrozumie).

twiwlek #60 Posted 04 March 2012 - 10:01 AM

Staff Sergeant

• Beta Tester
  • 18671 battles
  • 418

View PostMedievista, on 04 March 2012 - 09:15 AM, said:

Ten zestaw niektórzy używali bo kiedyś była plotka , że pozwala on szybciej wykryc przeciwnika (nie zwiększyc zasieg widzenia , tylko prawdopodobienstwo wykrycia - taka subtelna różnica , której pewnie i tak 50 % osób nie zrozumie).

Tak to działało wcześniej. Zgadza się że cap jest na 500m, ale zasięg skuteczny wykrywania się zwiększał (w prost proporcjonalnie do teoretycznego zwiększenia widoczności).
Chodzi oto mamy czołg:
Zasięg widzenia max 460m.

To znaczy że na 460m mamy szansę wykryć wrogi czołg w otwartym polu bez kamuflażu.
A np. na 350m mamy szansę wykryć wrogi czołg z pełnym kamuflażem.
+25% (lornetka) da nam
575m które przez capa zostanie zredukowane do 500m oraz
437.5m jest szansa na wykrycie czołgu który przedtem byśmy wykrywali najwcześniej na 350m.

Teraz przed 0.7.0 było tak (i to nie była plotka) że można było skumulować 10% i 25% i dostawało się 35% czyli:

625m redukowane do 500m oraz
472m szansa na wykrycie wroga z pełnym kamuflażem.

Oczywiście to tylko wartości przykładowe dla wyjaśnienia mechaniki. Każdy czołg ma inne cammo jak się nie rusza i podczas ruchu plus inne bonusy więc wartości mogą się sporo różnić. Gdzieś na forum był opisywany dokładniej system spotowania.

Teraz jednak lorneta i optyka się nie kumulują. Jedyna zaleta z optyki i lornety jest to że po ruszeniu się wciąż mamy 10% działające z optyki.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users