Jump to content

Film ASAP: Chris Keeling

• This topic is locked This topic is locked
27 replies to this topic

Community #1 Posted 21 December 2012 - 06:46 PM

Sergeant

• Content Team
  • 0 battles
  • 39,186
W tym odcinku serii ASAP będziecie mogli obejrzeć serię pytań i odpowiedzi z Chrisem Keelingiem, starszym producentem, który zajmuje się przystosowywaniem gry do potrzeb zachodniej publiczności.

Pełen tekst wiadomości

WilkuPL #2 Posted 21 December 2012 - 06:48 PM

Sergeant

• Player
  • 7483 battles
  • 216
,,Naprawianiem tego problemu jest zajmuje się Chris Keeling''

Takie szczegóły :)

Darciel #3 Posted 21 December 2012 - 06:59 PM

Brigadier

• Player
  • 27158 battles
  • 4,823
  • [GHS] GHS
2:39 Pytanie o bitwę losową odp. wszystko jest przecież dobrze a jak zmienimy stracą swój urok
naprawdę a co *u**a powiesz na 3 przegrane 0>15 pod rząd lub u kolegi rekord 29 przegranych pod rząd (super)
bitwy losowe są źle zrobione średni wynik po 1000 bitew na losowych  49-40% wygranych [wyjątki to czołgi jak kw-1s nie uwzględniam i tym podobne czołgi]

bloodwolwo #4 Posted 21 December 2012 - 07:35 PM

Warrant Officer

• Player
  • 52340 battles
  • 665
  • [FTFP] FTFP
Dokladnie popieram przedmowce.  Wot jest zrobiony zle idea byla fajna. Gdybym mial fundusze zrobilbym cos podobne ale mnie nie stac i dupa :) Poki co przestalem grac  wota czekam na mozliwosc wybrania map bez tego chyba nie wroce.

exmax #5 Posted 21 December 2012 - 08:14 PM

Captain

• Player
  • 40654 battles
  • 2,033
Myslę, że grając te parę tysiecy bitew, można dopiero w pełni ocenić jej wady i zalety...

Wild_Butter #6 Posted 21 December 2012 - 08:23 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 20332 battles
  • 491
  • [BUUFF] BUUFF
po kiego grzyba ludzie pytali o to wolne miejsce w garażu za chinczyka przecież to była oczywista oczywistość że to miejsce bedzie -.-

fifa2195 #7 Posted 21 December 2012 - 08:56 PM

Corporal

• Beta Tester
  • 19687 battles
  • 150
  • [D_E_D] D_E_D
Właśnie że nie bo wcześniej mówili coś o ostatnim darmowym miejscu przy wprowadzaniu nacji do gry które było u brytoli
Ps ostatnie 15 sek ze smiechu padłem akurat na randomie zaufa mi jak powiem "rashujmy srodkiem wiem na 100% ze wygramy" jak to było na chacie u nich w grze

Edited by fifa2195, 21 December 2012 - 08:58 PM.

DeusExMachina20 #8 Posted 22 December 2012 - 10:20 AM

Corporal

• Player
  • 24891 battles
  • 147
W końcu w ASAP ktoś kto ma coś konkretnego do powiedzenia, a nie taki Siergiej, przechlana morda.
Gość się świetnie prezentuje, mówi z sensem. Dowiedziałem się fajnych konkretów na które czekałem. Nie mogę się doczekać kampanii historycznych :Smile_harp:

dancomando #9 Posted 22 December 2012 - 10:28 AM

Corporal

• Player
  • 22412 battles
  • 183
  • [8PD] 8PD
Całkiem spoko gość.

ir0nhid3 #10 Posted 22 December 2012 - 11:36 AM

Lance-corporal

• Player
  • 18521 battles
  • 99
OMG ! :Smile_ohmy:

PYT:  "Czy mechanizm losujący będzie uwzględniał umiejętności graczy podczas przygotowania rozgrywki ?"

ODP: "Ależ skąd! To główny element gry. Do zwycięstwa potrzeba umiejętności graczy i współpracy. Jeśli równoważylibyśmy grę wokół umiejętności graczy,straciła by ona wiele ze swojego uroku."  

NIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:Smile-angry:

Padło w końcu najważniejsze pytanie w grze !
Skoro tak to pierdo..... - mam gdzieś ten SHIT !!!!!!!!!
W KAŻDEJ! grze... jest łączenie/dobieranie zawodników według ich poziomu ! tylko w tym ruskim badziewiu nie będzie!
Teraz już wiem ze ta gra to najgorsze dziadostwo jakie powstało !!! Teraz już wiem ze trzeba na dobre pożegnać się z wot !!! To nie jest gra, to jest zarabiarka rubli !!!!

Panie Chris, sam pan sobie zaprzecza w swoim zdaniu....! A poza tym NAJLEPSZE BITWY SA TYLKO WTEDY KIEDY SZANSE SĄ WYRÓWNANE...!
Obecnie w randomie umiejetność pojedynczego gracza ma blisko zerowe znaczenie !!!
ehhh  :Smile_confused:  nie chce mi się już nawet pisać gdyż te posty i tak są zapewne rozbijane o kant szanownej WG. Witki mi opadły.... :Smile_sad:

O ludzie, taka fajna gra mmo i z takim potencjałem, od tak po prostu spieprzona  :arta:

_N3_ #11 Posted 22 December 2012 - 12:05 PM

Lance-corporal

• Player
  • 19931 battles
  • 64
Ciekawi mnie kwestia CW, niby chcą w nadchodzącym roku zakończyć betę ale nie ma tam nic o nowych regionach na mapie. Ciekawe :)

Oxynium #12 Posted 22 December 2012 - 12:32 PM

Lance-corporal

• Player
  • 8815 battles
  • 57
  • [M_D_K] M_D_K

View Postir0nhid3, on 22 December 2012 - 11:36 AM, said:

OMG ! :Smile_ohmy:

PYT:  "Czy mechanizm losujący będzie uwzględniał umiejętności graczy podczas przygotowania rozgrywki ?"

ODP: "Ależ skąd! To główny element gry. Do zwycięstwa potrzeba umiejętności graczy i współpracy. Jeśli równoważylibyśmy grę wokół umiejętności graczy,straciła by ona wiele ze swojego uroku."  

NIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :Smile-angry:

Padło w końcu najważniejsze pytanie w grze !
Skoro tak to pierdo..... - mam gdzieś ten SHIT !!!!!!!!!
W KAŻDEJ! grze... jest łączenie/dobieranie zawodników według ich poziomu ! tylko w tym ruskim badziewiu nie będzie!
Teraz już wiem ze ta gra to najgorsze dziadostwo jakie powstało !!! Teraz już wiem ze trzeba na dobre pożegnać się z wot !!! To nie jest gra, to jest zarabiarka rubli !!!!

Panie Chris, sam pan sobie zaprzecza w swoim zdaniu....! A poza tym NAJLEPSZE BITWY SA TYLKO WTEDY KIEDY SZANSE SĄ WYRÓWNANE...!
Obecnie w randomie umiejetność pojedynczego gracza ma blisko zerowe znaczenie !!!
ehhh  :Smile_confused:  nie chce mi się już nawet pisać gdyż te posty i tak są zapewne rozbijane o kant szanownej WG. Witki mi opadły.... :Smile_sad:

O ludzie, taka fajna gra mmo i z takim potencjałem, od tak po prostu spieprzona  :arta:

Grając tylko na Randomach mam 54% WR i 1500+ Effi (NIE, nie gram KW-1S).

Jak się chce to można

Dobierać graczy po poziomie Effi? Idiotyczny pomysł, nieważne czy grasz dobrze czy źle dostajesz tą samą kasę i expa po bitwie?

Edited by Oxynium, 22 December 2012 - 12:34 PM.

ir0nhid3 #13 Posted 22 December 2012 - 01:18 PM

Lance-corporal

• Player
  • 18521 battles
  • 99

View PostOxynium, on 22 December 2012 - 12:32 PM, said:

Jak się chce to można

Dobierać graczy po poziomie Effi? Idiotyczny pomysł, nieważne czy grasz dobrze czy źle dostajesz tą samą kasę i expa po bitwie?
Poradzę Ci więc abyś nie wypowiadał się na tematy które Cię przerastają... Najwyraźniej nie zrozumiałeś meritum problemu.

BTW:  *prosił bym też abyś nie oszukiwał innych (masz 30bitew na kv-1s, [choć i tak nie wiem w jakim celu nawiązałeś do tego akurat czołgu])
   *54% WR jak na granie w plutonach to i tak nie za rewelacyjny wynik....
itd itd itd... nie będę się tu z tobą licytował w akurat tak błahych tematach.....

Darciel #14 Posted 22 December 2012 - 03:15 PM

Brigadier

• Player
  • 27158 battles
  • 4,823
  • [GHS] GHS

Jak się chce to można

Gra losowa nie jest równa!! :/
a jak ktoś ma na 1000 bitew 54% wygranych to tylko w plutkach od 6 tieru lub ciągle trzeba być najlepszym

Ja próbuje mieć więcej wygranych niż przegranych i jedyny sposób to kompania ,sport, lub 1 do 3 tieru trzeba grac

Gra losowa to OSZUSTWO i nigdy nie będzie równa !!! :(

Gainax #15 Posted 22 December 2012 - 04:09 PM

Sergeant

• Beta Tester
  • 19017 battles
  • 236
  • [FEST] FEST
film czas: 2:50 padło najbardziej interesujące pytanie tego roku. czy zamierzają coś zrobić z popsutym losowaniem..... odpowiedź brzmi nie, ponieważ popsuje cały urok....

czyli wnioskując z odpowiedzi, bitwy random'owe mają się odbywać bez używania mózgu? Ponieważ cała gra miała urok gdy takiego losowania nie było.

A skoro już teraz dostajemy taki pstek bzdur to strach się bać co czeka nas w 2013 roku.... może Ameryce się podoba granie takich randomków gdyż na ich serverze ludzie nie potrafią grać, ale w Europie gdzie liczy się wzajemna współpraca i umiejętne korzystanie z mózgu zdecydowanie to przeszkadza. Bo teraz nawet najbardziej ogarnięty taktyk/dowódca nie wygra walki w której drzewa są mądrzejsze od jego drużyny....oraz od bonusów na strzały za 0 czy strzały w 10-tkę.

znam ludzi co mają podobny staż w armii i właśnie jedyne na co narzekają to właśnie te losowanie graczy.....

btw. sposób na zwiększenie WinRatio to po prostu grać w plutonie ;)

Edited by Gainax, 22 December 2012 - 04:11 PM.

toytoy2 #16 Posted 22 December 2012 - 04:51 PM

Corporal

• Player
  • 6626 battles
  • 100
e tam czepiacie sie że losowanie jest popsute. ja nie robię z tego takiej awantury. wygrana fajnie przegrana już nie tak fajnie. pewnie dostanie trochę tych minusów ale co tam. dla mnie to idiotyczne i nie mam zamiaru się w to mieszac :Smile-bajan2:

zriel #17 Posted 22 December 2012 - 05:30 PM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 16806 battles
  • 671
  • [ATAI] ATAI
Losowanie nie jest popsute - już dawno dano do zrozumienia graczom że win ratio jest utrzymywane sztucznie na poziomie +/- 50%. Gdyby tego nie robili szybko by doszło do tego że gracze z dłuższym stażem/lepszymi umiejętnościami odskoczyli by od tych świerzych i mniej zdolnych. De facto powstały by w tedy w WoT dwie "ligi"  graczy i tym początkującym z mniejszymi umiejętnościami trudno było by dołączyć do elity. A tak w miarę zachowują balans - ci początkujący mają łatwiej i mogą się czegoś nauczyć a ci lepsi mogą sobie na nich pofarmić. A dla tych co chcą być bardziej "pro" są różne turnieje oraz CW, ESL i WCG. No i WG na tym nie traci bo jak by taki początkujący mógł walczyć tylko z innymi podobnymi sobie a próby pójścia wyżej kończyły by się solidnym wpierdolem to gracze by się szybko zniechęcali i przestawali grać a tym samym i płacić. Tym bardziej że model WoT jest taki że płacąc za grę nie zyskujesz przewagi nad innymi graczami - nawet amunicja premium jest teraz dostępna za kredyty, a consumable po ich rebalansie nawet te za kredyty sprawują się dobrze i praktycznie tylko do CW lub ESL/ innych turniejów wymagany jest zakup tych za złoto.

Poza tym pomyślcie : gdybyście grali tylko z równymi sobie niczego byście się nie nauczyli, a że siły były by wyrównane to wskazana by była premka na koncie że o paru czołgach premium nie wspomnę. A tak wystarczy jeden czołg premium albo dobry mid tier do zarabiania.

Jedyne do czego mogę się przyczepić w balansie to nie dobór poziomu graczy tylko czołgów. Bardzo często zdarza się że naprzeciwko heavy 8 tieru np. stawiany jest med tegoż samego tieru albo naprzeciwko wymaksowanego IS stockowy tygrys/T29. No i nagminny problem ze stackowaniem jednego typu/modelu czołgu po jednej stronie. Moim zdaniem mogli by wprowadzić zmiany które poprawiały by balans pod względem poziomu i rodzaju sprzętu uczestniczącego w bitwie(wymaksowany tier 8 na wymaksowany 8, stockowy na stockowy , heavy na heavy itp.) a balansu pod względem umiejętności graczy niech nie ruszają - bo to nam się wszystkim na randomach opłaci.

Edited by zriel, 22 December 2012 - 05:30 PM.

ir0nhid3 #18 Posted 22 December 2012 - 06:26 PM

Lance-corporal

• Player
  • 18521 battles
  • 99
zriel niestety ale BULLSHIT !
ty tez nei rozumeisz problemu :( co z wami kochani...
Nie chodzi o to by podzielic graczy na ligi tylko o to żeby nie było tak ze do teamu wchodzi jeden gracz z efi +1200 nazwijmy go XXX, + dwóch ponizej 1k, a pozostali 13 to czerwoniaki którzy zachowują się  zazwyczaj jest "dzikie małpiszony" u przeciwnika natomiast 5zielonych , 5zółtych, 5czerwonych. przewidywany % na wygrana dla teamu gracza XXX powiedzmy 20%  I tak najlepiej z 10 bitew pod rząd ! ! !
Powiedz mi czym ten XXX zawinił by go karać takim MM !??
Jak nie potrafisz pojąc największego błędu tej gry to się po prostu nie wypowiadaj..... ( bo nigdy nie będzie dobrze... DLA KAŻDEGO)
W KAŻDEJ BITWIE POWINNO BYĆ 50% szans na zwycięstwo dla każdej z drużyn ! 5% tolerancji ew. 10% jeśli gra potrafiła by wziąć pod uwagę jak wspomniałeś balansowanie sprzętu.

PS 15 gier dzisiaj zagralem na pattonie i robiąc po ponad 2k czasem 2,5k dmg działem 90mm (na goldzie rykoszetując od pośladów E-75) bo na 105mm trzeba niemal 70tys a wcześniej jeszcze musiałem zbadać ulep. zawieszenie  bo WG zabrało akurat temu czołgu możliwość kupna ulepszonego zawieszenia !!! Z tego tylko 2 albo 3 bitwy wygrane....(sam się mogę "zesrać na złoto" i tak nie wygram z 15 graczami wrogiego teamu !)  TO NIE JEST NORMALNE ! a jak ty uważasz że powinienem się jeszcze z tego cieszyć bo Ci czerwoni z mojego temu się nauczyli czegoś nowego to z całym szacunkiem stary ale czy z Tobą też jest coś nie tak?

25TP #19 Posted 22 December 2012 - 06:55 PM

Corporal

• Player
  • 17868 battles
  • 163
Problemu nigdy nie było z tymi którzy się uczą i się nauczą, problemem w tej grze są gracze którzy nie chcą się uczyć i mają w swojej szanownej d... to czy wygrają to czy przegrają, to czy raz wystrzelą czy też nie, czy trafią czy spudłują (dla tych jest gold ammo za srebro by na auto przebijać mantlety tym którzy się starają), czy się zesrają czy też nie. Oni grają dla własnego i tylko WŁASNEGO FUNU, zaś całą resztę graczy mają w swojej głębokiej i przepastnej dupie, takich ludzi niemało jest na świecie i w przybliżeniu taki sam odsetek gra w tą grę. Twórcy innych gier mają świadomość tego problemu, są świadomi że tai gracz więcej szkody przynosi ich produktowi (zyskowi) niż pożytku, dlatego przeciwdziałają temu na różne sposoby. Niestety ta gra obecnie jeszcze nie ma konkurencji więc WG nie musi sobie tym problemem zaprzątać głowy - do czasu.

Edited by 25TP, 22 December 2012 - 06:56 PM.

zriel #20 Posted 22 December 2012 - 07:12 PM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 16806 battles
  • 671
  • [ATAI] ATAI

View Post25TP, on 22 December 2012 - 06:55 PM, said:

Problemu nigdy nie było z tymi którzy się uczą i się nauczą, problemem w tej grze są gracze którzy nie chcą się uczyć i mają w swojej szanownej d... to czy wygrają to czy przegrają, to czy raz wystrzelą czy też nie, czy trafią czy spudłują (dla tych jest gold ammo za srebro by na auto przebijać mantlety tym którzy się starają), czy się zesrają czy też nie. Oni grają dla własnego i tylko WŁASNEGO FUNU, zaś całą resztę graczy mają w swojej głębokiej i przepastnej dupie, takich ludzi niemało jest na świecie i w przybliżeniu taki sam odsetek gra w tą grę. Twórcy innych gier mają świadomość tego problemu, są świadomi że tai gracz więcej szkody przynosi ich produktowi (zyskowi) niż pożytku, dlatego przeciwdziałają temu na różne sposoby. Niestety ta gra obecnie jeszcze nie ma konkurencji więc WG nie musi sobie tym problemem zaprzątać głowy - do czasu.
Jeszcze nie ma ale już nie długo :) WarThunder już przebija i jakością i ilością graczy World of Warplanes a jak w przyszłości dojdą do tego czołgi i samoloty...

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users