Jump to content

Typ 59 vs FCM 50(t)

Typ59 FCM50(t) srovnání Typ-59 Type-59 FCM-50(t) FCM50t vs

• Please log in to reply
15 replies to this topic

Dexeek #1 Posted 22 December 2012 - 06:55 PM

Lieutenant

• Player
  • 47530 battles
  • 1,975
  • [PRASE] PRASE
Spousta lidi si dela nadeje, ze pred koncem roku bude mozne zakoupit dnes uz legendarni Type 59, jehoz z meho pohledu nejblizsim konkurentem je aktualne bezne prodavany francouzsky FCM 50(t). Byt je FCM 50(t) znaceny jako heavy tank, tak jeho herni styl je jednoznacne zalozeny na doktrine strednich tanku.
Vzhledem k tomu, ze pokud T59 v prodeji bude (at uz ted o vanocich nebo pozdeji), tak to bude akce narazova a kratkodoba, a jiste nejen ja bych rad v predstihu znal nazory lidi, kteri uz maji oba tanky v garazi a jsou tedy kompetentni srovnavat. Stovky odjetych bitev bitev s temito tanky (pravda, frantik je novej ale presto...) a tisice odehranych bitev celkem, vnimam jako punc duveryhodnosti, stejne tak sympatie k hernimu stylu strednich tanku by mela byt podminkou.

Proto prosim hrace, spadajici do vyse uvedene kategorie aby nam predali sve zkusenosti, mnoho potencialnich kupcu pak bude moci odpovedne zvazit, zda ma smysl podlehat nakupni horecce, ktera se s nasazenim T59 do giftshopu, dozajista objevi. At uz to bude kdykoliv.

Zajimave bude jiste srovnani vydelku a schopnosti ovlivnit bitvu, stejne jako nejvetsi kameny urazu, ktere cloveku neznalemu, nemusi z technickeho popisu ci aktualne existujicich srovnavacich temat na prvni pohled vyplynout. A vezmete prosim do uvahy aktualni rebalanc T59. Diky za vase postrehy.

separatist3223 #2 Posted 22 December 2012 - 07:07 PM

Corporal

• Player
  • 2265 battles
  • 182
Nemyslím si, že jejich bude prodávat typ 59

spacemancraw #3 Posted 22 December 2012 - 07:21 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 19522 battles
  • 340
  • [UNIAV] UNIAV

View Postseparatist3223, on 22 December 2012 - 07:07 PM, said:

Nemyslím si, že jejich bude prodávat typ 59

co to prosimtě je ??

a typ 59 se na 100% zase v obchodu objeví jen se neví kdy  přece by udělali blbost aby nedali do obchodu tank kterej jim vydělá obrovský prachy v tak krátký době

a k tomu FCM a Typu hral sem oba na testu a byl sem s nimi spokojenej FCM strili rychle a je rychly ale je veliky coz nektery taktiky strednich tanku znemoznuje jinak bych ho hodnotil tak jako průmernej tier 8 prem tank a ma celkem dobrou prubojnost coz je dulezity

typ 59  no je to proste stredak co ti na to mam rict :D a jestli si hral T-44 se zakladnim motorem a kanonem D-10T tak už víš jak se asi bude chovat ale zase ma trochu lepsi pancerovani a hlavne vez  ktera je zpredu hodne tvrdá a da se hur prostrelit jak u T-44 ale zase ma kopule ktery na mensi vzdalenosti sou weakspot ale zas tak moc ti je trefovat nebudou rychlostí je srovnatelnej s T-44 jak sem řekl sou to skoro totožný tanky i kdyz je to kopie T-54 a ne T-44

no nvm sice je tu FCM nový tak ti tu nikdo neřekne naprosto přesně jak si povede ale rozhodne to nebude spatnej tank tak nevim jestli chces typ 59 s mensim profilem min HP a byt stredak nebo FCM kdy se cejtis jako prerostlej stredak s vice HP je to pak na tobě já třeba hrozně chtěl typa ale nakonec koupim KV-5  ne ze by se mi nechtelo cekat ale proste tezky tanky mi sedi lip a KV-5 je proste bestie ale to typ taky a troufam si rict ze typ pokud je v dobrych rukou tak dokaze nadelat slusnou paseku coz u FCM de urcite taky ale o trochu min

tak snad ti pomuze muj nazor  :Smile_Default:

EDIT: doufam ze vis ze oba maji specialni MM je mi jasny ze to asi vis ale jen pro info  :Smile_blinky:

Edited by spacemancraw, 22 December 2012 - 07:23 PM.

SardinkAvKonzerve #4 Posted 22 December 2012 - 07:24 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 9165 battles
  • 332
  • [-CNF-] -CNF-
Já jsem s mým Typem potkal FCM 50t face to face na Rybářském přístavu na prostředku mapy někde cca E5.A spolehlivě sem ho zepředu trefil a on mě dingal.Potom sem ho začal motat,jedna rána zezadu a uhořel.Prostě FCM 50t nemá proti Typu 59 moc šance.

spacemancraw #5 Posted 22 December 2012 - 07:27 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 19522 battles
  • 340
  • [UNIAV] UNIAV

View PostSardinkAvKonzerve, on 22 December 2012 - 07:24 PM, said:

Já jsem s mým Typem potkal FCM 50t face to face na Rybářském přístavu na prostředku mapy někde cca E5.A spolehlivě sem ho zepředu trefil a on mě dingal.Potom sem ho začal motat,jedna rána zezadu a uhořel.Prostě FCM 50t nemá proti Typu 59 moc šance.

nic proti ale když potkáš jeden FCM tak to neznamená že všichni ostatní hráči udělají stejnou blbost jako ten co si potkal ...

a ja to nevim .... je mozny ze je tak spatnej ale nerekl bych to je stejny u vsech tanku pokud je spatnej ridic je spatnej i tank pokud je dobrej ridic tak se stejnym tankem udela divy

Edited by spacemancraw, 22 December 2012 - 07:28 PM.

Susik #6 Posted 22 December 2012 - 07:48 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 38989 battles
  • 439
  • [FOXCS] FOXCS
No nebyl bych si tak 100% jistej, že se typ bude prodávat.Jinak ten FCM, je to francouz, takže to prostřelí kde co a podle toho se s tím musí taky hrát.Jestli na to nespěcháš tak bych počkal na typa, jestli teda bude, podle mě ne, jinak by ho už prodávali, přece nezačnou po vánocích až budou všichni vycinkaní z vánoc.Ale možný je všechno :)

Idahou #7 Posted 22 December 2012 - 08:43 PM

General

• Veteran
  • 36612 battles
  • 8,907
  • [IDDQD] IDDQD
Nebyl tu někde překlad silentova článku, ve kterém se zmiňoval nějaký hlavoun z WG, že do konce roku už typ 59 v obchodě nebude?

Každopádně, já ve svém FCM 50t s Type 59 problémy nemám, prostřelím ho i zepředu. A hořel mi ...asi jednou? Maximálně dvakrát z 50 bitev

Dexeek #8 Posted 22 December 2012 - 09:53 PM

Lieutenant

• Player
  • 47530 battles
  • 1,975
  • [PRASE] PRASE
To je prave otazka, co chci :D Nepochybne se da slusne zahrat oboji, rusky medka jsem po T-43 ulozil k ledu s tim, ze jsou ve hre zajimavejsi tanky. Ale na rozdil od drtive vetsiny jsem si ani na ni nikdy nestezoval a hrala se obstojne, co obstojne... (avg 686 xp). Stejne tak hraju frantiky, AMX 1945, ktery mi prijde vcelku podobne FCM 50(t) jsem taky nikdy neproklinal (tedy po te, co opravili nulovou depresi zbrane, avg 515 xp ale znatelne vyssi dmg nez u t43, castecne tedy navic zkresleny tou zmrsenou depresi po cast her). Jsem s ijisty, ze nepotrebuju dva premiaky k T34 ale vubec si nejsem jisty, zda cekat na Typa (nakonec to dopadne tak, ze pockam na akci na Typa, ktera bude buhvi kdy, a v ramci finalniho rozhodovani koupim FCM 50(t), to by mi bylo dokonale podobne :D)

Kazdopadne stojim o zkusenosti hracu, kteri maji hodne nahrano s medky a ten styl hry favorizuji. Je mi sympaticka drzost se kterou muze Typ 59 frontalne utocit ale nesympaticke ne dvakrat vykonne delo a mizerna deprese. Je mi sympaticky vysoce vykonny long range gun na FCM 50(t) ale ne papirovost v kombinaci s obrovskym profilem (jo, hraju franitky a znam to, ale pro premiak?) Jde tedy spis o to, ktery z tech tanku je "zabavnejsi" (mozna tedy univerzalnejsi?), tedy schopny menit vyvoj bitvy bez nutnosti ustoupit od zabavneho stylu hrani, coz myslim, ze je dost zasadni pro moneymakera...jasne ze s FCM 50(t) muzu snipit a vydelat si ale co agresivni styl hry? Anebo naopak, jak pouziju T59 pro zastaveni/zpomaleni pocetnejsiho utoku, jde to vubec?

Jinak zatim diky, za vyse uvedene postrehy, casem urcite pribudou :D

spacemancraw #9 Posted 22 December 2012 - 10:27 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 19522 battles
  • 340
  • [UNIAV] UNIAV
tak s tou T-43 si zkončil přesně před tím nejlepším :D T-44 je parádní stroj
ale zpět k věci já sem právě měl vpodstatě stejný rozhodování s typem a KV-5 a ted když si uvědomim že podle myho nazoru je KV-5 lepší v tom že se muže na něco líp adaptovat protože je to těžkej tank to s typem jen tak nejde zase s typem dou o trochu líp hry s tiery IX takže je to těžký to je samozřejmý já už byl dávno rozhodnutej že koupim typa ale ejhle teď zas KV-5 teď to nude tak že KV-5 koupim ale co pak ? když zjistim že by byl Typ lepsi no tohle uz asi resit nebudu a budu za to rad ze sem koupil KV protože mě přecejenom padnou líp těžký tanky na styl hry ale zase středáci mě spíš zabaví ale po uvážení toho že to je 800 kč do blbý hry  (opravdu to tak je nikdy předtim sem do hry tolik neinvestoval) sem se rozhodl že bych měl vzít to co mi padne líp a na bojjišti dýl vydrží a když vidim ten rozdíl HP kterej je 480 .. no .. samozřejmě máš na předku věžičku jak stodola ale zrovna pred chvilou když sem ho zkoušel tak sem si hezky popojížděl tam a zpět a dal sem si tim lowe protože furt chtěl trefovat tu věžičku ale nedařilo se mu to
hodně lidí ti doporučí typ protože je třeba i jednodušší na hraní a tak ale pak sem si uvědomil že chci unikátní tank a ne něco co je stejný jako regulerní ale o trochu horší ...... to mě žere nejvíc a protože KV-5 neni s čim srovnávat a mě pasuje opravdu na 100% tak u mě není debat i přes můj topic s otazkou zda typ nebo KV-5 75% hlasu bylo pro typ ale sam ses dočetl jak to dopadlo s FCM to je trochu jiné to je pravda v tomhle případě bych asi opravdu počkal na typ ale to je jen muj nazor nezkušeného hráče který je hrál jen málo
doufám že ti někd poradí líp já to jinak než sem udělal nesvedu
:Smile_honoring:

Dexeek #10 Posted 23 December 2012 - 12:24 AM

Lieutenant

• Player
  • 47530 battles
  • 1,975
  • [PRASE] PRASE
offtopic:
KV-5 jsem samozrejme testoval, tank se mi libi, hraje se mi perfektne, libi se mi technicka narocnost uhlovani a schovavani weakspotu nutna pro dosazeni rozumny urovne s tim tankem. Vlastnit jedno z "medek" co jsou uvedena v nazvu tematu, tak z fleku T34 za KV5 vymenim, proste for fun. Ale jako primarni moneymaker je to pro me aktualne mimo misu. T34 mam a skoro nehraju proste proto, ze je to moc pomaleeee...

Idahou #11 Posted 23 December 2012 - 06:30 PM

General

• Veteran
  • 36612 battles
  • 8,907
  • [IDDQD] IDDQD
Mno hele, já se tak nějak víc zaměřuju na ty střeďáky, mám rád tu akci (zlatá T23!) a tak ti můžu říct, že FCM 50t není medko. Na to je to prostě moc velké - chytneš spoustu střel, které by právě typa už ani neškrábli a moc toho neumotáš
Na druhou stranu, tenhle filuta má užasnou schopnost měnit výsledek bitvy díky tomu, že během chvilky dopraví spoustu hp a solidní dělo tam kam je potřeba.

Ananaf_Von_Pineapple #12 Posted 23 December 2012 - 11:56 PM

Lance-corporal

• Player
  • 19319 battles
  • 99
Plánuji si FMC koupit... někdy časem... ale dnes sem ho potkal s mojí KV5 a jaksi... kluk si moc neškrtal to samé když sem ho potkal s Typem a Superpershingem... strašně doplácí na to jak je velikej .... ale stejně ... chci ho :D

westikkrystof #13 Posted 24 December 2012 - 10:14 AM

Warrant Officer

• Player
  • 24384 battles
  • 879
  • [ANV-V] ANV-V
Type59 na 100% v obchodě bude. Nevím kdy, WG musí strategicky nechat co nejdelší časový rozestup, pro zvýšení hladu po něm, ale bude.

A srovnání těchto dvou tanků.
FCM50t bych viděl na bojovníka středních až dlouhých vzdáleností, Type je jednoznačně brawler na nejkratší vzdálenost. Není horší pohled, než base camp Type, nebo noobhill camper s Typem.

Srovnávat je v přímé konfrontaci je zavádějící. Záleží jen a jen na skillu a okolních podmínkách.
To už tu jednou bylo. SP vs Type

sapphire #14 Posted 24 December 2012 - 10:40 AM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 32831 battles
  • 767
  • [PTS] PTS
Já nevím, jezdil jsem včera šňuru s Black Princem tier 7 UK heavy a obyčejnýma APčkama 76 mm za 100 kreditů jsem ho prostřeloval kamokoliv - včetně věže. Za ten večer jsem jich rozlouskal tolik, že to ani nespočítám. Navíc mě docela dost dingaly na čelní pancíř 152mm.

S typem jsem nehrál a taky z nich s Black Princem nemám respekt, ostatně jako ani s jinýma tankama ne, ale ten FCM50t mi připadne jako tank hodně špatnej. Otázka jakej bude moneymaker.

Dexeek #15 Posted 24 December 2012 - 11:13 AM

Lieutenant

• Player
  • 47530 battles
  • 1,975
  • [PRASE] PRASE

View Postwestikkrystof, on 24 December 2012 - 10:14 AM, said:

Type59 na 100% v obchodě bude. Nevím kdy, WG musí strategicky nechat co nejdelší časový rozestup, pro zvýšení hladu po něm, ale bude.

A srovnání těchto dvou tanků.
FCM50t bych viděl na bojovníka středních až dlouhých vzdáleností, Type je jednoznačně brawler na nejkratší vzdálenost. Není horší pohled, než base camp Type, nebo noobhill camper s Typem.

Srovnávat je v přímé konfrontaci je zavádějící. Záleží jen a jen na skillu a okolních podmínkách.
To už tu jednou bylo. SP vs Type

SuperP je agilnejsi mene nez KV-5 s ciste frontalnim zvyhodnenim a jako takoveho, bych ho stezi zaradil pod hlavicku medium tanku. FCM50t oproti tomu disponuje atributy medium tanku - mobilniho snipera (toliko na prvni pohled). Srovnavani je samozrejme vzdycky zavadejici, nicmene je tu na to zalozene cele forum, ze ano :) Ja se ptam z pohledu zapaleneho ridice lehkych/strednich tanku, to je zakladni kontext a z toho duvodu mam na danem tieru moznost vybirat jen z tehle dvou vozidel.
Obecne je u frantiku diky dlouhemu zamereni problem s bojem na stredni vzdalenost, u beznych tanku to pak v ofenzive zachranuje zasobnik, u TD nevyzpytatelny armor. FCM50t nema ani jedno, proto se treba obavam, zda to neni "pouze" ostre vyhraneny sniper, ktery si nablizko ci stredni vzdalenost ani  neskrtne. Sniping v praxi neni spatna taktika na vydelavani creditu ale na to uz mam T34, coz je taky TD "prevleceny" za HT zeano :D

Everett_Young #16 Posted 24 December 2012 - 11:19 AM

Lance-corporal

• Player
  • 11365 battles
  • 75
Mám Typa už od začátku a ten tank prostě miluji. A teď po buffu je to regulérní zabiják. FCM 50t je vlastně VK 4502 ausf A na steroidech.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users