Jump to content

Zdobywanie doświadczenia - za co, jak i kiedy?

informacje exp doswiadczenie bonusy zdobywanie jak kiedy co ja robie

• Please log in to reply
11 replies to this topic

EvilIy #1 Posted 26 December 2012 - 03:12 PM

Lieutenant

• Beta Tester
  • 5789 battles
  • 1,585
Tekst ten powstał, dla graczy, nie wiedzących za co przyznawane są punkty doświadczenia.

Za co zdobywamy doświadczenie?
1. Podczas bitwy
1.1
Dołączenie do bitwy.
Nie.
1.2
Spotowanie wrogów jako pierwsi.
Bonus doświadczenia za każdy wyspotowany pojazd, podwójna liczba punktów doświadczenia za artylerię.
1.3
Zadawanie uszkodzeń pojazdu wyspotowanego przez siebie; zadawanie uszkodzeń pojazdowi niewyspotowanemu; zadawanie uszkodzeń pojazdowi wyspotowanego przez sojusznika.
Otrzymujemy doświadczenie za każdy zadany punkt uszkodzeń, zmodyfikowany przez rodzaj czołgu i jego tier (wyższe tiery dają WIĘCEJ doświadczenia) względem własnego. Liczą się wszystkie uszkodzenia, w tym te na wskutek splasha, wybuchu magazynu z amunicją, podpalenia itp.
1.4
Uszkodzenia zadane przeciwnikowi, którego Ty wyspotowałeś, ale to sojusznicy zadają obrażenia.
Otrzymujesz 50% z doświadczenia jaki uzyskał Twój team dzięki uszkodzeniu wroga przez Ciebie podświetlonego. Czym więcej pojazdów podświetla wroga, tym mniej expa otrzymujemy.
1.5
Zadawanie uszkodzeń załodze i modułom.
Dostajemy pkt. doświadczenia za zniszczenie modułów (zepsucie, czyt. uszkodzenie nie jest nagradzane) lub za zranienie załogi (odpowiadające ich liczbie punktów zdrowia [HP]). Dodatkowy dmg za niszczenie modułów i ranienie załogi wyższych tierowo pojazdów, zadane w jakikolwiek sposób. Czołgi lekkie otrzymują bonus w pkt. doświadczenia za uszkodzenia krytyczne wrogich pojazdów ciężkich. W wszystkich przypadkach liczy się to jednorazowo, tzn. exp naliczany jest tylko za PIERWSZE zniszczenie modułu / zranienie załogi.
1.6
Wyłączenie z bitwy wrogiego pojazdu wskutek wyeliminowania całej załogi.
Taka sama nagroda jak pozbawienie go reszty punktów HP (przykład - zlikwidowania załogi Mausa z pozostałym 2500 HP = zadaniu 2500 dmg i otrzymaniu takiej samej nagrody).
1.7
Taranowanie.
Bardzo, bardzo mały bonus modyfikowany przez tier pojazdu wzg. Twojego.
1.8
Walka blisko-dystansowa.
WoT premiuje taką grę.  Za zadane uszkodzenia poniżej 200 metrów otrzymujemy mały bonus do pkt. doświadczenia.
1.9
Zdobywanie punktów obrony bazy / zdobywanie punktów zdobycia bazy.
Exp zdobywamy za punkt obroniony punkt capa, lub zdobycie go. Za zdobycie bazy otrzymujemy bonus.

2. Po bitwie

2.1 Przetrwanie.
Bardzo mały bonus.
2.2 Czynnik drużynowy.
Doświadczenie jest zmodyfikowane poprzez ogólną liczbę zadanego dmg przez drużyne.
2.3 Przegrana i remis.
Brak bonusu.
2.4 Zwycięstwo.
Doświadczenie mnożone przez 1,5x.
2.5 Wygrana w kompanii lub wojnach klanów.
50% doświadczenia zdobytego przez wrogi team podzielone na wszystkich graczy w kompanii.
2.6 Mnożnik dla określonego pojazdu.
Dla wszystkich pojazdów nie-premium wynosi on 1.0.
2.7 Konto premium.
Mnożone przez 1,5x.
2.8 Pierwsze zwycięstwo.
Mnożone przez 2x.
2.9 Wyjście przed załadowaniem się mapy.
Doświadczenie jest zdobywane za każdy wykryty pojazd i uszkodzenia zadane przez sojuszników jakbyś nie był afk.
2.10 Wychodzenie z bitwy później.
Doświadczenie jest zdobywane. Jeśli wyszedłeś podczas gdy Twój pojazd nie został zniszczony ciągle możesz otrzymywać punkty doświadczenia za podświetlone pojazdy.
2.11 Teamkillerstwo
Mała kara, podczas gdy Ty jesteś ofiarą nie dostajesz rekompensaty.

Nie otrzymujemy doświadczenia za:

1. Uszkodzenia wzg. sojuszniczego pojazdu podczas gdy jest on niebieski.
2. Teamkilling.
3. Strzały nie zadające uszkodzeń, niszczące modułów czy nie raniące załogi.
4. Strzały niszczące moduły po raz wtóry. (nie dotyczy modułów na których użyto repair kita)
5. Za otrzymywanie obrażeń.
6. Za otrzymywanie medali.
7. Za porażkę, bądź remis.
8. Za zniszczenie wszystkich 15 wrogich pojazdów. (oczywiście więcej zadanego dmg przez Twój zespół zwiększa mnożnik, przez który będzie pomnożone Twoje doświadczenie)

Przetłumaczone przezemnie - źródło:
http://wiki.worldoft...nce_and_Credits

komosa #2 Posted 26 December 2012 - 03:32 PM

Lance-corporal

• Player
  • 3475 battles
  • 67
Brawo, kiedyś czegoś takiego szukałem. +

Eisen_Stahl #3 Posted 27 December 2012 - 09:18 PM

Lance-corporal

• Player
  • 7153 battles
  • 55
jesteś [...], że to napisałes, dzieki

Edited by EilaAurora, 27 December 2012 - 10:49 PM.

Exerator #4 Posted 10 January 2013 - 07:11 PM

Private

• Beta Tester
  • 7643 battles
  • 29
  • [LTR] LTR
a jak przebyty dystans wpływa na exp ?

Decybel_PoL #5 Posted 28 January 2014 - 08:49 AM

Corporal

• Player
  • 47970 battles
  • 100
  • [-WE-] -WE-

View PostExerator, on 10 January 2013 - 07:11 PM, said:

a jak przebyty dystans wpływa na exp ?

Wszystkie znane mi znaki na niebie i ziemi mówią że nijak.

Sorvina #6 Posted 28 January 2014 - 10:53 AM

Lieutenant

• Player
  • 12495 battles
  • 1,707
  • [1SKS] 1SKS

A zdobywanie rykoszetów? W sensie czy potencjalny dmg coś daje? Ponadto czy pkt:

"2.10 Wychodzenie z bitwy później.
Doświadczenie jest zdobywane. Jeśli wyszedłeś podczas gdy Twój pojazd nie został zniszczony ciągle możesz otrzymywać punkty doświadczenia za podświetlone pojazdy."

nie został zmieniony, z którymś patchem? Warto by edytować post.

The_Tank_Gangster #7 Posted 28 January 2014 - 11:24 AM

Lieutenant

• Player
  • 7029 battles
  • 1,576

@up

Autor był ostatnio aktywny 17 listopada, pewnie ma dłuższą przerwę od grania albo dał sobie spokój z WoT.

4FunPlay3r #8 Posted 05 March 2016 - 02:26 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 18596 battles
  • 412

Block Quote

1.4
Uszkodzenia zadane przeciwnikowi, którego Ty wyspotowałeś, ale to sojusznicy zadają obrażenia.
Otrzymujesz 50% z doświadczenia jaki uzyskał Twój team dzięki uszkodzeniu wroga przez Ciebie podświetlonego. Czym więcej pojazdów podświetla wroga, tym mniej expa otrzymujemy.

Witam,

Mam pytanie do powyższego , jak to właściwie z tym jest?

Na pewno dostajemy również asystę jak ktoś inny ma jako pierwszy podświetlony dany pojazd ?

Nie jest czasem tak że dostajemy tylko jak jako pierwsi go podświetlimy ?

Kiedy dokładnie dostaniemy tą asystę, a kiedy nie?

dzięki z góry za odpowiedź.

Edited by wielebny106, 05 March 2016 - 06:12 PM.

Sorvina #9 Posted 08 March 2016 - 02:45 PM

Lieutenant

• Player
  • 12495 battles
  • 1,707
  • [1SKS] 1SKS
Jeżeli podświetlisz jako pierwszy w bitwie pojazd wroga dostajesz mały bonus do expa. Za kolejne podświetlenia raczej nic się nie dostaje. Natomiast asystę zawsze dostajesz, jeżeli tylko podświetlasz czołg i sojusznicy zadają mu uszkodzenia. Asysty nie dostaniesz, jeżeli sojusznicy, którzy zadają dmg również sami sobie podświetlają cel. 

blondasek1993 #10 Posted 14 April 2016 - 11:20 AM

Corporal

• Player
  • 9066 battles
  • 151

Odświeżę temat - jak konkretnie wygląda mnożenie się doświadczenia? Głównie chodzi mi tu o doświadczenie dla załogi.

Przykład:
czołg Churchill III

3x za pierwszą wygraną

konto premium aktywne

rezerwa +300% doświadczenia więcej dla załogi

rezerwa +100% doświadczenia

doświadczenie zdobyte w bitwie (ten pokazany w wynikach teamu - 1000 (dla uproszczenia). Bonus za prowadzenie pojazdu premium -> 40%.
Jeżeli dobrze rozumiem, to w takim przypadku będzie 1000*3 + 1000 (doświadczenie z rezerwy) + 400 + 3*1000 (doświadczenie z rezerwy dla załogi), to wszystko *1,5 (premka) daje nam to 10600 doświadczenia dla załogi i dopiero teraz wchodzi bonus 50% więcej doświadczenia za prowadzenie czołgi premium V tieru, czyli sumarycznie wychodzi nam -> 15900 doświadczenia na załogę?

Dlaczego pytam - zastanawiam się, czy jest sens włączyć rezerwę 300% doświadczenia więcej dla załogi i przycisnąć CHIII przez tę godzinę, czy tak naprawdę nie daje to aż tak dużo.

Z góry dzięki za odpowiedź, tak, wpadłem na pomysł z porównaniem expa na załodze przed i po bitwie, ale mam tylko rezerwy 300% więcej doświadczenia dla załogi, tych 100% już nie mam.

Edited by blondasek1993, 14 April 2016 - 12:26 PM.

tomala24 #11 Posted 31 January 2018 - 10:28 AM

Private

• Player
  • 5691 battles
  • 1
od dłuższego czasu nie mam naliczanego doświadczenia do badania modułów zatrzymało sie na 41309 i nic 

geohound #12 Posted 31 January 2018 - 10:31 AM

Captain

• Beta Tester
  • 17896 battles
  • 2,321
  • [G-P-P] G-P-P

View Posttomala24, on 31 January 2018 - 10:28 AM, said:

od dłuższego czasu nie mam naliczanego doświadczenia do badania modułów zatrzymało sie na 41309 i nic 

Cool. A coś szerzej? Na czym? Czy tank się zrobił elitarny i zaznaczyłeś przyspieszone szkolenie załogi? Piszesz o expie czy free expie?

Zacięła mi sie kryształowa kula, nie mam Ci na chwilę obecna jak pomoc.

Also tagged with informacje, exp, doswiadczenie, bonusy, zdobywanie, jak, kiedy, co, ja, robie

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users