Jump to content

Tiger II- co první zkoumat, jaké doplňky?

• This topic is locked This topic is locked
179 replies to this topic

macekhead1_ #41 Posted 12 February 2013 - 07:59 AM

Private

• Player
  • 14465 battles
  • 28
  • [CSBNN] CSBNN
Pevně věřím, že se mi tento tank bude hodně líbit, hned druhá hra při akci 3x násobku jsem mel "Ace tanker". Každopádně jsem taky rád, že už není tak papírový jak jeho předchůdce. Co jsem potkával proti sobě hráče s tigerem II, tak většinou o úhlování neměli ani ponětí. Co si budeme povídat když odrazí i střely od tier 10 tanků  :Smile_veryhappy: . Zatím nemám snad jen malou představu o tom co za perky, skilly, a vybavení. Každopádně časem a zkušenostmi se to brzy dozvím sám.

Kiwiball #42 Posted 15 February 2013 - 12:32 PM

Private

• Player
  • 52328 battles
  • 2
Těšil jsem se na KT, vytunil ho, za goldy nakoupil kamufláže, dal mu mojí nejlepší posádku (tři úplné specializace) ......... a teď pláču nad vyhozenýma penězma. Bída a utrpení.

Díky přesnosti děla by se s ním dalo ještě tak trochu hrát jako s TD, jenomže na dálku právě netrefíte těch několik málo weakspotů, které můžete náhodou prostřelit. Z blízka, díky dlouhému reloadování, vytřelíte, schováte se, umřete.

Tank, který za války budil hrůzu, zde budí jen pohrdavé úsměšky. Pokud máte při náhodné bitvě v teamu 2 x KT a soupeř nemá žádného, automaticky jste prohráli.

Ostatní heavy tanky co mám v garáži mají 50 - 55% výher. KT má 45%. A to si nemyslím, že bych byl neschopný noob a ve většině prohraných bitev končím mezi třemi nejlepšími v teamu.

Takže můj názor - nejhorší T8 co znám. A nejhorší tank, co jsem kdy měl.

Ricmond__cz #43 Posted 15 February 2013 - 09:32 PM

Lance-corporal

• Player
  • 22392 battles
  • 85
Nezlob se na mě, ale nejhorší Tier 8 jak to takhle můžeš říct, jestli jsem koukal dobře tak je to tvůj druhej tank Tier 8 a z toho ten druhej je Ferdinand.
Já osobně mam Tiger II za jeden z nejoblíbenějších tanků co mam.
Můj nazor je, že každýmu sedne jinej stroj.

USPavacka #44 Posted 16 February 2013 - 10:55 PM

Lieutenant

• Player
  • 28269 battles
  • 1,539
  • [UC0RN] UC0RN
Kiwiball: nechápu, kdyby si byl vyloženě noob, tak to neřeším, ale Tiger II jsem miloval už ve stocku a v maxu je to prostě mazel, nádherně vypadá, je přesný, dobře akceleruje, otáčí se solidně, dokáže kousnout, dobře probíjí, jen je pomalý a z boku relativně papírový, ale když s ním umíš hrát, tak to vůbec nevadí (mám s ním raději otevřenější mapy, zato v E-75 mám raději styl 1 vs 1 zblízka)

daniels8 #45 Posted 24 February 2013 - 11:41 AM

Sergeant

• Player
  • 14349 battles
  • 217
KT hrám zatial v stocku (okrem motoru a rádia tie mám v top) a z 88 som spokojný RoF a cena nábojov super ale dmg je už horší...pohyblivosť je slabšia čakal som skôr niečo ako Tiger I tj. slabá maximálka zato výborná akcelerácia čo sa u KTčka nekoná.Armor ujde až na stock vežu ale po nej to už bude v pohode...Tiger sa dobre úhluje ale boky sú fakt slabé a bez uhlu a prestrelí ich fakt všetko  :Smile_sceptic: a pásy toho tiež priveľa nepožerú...
Inak dobre vybalancovaný tank asi ako každý VIII tier...

MogenCZ #46 Posted 24 February 2013 - 04:24 PM

Private

• Player
  • 10908 battles
  • 45
  • [PKCKO] PKCKO
Také se vám stává tak často, že dáte s dlouhou 105 mm nejměnší možný dmg (240)? Ten rozptyl 240-400 je fakt strašnej...

Bublex #47 Posted 25 February 2013 - 01:10 PM

Private

• Player
  • 18268 battles
  • 43
vcera som s nim dohral a predal ho tak sa tiez podelim o dojmy ...nejak casto tu pisete ze neni dobry niekto pisal ze najhorsie T8 heavy no podla mna je to zatial druhe najlepsie s akym som hral (AMX 50 100 mi pride lepsie naopak IS3 jemne horsie s inymi som nehral) v stocku to bolo tazke aj to bol pre mna nezvyk (pred nim som hral dlho s 50 100) ale po par bitvach a novej vezi uz to zacalo byt lepsie a s poslednym delom a zvykom na tank uz som sa citil ako tahac a vie byt uzitocny aj proti 10T. Takze k tym co sa im nehra dobre doporucujem nastudovat trochu jak s nim hrat, spravne sa uhlovat a poznat slabe miesta je zaklad a dolezite je tiez sledovat dianie na mape vediet kedy sa stiahnut a kedy zatlacit a na mapach jazdit tam kde by heavy nemali chybat  :Smile_blinky:

Na zaver jedna pekna aj odo mna:
http://mwreplays.com...y/5UXA2PB4TBGC/
(btw tej jednej gold strely lutujem chcel som to dat na istotu ale stacilo pouzit HE)

Edited by Bublex, 25 February 2013 - 01:15 PM.

Rastislaus #48 Posted 26 February 2013 - 08:34 PM

Sergeant

• Player
  • 14544 battles
  • 266
Začínam si pomaly zvykať na tohto "chlapíka". Zaujímavé je hlavne to, že sa nestratím ani v tier IX-X bitkách, keď som na dne tabuľky. Teraz čerstvá skúsenosť - mapa Highway, záverečná fáza boja, na našej strane ja, Lowe, Jagdtiger a T-62A, na nepriateľskej S-51, GW-Panther, IS-3, IS-8 a T57 HT. Rýchlo sme šplhali do kopca s cieľom obsadiť nepriateľskú bázu, lebo mesto padlo a nepriateľ sa hnal naspäť aby nás dorazil + delostrelectvo sa tiež činilo. Keď sme vyšli hore, odpratal som S-51, následne som 2x poškodil IS-8 a treťou strelou ho zapálil a zničil. Potom som sa pustil do boja ešte s IS-3, ktoré som 2 alebo 3x poškodil, pokým ma nezničil. Bitku sme vyhrali, keďže náš T-62A zatiaľ zničil GW-Panthera, T57 HT a dorazil načatý IS-3. Myslím, že celkom solídny výkon od tejto nemeckej mašiny (keby ma S-51 nezasiahol, asi by som dorazil aj to IS-3...ale nevadí, tak či tak sme vyhrali).

USPavacka #49 Posted 26 February 2013 - 11:22 PM

Lieutenant

• Player
  • 28269 battles
  • 1,539
  • [UC0RN] UC0RN
Dneska jsem měl právě s Tigerem II v desítkové bitvě nejvíc XP, já měl přes 1 000, pode mnou Tier X měl 800 :) snipoval jsem a vraždil skauty, co najížděli na artyny, mapa Murovanka, střetnutí, byl jsem na mapě dole (u vody, snad chápete)

Delro #50 Posted 27 February 2013 - 10:45 AM

Sergeant

• Player
  • 15754 battles
  • 210
  • [SL4V] SL4V
Taky se pochlubím, dneska hrdina, navíc, pro mě brutální dmg skoro 4,5k :)

Z Tigra mám neskutečnou radost, opravdu dostává svého jména „Königstiger“ :) perfektní tank, toho nikdy neprodám, stejně jako prvního Tigra :) ve full určitě jeden z nejlepších T8 tanků, prostě radost ho hrát

Attached Files

• Attached File   shot_003.jpg   244.67K

Hadesek_cz #51 Posted 28 February 2013 - 04:12 PM

Corporal

• Player
  • 18883 battles
  • 135
Tiger II a mé první zkušenosti, dojmy a postřehy s tímto drobkem (něco málo přes 100 her).

1) Problémy a komplikace:
- Nevím jak to vidí ostatní, ale hodně často mě nemá rád MM. Celkem často se mi totiž stává, že se setkávám s arty T7 a T6 (běžně potkávám sestavu 2x T7 arty, 1x T6 a 1x T5 - řekl bych tak 30 - 40% případů) a až velmi často na otevřených mapách. V takových případech jsem většinou první na řadě a ani nestihnu reagovat na zásah, páč si do mě střelí všichni ve velmi krátkém intervalu a to ani nemluvím o tom, že jsem hodně často hořel. Musel jsem začít školit posádku proti výbuchům a zahoření.
-Taky se mi několikrát za bitvu stane, že střela s věnováním mému soupeři (především na střední vzdálenost 200 - 300m) někde zmizí (patrně mám hodně vadných projektilů). Teď aby si někdo nemyslel, že třeba přeletí nebo tak. Ne, prostě zmizí - není vůbec vidět, kam letěla, s čímž jsem zatím jinde problémy neměl.
- Dokud nemáte pásy a novou věž, jste na bojišti téměř k ničemu.
- Boky a zadek jsou velká slabina (oproti jiným, např. ruským tankům je to celkem vysoký profil a netrefit se do boku nebo na zadek, je opravdu umění).
- Stejně jako do Tigra si do Vás lidi hodně rádi vystřelí radši, než do ostatních cílů

2) Překvapení a postřehy:
- Z počátku jsem nadával i na Tigra, ale pak jsem si na něj zvykl. Stejně tak bych hodnotil i Tigra II ... z počátku je to hodně tuhý, ale pak se to rapidně změní. Na necelých 70 tun je celkem obratný, s dobrým motorem a přesným dělem. Pancéřování je rozhodně krok vpřed a už mě dostalo z nejednoho průšvihu. Např. dnes ráno jsem dokázal asi dvě minuty odolávat 5 - možná 6 medkám (neměl jsem moc čas je počítat, jelikož se mě snažili rushnout a doslova mě tlačili před sebou) T7 a T8 a pancíř držel celkem obstojně. Sem tam něco na předek prošlo. O tom, že mě smázli, se bavit nebudu, ale stihl jsem mezi ně rozdělit pěkných 2K dmg a jednoho i zničit. Ne předek a věž je to hold držák a nezklame. Na rozdíl od Tigra má dvojka trochu variabilnější využití a když jste top, rozhodně si můžete dovolit díky pancíři tlačit útok, což s jedničkou nešlo (rád dodám, že jsem vždy měl problém s typem 59 .... počínaje Tigrem II tento problém odpadl)
- Dělo 105mm je drahá na provoz, ale pokud propářete nepřítele, tak to pěkně zabolí, nemluvě o tom, že se s tím dají párat T9 v pohodě a dokonce i T10. Nevýhoda je pomalé nabíjení a i s nabijákem to trvá tuším 10 - 12 vteřin. Cena náboje je kapitola sama pro sebe, když netrefujete a neprorážíte, tak je to drahý a pokud si teď dobře vybavuju, tak s prémiovým účtem je nutné dát cca 1k dmg aby jste měli mírný zisk (1-4k). Bez bych si tipnul tak 1,6k dmg. (možná mě někdo poopraví).
- Jde s ním celkem dobře hrát taktiku na sidescraping, což mě těší (pásy polykají dmg moc hezky).

Osobně za sebe zatím doporučuju jako vylepšení nabiják, dalekohled +10% (dohlédnete 440m i za pohybu), což je hodně slušný a nakonec zvažuju mezi střepinovou vložkou (viz. problém artyn), stabilizátorem kanónu (rychlost zaměření kanónu je v pohodě, spíš trpím nutností zastavit a pak pálit). Co se posádky týče, za nutnost osobně považuji údržbu palivových nádrží, skladování munice a šestý smysl - dál jedu bratři ve zbrani a uvidíme, co bude ještě potřeba.

Edited by Hadesek_cz, 28 February 2013 - 04:12 PM.

USPavacka #52 Posted 01 March 2013 - 03:06 PM

Lieutenant

• Player
  • 28269 battles
  • 1,539
  • [UC0RN] UC0RN
S nabijákem bez BiA a ventilace je to těsně pod 10 vteřin (dlouhá 105), takže by se to s ventilací a BiA dalo shodit na takových 9,5 vteřiny.

LipsTullian #53 Posted 05 March 2013 - 10:41 AM

Warrant Officer

• Player
  • 42001 battles
  • 579

View PostRenewal, on 24 January 2013 - 04:36 PM, said:

Pěkný taky sem hodim něco

http://imageshack.us...shot002pnj.jpg/

10 zrakvenejch nepratel a vytezek 475 kreditu... no neber to
kazdopadne tohle je pekny priklad toho, proc chvili KT milujete a pak ho nenavidite. Dokud je ferovej MM, jako treba tady, KT dostoji svemu jmenu. Jak fasnete soupere namixovanyho z vyssich IS a americkejch hovad, jste ve hre uplne zbytecni.

me jeste chybi top delo, ale napriklad KT ma problem s superpershingem, ze ho proste ne a ne prostrelit a to ani premkem, kdezto pershing co vystrel, to pruraz a to se muzu uhlovat do zpitomeni, pritom "papirove" ma KT navrch. jenze "papirove" je KT nadprumerny tank (damage, HP, pancir), realita tomu az tak neodpovida.

Jedno se mu ale rozhodne neda uprit, KT vas nauci respektovat soupere, pac podcenit tady kohokoliv a to i nizsi tiery, to muze setsakra bolet. Doufam, ze az se dohrabu na to posledni delo, budu uz konecne mit v ruce takovej lauf, ktery vic prostreli nez dingne

walttr #54 Posted 05 March 2013 - 06:33 PM

Corporal

• Player
  • 27661 battles
  • 120
Já nemůžu nadávat na tank jako samotný, oproti Tigerovi to je nebe a dudy, s rovnocenným tierem dost zadingá. I to základní dělo je dostatučujcí. I když Superpershing má u mě taky nějaký haluz faktor, i když mu peru do věže tam málokdy prorazím. Ale co mě pálí nejvíc je naprosto zmršený MM, který s ním mám. Zatím mám 86 bitev - z toho 32 výher. Jednak naprostá nevyváženost, kdy nepřátelé mají mnohem víc težkých tanků, subjektivně i lepších. Takže můj tým často převálcujou. Dále vetšinou paběrkuju na chvostu, takže málokdy přežiju bitvu, když se do mě obujou všichni ti rusáci. A artyny mě taky vidí rády, to mě tak jednou sundal objekt 212 na jednu ránu.

LubosPubos #55 Posted 09 March 2013 - 12:16 AM

Private

• Player
  • 5895 battles
  • 20
Predevcirem sem koupil Tiger II.
Prvni dojmy...uplne na hovno.
Co tady ctu, nejsem sam kdo je zklamanej.
Vsechny tanky jsou rychlejsi a silnejsi.
E-100 mi poslala do spodniho pancire 1 ranu a z 1500 zivota zustalo 50 zivota.
Konec bitvy a overuju jestli opravdu jedna rana, fakt jedna.
Ja vim, mam strilet do boků motoru a zezadu do motoru.
Jedna potiz, s timhle tankem se tak blizko nedostanu.
Sem driv kaput.
Predstava projit trapenim 100 bitev, nez nasetrim na lepsi vybavu, me opravdu ale opravdu nelaka.

Bublex #56 Posted 09 March 2013 - 12:51 AM

Private

• Player
  • 18268 battles
  • 43
:facepalmic:

stavil by som svoj zivot ze to nebola jedna rana ...a su tu aj taki co si ten tank pochvaluju vratane mna takze problem bude inde a nie v tanku
treba hlavne tu novu vezu a zvyknut si na ten tank a zaklad je poznat slabe miesta tankov a vediet sa uhlovat a vyuzivat sidescrap kde sa len da napr ta E100 sa da z predu prestrelit normalne cez spodny plat ak neni nauhlena alebo cez bok veze takze nemusi to byt len zadok a bok tanku

Ricmond__cz #57 Posted 09 March 2013 - 01:10 PM

Lance-corporal

• Player
  • 22392 battles
  • 85

View PostLubosPubos, on 09 March 2013 - 12:16 AM, said:

Predevcirem sem koupil Tiger II.
Prvni dojmy...uplne na hovno.
Co tady ctu, nejsem sam kdo je zklamanej.
Vsechny tanky jsou rychlejsi a silnejsi.
E-100 mi poslala do spodniho pancire 1 ranu a z 1500 zivota zustalo 50 zivota.
Konec bitvy a overuju jestli opravdu jedna rana, fakt jedna.
Ja vim, mam strilet do boků motoru a zezadu do motoru.
Jedna potiz, s timhle tankem se tak blizko nedostanu.
Sem driv kaput.
Predstava projit trapenim 100 bitev, nez nasetrim na lepsi vybavu, me opravdu ale opravdu nelaka.

Tak ty dokážeš ohodnotit tank za dva dny, dej mu trochu času a hlavně až ho budeš mít ve fulu tak to potom bude jiný kafe.

Edited by Ricmond__cz, 09 March 2013 - 01:14 PM.

eSKi #58 Posted 09 March 2013 - 03:01 PM

Sergeant

• Beta Tester
  • 10256 battles
  • 251
e-100 že ti dala za skoro 1500 na jednu ránu? proč se mi to nechce věřit....

Ostravak_CZ #59 Posted 09 March 2013 - 03:13 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 13431 battles
  • 3,261
Ledaže by si E-100 udělala z King Tigera zapalovač...i tak je to přes limit. Mohlo jít o kombinaci dvou penetrujících nepřátelských střel...

LubosPubos #60 Posted 09 March 2013 - 04:41 PM

Private

• Player
  • 5895 battles
  • 20
S tou 1 ranou od E-100 a pokles z 1500 na 50.
Napadlo me jestli nemohlo jit o kombinaci strepin z delostreleckyho granatu a granatu od E-100 najednou.
Ve vypisu byl jenom 1 obdrzeny zasah. Treba se strepiny od delostrelectva nepocitaj.
ss sem nedelal, bitva byla nakonec vitezna a dokonce jeden enemy znicenej.

Tak ty dokážeš ohodnotit tank za dva dny, dej mu trochu času a hlavně až ho budeš mít ve fulu tak to potom bude jiný kafe.

To je pravda, to same bylo u Tigra I, jenom tech bitev,vetsina prohranejch, nez nasetrim na full.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users