Jump to content

WZ-131 (tier7 light)

• This topic is locked This topic is locked
118 replies to this topic

Derp_Trollington #1 Posted 21 January 2013 - 03:59 PM

Veteran

• Veteran
  • 52675 battles
  • 7,331
  • [0WNED] 0WNED
Následník 59-16.

Neměl jsem na to hrát to ve stocku s pene 110 s goldama, takže jsem vrazil freeXP do prvního 85mm děla. Rozdíly oproti 59-16 jsou už v takovém stavu naprosto zásadní, dělo už konečně nepižlá po 85 hp, ale ty zásahy jsou takové.... mužnější :) Dohled je u obou věží o něco vyšší. Krom toho má možnost použít stabilizátor! Od kombinace všech těchto vlastností bych očekával výrazně vyšší šanci na ovlivnění bitvy, protože už to něco uklove, není to odkázáno jen na "zkus spotovat a modlit se, že arty něco trefí".  

Manévrovatelnost se stock motorem a podvozkem je výrazně horší než u předchůdce (se není čemu divit, když je to o cca 3t těžší), ale v topu by se to mohlo vrtět lépe.

Po stránce matchmakingu je na tom výrazně lépe, než předchůdce. Pořád sice může potkávat desítky, ale prostě už to má dělo, se kterým to může něco lousknout, tak to není taková bída.

A samozřejmě - vyplatí se to zkoumat společně s Typem 58 a následující medium lajnou, protože společné moduly.

Derp_Trollington #2 Posted 22 January 2013 - 12:58 AM

Veteran

• Veteran
  • 52675 battles
  • 7,331
  • [0WNED] 0WNED
Po dalších bitvách (stále první 85mm dělo, akorát přibyl podvozek a věž):
- furt je to takovy líny, ten motor to prostě chce
- podvozek znatelně zvýší pohyblivost (zřejmě má výrazně lepší průchodnost terénem)
- hoří stejně jako předchůdce (nádrže) => po vyzkoumání motoru tam hodím hasičák místo omezovače
- i s tím prvním 85mm dělem se dá hodně prudit a celkově být výrazně akčnější než třeba s AMX 13 75
- pocitově bych řekl, že má výrazně vyšší xp koeficient než 59-16 (za cca stejnou bitvu s tím dostanu víc)

Bohužel mám stále hloupou posádku, ale jak bude k něčemu (žárovka, clutch braking, offroad driving, safe storage, camo, opravy), tak bych výbavu viděl na optiku, stabík a nabíják. Prostě konečně lehký tank, který není odkázán jenom na spotování. Nedokážu si představit, jakou paseku to bude dělat v topu.

Derp_Trollington #3 Posted 24 January 2013 - 02:47 PM

Veteran

• Veteran
  • 52675 battles
  • 7,331
  • [0WNED] 0WNED
Přibyl motor a další 85mm dělo. Teď už je to pořádnej troll a prudič, přece jenom pene 250 s HEAT je pene 250, což postačuje na čelní průstřel naprosté většiny tanků. Rozdíl v pohyblivosti po nahození motoru je naprosto zásadní a pohyblivost se opět dostává na úžasnou úroveň 59-16.

Jo a abych nezapomněl - ať to zní jakkoliv divně, tenhle T7 LT chytá výrazně lepší MM, než předchůdce. Naprostá většina bitev je s T8 jako nejvyšším tierem, což je pro tohle dělo naprostej luxus.

Meletti #4 Posted 24 January 2013 - 03:26 PM

Warrant Officer

• Player
  • 16841 battles
  • 611
ako to vyzera v tom MM, berie to ten tank cisto ako skauta, alebo to k nemu este nejakych skautov prihadzuje ? alebo inak, ako casto byva ako jediny skaut ?

Furcifer #5 Posted 24 January 2013 - 08:50 PM

Warrant Officer

• Player
  • 21583 battles
  • 934
Moc dík za postřehy a dojmy.
Taky jsem ho zkoušel docela intenzivně na testserveru a plně upgradnutý se mi rovněž zdál super. Vlastně mi přijde jako lepší tank než tier 7 medka, který taky beztak skoro nic nedorazí, tak proč se vláčet s armorem; lepší je výborná pohyblivost a camo bonus (můj soukromý názor, nikomu nevnucuju). Výzbroj mi na light tank přijde taky excelentní. Topové 100mm dělo je prakticky identické s tím co má Type 59. A kanón 85 mm 64-85T zase s goldama protaví skoro všechno i čelně. Takže MM bych ani moc neřešil.
Jen dumám váhám, jestli tohle nebo T71 (dva tier 7 lighty nechci). Může někdo porovnat celkovou hratelnost a efektivitu v boji?

Derp_Trollington #6 Posted 24 January 2013 - 09:52 PM

Veteran

• Veteran
  • 52675 battles
  • 7,331
  • [0WNED] 0WNED

View PostMeletti, on 24 January 2013 - 03:26 PM, said:

ako to vyzera v tom MM, berie to ten tank cisto ako skauta, alebo to k nemu este nejakych skautov prihadzuje ? alebo inak, ako casto byva ako jediny skaut ?
Nevím, nerozumím. Randomy sám hraju velmi nerad. Obvykle to jezdím v platoonu 2x WZ + 1x T8 medium / 1x T8 útočné dělo (Mle 48/ JPII). Matchmaking to má stejný a dost často je T8 jako nejvyšší tier.

Srovnání s T71 nedokážu poskytnout, nakolik jsem lehce zaujatý proti plivátkům s autoloadery, navíc s celkem nízkou pene (jak standardní, tak premium střelivo). Tak nějak bych řekl, že WZ joe na tom lépe než T71, hlavně kvůli možnosti výběru z hodně děl. Light tanky tu byly zatím jen s autoloadery, jak FR, tak US. Tohle je konečně "normální" light... Takže já mám volbu jasnou. :)  Ale své příznivce si, hádám, najde každý z těchto strojů.

Derp_Trollington #7 Posted 27 January 2013 - 12:09 PM

Veteran

• Veteran
  • 52675 battles
  • 7,331
  • [0WNED] 0WNED
Topové dělo (100mm) nedoporučuju. Dal jsem s tím jednu bitvu a stačilo mi. Je to ukrutně křivy a ve srovnání s 85kama to míří dvakrát tak dlouho. Zůstávám u poslední 85ky, jejíž jediná nevýhoda je strašně škaredá úsťová brzda :biggrin: jinak pene s goldama, <5s reload a 200 dmg je prostě paráda. 1v1 se s tím dá otevřít T59 (dvakrát zobneš, zalezeš, necháš si jednou zobnout a opakuješ), tak proč ne.

Nejspíš tam resetnu skilly z camo na opravy jako první. Vzhledem k tomu, že s tím hraju docela drze a na kontaktní vzdálenost, je to blbost...

panzerkiller71CZ #8 Posted 28 January 2013 - 11:18 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 17989 battles
  • 1,152
  • [ANV-V] ANV-V
Pokud hraješ drze a kontaktní vzdálenost, tak nechápu problém s časem zaměření i malou přesností...tento kanon používám na T34-1 a nemůžu si stěžovat. Pravda, na střední a větší vzdálenost když na domereni musím čekat trochu rostu:-) ale na pár desítek metrů ho nenechám ani stáhnout a úspěšnost solidní.  Už jsem byl mnohokrát ignorovan (tss..Sedmička, co mi asi udělá) a pak koukal když to dostal zepředu skoro za 300. I v devitkove bitvě umí udělat pěkný chaos...

Derp_Trollington #9 Posted 29 January 2013 - 12:49 AM

Veteran

• Veteran
  • 52675 battles
  • 7,331
  • [0WNED] 0WNED
Je to jednoduchy, to WZtko je hodně univerzální. Dá se s tím spotovat, dá se s tím snipit (to není vtip, přesnost a aiming té 85ky je prostě boží, nemluvě o vyšší pene s premium střelivem než u těch 100mm děl), dá se s tím trollit na blízko... Člověk opmalu neví, co dřív. Každopádně ta 85ka je univerzálnější (a za situace, kdy vidím nějakej chumel 3+ tanků, mezi ně běžně nevletím - jsou chvíle, kdy mne napadne nějaká takováhle "rambo style" blbost :) ale spíš si je budu ozobávat z dálky a až jak budou ozobáni dostatečně, tak si je pojedu užrat, jedna rána jeden kill :biggrin: ). Samo záleží na konkrétní mapě...

Ach... kéž by se dala kupovat posádka s aspoň jedním skillem (žárovka + safe storage jsou nutnost a furt je nemám :Smile-hiding: )...

panzerkiller71CZ #10 Posted 29 January 2013 - 11:15 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 17989 battles
  • 1,152
  • [ANV-V] ANV-V
Já koupil posádku za zlaté...:-\ :-) a první je pak rychle.. já WZtko jezdil na testu a říkal si...hmm, to "medko" je ale rychlé....:-)  a pak teprve zjistil že je to Light:-) jinak do té 90tky pasuje munice z Typa. A vzhledem k tomu, že jsem ji ve sleve nakoupil za 5mega, je jasné co hojně používám:-) :-)

Meletti #11 Posted 29 January 2013 - 01:19 PM

Warrant Officer

• Player
  • 16841 battles
  • 611
no musim povedat, ze zatial som velmi spokojny, aj ked mam len tu prvu 85, tank je velmi zabavny. je dost placaty a pritom siroky, pripomina mi trochu PZ3, ta ma myslim tiez zvrchu taky profil, cize relativne siroka v porovnani s dlzkou. a podobne jazdne vlastnosti, ako keby viac sedela na zemi, ako prilepena. plus sa mi zda ze rychlejsie tanky s takymto profilom su trochu lepsie ovladatelne v plnej rychlosti v zakrutach. a musim povedat, ze sa mi dost paci ten system, ze si expis postupne niekolko diel s rovnakou razou, ktore sa postupne zlepsuju, v tomto pripade ta 85. je to sice tak trochu odrb, aby sa viac expilo, ale pozdava sa mi to.
a top veza sa da osadit bez top podvozku, to je vzdy fajn.

Edited by Meletti, 29 January 2013 - 01:23 PM.

Meletti #12 Posted 31 January 2013 - 06:31 PM

Warrant Officer

• Player
  • 16841 battles
  • 611
tak mal som dnes brutalnu seriu prehier s Wezetkom, lebo som ja somar neprestal hrat, a nasilu som expil top delo, aj ked bola zla karma :) ale mozem uz teraz povedat, ze podla mna je vhodnejsia ta topova 85, ako pisal Jejkey. je univerzalnejsia, spolahliva a rychlejsia. ide hlavne o to, ze sa clovek mimoriadne casto stretava s rychlymi tankami supera, a s tym 100 delom ta vacsinou trebars T71 alebo AMX zlupne ako malinu, kym naopak s tou 85kou je velka sanca ze ich clovek sunda. a to ani nehovorim o superovych skautoch, tam je 100 kanon naozaj iba pre skillerov. plus ak je naozaj zle, alebo clovek natrafi na ocelovu horu, tak goldy do 85 su lacnejsie, maju vyssiu pene ako goldy do 100. pravda, Wezetko moze niekto hrat tak trochu ako TD, trebars Hellcat, rychle presuny a BUCH s tou 100vkou, a tralala prec. ale v tom pripade bude mat myslim na vela mapach problemy pri priamom kontakte.

Edited by Meletti, 31 January 2013 - 06:33 PM.

JohnyFencer #13 Posted 04 February 2013 - 12:16 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 27823 battles
  • 1,014
koukám, že na wotdb.info dali i MM. 59-16 má 7-11, wz-131 má 8-11, takže top stejný, jen low má o jeden nižší, což je jasné.
pořád váhám, jestli jet větev střeďáků a užívat si vysoký přední armor, nebo být masochistou a jet tyhle lehké potvory...

Derp_Trollington #14 Posted 04 February 2013 - 01:45 PM

Veteran

• Veteran
  • 52675 battles
  • 7,331
  • [0WNED] 0WNED

View PostJohnyFencer, on 04 February 2013 - 12:16 PM, said:

... být masochistou a jet tyhle lehké potvory...
Masochistou? Hele, řeknu ti to takhle. Po dlouhé době jsem zas našel tank, se kterým je zábavné hrát randomy. Dokonce mi přijde, že je to zábavnější na randomu než v četě - a to už něco znamená!

---

Konečně jsem si dodělal žárovku a bezpečné ukládání, tak to bude hodně v pohodě. Už teď se potácím někde kolem 1k dmg/battle, za posledních 50 bitev mám ten průměr zas ještě výš... Dát s tím 2kXP není žádnej extra problém. Ale Ace tanker bude zatraceně vysoko, 2200 xp na něj nestačilo.

Meletti #15 Posted 04 February 2013 - 03:05 PM

Warrant Officer

• Player
  • 16841 battles
  • 611
ja k tomu este dodam, ze je to vynikajuci a zabavny tank, ale narocny na hranie. teda ak sa clovek nechce niekde schovavat za kamenmi, alebo lietat hore-dole ako blazniva T-50, a chce byt trochu uzitocny pre team. musis pocitat z brutalnym MM, ja ked stretnem s Wezetkom 7.tier, tak bucham sampanske. absolutna drviva vacsina hier je 8-10 tier, a kazdu druhu hru su devinky a desinky skoro vsetky tanky. co je v suvislosti s papierovym armorom dost drsne. ani nie kvoli HT, tie prestrelia uz vsetko mozne aj tak, ale kvoli LT a MT ktore stretavas. lietaju tam blaznive americke a francuzske UFO, AMX, lorrainy, batchaty, T69, ktore su rovnako rychle alebo rychlejsie, a maju neporovnatelne viac HP a palebnej sily. zase nejaky horror z toho nechcem robit, ale proste ak chces hrat aktivne, tak casto skapes velmi rychlo. ale zase ked sa podari hra, tak je to velmi zaujimave, aj co sa tyka kreditov, aj co sa tyka skusenosti, aj pocit je velmi dobry.

JohnyFencer #16 Posted 04 February 2013 - 04:56 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 27823 battles
  • 1,014
Masochistu myslim tak, ze te to hazi do tieru, ve kterych byvas povetsinou scout a tvym jedinym udelem je prezit co nejdele :). Ale asi je zkusim.

JohnyFencer #17 Posted 04 February 2013 - 04:56 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 27823 battles
  • 1,014
Masochistu myslim tak, ze te to hazi do tieru, ve kterych byvas povetsinou scout a tvym jedinym udelem je prezit co nejdele :). Ale asi je zkusim.

Meletti #18 Posted 04 February 2013 - 05:05 PM

Warrant Officer

• Player
  • 16841 battles
  • 611
Wezetko nie je primarne nasadzovane ako skaut, aj ked ma MM ako skauti. takmer vzdy su k nemu nasadzovani aj klasicky skauti, ak to server umozni. takze mas volnejsiu ruku, a nemusis sa prioritne starat iba o tvrdu skautovaciu pracu pre team. ono s takou palebnou silou by to bola aj trochu skoda, takze ja by som ho skor nazval extremely light medium :)

Derp_Trollington #19 Posted 04 February 2013 - 09:23 PM

Veteran

• Veteran
  • 52675 battles
  • 7,331
  • [0WNED] 0WNED
Není to scout. Nescoutuju s tím. Odmítám s tím scoutovat. V posledních bitvách se s tím držím v první čtveřici tanků v množství nasázené dmg, plus minus nezávisle na maximálním tieru, co mi to nalosuje. S goldama to vrtá všechno. DPM vyšší než tier8 medium. Co víc chtít?

JohnyFencer #20 Posted 05 February 2013 - 02:53 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 27823 battles
  • 1,014
to fakt všichni používáte goldovou munici? osobně přemýšlím, jestli jsem ji vůbec někdy použil...

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users