Jump to content

WZ-131 (tier7 light)

• This topic is locked This topic is locked
118 replies to this topic

Derp_Trollington #41 Posted 11 February 2013 - 08:37 PM

Veteran

• Veteran
  • 52679 battles
  • 7,331
  • [0WNED] 0WNED
Aha. No, na randomech to hrávám různě a tam jenom experimentuju.... Obvykle dám keříček, něco spotnu, pak začnu být trochu drzý a voprsklý a ozobávat z dálky HEATama... A když už je soupeř v pokročilém stádiu rozkladu, tak počkám na jeho výstřel... a tak nějak vím, že to byl výstřel poslední, protože mu těch zbylých 600hp uklovu během reloadu a otáčení se za mnou.
Taky mne s tím hodně baví Cliff, všichni si najedou za maják, čekají na spot, na artynu... Když má člověk štěstí na dostatečně vyjímečné soupeře, tak si počká ma výstřel, pak si kolem nich projede, frajeři za majákem se teď začnou otáčet, no zmizneš za roh... A za chvilku můžeš jet zpátky na zadečky :) Takhle jsem tam ukloval celou T34 (frajer mne dvakrát minul) a pak zpoza jeho vraku otevřel IS-7 (ta už byla trochu načnutá).
A v platoonech je to ještě jiná sranda, docela se osvědčila kombinace 2x WZ + T-54/SU-122-54/E-50... Medko vyjede dopředu, vystřelí, jednu nakoupí... a pak se do toho chudáka pustíme dva s těma WZ, takovýmu DPMku prostě neodolá... Něco jak francouz bez zásobníku. :biggrin:

Furcifer #42 Posted 11 February 2013 - 10:31 PM

Warrant Officer

• Player
  • 21697 battles
  • 935
  • [KHIL] KHIL
Vybráno ze Serbových odpovědí na fóru: "čínské tanky se nemusí bát nerfů, chovají se normálně" :Smile-bajan2:

LipsTullian #43 Posted 12 February 2013 - 09:48 AM

Warrant Officer

• Player
  • 42363 battles
  • 579
no nevim.
slibuju, ze uz prestanu spekulovat, nasledna praxe mi vzdy ukazala, ze jsem tu placal blbosti:)
--> zatimco o vikendu jsem jeste nemel na rozumne delo a uzival si prave tu dynamiku, rychlost a ovladatelnost a z toho pohledu jsem rikal, ze se na scoutovani celkem dost hodi, vcera jsem konecne vydelal na vez a prvni z lepsich del - 85 mm 62-85T. Prvni hru s tim jsem trochu zalamil, ale kdy jste tu vsichni (no hlavne JejKey) tak vychvalovali tu goldovou munici, taky jsem par patron pribalil. No ted uz si nejsem jistej, mozna jsme mel vidiny, ale nejakymu osmickovymu chudakovi jsem s tim nadelil do poklopu za 745HP - Je to mozny, nebo jsem mel vlci mhu?
Kazdopadne cim si uz jistej jsem, ze jsem pak nacapal Tygra II a dostal 3x: 250 180 a 220.  Doted jsem hral hlavne Tygra I (a spoustu nemeckych tanku) ale nepamatuju si, ze by se mi s nejakym darilo to takhle sazet. Premyslel jsem proc a ono to vlastne neni tak tezky - s med a heavy je clovek vetsinou prinuceny jet fejstufejs a hledat nejslabsi mista v celnich pancirich a spousta bitev se pak omezi na 5 minut na miste s pohybem 2 metry vpred a 3 vzad, za prdel se lepsim tankum dostane jen nahodou. To ale tady neplati...
jsem docela zvedavej, jakou paseku nadelaji ty 2 zbyvajici dela, ale na to, ze to je light tank, co se tyka toho goldovyho nestesti - damage je opravdu brutalni
zatim tech 131 az tak moc nejezdi a doufam, ze to tak zustane. Pro me potesujici je i to hlasovani na homepage tady - light tanky maji lidi nejmin radi, takze jim snad i proto zadnej nerf nehrozi:) skoda ze nemci nedostali nejakyho takovyho vraha do tech-stromu, to co jim tam ted maji dat se mi nezda moc zajimavy. Ale mozna se (opet) pletu
ted opet lama-otazka sice jsem tu hru strilel goldovy. odmena za hru byla cca 45k, po opravach a doplneni munice jsem byl nekde na 20k coz je prijatelne, ale ted je myslim levnejsi tahle munice, ne? kolik stribrnych stoji normalne?

Edited by JeremiaszCZ, 12 February 2013 - 09:49 AM.

Meletti #44 Posted 12 February 2013 - 10:09 AM

Warrant Officer

• Player
  • 16841 battles
  • 611
goldova municia do najlepsieho dela, teda podla mna najlepsieho, do tej topovej 85 - 64/85T, stoji bezne 2800 kreditov. teraz bol Cinsky Novy Rok za polovicne ceny, ale to uz skoncilo. ak este nieco expis na tom tanku, nechaj si tu 100vku az nakoniec. lebo si myslim ze ked ju skusis, tak sa aj tak vratis k tej 85ke.
ja by som na tvojom mieste moc nestrielal goldami tento mesiac, wezetko ma income kreditov plus 30 percent, pekne si zarobis bez goldov, da sa aj tak nastrielat pekny dmg.

Edited by Meletti, 12 February 2013 - 10:13 AM.

Furcifer #45 Posted 12 February 2013 - 10:26 AM

Warrant Officer

• Player
  • 21697 battles
  • 935
  • [KHIL] KHIL

View PostJeremiaszCZ, on 12 February 2013 - 09:48 AM, said:

...nejakymu osmickovymu chudakovi jsem s tim nadelil do poklopu za 745HP - Je to mozny, nebo jsem mel vlci mhu?
Skoro určitě dostal současně ránu od někoho jinýho, ono se to pak sečte a vyletí jen jedno číslo.

Top 100 mm dělo je stejné jako má Type 59, ale hrát s ním určitě nebudu (přesnost, doba zaměření). 85 mm kanón se sice musí převážně krmit premiovou municí, ale jeden náboj teď ve slevě vyšel na 1600 kreditů, takže jsem se dostatečně předzásobil. Na vyšších tierech beztak stojí i obyčejná munice běžně tisícovku (má ale větší alfu).
Navíc je teď WZ-131 tank měsíce, takže má zvýšený příjem kreditů.

Zajímavé je zobrazení průstřelů z toho 85 mm děla, sázel jsem to JPz E100 do boku a dělalo to jen takové malé dírky jak od červotoče.

LipsTullian #46 Posted 12 February 2013 - 10:38 AM

Warrant Officer

• Player
  • 42363 battles
  • 579
dik za odpoved, no levny to teda neni:) ja s tim premiovym nikdy moc nehral a ani tady nepredpokladam, ze budu strilet jen s tim, to spis na rany jistoty u nejakejch tanku pred smrti, abych mel jistotu, ze jim nezbyde 20 HP, se kteryma me ve smrtelny kreci jeste kousnou nebo ze je dobije nekdo jinej a pripse si moje zasluhy:) to prebijeni je svizny, da se munice menit operativne podle situace. Mi by ani moc nevadilo, kdy to bylo sul-nul, jen nechci aby pouzivani te munice byla ztratova, proto se ani moc nehrnu mit co nejdriv IX-X tanky, kde clovek parkrat vystreli a pak jeste doplaci za opravy a doplneni streliva poradny palky. Nedej boze, kdyz je smula a dostane se zpatky do garaze driv nez udelal nejakou rozumnou damage, to je pak hodne mastnej ucet :)

Edited by JeremiaszCZ, 12 February 2013 - 10:39 AM.

Meletti #47 Posted 12 February 2013 - 11:15 AM

Warrant Officer

• Player
  • 16841 battles
  • 611
no ides na to velmi rozumne. inak podla mna ta topova 85ka patri medzi najlepsie dela v hre. presna, rychla, a da sa namontovat vertikalny stabilizator, goldova municia je HEAT, a nie podkaliberna, to delo je jednoducho fantasticke. takze jazdis s gunom, ktory je lepsi ako vsetky ostatne dela na 7.tiere, v porovnani s LT a MT samozrejme.

LipsTullian #48 Posted 12 February 2013 - 01:19 PM

Warrant Officer

• Player
  • 42363 battles
  • 579
jj, stabilizator jsem namontoval vcera, ta zmena presnosti strelby za jizdy me pak hodne prijemne prekvapila a jak ja to zatim vidim, strelba v pohybu je s timhle svistem nutnost, pac zastavit se znamena zemrit, proto jsem taky sundal sit a periskop a namontoval skladanou optiku a stabilizator (a ventilacku) a na ridici trenuju ten perk klidna jizda nebo tak nejak.
dotaz cislo 1 - da se nejak vylepsit ram krome perku "kontrolovany naraz"? mam totiz pocit, ze zejmena scouty a podobny je casto mnohem ucinejsi strelit a narazit, nez do nich palit dalsi kuli, resp. opacne, zvlast AMX byva pro me snazsi dojet, narazit a nasledne rozstrelit zblizka.
dotaz cislo 2 - tahle premiova HEAT - me znalosti streliva jsou trosku omezenejsi, ale tohle ammo je trochu fantasy, ne? je mozny, aby explozivni strela mela realne vetsi penetraci nez APCR?
dotaz cislo 3 - a co WZ-132 - ma smysl se na to drapat? preci jen osmickovej tank uz je docela draha sranda nicmene uz ted jsem pomerne casto v IX a X spolecnosti ergo o tridu vyssi tank pri zachovani "light" parametru by mozna nebyl od veci, takze me zajima pomer cena/vykon (resp prinos pro pozitek ze hry)  - mam totiz v planu pokracovat v nemecke panteri vetvi pripadne nemecke TD vetvi, tak kam investovat:)
dik

Edited by JeremiaszCZ, 12 February 2013 - 01:22 PM.

Furcifer #49 Posted 12 February 2013 - 01:51 PM

Warrant Officer

• Player
  • 21697 battles
  • 935
  • [KHIL] KHIL
ad1 Jestli myslíš ELC AMX, tak ten uramuje cokoliv. S ostatními AMX se zásobníkem a T71 bych se já osobně zblízka do křížku nepouštěl. Ramování závisí v prvé řadě na hmotnosti tanku a dále na rychlosti jakou narazíš. Pokud tvůj stroj není výrazně těžší, tak tě ramování poškodí skoro stejně jako protivníka - záleží ale i na tom, které části tanků a jak do sebe vrazí. Kontrolovaný náraz sice pomůže, jenže pro řidiče jsou mnohem prioritnější skily. Jako dorážka posledních pár hitpointů je ale ramování obecně vhodná taktika - jen to nesmíš zkoušet na obludy typu KV-4 :)
ad 2 Jak funguje HEAT i APCR, bylo několikrát popsáno na fórech i od WG, stačí hledat.
ad 3 Pro moje hraní na randomech přechod na WZ-132 neplánuju, ale možná se bude používat v tier 8 rotách.

Meletti #50 Posted 12 February 2013 - 04:07 PM

Warrant Officer

• Player
  • 16841 battles
  • 611
hlavne si davaj pozor pri ramovani artilerii na vyssich tieroch, vacsinou su o dost tazsie ako ty, rozbijes sa o ne ako sklo. inak na ramovanie je ta Protistrepinova vlozka, lebo znizuje tvoje poskodenie pri naraze o 15 percent tusim, ale musel by si vyhodit nieco velmi uzitocne.

Edited by Meletti, 12 February 2013 - 04:08 PM.

Derp_Trollington #51 Posted 12 February 2013 - 06:32 PM

Veteran

• Veteran
  • 52679 battles
  • 7,331
  • [0WNED] 0WNED

View PostFurcifer, on 12 February 2013 - 10:26 AM, said:

Zajímavé je zobrazení průstřelů z toho 85 mm děla, sázel jsem to JPz E100 do boku a dělalo to jen takové malé dírky jak od červotoče.
To dělá každej HEAT, nezávisle na ráži.

ad WZ-132... vyzkoumanej je už hodně dlouho, koupenej ne, nejsou kredity. Smysl to asi má (motor s více hitpointy => možnost použít omezovač (při nakoupení vylepšených nádrží, samozřejmě), přesnější 85mm dělo, trochu lepší DPM, náznak armoru na věži a hlavně vydrží o ránu víc...

Meletti #52 Posted 12 February 2013 - 07:13 PM

Warrant Officer

• Player
  • 16841 battles
  • 611
no musim WG pochvalit, ten cinsky strom dopadol velmi velmi dobre. tanky su zaujimave, zabavne, a hlavne su tak trochu retro, proste klasicke tanky, s vyhodami aj nevyhodami, ziadne blaznive UFO vycucane z prstu, alebo prototypy nacmarane o polnoci prstom na bar.

LipsTullian #53 Posted 13 February 2013 - 01:34 PM

Warrant Officer

• Player
  • 42363 battles
  • 579
tojo no, jsem ale zvedavej jak to maji vymysleny dal. protoze treba tenhle tank je v zasade 60-80. leta nebo snad jeste dyl. Coz je paradox proti nemcum (mozna i jinde ale ja to za jiny narody nehral) kde to v podstate konci rokem 45 (a konceptama z toho roku)
pak nemam bejt s nemcema zoufalej, kdyz jsou na tom jako kdyby prosli strojem casu :D Jo to kdyby WG pridavali tanky novejsi, treba bych se dockal TH 301 kterej svistel aj 70km/hod a tahal 105mm lauf, to by byla posila pro Germany :D

gabrielblascodiez #54 Posted 13 February 2013 - 01:37 PM

Private

• Player
  • 12628 battles
  • 34
  • [__V__] __V__
ja k tomu este dodam

Meletti #55 Posted 13 February 2013 - 01:49 PM

Warrant Officer

• Player
  • 16841 battles
  • 611

View PostJeremiaszCZ, on 13 February 2013 - 01:34 PM, said:

tojo no, jsem ale zvedavej jak to maji vymysleny dal. protoze treba tenhle tank je v zasade 60-80. leta nebo snad jeste dyl. Coz je paradox proti nemcum (mozna i jinde ale ja to za jiny narody nehral) kde to v podstate konci rokem 45 (a konceptama z toho roku)
pak nemam bejt s nemcema zoufalej, kdyz jsou na tom jako kdyby prosli strojem casu :D Jo to kdyby WG pridavali tanky novejsi, treba bych se dockal TH 301 kterej svistel aj 70km/hod a tahal 105mm lauf, to by byla posila pro Germany :D

no cinania boli pozadu, nielen technologicky, aj ked vedeli velmi sikovne sovietske tanky vylepsovat. ale boli pozadu hlavne strategicky alebo ako to povedat...ich tankova doktrina bola zakonzervovana, a mali sklz hadam aj 15-20 rokov oproti trendom, ktore uz davno fungovali inde. preto tie ich novsie tanky neposobia tak od veci, a celkom pekne pasuju aj WW2 tankom.

LipsTullian #56 Posted 13 February 2013 - 02:04 PM

Warrant Officer

• Player
  • 42363 battles
  • 579
jo no, to mas asi pravdu, ale stejne by me zajimalo, co bude s touhle hrou tak rok-rok a pul, dalsi narod asi tezko, tech tanku uz zase tak moc taky nezbyva, co pridat... treba se zameri na mapy a optimalizaci. No ale to uz sem nepatri.

JohnyFencer #57 Posted 13 February 2013 - 02:43 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 28626 battles
  • 1,023
co se pene týče, tak jsem si ověřil, že i s pene 148 (comet) jdou párat těžké devítky zboku a zezadu, takže počítám, že s WZtkem nebude problém párat tak samo, když to má vyšší pene i manévrovatelnost :)

sapphire #58 Posted 13 February 2013 - 04:11 PM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 32840 battles
  • 767
  • [PTS] PTS
Kdysi jsem na fórum přidal replay s americkým tier 7 lightem T71, kde jsem na mapě South Coast vykouzlil topgun v tier 8 bitvě. Dnes jsem na této mapě potkal někoho, kdo ten replay viděl a hned mi napsal, že vyhrajeme. Moc jsem si tím jistý nebyl, tier 7 light v tier 9 bitvě na chvostu sestavy týmu naznačoval, že moc asi tým k výhře nepodpořím. Avšak se podařilo a sice trošku stealall způsobem se mi povedlo získat opět topgun. Tak jsem se rozhodl, že se podělím o replay, aby bylo vidět, jaký potenciál má tento tančík v elitním stavu se 100mm kanónem. Hlavně si všímejte pohyblivosti a manévrovatelnosti, která je lepší než s T71. Dmg sice jen 2272, ale obecně docela zajímavá hra.

Screenshot výsledku
Spoiler                     

http://mwreplays.com/newreplaysimg/b4eca0b3cf61945c03d9e9e0d102daf4.png

Piotrex_25 #59 Posted 13 February 2013 - 07:24 PM

Lance-corporal

• Player
  • 18203 battles
  • 55
  • [PAY] PAY
http://mwreplays.com...y/JT54PJ2VOVN0/:)  131 in action

Blue_S #60 Posted 14 February 2013 - 07:52 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 32262 battles
  • 302
já pořád hořím s tímhle tankem často i 2x v jedné bitvě nevim co v tom tí číňani vozej nebo jestli je ten tank udělanej z bambusu fakt nevim

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users