Jump to content

WZ-131 (tier7 light)

• This topic is locked This topic is locked
118 replies to this topic

Furcifer #81 Posted 17 February 2013 - 09:50 PM

Warrant Officer

• Player
  • 21585 battles
  • 934

View PostBlue_S, on 17 February 2013 - 08:27 PM, said:

tedka váhám jestli si stále jezdit a užívat s wz-131 nebo se odhodlat a koupit wz-132 které se tak trochu bojim protože u něho není žádný posun jen posunutý MM o jedno výše

Zkoušel jsem WZ-132 na testserveru a já bych do něj asi ani nešel. Je sice o trochu lepší, ale právě že má posunutý MM směrem nahoru. Mě vůbec nevadí hrát s WZ-131 v tier 9 a 10 bitvách, ale v těch tier 8 dokáže fungovat skoro jako medko a rozptyl přes tři tiery mi tak přináší daleko pestřejší hru a tím pádem je pro mě mnohem zábavnější.

Meletti #82 Posted 17 February 2013 - 10:54 PM

Warrant Officer

• Player
  • 16841 battles
  • 611
mas pravdu, zle som si to pozrel na YT, ak su tam nizsie tiery, tak iba tie so specialnym MM, ako WZ-132. bezne tanky supera su 9-10 tier.

LipsTullian #83 Posted 19 February 2013 - 11:25 AM

Warrant Officer

• Player
  • 42053 battles
  • 579
dokud je 131 tankem mesice, nehnu se z nej. u 132 se asi pak moc nezdrzim a pujdu co nejdriv na IX  tier

Furcifer #84 Posted 22 February 2013 - 02:26 PM

Warrant Officer

• Player
  • 21585 battles
  • 934
Po odehrání 100 bitev píšu každému tanku vysvědčení, takže ani WZ-131 nebude výjimkou. Musím říci, že alespoň pro můj styl hraní je to ideální tank, který je perfektně použitelný nejenom jako čistý scout, ale dokáže v bitvě rozdat i pořádnou porci poškození.

Posted Image

Jezdím s dělem 85 mm 64-85T jehož penetrace (s HEAT) dovoluje čelně prostřelovat téměř cokoliv a dá se s ním i docela dobře snipovat na dálku. Lehký tank by měl samozřejmě primárně provádět překvapivé přepady z boku a zezadu, ale možnost efektivně střílet z jakékoliv pozice a vzdálenosti je obrovská výhoda.

Těch zhruba 1300 průměrné damage per battle považuji za hodně dobrý výsledek pro lehký tank, zvláště když v řadě bitev většinu času spotuju za jízdy či za keříkem na úkor střelby do nepřátelských tanků. Alpha dmg pětaosmdesátky sice není moc velká, ale pro lehký tank přiměřená. Deprese děla jen -5 stupňů je občas problém, ale mám docela dost nahráno s Type 59, kde jsem si na toto omezení zvykl.

Díky svým vlastnostem je WZ-131 mimořádně univerzální stroj, který sice není žádnou továrnou na medaile, ale dá se s ním výborně zahrát prakticky v každé bitvě. Jeho průměrná xp je s přehledem nejvyšší ze všech tanků, se kterými jsem zatím hrál. Běžně berete nejvíc xp z týmu. Taky často nasázíte i nejvíc dmg, což už je ovšem spíš k pláči než k radosti.

Vysoké WR se s WZ-131 ale dá udržet jen těžko, protože je to pořád jen lehký tank, který je velice závislý na týmu. Na to abyste sami obrátili bitvu v boji proti přesile prostě nemáte dost hitpointů.

Suprový je i matchmaking, který nabízí velmi pestrou a zábavnou hru. V tier 8 bitvách můžete fungovat prakticky jako medium tank a v těch tier 9 a 10 si maximálně užíváte toho, že dokážete solidně potrápit i ty nejvěší obludy - dvě tři díry v čumáku vezmou často odvahu i desítkové heavyně. Párkrát se mi takhle dokonce povedlo držet v šachu několik útočících tanků a na nějakou dobu sám ubránit flank (funguje jen proti lamám, ale těch není nedostatek).

Přes všechny klady má WZ-131 samozřejmě svoje limity spočívající ve slabém pancéřování a náchylnosti na poškození modulů, které jsou v relativně malém tanku namačkané na sebe, takže skoro každý zásah něco odrovná. Největším nebezpečím pro WZ-131 jsou jiné lehké tanky se zásobníkem, protože jejich burst dmg nemůžete konkurovat.

Výbava: stabík, nabiják, skládaná optika; spotřebák: repair kit, lékárnička, hasičák.

Nějaké mé replaye s WZ-131 jsou k vidění tady https://www.youtube....bsFdSRn0N7IrOj2

EDIT: A jeden můj replay nezávisle komentovaný na kanálu WoTmaniaxxl můžete shlédnout zde http://youtu.be/ei7N7LOI2Io

Edited by Furcifer, 22 February 2013 - 05:33 PM.

Mikulliny #85 Posted 22 February 2013 - 05:26 PM

Sergeant

• Clan Diplomat
  • 4818 battles
  • 268
Mam prvni 85mm, lepsi pasy a k motoru mi chybi asi 5k XP. Mam tam bino, nabijak, ventilaci(na stabik nejsou prachy :D) a jsem spokojeny. Jako scout nic moc kvuli linemu motoru takze s binem vetsinou spotuju.

Derp_Trollington #86 Posted 22 February 2013 - 10:46 PM

Veteran

• Veteran
  • 52676 battles
  • 7,331
  • [0WNED] 0WNED
@Furcifer:
Moc pěkné výsledky, gratuluju. A naprosto do písmene souhlasím s celým obsahem příspěvku, +1.
BTW: to hraješ od začátku v topu nebo to postupně expíš?

A co se týče medailí, mně to naopak docela hustě generuje Confederate, no top gun s tím nemám ani jeden... a pitomýho Ace tankery taky ne... :Smile-hiding:

Furcifer #87 Posted 22 February 2013 - 11:54 PM

Warrant Officer

• Player
  • 21585 battles
  • 934

View PostJejKey, on 22 February 2013 - 10:46 PM, said:

BTW: to hraješ od začátku v topu nebo to postupně expíš?
A co se týče medailí, mně to naopak docela hustě generuje Confederate, no top gun s tím nemám ani jeden... a pitomýho Ace tankery taky ne...
Začal jsem hrát prakticky v topu (motor, pásy, věž) s horším dělem 85 mm 62-85T a horším rádiem. Ale vůbec těch zainvestovaných free xp nelituju.
Medailemi jsem myslel ty hodnotné, různé snipery, defendery apod. nepočítám. Dneska jsem ve 110. bitvě uhrál první Top Gun. Ace Tankera taky pořád nemám. Ale fakt mi to moc nevadí - je to pro mě lepší než některé jiné tanky, které sice občas vygenerují epický výsledek vhodný k chlubení, ale na jednu takovou hru u nich připadá bůhvíkolik zcela frustrujících. S WZ-131 je každá bitva dobrá, pokud si ji ovšem vlastní blbostí nějak nepotentuju.

JohnyFencer #88 Posted 23 February 2013 - 07:44 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 28192 battles
  • 1,018
Uz to mam taky v garazi, za volne jsem vyzkoumal prvni delo, ale bez motoru to je ne nehratelne, ale neutocim tim ani e-75ku. Vcera jsem mel zboku kt, byl jsem otoceny v protismeru, no jak se zacal tocit, ten tank se ani nerozjel a bylo po me :D
S motorem a posledni 85kou to bude maso.
Jinak se mi povedlo urvat hlidku hned ve 3.bitve, nasvitil sem 6k, stejne to ale na vyhru nestacilo :(

JohnyFencer #89 Posted 23 February 2013 - 12:24 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 28192 battles
  • 1,018
Tak dneska prvni prezita bitva z (15ti), prvni vice povedena a s 800 expy tankista 3.tridy. to ace bude fakt hodne vysoko. Az bude motor a druhe pasy, bude lip, pak se dozkouma vez a zbytek del. Zustanu u nej 85ky, celkove i pres hrozive statistiky se mi s nim hraje luxusne. Jen skoda, ze me to jako scouta hazi na mapy, kde absolutne nemam sanci vyniknout. (poustni reka, himmelsdorf a podobne) :/. Oproti tomu Kampingovku jsem mel dohromady i s 5916 3x :(

Blue_S #90 Posted 23 February 2013 - 01:19 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 32256 battles
  • 302

View PostJohnyFencer, on 23 February 2013 - 07:44 AM, said:

Uz to mam taky v garazi, za volne jsem vyzkoumal prvni delo, ale bez motoru to je ne nehratelne, ale neutocim tim ani e-75ku. Vcera jsem mel zboku kt, byl jsem otoceny v protismeru, no jak se zacal tocit, ten tank se ani nerozjel a bylo po me :D
S motorem a posledni 85kou to bude maso.
Jinak se mi povedlo urvat hlidku hned ve 3.bitve, nasvitil sem 6k, stejne to ale na vyhru nestacilo :(

nesmíš zapomínat trackovat jiank s timto tankem lze utočit třeba i nějaká medka :D například panter I i II nejsou problém utočit :D

Meletti #91 Posted 23 February 2013 - 02:19 PM

Warrant Officer

• Player
  • 16841 battles
  • 611
hlavne s nim nie je dobre hrat velmi agresivny skauting, na to su tam vacsinou ine tanky, a narazis na prvu liniu superovych LT a light MT, a skapes. pravda, cloveka to laka, ked to je taky rychly tank, ale naozaj mu to nesedi, podla mna. napriklad ja s wezetkom zasadne nejazdim na Mines na ten kopec do stredu, mozu mi generalovia vypisovat kolko chcu. aj tak to stihnes len tak-tak, a co z toho, ked ta tam rozsekaju, doleti batchat, alebo nejake AMX, lorrainy, aj tak ich neodrazis, a v tesnom zavese tam aj tak pridu tvoji kolegovia s armorom a viac HP, ak  nie su uplny bimbovia. mam tam ine cesty, kde som uzitocnejsi.

Edited by Meletti, 23 February 2013 - 02:27 PM.

JohnyFencer #92 Posted 23 February 2013 - 11:57 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 28192 battles
  • 1,018
Tak uz mam vyexpeny i motor a ten tank je zabijak. Snazim se scoutovat a byt pri tom nezpozorovan, dneska 2x pres 5k nasviceneho, zatim max expu lehce pod 1k a tankista 2.tridy. hraje se mi s nim stejne jako s cometem, jen ma mene HPcek, coz je ale vyvazene camo bonusem a lepsi manevrovatelnosti.

Furcifer #93 Posted 25 February 2013 - 01:19 PM

Warrant Officer

• Player
  • 21585 battles
  • 934

View PostMeletti, on 23 February 2013 - 02:19 PM, said:

hlavne s nim nie je dobre hrat velmi agresivny skauting, na to su tam vacsinou ine tanky, a narazis na prvu liniu superovych LT a light MT, a skapes. pravda, cloveka to laka, ked to je taky rychly tank, ale naozaj mu to nesedi, podla mna. napriklad ja s wezetkom zasadne nejazdim na Mines na ten kopec do stredu, mozu mi generalovia vypisovat kolko chcu. aj tak to stihnes len tak-tak, a co z toho, ked ta tam rozsekaju, doleti batchat, alebo nejake AMX, lorrainy, aj tak ich neodrazis, a v tesnom zavese tam aj tak pridu tvoji kolegovia s armorom a viac HP, ak  nie su uplny bimbovia. mam tam ine cesty, kde som uzitocnejsi.
Mám hodně podobnou zkušenost. Samozřejmě na některých mapách je role WZ-131 jako scouta nezastupitelná a svoji povinnost spotovat pro zbytek týmu si plnit musí bez ohledu na riziko. Jenže takových případů je spíše menšina.
Já se primárně snažím hrát tak, abych zůstal na živu a mohl týmu pomáhat během celé bitvy. Především pak v jejím závěru, kdy velmi často mívá lehký tank cenu zlata. Někam bezhlavě najet a nechat se rozsekat je pitomost. Jsem už opravdu znechucen všemi těmi "scouty", co se na začátku vyřítí dopředu a zdechnou během první minuty až dvou, přičemž jejich přínos pro tým se limitně blíží nule.
S WZ-131 jsem se postupně dopracoval k celkem opatrnému oportunistickému hernímu stylu, který je pro scouta možná takový zvláštní, ale rozhodně se mi vyplácí.
Viz následující dva replaye ze včerejška:

Tier 10 bitva, třetí v týmu v nastřílené dmg, ani škrábnutí (škoda že to capli, mohl jsem si krásně vytrolovat ST-I).
Spoiler                     
replay http://youtu.be/aGRxBPvqNZg

Tier 8 bitva, první v nastřílené dmg, dostal jsem jen jeden zásah při prvotním spotu.
Spoiler                     
replay http://youtu.be/c_ptolQxEKY

Furcifer #94 Posted 26 February 2013 - 04:27 PM

Warrant Officer

• Player
  • 21585 battles
  • 934
Tohle je topic o WZ-131 a ne o modech do hry. Buď postuj dotazy do správné sekce nebo posílej PM.
Prosím moderátora o promaz OT.

Done.

/JejKey

Mikulliny #95 Posted 03 March 2013 - 06:53 AM

Sergeant

• Clan Diplomat
  • 4818 battles
  • 268
Nemuzu si ho vynachvalit, chybi mi par expu do topove 85tky, ale i tak jsem schopny dat poradny naklad. Nejsmutnejsi je asi když date 2 nejvetsi dmg v tymu, zatimco top tanky daj 0-500dmg..

Ja ho neberu jako scouta a spise jen projedu stredovou linii a jdu se nekde zakempit pro spot. Nejvetsim problemem jsou ostatni scouti(revolvery). Proti nim nema wz bohuzel sanci.

Edited by Mikulliny, 03 March 2013 - 06:53 AM.

JohnyFencer #96 Posted 03 March 2013 - 02:54 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 28192 battles
  • 1,018
Zatim se s nim nemuzu szit :(. Nemam sice jeste nej dela, ale jinak komplet (vez, pasy, motor, prvni 85ka). Posadka uz bude brzy na 100%, snad to s zarovkou a prvnima perkama bude lepsi, do toho jeste cca 22k exp na nej 85ku. Nekdy to ale fakt neskutecne lamim. Pritom nevim proc, herne podobne cometovi, mozna ze ta deprese kanonu co neexistuje me ubiji. Potom totiz staci najet pri toceni tanku na kaminek velikosti piskoveho zrna a uz prestrelite, neluve o tom, ze nekdy je nemozne shodit pasy, protoze ten kanon tak dolu dat nejde a poodjizdet by byl posledni hrdinsky cin. Nekdy se bitva zadari, ale celkove bych to spocital na prstech jedne ruky :(

Meletti #97 Posted 03 March 2013 - 04:07 PM

Warrant Officer

• Player
  • 16841 battles
  • 611
nesmies podlahnut tej rychlosti. depresia nie je bohvieco, tak prechadzaj cez hreben kvoli strelbe, iba ked si si stopercentne isty ze sa stihnes stiahnut, inak sa radsej presuvaj z miesta odkial mas dobry vystrel na ine miesto o kus dalej, odkial mas tiez dobry vystrel. a nehanbi sa nachvilu zakempit, ked podlahnes tej rychlosti a zbesilemu lietaniu hore-dole, skapes vacsinou. proste skus odolat, a nevylet hned zozaciatku ako cert, alebo ked aj vyletis, tak nie tak, aby si hned narazil  na prvu liniu superovych LT a light MT.
a hlavne sa zamysli, a spomen si, aky druh tankov ta najcastejsie dava dole.

Edited by Meletti, 03 March 2013 - 04:11 PM.

JohnyFencer #98 Posted 03 March 2013 - 04:26 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 28192 battles
  • 1,018
mě dá dolů cokoliv mě vidí :D. minule mě sundala T50-2. měl jsem trošku peška...
ale to je jedno. jako zahraju občas i hru dobře, lae je to hrozně map depending tank. jsou mapy, kde dokáže neskutečně vyniknout a pak mapy, kde je praktiky useless

Furcifer #99 Posted 03 March 2013 - 05:24 PM

Warrant Officer

• Player
  • 21585 battles
  • 934

View PostJohnyFencer, on 03 March 2013 - 04:26 PM, said:

ale to je jedno. jako zahraju občas i hru dobře, lae je to hrozně map depending tank. jsou mapy, kde dokáže neskutečně vyniknout a pak mapy, kde je praktiky useless

Troufám si tvrdit pravý opak.
Chce to odjezdit nějaké bitvy a najít si ten správný styl hraní.

LipsTullian #100 Posted 04 March 2013 - 12:21 PM

Warrant Officer

• Player
  • 42053 battles
  • 579

View PostFurcifer, on 03 March 2013 - 05:24 PM, said:

Troufám si tvrdit pravý opak.
Chce to odjezdit nějaké bitvy a najít si ten správný styl hraní.
styl a spravny mista na mapach. stale objevuju zajimavy mista, odkud se da nasazet par slusnych ran a zmizet, presunout se na jiny spot. Proste tohle vozitko asi vyzaduje perfektni znalost map, holt to neni heavina, ktera jezdi dedikovany trasy, WZ potrebuje znat keriky, schovky, doliky atp a stridat je, strilet z blizkosti barier, za ktery se okamzite schova, jak blikne zarovka, cekat na prilezitost, hit&run. Obcas si uzivam situace, kdy jede tank a ja prosvistim za nim, vystrelim mu jednu na prdel a zase zmizim za kopeckem, abych se o par vterin objevil nekde jinde a cely manevr zopakoval:) takova indianska taktika.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users