Jump to content

WG vas proste nenecha si udelat dobre procento vyher

• This topic is locked This topic is locked
746 replies to this topic

M8ii #21 Posted 22 January 2013 - 02:02 PM

Lieutenant

• Player
  • 17290 battles
  • 1,860

View Postcztommy, on 22 January 2013 - 12:28 PM, said:

Jsem opravdu totální jelito, ale když jedu jedničkový tanky, kde si jsou všichni +/- rovni a je to o schopnostech, tak se svým RenaultemFT mám 71% výher, zatímco s vytuněným PzKpfw III/A jen 39% a s M2 Medium (III) komických 29%. A tyhle procenta docela věrně odráží, jak se ve hře cítím. Marnost nad marnost.
Včera odpoledne jsem s VK3001H dávala asi 8 výher v řadě a opravdu se dařilo, kvalitní sběr kreditů i xp (na moje poměry, na vaše k smíchu i tak), protože jsem byla nasazovaná proti sobě rovným nebo mírně horším. Pak ale asi Lukašenko přepnul čudlík a celej večer jsem jakožto tier 6 byla ve hrách složených z poloviny z tierů 8 a zbytek tierů 7. Absolutní nechytačka, z posledních asi 20 bitev jsem nepřežila snad jedinou :)
Je to potom trochu bezmoc, když s 88mm šijete zezadu do nějakýho ruskýho medium tanku (nevím typ) a po 4 výstřelech mu neuberu jedinej bodík, on se následně otočí a na jednu ránu mě pošle do věčných lovišť...
Možná mi namítnete, že mám respektovat sílu vlastního tanku a nepouštět se do žádných větších akcí, ale co je to potom za zábavu, když nemůžu nikterak uškodit (machrovala jsem jen na arty), utíkám z bitev, nebo tam zůstávám pouze proto, abych trochu rozptýlila soupeře a spolupacoši měli víc volnosti na jeho zničení? Týmu tím snad i mírně pomůžu, jenže ve výsledku - já z toho mám, pardon, [prd], naopak přicházím o kredity kvůli neustálým opravám :)

Nicméně na to nebudu nadávat, beru to jako určitej záblek realismu, tehdy si taky nebyli soupeři neustále rovni, jednou měla výhodu ta strana, pak zase ona...

Nevhodný výraz odstraněn

Idahou

no on ten cudlik neprenul Lukasenko ale spis hraci, ktery zacali asi hrat T7 a T8 vic .
Tak jich bylo ve fronte vic tak te tam souplo podle MM.

http://wiki.worldoft...ics#Matchmaking

Egoless #22 Posted 22 January 2013 - 03:02 PM

Corporal

• Player
  • 6436 battles
  • 146
MM tam random nabucha nejake tie podobne tiers, ale zeby riesil aj WR kazdeho hraca zvlast je [nesmysl]. skor je smutne ze nerozoznava hvy od medium, hlavne v 5 a 6 tiers bitkach to dost citit. nebudem kecat ako poviem ze team ktory ma viac KV1 /KV-1s pravdepodobne vyhra. nie ze by sa tie stroje nedali zrusit, ale su skratka oproti ostatnym z inej dimenzie. vidiet to pekne ked je v KV1 lampa, ziadna taktika, ide si to proste priamo a tie muchy okolo ajtak dingaju, a ked za tym sedi skiler tak ho pomaly nema kto zastavit, KV-1s ma zase uplne vsetko, armor, speed, hp, dmg, proste si smazi vacsinu 5tierov ako jednohubky. nieze by napriklad take sestkove nemecke VKcka neboli tiez dobre tanky, ale aspon sa daju solidne nicit aj nizsim tierom, KV-1s zrusim so Skodovkou len ked tam sedi lampa

Nevhodný výraz odstraněn

Idahou

Furcifer #23 Posted 22 January 2013 - 03:12 PM

Warrant Officer

• Player
  • 22575 battles
  • 940
  • [KHIL] KHIL
Někdy se daří, jindy se nedaří. Kvůli tomu snad není potřeba zakládat další whiners topic.
Já přes víkend čas na hraní moc neměl, tak jsem aspoň včera chtěl naplno využít doubly na posádku. Pondělní čínská polévka s extra kousky papírových Pz IV a slepých KV-1S mi po třiceti bitvách vynesla WR přes 76%, z toho 12 výher v řadě a v nich Invincible 7 (vše sólo random).
Ale jindy zase sednu natěšený ke hře a třeba z 15 bitev jsou vyhrané jen 3. Následně odcházím ze hry zcela <nenatěšený>.
c'est la vie

A_S_LaVey #24 Posted 22 January 2013 - 04:05 PM

Lance-corporal

• Player
  • 27250 battles
  • 91

View Postehivar, on 22 January 2013 - 07:10 AM, said:

Tak jsem po nejake dobe zjistil, ze MM vas proste nenecha dosahnout nejakych lepsich vysledku a je uplne jedno co pro to delate. Ne nahodou se vsichni drzi okolo 50% vyher korme mega spatnech hracu a par opravdu svetlejch vyjinek. Jakmile clovek vyhraje par her v rade a to i kdyz jede v cete, tak ho to potom hodi bud k -odstraněno- a nebo do takoveho MM, ktere sice vypada na papire jako stejne pro oba tymy, ale kdyz se podivate na tanky, tak je hned videt kdo vyhraje pokud ma ten tym trochu vice mozkove hmoty nez dlazebnmi kostka. Klasickej stale opakujici se priklad. Vcera vecer horko tezko procento vyher 75%. Dnes rano uz 4 uplne nesmyslny prohry nad kterejma zustava rozum stat, kdyz se koukam co lidi delaj. Tank se prestreluje se 2 dalsima a stoji k nim bokem a kdyz ho sesvacej jak malinu, tak jeste skillersky zahlasi WTF! Skoro by to stalo za to, aby si nekdo zaplatil domenu worldoftanknoobs a umistoval na ni replaye odstrasujicich prikladu z WoTka.

- prosím bez neslušných výrazů - Dargnon

Jistě ses tu už dočetl, jak WG vyhodnocuje statistiky hry a podle toho koná. Ty jsi měl prostě večer vysoký WR, tak ti dali nerf a speciálně pro tebe upravili MM. Ale taky je možný, že moc často koukáš na Matrix.
Možná by už konečně bylo záhodno, vytvořit tady na fóru novou sekci - konspiračky. Je tu docela dost kvalitního materiálu.

M8ii #25 Posted 22 January 2013 - 04:14 PM

Lieutenant

• Player
  • 17290 battles
  • 1,860

View PostEgoless, on 22 January 2013 - 03:02 PM, said:

MM tam random nabucha nejake tie podobne tiers, ale zeby riesil aj WR kazdeho hraca zvlast je bullshit. skor je smutne ze nerozoznava hvy od medium, hlavne v 5 a 6 tiers bitkach to dost citit. nebudem kecat ako poviem ze team ktory ma viac KV1 /KV-1s pravdepodobne vyhra. nie ze by sa tie stroje nedali zrusit, ale su skratka oproti ostatnym z inej dimenzie. vidiet to pekne ked je v KV1 lampa, ziadna taktika, ide si to proste priamo a tie muchy okolo ajtak dingaju, a ked za tym sedi skiler tak ho pomaly nema kto zastavit, KV-1s ma zase uplne vsetko, armor, speed, hp, dmg, proste si smazi vacsinu 5tierov ako jednohubky. nieze by napriklad take sestkove nemecke VKcka neboli tiez dobre tanky, ale aspon sa daju solidne nicit aj nizsim tierom, KV-1s zrusim so Skodovkou len ked tam sedi lampa

co takhle si MM precist cely
kazdy tank ma svoji vahu (ne hmotnost)
a dalsi veci
http://wiki.worldoft...#Vehicle_Weight

nemyslis, ze je to spis chyba tech hracu, ze nevedi jak na KV1
vidim to porad.  
treba 4 proti samotnemu KV1 ale ani jeden nepujde z boku nebo zezadu, budou jak sileni strilet porad zepredu kde neprostreli. Jasne, ze je kv1 postrili jednoho po druhem.
Pritom KV1 a KV1S se daji lehce zapalit zboku.
Nebo 4 proti samotnemu KV5. Jestli vim kam maji strilet tak to hned pisu. Ale kdyz jsou vsichni takovi jelita, ze ani jeden nejde prostrelovat a prudit zezadu, tak je to pak tezky
A pak sou toho plny fora o neprustrelnych tancich.

minduton #26 Posted 22 January 2013 - 06:38 PM

Major

• Player
  • 26757 battles
  • 2,641
Čím vyšší tier, tím vyšší penetrace lepšími hráči.

Pokud chce mít člověk falešnej pocit, jak je dobrej, tak doporučuji hrát nižší tiery, tam celkem zaperlí. Např. tier III, tam si může člověk solidně zařádit a hrát na kinga.

Furcifer #27 Posted 22 January 2013 - 07:08 PM

Warrant Officer

• Player
  • 22575 battles
  • 940
  • [KHIL] KHIL

View Postminduton, on 22 January 2013 - 06:38 PM, said:

Čím vyšší tier, tím vyšší penetrace lepšími hráči.

Vtip dne.
Bejvávalo před rokem možná. Teď už se "rudá armáda" propracovala i na vysoké tiery. Spíš bych řekl, že řada dobrých hráčů se přesunula níže, protože tam tolik neprudí artyny, hry jsou dynamičtější a tanky dobře vydělávají kredity. Navíc je ve špatném týmu větší šance ovlivnit bitvu ve vlastní prospěch, protože ustřílet jeden tank trvá kratší dobu.

DorianGray979 #28 Posted 22 January 2013 - 07:18 PM

Sergeant

• Player
  • 8689 battles
  • 216

View PostDargnon, on 22 January 2013 - 08:26 AM, said:

Matchmaking funguje přesně tak, jak je popsán.

Ale to je potom náhoda jak sviňa mít 7-8 porážek za sebou typu 15:1,2,3 ....

Edited by DorianGray979, 22 January 2013 - 07:19 PM.

Ehi_CZ #29 Posted 22 January 2013 - 07:19 PM

Warrant Officer

• Player
  • 10104 battles
  • 503
Kurna sem tu ale dostal kotel :)

M8ii #30 Posted 22 January 2013 - 10:06 PM

Lieutenant

• Player
  • 17290 battles
  • 1,860

View PostDorianGray979, on 22 January 2013 - 07:18 PM, said:

Ale to je potom náhoda jak sviňa mít 7-8 porážek za sebou typu 15:1,2,3 ....

ty jses neuveritelnej.
pise se to snad v kazdym druhym vlaknu.
precti si jak funguje MM

7-8 porazek po sobe je dusledkem hracu. Jestli mas v tymu novacky nebo dokonce i jelita tak se nediv.
MM funguje tak jak je popsany
Nikde tam neni napsane, ze berou v potaz i inteligenci hracu nebo vek hracu.

Edited by M8ii, 22 January 2013 - 10:28 PM.

henri01 #31 Posted 22 January 2013 - 10:20 PM

Lance-corporal

• Player
  • 22220 battles
  • 58

View Postehivar, on 22 January 2013 - 07:19 PM, said:

Kurna sem tu ale dostal kotel :)
Ale houby, náhodou jsi mě po ránu pobavil :Smile_veryhappy:

Davos_Seaworth #32 Posted 22 January 2013 - 10:26 PM

Warrant Officer

• Player
  • 8450 battles
  • 879

View PostM8ii, on 22 January 2013 - 10:06 PM, said:

ty jses neuveritelnej.
pise se to snad v kazdym druhym vlaknu.
precti si jak funguje MM

7-8 porazek po sobe je dusledkem hracu. Jestli mas v tymu jelita tak se nediv.
MM funguje tak jak je popsany
Nikde tam neni napsane, ze berou v potaz i inteligenci hracu nebo vek hracu.

samozřejmě nezbývá nám, než to tak brát, ale nikdo nemáme jistotu 100%, že to tak je. nebo ty snad jo? :-) "Pochybovat se má o všem." - Aristoteles -

AutomatedSausage #33 Posted 22 January 2013 - 11:49 PM

Sergeant

• Player
  • 32790 battles
  • 232

View PostDargnon, on 22 January 2013 - 08:26 AM, said:

Matchmaking funguje přesně tak, jak je popsán. Sestavuje týmy podle MM hodnoty vozidel. Je tedy logické, že většina hráčů má procento výher okolo 50%, protože když je hráč pouze jedním z 15ti členů týmu, jeho vliv na výsledek bitvy je velice, velice omezený. Fyzikálně je tedy dáno, že v polovině případů dostanete ten lepší tým, a v polovině horší. Kdyby hráč hrál za spektátora - pozorovatele, tak by viděl, že poměr vítězství týmu vlevo a týmu vpravo je skutečně 50%. Když hráč je členem týmu, není to přesně 50%, protože jste tam vy, to je ten faktor navíc, který určuje, zda budete mít více proher nebo výher. Proto i ti nejlepší hráči mají okolo 60%, absolutní většina okolo 50%, a ti horší méně.

Tvrdenie, že WG úmyslene svojim sofistikovaným MM zhoršuje štatistiky nadpriemerným hráčom je rovnaká hlúposť ako tvrdenie, že MM je čisto náhodný. Že výber máp je náhodný. Že presnosť zbraní, okamžitá penetrácia a poškodenie je čisto náhodné v rámci stanoveného intervalu. Náhoda to rozhodne nie je. Hry počas ktorých neviete nič trafiť, hry kde naopak triafate úplne všetko, zaseknutý výber máp a dookola sa opakujúca jedna mapa, to všetko nie je klam. To je proste technicky nerealizovateľné na úrovni nejakej pozliepanej hry z postsovietskej produkcie.

Samozrejme obdivujem výtvarné spracovanie hry a aj to ako herná mechanika funguje (a že vôbec ako tak funguje) a nechcem týmto dehonestovať vývojárov. Z objektívnych príčin však nie je možné, aby sa hra správala stále dokonale náhodne. Pochybujem, že generátor náhody čerpá hodnoty z vesmírneho šumu. Generátor pseudonáhody je síce pomerne spoľahlivý ak je používaný na generovanie príležitostného číselka kde-tu, no pri takom obrovskom množstve čísel (a vlákien) občas zblbne. Každý výstrel potrebuje minimálne 3 na sebe nezávislé náhodné čísla. Na serveroch je v špičke 170K ľudí.

Naopak. Je práve fyzikálne nemožné, že v polke prípadov sa to správa nejak a v druhej polke inak. Samozrejme za predpokladu, že pozorovanie prebieha na kratšom časovom intervale (asi ako jedno večerné posedenie pri hre). To, že WG sedia dlhodobé štatistiky na 50:50 vám neberiem. Chcel by som však vidieť štatistiky zvlášť pre obdobia medzi reštartami serverov.

Kruty_zabijak #34 Posted 23 January 2013 - 01:01 AM

Warrant Officer

• Player
  • 24649 battles
  • 738

View PostJohnTravolta, on 22 January 2013 - 01:07 PM, said:

:Smile_teethhappy:  To su veci...

:Smile_popcorn1:

To mas z toho ze si neplatis premiovy ucet. Premiovi hraci maju hranicu WR upravenu az na 52%.

Tohle je pravda.
Koupil jsem si měsíční prémko a vyskočilo mi WR na 52.  :Smile_trollface-3:

Kvet1nka #35 Posted 23 January 2013 - 01:07 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 2584 battles
  • 384
  • [RNRS] RNRS
Za sebe můžu říct, že mám procento výher 54 a přijde mi, že něco na tom bude. Dnes večer sem prohrál skoro všechny bitvy. 17 proher po sobě, pak jedna výhra, jedna remíza a zase tři prohry. Přijde mi to divné. Nemůžu přece pořád bejt v týmu s horšíma hráčema. Jaká je šance při "náhodném" matchmakingu, že budu 17x po sobě v týmu co prohraje? Jo a mám prémiovej účet.

Edited by Michal_Unca, 23 January 2013 - 01:07 AM.

Lynx_cz #36 Posted 23 January 2013 - 06:11 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 17343 battles
  • 347
Statistika je z pohledu jedince velice osidna.
Statisticky jsme oba meli pul kurete, ja jsem porad hladovy. Proc?
Protoze ty jsi mel cele a ja nic...
Jenze tech jedincu je ve hre x , a tim padem je statistika vyrovnana.
Nehledej za tim zadne cachry
(i kdyzja jsem taky hodne paranoidni :-D  )

M8ii #37 Posted 23 January 2013 - 07:46 AM

Lieutenant

• Player
  • 17290 battles
  • 1,860
Klobasa =)
"To je proste technicky nerealizovateľné na úrovni nejakej pozliepanej hry z postsovietskej produkcie."

Konspiracni teorie jsou hodne popularni.
Ale jak pak vysvetlis, ze nekdo ma treba 60% WR. Ja mam 56% (cety vubec nejezdim vse random)
To mam jako nastaveny v profilu, ze me to losuje lepsi hrace a pod?
Neuveris ale i ja mam serii proher treba 10-15 po sobe. Ale vse je to v hracich.

MM nerozlisuje jestli ten tank ovlada 6-lete dite, clovek co moc rozumu nepobral, clovek co vubec nezna mechaniku hry atd.
A proc to tak neni? Protoze by to byl dalsi filtr = dalsi delsi cekani na bitvu.
A otazka nezni. Jestli to jde udelat nebo ne, protoze ten filtr se udelat da.
Zasadni otazka je: Je to delsi cekani na bitvu pro hrace prijatelny?
Budes treba ty cekat na bitvu 5min? Me by to nasralo.

Je to dilem nahody jakeho cloveka dostanes do tymu, protoze tohle MM nezohlednuje.
Proc treba v rulete padne 12x po sobe cervena barva. Taky to neni nahoda ale je nastaveno, protoze jsi si prave prisel vsadit na cernou?
Opet veris, ze je to takhle nastaveno, tak jako veris, ze WG ti to takhle nastavilo.
Pak ale vysvetli proc ma tenhle hrac takove % kdyz je nastaveno 50%

http://wotstat.eu5.org/?usr=MigHunter

Tak jako mapy. Proc nektere mapy hrajes casteji v ten den nez-li jine?
Opet je to pravdepodobnost.
Nevim presne jak to funguje ale treba takhle.
Je to nastaveno tak aby se vsechny mapy stridali rovnomerne (jenom moje domnenka)
Je to jen priklad.
Mas 30 map (nechce se mi je pocitat)
Hraje se treba 900 bitev => kazda mapa se v tu chvily hraje 30x
Ted kazda mapa konci v jiny cas. Za dalsi kterykoliv clovek se muze odhlasit do garaze kdykoliv v prubehu bitvy. Je zabit nebo proste opet plakal kvuly MM a radsi se odhlasil.
Tedy je zcela pravdepodobne, ze te to muze vybrat do bitvy se stejnymi mapami casteji, protoze jsi akorat ve fronte kdy se ma hrat tahle mapa.

Ale jak rikam ten vyber map muze fungovat zcela jinak.
Treba se generuje pro kazdou bitvu nahodne ale to by pak nevysvetlovalo, proc jeden den hrajes tehle 10 map casteji a jiny den zase jinych 10 map.

AutomatedSausage #38 Posted 23 January 2013 - 08:40 AM

Sergeant

• Player
  • 32790 battles
  • 232
M8ii asi som to napísal trošku nejasne, pretože si asi neporozumel čo som chcel povedať. Konšpiračné teórie nepotvrdzujem, nepodporujem, ale naopak vyvraciam.

Príklad:
Keď budeš doma podstivo hádzať kockou a zopakuješ to povedzme 1000x a všetky výsledky si budeš zapisovať, tak by si mal mať každú hodnotu obsiahnutú zhruba rovnako. Zrejme sa ti stane, že v zapísaných číslach budeš mať za sebou opakujúce sa hodnoty. Pravdepodobnosť, že tri hody z troch po sebe budú mať rovnakú hodnotu je 0.028. Pri 1000 pokusoch sa zvyšuje. Ak vezmeme tú horšiu hodnotu (z 3 pokusov) a použijeme ju napr. na výstrel kde vstupuje práve trojica náhodných čísel, tak zhruba 3 strely zo 100 budú úplne na hranici (presnosť, penetrácia, dmg). Toto je na úrovni matematiky v ideálnych podmienkach.

Fyzikálny svet je trošku komplikovanejší a práve technická realizácia práce s náhodou spôsobuje, že generované náhodné čísla môžu mať dlhé opakujúce sa sekvencie. To samozrejme priamo nevplýva na výhru/prehru, ale na to, že nech sa akokoľvek budeš snažiť niečo trafiť/prebiť tak ti to nepôjde, alebo naopak stále pôjde.

brutus007 #39 Posted 23 January 2013 - 09:21 AM

Warrant Officer

• Player
  • 16294 battles
  • 508
Zadna konspirace neni, je to mnohem jednodussi.
Zkratka hraje cim dam tim vic deti a de-billu - vysledkem je cim dal tim vic her kdy je po 30 sec rozhodnuto.
A po pravde prave vetsina her koncicich 1,2,3:15 je pro mne duvod proc uz skoro nehraju - nebavi mne takhle ani vyhravat, natoz prohravat (a jelikoz jezdim, co jsem zacal zase hrat, vyhradne Ferdu bez premium a vydelavam tak si rikam, ze zas tak blbe nehraju).

Kvet1nka #40 Posted 23 January 2013 - 09:29 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 2584 battles
  • 384
  • [RNRS] RNRS
Podle mě, bitvy na vyšších tierech rozhodují artylerie. Pokud máme v týmu dvě artyny ktery to umí, je vystaráno. Stejně tak naopak.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users