Jump to content

Oferta specjalna: Kampania pustynna

• This topic is locked This topic is locked
131 replies to this topic

kavior_ #121 Posted 19 February 2013 - 11:30 PM

Warrant Officer

• Player
  • 15968 battles
  • 783

View PostKnjaz_Gromowladny, on 19 February 2013 - 05:35 PM, said:

Bo widzisz, z goldem na haubicy jeżdżą ci, którzy nie mają jaj stosować klasycznych dział... Wtedy nie musisz używać taktyki, strzelać w odpowiednie miejcsa, tylko robisz "klik", "klik" i "klik"....

ja mam jaja stosować klasycznie działa. Nie gram z haubicą na Sporcie - są tacy... w kazdym czolgu (ktorym regularnie gram), gram z topowym działem, wożąc 90% AP, reszta to podział pomiędzy HE i gold ammo.

A M4... jest to odskocznia od grania na wyzszych tierach. Bo jak wsiadam do ISU, robie 4,5k DMG na bitwe, 4 fragi i do tego moja druzyna przegrywa, za bardzo sie denerwuje. Wtedy własnie wsiadam do mojego ulubionego M4, gdzie woze 20 zlotych pocisków na haubicy.. i robie po 4-5 fragów na bitwe, 1500 - 2000 dmg. Czasem 1, czasem 0 ale 1500 DMG, zalezy. A kredyty? A co mi po nich? Przy dobrej bitwie wyjde na maly plus (uzywajac tylko golda), przy sredniej na minus, a przy przegranej, małej ilosci dmg oraz duzej ilosci pociskow w kosmos -30. Ale nie przeszkadza mi to, naprawde. Daje za duzy fun z gry, aby nie walic ze zlota.

i tak, lubie czasem powyzywac sie na nizszych tierach. A M4 idealnie pasuje w to miejsce. Jest to nawet moj jedyny czolg, na którym mam wszystkie 3 kamuflaże oraz wlasny emblemat :) nie wiem, czy to pomaga, ale Welcome to Hell odzwierciedla to, co moze spotkac mojego przeciwnika.

PS: w ciagu 2 dni na M4 zrobilem 6 top gunów, brothers in arms i crucial contribution (ten ostatni grajac na 3x M4)

//edit:

M4, Hetzer i PZiV z trolkami i gold ammo.
I tu pytanie do grających a ten sposób.
Opłaca się zarabianie w ten sposób gdzie koszt pestki to jakieś 3k ?
Czy to była jazda czysto pod fraga ??

jak pisałem wyzej - jest to gra dla odstresowania... Bo jesli nie przestane spotykać noobów z 21k bitw i 650 effi na 8 tierach albo graczy z 2k bitw i 700 effi w IS-7, który na Stepie jedzie srodkiem mapy, to na pewno ciagle bede grac na M4 z haubica + gold. Pomaga to odstresowaniu, uwierz mi. a koszt grania... mam prawie 3 mln aktualnie, jakos srednio sie przejmuje tym, ze wyjde na minus.

Edited by kavior_, 19 February 2013 - 11:53 PM.

fIyingdemon #122 Posted 20 February 2013 - 02:25 AM

Lieutenant

• Player
  • 8106 battles
  • 1,688
ja haubicy używałem tylko na t40 i hetzku i przy odrobinie wprawy da się wroga zdejmować z większych odległości, trzeba tylko uważać na ćwoków pakujących się między Ciebie a wroga... dla mnie pz4 z haubicą to free frag - zanim on przeładuje, to ja (w większości przypadków) go zdejmuję, a jeszcze jak podjadę na walkę full contact, no to on leży, bo haubice mają tak durny kąt celowania, że jak nie wejdziesz w tryb snajperski, to generalnie masz rykoszety... a ja sobie tańczę w okół wroga, robię piruety, zmieniając kąt ustawienia pancerza itd... 75% przypadków mam WIN... gorzej idzie z kamperami...

ja miałem ubaw na moim churchill'u - nie licząc kilku(nastu) debilnych bitew 2:15 z lemming'ami albo base camper'ami, to udało mi się wielu przeciwników zdenerować... tak na marginesie - najlepszy był koleś dzisiaj, który od momentu pokazania się zegara z czasem do rozpoczęcia bitwy, wyzywał jednego kolesia od noobów... delikwent siedział w arl 44... sprawdziłem go sobie po bitwie i co? nieco ponad 700 bitew i 45% WR... reszty nawet nie sprawdzałem... jechał kolesia od noobów, który miał 3k bitew i WR 52% - ave XVM...

Kilson #123 Posted 20 February 2013 - 12:54 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 13746 battles
  • 417

View Postdare_devil_81, on 20 February 2013 - 02:25 AM, said:

tak na marginesie - najlepszy był koleś dzisiaj, który od momentu pokazania się zegara z czasem do rozpoczęcia bitwy, wyzywał jednego kolesia od noobów... delikwent siedział w arl 44... sprawdziłem go sobie po bitwie i co? nieco ponad 700 bitew i 45% WR... reszty nawet nie sprawdzałem... jechał kolesia od noobów, który miał 3k bitew i WR 52% - ave XVM...

Spoko, mnie wczoraj wyzywał od noobów koleś na KW-1, który miał 191 WN6, a WR nie pamiętam, ale krwiście czerwone :)
Dodam, że nasza drużyna zabiła 5 wrogów z czego 3 były na moim koncie :P

Devourer1 #124 Posted 20 February 2013 - 01:58 PM

Lieutenant

• Player
  • 40025 battles
  • 1,530
  • [W_T_G] W_T_G
Niezły event był, zarobiłem 1 mln 300 tyś kredytów - trochę mało czasu było, bo planowałem 2 mln. Ale przynajmniej miałem aż 6 pojazdów w garażu do zarabiania na tym evencie.

Knjaz_Gromowladny #125 Posted 20 February 2013 - 02:58 PM

Sergeant

• Player
  • 28654 battles
  • 263
  • [AAP] AAP

View Postkavior_, on 19 February 2013 - 11:30 PM, said:

A nie umiesz inaczej odskakiwać od grania? Musisz robić to w taki sposób? Cieszy mnie to, że na wyższych tierach nie używasz gold_trolli, ale to w sumie nic wielkiego, bo tam takich nie ma. Osobiście nic do Ciebie nie mam, używasz je, bo są dozwolone. OK. Tylko to psuje balans, psuje rozgrywkę i sprowadza się do tego, że granie na niższych tierach to jedna wielka męczarnia.
Event się skończył, a z nimi ilość "czwórek" (i tych niemieckich, i tych amerykańskich). Można spokojnie wrócić do Typka 34... :)

fIyingdemon #126 Posted 20 February 2013 - 04:41 PM

Lieutenant

• Player
  • 8106 battles
  • 1,688

View PostKilson, on 20 February 2013 - 12:54 PM, said:

Spoko, mnie wczoraj wyzywał od noobów koleś na KW-1, który miał 191 WN6, a WR nie pamiętam, ale krwiście czerwone :)
Dodam, że nasza drużyna zabiła 5 wrogów z czego 3 były na moim koncie :P

sorki ale ja jestem tępy - co to te całe WN6 ???

kavior_ #127 Posted 20 February 2013 - 04:50 PM

Warrant Officer

• Player
  • 15968 battles
  • 783

View PostKnjaz_Gromowladny, on 20 February 2013 - 02:58 PM, said:

A nie umiesz inaczej odskakiwać od grania? Musisz robić to w taki sposób? Cieszy mnie to, że na wyższych tierach nie używasz gold_trolli, ale to w sumie nic wielkiego, bo tam takich nie ma.

umiem inaczej odskakiwac od grania, ale ten sposob akurat mi sie za bardzo podoba :) i tak, musze, bo moze jak jedzie taki PzIV srodkiem mapy i dostanie strzała za 90% hp, a pozniej dobicie, to moze sie nauczy, że tak nie wolno robić ;)

View PostKnjaz_Gromowladny, on 20 February 2013 - 02:58 PM, said:

Osobiście nic do Ciebie nie mam, używasz je, bo są dozwolone. OK.

i o to chodzi.. sa dozwolone, a ludzie cały czas sie prują, ze ktos uzywa gold ammo. to moja sprawa, czy uzywam czy nie. To moja sprawa, czy wychodze na plus czy nie. A ze gram bez premki, wychodze na minus, i to czasem calkiem spory. Ale mam to w 4 literach ;)

i ludzie sie pruja, ze ktos nie ma skilla, bo uzywa gold ammo. Ja nie uwazam, że nie mam (a przynajmniej mam tyle skilla, że wiem gdzie sa weakspoty, gdzie celowac, jak celowac), ale naprawde M4 z trollem jest fantastyczny

View Postdare_devil_81, on 20 February 2013 - 04:41 PM, said:

sorki ale ja jestem tępy - co to te całe WN6 ???

takie nowe, lepsze efficiency, bo nie kladzie nacisku na capowanie, co latwo nabic przez granie na I tierach

fIyingdemon #128 Posted 21 February 2013 - 01:48 AM

Lieutenant

• Player
  • 8106 battles
  • 1,688

View Postkavior_, on 20 February 2013 - 04:50 PM, said:

[...]
takie nowe, lepsze efficiency, bo nie kladzie nacisku na capowanie, co latwo nabic przez granie na I tierach

taaaa... tyle, że jak patrzę na mój paseczek w sygnaturce, to obecny eff jest prawie bezpośrednio zależny od zadanego DMG, a to też jest o kant D rozbić, bo nie uwzględnia w ogóle DMG ze spotów, co jest główną rolą LT... wydaje mi się, że ten kalkulator eff znów zostanie zmieniony, pewnie przy kolejnej aktualizacji... wystarczyło w moim wykonaniu kilka bitew na HT i poszedł średni DMG w górę i średnie K/D - dlaczego? bo większość bitew ostatnio grałem HT... jak wrócę do moich SPG i LT, to te cyferki zaś pójdą w dół... także wg mnie czegokolwiek by nie wymyślili z tymi statami to i tak będą zakłamywać w jakimś tam stopniu, ale dzięki za info...

kavior_ #129 Posted 21 February 2013 - 09:11 AM

Warrant Officer

• Player
  • 15968 battles
  • 783
chodzi o to, ze ciezko znalezc odpowiednia formule z tego, co mozna wyczytac z naszego profilu. byloby inaczej, gdyby dalo sie wyczytac nasze statystyki osobno dla LT (wiadomo dmg mniejszy, ale dmg po spocie  spotted itp), i osobno dla kazdej innej klasy pojazdów. No ale nie ma takiej mozliwosci, niestety. Wiec zadna formuła nie bedzie idealna.

fIyingdemon #130 Posted 21 February 2013 - 12:18 PM

Lieutenant

• Player
  • 8106 battles
  • 1,688

View Postkavior_, on 21 February 2013 - 09:11 AM, said:

chodzi o to, ze ciezko znalezc odpowiednia formule z tego, co mozna wyczytac z naszego profilu. byloby inaczej, gdyby dalo sie wyczytac nasze statystyki osobno dla LT (wiadomo dmg mniejszy, ale dmg po spocie  spotted itp), i osobno dla kazdej innej klasy pojazdów. No ale nie ma takiej mozliwosci, niestety. Wiec zadna formuła nie bedzie idealna.

lekki off top, ale... ja tam widzę drugie dno - w jakim języku mamy stronę z eff'em? nie będę knuł powinowactwa tego z WG, ale tak myślę - kalkulator eff promuje otwarcie zadawanie DMG, tak? w grze mamy mnóstwo hitów za zero, dużo dingów itd. do tego dodać gold ammo, prem tanki z nieco lepszą celnością plus stado nieogarów i co mamy? machinę do zarabiania pieniędzy !!! taki nieogar myśli banalnie - nie mogę trafić, ale chcę mieć lepsze staty żeby mnie wzięli do klanu, no to se kupię gold, DMG wzrósł, eff wzrósł (nie ważne, że tyle co kot napłakał), więc... kupuje dalej... poza tym wystarczy spojrzeć na obecne mapy - jak zaczynałem grać w lipcu zeszłego roku, to byłem mistrzem capa, bo było jak tego capa zrobić... a teraz?
mapa prowincja - domek został przesunięty i schowanie się jest niemożliwe
mapa el hallluf - skała została znacznie obniżona
himmelsdorf - można schować się na dworcu i walić w bazę z za gruzu - wcześniej tego nie było
i tak można mnożyć... nie widziałem na testowym ale strzelam w ciemno, że tam mapy zostały tak zmodyfikowane, żeby capowanie graniczyło z cudem... jedyna mapa gdzie jeszcze można w miarę capować to klasztor... a tak reszta map perfidnie sprzyja rozgrywce deathmatch, czyli nabijaniu DMG... ludzie - powinienem zostać analitykiem...

Knjaz_Gromowladny #131 Posted 21 February 2013 - 11:51 PM

Sergeant

• Player
  • 28654 battles
  • 263
  • [AAP] AAP
Premka też podbija effa :) Generalnie, aby podbić effa, to najlepiej mieć wyczesany pierwszy tier i nabijać fragi (od tego też eff rośnie), % zwycięstw (też rośnie) i dmg w drużynie (też rośnie)...
Ja staram się zadać tyle dmgu, by być w pierwszej trójce swojej drużyny,no ale ja nie gram lekkimi.

fIyingdemon #132 Posted 22 February 2013 - 01:38 AM

Lieutenant

• Player
  • 8106 battles
  • 1,688

View PostKnjaz_Gromowladny, on 21 February 2013 - 11:51 PM, said:

Premka też podbija effa :) Generalnie, aby podbić effa, to najlepiej mieć wyczesany pierwszy tier i nabijać fragi (od tego też eff rośnie), % zwycięstw (też rośnie) i dmg w drużynie (też rośnie)...
Ja staram się zadać tyle dmgu, by być w pierwszej trójce swojej drużyny,no ale ja nie gram lekkimi.

taaa... tyle że na przykład przypasował mi churchill I i potrafię nim nabić bez problemu 1000-1500 DMG a jak się skupię to i nawet 2000 na bitwie, rzadko kiedy spadam poniżej 1k, no chyba że mam lemming team... a takim I-tierowym to bijąc każdego wroga od A do Z, masz 110 DMG, tak około i żeby zrobić średnią te 500, to musisz zabić 5 lekko...
ja jestem genialnym przykładem zbyt dużej ilości bitew na niskich tierach; popatrz na mój pasek w sygnaturce - podsumowanie ogólne i średnie z 1, 7, 30 i 60 dni... ja chcąc teraz osiągnąć średnie staty wyższe to musiałbym napierniczać tak jak teraz, każdą bitwę i może przy 10k bitew doszedłbym do WR 57% i średnim DPB w okolice 500-600... i dlatego ten pasek mi się podoba, bo jest o niebo lepszy niż ten cały kalkulator eff na tej ruskiej stronie...

dobra, koniec, bo kampania pustynna już się skończyła  :Smile_trollface-3: plus tej całej kampanii, jak dla mnie jest taki, że stwierdzam iż churchill I, ten brytyjski, jest lepszy od premiowego ruskiego ;) działo to pogrom, jeszcze z dosyłaczem  :Smile_teethhappy:  jeszcze nigdy tak szybko nie zbadałem VI-tierowego czołgu, w tym wypadku Church'a VII

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users