Jump to content

WZ-132

• This topic is locked This topic is locked
25 replies to this topic

Meletti #1 Posted 16 February 2013 - 08:03 PM

Warrant Officer

• Player
  • 16841 battles
  • 611
jazdite niekto tu WZ-132 ? ako to s nou vyzera, da sa s nou zahrat nieco ?

Artemus69 #2 Posted 17 February 2013 - 10:09 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 7906 battles
  • 1,104
No mě na něj chybí ještě 50K které expím na jeho předchůdci. Co jsem porovnával měl by být užší než 131 a o trochu rychlješí. Ten top gun nevypadá špatně, ale i ten top co si přineseš ze 131 není k zahození. Celkově to bude podle mě těžší hra. MM je přeci jenom o jedna vyšší, ale v konečném důsledku bude dost záležet na týmu.
Ale ať se vyjádří někdo, kdo na něm jezdí. Docela by mě zajímal moneymaking a cena oprav...

Blue_S #3 Posted 19 February 2013 - 12:05 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 32241 battles
  • 302
takže koupil sjem tento tank a mé postřehy jsou takovéto

pohyblivost a rychlost je nepatrně lepší než u 131 ale zrychlení je zase nepatrně horší ...ve výsledku všechny jízdní vlastnosti sjou srovnatelné jako u wz-131
dohled s top věží je naprosto super
k dělům těžko říci jakej kanon je nejlepší. Mě třeba vyhovuje ta vylepšená 85ka má super DPM a přesnost ale nevýhoda je u něho docela nízká pene proto doporučuju při volbě tohoto děla prokládat goldem jinak toto dělo bych doporučil také do t8 rot ale to záleží na vkusu
další možnost volby je vylepšenej 100mm kanon neni špatnej jen si na něj asi budu muset zvyknout u něho je slušná pene 189 což je už dost slušné
docela vtipnej je motor kterej vám nepřidá vůbec nic jen je o 10kg lehčí :D :D a to se vyplatí :D takže ten jsem vůbec nezkoumal

jinak k hratelnosti
hází ho to mezi t9-t10 takže udělat nějakej dmg nebo urvat kill je už o něco složitější ale dá se to
jinak co se týče vydělávání tak mám s kreditama dost problem já jezdil s 80mm kanonama a ten se bez goldové munice neobejde takže dost vysoké výdaje za munici a cena oprav se pohybuje kolem 9-12 000 za komplet opravu to znamená že bez premka dost prodělávám.Uvidim tedka zkusim 100mm kanon a omezenim goldovky a uvidim zda se přijmy vylepšej
zatim jsem nehořel snad ani jednou a budu doufat že se to nezmění :D jinak k odpadávání modulů bych rád dodal že často je mrtvej řidič a ještě častěji náboje ale na amorack jsem neumřel zatim ani jednou

shrnul bych to takto: tento tank neni uplně marnej je fajn a hratelnej ,taky se s nim dá užít plno legrace ALE wz-131 byl rozhodně lepší protože ten MM o týr výš co má 132 je dost znát takže pokud nějak nemáte v plánu pokračovat přes lighty dále tak doporučuju si nechat wz-131

toto jsou moje první postřehy a dojmy uvidim jak to pujde dál a co ještě objevím po dalších bitvách

Derp_Trollington #4 Posted 19 February 2013 - 12:43 AM

Veteran

• Veteran
  • 52675 battles
  • 7,331
  • [0WNED] 0WNED
Vtip toho druhýho motoru je hlavně v tom, že má výrazně víc hitpointů => při použití nádrží s CO2 bych se nebál používat omezovač => lepší manévrovatelnost.

Tank jsem koupil včera, no nemám posádku ani equip a minimálně do konce měsíce moje posádka WZ-131 neopustí. :)

Předběžně plánuju používat tu druhou 85ku (přesnost, aiming, DPM). 100mm děla asi jen vyzkoumám. Tak nějak mi tam ta výhoda alfy za šílenej aiming a přesnost nestojí...

A jo, do T8 rot/ESL by to mohlo být hodně použitelné, jako counter proti AMX 13 90 na klíčových pozicích.

Blue_S #5 Posted 19 February 2013 - 09:23 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 32241 battles
  • 302
jinak na amo jsem bouchnul 2x ale hoří to docela často takže CO2 se u tohoto tanku neztatí stejně jako u wz-131
jinak takřka co rána to z tanku něco odpadne tu motor, tu řidič, tu nabiječ ale je to light takže nic co bychom neočekávali
ale spíše tedka planuji přeskillit posádku a nahodit žárovku na kápa a preventivní údržbu na řidiče což by snad mělo pomoct proti tomu požáru nebo máte s tim někdo zkušenosti?

Edited by Blue_S, 20 February 2013 - 12:05 AM.

MareZara #6 Posted 20 February 2013 - 01:58 PM

Private

• Beta Tester
  • 47615 battles
  • 1
Tohoto krasavce mám asi týden,momentálně již v topu a pro mě je to nejzábavnější tank vůbec. Hrát se s tím bez problémů nechá i proti t10,samozřejmě je třeba přizpůsobit styl hry a nabít vice zlata :-). V podstatě ho beru jako rychlejší,lépe maskovanou,s delším dohledem a s lepším dělěm t44,teda po jednom zásahu. I s tou se občas dostanete takhle vysoko, takže žádnej velkej průšvih. Samozřejmě ale že nastanou situace kdy mapa a protivnící nic extra nedovolí. Důležité je spotovat,spotovat a když už jde do tuhého vystřelit a zmizet. Potom se obvykle přidám k silnější skupině našich a dorážím načaté nepřátelské ht, nebo podle minimapy se vydám nejméně obsazeným místem na houfnice. Je ale velice důležité neumřít během první minuty hry,pak je potenciál tohoto tanku ztracen. 100mm dělo,které používám,vyděláva 10-20tis za hru,85 díky častému použití goldů dost prodělává. Osobně mi ale na dorážení 100mm dělo,které navíc stějně rychle zaměřuje a je poměrně přesné,naprosto vyhovuje.
Vybavení: větrák,stabík a nabiják. Často hoří,takže i hasičák. Dovednosti posádky nějaké to maskování,střelba za jízdy,rychlé otáčení,zlepšený dohled. Opravy nemám,opravuju opravným balíčkem,beztak 3.zásah je zpravidla konečná.

Blue_S #7 Posted 20 February 2013 - 10:03 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 32241 battles
  • 302
zajímalo by mne na jakou rychlost reloadu se to dá až schodit :D zatim mám 100% posádku a nabiják a reloaduje to 4.74s :D (u85mm kanonu)
takže teoreticky kdybych tam hodil větrák a BIA o kolik by to ještě spadlo :D

Edited by Blue_S, 20 February 2013 - 10:04 PM.

Derp_Trollington #8 Posted 03 March 2013 - 04:39 AM

Veteran

• Veteran
  • 52675 battles
  • 7,331
  • [0WNED] 0WNED
Po pár bitvách:
equip - nabíják, stabík, optika
dělo - druhá 85ka prokládaná goldem (v menším množství než na 131)
posádka - špatná :Smile-hiding:
pohyblivost - lepší, ale řekl bych že i včetně akcelerace... trochu jiná průchodnost terénem...
MM - mimo roty potkává jen T9 a 10, což je dost škoda
přesnost - výrazně lepší (i za jízdy)

Plán:
- vyzkoumat motor (aby tolik neodcházel)
- jako alternativní dělo zvážit až tu poslední 100vku, ale její DPM je výrazně nižší než u 85mm - imo se to nevyplatí / bude to potřebovat jinej styl hry... šíleně dlouhej reload a aiming mi u T-34-1 strašně vadil, no tady to bude zredukovany jenom na šílenej reload, tak snad...

Derp_Trollington #9 Posted 05 March 2013 - 11:04 AM

Veteran

• Veteran
  • 52675 battles
  • 7,331
  • [0WNED] 0WNED
Tak ne. Mimo roty je ten tank naprosto nezábavnej, nepoužitelnej, cokoliv. Stejnej pocit bezmoci jak u 59-16 s tím rozdílem, že tady jsou furt jenom devítkovy a desítkovy bitvy a neuděláte tam lautr nic...

LipsTullian #10 Posted 14 March 2013 - 03:51 PM

Warrant Officer

• Player
  • 42001 battles
  • 579
dovolim si nesouhlasit, vcera jsem do toho zainvestoval,zvazoval jsem dlouho, ale nakonec do toho tech 2,5 mega nasypal. Ten tank je porad celkem pouzitelnej, aspon v taktice, kterou jsem se naucil na 131.  Jasne, Mause neskrabne, ale porad je tam dost scoutu, arty, vyssi dela uz maji solidni pene na probiti z boku temer vseho. taktika ze 131 funguje i tady, ale na 131 se clovek mohl casteji poustet do drsnejsi akce, tady je to spis o opatrnosti a lepsim rozmysleni jak co zahrat vzhledem k okolnostem.
nicmene na 131 jsem (byl) spokojen, ale rozhodl jsem se dotahnout tuhle vete az na 121, ten tank mi papirove prijde dobrej, relativne malej, slusnej pancir a velmi slusne pene/dmg a rychlost cca 55 (tzn jen o fous pomalejis nez WZ131) mohla by s nim bejt celkem sranda.
+ jezdi jich strasne malo a jestli neco nemam rad, tak je to mainstream a proto nejradeji lovim GWpanther, KV a velkou radost mi dela kazda ulovena IS

Derp_Trollington #11 Posted 15 March 2013 - 11:08 AM

Veteran

• Veteran
  • 52675 battles
  • 7,331
  • [0WNED] 0WNED
Mno, dohrabal jsem se k poslednímu 100mm dělu (potřebuju ho pak na WZ-120), dal jsem s tím pár her a i přes výrazně horší DPM mi to dělo na randomu připadá jako lepší volba. Krom toho potěší i menší účtenky za střelivo.

Tak jo, tank to nakonec není špatnej, asi zůstane v garáži a budu s tím jezdit na rotách. Na randomy si nechám WZ-131 kvůli příznivějšímu matchmakeru.

Artemus69 #12 Posted 29 March 2013 - 09:47 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 7906 battles
  • 1,104
Mazlík už je v garáži a zatím odjeto jenom pár her. Mám to ve stocku tak se to blbě hodnotí, ale určitě s ním bude sranda. Jen honem rychle vyzkoumat pásy aby se s tím dalo trochu manévrovat. No ale do topu to bude dlouhá cesta a na WZ-120 ještě delší, snad budu mít štěstí na MM a soupeře. Oni celkově ty lighty sou o štěstí, že vám zrovna nic nevjdede do cesty  :smile:

mamlas #13 Posted 08 April 2013 - 12:45 PM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 14704 battles
  • 656
  • [-322-] -322-
Hmm, po 59-16/131 trochu zklamání. Předchozí dva lighty byly strašný mašiny na smrt. (jel jsem je s autoloaderem a s 85kou na druhym)

V TC velmi sikovné, jen to chce vozit trochu zlata pro strycka prihodu. AMXka 132ku sundají extrémně zblízka, nebo pokud můžou zastavit a mířit, v ostatních případech dostanou hnusně nakrmeno. Pen/DPM na osmičkový roty víc než dostatečná(85ka)

Puby zneprijemnuje mm, ale na druhou stranu neni problem prostrelit zada T10 heavinam, a s HEATem i boky. Vydělávat se s tím dá(prem), ale 131ka byla jinej zlatej důl. Osobně bych řekl, pokud člověk lítá TC, tak prodat 131 a nechat 132. Pokud ne, pak je 131ka jasná vobla.

Osobně mi přijde, že je to tank extrémně založenej na posádce. Při třetím skillu to bude jiné kafe :)

Edited by mamlas, 08 April 2013 - 12:46 PM.

Derp_Trollington #14 Posted 08 April 2013 - 12:52 PM

Veteran

• Veteran
  • 52675 battles
  • 7,331
  • [0WNED] 0WNED

View Postmamlas, on 08 April 2013 - 12:45 PM, said:

AMXka 132ku sundají extrémně zblízka, nebo pokud můžou zastavit a mířit, v ostatních případech dostanou hnusně nakrmeno.
IMO ne, protože máš nějakých 10t navíc => můžeš ramovat.

View Postmamlas, on 08 April 2013 - 12:45 PM, said:

Osobně bych řekl, pokud člověk lítá TC, tak prodat 131 a nechat 132. Pokud ne, pak je 131ka jasná vobla.Osobně mi přijde, že je to tank extrémně založenej na posádce. Při třetím skillu to bude jiné kafe :)
Souhlas.

Leparii #15 Posted 08 April 2013 - 01:31 PM

Corporal

• Player
  • 23278 battles
  • 115
  • [FIV3] FIV3
já to hraju stylem heuréka dopředu naspotit a zpět a zbytek snipe... po 200dmg pomalu žužlám TD z do boku a de to.

tank docela zábavnej ale cesta na IX tier bude dlooouhá ... pak bude z garáže odstraněn

JohnyFencer #16 Posted 15 April 2013 - 11:57 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 27826 battles
  • 1,014
dneska jsem hodně váhal, jestli ho koupit a nebo si nechat 131 a dál už nepokračovat...
no nakonec jsem 131 prodal a 132 koupil. tady je moje první bitva :)

Spoiler                     

Artemus69 #17 Posted 08 May 2013 - 02:40 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 7906 battles
  • 1,104
Takže jsem se proexpil k finálnímu dělu a tank prodal... Z původního plánu jet z něj na WZ-120 sešlo. Proč, to bych shrnul v následujících pár řádkách.

Tank sám o sobě má vše, co by měl scout mít. Rychlost, obratnost a dobrý camo faktor. Dělo má dostatečnou penetraci na propálení všeho jak zezadu, tak i z boku. Připočteme-li k tomu i to, že vzhledově vypadá fakt luxusně, musíme dojít k závěru, že je to awesome tank. Bohužel není...

Hlavní důvod je ten, že s ním nejde aktivně scoutovat. Ne že by na to nebyl výborně přizpůsoben, ale má to dva háčky. První je T71, druhý se jmenuje AMX 13 90. Zásobník je zlá věc a pokud sedíte v papírovém tanku, který navíc nemá moc HP je to ještě horší. S vymazlenou výbavou a posádkou nabíjíte nějakých 7,35 sekundy a jste schopní udělit 200-300 DMG a to je na sundání těch dvou málo. NEEXISTUJE způsob jak se T71 nebo AMX zbavit. Ano, můžete ho ramnout ale to se povede v 1 případě z 10. Pokud to umí trochu hrát (jako že proexpit se k AMX 13 90 chce trochu skilu, tak asi to bude umět), tak vám na poslední chvíli uhne a vy s tím nic neuděláte.

Pasivní scouting s možností ostřelování je věc ošemetná. To dělo vypadá papírově dobře, ale v praxi si to na větší vzdálenost lítá kam chce. Navíc, pokud nejsou ve hře artyny, tak sice týmu ukážete kde se nepřítel nachízí, ale odměnu za nasvícení nedostanete, protože do nich nemá kdo dát DMG.

Hra pak vypadá tak, že někde kempíte, snažíte se nasvěcovat a vlastně to může z pohledu spoluhráče vypadat tak, že nic neděláte. Sledujete akorát minimapu a ve vhodnou chvíli se pokusíte vjet nepřátelům do zad nebo vyzobat artyny. Jinak s těma artynama je to srandovní. Většinou potřebujete 2-3 rány na jejich sundání, což zabere i 20s. Musíte být tedy pořád v pohybu a modlit se aby vás nesundala jiná. Nedoporučuju je ramovat, třeba o takového GW typa ze rozbijete vy  :smile:

Druhý zabiját tohoto tanku jsou mapy. Opravdu map, které by využili plný potencionál tohoto tanku - tedy někoho někdě urkoutit, nebo si vyjet na kopeček a prudit je velmi málo. Z 80% vás to háže do městkých map, kde je to vyloženě horor. Zvlášť když v uličce potkáte scouta se zásobníkem.

Sumasumárum najezdil jsem nějakých 60 bitev s winratingem 50% a effektivitou někde okolo 1500. Není to moc, ale podle mě nemusím mít 1K bitev abych byl schopen zhodnotit tank. Navíc je to vlastně to samé jako WZ-131, akorát to má větší MM.
Za tu dobu jsem odjel pár úžasných bitev, ale zažil jsem i spoustu infarktových situací a pocitu bezmoci. Nevím jak v rotách a cw, ale na publicu je tento tank opravdu hard to play. Nějaký scoutovací guru ho možná ocení a dokáže využít plnej potencionál, ale já se k němu vrátím jenom v případě, že přidají T10 lighty nebo si budu moci vybrat, jaké mapy chci nebo nechci hrát. Za současného stavu přesunu posádku do daleko zábavnějšího Typa 62.

Jinak samozřejmě jsem to hodnotil z pohledu vyrovnaných sil na obou stranách. Když chytnete troly, je s tím radost hrát, ale to je případ jakéhokoliv tanku ne jenom 132.

Nakonec přikládam screen opravdu povedené bitvy a nechám 132 odpočívat v pokoji.

http://2i.cz/2i/i/51...9f0f2d80b.f.jpg
<a%20href=

Edited by Artemus69, 08 May 2013 - 02:44 PM.

Derp_Trollington #18 Posted 08 May 2013 - 02:43 PM

Veteran

• Veteran
  • 52675 battles
  • 7,331
  • [0WNED] 0WNED
Ono se není moc čemu divit, když tam používáš nevhodné dělo...

LameJuice #19 Posted 08 May 2013 - 02:57 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 35484 battles
  • 1,423
@Artemus69

Je pravda, že wz-131 je daleko lepší, ale tenhle tank není špatný.Není dělaný na aktivní scouting.Mám v garáži i t-34-2, ale
na wz-120 půjdu z wz-132, protože mi přijde zábavnější.Zatím mám jen tu druhou 85 a bohatě mi stačí.Wz-132 hraji stejně
jako wz-131, a to tak, že něco nascoutím a pak zabíjím vše co se hne.Scoutům se vyhýbám jak to jenom jde.Jako nejlepší
taktika se mi jeví jet s nějakým medkem, počkat až se pustí s někým do souboje a v tom přiletím já a začnu nepřítele
střílet do boků a do zad.Na arty moc neútočím, to si radši vyberu nějakou heavynu nebo TD.Osobně mám nejraději
Himmelsdorf střetnutí, protože je tam hromada uliček a dole se většinou pohybují slabší kusy a arty.Posádku budu
dávat z t-34-2, až se doexpím k tomu 122mm tak t-34-2 prodám.

Artemus69 #20 Posted 08 May 2013 - 02:59 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 7906 battles
  • 1,104
Pokud narážíš na tu rychlopalnou 85mm 64-85GT tak s tou to bylo ještě hroší. DMG per minute má sice vyšší ale vzhledem pří střelbě za pohybu ztrácí penne a až nepříjmeně často dingá. Na kempení se už tuplmen nedá použít. Člověk by neřekl, že 17 penne je tak zásadní rozdíl.

Goldy nepoužívám, je možné že s nimi to bude jiná hra.

Edit: Jak už jsem říkal, vše záleží na týmu. Můžeš sehrát awesome battle, nebo bídně zhynout za stavu 1<15.

Edited by Artemus69, 08 May 2013 - 03:01 PM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users