Jump to content

O britských tancích všeobecně

• This topic is locked This topic is locked
13 replies to this topic

Oberst1939 #1 Posted 22 February 2013 - 07:42 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 16274 battles
  • 379
Britové sice nejsou již ve WOT žádní nováčci, přesto vysokých tierů britských tanků je na serveru poskrovnu. Je to dáno především hodně odlišným způsobem hraní, který vyžadují. Zapomeňte na ruské hurááááá, americkou univerzálnost, čínskou agilitu a francouzské DPS.
Britské tanky, až na výjimky, jednoznačně nejsou vhodné pro začátečníky. Jejich gameplay je na vyšších tierech ještě o trochu složitější než u Němců, ale vyplatí se. Ruku na srdce, kolik jste viděli procent (pokud používáte XVM) červených Centurionů, Conquerorů? A kolik jste viděli procent červených IS-3 a Tigerů... Prostě ať si kdo chce říká, tak tyto tanky přitahují zkušené hráče. Většina lamek ani nemá žaludek se překousat přes tier VI, protože to je pro ně utrpení.
Když se na ně podíváme zblízka, pak charakteristika britských tanků vypadá asi takhle:

+ děla s perfektně rychlým zaměřováním a zpravidla velice slušnou kadencí v porovnání s podobnými tanky svého tieru
+ děla mají zpravidla velice dobrý vertikální rozsah (například Comet má až 12°, což je rozsah Pershinga před nerfem)
- mají až do tier IX velice malou alfu (230dmg na zásah), což je ale vynahrazeno nadprůměrnou penetrací a právě kadencí

+ britské tanky jsou docela pohyblivé. Dokáží udržet rychlost do stoupání a většina modelů dokáže rychle couvat :)
- linie těžkých tanků je až do tier VIII velice pomalá
- střední tanky jsou sice pohyblivé, dobře zrychlují, ale až na Cromwella je jejich maximálka dost omezená a jsou na nejvyšší rychlost nejpomalejší

+ pancíř na věži mají téměř všichni Britové velice dobře požírající střely
+ pancíř trupu s výjimkou tanků vycházejících z Churchilla (tier V-VII těžké tanky) je podprůměrný
- tanky od VIII tieru mají hodně blbou fíčůru a tou je úložiště nábojů (ammo rack) za předním spodním pancéřovým plátem
(bezpečné ukládání se tedy zdá být jako povinná výbava nabíječe britského tanku)

Pár zajímavých strojů:

A13 Cruiser Mk. IV - Tier III lehký tank

Jedná se prakticky o stejný koncept jaký vás bude provázet až do tieru VIII na této větvi. Tank je docela papírový a prostřelí vás i tier I tanky. Je ale dobře pohyblivý a má jednu velmi zábavnou věc a tou je dělo, které střílí 2 dávky po 3 výstřelech. Rozptyl je ohromný, ale zábava když takhle začnete kroužit kolem nepřítele je zaručená. Pokud se trefíte, tak zabijete každý  IV tank, co dokážete penetrovat.

A 10 Cruiser Mk. II - tier III lehký tank

Nic nevydrží, ale má houfnici, která každý tier IV zabije na ránu.

Matilda - tier IV střední tank

Dobře pancéřovaná se skvělým dělem na svůj tier. Díky 2000 dpm rozemele vše dřív, než oběť Matildu. Bohužel je strašlivě pomalá a nepohyblivá a člověk si musí zvyknout na to, že nedokáže reagovat na velkou změnu na bitevním poli.

Churchill I - tier V těžký tank

Na svém tieru se nebojím říct, že se jedná o rovnocenného soupeře pro KV 1 a T1 HT. Má na svůj tier dělo srovnatelné spíš s TD, které střílí pekelně rychle a má velkou penetraci i přesnost. Pancíř vás spolehlivě ochrání proti nižším tierům, ale proti V s penetrací kolem 110 už má problém. Občas ale dingne i něco z KV-1 a TDček. Spodní plát je ale papírový a boky jsou náchylné na rány z houfnic. Tank je to velký, ale hýbe se lépe jak KV-1. Oproti Matildě je ale mnohem svižnější. Velké negativum je nulový rozsah děla směrem dolů, takže si spíše vybírejte rovné plochy. Trčící pásy taky mohou být problém.

Cromwell - tier VI střední tank

Asi nejrychlejší střeďák ve hře. Je sice papírový, ale díky své pohyblivosti létá a rozsévá rány s velkou kadencí. Taky umí sklopit dělo. Pokud se člověk naučí schovávat a vyjíždět z poza kopečků a vytušit správný okamžik pro útok, tak si ho zamiluje. Je to tank s kterým stabilně střílím na otevřených mapách kolem 1500dmg a 3 killy. Ve městech si nevede tak dobře, ale pořád je to slušné medko. Můžete s ním v nouzi dělat i skauta v případě, že se pak máte kam schovat. Taky se s ním dá snipit ze křoví. Ohromná zábava.

na víc nemám teď čas...

Zdarsek #2 Posted 22 February 2013 - 09:11 PM

Sergeant

• Player
  • 17399 battles
  • 220
Myslim ze se mi stala vsevypovidajici prihoda,s Mk 7/1 sem sestrelil KV5 ,ten mi na to napsal "lol,cz player without skill kill me" preci jen byt sestrelen na 500m ani nevedet odkud,kazdopadne na konci hry mi napsal znova "sorry bro,u are skilled" to bylo za situace kdy sem mel na konte 4 killy (utocenou T30,KV5,Tigr2 a 704, 3700 dmg rozdano)

Je pravda ze britaci se moc nehrajou,ma to vyhodu ze lidi co se snima nesetkali se snazi s vama prestrelovat kdyz jste v hulldownu,plati pro centuriony a kdyz zjisti ze je neco spatne,bejva uz pozde. Kazdopadne tenhle narod mi vyhovuje prave svou jedinecnosti,stylem a vzacnosti.

Derp_Trollington #3 Posted 22 February 2013 - 10:12 PM

Veteran

• Veteran
  • 52675 battles
  • 7,331
  • [0WNED] 0WNED
Nevím no, asi jsem zatím nenarazil na nikoho, kdo s tím umí hrát. Jako soupeře briťáky považuju zatím jako celkem neškodné (teda krom black prince jako toptier)... Armor to má jen na mantletu, DPM sice lehce vyšší, ale vzhledem k absenci armoru špatně využitelné + ammorack vepředu - ne, děkuji, IS-3 mi stačila :)
Pohyblivost taky nijak extra, teda krom Cromwella nic nezměnilo "boje o klíčovy místa na mapách"...

Otto_von_Stiglitz #4 Posted 23 February 2013 - 04:08 PM

Private

• Player
  • 5121 battles
  • 32

View PostOberst1939, on 22 February 2013 - 07:42 PM, said:

Britové sice nejsou již ve WOT žádní nováčci, přesto vysokých tierů britských tanků je na serveru poskrovnu. Je to dáno především hodně odlišným způsobem hraní, který vyžadují. Zapomeňte na ruské hurááááá, americkou univerzálnost, čínskou agilitu a francouzské DPS.
Britské tanky, až na výjimky, jednoznačně nejsou vhodné pro začátečníky. Jejich gameplay je na vyšších tierech ještě o trochu složitější než u Němců, ale vyplatí se. Ruku na srdce, kolik jste viděli procent (pokud používáte XVM) červených Centurionů, Conquerorů? A kolik jste viděli procent červených IS-3 a Tigerů... Prostě ať si kdo chce říká, tak tyto tanky přitahují zkušené hráče. Většina lamek ani nemá žaludek se překousat přes tier VI, protože to je pro ně utrpení.
Když se na ně podíváme zblízka, pak charakteristika britských tanků vypadá asi takhle:

+ děla s perfektně rychlým zaměřováním a zpravidla velice slušnou kadencí v porovnání s podobnými tanky svého tieru
+ děla mají zpravidla velice dobrý vertikální rozsah (například Comet má až 12°, což je rozsah Pershinga před nerfem)
- mají až do tier IX velice malou alfu (230dmg na zásah), což je ale vynahrazeno nadprůměrnou penetrací a právě kadencí

+ britské tanky jsou docela pohyblivé. Dokáží udržet rychlost do stoupání a většina modelů dokáže rychle couvat :)
- linie těžkých tanků je až do tier VIII velice pomalá
- střední tanky jsou sice pohyblivé, dobře zrychlují, ale až na Cromwella je jejich maximálka dost omezená a jsou na nejvyšší rychlost nejpomalejší

+ pancíř na věži mají téměř všichni Britové velice dobře požírající střely
+ pancíř trupu s výjimkou tanků vycházejících z Churchilla (tier V-VII těžké tanky) je podprůměrný
- tanky od VIII tieru mají hodně blbou fíčůru a tou je úložiště nábojů (ammo rack) za předním spodním pancéřovým plátem
(bezpečné ukládání se tedy zdá být jako povinná výbava nabíječe britského tanku)

Pár zajímavých strojů:

A13 Cruiser Mk. IV - Tier III lehký tank

Jedná se prakticky o stejný koncept jaký vás bude provázet až do tieru VIII na této větvi. Tank je docela papírový a prostřelí vás i tier I tanky. Je ale dobře pohyblivý a má jednu velmi zábavnou věc a tou je dělo, které střílí 2 dávky po 3 výstřelech. Rozptyl je ohromný, ale zábava když takhle začnete kroužit kolem nepřítele je zaručená. Pokud se trefíte, tak zabijete každý  IV tank, co dokážete penetrovat.

A 10 Cruiser Mk. II - tier III lehký tank

Nic nevydrží, ale má houfnici, která každý tier IV zabije na ránu.

Matilda - tier IV střední tank

Dobře pancéřovaná se skvělým dělem na svůj tier. Díky 2000 dpm rozemele vše dřív, než oběť Matildu. Bohužel je strašlivě pomalá a nepohyblivá a člověk si musí zvyknout na to, že nedokáže reagovat na velkou změnu na bitevním poli.

Churchill I - tier V těžký tank

Na svém tieru se nebojím říct, že se jedná o rovnocenného soupeře pro KV 1 a T1 HT. Má na svůj tier dělo srovnatelné spíš s TD, které střílí pekelně rychle a má velkou penetraci i přesnost. Pancíř vás spolehlivě ochrání proti nižším tierům, ale proti V s penetrací kolem 110 už má problém. Občas ale dingne i něco z KV-1 a TDček. Spodní plát je ale papírový a boky jsou náchylné na rány z houfnic. Tank je to velký, ale hýbe se lépe jak KV-1. Oproti Matildě je ale mnohem svižnější. Velké negativum je nulový rozsah děla směrem dolů, takže si spíše vybírejte rovné plochy. Trčící pásy taky mohou být problém.

Cromwell - tier VI střední tank

Asi nejrychlejší střeďák ve hře. Je sice papírový, ale díky své pohyblivosti létá a rozsévá rány s velkou kadencí. Taky umí sklopit dělo. Pokud se člověk naučí schovávat a vyjíždět z poza kopečků a vytušit správný okamžik pro útok, tak si ho zamiluje. Je to tank s kterým stabilně střílím na otevřených mapách kolem 1500dmg a 3 killy. Ve městech si nevede tak dobře, ale pořád je to slušné medko. Můžete s ním v nouzi dělat i skauta v případě, že se pak máte kam schovat. Taky se s ním dá snipit ze křoví. Ohromná zábava.

na víc nemám teď čas...

naprosto s tebou souhlasím,sice nejsem skušený hráč ale britské tanky mám rád a daří se my s nimy :Smile_Default:

dtham #5 Posted 23 February 2013 - 05:53 PM

Captain

• Player
  • 35618 battles
  • 2,131
  • [_200_] _200_
Podle mě z britských tanků vynikají zejména tři - Black Prince, Comet a Centurion Mk 7/1.

Black Prince: výborný pancíř, dostatečné, rychle a přesně střílející dělo a přitom skvělá rychlost otáčení věže. Jako top tier v bitvě je to monstrum a obzvláště proti nezkušeným hráčům nemá konkurenci.

Comet: skvělá pohyblivost, deprese děla, RoF, přesnost a tuhá věž z něj dělají skvělého hill-huggera a hull-down bojovníka. Nejvíc vyniká v zákeřném stylu hry - rychle vykouknout zpoza kopce nebo překážky, dát dvě tři rány a zase se stáhnout, změnit pozici a znova. Díky malému poškození děla tenhle tank heavy tanky většinou ignorují, ale když jim za další 3s přilítne další, a pak další a další, tak zbystří. Můj oblíbenej tank, kterej jsem si teď v akci koupil zpátky a už ho neprodám.

Centurion Mk 7/1: Tady začíná pořádná sranda. Po zabugovaném Mk I (nikoliv však vysloveně špatném) přichází (ve správných rukou) jeden z nejsilnějších a nejnebezpečnějších tier 9 středních tanků ve hře. Pancíř dostal znatelné zlepšení oproti předchudci, spolehlivě dingá děla s penetrací kolem 170 mm, věž je stále ta samá s tuhým spaced armour límcem děla a sexy košíkem vzadu. Motor dostal dalších pár koní navíc a mobilitě tanku to jen prospělo. Ale co dělá tenhle tank bestií, kterou je, je dělo. Je to jediný tier 9 medium tank, který má přístup k tier X dělu střílející jako standardní munici APCR (WZ-121 má taky tier X dělo, ale střílí AP), což znamená 10° normalizace navíc oproti normálním AP a 3x rychlejší střelu než s normální municí a přímou trajektorii. Zkombinováne se skvělou přesností a rozumným aimtimem, tenhle tank je jedním z nejnebezpečnejších tanků na boj na dlouhou vzdálenost v celé hře (s konkurencí pouze v jeho tier X bratříčkovi a E-50M). Nevýhodou je pomalá RoF (9.9 s nabíjení s BiA, nabijákem a ventilací) a nespolehlivé HESH premium náboje. Nutností pro tenhle tank je pak šestý smysl a poctivé krytí - využívání terénu a překážek. Tank vyžaduje dosti opatrný přístup, ale v dobrých rukou se před ním musí mít na pozoru všechny tier X tanky. Pro mě jeden z nejzábavnějších tanků ve hře.

Edited by dtham, 23 February 2013 - 07:03 PM.

smrdim #6 Posted 03 March 2013 - 06:45 PM

Lance-corporal

• Player
  • 8527 battles
  • 62
Tak si to shrneme: Děla od 5+ tieru jsou obstojný pancíř na věži vynikající spodek už kulhá,natočení to % zvedne,ale né moc u mě skončili u tieru 3-4 nepřesné dělo,na testu si odskoušet Black prince,Centuriona Jedny z nejlepší těžáků 7,8 tier ale ty spodní jsou spíše flusačky s nepřesným dělem,ale solidním pancířem  :Smile_Default:

MichalKlein #7 Posted 04 May 2013 - 07:14 AM

Sergeant

• Player
  • 7529 battles
  • 288
  • [CECH] CECH
Chtěl jsem Matildu. Teď chci zapomenout na to, že britské MT existují. Vyjezdil jsem si s Medium I elitu, tank jsem střelil a řekl si, že s Medium II to bude lepší. Teď ho mám v elitě, je to snad ještě horší, a zážitky z těchhle dvou tanků mě odradily od Medium III, protože už to prostě nechci prožívat znovu. Nedá se s tím hrát, je to obrovské a papírové. Na co je vám dobré přesné dělo, když si z něj vystřelíte jednou? Jakmile vystrčíte čumák zpoza rohu je po vás. Do křoví se schovat nemůžete, protože tak velká křoví ve WoT nejsou. Tyhle tanky jsou příšerně frustrující, a to jsem hrál i americkou MT větev (skončil jsem na M3 Lee).

Copak nikdo nemá slušný MT na prvních třech tierech?

Kvet1nka #8 Posted 04 May 2013 - 09:41 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 958 battles
  • 383
Už sem to někde psal. Já sem fanda britů. Od tieru 7 jsou to pro mě zatím nejlepší tanky.  :great:  Teď mám Centurion 7/1 a chybí mi asi 10 tisíc expů na TOP dělo. Pro mě zatím nejlepší "devítka" co sem hrál ( mám ale jen tři "devítky"  :smile:  ).

Edited by Michal_Unca, 04 May 2013 - 09:55 AM.

colt274 #9 Posted 04 May 2013 - 10:04 AM

Warrant Officer

• Player
  • 27582 battles
  • 834
  • [EHW] EHW
MichalKlein: Linie vedoucí k Matildě je tragická - Medium II i III jsou jedny z nejhorších tanků těchto tierů - dělo mají stejné nebo horší než srovnatelné tiery, ale narozdíl od nich nemají pancíř ani pohyblivost a jako bonus jsou obrovské...

mytthoss #10 Posted 04 May 2013 - 03:36 PM

Warrant Officer

• Player
  • 43148 battles
  • 875
Britské tanky sice nejsou z nejsilnějších, i když třeba takový Conqueror je solidní bestie, ale hlavní důvod proč sem si je rozjel je ten, že jsou designově moc povedené a velice se mi líbí.

Edited by lemura, 04 May 2013 - 03:37 PM.

Jeln5356 #11 Posted 07 May 2013 - 07:20 PM

Private

• Player
  • 5932 battles
  • 9
Odzačiatku ako som začal hrať WoT jazdím len britov. Britské tanky sú pre mňa ako uliate. Keď som skúšal jazdiť s tankami inej národnosti vôbec sa mi nedarilo.

wulfalier #12 Posted 08 May 2013 - 06:41 PM

Sergeant

• Beta Tester
  • 16456 battles
  • 285
Mam FV4202 a ako to co je napisane na wiki je uplna pravda:"Jack of all trades, master of none".... ma od vsetkych vsetko ale vnicom nema vyhodu :D

floury #13 Posted 10 May 2013 - 01:21 PM

Private

• Player
  • 9789 battles
  • 3
Z mého pohledu jsou břitové nejlepší tanky, ale musím přiznat, že jiné národy mně nějak nebaví. Co mam na Britech rád je nádherný design jejich tanků super uniforma jejich tankistů.

Centurin MK 7/1 mam na naježděno cca 750 bitev a nevyměnil bych ho za nic na světě. Je třeba přežít prvních 100 bitev, než dostane top L7 kanon top motor a posádku potrénujete na šestý smysl pak si ho zamilujete. V bitvě mám vždy strach pouze z artyn. Nevím jak to dělají, ale na centurion se lepí jak slepice na flus. Základ hraní s tímto tankem je mobilita a palba z dálky a v žádném případě nikde nevystrkovat věž.

Další super tank je cromwel kdo to s ním jednou zkusil a koupil si motor meteor vý o čem mluvím ta rychlos je famózní. S ním je bitva asi taková jedu já pak skauti a pak dlouho nic a poté zbytek týmu. Jen je potřeba dát pozor na pásy ty opravdu padají často. Je to tank na rychlé přepady z boku a je to můj nejvíce vydělávající tank prostě jednička.

Pokud máte naopak rádi pomalou hru s jistotou solidního pancíře pak brit nabídne matildu což je famózní malý sejf rozsévající smrt. Já a moji spoluhráči v četě jim říkáme maus IV tieru. Málo kdo Vás prostřelí a kamenné zdi a chladnokrevný naskakujou jedn báseň. Další Super těžký tank je black princ bohužel má tu nevýhodu že je pravidelně házen do tieru VIII a IX kde jeho kanón nic moc nesvede. Jinak je to hodně slušně pancéřovaný tank.

Závěrem je potřeba říci, že pro lidi co mají zafixovaný styl Rusů a jiných národu se Briti hrají špatně a považují je za špatné což je chyba. U Britů je potřeba zapomenout na to ce dosud dělali s tankem a naučit se nový styl. Dále bych chtěl říci, že zejména Conquer a Centurion je proti reálu dost poddimenzován oprosti sovětům. Syřané a Egypťané by mohli vyprávět, co s nima udělal Centuriona na Sinaji a Golanech. L7 totiž bez problému projde čelním pancířem T62.

Skvělé jsou paměti Avigdor Ben-Gala který velel 7th tankové brigadě na golanech během Yon Kipurské války a tam si opravdu centurion zamilujete a budete si ho chtít hned koupit.

Nesnasim_koprovku #14 Posted 10 May 2013 - 09:00 PM

Private

• Player
  • 4946 battles
  • 1
Mě osobně sedí Britové už od Matildy.Ta je skvělý odchytávač skautů :)Jediný důstojný soupeř na 4 t. mi přišel Hetzer.Churchill I nic moc,Churchill VII dobrý a BP skvělý :o)Rozjíždím Caerna a měl jsem z něj dle ohlasů obavy,ale zatím ani v základu to není debakl.Přijde mi jako rychlejší BP a tu a tam i dingá.Tak uvidíme :o)

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users