Jump to content

Nejčastější chyby na bojišti

chyby tipy triky

• Please log in to reply
283 replies to this topic

Idahou #1 Posted 03 March 2013 - 10:58 AM

General

• Veteran
  • 35344 battles
  • 8,393
  • [IDDQD] IDDQD

*
POPULAR

Pokud vás napadnou další nejčastější chyby, neváhejte a podělte se o ně, později je přidám do hlavního příspěvku

Nesleduji minimapu
Spoiler

Nesleduji chat
Spoiler

Nenechám to na arty...
Spoiler

Bojím se ustoupit
Spoiler

Bojím se postoupit
Spoiler

Sedím na nelogickém místě
Spoiler

Jezdím sólo
Spoiler

Nepomáhám koncentrovat palbu
Spoiler

Nevyužívám pohyblivost medium tanků
Spoiler

Špatně dorážím arty.
Spoiler

Vystavuji slabá místa svého stroje při souboji
Spoiler

Nezajímá mě, co má nepřítel za stroje
Spoiler

Ignoruju arty
Spoiler

Nehraju
Spoiler

Myslím si, že jsem králem bojiště
Spoiler

Stojím za spojeneckým tankem a přitahuji na něj palbu

Spoiler

Chyby s LT (lehký tank/scout)

Spoiler

Edited by Idahou, 21 February 2018 - 08:44 AM.

minduton #2 Posted 03 March 2013 - 01:40 PM

Major

• Player
  • 26697 battles
  • 2,622
Nikam se zbytečně nehrnout, aspoň ne sám (spěchajících jsou plný hřbitovy).
Nezkoušet si hrát s HTčkem na scouta v přední linii.
Úhlovat pečlivě tank při konfrontaci 1:1.
Pokud je ve hře více jak 1 arty, tak nezůstávat zbytečně dlouho na jednom místě.
Pokud už chci někde číhat v křoví, tak se vždy ujistit, zda na toto místo mám dostatečnou depresi děla.
Americká HT střílej vždy do podvozku.

Davos_Seaworth #3 Posted 03 March 2013 - 02:09 PM

Warrant Officer

• Player
  • 3060 battles
  • 787

View Postminduton, on 03 March 2013 - 01:40 PM, said:

Nikam se zbytečně nehrnout, aspoň ne sám (spěchajících jsou plný hřbitovy).
Nezkoušet si hrát s HTčkem na scouta v přední linii.
Úhlovat pečlivě tank při konfrontaci 1:1.
Pokud je ve hře více jak 1 arty, tak nezůstávat zbytečně dlouho na jednom místě.
Pokud už chci někde číhat v křoví, tak se vždy ujistit, zda na toto místo mám dostatečnou depresi děla.
Americká HT střílej vždy do podvozku.

Bohužel někdo jít první musí, jinak by celou hru oba týmy kempily u základny a to mě fakt nebaví. Pokud se k tomu nikdo nemá, tak klidně vyjedu s HTčkem, koneckonců nejde mi o život.

Greta_ #4 Posted 03 March 2013 - 02:48 PM

Corporal

• Player
  • 1036 battles
  • 104
Jezdím sólo.
Pak stačí býti nachytána na špatném místě a i mnohem slabší soupeř ve výhodnější pozici může lehce vyhrát. O konfrontaci se dvěma či více nepřáteli nemluvě, to je jistá konečná a rychlý odchod do šatny.

Nepomáhám koncentrovat palbu.
S kolegou potkáme dva nepřátelské tanky. Ale místo abychom se oba zaměřili na jeden cíl a rychle ho vyřadili, každý střílíme do jiného.

Nevyužívám pohyblivost medium tanků.
Zejména pak v městkých mapách, i s relativně slušně pohyblivým medium tankem často kempuji dlouhé minuty a účastním se tupých přestřelek, místo aby se pokusila nepřítele objet a překvapivě zaútočit zezadu či z boku.

Špatně dorážím arty.
Při spatření arty zastavím, přepnu do sniper modu a začnu doměřovat, místo abych pokračovala v rychlém pohybu a kill získala velmi jednoduše nárazem. /Samozřejmě nejezdit proti hlavni, ale obloukem a vrážet z boku./

Edited by Greta_, 03 March 2013 - 02:53 PM.

Derp_Trollington #5 Posted 03 March 2013 - 03:03 PM

Veteran

• Veteran
  • 51193 battles
  • 7,331
  • [0WNED] 0WNED
Rozhodně přidat:
- "bojím se jednu koupit a zaplatit opravy", resp. "jsem zalezlej vzadu s plnýma hpčkama, přičemž ostatní spoluhráči jsou oneshot"
- "nebudu kupovat opravnou sadu/hasičák/lékárnu, protože je to drahyyyyyyy"
- "nebudu kupovat premium ammo, protože je to drahyyyyyy"

A na závěr velmi důležitý bod - nebýt sám. (zběsilé klikání na minimapu, promáčknutí W, F7, mrtvolka.)
To platí i pro pokusy "omg to jsou hlupáci, nikdo tady v téhle části není, hlídám to tam sám" - špatně, nebýt sám, radši být na konci lemming trainu, ať se můžeš vrátit, než jet někam "prostě proto, že je to důležité místo na mapě". Člověk to sám proti třem-pěti tankům obvykle neudrží, teda pokud není v KV-4 nebo hulldown T32.

minduton #6 Posted 03 March 2013 - 10:22 PM

Major

• Player
  • 26697 battles
  • 2,622
Koncentrovat palbu za všech okolností nemusí být vždy to nejlepší.
Pokud 2 tanky narazí na 2 tanky, tak je vysoká pravděpodobnost, že jeden z dvojice je lama, co se po prvním píchanci vypoklonkuje pryč nebo zazmatkuje. Takže když se ostřelují 2 tanky, a pod plnou palbou je jen jeden z nich, tak to naprudím 1x zkusmo i do toho druhýho s tím, co to s ním udělá... Nezřídka po ťafce přestane střílet a "takticky ustoupí" za svůj šutr, a my v klidu dokostíme toho prvního.

K ramování artyn...
Ramovat lze skautama jen artyny do T5.
Už jsem zkoušel ramovat se svou T-50-2 i vyšší artyny, ale obvykle to nedopadlo tak, jak bych si to představoval... :Smile_trollface-3:
U vyšších artyn doporučuji vyprudit je tak, aby po vás vystřelily (a netrefily), a pak je udolat kanónem. Než přebijí, tak je obvykle po nich.

Edited by minduton, 03 March 2013 - 10:29 PM.

Egoless #7 Posted 03 March 2013 - 11:41 PM

Corporal

• Player
  • 6436 battles
  • 146
pri strete s dvoma a viac enemy vo vseobecnosti prve nicit tanky ktore zhasnu najskor, tie ktore vydrzia najviac nechavat ako posledne, ak by lahli zhruba na rovnaky pocet ran, nicit ten ktory dava vacsi dmg. palit stale na jeden az kym nie je zniceny. vynimkou su scouti, ktorych treba v podobnom strete ignorovat(okrem VK a elc)

pocas 1vs1 kontrolovat enemy rof

ziarovka, alebo perma paranoia

ist do kazdej bitky vyrovnany. nenechat sa frustrovat predchadzajucimi prehrami, cakat co za noob team to zase bude, ci znova miniem atd. pristupovat ku kazdej bitke jedinecne

co sa tyka komunikacie, vo vseobecnosti to je v teame vyhoda, moj osobny nazor vsak je ze chat v randome je uplne zbytocny az kontraproduktivny. aj nahodny rozumny hraci dokazu efektivne spolupracovat pretoze poznaju hru. pisanie je zdlhave, a ked treba pisat, tak je vacsinou nieco blbo a sanca ze sa to takto spravi je mala, noob rozumiet nebude, sebec nepomoze, nervak sa naserie, zbitok to odignoruje. na randomoch staci minimapa, pretoze tam je to o taktike krys, kazdy si sleduje svoje vlastne ciele. ked chce niekto hrat na randomoch trochu rozumnejsie, ak nechce solovat musi sa niekam pridat, na to netreba ziadnu komunikaciu, staci prehlad

Idahou #8 Posted 08 March 2013 - 05:52 PM

General

• Veteran
  • 35344 battles
  • 8,393
  • [IDDQD] IDDQD
Část tipů doplněna do prvního psotu (zbytek časem)
Autor je vždy uveden pod, texty jsem povětšinou trochu upravil/rozšířil
Děkuji za spolupráci, jen tak dál  :Smile_blinky:

pppddd #9 Posted 08 March 2013 - 06:29 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 32355 battles
  • 1,419
  • [READ] READ
K těm artynám a jejich dorážení. Záleží na situaci a tanku. Nezřídka se stane, že vidíte, jak dotyčná artyna chvíli předtím vystřelila. Pak jde o to, kolik jiných arty mají a jestli je vám někdo v patách/jste na ráně. Poku po vás nikdo nejde, nebo nejde nikdo, od koho by vám vadil jeden hit, zastavit si a sejmout tu arty na jeden hit není zas tak špatné. (Samozřejmě, ruské tanky zaměřují dlouho, ale pokud máte něco, čím jste schopni tak do vteřiny dvou vystřelit a trefit se, po nerfu HP artyn máte dobrou šanci jí dát na hit, což se vyplatí.)
Ještě tuhle připomínku případně fakticky doplním.
Jde mi o to, že jsem dost často svědkem toho, jak tank jede na artynu, která není hlídaná, ostatní artyny jej ignorují a on místo toho, aby si zastavil a dal jí na hit, jede dál a nechá se od dané artyny sejmout.

DorianGray979 #10 Posted 08 March 2013 - 06:36 PM

Sergeant

• Player
  • 8689 battles
  • 216
Myslím si že když mám těžký tank jsem král bojiště a nejlepší součást týmu. Nikdo mě nebude přesvědčovat o tom kam mám jet a co mám dělat. Já klidně udržím celé křídlo mapy. Pokud mě zničí lehký tank, či dělostřelectvo, je to hacker nebo hráč se zlatou municí. Jsem nezničitelný ale dovedu zničit vše kolem sebe.

Edited by DorianGray979, 08 March 2013 - 06:36 PM.

pppddd #11 Posted 08 March 2013 - 06:38 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 32355 battles
  • 1,419
  • [READ] READ

View PostDorianGray979, on 08 March 2013 - 06:36 PM, said:

Myslím si že když mám těžký tank jsem král bojiště a nejlepší součást týmu. Nikdo mě nebude přesvědčovat o tom kam mám jet a co mám dělat. Já klidně udržím celé křídlo mapy. Pokud mě zničí lehký tank, či dělostřelectvo, je to hacker nebo hráč se zlatou municí. Jsem nezničitelný ale dovedu zničit vše kolem sebe.
A ty mu to alespoň oplácíš sexuálním poměrem s jeho matkou/sestrou :)...
...Tohle nemá chybu, opravdu jsem se zasmál :)
Díky ti

kastan02 #12 Posted 09 March 2013 - 01:26 AM

Warrant Officer

• Player
  • 20559 battles
  • 647

View PostGreta_, on 03 March 2013 - 02:48 PM, said:

Špatně dorážím arty.
Při spatření arty zastavím, přepnu do sniper modu a začnu doměřovat, místo abych pokračovala v rychlém pohybu a kill získala velmi jednoduše nárazem. /Samozřejmě nejezdit proti hlavni, ale obloukem a vrážet z boku./

včera takhle borec dorazil blízko capu artynu a zařval u toho. Pak nám na tom capu chyběl a byla remíza. Přitom další 3 hlavně na tu arty mířily a ona se snažila ujet ( nemířila na recap) . Takže pokaždé se ta dorážka vyplatit nemusí.

Findejs #13 Posted 09 March 2013 - 10:41 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 9119 battles
  • 1,328
nedrápat se zbytečně s pomalým,těžkým tankem (například Mause) do prudkých kopců (například k hradu na Himmelsdorfu/El Halluf apod...). Je to pro nás velmi nevýhodná pozice a stáváme se snadným terčem. Také hrozí,že na místo nedojedeme včas,naše hlaveň/pancíř bude někde chybět,zatímco my se plazíme 3km/h do kopce a chytáme jednu ránu za druhou.
Toto přenechme LT a MT

miko353 #14 Posted 09 March 2013 - 09:41 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 12781 battles
  • 1,161
Chyby v ľahkých tankoch:

Samovražedne scoutujem
Ihneď na začiatku bitky vybehnem priamou čiarou na nepriateľskú základňu, neuhýbam strelám a snažím sa spotnúť čo najviac tankov. Samozrejme nedám čas artynám, ktoré ani nestihnú nabiť a dostať sa do slušnej pozície, spotujem pohybujúce sa arty nepriateľov, umieram do jednej minúty. Riešenie: prejsť fóra a wiki, naučiť sa taktiky spotovania, využívať otvorené a nekryté časti mapy, spotovať tam, kde je to potrebné (veľké otvorené plochy, miesta pred hlavnpu líniou útoku) odhaľujem kemperov

Kempím úplne vzadu
Stojím v kríčku niekde vzadu, strieľam slabučkým delom na veľké diaľky a som úplne zbytočný. Riešenie: Ak už chcem byť v kríčku, tak niekde vpredu pasívne spotujem, ak na aktívny spot nemám dosť výkonné LTčko.

Ramujem tanky
Som obratný a rýchly scout a predsa to napálim do prvej arty ktorú uvidím, prípadne sa nevyhnem inému tanku. Riešenie: byť stále v strehu, namiesto ramovania a blokovania tankov pri 1 na 1 používať obrátky, obiehanie okolo tanku a iné taktiky

Snažím sa usólovať medká
Som v typickom duelovom tanku (AMX línia) a namiesto neobratných ťažkých osamotených tankov si vyberiem radšej pohyblivé medko, ktoré síce mám šancu zničiť, ale so stratou 90% života, polke modulov a posádky. Riešenie: behať po mape, poriadne si vyberať ciele, zvážiť šance na úspech, nepúšťať sa do súboja s medkami či veľmi obrnenými HTčkami, radšej zdrhnúť ako sa nechať zabiť, nechodiť sólovať do mesta

Nepoznám matchmaking ľahkých tankov
So štvorkovým LTčkom ma to hodilo ku osmičkám ?!?!  :Smile_amazed: Riešenie: Spoznám zákutia hernej mechaniky, naučím sa hrať s LTčkom a zbytočne nenadávam na niečo, čo je úplne normálne, hrám stále naplno a pomáham ako sa len dá.

Mimochodom, ohľadom toho nevšímania si ľahkých tankov nemáš pravdu, aj s T-50-2 dokážem v pohode zahrať ako medko a zatiaľ čo ty sa budeš biť s iným HT, schytáš každé tri sekundy 100 dmg do zadku, si stále tracknutý a prípadne horíš. Viem, že v dueli je zbytočné otáčať vežou za nejakým flankerom, lebo to hneď kúpiš od druhého do boku veže, ale keď je spolu viac tankov, tak tých scoutov sa treba zbaviť, ak ťa začne sólovať, tak je tebou zaujatý a dostanú ho tvoji spoluhráči.

kaktusko70 #15 Posted 12 March 2013 - 09:29 PM

Private

• Player
  • 67626 battles
  • 7
  • [SC_TJ] SC_TJ

View PostJelente, on 07 March 2013 - 02:05 PM, said:

Tak mě napadá. Je tu někdo, kdo to alespoň jednou nezkusil na malinovce plnou parou na pole?

minduton #16 Posted 13 March 2013 - 07:06 PM

Major

• Player
  • 26697 battles
  • 2,622

View Postkaktusko70, on 12 March 2013 - 09:29 PM, said:

To je sebevražedná záležitost. Vždycky se totiž najde dost hráčů, co hned zakempí v těch vepřínech, co tam jsou.

Ale sebevražednej obchvat podél břehu tý řeky, to už jsem zažil. Stačí se dostat do místa, kde se to svažuje zvolna k řece a tam narychlo zakempit a dráždit nepřítele jeho nasvěcováním pro střelce na druhé straně pole.

M_C_A #17 Posted 15 March 2013 - 06:10 PM

Private

• Player
  • 28330 battles
  • 11

S AMX 13 90 běžně, akorát to musíš včas otočit. Není vyjímka že se tak sníží počet protivníků o 1 až 2

Edited by M_C_A, 15 March 2013 - 06:10 PM.

Findejs #18 Posted 16 March 2013 - 01:25 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 9119 battles
  • 1,328

na low tierech běžná záležitost

SKchaos #19 Posted 16 March 2013 - 02:09 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 8920 battles
  • 328
Najväčšia chyba na randome je spoliehať sa na spoluhráčov.

Svitman #20 Posted 16 March 2013 - 11:01 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 57643 battles
  • 1,109
  • [CSA] CSA
Davat si pozor na sloluhrace kteri jsou pred vami/ nebo do ni vjedou

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users