Jump to content

JP2/Ferdinand nebo ISU 152

• This topic is locked This topic is locked
15 replies to this topic

mirous67 #1 Posted 11 March 2013 - 10:33 AM

Lance-corporal

• Player
  • 34807 battles
  • 56
Ahoj, mám rozjetou ruskou a německou větev TD a potřebuji trochu poradit.
Budu si kupovat JP2 ale uvažoval jsem i o ISU 152. Zkusil jste někdo obojí a jak vám to šlo?
SU 152 mě celkem zklamala a dost všude slyším o haluzfaktoru BL 10 u ISU.
O obou je toho tady už dost napsáno ale zajímá mě srovnání někoho, kdo je všechny projel.

Windic #2 Posted 11 March 2013 - 06:59 PM

Warrant Officer

• Player
  • 7633 battles
  • 539
  • [FRIH] FRIH
Oba jsem zkoušel akorát na test serveru. Taky jsem se s těmito TDčky už nesčetněkrát setkal. Mohu říct, že je mezi němi značný rozdíl.

Ferdinand je velice spolehlivý TD. Velmi slušný pancíř na předku a přesná zbraň. Akceptovatelná rychlost. Většina tanků do tieru 8(včetně) nemá proti němu čelně šanci. Z čeho vyplývá, že je velmi efektivní v ulicích, kde si sedne a nikoho nepustí. Ale i na otevřených plochách se s nim dá krásně odstřelovat z dálky a pokavaď se nikdo nedostane do boku, tak to odráží střely i z tanků z vyššího tieru.

ISU-152 je naopak dosti nespolehlivý. Pancíř celkem slabý, ale sklopený. Něco to odrazí, ale nedá se od toho moc čekat. Gun, jak se někdy říká, žije svým vlastním životem. Někdy trefuje jak o život a jindy si to lítá všude možně jen ne tam kam by si chtěl(ostatně podobně to bývá i u dalších sovietských tanků.) Rychlost pohybu je citelně lepší jak ferdiho, ale rychlost otáčení je stejná. Je taky poměrně těžko zahlédnutelný, takže když přikoupíš nějaký camo a sedneš do křoví, tak můžeš odstřelovat naprosto neviditelný.

Derp_Trollington #3 Posted 11 March 2013 - 07:23 PM

Veteran

• Veteran
  • 52679 battles
  • 7,331
  • [0WNED] 0WNED

View PostWindic, on 11 March 2013 - 06:59 PM, said:

Pancíř celkem slabý, ale sklopený.
To kde, proboha?

Rychlost pohybu je citelně lepší jak ferdiho, ale rychlost otáčení je stejná.
Rozhodně ne, ISU má poloměr zatáčení tak půl kilometru... Ferda je daleko obratnější.

Je taky poměrně těžko zahlédnutelný, takže když přikoupíš nějaký camo a sedneš do křoví, tak můžeš odstřelovat naprosto neviditelný.
Naprosto neviditelnej seš přesně do prvního výstřelu, 152mm tě odmaskuje celkem spolehlivě.

Jestli ti nesedla SU-152 (vystrčit a zakúrit), tak si ISU nekupuj. Zejména do vyzkoumání BL-10 je to ve všem (včetně pohyblivosti) horší. S BL-10 je to snesitelny, ale stále dost vopruz. Ale Obj704 za tu hrůzu stojí.

JP2 je dobrej medium tank s odpovídajícím armorem, pohyblivostí, absencí věže a neadekvátním dělem. Ze začátku se mi s tím hrálo skvěle, ale poslední dva týdny jsem s tím neměl jedinou dobrou bitvu, nevím, proč.

Do Ferdinanda bych už dneska nešel, armor se dneska nenosí.

Windic #4 Posted 11 March 2013 - 07:58 PM

Warrant Officer

• Player
  • 7633 battles
  • 539
  • [FRIH] FRIH

View PostJejKey, on 11 March 2013 - 07:23 PM, said:

To kde, proboha?

Ehm ve předu? Sice ne moc, ale aspoň něco.

Rozhodně ne, ISU má poloměr zatáčení tak půl kilometru... Ferda je daleko obratnější.

Mě to přišlo tak nějak stejný, ale asi máš pravdu.

Naprosto neviditelnej seš přesně do prvního výstřelu, 152mm tě odmaskuje celkem spolehlivě.

Osobně se mi dařilo střílet bez toho, aby si mě někdo všiml, tak nevim no.

Cronu #5 Posted 11 March 2013 - 08:25 PM

Corporal

• Player
  • 21266 battles
  • 126
Hral som snich len ISU-152 a som sním maximálne spokojný. Všetky prednosti už boli vyššie spomenuté len upresním že Jejkey myslel asi otáčanie tanku za jazdy (ktoré je hrozné ... ropný tanker sa otočí rýchlejšie) a Windic na mieste ktoré je zrovnatelné s ferdim. Kazdopádne ISU je dost pohyblivá potvora(čo sa týka rýchlosti) a vie sa za krátky čas dostat na výhodné pozície kde by si hu nečakal a ked si prirátaš že má skvelý camorateing (trochu zainvestuješ do sietky a binokuláru a posádke das kamufláž a žiarovku) tak možeš hodne terorizovat ludí pretože BL-10 vypína tanky do tier 8 prakticky na ranu a s pene 280 si v pohode poradí aj s vyššími tierami. A to že ta lahko spotnú po prvom výstrele nieje tak celkom pravda ako som tu už niekde po fórach písal vela krát sa mi stalo že boli namna rozbehnutí ludia tak 200m daleko a stihol som ešte 2X vystrelit kým ma spotli. takže ked máš team ktorý za niečo stojí  možeš z dialky narobit velké škody. Čo musím potvrdit, je že BL-10 má vlastnú dušu (raz troluje nepriatelov raz teba) ale stojí to za to, ked si dáš na čas a necháš dobehnut zameriavanie do konca na 80% trafíš. Čo sa týka panciera dá sa povedat že tam žiadny nieje ale mantlet zbrane (ktorý je dost velký) vyžiera dmg takže troška uhlovania, cuvania a trocha štastia a može to byt lahko 0dmg hit čo je ale krajná možnost s týmto TD si proste musíš držat na začiatku bitky odstup neskor sa dá hrat aj agresívnejšie ako podpora.
Aby ti toto TD vyhovovalo musí ti sediet partizánsky štýl hry teda "be like a ninja" chodit rýchlo po lesoch naložit niekomu na rit ked to nečaká a íst zase inde. Nieje to proste face to face štýl hrania ale ked si zvykneš naložit niekomu kto je o tier vyššie 900 dmg je fajn pocit  :Smile_veryhappy:

Edit: Ešte pripájam demonštračné video  :Smile_honoring:   http://youtu.be/Yru3-b-TLuE

Edited by Cronu, 11 March 2013 - 08:46 PM.

DemonSemen #6 Posted 12 March 2013 - 04:24 PM

Captain

• Player
  • 15827 battles
  • 2,146
Být tebou bych se spíš zaměřil na to, co je po těch strojích dál, jestli chceš expit JagdTigera a přes něj JpZ E-100 nebo Objekt 704 a dál Objekt 268.

A to už je tato diskuze. http://forum.worldof...4-vs-jagdtiger/

karnovak #7 Posted 13 March 2013 - 05:12 PM

Colonel

• Player
  • 50146 battles
  • 3,725

View PostCronu, on 11 March 2013 - 08:25 PM, said:

BL-10 vypína tanky do tier 8 prakticky na ranu a s pene 280 si v pohode poradí aj s vyššími tierami. A to že ta lahko spotnú po prvom výstrele nieje tak celkom pravda ako som tu už niekde po fórach písal vela krát sa mi stalo že boli namna rozbehnutí ludia tak 200m daleko a stihol som ešte 2X vystrelit kým ma spotli. takže ked máš team ktorý za niečo stojí  možeš z dialky narobit velké škody. Čo musím potvrdit, je že BL-10 má vlastnú dušu (raz troluje nepriatelov raz teba) ale stojí to za to, ked si dáš na čas a necháš dobehnut zameriavanie do konca na 80% trafíš. Čo sa týka panciera dá sa povedat že tam žiadny nieje ale mantlet zbrane (ktorý je dost velký) vyžiera dmg takže troška uhlovania, cuvania a trocha štastia a može to byt lahko 0dmg hit čo je ale krajná možnost s týmto TD si proste musíš držat na začiatku bitky odstup neskor sa dá hrat aj agresívnejšie ako podpora.

Tak to bych někdy rád viděl. "Vypnul" jsem na ránu asi jen 2x tigera a to jen díky tomu, že chytnul ammo rack. Jinak jsou běžné zásahy 600-800 dmg, čili o nějakém běžném vypínání sedmičkových tierů nemůže být řeč. S úrovní camo taky nesouhlasím - jestli se ti to párkrát stalo, co popisuješ, tak jen díky tomu, že to zřejmě jel nějaký trouba s 50% posádkou a stockovým tankem, jinak tě celkem spolehlivě po výstřelu na 200 m spotne každej. A pancíř to má slabej, zepředu to prostě neprostřelí jen smolnej hráč, od sedmého tieru to prostřeluje naprosto běžně každej.

HEADD #8 Posted 23 March 2013 - 11:46 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 19528 battles
  • 440
Ferdinand byl super dobrej pred noob ammem za stribrny.Ted je JP2 daleko lepsi volba.
Isu je porad stejny uz od bety.Papirak s Ok delem.Isu ma taky vyborny camo a kdyz nevystrelis si doslova neviditelnej.

Mam ferdinanda a Isu a isu mi pripada lepsi.Uz jen kvuli tomu, ze je to papirak a clovek s tim uz pocita.Kdyz ale jedu ferdiho, kterej se spoleha na armor je to kvuli noob ammu prekonanej stroj a des stejne na 3-4rany dolu i od low tieru.

Edited by HEADD, 23 March 2013 - 11:47 PM.

Cronu #9 Posted 24 March 2013 - 02:17 PM

Corporal

• Player
  • 21266 battles
  • 126

View Postkarnovak, on 13 March 2013 - 05:12 PM, said:

Tak to bych někdy rád viděl. "Vypnul" jsem na ránu asi jen 2x tigera a to jen díky tomu, že chytnul ammo rack. Jinak jsou běžné zásahy 600-800 dmg, čili o nějakém běžném vypínání sedmičkových tierů nemůže být řeč. S úrovní camo taky nesouhlasím - jestli se ti to párkrát stalo, co popisuješ, tak jen díky tomu, že to zřejmě jel nějaký trouba s 50% posádkou a stockovým tankem, jinak tě celkem spolehlivě po výstřelu na 200 m spotne každej. A pancíř to má slabej, zepředu to prostě neprostřelí jen smolnej hráč, od sedmého tieru to prostřeluje naprosto běžně každej.

To s tým spotovaním, tak kludne sem dám aj replay ale už asi nepojde lebo to bolo na 8.3jke ale nepopieram že to mohlo byt aj tým že mal dotyčný neskúsenú posádku ale na druhú stranu vozím sietku a každý člen posádky ma 100% camo skill. No boli aj situácie že som stál bez pohnutia v lese a niečo ma spotlo čo som ja s binokulárom a 100% posádkou ani len nevidel a bez výstrelu takže aby zase nebolo že malujem to TD do ružova. To že do tieru 8 sa výpína na ranu bolo myslené obrazne ved čo už len dokážeš spravit s tankom ktorému zostane štvrtka alebo 100 HP ... niekto si pri tebe prdne a zabije ta to podla mna si prakticky mrtvy v takej situácií ale jasné máš pravdu "nezabíja" to na ranu až na dve  :trollface:  pričom druhá je už rana z milosti. Pri armore som napísal jasne že tam žiadny nieje ale zažil som situácie a nebolo ich málo že ked som utekal cuval dole s kopca mrvil sa a podobne tak omna škrtli alebo som nejako vyžral strely aj od vyšších tierov ... no to sa ti može stat na každom tanku ale vždy ked som sa pozrel kam išla strela bolo to do mantletu takže som usúdil že ten zvykne vyžrat dmg ked ma dotyčný smolu.

Na záver sem prikladám camo hodnoty  porovnané s ferdinantom aby bolo vidiet že je naozaj dost takžé to TD spotnút ked stojí(čím vyššia hodnota tým lepší "Romulan cloaking device" aneb tažšie ta spotnú).
                              Stojaci,%             V pohybe,%              Pri strelbe,%
ISU-152                   17,5                         5                             3,95
Ferdinand                9,5                          3                              2,61

Bez sietky a skillov posádky.

Lulina #10 Posted 24 March 2013 - 03:09 PM

Corporal

• Player
  • 42731 battles
  • 179
Jak píše JejKey , SU 152 je dobrá příprava na ISU a jestli ti nesedla , tak s ISU to bude nemlich takové. S těmihle samochodkami se musí opatrně , jako s porcelánem  , chce to dobrý výběr místa a času  , v první linii jen když nic jiného nezbývá , pancíř je symbolický , manévrovatelnost jak cikánská maringotka  a reload cca 15 sec jsou zárukou, že po spotnutí  ne úplně imbecilními protivníky se odebíráš velmi záhy do garáže na generálku. Také arty tě budou mít raději než ty ostatní a na některých mapách (třeba pouštní řeka se  4-5 kousky) je to opravdu veselé. Nicméně ten orgasmický pocit , když někomu, kdo se cítí králem bojiště nasypeš do pajšlu s dunivým burácením hromu 700 dmg, mě osobně za ty všechny ústrky stojí :smiles: a je to můj oblíbený stroj . Z německé linie jsem zvolil jako první TD VIII Ferdu a jsem s ním rovněž spokojený, podotýkám , že oba stroje jsou hratelné až od full výbavy , do té doby je to očistec , v tomhle bylo např. SU lepší , protože jeho nejlepší zbraní je stocková houfnice. Na JPII se teprve chystám, takže v tomto směru nemám osobní zkušenost.

UglyMonkey #11 Posted 24 March 2013 - 03:21 PM

Lieutenant

• Player
  • 33446 battles
  • 1,524
  • [PRASE] PRASE
Ferdu nemám , jen ISU.
ISU je palebná podpora na střední zdálenost. Na TD má velice dobrou rychlost. BL-10... je BL-10 ,ALE .... po patchy ve kterám přidaly Adrenaline Rush trpí syndomem 1hp. Jestli nemás pevné nervy tak ISU nehraj. Bl10 MUSÍŠ doměřovat, bo není nic horší než schytat o ránu navíc jen kvůly tomu,že si chtěl o tu 1s dřiv vystřelit a schovat se... Pancíř tě jen překvapí (mile). Mantlet chytá nuly i od top kanonu a sklopená deska pod ním je neprůstřelná téměř od všeho. MM má dobrý. Camo dobré. Dohled... si podpora však on ti to nekdo nasvítí. Fear faktor to má taky narozdíl od Ferdu.
Doplňky: ventilačka, nabiják a rychlejší zaměření.
Ferdu spálíš na dvě rany vždy a jak dáš první KV-5 na ranu vykouzlí ti to úsvěv na tváři zaručeně... a o vo tu de!  :trollface:

Kruty_zabijak #12 Posted 24 March 2013 - 03:41 PM

Warrant Officer

• Player
  • 24642 battles
  • 738

View PostCronu, on 24 March 2013 - 02:17 PM, said:

Stojaci,% V pohybe,%   Pri strelbe,%
ISU-152    17,5 5 3,95
Ferdinand 9,5   3   2,61

To jako, že to dělo na godzily má menší demaskující účinek než ferdovo dělo???  :amazed:

HavocStarr #13 Posted 24 March 2013 - 04:38 PM

Sergeant

• Player
  • 9240 battles
  • 211
K tomu vypínání sedmičkových tanků na ránu. Někdy cca měsíc dozadu se mi podařila zajímavá bitva, za kterou jsem si s ISU-152 vystřelil pouze 4x a byly z toho tři mrtvé heavy tier 7. Na Redshiru, jižní základna, vzal jsem to levou stranou za ten statek a při levém okraji nahoru a stejnou cestou proti mě postupně vyjížděli 2x IS a 1X T29, obě IS se mi podařilo čelně zhasnou na jednu jedinou ránu (ammorack obě), samozřejmě z úplně plných životů a dostřelil jsem si i T29 na ránu, ale ta už měla cca jen 500-600 HP. A na kopci na středu mapy, napravo ode mě se objevilo další IS s plnými HP, to šlo bohužel na rány dvě, do toho jsem střílel z boku, ale ammorack se nepodařil, také z plných životů. Takže na pouhé čtyři výstřely za hru jsem měl cca 4.000 damage a tři killy, ani jeden miss nebo ding a bylo vyděláno :smile:  Bohužel, tohle byla jedna jediná bitva kde jsem dal dvě heavy tier 7 na ránu na cca dalších minimálně 30 bitev, kde se mi nepodaří dát na ránu jediný heavy tank podobného tieru, ani když bych se rozkrájel. Sem tam dovede BL-10 luxusně překvapit, škoda že jako protiklad podobných bitev jsou dingy z boku Chaffeeho, ELC, nebo třeba "neprošla skrz" do Priesta z cca 10ti metrů, o občasné (ne)přesnosti do cílů i pod 100m s plným zaměřením ani nemluvě, jindy zase trefím jediný vykukující pixel věžičky tanku na 500m.. Tenhle tank je podle mě o náhodě, ne o trpělivost nebo skillu :teethhappy:

Edited by HavocStarr, 24 March 2013 - 04:40 PM.

Cronu #14 Posted 24 March 2013 - 06:19 PM

Corporal

• Player
  • 21266 battles
  • 126

View PostKruty_zabijak, on 24 March 2013 - 03:41 PM, said:

To jako, že to dělo na godzily má menší demaskující účinek než ferdovo dělo???  :amazed:

Yop ak sa od verzie 8.3 nič nezmenilo malo by to tak byt ... tu je odkaz http://forum.worldof...ouflage-tables/   Niekto s vývojárov tuším aj vravel že camo factor nezávisí od velkosti tanku alebo dela ale od balancu v hre. Teda podla mna ked spotnú ferdiho može sa spolahnút na svoj pancier ked spotnú ISU može sa akurát tak prežehnat a skúsit vytrolit uhlovaním alebo zacúvaním niekde za prekážku.

View PostHavocStarr, on 24 March 2013 - 04:38 PM, said:

K tomu vypínání sedmičkových tanků na ránu. Někdy cca měsíc dozadu se mi podařila zajímavá bitva, za kterou jsem si s ISU-152 vystřelil pouze 4x a byly z toho tři mrtvé heavy tier 7. Na Redshiru, jižní základna, vzal jsem to levou stranou za ten statek a při levém okraji nahoru a stejnou cestou proti mě postupně vyjížděli 2x IS a 1X T29, obě IS se mi podařilo čelně zhasnou na jednu jedinou ránu (ammorack obě), samozřejmě z úplně plných životů a dostřelil jsem si i T29 na ránu, ale ta už měla cca jen 500-600 HP. A na kopci na středu mapy, napravo ode mě se objevilo další IS s plnými HP, to šlo bohužel na rány dvě, do toho jsem střílel z boku, ale ammorack se nepodařil, také z plných životů. Takže na pouhé čtyři výstřely za hru jsem měl cca 4.000 damage a tři killy, ani jeden miss nebo ding a bylo vyděláno :smile:  Bohužel, tohle byla jedna jediná bitva kde jsem dal dvě heavy tier 7 na ránu na cca dalších minimálně 30 bitev, kde se mi nepodaří dát na ránu jediný heavy tank podobného tieru, ani když bych se rozkrájel. Sem tam dovede BL-10 luxusně překvapit, škoda že jako protiklad podobných bitev jsou dingy z boku Chaffeeho, ELC, nebo třeba "neprošla skrz" do Priesta z cca 10ti metrů, o občasné (ne)přesnosti do cílů i pod 100m s plným zaměřením ani nemluvě, jindy zase trefím jediný vykukující pixel věžičky tanku na 500m.. Tenhle tank je podle mě o náhodě, ne o trpělivost nebo skillu :teethhappy:

Now thats what Im talking about  :trollface:  Tiež som pár krát zažil, podla mna naj TD s ktorým sa dá získat Reaper. Ale su tu aj tie druhe situacie kedy ti ide oproti t-50 trafíš mu do veže, posádka zakričí penetration!  a nič 0 dmg to už som tu vlastne aj písal niekde na fóre. Najviac ma vie ale dojat ked to spraví arty vtedy by som najradšej rozhrýzol klávestnicu. :izmena:

mirous67 #15 Posted 25 March 2013 - 06:54 AM

Lance-corporal

• Player
  • 34807 battles
  • 56
...Nevýhody: nad 57 procent win ratia dělo začne missovat...
Plzeňáku, nestresuj mě, už jsem na nějakých 55 % WR a teď toto... :teethhappy:
Jak nafamfrmím kredity vezmu i Ferdu když už mám vyzkoumané dělo a uvidím.

mirous67 #16 Posted 11 April 2013 - 06:14 AM

Lance-corporal

• Player
  • 34807 battles
  • 56
Pepík měl pravdu, jsem zpět na 52 %, tolik odražených střel jako včera i u osmičkových střeďáků jsem dlouho neměl... :sad:

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users