Jump to content

Německé střední tanky

• This topic is locked This topic is locked
25 replies to this topic

Gorki3cz #1 Posted 11 March 2013 - 08:35 PM

Private

• Player
  • 6464 battles
  • 9
Vlastním tank VK 3001 (H) s posádkou na 99% a už brzy budu mít Panthera. Tanky si rozhodně nehodlám nechávat a jedu rovnou na E-50 Ausf. M takže bych potřeboval poradit co si dát na posádku za schopnosti aby jsem je využil na všech tancích přes které pojedu ale hlavně aby byly stavěné pro E-50 Ausf. M ... předem děkuji za odpověď.

cz_geox #2 Posted 12 March 2013 - 01:19 PM

Sergeant

• Player
  • 11344 battles
  • 212
Jsem zatím na pantherovi, ale na fórech jsem četl, že se vyplatí dát na řidiče perk Preventivní údržba (při zásahu ze předu na vanu mají němci tendenci hořet - mají tam převodovku) a na nabíječe perk Bezpečné ukládání (jsi pak míň náchylnej na výbuch při zásahu munice - tím prej němci taky trpí).
Na velitele klasicky perk Šestý smysl (tzv. žárovku).
Na zbytek bych dal na první skill opravy.
Někdo doporučuje jako první perk BIA (Bratři ve zbrani, +5% ke schopnostem posádky), kterej musíš mít u všech členů posádky, aby fungoval.
Jen k doplnění: skill je aktivní od chvíle naučení a se zvyšující se úrovní se zlepšuje, perk je aktivní až při 100%.

octavius43 #3 Posted 12 March 2013 - 01:22 PM

Warrant Officer

• Player
  • 65289 battles
  • 911

View PostGorki3cz, on 11 March 2013 - 08:35 PM, said:

Vlastním tank VK 3001 (H) s posádkou na 99% a už brzy budu mít Panthera. Tanky si rozhodně nehodlám nechávat a jedu rovnou na E-50 Ausf. M takže bych potřeboval poradit co si dát na posádku za schopnosti aby jsem je využil na všech tancích přes které pojedu ale hlavně aby byly stavěné pro E-50 Ausf. M ... předem děkuji za odpověď.
Nebud lenivy a precitaj si prispevky o E50,E-50M a tam najdes urcite odpoved ,a nezakladaj zbytocne dalsiu temu na nieco co tu uz je .

Joseph_from_Pilsen #4 Posted 22 March 2013 - 06:13 PM

Warrant Officer

• Player
  • 15685 battles
  • 637
Německý medka jsou od VIII. tieru spotteři, v tom jsou vynikající, mají hodně HP, takže zpravidla přežijí dlouho tam, kde je potřeba svítit. V žádnym případě nejsou dobrý do boje tělo na tělo, proto jsou v randomech tak naprd, za tým neuděláte lautr nic, buď je schopný a bude vás krejt a sundavat, co nasvítíte, nebo nebude, a můžete se jít utopit. Jsou vysoký (takže dobře viděj přes protisvahy), mají dobrý dohled a dobrou přesnost děla. Mění se jen agrese spottingu, VK3001H je spíše takový univerzální pohyblivý skaut, panter 1 je vyloženě pasivní sniperovka na kolečkách, spotting ještě za moc nestojí, panter 2 je klasická lucerna do křoví a sem tam ostřelovat, E50 je už agresivnější spotter, se kterým se dá stát i v první linii někde za šutrem + brutálně ramuje + ostřeluje a E50M je vyloženě těžké medko na ramming, sniping, spotting a v pozdější fázi i nějakou tu medium práci.
Osobně doporučuji optiku, recon a situationall awareness (bezpodmínečně). maskování (diskutabilní na IX a X tieru), opravy, zvýšenou výdrž ammo racku (ammo rack ví kdekdo, kde se nachází, jde snadno trefit), údržbu motoru, a pak zlepšení mobility (král bažin, otáčení atd). U E50tek kontrolovaný náraz. Obecně ty medka využijí všechny perky, jen na BiA většinou nezbyde.

Ve hře je nejvíc pohřbívá:

Matchmaking (není nad jednu E50 + 10 skautů proti jedné IS8 + 10 heavin, to pak ten dmg má opravdu kdo dávat)
Týmová hra (buď se cpou za váma a diví se, že se za předsunutý kámen 7 tanků nevejde a chcipnou, v horším případě zůstanou stát v ofsajdu a nechaj chcípnout vás)
Mapy (ve městě se s panterem, E50 můžete leda zahrabat)
Artilerie na vysokým tieru (už jsem rezignoval a od 4 artyn na tým vejš hru jen naschvál kazím, E50 jde od artyny na ránu velmi často a snadno).

Díky tomu na jednu hru s medkem spokojeným a 4000 naspotovaným dmg připadají 2 medka nabourané, nebo utopené ze vzteku v louži,

Edited by Joseph_from_Pilsen, 22 March 2013 - 06:31 PM.

Derp_Trollington #5 Posted 22 March 2013 - 07:53 PM

Veteran

• Veteran
  • 52676 battles
  • 7,331
  • [0WNED] 0WNED
Já teda PII i E-50 hrál jako brawlera. Stát s tím vzadu v keříčku a snipit nebo zkoušet spotovat s takovou velkou krabicí mi připadá dost jako mrhání potenciálem těch tanků...

dtham #6 Posted 22 March 2013 - 11:31 PM

Captain

• Player
  • 35618 battles
  • 2,131
  • [_200_] _200_

View PostJoseph_from_Pilsen, on 22 March 2013 - 06:13 PM, said:

Německý medka jsou od VIII. tieru spotteři, v tom jsou vynikající, mají hodně HP, takže zpravidla přežijí dlouho tam, kde je potřeba svítit. V žádnym případě nejsou dobrý do boje tělo na tělo, proto jsou v randomech tak naprd, za tým neuděláte lautr nic, buď je schopný a bude vás krejt a sundavat, co nasvítíte, nebo nebude, a můžete se jít utopit. Jsou vysoký (takže dobře viděj přes protisvahy), mají dobrý dohled a dobrou přesnost děla. Mění se jen agrese spottingu, VK3001H je spíše takový univerzální pohyblivý skaut, panter 1 je vyloženě pasivní sniperovka na kolečkách, spotting ještě za moc nestojí, panter 2 je klasická lucerna do křoví a sem tam ostřelovat, E50 je už agresivnější spotter, se kterým se dá stát i v první linii někde za šutrem + brutálně ramuje + ostřeluje a E50M je vyloženě těžké medko na ramming, sniping, spotting a v pozdější fázi i nějakou tu medium práci.
Osobně doporučuji optiku, recon a situationall awareness (bezpodmínečně). maskování (diskutabilní na IX a X tieru), opravy, zvýšenou výdrž ammo racku (ammo rack ví kdekdo, kde se nachází, jde snadno trefit), údržbu motoru, a pak zlepšení mobility (král bažin, otáčení atd). U E50tek kontrolovaný náraz. Obecně ty medka využijí všechny perky, jen na BiA většinou nezbyde.

Ve hře je nejvíc pohřbívá:

Matchmaking (není nad jednu E50 + 10 skautů proti jedné IS8 + 10 heavin, to pak ten dmg má opravdu kdo dávat)
Týmová hra (buď se cpou za váma a diví se, že se za předsunutý kámen 7 tanků nevejde a chcipnou, v horším případě zůstanou stát v ofsajdu a nechaj chcípnout vás)
Mapy (ve městě se s panterem, E50 můžete leda zahrabat)
Artilerie na vysokým tieru (už jsem rezignoval a od 4 artyn na tým vejš hru jen naschvál kazím, E50 jde od artyny na ránu velmi často a snadno).

Díky tomu na jednu hru s medkem spokojeným a 4000 naspotovaným dmg připadají 2 medka nabourané, nebo utopené ze vzteku v louži,

Teda říkat, že německý medka jsou spotteři mi příjde dost uhozený. Když hraju se spottovacím tankem, tak dbám na dvě věci: 1) nebýt viděn 2) když jsem viděn, nebýt trefen.

ad 1) K ovlivnění prvního jsou zejména dvě vlastnosti, a to maskování a dlouhý dohled. Proto jsou jako pasivní spotteři nejlepší tanky jako Chaffee, které mají velmi dobré camo a k tomu velký dohled. Z medium tanků pak M48 Patton, M46 Patton a sovětská medka. Američani kvůli dlouhému dohledu, sověti díky vysokému camu. Dobře je na tom i britské FV4202. Problém obou E-50 je velikost, tedy nulové camo, které nuluje výhodu relativně vysokého dohledu. Je-li proti vám obdobný tank, je dost velká šance, že vás uvidí jako první.

ad 2) Být viděn jako scout je v pohodě, pokud má tank dostatek rychlosti a obratnosti. Pak není problém aktivně spotovat a být sám spotnut, ale velmi obtížně, díky pohyblivosti, být trefen. Do téhle skupiny se dá zařadit třeba T-50(-2), ELC, AMX 13, T71, Bat Chat. Pak jsou tu specifické tanky, které sice nejsou kdovíjak rychlé, ale mají výbornou akceleraci, díky čemuž je, když je člověk spotnut, jednoduché zmizet do krytu (M48, FV4202).

Bohužel pro PII, E-50 i E-50M všechny trpí na svou velikost a tudíž malé camo, čímž je s nimi pasivní spotting dost těžký (neříkám, že nemožný, zejména je-li E-50M potuněná binama nebo optikou, nicméně já to považuju za plýtvání slotem). K aktivnímu spottingu se taky nehod, neboť jsou sice dost rychlý, nicméně pouze v přímce a než dosáhnou maximální rychlosti taky docela trvá.

Pro mě nejlepší použití této trojice je řekněme vyčkávání a podpora na dlouhou a střední vzdálenost, pak využít své rychlosti a vlétnout do souboje nablízko a dorážet nepřátele. S prvním Pantherem pak nejde pořádně dělat nic jiného, než prdět v křoví a sypat to tam zdálky.

miko353 #7 Posted 23 March 2013 - 02:17 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 12888 battles
  • 1,161
ak chceš vedieť, aké skilly im dať, tak začni tu: http://wiki.worldoft...ks.ru/Panther  , dole máš ikonky odporúčaných skillov, občas aj niekoľko variánt, mne sa táto ruská wiki osvedčila, väčšina tých skillov je tam fakt dobre vybraná, porovnaj si to aj s nasledujúcimi medkami a čo majú spoločné, tak to im daj.

Joseph_from_Pilsen #8 Posted 23 March 2013 - 02:18 PM

Warrant Officer

• Player
  • 15685 battles
  • 637
No koukám, že jsem se nepřesně vyjádřil. Německá medka považuji za spottery z toho hlediska, že jsou schopna se na klíčovou pozici buďto dostat přiměřeně rychle a vyhrát tam souboj s kounkurencí (E50ky), nebo ještě mají dobrý camo faktor (Panteři). To, že E50ky každej vidí, je irelevantní, jde o to, že ji z dobré pozice nemá moc jak vystrnadit. Samozřejmě tím nemám na mysli ukrytýho invisible spottera jako nějaká T21 v křovíčku na malinovce. Mám tím na mysli tank s vymaxovaným dohledem, co se dohrabe na klíčový místo, odkud je něco vidět, rozjede to a vybourá se případně s jiným medkem a pak ho dostřílí (oblíbená kratochvíle v hallufu a podobně) a pozoruje nepřátele zpoza šutru, který si tak pracně vybojoval a sem tam tam taky nějakou foukne.
Panter 2 se mi jako spotter hrál i pasivně dobře, i když to jde jen v některých mapách (v malinovce, lakevillu nebo redshiru je to ultimátní bestie, když jste daleko v křoví, nebo za šutrákem). V těch, kde nejsou rozlehlé pláně, jsem neustále měl vztek, že nesedím v TD verzi P2, tam už to bylo jen o dělu a alfa damáži. Důležité ale je mít vymaxovaný dohled, jde tam o ten interval mezi 300-450 metry vzdálenosti nepřátel, na malou vzdálenost se už nedá střílet (riziko odhalení). Tohle žádné VIII medko neumí (na 350-450m toho moc netrefí a zpravidla ani nevidí). Tím, že vidíte na 430-450m, tak všechny expy jdou vám + střelba v klidu.
Drobná ukázka ideálního stavu v ideální mapě:
Posted Image

E50 coby spotter po domlácení tanků na klíčové pozici (zatím toho moc nemám, grind ze stocku byl za trest):
Posted Image

Prostě medka made in germany jsou snajpři v krabici, co si svítí sami, akorát ta E50M nemá moc velkou přidanou hodnotu (stejnej pancíř a dohled jako E50, stejná váha, slabší dpm). S E50kama se dá využívat i pancíř a úhlování, škoda jen, že vyloženě efektivně hlavně pouze proti 8-9. tier medkům. I když už jsem čistě dingnul s padinou i objekta268.

miko353 #9 Posted 23 March 2013 - 05:20 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 12888 battles
  • 1,161
Inak povedané- treba s nimi kempiť, lebo sa s nimi nedá hrať ako s medkami, to si chcel povedať.

gadds #10 Posted 23 March 2013 - 05:27 PM

Lieutenant Сolonel

• Clan Diplomat
  • 30192 battles
  • 3,199
  • [SVINE] SVINE

View Postmiko353, on 23 March 2013 - 05:20 PM, said:

Inak povedané- treba s nimi kempiť, lebo sa s nimi nedá hrať ako s medkami, to si chcel povedať.
Ale dá! Některé to přežijí i půl minuty..xD
Ale čest výjimkám - jmenovitě VK3200DB..:-)

miko353 #11 Posted 23 March 2013 - 05:38 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 12888 battles
  • 1,161
Ešte tie tier 6 sa dajú použiť ako buď medká alebo ako ťažké tanky (VK 3601H). Ako, nemecké medká nepoznám, ale keď hrám proti nim, tak väčšinou padajú jedna radosť, zlatý tier 6, ďalej sú to asi šroty pre kemperov. Tie delá sú síce na to stavané, ale nebavilo by ma to.

dtham #12 Posted 23 March 2013 - 06:18 PM

Captain

• Player
  • 35618 battles
  • 2,131
  • [_200_] _200_

View Postmiko353, on 23 March 2013 - 05:20 PM, said:

Co znamená "hrát jako s medkama"? Ve hře není jeden styl hraní s medium tankama, protože každá z nich vyžaduje jiný způsob hraní.

Jsou tady rusheri  a brawleri jako T-54 nebo Typ 59, které hraješ stylem "trolololjajdunatebeposerse", jsou tady spotteři/dmg dealeři/close support tanky jako M46, M48 a FV4202, jsou tu univerzální víceúčelový tanky jako T-62A, E-50(M), M26 případně T-44. Taky mezi medkama najdeš podpůrné tanky na střední a dlouhou vzdálenost jako jsou Centuriony Mk I i 7/1. A pak tu máš Bata.

Všechny mají společné to, že jsou vysoce mobilní, všechny mají dobrý dohled, ale stejně musíš každýho hrát jinak.

S E-50 nemusíš kempovat, pokud si dáváš bacha a neútočíš na víc cílů najednou. A není nic jednoduššího než vlétnout do souboje 1v1 proti třeba T-62A s E-50M v plný rychlosti, narazit do něj, sebrat mu 600-1200 hp a pak ho kombinací střelby a ramování utlouct k smrti.

Stejně tak heavy tanky, každýho musíš hrát jinak. E-75 musíš hrát jinak než např. M103 a je snad M103 díky jinému stylu hry horším tankem? Ani omylem.

Edited by dtham, 23 March 2013 - 06:20 PM.

miko353 #13 Posted 23 March 2013 - 06:23 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 12888 battles
  • 1,161
Medká väčšinou majú viac funkcií, majú dobrých viacero aspektov a dá sa s každým zahrať veľa úloh, ale s nemeckými streďákmi som v živote nevidel nikoho úspešne umanévrovať HTčko, flankovať alebo iné podobné aktivity, vždy iba kempia a kempia, hlavne panthery, jedine s E-50 sú trochu odvážnejší.

gadds #14 Posted 23 March 2013 - 06:35 PM

Lieutenant Сolonel

• Clan Diplomat
  • 30192 battles
  • 3,199
  • [SVINE] SVINE
Ještě jednou mi to nedá a dovolil bych si znovu připomenout "débéčko" - jednoznačně univerzální medko a jako top-tier nekompromisní zabiják.:-)

DannySmiricky #15 Posted 23 March 2013 - 06:58 PM

Corporal

• Player
  • 17275 battles
  • 134
a taky slušný křáp

gadds #16 Posted 23 March 2013 - 07:15 PM

Lieutenant Сolonel

• Clan Diplomat
  • 30192 battles
  • 3,199
  • [SVINE] SVINE
Inu sto lidí - sto chutí.. šel jsem přes něj na trase Tiger - Panther a teď se na něj s radostí vrátím..
Btw. Akcido má k DB celkem dost poučný video na svým kanálu..:-)

octavius43 #17 Posted 23 March 2013 - 08:46 PM

Warrant Officer

• Player
  • 65289 battles
  • 911
Panther sa musi hrat ako TD ,kempit v zadu a vyuzivat vysoku pene a presnost ,VK3002DB je viacej fun mam s nim aj lepsie vysledky oproti pantherovi ,je to mobilnejsie pancier samizda trosku viacej dingne ako panther . Panther II uz sa da trosku agresivnejsie hrat a nemusite byt uz tolko vela v zadu ma uz aj dobru mobilitu ale stale to neni ako klasicke medko ,pancier dinga tak do pene 175 ale ma velmi dobre delo dlhu 8,8cm a potom je E-50 jeden z mojich oblubenych strojov s tym sa da hrat agresivne ako dneska na mape pristav demage 5000 a obdrzany potencionalny 5600 a prezil s 16 HP  :smile: . Pancier je ucinny proti IX medkam a proti VIII tankom a dole .Proti X delam moc neznesie ten pancier ,ma velmi dobre delo a treba s nim ramovat,ramovat,ramovat ine medka ,hlavne francuzov ty maju slaby pancier sebe uberietie 1/4 a batchata celeho pokial je oprety o pevnu prekazku alebo v jazde  :teethhappy: ,a nestihne tak ani vysypat ten zasobnik do vas . E-50M som zatial nemal .

Edited by octavius43, 23 March 2013 - 08:47 PM.

dtham #18 Posted 23 March 2013 - 09:54 PM

Captain

• Player
  • 35618 battles
  • 2,131
  • [_200_] _200_

View Postmiko353, on 23 March 2013 - 06:23 PM, said:

Medká väčšinou majú viac funkcií, majú dobrých viacero aspektov a dá sa s každým zahrať veľa úloh, ale s nemeckými streďákmi som v živote nevidel nikoho úspešne umanévrovať HTčko, flankovať alebo iné podobné aktivity, vždy iba kempia a kempia, hlavne panthery, jedine s E-50 sú trochu odvážnejší.

Panther je klasickej sniper, ani se jinak hrát nedá. Ale od Panthera II můžeš díky pohyblivosti plnit spoustu rolí. Obě E-50 jsou skvělé na vpadávání nepřátelům do týla díky jejich vysoké rychlosti. Heavy tanky s E-50(M) 1v1 na blízko dáš v klidu. E-75 a ST-1 po tracknutí utočíš v klidu. Oproti M103 a IS-8 máš váhovou výhodu, takže mu pořádně naložíš ramem. Na desítky musíš opatrněji, ale E-50M je jim rovnocenným soupeřem. A tier 8 heavy? tam se s E-50(M) ani neobtěžuju je točit, prostě to zapíchnu před nimi, 30° úhel a hraju jako heavy.

Jde s nimi hrát i takhle, ale ten hlavní důvod, proč to nikdo nedělá, je dělo. Když mám u E-50M dělo s 0.3 přesností a 270 (350) mm penetrací, tak opravdu nemám potřebu jít šaškovat na blizko a riskovat velký poškození, ale můžu je v klidu trollit zdálky.

Edited by dtham, 23 March 2013 - 09:56 PM.

bursoft1 #19 Posted 24 March 2013 - 02:33 AM

Private

• Player
  • 11943 battles
  • 25
Já teď hraju Panthera 2 a mám na řidičovi rychlejší otáčení a krále bažin (druhej skill na 82%) a můžu říct, že se s ním dá hrát jako s "klasickým" medkem, pokud vyloženě někoho nechcete ukrouti v kopci. Opravdu to doporučuju víc než údržbu (nebo jak se to jmenuje, hraju to v EN), na té pohyblivosti je to opravdu dost znát. P2 umí dobře sniperovat, ale zároveň to umí být dobrej brawler, je jen na hráči, jakým stylem ho bude hrát (tím pádem i jaký skilly a equip si vybere). Ale právě jeho víceúčelovost z něj podle mě dělá nejlepší tier 8 medko, hrozně dobře se mi s ním hraje, i když tam zatím nemám takový staty, jak bych si představoval :D

octavius43 #20 Posted 24 March 2013 - 01:00 PM

Warrant Officer

• Player
  • 65289 battles
  • 911
ked sa ti Panther II lubi tak E-50 v tope sa ti bude este viacej lubit

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users