Jump to content

PZ Ic

pz Ic

• This topic is locked This topic is locked
45 replies to this topic

glock17 #41 Posted 07 May 2013 - 08:45 PM

Captain

• Player
  • 38638 battles
  • 2,065
  • [PRASE] PRASE
Pokud ho potkáte a máte čelní pancíř alespoň 30 mm (25 mm zkosený), tak se k němu stavte čelem a nenechte se objet. On to není schopen prostřelit, pokud nemá nabitou zlatou munici. Obvykle pomáhá ještě 15-20 st. natočení a neškrtne si. Takhle ho dostanete skoro pokaždé, málokterý z nich není trouba a našije dávku do průzorů.

Jinak je to mor hlavně na stíhače (kromě T18, kterou TAKY hraje snad každé trololo).

minduton #42 Posted 08 May 2013 - 01:21 PM

Major

• Player
  • 26757 battles
  • 2,635

View Postglock17, on 07 May 2013 - 08:45 PM, said:

Pokud ho potkáte a máte čelní pancíř alespoň 30 mm (25 mm zkosený), tak se k němu stavte čelem a nenechte se objet. On to není schopen prostřelit, pokud nemá nabitou zlatou munici. Obvykle pomáhá ještě 15-20 st. natočení a neškrtne si. Takhle ho dostanete skoro pokaždé, málokterý z nich není trouba a našije dávku do průzorů.

Jinak je to mor hlavně na stíhače (kromě T18, kterou TAKY hraje snad každé trololo).

30mm pancíř schopen prostřelit jde, ne že ne, bohužel nesežvejkáte nepřítele na jednu dávku, jelikož polovina se odrazí. Dorážet druhou dávkou už je u tohoto tančíku vysoce riziková záležitost.
Pz1C je ideální na útočení na t3 a t4 s pancířem do 25mm. Bez problému s tím pošlete do garáže zboku Hetzera (zboku pouze 20mm = papír).

1 dávka je 5x8 nábojů, celková teoretická damage na dávku je 5x8x8= 320HP, prakticky je to o cosi málo víc, až k 350HP. Je potřeba počítat s tím, že cca 10% ulítne nebo bouncne, takže ideální na kostění jsou cíle kolem 300 zbytkového HP.

Je potřeba si dávat pozor na to, že Pz1C má velmi špatnou akceleraci. Ta akcelerace je fakt hrůza, zrychluje to celou věčnost. Navíc střelba za jízdy (vyjma případů, kdy nepřítel stojí přímo před vámi a vy se na něj hrnete) prakticky nepadá v úvahu, jelikož to pak lítá všude možně, a v nepřátelském tanku skončí jen zlomek střel. Takže je potřeba zastavit, vysypat do někoho zásobník a zdekovat se, nebo se pak rychle naúhlovat a modlit se, že mu to bouncnete nebo že mine.
Velmi doporučuji binokuláry, protože v t5 bitkách toho moc nezabijete, pokud tedy nebudete mít takové štěstí, že se vám Hetzer nastaví nevědomky bokem atd. Pz1C je velmi dobrý pasivní skaut.
t5 tanky nepropářete ani zboku.

Není dobré se do bitev zapojovat aktivně hned od začátku. To vás tak max. někdo zfoukne na ránu, a nebo vám ubere 2/3 HP.
Já to dělám tak, že v úvodu pasivně spotuji, a když už je bitva rozjetá a nepřítel "zaměstnán", tak si cíleně vybírám oběti k bočním přepadům a nájezdům.
Další taktikou je "suicide nájezd" na artyny. Pokud v tom vyšlápnete maximálku, tj. těch 70-80km/h, tak šance že by vás někdo trefil, rapidně klesají. V takové rychlosti je málokdo schopen přesně předsadit střelbu. Není nad pocit, když to fičíte 80tkou a kolem vás hvízdaj granáty a vybuchují trsy hlíny. Je potřeba ale jezdit napříč směrem nepřítele, ne proti nim, nebo od nich, protože pak jim hodně ulehčujete míření.

Edited by minduton, 08 May 2013 - 01:33 PM.

imartas #43 Posted 08 May 2013 - 07:22 PM

Second Lieutenant

• Beta Tester
  • 31523 battles
  • 1,372
Jestli tady někdo máte tento tank a už vás to s ním nebaví můžete si z něj několika kliknutíma udělat MiniMause :trollface:http://mirtankov.net...z-i-ausf-c.html
Posted Image

Edited by imartas, 08 May 2013 - 07:25 PM.

CZ_ReapeR_KuB #44 Posted 10 May 2013 - 09:32 AM

Corporal

• Member
  • 17423 battles
  • 125
V čera jsem na himmelsdorfu (či jak se to píše) potkal v PzIV četu tří Pz1C, stihl jsem akorát jednou vystřelit a to bylo vše. Po první dávce z každého tanku jsem měl zabitou polovinu posádky, zničené pásy, motor a poškozenou munici. A po druhé dávce jsem se pakoval do garáže... Takhle všichni tři objeli celou mapu, dali dokupy 10 killů a bylo po bitvě... Zábava proti nim hrát  :angry:

TheComedian1983 #45 Posted 10 May 2013 - 12:17 PM

Warrant Officer

• Player
  • 20000 battles
  • 873
  • [_CALM] _CALM
"Céčko" je perfektní skaut a tank. Ve svém tieru je použitelnej jakkoliv a následujíci screen ukazuje jak se může uplatnit proti vysokejm tierům.
Kolega v četě má Pz38nA (pro mě jeden z nejhorších tanků ve WoT). On jako skaut zařazen mezi velké hochy a já se jen vezu. Všichni znáte pravidla MM. Divim se že "C" neni veden jako skaut. Zajímalo by mě kolik enemy celkem stály náboje když se mě snažili sundat :teethhappy: .

Bohužel chybí screen s poškozením zpusobeným detekcí

Edited by TheComedian1983, 10 May 2013 - 12:20 PM.

glock17 #46 Posted 11 May 2013 - 11:27 AM

Captain

• Player
  • 38638 battles
  • 2,065
  • [PRASE] PRASE

View Postminduton, on 08 May 2013 - 01:21 PM, said:

30mm pancíř schopen prostřelit jde, ne že ne, bohužel nesežvejkáte nepřítele na jednu dávku, jelikož polovina se odrazí. Dorážet druhou dávkou už je u tohoto tančíku vysoce riziková záležitost.
Pz1C je ideální na útočení na t3 a t4 s pancířem do 25mm. Bez problému s tím pošlete do garáže zboku Hetzera (zboku pouze 20mm = papír).

Polovina se neodrazí, tak 80% se odrazí, Momentálně jezdím Pz. IIG (posádku mám přetrénovanou právě z Pz. IC po odjetí nějakých 150 bitev). A s ním si dávám Pz. IC jako malinu. Normálně to do sebe čelně napálíme - on má 80% HP dolu, já 30% HP ... zbytek sejmu 20mm FLAKem do průzoru řidiče. "Céčko" přebíjí to svoje flusátko o 2 vteřiny déle než 20mm L112 flak, takže přinejhorším nabiju goldovku a adieu.... A proti T-70 se zepředu vůbec nechytá.

Další věc je ta, že sice jezdí hodně "Céček", ale málokdo s ním umí.

View Postimartas, on 08 May 2013 - 07:22 PM, said:

Jestli tady někdo máte tento tank a už vás to s ním nebaví můžete si z něj několika kliknutíma udělat MiniMause  http://mirtankov.net...z-i-ausf-c.html

Pohled pro bohy ...  :smile:

Edited by glock17, 11 May 2013 - 11:30 AM.

Also tagged with pz Ic

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users