Jump to content

Indien-Panzer

• Please log in to reply
471 replies to this topic

vdrpl #61 Posted 27 April 2013 - 12:49 AM

Lieutenant

• Community Contributor
  • 43860 battles
  • 1,926
  • [-OBO-] -OBO-
Nerfa raczej nie będzie bo już sama długa 88 ma 203mm, a jest od zawsze dostępna na Panterce 2 i nikt nie płacze.

_Without_Skill_ #62 Posted 27 April 2013 - 09:54 AM

Corporal

• Player
  • 21371 battles
  • 148

View PostPigHunter, on 26 April 2013 - 02:25 PM, said:

@Pablo_Minetto

Moja uwaga odnosi się do wszystkich medów. Po co Ci kamuflaż na mt skoro medy są cały czas w ruchu a wtedy camo nie działa. Od naprawy masz zestaw naprawczy także w odróżnieniu od sapera med może pomylić się raz.
pro player nie wie, że camo działa w ruchu? ;ddd ohhhh

_PabIo_ #63 Posted 27 April 2013 - 12:32 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 24715 battles
  • 3,363

View PostPigHunter, on 26 April 2013 - 02:25 PM, said:

@Pablo_Minetto

Moja uwaga odnosi się do wszystkich medów. Po co Ci kamuflaż na mt skoro medy są cały czas w ruchu a wtedy camo nie działa. Od naprawy masz zestaw naprawczy także w odróżnieniu od sapera med może pomylić się raz.

Możesz mi wyjasnić jak Ty nabiłeś te staty jesli podstaw mechaniki gry nie znasz? Chopie przecież kamo daje 75% do bazowego kamuflażu na czołgu, plus malowanie masz 80% a ruskie medy mają najlepszy bazowy kamuflaż.

KAMUFLAŻ DZIAŁA W RUCHU

Edited by Pablo_Minetto, 27 April 2013 - 12:33 PM.

Rael3251 #64 Posted 27 April 2013 - 12:36 PM

Staff Sergeant

• Beta Tester
  • 11959 battles
  • 378
dobra w 1/3 miał racje bo są przecież 3 kamuflaże   :blinky:  bazowy co w pełni w ruchu działa tylko u lekkich, ten ze skilla i siatka co działa tylko jak ktoś się zatrzyma

_Hegemon_ #65 Posted 27 April 2013 - 01:48 PM

Warrant Officer

• Player
  • 16294 battles
  • 704
GERonimo - bo tak od dziś  będe nazywał Indien Panzera - na cześć wodza Indianskiego apaczów, który atakował z zasadzek - staje się u mnie powoli jednym z tych pojazdów o których mówię , że przynoszą radość z gry. Pojazd swoją ch-tyką przypomina starego Wejderowskiego PzIV :P. Celny, dobre przeładowanie, stosunkowo dobry pancerz ( pisać peanów nie bede - bo go znefią :P). Moja załoga z VK ma prawie 4 perki.4 perk to własnie kamuflaż - który moi ludkowie mają opracowany na 54%. Do pojazdu zakupiłem kamuflaż na stałe - ten co daje 5% pkt dodatkowego bonusu.

Wczoraj na Prohorowce - testowałem ów pojazd z w.w przymiotami i moge powiedzieć że bazowy współczynik kamuflazu + BB załogi + Wentylacja + 5% pkt zakupionego kamuflazu + wreszcie 54% kamuflazu załogi powodował iz BatChat - wykrył mojego apacza dopiero z 90-120 metrów (a nie byłem za zadnym krzaczkiem - tylko za wzniesieniem z lekko z wystawioną wieżą w trybie schowanego kadłuba)

Myśle , że pełen kamuflaż na tym pojeździe dla załogi + BB+Wentylacja+Zakupione kamuflażysko - mogą sprawić że obok PII pojawi się rasowy snajper który będzie mógł bezpiecznie (nie użyje innego słowa bo mi go znerfią - ale ono tez zaczyna sie od przedimka -> BEZ) punktować przeciwników dzięki bardzo szybkiemu przeładowaniu armaty tak jak to miało miejsce w przypadku PzIV z Vejderturmem...

Rezygnujac z gaśnicy - ładujac czekolade - poziom szybkostrzelności - dodając powyższe umiejętnościami załogi i wyposażenia spada do czasu 6 sekund..

Wnioski nasuwają się same :D ...

dalej już nie będę opisywać szczegółów -  bo mi go znerfią jak Mardera :P..

Na razie jestem umiarkowanym optymistą , próbuję znaleźć najbardziej optymalny styl gry tym pojazdem - póki co jestem bardzo pozytywnie rozaczrowany :)

Po wypracowywaniu doswiadczenia VK30.02 DB - ten czołg jest nagrodą dla tych którzy walczyli ze 132mm penetracji na pokładzie.

Zyczę wszystkim właścicielom GERonima :) jak najwięcej skalpów ;).

Shafix #66 Posted 27 April 2013 - 02:29 PM

Sergeant

• Player
  • 27397 battles
  • 250

View PostRael3251, on 27 April 2013 - 12:36 PM, said:

dobra w 1/3 miał racje bo są przecież 3 kamuflaże   :blinky:  bazowy co w pełni w ruchu działa tylko u lekkich, ten ze skilla i siatka co działa tylko jak ktoś się zatrzyma

kamuflaż ze skilla działa tylko jak sie zatrzyma? Fajnych a firma ma beta-testerów.... ;)

Mam na załodze 4x100% camo i 3x97% naprawy, na dowódcy żarówa, i poważnie zastanawiam się czy po wbiciu setki nie zrobić kasacji, wziąć BIA i 3x kamo. Jako trzeci skill zacznę rozwijać 3x naprawę i na celowniczym strzał z biodra.

seniorus #67 Posted 27 April 2013 - 03:23 PM

Private

• Player
  • 36670 battles
  • 40
k...a no ileż można na te parę gier z Indianem co chwile pada ammo no ilez k... można litościgram na stocku i normalnie odechciewa się totalnie tym jeździć nawet grindowanie powoduje odruch wymiotny

bardzo serdecznie dziękuję za wspaniały minus pewnie jakiś autor pochwalnej wypowiedzi na temat IP
zagrajcie nim trochę to wam się odechce tej linii a siwe włosy się pojawią lada moment...śmiem stwierdzić, że tylko M3 Lee potrafił mnie tak wkurzyć jak go wylosowało wyżej

Edited by seniorus, 04 May 2013 - 11:13 AM.

Rael3251 #68 Posted 27 April 2013 - 04:04 PM

Staff Sergeant

• Beta Tester
  • 11959 battles
  • 378
No to nie wiem w co ci strzelają... na jakieś 100 bitew ze 3 razy mi ammo rack padł, częściej mi wieżę blokują, a takto przyjemnie się gra

View Postszafix, on 27 April 2013 - 02:29 PM, said:

kamuflaż ze skilla działa tylko jak sie zatrzyma? Fajnych a firma ma beta-testerów.... ;)
Mam na załodze 4x100% camo i 3x97% naprawy, na dowódcy żarówa, i poważnie zastanawiam się czy po wbiciu setki nie zrobić kasacji, wziąć BIA i 3x kamo. Jako trzeci skill zacznę rozwijać 3x naprawę i na celowniczym strzał z biodra.
skrót myślowy, zawsze tak chaotycznie jakoś piszę  :blinky:  chodziło mi o siatkę na koniec, ten ze skilla działa cały czas ofc.

Edited by Rael3251, 27 April 2013 - 04:07 PM.

Druixo #69 Posted 27 April 2013 - 04:12 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 47646 battles
  • 1,490
Mi jeszcze ani razu magazyn amunicji nie wybuchł. Seniorus a może poprostu nie umiesz grać medami i jedziesz nim jak cieżkim i walczysz na pancerze ?. Mi ogólnie bardzo dobrze się nim gra o wiele lepiej niż panera 2 duży plus za to że Indian-panzer jak na niemca ma depresje działa które bardzo mnie cieszy no i nie jest taki kanciasty jak pozostałe czołgi niemców.

Edited by Druixo, 27 April 2013 - 04:13 PM.

_PabIo_ #70 Posted 27 April 2013 - 04:49 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 24715 battles
  • 3,363
Raz udało mi się jednego indiena na ammoracka zdjąć, ale nawet nie wiem gdzie go trafiłem bo daleko było

seniorus #71 Posted 27 April 2013 - 06:00 PM

Private

• Player
  • 36670 battles
  • 40

View PostDruixo, on 27 April 2013 - 04:12 PM, said:

Mi jeszcze ani razu magazyn amunicji nie wybuchł. Seniorus a może poprostu nie umiesz grać medami i jedziesz nim jak cieżkim i walczysz na pancerze ?. Mi ogólnie bardzo dobrze się nim gra o wiele lepiej niż panera 2 duży plus za to że Indian-panzer jak na niemca ma depresje działa które bardzo mnie cieszy no i nie jest taki kanciasty jak pozostałe czołgi niemców.
no gram generalnie niemczykami więc może stąd wielki zawód na tym Indianie bo kurcze nie mogę się doczekać jakiegoś normalnego meda ..po T-43 okropność ;) spodziewałem się lepszego T-44 ale dmg mnie strasznie zawiódł :)

Avenger_144 #72 Posted 27 April 2013 - 06:13 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 15183 battles
  • 451
Ammo rack jest z przodu na kadłubie i pada od byle trafienia. Generalnie byłby to problem, ale co bardziej ogarnięci gracze celują w słabiej opancerzoną wieżę, więc nie jest tak źle.

Loofah #73 Posted 27 April 2013 - 09:46 PM

General

• Clan Diplomat
  • 22733 battles
  • 8,726
Cóż... może zacznę ostro - czołg przeciętny-słaby
Zalety - opuszczenie działa
Neutralne - rof, pena
Wady - reszta
Jest to jeden z kolejnych czołgów który dostaje coś płacąc za to wysoką cene. Taki T30 - dostaje wieże, w zamiast jest totalnie bezużyteczny, a wieża zamiast pomagać robi raczej za weakspot częściej.

Co do samego czołgu:
Czołg którego przeznaczenia znaleźć nie mogę, ponieważ łączy zalety z wadami które uniemożliwiają korzystać z zalet. Jeśli czołg dostaje dobre opuszczenie działa by dało się je porządnie wykorzystać powinien albo mieć szybki czas celowania, albo mocną wieże. I-P ma papierową wieże i najgorszy czas celowania. Można też wykorzystać takie opuszczenie wysuwając się strzelajac i chowajac, wykorzystując dobrą celność w czasie ruchu - cóż, I-P ma najgorszą (lub jedną z najgorszych) celność w czasie jazdy z medów T8. Pancerz jest kompletnie beużyteczny, jedyne na co można liczyć to na to co przy innych czołach, 20 stopniowy autobounce. Mobilność też nie jest dobra, a wsteczny dosyć słaby.
Czołg ustępuje czołgom takim jak FCM 50t (który dodatkowo ma lepszy MM nie wiem czemu), czy pershingowi (warto wspomnieć o złotych pestkach i co się dzieje gdy oba czołgi go używaja gdy to potrzebne).
Do tego moduły - walka z KT - pierwszy strzał od niego - dowódca, drugi - celowniczy, trzeci - kierowca.
Inna bitwa - strzał od IS3 - działo, strzał od ELC - pożar + gąski, strzał od IS3 - ammorack, gąski i kierowca. Bardzo łatwo zamienić ten czołg we wrak zabierając mu np tylko połowę HP.
HP też dosyć słabo...
Co do pancerza to trzeba wspomnieć o 15mm pancerza na góze czołgu by każda arta go tam przebijała, oraz o tym że bok ma tak naprawdę 60mm, a przednia górna płyta właściwie też ma 60mm, a nie 90 (90 ma tylko część + dolna)
212 penetracji to fajna sprawa, czasem się przydaje, ale nie jest ona też rewelacyjna. RoF za to zły nie jest, ale znów... rewelacyjny też nie.

Jak dla mnie wymaga on buffa - albo czas celowania do 2.1-2.3, albo/i dużo lepsza celność w czasie jazdy.
Póki co czołg którego w żadnym wypadku bym nie zatrzymał w garażu i każda bitwa tym czołgiem mnie irytuje. PII za to z przyjemnością bym zatrzymał gdybym ją miał.

Dodam że kilka osób z mojego klanu które ten czołg mają, dosyć szybko chcą się go pozbyć.

Edited by Loofah, 27 April 2013 - 09:59 PM.

Sweetgogoing #74 Posted 27 April 2013 - 11:50 PM

Second Lieutenant

• Clan Diplomat
  • 32244 battles
  • 1,133
Czołg przeciętny. Długo się nie lubiliśmy, teraz, po ponad 100 bitwach nauczyliśmy się tolerować.

Czołg nie jest zły. Jest po prostu... nijaki.
Na ciężkiego ma za słaby pancerz, na meda za wolny, na snajpera za długo zbiega. Powiedziałbym, że to taka słabsza wersja Pantery II z dodaną możliwością lekkiego hull-downu. Grać można, przyjemność z tego - porównując choćby ot do Pershinga - niewielka.

Jeśli chodzi o awaryjność modułów to zauważyłem tylko wrażliwość kierowcy. Reszta jak na meda 8 tieru jest w normie.

Edited by Nutzz, 27 April 2013 - 11:55 PM.

Loofah #75 Posted 28 April 2013 - 12:22 AM

General

• Clan Diplomat
  • 22733 battles
  • 8,726

View PostNutzz, on 27 April 2013 - 11:50 PM, said:

Czołg przeciętny. Długo się nie lubiliśmy, teraz, po ponad 100 bitwach nauczyliśmy się tolerować.

Czołg nie jest zły. Jest po prostu... nijaki.
Na ciężkiego ma za słaby pancerz, na meda za wolny, na snajpera za długo zbiega. Powiedziałbym, że to taka słabsza wersja Pantery II z dodaną możliwością lekkiego hull-downu. Grać można, przyjemność z tego - porównując choćby ot do Pershinga - niewielka.

Jeśli chodzi o awaryjność modułów to zauważyłem tylko wrażliwość kierowcy. Reszta jak na meda 8 tieru jest w normie.

Hulldownu? Już panthera II jest w tym lepsza... Byłem w hulldownie oraz przyklejałem się już do wielu przeciwników - T71, AMX 13 75, IS, KV3, VK36 - każdy!!! przebił mi wieże czy górną/dolną płytę, a podałem tylko najsłabszych z jakimi się mierzyłem w hulldownie!
Póki co mój czołg odbił ŁĄCZNIE 5 pestek (nie liczę tych któe odbijam korzystając z sidescrapingu i 20 stopniowego autobounca), z czego 4 po odbiciu się od górnej płyty przebiły mi wieże za obrażenia, uszkadzając zwykle przy okazji wieże lub działo, jedno jedyne odbicie zapewne i tak wynikało z 20 stopniowego autobounca, bo był to IS strzelający we mnie jak stałem wyżej od niego i odbicie od górnej płyty i poszło potem obok wieży. Prócz tego nie odbiłem ani jednej pestki. PII ma 1000 krotnie lepszy pancerz wieży, który naprawdę potrafi coś odbić, choćby mantletem.

Jedyne co można robić to straszyć wieżą jeśli ktoś nie wie że jest ona papierowa.

Edited by Loofah, 28 April 2013 - 12:24 AM.

Sweetgogoing #76 Posted 28 April 2013 - 12:55 AM

Second Lieutenant

• Clan Diplomat
  • 32244 battles
  • 1,133
Heh. Wieża owszem, jest papierowa, ale wychył działa i samo usytuowanie działa pozwala korzystać z ukształtowania terenu. Można w miarę bezpiecznie oddawać strzały wystawiając naprawdę niewielką część czołgu - czubek bardzo małej wieżyczki jaką dysponuje ten czołg jest naprawdę trudnym celem na dystansach 150+ metrów. Hull-down w IP wygląda niemalże jak turret-down na innych czołgach.

Takie a nie inne rozumienie mojej wypowiedzi wynika jedynie z nieprawidłowej interpretacji i złego przyswojenia sobie terminu hull-down w community WoTa. Wszyscy zakłądają automatycznie, że dobry hull-down to stałe wystawienie wieżyczki na autobounce taki jaki mamy w T-32, ST-I czy T-29. Uh-uh. Hull-down ze słabo opancerzoną wieżyczką, ale w czołgu takim, który odjeżdżając zaledwie kilka metrów do tyłu jest w stanie przejść w turret-down również jest dobry. A IP nie dość, że ma małą wieżyczkę, to działo jest wysoko na wieżyczce osadzone i dysponuje dobrą depresją - dzięki temu IP może przejść w turret-down minimalnie się cofając, dzięki czemu nie rozjeżdża mu się celownik.

Dla mnie tak naprawdę to właśnie jest największy plus tego czołgu. I chyba w zasadzie jedyny na który warto zwrócić uwagę...

Edited by Nutzz, 28 April 2013 - 12:57 AM.

Loofah #77 Posted 28 April 2013 - 01:01 AM

General

• Clan Diplomat
  • 22733 battles
  • 8,726

View PostNutzz, on 28 April 2013 - 12:55 AM, said:

Heh. Wieża owszem, jest papierowa, ale wychył działa i samo usytuowanie działa pozwala korzystać z ukształtowania terenu. Można w miarę bezpiecznie oddawać strzały wystawiając naprawdę niewielką część czołgu - czubek bardzo małej wieżyczki jaką dysponuje ten czołg jest naprawdę trudnym celem na dystansach 150+ metrów. Hull-down w IP wygląda niemalże jak turret-down na innych czołgach.

Takie a nie inne rozumienie mojej wypowiedzi wynika jedynie z nieprawidłowej interpretacji i złego przyswojenia sobie terminu hull-down w community WoTa. Wszyscy zakłądają automatycznie, że dobry hull-down to stałe wystawienie wieżyczki na autobounce taki jaki mamy w T-32, ST-I czy T-29. Uh-uh. Hull-down ze słabo opancerzoną wieżyczką, ale w czołgu takim, który odjeżdżając zaledwie kilka metrów do tyłu jest w stanie przejść w turret-down również jest dobry. A IP nie dość, że ma małą wieżyczkę, to działo jest wysoko na wieżyczce osadzone i dysponuje dobrą depresją - dzięki temu IP może przejść w turret-down minimalnie się cofając, dzięki czemu nie rozjeżdża mu się celownik.

Dla mnie tak naprawdę to właśnie jest największy plus tego czołgu. I chyba w zasadzie jedyny na który warto zwrócić uwagę...
Hulldown to hulldown - ukrycie kadłuba i tyle. A tutaj nawet to co mówisz nie działa aż tak dobrze bo... mało kto celuje dłużej niż Indien, a jak już trafią w mantlet (a ten wystawić trzeba by oddać strzał) lub tą kopułkę... to ją przebiją i tyle. Pantherą II mogę robić lepsze hulldowny nie licząc pozycji gdzie trzeba mieć te 10 stopni opuszczenia. A dodatkowo jest arta która szybko nas zmiecie z każdej pozycji hulldown, a te które chronią przed artą wymagają raczej mocnej wieży...

Avenger_144 #78 Posted 28 April 2013 - 08:38 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 15183 battles
  • 451
To mówicie, że Pantera II jest lepsza? Nie mam Pantery, ale tak na oko I-P prezentuje się trochę lepiej (mimo wszystko lepszy pancerz, wyższa pena, ten sam tragiczny czas celowania, mniejsze wymiary). Czym się przejawia wyższość Pantery?

Loofah #79 Posted 28 April 2013 - 09:46 AM

General

• Clan Diplomat
  • 22733 battles
  • 8,726

View Postmajkel_85, on 28 April 2013 - 08:38 AM, said:

To mówicie, że Pantera II jest lepsza? Nie mam Pantery, ale tak na oko I-P prezentuje się trochę lepiej (mimo wszystko lepszy pancerz, wyższa pena, ten sam tragiczny czas celowania, mniejsze wymiary). Czym się przejawia wyższość Pantery?
Lepszy pancerz? Nie... Panthera II ma lepszy, do tego ma lepszą mobilność i celność w czasie jazdy co się bardziej przydaje niż ta dodatkowe pena w tym wypadku....

Edited by Loofah, 28 April 2013 - 09:47 AM.

Avenger_144 #80 Posted 28 April 2013 - 10:22 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 15183 battles
  • 451
Zależy, kto strzela. Przeciwko takiej krótkiej 88 rzeczywiście lepiej chroni pancerz Pantery, ale w przypadku mocniejszych dział kadłub Indiena daje większe szanse na rykoszet. Celność podczas jazdy to faktycznie przekonujący argument, jak mówiłem nie mam PII, więc bazuję na obserwacjach z przeciwnej strony celownika i na statystykach.

Edited by majkel_85, 28 April 2013 - 12:07 PM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users