Jump to content

Leopard Prototyp A

• Please log in to reply
851 replies to this topic

ELLA #1 Posted 24 April 2013 - 10:36 PM

Corporal

• Player
  • 27848 battles
  • 116
  • [G_O_M] G_O_M
Niemiecki średni czołg tieru IX.

Posted Image

Po Indienie mamy już namiastkę X tieru :teethhappy: :
bardzo szybką (prędkość i obrót ) zabawkę z papierowym pancerzem i  dwoma działami do wyboru :
1 Działo 9 cm KwK 54 znane z poprzednika ale z odrobinę szybszym reoladem
2 Działo 105 mm Royal Ordnance L7A1 podobne działo (obrażenia i penetracja) będzie też na Leopardzie I (ale z szybszym przeładowaniem , celnością i czasem skupiania celownika).
Jak na mój gust to zdecydowanie lepiej grało mi się z działem 1 (mimo braku penetracji przy bardzo złym losowaniu), 2 działo ma masakrycznie długi reolad (wenta,załoga na 100% i dosyłacz) 10,13 sek.
Te ponad 10 sekund przy papierowym pancerzu nie rekompensuje większej penetracji i obrażeń ale to kwestia gustu albo częściej za mniej i czasami ding albo raz a porządnie :smile:.
Jak dla mnie całkiem fajna zabawka i najprawdopodobniej będzie miała ciutkę lżejsze losowania (w końcu to tier IX) od X Leoparda.
Moja taktyka grania Prototypem to szybko podjechać, wyspotować co się nawinie, strzelić ze 2 razy i "ucieeeekać" bardzo i to bardzo szybko :teethhappy:  bo będzie pewny zgon.
Ogólna ocena  w skali 1-6 do  to taka mocna 5 z minusem (ale proszę pamiętać że to moja ocena z serwera testowego).

Edited by ELLA, 25 April 2013 - 04:12 AM.

Marpov #2 Posted 25 April 2013 - 08:10 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 39886 battles
  • 1,078
Na normalnym serwerze zagrałem 3 bitwy - na testowym więcej, ale doznania z normalnego sa według mnie bardziej miarodajne.
Zestaw wenta+dosyłacz+BiA sprawia, że reload spada nieco poniżej 10 sek.
W sumie nawet te 10 sek. dramatu nie robi. Trzymamy się lekko z tyłu (przed nami 1-2 czołgi, żeby wróg miał na czym się skupić) i robimy swoje.
Podobnie przeładowuje to działo na Centurionie Mk. 7/1 i daje radę. A Leo na tier IX ma o niebo lepszą mobilność od Centa.
Pancerza rzeczywiście praktycznie nie ma, ale strzały "na szybko" mogą się od nas odbić.

pesymistik #3 Posted 25 April 2013 - 10:25 PM

Lance-corporal

• Player
  • 18634 battles
  • 73
trzeba będzie się zapoznać z tym leosiem na live serku na teście świetnie się sprawował

Edited by pesymistik, 28 April 2013 - 06:14 PM.

_wielebny_ #4 Posted 03 May 2013 - 07:09 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 18034 battles
  • 301
mogę tylko potwierdzić wcześniejsze wpisy, ale generelnie zostanie jako elitarny

ps. ale dlaczego na polskim forum są  jakieś wstawki nie po "polskiemu", gdzie obrońcy polszczyny ..poprawnej

brakuje mi jeszcze tylko..... tego

Posted Image

Edited by _wielebny_, 03 May 2013 - 11:05 PM.

shaft_19 #5 Posted 03 May 2013 - 11:27 PM

Corporal

• Player
  • 57268 battles
  • 124
  • [1PADX] 1PADX
2,9Granie stockiem to masakra,myślałem że nic gorszego od stockowej Wz120 nie ma,a jednak.Pancerz nie istnieje przebija nas wszystko co do nas strzela,wychył armaty w dół gorszy niż w Indienie co uległo poprawie to tylko mobilność.Czemu trzeba znowu odblokowywać to cholerne działo 105mm?Takie same mam zrobione na brytolach..
Ps.Nie wytrzymałem i przetopiłem trochę złota na top działo.Na pierwszej wieży przeładowanie 12 sec(masakra)-11,57.
Jak ktoś narzekał na czas celowania na Indienie to tu jest jeszcze gorzej.Na brytolach te działo spisywało się znacznie lepiej-wchodził większy damage i czas celowania też krótszy.
Kolejny koszmar to padający ammorack,często zostaje uszkodzony nawet dwa razy na bitwe,zamiast automatycznej gaśnicy zacząłem wozić goldowy zestaw naprawczy,czas przeładowania przy uszkodzonym ammo to 25 sec..

Z ciekawości porównałem te działo 105 mm  z "identycznym" jakie mamy na centurionie

szybostrzelność Leopard 4,29-Centurion 5
celność Leopard 0,36-Centurion 0,32
czas celowania Leopard 2,9-Centurion 2,3

A niby taka sama armata...

Edited by shaft_19, 04 May 2013 - 11:30 AM.

Toby2210 #6 Posted 04 May 2013 - 10:59 AM

Private

• Player
  • 29324 battles
  • 46
  • [T-H-T] T-H-T
Wymaksowany nie jest lepszy. Niby szybki i zwrotny z działem 260 peny ale mimo wszystko fatalny... Czas celowania do "pici" a reload to już w ogóle. Można grać na 90 mm z goldem ale drogo wychodzi i dużo lepiej nie jest. Ten czołg jak dotąd sprawdza mi się jedynie w plutonie z kolegami 2x t-54+ ja w leo. Chyba przeskoczę go z free ekspa bo frajdy nie daje (po za plutkiem) tylko najpierw muszę asa na nim wbić  :sceptic:

Bruner_PL #7 Posted 04 May 2013 - 11:53 AM

Captain

• Player
  • 26474 battles
  • 2,330
  • [NESI] NESI

View Postshaft_19, on 03 May 2013 - 11:27 PM, said:

szybostrzelność Leopard 4,29-Centurion 5
celność Leopard 0,36-Centurion 0,32
czas celowania Leopard 2,9-Centurion 2,3

A niby taka sama armata...
Nie chcę mędrkować, ale to parametry dla stockowej wieży. To tak jak porównywać "to samo działo" na Centurionie i FV4202. Przy ulepszonej masz tak samo jak w Centurionie - tylko wychył działa znacznie mniejszy co mnie boli... Wg mnie Leopardowi PT należy zbadać najpierw wieżę, a potem działo.

Edited by Bruner_PL, 04 May 2013 - 11:53 AM.

shaft_19 #8 Posted 04 May 2013 - 12:19 PM

Corporal

• Player
  • 57268 battles
  • 124
  • [1PADX] 1PADX

View PostBruner_PL, on 04 May 2013 - 11:53 AM, said:

Nie chcę mędrkować, ale to parametry dla stockowej wieży. To tak jak porównywać "to samo działo" na Centurionie i FV4202. Przy ulepszonej masz tak samo jak w Centurionie - tylko wychył działa znacznie mniejszy co mnie boli... Wg mnie Leopardowi PT należy zbadać najpierw wieżę, a potem działo.
Chyba tak zrobię,miałem teraz zrobić zawieszenie żeby wstawić stabilizator,ale raczej wieża pójdzie na pierwszy ogień.

Greko320 #9 Posted 04 May 2013 - 07:48 PM

Private

• Player
  • 32633 battles
  • 21
Swojego Leoparda już mam na full, działo na drugiej wieży ładuje mi 9.91 (posiadam Braterstwo Broni). Z początku był tragiczny jednakże gdy go wymaksowałem, to polubiłem ten czołg.

bork30 #10 Posted 05 May 2013 - 08:35 PM

Warrant Officer

• Player
  • 70307 battles
  • 593
Oglądam to cuda już kilka bitew i stwierdzam, że to chyba jakaś większa kupa. Nie wiem czy trafiam na jakieś stocki, ale ogólnie ten czołg przeważnie pada po jakiś 2 min. Na razie jestem na VI tierze i chciałem dojść do indiańca  a później "się zobaczy". Jak ktoś to ma wymaksowane to może coś dopowie bo nie wygląda to za ciekawie.

mitotasak #11 Posted 05 May 2013 - 11:30 PM

Corporal

• Player
  • 25023 battles
  • 107
Wiesz, to chyba jest tak, że wszyscy chcą go ubić zaraz na początku bitwy do eksperta. Też zauważyłem ten dziwny zwyczaj i chyba oba Leopardy nie mają teraz łatwego życia  :sad: Ale nie wydaje mi się, żeby był słaby, bo jak już jakiś wymiatacz grał na nim to ładnie zbierał fragi. Trzeba trochę poczekać, aż wszystkim się znudzi polowanie.

MarsCN #12 Posted 06 May 2013 - 07:54 AM

Private

• Player
  • 33997 battles
  • 43
Śledziłem ten temat szukając informacji o Leopardzie fakt jest taki że jest naprawdę ciężko. Nie mam jeszcze silnika miałem go zbadać tuż po  gąsienicach ale zdecydowałem się na działo czy dobrze zrobiłem opisze jak już na silnik nazbieram, co się jednak tyczy naszego sprzętu na początku LEO pupy nie urywa działo ma jak na IX tier bardzo słaby kop, a 215 penetracji nie wystarcza dość często na ciężkie VIII stąd działo w pierwszej kolejności. Jak to wyglądało dalej wyczytałem że wieża polepsza właściwości naszej lufy  więc zbadałem ją w drugiej kolejności efekt przeładowanie z 11.80(bez) na 9.90(wenta) zyskujemy dwie sekundy  to bardzo dużo do tego celność rośnie z 3.6 na 3.2 a czas skupienia z 2.9? na 2.3 rewelacja.W obecnej konfiguracji dużo się zmieniło jest już znośnie ale nie kolorowo  brak pancerza jest okrutnie odczuwalny zagraża Ci każdy czołg na mapie.  Inne czołgi potrafią wybaczyć błędy tak nasz LEO jest berbeciem i naszym oczkiem w głowie oszczędzajcie go bo inaczej was wydymają. Ile ja tym gier rozegrałem będzie już chyba koło 70 artka poluje na nas czy to ekspert czy pokusa wsadzenia full dmg nie wiem co nimi steruje pewno jedno i drugie poparte jeszcze radością ubicia typa mającego już IX tier raptem po tygodniu od wprowadzenia patcha. Nie pchajcie się bez silnika do przodu (czy z silnikiem to się zmieni napisze) co mnie zaskoczyło to  duży dmg jaki Leo przyciąga nie wiem pewien nie jestem ale HE amunicja w bok i tył naszego  Leo jak i jego starszego brata wchodzi w 100% i ludzie powoli zaczynają  z tego korzystać efekty jest okrutny i dość dołujący.

Mechanicznie nasz Leo to zdaje się Włoch magazyn z amunicją pada naprawdę często, w ilu grach traciłem magazyn amunicyjny drugi raz hmm na 70 będzie chyba  śmiało około 10 takich przypadków. Załoga również świruje a kierowca chyba najczęściej. Ciekaw  jestem czy silnik zwiększy parametry obronne na to liczę a jak będzie przekonam się  dziś bądź jutro.(no niestety jest szybszy ale jednak wciąż za wolny)
Ogólnie początkowo czołg przeraża zbijałem same  dwójki by oszczędzić sobie mąk, polecam  robić go w plutonie bo samemu może frustrować ostatnio "nie będę się denerwować" powtarzam przy czołgach jak mantrę, a i tak mi nie wychodzi...

Edited by Gaav, 08 May 2013 - 04:25 PM.

Marpov #13 Posted 06 May 2013 - 08:26 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 39886 battles
  • 1,078
Według mnie największa wadą tego czołgu jest praktycznie brak możliwości opuszczenia działa.
Wystarczy lekko pofałdowany teren i mamy niezły zgryz, bo żeby coś zdziałać trzeba pokazać dużą część pojazdu, co przy braku pancerza kończy sie wiadomym skutkiem.

Ryba666 #14 Posted 06 May 2013 - 11:12 AM

Lance-corporal

• Player
  • 27704 battles
  • 65
Cieszcie się tym czołgiem, bo na rosyjskim serwerze ma już ponad 54% WinRatio, więc dostanie za jakiś czas HUGE RAGE NERFA.

has108 #15 Posted 06 May 2013 - 06:55 PM

Corporal

• Player
  • 30970 battles
  • 157

View PostRyba666, on 06 May 2013 - 11:12 AM, said:

Cieszcie się tym czołgiem, bo na rosyjskim serwerze ma już ponad 54% WinRatio, więc dostanie za jakiś czas HUGE RAGE NERFA.
pewnie i tak będzie ale uwzględnij też to kto na tym czołgu gra... z reguły nie są to jakieś buraki!! za wczesna pora na nie  :teethhappy:
jak się ogarnia to jakoś idzie;
  • jak trzymasz się w jakiejś sensownej odległości (nie mówię by kampić bo takich to można od razu odstrzelić...) by nie wyrwać przypadkowego combo  :trollface:
  • i uważasz na artylerię (TWÓJ WRÓG NUMER JEDEN!! - dobra arta to martwa arta... dobra mapa to mapa bez art) jak trafi to chol@#$% zaboli, można zejść na hita lub wyrwać czterocyfrowy DMG
to można pozamiatać wroga  :smile: jedyny warunek: musisz mieć kogoś kto fokusuje wrogi ostrzał na sobie lub zajmie ich uwagę  :playing:

shaft_19 #16 Posted 06 May 2013 - 07:07 PM

Corporal

• Player
  • 57268 battles
  • 124
  • [1PADX] 1PADX
Czołg po wymaksowaniu nie jest taki zły:)Bardzo fajna mobilność i świetna armata,która zaczyna"grać" dopiero z topową wieżą.Najlepiej sprawdza się w plutonach i w rękach ogarniętego gracza.Ja w plutonach nie jeżdzę,a graczem jestem dość średnim dlatego mam na nim wyniki takie a nie inne:)Najgorszą zmorą tego tanka jest często padający ammorack,jak na złość przeważnie ulega uszkodzeniu 2-krotnie w czasie bitwy(tylko ja tak mam?)Depresja armaty też pozostawia wiele do życzenia.

_wielebny_ #17 Posted 06 May 2013 - 10:03 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 18034 battles
  • 301
zostawię go jako elitarnego bo mam w nim wszystko, ale to raczej jakaś makieta czołgu  bo pancerz z tektury, na plus ta szybkość i celność, ale ta tektura.
To ma gorszy pancerz od artylerii

Edited by _wielebny_, 07 May 2013 - 09:43 PM.

Malcolm_x #18 Posted 08 May 2013 - 01:14 PM

Staff Sergeant

• Beta Tester
  • 8894 battles
  • 385

View Post_wielebny_, on 06 May 2013 - 10:03 PM, said:

zostawię go jako elitarnego bo mam w nim wszystko, ale to raczej jakaś makieta czołgu  bo pancerz z tektury, na plus ta szybkość i celność, ale ta tektura.
To ma gorszy pancerz od artylerii

Ba chwila nieuwagi bądź też tak zwany lucky shot od arty i czołgu nie ma, na tym czołgu łapię najczęściej 2 rzeczy -

Uszkodzenie amunicji przy pierwszym strzale w moim kierunku - po naprawie każdy koleny strzał = ponowne ammo do tego 3 strzały czołgu nie ma.
Niwelowanie mnie do poziomu złomu jednym strzałem VI tierowej arty, zdarzyło mi się to już z 3-4 razy.
Ten czołg znika w ekspresowym tempie, przy papierowym pancerzu i walce jakby nie patrzeć na pierwszej linii szanse przeżycia oceniam na mniejsze niż przy walce twarzą w twarz artylerii z jakimś czołgiem ;)

Pedropoz #19 Posted 09 May 2013 - 03:02 PM

Staff Sergeant

• Beta Tester
  • 53653 battles
  • 395
Ten czołg jest po prostu wymagający dla doświadczonych graczy.
Nie jest łatwy do grania to fakt - ale bez przesady, niektórzy tutaj by chcieli chyba żeby każdy czołg, którym grają był OP.

Moja taktyka grania Prototypem to szybko podjechać, wyspotować co się nawinie, strzelić ze 2 razy i "ucieeeekać" bardzo i to bardzo szybko    bo będzie pewny zgon.
- no comment jeśli taka jest Twoja taktyka na ten czołg...

Ten czołg został stworzony po to by szybko dojechać na miejsce, z którego dobrze można snipe'ić z dalekiej odległości i przeważyć losy potyczki w danym miejscu mapy - wymaga on specyficznego stylu gry, intuicji oraz dobrego rozeznania w terenie plus inteligentnego korzystania z minimapy - wiesz gdzie się przydasz, gdzie trwa wymiana ognia - dobierasz odpowiednie miejsce mocno oddalone ale i takie z dobrym biciem i dojeżdżasz a następnie jeb z dzidy, potem następne miejsce itd.
Fakt na stocku jest mega ciężko ale wymaksowany daje dużo frajdy z gry. Bolączką jest arta ale przy następnym patchu ma zostać na całe szczęście znerfiona. Póki co inwestycja w kamo na załodze i się nie wychylać - to recepta na odpowiednie granie tym czołgiem.

ELLA #20 Posted 09 May 2013 - 06:58 PM

Corporal

• Player
  • 27848 battles
  • 116
  • [G_O_M] G_O_M

View PostPedropoz, on 09 May 2013 - 03:02 PM, said:

........... dobierasz odpowiednie miejsce mocno oddalone ale i takie z dobrym biciem i dojeżdżasz a następnie jeb z dzidy, potem następne miejsce itd....

Cha cha Twoja taktyka jest rzeczywiście bardzo odkrywcza :) i ciekawe czym się różni od mojej :) (bo różnicy nie ma żadnej , podjechać strzelić i uciekać w inną miejscówkę).
pozdrawiam

Edited by ELLA, 09 May 2013 - 06:59 PM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users