Jump to content

Leopard Prototyp A

• Please log in to reply
850 replies to this topic

marit #41 Posted 24 June 2013 - 07:29 AM

Lieutenant

• Player
  • 50834 battles
  • 1,795
  • [_COM] _COM
Montował ktoś mokry magazyn amunicyjny? Bowiem mam perka bezpieczne magazynowanie i dalej uszkadzany jest ammorack praktycznie w każdej bitwie... Eksperymentował ktoś czy mokry magazyn daje znaczną różnicę jeśli chodzi o uszkodzenie magazynu?

Marpov #42 Posted 24 June 2013 - 09:12 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 39869 battles
  • 1,078

View Postmarit, on 24 June 2013 - 07:29 AM, said:

Montował ktoś mokry magazyn amunicyjny? Bowiem mam perka bezpieczne magazynowanie i dalej uszkadzany jest ammorack praktycznie w każdej bitwie... Eksperymentował ktoś czy mokry magazyn daje znaczną różnicę jeśli chodzi o uszkodzenie magazynu?

Ja mam tylko bezpieczne magazynowanie i mi jakoś ammo nie pada za często.

MS_Powerpoint #43 Posted 24 June 2013 - 09:47 AM

Warrant Officer

• Player
  • 52000 battles
  • 522
Gram nim na stocku. I chyba nie umiem nim grać. Po jakiś 40 bitwach mam WR w okolicach 30% i średni dmg na poziomie 600. A dodatowo nie mam free expa nawet na lepsze działo. Będę go musiał jakoś wymęczyć - gdyby nie to, że brakuje mi tylko jego i leoparda 1 aby mieć inżyniera technicznego dla Niemiec odpuściłbym go sobie. Ma ktoś jakieś porady jak w miarę bezstresowo przetrwać grę na stocku w tym czołgu ? Próbowałem snajpić ale gdy rzuca na 10 to nawet złota amunicja nie ratuje tyłka.

Edited by _Szarlej_, 24 June 2013 - 09:47 AM.

marit #44 Posted 24 June 2013 - 11:54 AM

Lieutenant

• Player
  • 50834 battles
  • 1,795
  • [_COM] _COM
_Szarlej_ zaraz Ci wyślę tzn tu zamieszczę kilka powtórek na full stockowym Leo, poczekaj chwilę.

Edit:
Ok tu masz garść powtórek na full stocku, te z prohorovki są po 1000+ expa bez premki. W jednej bitwie aby strzelam złotem (murovanka), reszta to w większości zwykła amunicja. http://www.speedysha.../25p3Y/LeoA.rar

Edited by marit, 24 June 2013 - 12:17 PM.

Akhatem #45 Posted 24 June 2013 - 02:23 PM

Warrant Officer

• Player
  • 13908 battles
  • 627

View Postmarit, on 24 June 2013 - 07:29 AM, said:

Montowałem i powiem że nie sprawdza się. Zamiast tego lepiej zamontować coś innego

marit #46 Posted 24 June 2013 - 09:47 PM

Lieutenant

• Player
  • 50834 battles
  • 1,795
  • [_COM] _COM
Udało mi się zdobyć Asa Pancernego, na dzień dzisiejszy wystarczyło 1322 expa:
Posted Image
Tutaj powtórka: http://wotreplays.com/site/232913#self

Bruner_PL #47 Posted 25 June 2013 - 11:38 AM

Captain

• Player
  • 26474 battles
  • 2,330
  • [NESI] NESI
Żaden magazyn nam nie pomoże - trzeba grać tak, żeby nie dać się trafić  :trollface: mam bezpieczne magazynowanie i wg mnie tragedii nie ma, chociaż paść lubi.

PS - jeżeli już ktoś chce się wspomagać free xp to wg powinien wybadać wieżę i działo. Ulepszone działo w podstawowej wieży ma tragiczne parametry.

Edited by Bruner_PL, 25 June 2013 - 11:44 AM.

Dambo_aka_Kumpel #48 Posted 25 June 2013 - 05:55 PM

Lance-corporal

• Player
  • 48092 battles
  • 70
Victory!
Map:  Lakeville
Date: 25 czerwca 2013 18:33:08
Vehicle: Leopard prototyp A
Exp: 2 079 + Credits: 65 566
Achievements: : Top Gun, Master Gunner, Mastery Badge: "Ace Tanker"

Czołg daje rade dopiero wymaksowany. wczesniej rozegralem 3 bitwy stockiem i powiedzialem sobie ze szkoda nerwow. Styl gry ? pierwsze pare minut bitwy trzeba stac w 3 lini i snajpic. dzialo jest mega celne i mega fajnie skupia. wymagana wieza do tego. reload z BIA to 9,9 bez goldowego zarcia. ammorack pada jak posrany. chyba tak czesto jak w chinolach medach. czolg mega zwrotny i mobilny. sciga się w 1 lini z batami , Light tankami i daje rade. typowy czołg wsparcia do plutonow. Celność w ruchu znosna. Nie jest to t62a czy e-50m ale daje rade. Depresja gorsza od indiena. Pancerz ala loriane 40t / ew. Loltraktor. Penetracja działa jak na 10t co daje znaczna przewage nad e-50 t-54 czy patonem które czasami musza nadrabiac goldem. predkosc pocisku mega wypas. nie trzeba brac tak duzych poprawek przy snajpieniu z daleka

Skile zalogi : BIA / drugi skill - zarowa - strzal z biodra - gladka jazda - Bezpieczne magazynowanie / 3 skill - mam dopiero 30% ale dalem camo. zobaaczymy czy da rade jak wbije wiecej. jesli nie to zmienie na naprawke.

Moduly : Klima / MK1 / Rammer

UP: replay z asa pazernego (niektore strzaly slabe bo gralem na pingu 170ms.....)
http://wotreplays.co...pard_prototyp_a

Edited by MMLGoldBoy, 25 June 2013 - 06:32 PM.

Marpov #49 Posted 26 June 2013 - 08:12 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 39869 battles
  • 1,078
No i znowu mam powtórkę sytuacji, jaka była np. z T69. Póki grałem na odkrycie następcy, bywało różnie. Następca odblokowany i nagle na Leo Pt A zaczęło się jakoś grać z większym funem.

DemoniKF #50 Posted 26 June 2013 - 09:31 AM

Private

• Player
  • 41285 battles
  • 1
Witam

Co do bezpiecznego magazynowania i mokrego magazynu. Pamiętajcie jak to działa . Każdy moduł ma swoje hit pointy u Leoparda ammo rack ma chyba 200  wiec bezpieczne magazynowanie zwiększa mu do 225  . Przy czym jeśli dostaniesz hita za 130 w ammo racka to drugi za 130 już ci uszkodzi ammoracka. Także czasami skórka nie warta wyprawki. Co do skili to naprawdę proponuję naprawę na tym czołgu. Lepoard PT naprawia przy naprawie na wszystkich na 100%  3 sekundy a Leopard pomimo tego samego podwozia 6s. Nie wiem czy jest to błąd czy jak zwykle "Working as Intended " :D

Pozdrawiam

Dominik

Edited by DemoniKF, 26 June 2013 - 09:34 AM.

El_Cabanos #51 Posted 27 June 2013 - 02:41 PM

Warrant Officer

• Player
  • 47133 battles
  • 973
  • [WERSO] WERSO
Mam go na stocku , można zamontować odrazu najlepsze działo bez tej wierzyczki? Bo wage ma mniejszą od 90 tki to gąsek nie wliczam.a zależy mi w 1 kolejności na dziale bo dps wiekszy to potem exp leci

Rosomak94 #52 Posted 27 June 2013 - 03:36 PM

Sergeant

• Player
  • 38724 battles
  • 221
  • [ASY] ASY
Jazda na stocku na tym czołgu to tragedia działo 9 cm na tych tierach spisuje się miernie, żeby nie powiedzieć słabo. Gra tym czołgiem stała się dl mnie przyjemna po wyelitowaniu. Super snajper i tak starałem się grać- pierwsze parę minut kampa, a potem dobijamy zaczęte kąski. Jak nie chciałem kampić to bitwa kończyła siędla mnie w pierwszych minutach. Ten czołg NIE NADAJE SIĘ NA PIERWSZĄ LINIĘ! Nie potrafi prawie nic dingować. Kolejnym ankamentem jest wrażliwe ammo i całkowity brak pancerza- nawet głupi amx 13 75 jest w stanie władować nam cały magazynek, a my możemy strzelić do nie go tylko raz lub dwa w sprzyjających okolicznościach....
Generalnie pod koniec polubiłem ten czołg, jednak początki były baaardzo trudne.

@up
Ładowanie działa do stockowej wieŻy jest trochę bez sensu bo będziesz ładował ~12 sekund, niemniej jest to wykonalne

marit #53 Posted 27 June 2013 - 08:54 PM

Lieutenant

• Player
  • 50834 battles
  • 1,795
  • [_COM] _COM

View PostRosomak94, on 27 June 2013 - 03:36 PM, said:

Ten czołg NIE NADAJE SIĘ NA PIERWSZĄ LINIĘ! Nie potrafi prawie nic dingować.
MYTH BUSTED chyba że działo Foch 155, M103 i E50 to prawie nic  :trollface:

Flyagaric #54 Posted 28 June 2013 - 11:55 AM

Brigadier

• Player
  • 57503 battles
  • 4,961
  • [ZORRO] ZORRO
Jest tak jak się obawiałem. Indien mnie nie zachwyca. O dziwo mam na nim osiągi trochę lepsze, niż na PII, ale funu nie ma. W obu przypadkach przeciętnie, ale jako mobilny snajper z okazjonalnym wjazdem w miasto to PII się lepiej sprawia i pozwala się nacieszyć.
Niech mi ktoś wytłumaczy jaki jest sens wypuszczania do gry czołgu mobilnego, lekkiego i bardzo zwrotnego, ale z horrendalnym czasem skupiania celownika???
Przecież tym nie ma sensu strzelac w ruchu, bo same pudła. W dodatku pancerza brak. Działo super, ale o strzelaniu na pałę nie ma mowy. W wygodnym snajpieniu przeszkadza brak opuszczania działa. Wygląda to tak, że możemy szybko dojechać na miejscówkę, ale musimy potem sporo czasu spędzić na ustawieniu tanka i skupieniu celownika, modląc sie aby nic w tym czasie nas nie wyspotowało.
Teraz porównajmy do T-54. Również szybki mobilny i zwrotny, ale ... ma pancerz i wspaniale strzela się nim w ruchu! Działo ma mniejsze przebicie, ale przy flankowaniu wystarcza. Przymierzone w weakspota strzały wchodzą tak samo jak w Leo, którym też trzeba przymierzać, bo inaczej pocisk leci gdzie chce.
Można jeszcze porównywać do hamburgera i E-50, ale po co - wszyscy znają cechy tych pojazdów.
Jaką rolę na polu walki zamierzyli dla niego devsi w swym pijanym widzie? Każda inna 9-tka predestynuje swymi cechami do jakiejś konkretnej roli, a Leo to taki zbiór wykluczających się charakterystyk.
Przy sprzyjającym splocie okoliczności da się nim - jak widać - wykręcić fajny wynik, ale dalej jest to kolejny, cholernie nijaki czołg.

Edited by Flyagaric, 28 June 2013 - 11:57 AM.

Bruner_PL #55 Posted 28 June 2013 - 12:47 PM

Captain

• Player
  • 26474 battles
  • 2,330
  • [NESI] NESI
Ekhm... a druga wieża jest, czy  wsadziłeś armatę L7A1 do stockowej? Czas skupiania to 2,3s, więc wcale nie "horrendalny". Leo PTA w przeciwnieństwie do Indiena ma wygar z armaty i szybko składa się do strzału. Porównując do T-54? Na plus, szybkość, celność, penetracja i alfa dmg. Na minus pancerz, minimalnie gorsze camo i DPM. Porównując do E-50? Również lepsza pena, gorszy DPM, za to o wiele lepszy kamuflaż, co jest u snajpera porządaną cechą. Na minus znowu DPM. W walce 1 na 1 Leo PT A nie ma szans z żadnym innym medem IX tieru, bo ma na to za słaby DPM, jednak Leo PTA będzie znacznie bardziej skuteczny w zmiękczaniu ciężkich czołgów z dystansu, do tego bardzo dobra mobilność zawsze pozostawia nam możliwość rajdu po artę.

Edited by Bruner_PL, 28 June 2013 - 12:54 PM.

marit #56 Posted 28 June 2013 - 09:58 PM

Lieutenant

• Player
  • 50834 battles
  • 1,795
  • [_COM] _COM
Polubiłem go, o dziwo jeździ mi się nim lepiej jak gram sam a nie w plutonie. Też dziwne że mam ponad 1900 dmg średniego na bitwę mimo grania na fullstocku i... jest to najwięcej średniego dmg z moich IX tierowych medów które posiadałem (Patton, E50, T54).  :amazed:

EDIT:
Wedle XVM jestem mistrzem tego czołgu  :trollface:
Posted Image

Edited by marit, 29 June 2013 - 08:51 PM.

MS_Powerpoint #57 Posted 03 July 2013 - 10:07 AM

Warrant Officer

• Player
  • 52000 battles
  • 522
XVM ma dla niego skopane rankingi. W rzeczywistośći średni dmg na bitwę wynosi jakieś 1300 - tak więc z tymi statami miałbyś jakąś 8 lub 9 w rankigu
Czołg wymaksowałem  i nawet go polubiłem. Jednak dalej mi im nie idzie. Średni DMG na bitwę 1340 jaki mam to zasługa gry na stocku - gdzie nie szło mi totalnie i miałem po 140 bitwach średni dmg w okolicach 720.
Teraz w zdecydowanej większości bitew robie nim 2000-2400 dmg, oczywiście zdarzają się też takie z 4500dmg jak i takie z 300 dmg. Praktycznie w każdej bitwie jestem w pierwszej trójce z największym dmg w drużynie.
A mimo to ciąglę bohatersko walczę o utrzymanie WR na poziomie 46%. Idzie się załamać.
Zasadniczo na początku gry robię lekki scouting jeżeli sytuacja na to pozwala a potem uciekam na jakąś pozycję do snajpienia. Potem jak trochę się przerzedzi jadę na drugą lub pierwszą linię, staram się flankować itp. I nic z tego większość gier przegrana. Coś robię źle czy mam po prostu cholernego pecha w losowaniach (bo faktycznie zazwyczaj większość mojej drużuny jest czerwona lub pomarańczowa) ?

nbw #58 Posted 03 July 2013 - 10:16 AM

Sergeant

• Clan Commander
  • 24177 battles
  • 279
  • [PSQD] PSQD
Możesz poczytać całą historię: http://greedygoblin....uction-and.html (4 części, to link do pierwszej)

I WR podbij sobie w ogarniętych plutonach. Leo to za miękki czołg by robił drastyczną różnicę kiedy zostanie sam na kilku przeciwników.

MS_Powerpoint #59 Posted 03 July 2013 - 01:59 PM

Warrant Officer

• Player
  • 52000 battles
  • 522

View Postnbw, on 03 July 2013 - 10:16 AM, said:

Możesz poczytać całą historię: http://greedygoblin....uction-and.html (4 części, to link do pierwszej)

Taa. Czytałem już to. I mam mieszane uczucia. Bo problemy z WR mam wyłącznie na czołgach niemieckich. Może po prostu nie umiem nimi grać, tylko na moje nieszczęście uparłem się na to drzewko bo mi się nim gra dobrze. W innych drzewkach nie zauważam tego, że gra mi się dobrze wszystko jest niby ok - ale porażka goni porażkę. A na takich brytolach, które nie są rewelacyjne WR znacząco szło w górę.
Mam trochę zastrzeżeń do teorii goblina. Przykładowo próbka danych na której wyciąga wnioski (1 konto !) to zdecydowanie za mało aby coś przesądzić. Tak samo jak relatywnie krótkie ciągi bitew, które były analizowane. A spadek WR  jakiś czas po wymaksowaniu pojazdu (nawet nie pełnym) można wytłumaczyć znudzeniem czołgiem.
Ale nie przesądzam, coś może być faktycznie na rzeczy nawet jeżeli Goblin nie trafił w sedno.

I WR podbij sobie w ogarniętych plutonach. Leo to za miękki czołg by robił drastyczną różnicę kiedy zostanie sam na kilku przeciwników.

No niestety. Leoparda przebija bez większych problemów średnio ogarnięty 7 tier. I jak takim batchatem, który ma podobną mobiloność i pancerz bez problemu można sobie poradzić z trzema siódmymi tierami sam na sam, to już leo ze swoim 10 sekundowym ładowaniem ma duży problem, nawet jak dorwie je osobno. Każdy w walce sam na sam coś trafi i na ostatniego już nie starcza HP :(
Są już jakieś dane jakie jest średnie WR Leo Pt A na serwerze europejskim ?

Edited by _Szarlej_, 03 July 2013 - 02:15 PM.

jakub_czyli_ja #60 Posted 03 July 2013 - 02:50 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 37701 battles
  • 3,498
  • [XII-2] XII-2

View Post_Szarlej_, on 03 July 2013 - 01:59 PM, said:

No niestety. Leoparda przebija bez większych problemów średnio ogarnięty 7 tier. I jak takim batchatem, który ma podobną mobiloność i pancerz bez problemu można sobie poradzić z trzema siódmymi tierami sam na sam, to już leo ze swoim 10 sekundowym ładowaniem ma duży problem, nawet jak dorwie je osobno. Każdy w walce sam na sam coś trafi i na ostatniego już nie starcza HP :(
Są już jakieś dane jakie jest średnie WR Leo Pt A na serwerze europejskim ?
Interesujące jak czołgiem z 5 pestkami w magazynku które przekładają się na 1900 średniego radzisz sobie bez problemu z 3 czołgami z których każdy ma ponad 1k HPków.

A co do samego Prototypa Leo - karton z nieistniejącym opuszczeniem lufy, więc ani pancerzem, ani terenem się za bardzo nie pogra. Dodatkowo działo jest takie pomiędzy działem 9 a 10 tieru - lepsze niż sporo medów 9 tieru, ale gorsze niż 10 tiery. Do przegrindowania i kupienia lepszego X tieru. W sumie jak E-50.

5 user(s) are reading this topic

0 members, 5 guests, 0 anonymous users