Jump to content


suchozemska zelva(tortoise)


 • This topic is locked This topic is locked
4 replies to this topic

_Ju_ra_ #1 Posted 01 May 2013 - 06:40 AM

  Lance-corporal

 • Player
 • 23108 battles
 • 59
 • [P-A-M] P-A-M
 • Member since:
  09-19-2012
Zdravim tankysti a tankystky,po dlouhem hrani s AT 15 ktera se ke konci zdala jako jedinej cil pro delostrelce ve hre:) sem konecne postoupil bliz ke svemu vysnenemu tanku FV 215B (183) a zakoupil sem zelvu (Tortoise) .Pouzil sem neco z nasetrenych volnych zk na pasy a ted dodelavam neco kolem 20 000 zk na delo,protoze co si budem povidat to delo z At 15 je na desitkove tanky nic moc,i kdyz jeho nabijeni za 3,75 pri 93% posadce je dost slusny.Problem s timto delem je u me ale v tom ze kdyz uz vidim spotera kterej se blizi tak nez ho ustrilim po 200 hp tak se veskera artilerie zameri na me a i kdyz mam 2000 hp tak tri rany a su dole:)   Zajimalo by me jak Vam se s timto tankem hraje,jaky pouzivate vybaveni atd...hned jak vyzkousim novy delo tak prihodim neco do placu:) jinak namontovanej mam nabijak,ventilaci a momentalne dalekohled ale ten budu asi menit za protistrepinovku,protoze po prvni rane delostrelcem mam pulku posadky v haji...tak piste,piste,rad si poctu od kolegu z tanku:) s pozdravem Cabe_CZ

brutus007 #2 Posted 01 May 2013 - 07:46 AM

  Warrant Officer

 • Player
 • 14445 battles
 • 500
 • Member since:
  05-18-2011
Ja jsem u EN TD skoncil na T6 a vys asi nepujdu.
Jako problem vidim, ze T6-9 maji armor, ktery je papirove super ale v realu ma vic der jak emental.
U T5-6 (mozna i 7) to v podstate nevadi - 95% hracu tam neumi mirit, nezna weakspoty a nepouzije gold.
Na T9 je to ovsem uz prusvih ....a u TD co jezdi 20km/h je to dvojnasobnej prusvih:
cela prava strana 152mm pancire s malym sklonem
vlevo mensi weakspot (ale porad snadno trefitelnej i z dalky) s 102mm
a plazis se terenem jak zranenej snek.

Ma naprosto uber DPS a super presne delo - ale to mne nepresvedci k tomu abych do toho sel.:/

Jo a co se T10 tyce - to je zalezitost projektovana jako goldsink pro lidi co chteji utracet gold za onehity, s normalni munici to tak horke neni - takze pro mne nezajimave.

Desy794 #3 Posted 02 May 2013 - 07:34 AM

  Private

 • Player
 • 33066 battles
 • 11
 • [CSLP] CSLP
 • Member since:
  09-14-2011
S top dělem nejlepší T9 tank, nabíjí 5,99s dmg 350-500 paráda není problém uflusat s tím T10  :trollface: , jako výbavu používám ventilaci,nabiják,siť.

_Ju_ra_ #4 Posted 03 May 2013 - 01:15 PM

  Lance-corporal

 • Player
 • 23108 battles
 • 59
 • [P-A-M] P-A-M
 • Member since:
  09-19-2012
No tak ja namontoval Top delo dnes rano ale nestihl ho vyzkouset pac sem musel do prace...ale kazdopadne ze bych nejak extra chodil do minusu se rict neda...dneska sem s nim byl dokonce i 24 000 v + ,ale je pravda ze kreditu to dava min nez jiny 9T...aleod toho mame pre.vozitka:)no ted uz jen motor a pak hura zkusenosti do prasatka a setrit na FV215...:)kazdopadne me tento tank bavi:)

Bobby_B #5 Posted 10 May 2013 - 03:43 PM

  Private

 • Player
 • 17688 battles
 • 2
 • Member since:
  02-13-2011
Takže já bych se zapojil tady do té debaty o Želvákovi :)...Ale pokud nevadí trošku tady rozvynu můj průchod Britskou TD větví, zvlášť o AT15 a následný skok na Tortoise. Po uvedení Britského TD stromu jsem si ho vyhlídnul a dost jsem si o něm zjistil, ať už ve hře nebo v reálu a opravdu mě zaujal. Celá linie UK TDs mě kupodivu bavila, protože ten jejich styl který je vyobrazován nejčastěji tou jejich mohutností a parádním pancířem (u Želvy je to již trochu sporné, ale o tom až dál) mi vynahrazoval tu jejich "rychlost", na kterou jsem si později zvykl a vůbec mi nepřekážela. Když jsem se prohrabal placatými šneky viz. AT2,8,7... a dostal jsem se na AT15, tak tam bylo z prvu trošku zklamání, které jsem zpozoroval v frontálním pancíři 226mm, který skutečně byl jen na dost malých kouscích, ale to se dalo využít za rohama atp., ale nejvíc mě tu vadil poměrně slabý spaced armor, který obklopoval dělo :/. Do toho se všichni naučili střílet a tak je obecně AT15 dost pokládaná za lehce penetrovatelnýho. Taky po tom, co procházíte Brity, dostanete občas chuť někomu dát šlupu i za trochu víc než 230dmg s tier 9 dělem, i když ostatní paramtery jsou parádní. :) Tak jsem si při doexpovávání Želvy obětoval těch 80k volných XP nebo kolik to bylo, na pásy a tu "stodvacítku".
______________________________________________________________________________________________________________________________________

A tady jsem našel to co jsem hledal :) Tortoise ukázal být jako neuvěřitelný dmg dealer, který má aktuálně nejvyšší DPM ve hře! Jeho top dělo má doboru penetraci, výbornou přesnost a úžasnou rychlost střelby, která v kombinaci s průměrným 400dmgdělá problémy i těm největším postrachům i na tieru 10. Zmínil jsem se tu o té rychlosti střelby, kterou tady již kolega někde nademnou zmiňoval, tak já jí jen zopakuju, se 100% posádkou, nabijákem a ventilací dělá neuvěřitelných 10 výstřelů za minutu (tj. 6s reloading time). Takže když si spočítáme DPM, vyjdou nám dost zajímavá čísla :). Dále bych tady zmínil samozřejmě taky pancíř. Želvákovi zůsalo 226mm forntálního pancíře jako jeho mladšímu bráchovi AT15, akorát zmizely (i přibyly ale o tom až dál) některé weakspoty jako poměrně slabý přední plát pod dělem, který nebyl zas tak naklopený a který mi u AT15 dost často penetrovali celkem bez problémů. U Tortoise je sice tento plát velmi slabý, ale je téměř vodorovný se zemí, že se do něj z pohledu face to face nedá střílet (teda mě se to ještě snad nestalo :) Vana (jesli se to zrovna u něj dá tak nazvat nevím, prostě místo kde se ohybá přední plát pod tank) zůstala stejně silná jako u AT15, takže mi do ní dost často 10 tiery vesele dingají. A na co se můžete těšit, že experti, co byly zvyklí, že AT15 vesele proráželi do představného pancíře děla, mají smůlu protože nyní má představný pancíř a pancíř za ním dohromady asi 500mm, takže dost často se mi stává, že mi tam neználci dělají flíčky! Weakspoty: tady se bohužel ukazuje už mírná nedostatečnost pancíře proti top tierům. Z předního pohledu na Tortoise má v levo krásnou sadu weakspotů: 1) ta krásně hladká zkosená deska vedle děla má pancíř jen 170mm, což už není problém penetrovat ani pro 9 tiery. A tady v tom případě aspoň trochu pomůže naúholování, které vám dovolí také mimochodem parádní odměr děla. Dále hned nad ním je kulometná věžka (to samé jako velitelská kopule), která je jak už známo u všech TD britů weakspot (AT2 počínaje). Tady vám aspoň trochu pomůže při přebíjení sebou kroutit, aby jste znesnadnili protivníkovi vás tam trefovat, když se dostanete do face to face souboje. Proto když vykukujete zpoza překážek vystrkovat/nastavovat pravou stranu, kde je jediný weakspot ta kolmá část, od kud kouká kulomet. Ale i tam se mi stává že mi pod mírným naúhlováním dingá. Rychlost zůstala taková, na jakou jste zvyklí :tongue: . Ale na to, jak jste mohutný, máte dobrou rychlost otáčení.

Tak abych to shrnul, parádní TD přesně jak jsem si ho představoval, úžasné dělo, chválitebný pancíř ale stále někým netolerovaná nízká rychlost.Vyhledávejte odstřelováni na větší až střední vzdálenost, přesnost děla vám to dovoluje.Při čelním boji může pomoct naúhlování a při možnosti střílení z poza překážky vystrkujte spíš pravou stranu (z pohledu ze předu), pokud vám to situace dovolí.

Tak jsem se tu vynasnažil popsat klady a zápory tohoto TDčka :). Snad ještě jen dodám, že vozím nabíječ, ventilaci a binokuláry, protože dohled občas pokulhává.
Síť bych tady v tomhle případě nedoporučoval, protože máte camo raiting nula nula prd. Nemám ho ani nějak extra dlouho, mám s ním zatím jen něco málo přez 200 her, ale z toho se už závěry aspoň trochu dělat dají :). (win rate podobný jako u AT15, to činí asi 60%) Pokud jsem zapoměl na něco tak se omlouvám, doplňte mě či opravte, pokud jsem něco spletl, je to můj vůbec první příspěvek sem. A připadně omluvte pravopisné chyby a překlepy, dělám je moc rád :P


Hodně štěstí na poli vám přeje Bobby_B. =]
1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users