Jump to content


MM - jak działa system losujący?

MM Matchmaking Balans MM Częste anomalie MM

 • Please log in to reply
16193 replies to this topic

Falathi #1 Posted 06 May 2013 - 04:12 PM

  Field Marshal

 • WG Staff
 • 17864 battles
 • 10,096
 • [WG] WG
 • Member since:
  05-04-2012

*
POPULAR

Hej,
zamieszczam poniżej małe tłumaczenie, które powinno wyjaśnić jak działa mechanizm losujący i dlaczego czasem lądujemy w takich, a nie innych bitwach. Miłej lektury!
Autorem tekstu jest _Quasar_
MM_Table_8_11.PNG
Jak działa system balansujący?
World of Tank to gra MMO poświęcona zmaganiom czołgów w połowie XX wieku. Podstawą rozgrywek są starcia dwóch drużyn złożonych z 15 graczy każda, walczących przeciwko sobie na polach bitew.
Pojazdy dostępne w walce dzielą się na klasy ( lekkie, średnie oraz ciężkie czołgi, działa samobieżne oraz niszczyciele czołgów ), które z kolei dzielą się ogółem na 10 tierów.
Aby zapewnić odpowiednio ciekawą rozgrywkę w ramach bitew losowych ( czyli podstawowego systemu rozgrywek ), każda bitwa musi spełniać trzy warunki:
1. Równe siły pojazdów na polu bitwy w przypadku obu drużyn.
2. Duże zróżnicowanie pojazdów na polu bitwy.
3. Nieprzewidywalność przebiegu oraz wyniku bitwy.
Specjalny mechanizm balansujący, działający po stronie serwera gry dba o to, aby powyższe wymogi były spełnione. Mechanizm ten dobiera pojazdy dla obu drużyn, zapewniając możliwie wyrównaną siłę po obu stronach, po czym rozpoczyna się bitwa.
Kiedy mechanizm balansujący pojawił się po raz pierwszy w czasach zamkniętej bety ( w czasach alfy w ogóle nie istniał ) istniały tylko dwa poziomy bitew:
Piaskownica z czołgami I i II tieru
Zwykła bitwa czołgów od III do X tieru.
Od tamtego czasu nasz mechanism przeszedł długą ewolucję aż osiągnął obecną postać z tabelą na którą składa się 12 typów bitew ( tierów bitew )
Pierwszych 10 typów bitew mniej więcej odpowiada tierom pojazdów i ich położeniu w drzewkach technologicznych. Na przykład ciężki czołg IV tieru może wylądować jedynie w bitwie z innymi czołgami IV i V tieru.
Ponadto każdy czołg posiada ukryty parametr określany jako „ciężar bitewny”, określający jego wartość bojową. Jest on bezpośrednio związany z typem pojazdu, jego tierem oraz rolą ( wybraną przez nas ) w bitwie.
Działanie mechanizmu balansującego dla bitew losowych opiera się na następujących zasadach:
1. Każdy pojazd może wylądować w bitwach odpowiednich dla swojego tieru ( patrz tabelka ), za wyjątkiem plutonów
2. Miejsce w drużynie, jakie otrzymuje dany pojazd jest przydzielane w zależności od ciężaru bitewnego.
3. Całkowita wartość ciężaru bitewnego obu drużyn nie może różnić się o więcej niż 10%, z wyjątkiem szczególnych przypadków.
4. Pojazdy są przydzielane na podstawie statystyk bitewnych z ostatnich 30 minut
5. Całkowity ciężar bitewny dział samobieżnych w obu drużynach nie może różnić się o więcej niż 20% a ilość artylerii w jednej drużynie nie może być większa niż 5.
Im bardziej dany czołg czeka na wejście do bitwy, tym wyższy ma priorytet. Jeśli czekasz dłużej niż minutę, system balansujący nadaje Twojemu pojazdowi najwyższy priorytet i zostaniesz skierowany do pierwszej bitwy, która dysponuje wolnym slotem.
Jeśli w ciągu procesu balansowania bitwy obie drużyny nie mieszczą się w zasadach wspomnianych powyżej, drużyny są rozwiązywane i cały proces ich tworzenia zaczyna się od początku.
Mechanizm balansujący NIE uwzględnia następujących ustawień/elementów:
1. Nacja pojazdu
2. Dostępne zbadane moduły pojazdu ( działo, wieża, silnik et c. )
3. Zamontowane wyposażenie lub materiały eksploatacyjne
4. Poziom umiejętności załogi
5. Poziom umiejętności gracza
Mechanizm balansujący działa poprzez kolejkowanie pojazdów. Każdy tier oraz typ pojazdu ma własną kolejnę, co razem daje 36 różnych kolejek ( 12 poziomów, 3 tryby bitew ).
Statystyki bitew zbierane są oddzielnie dla każdej kolejki. Nadto, statystyki dla dział samobieżnych zbierane są oddzielnie. Używamy później tych statystyk, by określić ciężar każdego pojazdu w grze.
Aby lepiej to wszystko wyjaśnić posłużymy się przykładem: wybraliśmy amerykański czołg ciężki T14, który może wylądować w bitwach V i VI tieru. Dla ułatwienia wyłączyliśmy tryby „Szturmk” oraz „Bój spotkaniowy”.
Po wciśnięciu przycisku „Bitwa”, T14 pojawia się w dwóch różnych kolejkach, w każdej na ostatniej pozycji:
        
Jak widać, nasz czołg jest w kolejce i nie ma wysokiego priorytetu jeśli chodzi o dołączenie do bitwy. Mechanizm balansujący sprawdza całość kolejki w czasie zbierania drużyny i w związku z tym jeśli jest gdzieś wolny slot który mniej więcej odpowiada ciężarowi bitewnemu T14 to czołg natychmiast trafi do bitwy. Możliwe również, że będzie trzeba trochę zaczekać. Za każdym razem, gdy para drużyn wysyłana jest do boju proces formowania drużyn zaczyna się od nowa.
Działa samobieżne zawsze dołączają do drużyny jako pierwsze. Następnie mechanizm zacznie szukać pozostałych czołgów. Pojazdy o dużym ciężarze bitewnym ( pojazdy topowe ) wybierane są zaraz po artylerii.
Gdy pojawiają się plutony, mechanizm balansujący stara się, by ciężar bitewny plutonu był równy ciężarowi pozostałych wolnych slotów ( czołgi z dużym ciężarem mają tutaj priorytet ). Jak już wspomniano powyżej, mechanizm zadba o to, by różnica w ciężarze obu drużyn nie była większa niż 10%.
Ciężar wagowy dostępnych slotów może być dostosowany do czołgów, które w danym momencie oczekują w kolejce.
Gdy para drużyn zostanie utworzona, oba zespoły są sprawdzane pod kątem zasad, które już wspomniano a następnie są kierowane na pole bitwy. Jeśli wymagane kryteria nie są spełnione, oba zespoły są rozwiązywane i proces balansowania zaczyna się ponownie ( proces ten nie jest widoczny z punktu widzenia gracza i odbywa się w tle ).
Może się zdarzyć, że mechanizm balansujący nie jest w stanie ukończyć procesu tworzenia drużyn ( na przykład: jedna drużyna posiada zbyt wiele pojazdów tego samego typu ). W takim wypadku cała kolejka ulega zamrożeniu dotąd, dopóki nie pojawią się czołgi z innymi ustawieniami, ewentualnie wstępnie wybrane czołgi trafiają do innych kolejek.
Na obrazku widać, że T14 trafił do dwóch różnych kolejek:
Kolejka V tieru, która już jest gotowa
Kolejka VI tieru, która jest w trakcie kompletowania (zbyt dużo Kw-1S)
Wszystkie kryteria w przypadku kolejki V tieru są spełnione, więc T14 trafia do bitwy:
        
W tym samym momencie czołg znika z obu kolejek. To oznacza, że kolejka tieru VI ma teraz wolne miejsce.
Proszę weźcie pod uwagę również następujące prawa, którymi rządzi się mechanizm balansujący:
• Im dłużej czekacie na bitwę, tym wyższy jest Wasz priorytet i tym bardziej mechanizm balansujący stara się Was wysłać do bitwy.
• Jeśli czas oczekiwania przekracza dopuszczalny limit ( 1 min. ), to zasady doboru przestają być restrykcyjnie przestrzegane ( nie dość pojazdów, tylko ten sam typ pojazdów jest dostępny )
• Jeśli czas oczekiwania przekracza dwie minuty, mechanizm może uruchomić bitwę mimo niepełnych składów ( mniej niż 15 graczy w drużynie )
• Jeśli czas oczekiwania przekracza 5 minut, otrzymacie automatyczną wiadomość zachęcającą Was do powrotu do garażu i wybrania innego czołgu.
Niektóre z wyżej wzmiankowanych przypadków mogą zdarzyć się zwłaszcza w przypadku uruchomienia nowego serwera lub nowego regionu albo wtedy, gdy ilość graczy jest po prostu mała ( jak to się zdarza na przykład w środku nocy ).
Cały czas szukamy sposobów na ulepszenie tego mechanizmu i wprowadziliśmy pewne drobne zmiany w wersji 8.5. Naszym celem jest zapewnienie Wam jak najlepszej gry i jak najintensywniejszych wrażeń.
Mamy nadzieję, że podobał się Wam ten artykuł, więc zapraszamy do komentowania pod spodem i zadawania pytań, które wykorzystamy przy aktualizacji tego artykułu w przyszłości. Pamiętajcie proszę, że wszelkie niekonstruktywne pytania i komentarze zostaną skasowane.
Serdecznie pozdrawiam,
_Quasar_

Attached Files

 • Attached File   MM1.png   62.44K
 • Attached File   MM2.png   348.5K


profes79 #2 Posted 06 May 2013 - 04:20 PM

  General

 • Player
 • 20420 battles
 • 9,511
 • [FENOM] FENOM
 • Member since:
  05-02-2012

Quote

1. Równe siły pojazdów na polu bitwy w przypadku obu drużyn.
2. Duże zróżnicowanie pojazdów na polu bitwy.
3. Nieprzewidywalność przebiegu oraz wyniku bitwy.

1. Jedyne co zwykle wychodzi chociaż zdarzają się takie kwiatki jak u jednej drużyny dwa HT na topie a w drugiej dwa HT na dole stawki
2. Dziwnym trafem bitwy w których "rządzą" stada pojazdów identycznych lub bardzo podobnych sa bardzo częste - "sporty" występują stadami ale podobnie jest ( a przynajmniej było) z niemieckimi VK na VI tierze, czy innymi pojazdami - bywa, że bez mała połowa listy po obu stronach jest obsadzona wozem tego samego typu.
3. Rzut oka na xvm (nawet bez wyliczania szans procentowych na wygraną) pozwala z dużym prawdopodobieństwem ocenić wynik bitwy jeszcze przed jej rozpoczęciem. Nawet bez xvm wynik czasami (zwłaszcza negatywny dla mojej strony) jestem w stanie przewidzieć po góra 30 sekundach widząc co robią gracze. Bitwy kończące się wynikiem wyższym niż 15-7 są niezwykle rzadkie. Bitwy kończące się ganianiem się ostatnich dwóch - czterech czołgów po mapie mogę policzyć na palcach jednej ręki.

edit:

Quote

Działa samobieżne zawsze dołączają do drużyny jako pierwsze. Następnie mechanizm zacznie szukać pozostałych czołgów. Pojazdy o dużym ciężarze bitewnym ( pojazdy topowe ) wybierane są zaraz po artylerii.
A to doskonale tłumaczy problem arty party.

Edited by profes79, 06 May 2013 - 04:21 PM.


Frytki #3 Posted 06 May 2013 - 04:25 PM

  Corporal

 • Player
 • 24638 battles
 • 107
 • [A-B-V] A-B-V
 • Member since:
  02-11-2012
No dokładnie, my tu się dziwimy dlaczego wiecznie po 5 art na stronę, a tu się okazuje że te arty są wybierane na samym początku  :sceptic:

Ja proszę jeszcze o wyjaśnienie, o co chodzi z komnikatem "nie można znaleźć przeciwników dla tej drużyny" na kompaniach, skoro widać że 3 kompanie są gotowe, a później nagle jest 0, więc inne kompanie wchodzą do bitwy. Podobno ma to jakiś związek z wynikami z poprzednich bitew z drużynami z kolejki, mam nadzieję że to nie prawda, bo chyba nikt nie wpadł na tak debilny pomysł żeby zabronić rewanżu?

Edited by Frytki, 06 May 2013 - 04:26 PM.


DominikWrobel #4 Posted 06 May 2013 - 06:31 PM

  Colonel

 • Player
 • 55243 battles
 • 3,952
 • [PNE] PNE
 • Member since:
  04-15-2012

View PostFalathi, on 06 May 2013 - 04:12 PM, said:

5. Całkowity ciężar bitewny dział samobieżnych w obu drużynach nie może różnić się o więcej niż 20% a ilość artylerii w jednej drużynie nie może być większa niż
3 arty vs 5 art to dość częsty widok. Jak trafi mi się bitwa dam screena bo nie pamiętam jak tierowo jest wtedy rozstawiona arta.

View PostFalathi, on 06 May 2013 - 04:12 PM, said:

• Jeśli czas oczekiwania przekracza dopuszczalny limit ( 1 min. ), to zasady doboru przestają być restrykcyjnie przestrzegane ( nie dość pojazdów, tylko ten sam typ pojazdów jest dostępny )
• Jeśli czas oczekiwania przekracza dwie minuty, mechanizm może uruchomić bitwę mimo niepełnych składów ( mniej niż 15 graczy w drużynie )


Na tą bitwę na 100% nie czekałem dłużej niż dwie minuty. Góra to 40-50s

Spoiler                     

Jeszczę chcę zapytać czemu gra na siłę wpycha pluton 3x T7 + czołg bez plutonu T7 na 2xT7 + 2x T8

Dwa czołgi T7 mają się zrównać z dwoma czołgami T8.

Oraz czemu MM dla amx 13 90 pokazuje przedział 9-12 a po 20-30s czekania albo od razu wrzuca go na top tanka?

Marzy mi się MM który losuje HT vs HT, MT vs MT itd. A nie bitwy gdzie jeden team dostaje 6-7 medów a drugi 1-2 a mapa to karelia/kopalnie.

Edited by DominikWrobel, 06 May 2013 - 06:33 PM.


Slawekhi #5 Posted 07 May 2013 - 07:41 AM

  Corporal

 • Player
 • 18931 battles
 • 147
 • [ASOSX] ASOSX
 • Member since:
  09-10-2012
Można jakoś samemu sprawdzić te statystyki z ostatnich 30 minut?

przemas87PL #6 Posted 07 May 2013 - 08:04 AM

  Second Lieutenant

 • Player
 • 39363 battles
 • 1,014
 • [S_SPL] S_SPL
 • Member since:
  07-03-2011
W teorii to bardzo pięknie wygląda, ale w praktyce każdy ma co chwila bitwy które nie mają nic wspólnego z zamieszczoną tabelką.
Dwa przykłady z kilku ostatnich bitw:
M37 i AT2 ląduje w bitwie z 8 poziomami.
Stug i AT2 jako jedyne 5 w bitwie z 8 poziomami.
System niby tak chwalony a każdy gracz może podać przykłady obalające mit dobrego balansowania czołgów do bitwy.
No i jak Falathi mi to wytłumaczy?

edit: mały obrazek świadczący o skuteczności mm:
Spoiler                     

Edited by przemas87PL, 07 May 2013 - 05:33 PM.


Gwynbbleid #7 Posted 07 May 2013 - 09:03 AM

  Warrant Officer

 • Player
 • 32096 battles
 • 591
 • Member since:
  02-11-2012
Ja myślę, że wszystko rozbija się o następujące założenie:

"Pojazdy są przydzielane na podstawie statystyk bitewnych z ostatnich 30 minut.

Statystyki bitew zbierane są oddzielnie dla każdej kolejki. Nadto, statystyki dla dział samobieżnych zbierane są oddzielnie. Używamy później tych statystyk, by określić ciężar każdego pojazdu w grze.
"

Przy niewielkiej ilości bitew dla danego pojazdu mogą dziać się cuda na patyku. Nie wspominając o tym, że na pomysł zbierania  statystyk bitewnych tylko z ostatnich 30 minut mógł wpaść tylko jakiś [edytowano]. Z braku szczegółowego opisu w jaki sposób statystyki bitew wpływają na zwiększenie/zmniejszenie wagi danego pojazdu, a mając na uwadze rozliczne przykłady absurdów MM, można wnioskować, że czasowo czołg np. 8 tieru może więcej "ważyć" niż czołg 9 tieru.

Reasumując SNAFU - situation normal, all fucked up.

Edited by EilaAurora, 08 May 2013 - 09:11 PM.
Ten post został edytowany przez moderatora z uwagi na naruszenie regulaminu. ~EilaAurora


Darahard #8 Posted 07 May 2013 - 10:14 AM

  Lance-corporal

 • Player
 • 46125 battles
 • 76
 • [-FCC-] -FCC-
 • Member since:
  11-25-2011
@Falathi lub  _Quasar_ można prosić o rozwinięcie tego punktu?
"4. Pojazdy są przydzielane na podstawie statystyk bitewnych z ostatnich 30 minut"
Jakie statystyki są brane pod uwagę i jaki mają wpływ na MM ?

Dziekuje

Edited by Darahard, 07 May 2013 - 10:24 AM.


Kivayakotako #9 Posted 07 May 2013 - 10:20 AM

  Staff Sergeant

 • Player
 • 34387 battles
 • 472
 • [PMHC] PMHC
 • Member since:
  08-10-2012

View PostFalathi, on 06 May 2013 - 04:12 PM, said:

Serdecznie pozdrawiam,

_Quasar_

wszystko fajnie pięknie, ale next time jak zrobisz ctrl+c, ctrl+v to chociaż podpis zmień  :trollface:

edit: ok, my bad. po przeczytaniu całości umknął mi wstęp

View Postprzemas87PL, on 07 May 2013 - 08:04 AM, said:

W teorii to bardzo pięknie wygląda, ale w praktyce każdy ma co chwila bitwy które nie mają nic wspólnego z zamieszczoną tabelką.
Dwa przykłady z kilku ostatnich bitw:
M37 i AT2 ląduje w bitwie z 8 poziomami.
Stug i AT2 jako jedyne 5 w bitwie z 8 poziomami.
System niby tak chwalony a każdy gracz może podać przykłady obalające mit dobrego balansowania czołgów do bitwy.
No i jak Falathi mi to wytłumaczy?

jak to mówią na pomorzu: screen or didn't happened

Edited by Kivayakotako, 07 May 2013 - 10:23 AM.


bolo99 #10 Posted 07 May 2013 - 10:26 AM

  Lieutenant Сolonel

 • Beta Tester
 • 47308 battles
 • 3,200
 • [PJAJA] PJAJA
 • Member since:
  07-23-2010

View PostDarahard, on 07 May 2013 - 10:14 AM, said:

@Falathi lub  _Quasar_ można prosić o rozwinięcie tego punktu?
"4. Pojazdy są przydzielane na podstawie statystyk bitewnych z ostatnich 30 minut"
Jakie statystyki są brane pod uwagę i jaki mają wpływ na MM ?

Dziekuje

chyba takie o których pisza w tematach spiskowych, jak ci idzie za dobrze to przestanie :)

Darahard #11 Posted 07 May 2013 - 10:37 AM

  Lance-corporal

 • Player
 • 46125 battles
 • 76
 • [-FCC-] -FCC-
 • Member since:
  11-25-2011
@bolo99 :)
Ja jakoś nie wierzący w spisek ( co najwyżej wierzę, iż nie mam "skila"   :) ), a pytam z czystej ciekawości i chęci poznania mechaniki.

3lockhead #12 Posted 07 May 2013 - 10:39 AM

  Lance-corporal

 • Beta Tester
 • 30576 battles
 • 73
 • Member since:
  11-29-2010
"4. Pojazdy są przydzielane na podstawie statystyk bitewnych z ostatnich 30 minut"

Super - czyli im lepiej mi idzie, tym gorzej będę trafiał w następnych bitwach! Dzięki WG!

Gwynbbleid #13 Posted 07 May 2013 - 10:49 AM

  Warrant Officer

 • Player
 • 32096 battles
 • 591
 • Member since:
  02-11-2012
Nawiązując do mojego postu powyżej przeprowadźmy drobne wyliczenie. Przyjmijmy, że na serwerze przebywa 100 000 graczy, co jest w dobie dwóch klastrów wynikiem wysokim. Przyjmijmy również, że każdy gracz średnio na bitwę traci 7 minut (5 minut gry, minuta na wbicie i minuta na podziwianie wyniku bitwy i/lub zmianę czołgu). Oznacza to, że w ciągu wspomnianych 30 minut jest w stanie wziąć udział w ca. 4 bitwach. Ponieważ na bitwę potrzeba 30 graczy więc ze 100 000 obecnych możemy stworzyć ca. 3 400 bitew w danej jednostce czasu, czyli biorąc pod uwagę powyższe założenie o 4 bitwach w ciągu 30 minut, na serwerze może się odbyć 13 600 bitew, niech będzie 14 000 dla równego rachunku. Nawet jeśli pominiemy czołgi poziomu I i II to i tak wszystkich pojazdów jest pewnie ponad 200, ale nie musimy być aptekarzami. Założenie o braniu pod uwagę wyników bitew z ostatnich 30 minut oznacza, że na każdy czołg przypada średnio 70 bitew. Wiadomo wszakże, że są czołgi i "czołgi". Niektóre widuje się w bitwach bardziej niż często, inne bardziej niż sporadycznie. Dołóżmy do tego fakt, że dużo częściej spotyka się tiery IV - VII niż VIII - X. No i mamy przepis na perfekcyjnie działające gówno.

duch99 #14 Posted 07 May 2013 - 10:54 AM

  Staff Sergeant

 • Player
 • 21040 battles
 • 355
 • [KPNP] KPNP
 • Member since:
  05-04-2012
Każdy ma swoją teorię n/t losowania w MM.
Ale najprawdopodobniej działa to właśnie TAK.

Pozdrawiam.

Edited by duch99, 07 May 2013 - 10:56 AM.


remfire1 #15 Posted 07 May 2013 - 11:08 AM

  Warrant Officer

 • Player
 • 55140 battles
 • 643
 • Member since:
  02-03-2012

Quote

Pojazdy są przydzielane na podstawie statystyk bitewnych z ostatnich 30 minut.
Dość ogólne to stwierdzenie , bo nie wiemy czy chodzi o statystyki pojazdów konkretnego typu, danego rodzaju , danego tieru, wszystkich bitew danego gracza czy konkretnego czołgu danego gracza.
Dla mnie jednak to jest swego rodzaju wyjaśnienie dlaczego po kilku bitwach  przegranych pojawia się bitwa w ktorej nic nie trzeba robić a i tak się wygrywa , albo po kilku wygranych kolejną się przegrywa mimo zadania największych obrażeń i ubiciu kilku przeciwników.

assassinBK #16 Posted 07 May 2013 - 11:21 AM

  Captain

 • Player
 • 57798 battles
 • 2,242
 • Member since:
  02-12-2012

View PostFalathi, on 06 May 2013 - 04:12 PM, said:

3. Nieprzewidywalność przebiegu oraz wyniku bitwy.
To wam wcale nie wychodzi. W 66% bitew mając XVMa bez wyliczania % szans na zwycięstwo ktoś kto ma trochę pomyślunku od początku przewodzi wynik. Jedyne czym się ratujecie to strzały za 0 i losowość celności, dmg itp. I ta nieprzewidywalność tak działa że IS-8 strzelając 2 x do spotującego amx13-90 na malinówce raz trafia go krytycznie w gąski bez ich zerwania a następnym razem w bok za 0.
Czyli podsumowując najpierw wk... graczy g.. .MM a następnie losowymi elementami bitwy.

View PostFalathi, on 06 May 2013 - 04:12 PM, said:

4. Pojazdy są przydzielane na podstawie statystyk bitewnych z ostatnich 30 minut
A co niby mówi ostatnie 30min o graczu.
To że wygrał 3 bitwy to trzeba mu dowalić czy to że przegrał 3 to trzeba mu ułatwić?

Slawekhi #17 Posted 07 May 2013 - 11:23 AM

  Corporal

 • Player
 • 18931 battles
 • 147
 • [ASOSX] ASOSX
 • Member since:
  09-10-2012

View PostGwynbbleid, on 07 May 2013 - 10:49 AM, said:

Nawiązując do mojego postu powyżej przeprowadźmy drobne wyliczenie. Przyjmijmy, że na serwerze przebywa 100 000 graczy, co jest w dobie dwóch klastrów wynikiem wysokim. Przyjmijmy również, że każdy gracz średnio na bitwę traci 7 minut (5 minut gry, minuta na wbicie i minuta na podziwianie wyniku bitwy i/lub zmianę czołgu). Oznacza to, że w ciągu wspomnianych 30 minut jest w stanie wziąć udział w ca. 4 bitwach. Ponieważ na bitwę potrzeba 30 graczy więc ze 100 000 obecnych możemy stworzyć ca. 3 400 bitew w danej jednostce czasu, czyli biorąc pod uwagę powyższe założenie o 4 bitwach w ciągu 30 minut, na serwerze może się odbyć 13 600 bitew, niech będzie 14 000 dla równego rachunku. Nawet jeśli pominiemy czołgi poziomu I i II to i tak wszystkich pojazdów jest pewnie ponad 200, ale nie musimy być aptekarzami. Założenie o braniu pod uwagę wyników bitew z ostatnich 30 minut oznacza, że na każdy czołg przypada średnio 70 bitew. Wiadomo wszakże, że są czołgi i "czołgi". Niektóre widuje się w bitwach bardziej niż często, inne bardziej niż sporadycznie. Dołóżmy do tego fakt, że dużo częściej spotyka się tiery IV - VII niż VIII - X. No i mamy przepis na perfekcyjnie działające gówno.

Rozwijając temat mamy odpowiedź dlaczego jeszcze np 31 marca grało się świetnie jagdpanterą ale już w kwietniu gra nią była nieraz jak orka na polu, ponieważ była promocja więcej się ich pojawiało lepsze wyniki się starano wbić więc i MM głupiał i dla "balansu" dobijał takie losowania że głowa boli :facepalm:

remfire1 #18 Posted 07 May 2013 - 12:01 PM

  Warrant Officer

 • Player
 • 55140 battles
 • 643
 • Member since:
  02-03-2012

Quote

3. Nieprzewidywalność przebiegu oraz wyniku bitwy.
Założenie z gruntu bardzo szczytne i prawidłowe .
Jednak skoro bitwy mają być nieporzewidywalne , to po co  robi się coś takiego ?

Quote

4. Pojazdy są przydzielane na podstawie statystyk bitewnych z ostatnich 30 minut
Czy to nie jest  jednak sprawianie że bitwy mają przewidywalny przebieg, oraz  wynik ?

Kilson #19 Posted 07 May 2013 - 12:34 PM

  Staff Sergeant

 • Player
 • 13746 battles
 • 417
 • Member since:
  03-30-2012
To już rozumiem... w niedziele jak grałem cromwellem, to 8/8 gier miałem wygranych, cały czas jako top tank i w czołówce expa... zarabiałaem jak dziki.
Za to wczoraj na 9 gier wygrałem chyba dwie, cały czas grałem na tier 7-8  :sceptic:

Nigdy nie wierzyłem w teorie spiskowe na temat MM, a jednak WG samo sie do nich przyznało przypadkiem  :amazed:

3lockhead #20 Posted 07 May 2013 - 12:50 PM

  Lance-corporal

 • Beta Tester
 • 30576 battles
 • 73
 • Member since:
  11-29-2010
remfire1 -  plusik poszedł za tak rzadką znajomość zasad logiki - w WG niestety muszą się dokształcić. ;-)
8 user(s) are reading this topic

2 members, 6 guests, 0 anonymous users


  Karcharoth, plzNO