Jump to content

PzKpfw IV/V

• This topic is locked This topic is locked
4 replies to this topic

CerVus #1 Posted 09 May 2013 - 03:35 PM

Lieutenant

• Beta Tester
  • 22921 battles
  • 1,543
http://wiki.worldoft...Kpfw_V-IV_1.jpg

Koukám, že tenhle v současné době už extrémně raritní tank nemá vlastní topic. Tudíž poté co jsem využil nabídky WG na vytáhnutí jednoho prémiového tanku z hrobu ho s prominutím zakládám.

Něco o historickém pozadí tohoto klenotu (šrotu):
Tank vznikl nejspíše jen jako nouzové řešení těsně před bitvou u Kurska. Tam plnil pouze úlohu velitelského vozidla u praporu těžkých stíhačů tanků Ferdinand (ke steojnému pluku byl nejspíše přidělen i Tiger od Porsche a pár T-34 vyzbrojených německými děly. O jeho "výkonech" v bitvě nejsou žádné informace. Jestli byl podobně jako ostatní zničené Panthery po bitvě odtáhnut je ve hvězdách. Pokud ano byla mu namontována už standartní věž.
Defakto se jednalo o hybrida mezi PzKpfw IV a V. Měl trup z tanku Panther, ale na něj byla umístěna věž z předchůdce. Vzhledem k rozdílu rozměrů usazení věží nebyl tank schopný věží otáčet a mohl střílet pouze vpřed. (ve hře je věž otočná).

Tank má určité klady i zápory které bych mohl vyzdvihnout :)

Klady:
- rychlost v přímém směru díky motoru o síle 870 koní
- ....... no víc toho asi nebude :D

Zápory:
- dělo 7,5 cm KwK 40 L/48 podává na tieru 6 neuvěřitelně špatné výkony
- nezatáčí to a utočí to cokoli
- dělo nemá absolutně žádný sklon
- v MM nemá zohlednění a je počítán jako běžný tier 6 tank

Použití tanku:
- nemám absolutně tušení
Průzkumník to není, na to je moc veliký, neohrabaný a nemá dohled. Sniper ani omylem. Možná je použitelný na útok ze zálohy jen po něm při tom nesmí nikdo chtít aby zatáčel.

Jinak za války s ohledem na způsob vedení bojů a určení tanku pouze jako velitelského byl nejspíše schopen podávat výkony zhruba na úrovni pz IV. Dělo bylo schopné prorazit t-34 a čelní pancíř propůjčoval tanku značnou odolnost. Zde ve hře je bohužel odsouzen k podobě lovné zvěře která si může troufnout pouze na tanky na nižším tieru.
http://img163.images...5417/013per.jpg

Edited by CerVus, 09 May 2013 - 08:48 PM.

XiTiX #2 Posted 09 May 2013 - 03:43 PM

Brigadier

• Player
  • 16309 battles
  • 4,375
  • [0WNED] 0WNED
Da sa s tym ramovat a robit suicide scouting. Ma to prekvapivo vysoky credit earning factor - kolkokrat som si ani neskrtol a zarobil som 30 tisic cisteho.

Hra s tymto tankom je totalne frustrujuca. Necudujem sa, ze ho nikto nehra. Kedysi som na US fore cital vlakno, ktore ho ospevovalo, ale to zrejme  muselo byt tesne po releasi WoT, ked este nemali ludia vyexpene nic a MM siahal cez vsetky tiery :)

XiTiX #3 Posted 09 May 2013 - 03:58 PM

Brigadier

• Player
  • 16309 battles
  • 4,375
  • [0WNED] 0WNED
Kolko si nalozil DMG a proti akym tierom? Trebars Pantherine pri 1,9k DMG proti tier VIII mi zarobilo iba 55 tisic v hrubom. Stale mi pride, ze V/IV zaraba v prepocte lepsie. Samozrejme, ked clovek striela goldy (co s tym kanonom proste musi) tak zarobi nula cela nic, kedze v pomere k cene je DMG na granat o nicom.

soundeluxCZ #4 Posted 16 May 2013 - 09:19 AM

Warrant Officer

• Player
  • 19307 battles
  • 550
  • [BAGO] BAGO
Ciao Cervus....... můžu se zeptat, to jsi dostal tu "nabídku"  :) v poslední době ??? Pokud jo, možná to vypadá, že s tímto tankem ma WG nějaké kalé úmysly...... já jen čekám, až se někde objeví možnost si ho pořídit(vyhrát), tak toto mi malinko zlepšilo nálaldu. Jen teda doufám, že to nebude za 100E jako ted Tetrarch. :) Martin

soundeluxCZ #5 Posted 16 May 2013 - 12:48 PM

Warrant Officer

• Player
  • 19307 battles
  • 550
  • [BAGO] BAGO
Dík za info, co se týče MM, wiki říká 4-7, ale  evidentně to máš najeté nyní, takže wiki asi "kecá" :) Jinak já mám tenhle tančík hrozně rád obecně, když jsem onehdá dělal mapy do "Blitzkriegu", tak sem ho měl vždy jako třešničku. Teď jsem si v akci koupil T-25, takže nemám potřebu zásadně kupovat další premium, ale tak tohle je pro mě srdcovka i když ve hře to není nijaký "überpanzer" :)

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users