Jump to content

Rozsáhlé změny v 0.8.6 (Quasar)

8.6 patch

• This topic is locked This topic is locked
412 replies to this topic

tkolo #381 Posted 02 July 2013 - 08:12 PM

Lance-corporal

• Player
  • 30180 battles
  • 79
  • [VTP] VTP

View PostNozdrolomo, on 02 July 2013 - 05:19 PM, said:

1) Já sem s patchem spokojený. Jednu věc ale nechápu. Většina z vás tvrdí, že pokud vyjímečně dostane od arty, tak díky vlastní blbosti. Proč teda hrát techniku, kterou většinou střílíte do blbců?
2)Já naříkal i s LT. Nyní již nejsou LT jako cíl vhodné a já si myslim, že to je dobře.
K těm zakempencum. Pokud by tam byly arty, tak by to zakempený TD stejně vidělo přijíždějící tanky dřív a ty by dostaly navíc od artyn.
HT tier 8 VS. E-100- Nezlob se na mě, ale já bych za možnost skautovat s HT moc radost neměl. Taky si myslim, že bys vydržel skautit pouze chvilku.
3)S LT jde dělat mnohem víc než skautit. Např. TD se dají dobře likvidovat a bez artyn se nemusim bát, že mě při tom sesmahne vlastní.
tak jen pro srovnání...po těch diskuzích a jak je to v pohodě s artynama...dal jsem dvě hry s Fr T10 Batch 155 58.  Bilance: 17 výstřelů, 7 zásahů (doba letu je taková že cíl skoro vždy někam ucukne a splash je u frantíků odjakživa nulový), na těch 7 přímých zásahů je průměrné poškození 483 HP. To je fakt výkon hodný děla T10????? Je to nehratelné, resp nedá se s tím hrát tak abych někoho kilnul. Jako dorážka ano, ale oneshot jako T10 ani omylem.  Fr arty jsou prostě naprosto znehodnoceny.  U T8 byl výsledek ještě tristnější... hnus.

lordmystic #382 Posted 03 July 2013 - 07:45 AM

Captain

• Player
  • 22107 battles
  • 2,311
  • [UC0RN] UC0RN

View Posttkolo, on 02 July 2013 - 08:12 PM, said:

Je to nehratelné, resp nedá se s tím hrát tak abych někoho kilnul. Jako dorážka ano, ale oneshot jako T10 ani omylem.
jen malá technická - myslíš si že cílem WG bylo mít francouzské arty s nejnižším alfa dmg (vyváženo jinak) aby každým jedním přímým zásahem oneshotovali jiné desítky případně devítky? pokud si myslíš že takto to má být nastaveno, pak je opravdu jakákoliv diskuse na toto téma zbytečná.

ps - včera v jedné hře kámoš s E-100 1600dmg od GW a já vzápětí také s E-100 za 1500dmg - oba doraženi (dal by asi víc mít víc hp). nebylo se kam schovat a doufali sme že nás alespoň v pohybu netrefí... trefil dvě rány po sobě přesně.

Edited by lordmystic, 03 July 2013 - 07:48 AM.

biggpete_Y_I_Y #383 Posted 03 July 2013 - 07:59 AM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 41941 battles
  • 797
  • [_CALM] _CALM

View Postlordmystic, on 03 July 2013 - 07:45 AM, said:

jen malá technická - myslíš si že cílem WG bylo mít francouzské arty s nejnižším alfa dmg (vyváženo jinak) aby každým jedním přímým zásahem oneshotovali jiné desítky případně devítky? pokud si myslíš že takto to má být nastaveno, pak je opravdu jakákoliv diskuse na toto téma zbytečná.

ps - včera v jedné hře kámoš s E-100 1600dmg od GW a já vzápětí také s E-100 za 1500dmg - oba doraženi (dal by asi víc mít víc hp). nebylo se kam schovat a doufali sme že nás alespoň v pohybu netrefí... trefil dvě rány po sobě přesně.

DaŇ za teoretickou nesmrtelnost? Proč jezdíš tam kde se nadá schovat? :)))))

mytthoss #384 Posted 03 July 2013 - 08:44 AM

Warrant Officer

• Player
  • 43995 battles
  • 875
  • [9-TDR] 9-TDR

View Postlordmystic, on 02 July 2013 - 02:42 PM, said:

to fakt asi jo, v desítkových bitvách mám průměr tak 1,5 arty na bitvu a přibývají.
Počkej průměr 1.5 není 2 až 3 arty na bitvu. Mimochodem sem si včera dělal screeny všech bitev ve kterých byly desítky, tak až přijdu domů, tak udělám průměr a napíšu. Ale už teď ti mužů říct, že tři arty sem včera potkal přesně jednou a to proto, že byly všechny tři v četě.

karnovak #385 Posted 03 July 2013 - 10:45 AM

Colonel

• Player
  • 50146 battles
  • 3,812

View Postbiggpete, on 03 July 2013 - 07:59 AM, said:

No to je rada nad zlato, zejména v konečných fázích hry, kdy zbývá jen pár tanků. Vždycky není nejlepší nápad jet jenom někam kde se dá schovat, ale bývá i dobrý jet tam, kde jsem něco platnej - u capu, tam kde je soupeř apod. divná místa.

lordmystic #386 Posted 03 July 2013 - 11:03 AM

Captain

• Player
  • 22107 battles
  • 2,311
  • [UC0RN] UC0RN

View Postbiggpete, on 03 July 2013 - 07:59 AM, said:

byl jsem v křížové palbě a baráky kde jsme byli schovaní rozstříleli ostatní rychlopalné tanky. trochu jsme s tím nepočítali, ale stane se, naše taktická chyba, ale stačilo to ke zdržení nepřátel a výhře.

View Postlemura, on 03 July 2013 - 08:44 AM, said:

Počkej průměr 1.5 není 2 až 3 arty na bitvu. Mimochodem sem si včera dělal screeny všech bitev ve kterých byly desítky, tak až přijdu domů, tak udělám průměr a napíšu. Ale už teď ti mužů říct, že tři arty sem včera potkal přesně jednou a to proto, že byly všechny tři v četě.
ok souhlasím přehnal jsem to, bral jsem to podle dvou dní kdy jsem měl opravdu takovéto počty. to se týkalo EU1 kde je arty v desítkových víc, alespoň jsem ty 2-3 míval během dvou dní. včera jsem jezdil na EU2 a téměř s železnou pravidelností 1 arty v každé hře. občas žádná a občas dvě. střízlivější odhad na EU2 je jedna arty, těch 1,5 je možná na EU1.

Edited by lordmystic, 03 July 2013 - 11:04 AM.

mytthoss #387 Posted 03 July 2013 - 11:55 AM

Warrant Officer

• Player
  • 43995 battles
  • 875
  • [9-TDR] 9-TDR

View Postlordmystic, on 03 July 2013 - 11:03 AM, said:

ok souhlasím přehnal jsem to, bral jsem to podle dvou dní kdy jsem měl opravdu takovéto počty. to se týkalo EU1 kde je arty v desítkových víc, alespoň jsem ty 2-3 míval během dvou dní. včera jsem jezdil na EU2 a téměř s železnou pravidelností 1 arty v každé hře. občas žádná a občas dvě. střízlivější odhad na EU2 je jedna arty, těch 1,5 je možná na EU1.
No každopádně se asi shodneme na tom, že se nám všem líp dýchá, když není na každé straně pět arty, nicméně sem zastáncem toho, že toho šlo dosáhnout i jinak. A taky nesouhlasím s těmi co tvrdí, že se teď daleko ním kempí, ti co kempili před tím kempí i teď a ti co to nemají ve zvyku nekempili nikdy, akorát si teď nemusí dávat takový pozor na smrt zhůry.

Derp_Trollington #388 Posted 03 July 2013 - 12:38 PM

Veteran

• Veteran
  • 52679 battles
  • 7,331
  • [0WNED] 0WNED

View PostNozdrolomo, on 02 July 2013 - 05:19 PM, said:

Většina z vás tvrdí, že pokud vyjímečně dostane od arty, tak díky vlastní blbosti. Proč teda hrát techniku, kterou většinou střílíte do blbců?
Právě proto, že je jich tolik a jejich počet je třeba redukovat tím, že je budeme prudit... :biggrin:

View Postcarramba66, on 02 July 2013 - 02:15 PM, said:

8.6 jsme probrali zeshora dolů a patnáctkrát tam a zpátky, pojďme se pobavit o 8.7.
http://forum.worldof...64530-patch-87/

Edited by JejKey, 03 July 2013 - 12:39 PM.

lordmystic #389 Posted 03 July 2013 - 01:16 PM

Captain

• Player
  • 22107 battles
  • 2,311
  • [UC0RN] UC0RN

View Postlemura, on 03 July 2013 - 11:55 AM, said:

No každopádně se asi shodneme na tom, že se nám všem líp dýchá, když není na každé straně pět arty, nicméně sem zastáncem toho, že toho šlo dosáhnout i jinak. A taky nesouhlasím s těmi co tvrdí, že se teď daleko ním kempí, ti co kempili před tím kempí i teď a ti co to nemají ve zvyku nekempili nikdy, akorát si teď nemusí dávat takový pozor na smrt zhůry.
ano shodneme dýchá se lépe. ano shodneme že toho šlo dosáhnout jinak, ovšem toto řešení je z čistě technického pohledu nejčistší. připomíná mi to trh - umělé regulace a omezení fungovat nemůžou dobře, ideální stav je nastavit základní podmínky tak, aby se to samo přirozeně zregulovalo. všechny dodatečné regulace a omezení jsou jen cestou do ještě většího chaosu.
kempí ti co kempili to se shodneme, ale zdá se mi že se občas nechají i ti zarytí kempiči lépe a častěji strhnout hlavně v pozdějších fázích bitvy aby se konečně hnuli a trochu pomohli týmu. jinak já jsem dříve na některých mapách s některými stroji také kempil, bylo to rozhodně nejefektivnější. dnes je efektivnější vyrazit kupředu. pro mě velké plus a pro plno lidí třeba z klanu nebo známých co hrají podobný styl jako já také.

Dzin_CZ #390 Posted 03 July 2013 - 02:06 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 18173 battles
  • 443

View Postlordmystic, on 03 July 2013 - 01:16 PM, said:

ano shodneme dýchá se lépe. ano shodneme že toho šlo dosáhnout jinak, ovšem toto řešení je z čistě technického pohledu nejčistší. připomíná mi to trh - umělé regulace a omezení fungovat nemůžou dobře, ideální stav je nastavit základní podmínky tak, aby se to samo přirozeně zregulovalo. všechny dodatečné regulace a omezení jsou jen cestou do ještě většího chaosu.
kempí ti co kempili to se shodneme, ale zdá se mi že se občas nechají i ti zarytí kempiči lépe a častěji strhnout hlavně v pozdějších fázích bitvy aby se konečně hnuli a trochu pomohli týmu. jinak já jsem dříve na některých mapách s některými stroji také kempil, bylo to rozhodně nejefektivnější. dnes je efektivnější vyrazit kupředu. pro mě velké plus a pro plno lidí třeba z klanu nebo známých co hrají podobný styl jako já také.

Naprosto souhlasím. Též mi to připadá jako nejčistší a hlavně systémové řešení. I když nevěřím, že k naladění dojde tak zvaně na první dobrou. Určitě se ještě dočkáme korekcí.

Jen doufám, že WG neustoupí ohledně "zpřesnění" (či spíše zvýšené předvídatelné přesnosti) děl. To je změna, která mi vysloveně vyhovuje, podobně jako Prémiová munice za kredity. Těžké chvilky se pak dají lépe unést.

Edit: Oprava pravopisných chyb.

Edited by Dzin_CZ, 03 July 2013 - 02:08 PM.

mytthoss #391 Posted 03 July 2013 - 02:28 PM

Warrant Officer

• Player
  • 43995 battles
  • 875
  • [9-TDR] 9-TDR
@ lordmystic
No a jistě sis všiml, jak dopadla jejich přirozená regulace. MM docela hapruje.

@ Dzin_CZ
Ano zpřesnění je super, ta jediná nevýhoda co měly ruské tanky je pryč, všichni jásejme.

dtham #392 Posted 03 July 2013 - 02:36 PM

Captain

• Player
  • 35656 battles
  • 2,130
  • [_200_] _200_

View Postlemura, on 03 July 2013 - 02:28 PM, said:

Ano zpřesnění je super, ta jediná nevýhoda co měly ruské tanky je pryč, všichni jásejme.

Tak tak, taky se přizpůsobuju, doexpím Conquerora, střelím ho a kupuju zpátky ISU-152 :trollface:

Dzin_CZ #393 Posted 03 July 2013 - 02:39 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 18173 battles
  • 443

View Postlemura, on 03 July 2013 - 02:28 PM, said:

@ lordmystic
No a jistě sis všiml, jak dopadla jejich přirozená regulace. MM docela hapruje.

@ Dzin_CZ

Mé jásání pramení hlavně ze snížení "haluzivosti" děl T29 a E75, které hraju nejvíce. Pak také na JP i Hellcatu se přesnost náramně hodí, aspoň se člověk neukazuje moc dlouho soupeři. Jinak expím teď KV1S a nemůžu říct, že by to dělo bylo nějak přesný. Top dělo mám až od 8.6 a jestli to předtím bylo horší, tak potěš pámbů. Možná jsem levej, ale netrefit na 50m mi jde stále velmi snadno, stačí být netrpělivý, doufat ve štěstí a nedoměřovat či střílet za jízdy.

tkolo #394 Posted 03 July 2013 - 09:25 PM

Lance-corporal

• Player
  • 30180 battles
  • 79
  • [VTP] VTP

View Postlordmystic, on 03 July 2013 - 07:45 AM, said:

Tak mi vysvětli, co myslíš tím "vyváženo jinak"?To jako čím??? Degradací?  Rychlost palby pryč, rychlost zaměření pryč, mezi výstřely se to míření rozhodí, doba mezi výstřely 2x taková jako byla dříve, poškození  na ránu minimální a druhou už většinou nemáš kam dát, cíl nepočká.., zhasne nebo ho dostane jiný hráč a jen přeměřuješ. Proč tedy arty T10 třeba německá či ruská má tu sílu a FR ji mít nemůže přiměřeně možnostem?Neříkám stejnou, ale aspoň přiměřenou...a to jednoznačně nemá. Stojí stejně, vyexpit ji  musíš stejně, ale výsledek je nesrovnatelně horší. GW ránu za 1600 a Batch 58 za 350? Jdi se bodnout....a zásobník není po posledních updatech žádnou výhodou, spíš naopak.
Pamatuješ parametry nevyšší  FR arty dnesT10, dříve T8 před 2-3 updaty? Dalo se s tím výborně hrát. Byl malý dmg, to ano... ale rány šly rychle po sobě a nerozhodilo se míření, takže na ten zásobník se dal HTněkdy i udělat. Ne vždy.  Dnes je to bída, neodpovídající vloženým investicím. Ten princip mne točí. Na zbytek keců ti smolí Bílý Tesák....
Bohužel, Fr arty  T10 a myslím i nižší jsou dnes nepoužitelné tak, aby byly platné týmu. Nutno jít jiným národem a začít znova...  prostě mi to ani trochu nepřipadá férové tohleto. Sebrali jim jediné plus a to byla rychlost zaměření a rychlost nabíjení. Jinak byly vždy v nevýhodě dalšími parametry.
A jestli s tím máš odjeto sotva 70 bitev, tzn. máš ji krátce a nemáš to jak srovnat s tím, čím ten stroj byl před půl rokem či rokem, to je ten problém. pak nemá smysl abychom se my 2 o tom bavili. Mne smolí ten způsob, jak mi pracně vydobytý stroj s kdysi nejlepšími parametry devalvovali na hromadu šrotu. To je oč tu běží. Máš auto? Vymontujï ti polovinu válců...dyk to je v poho podle tebe...tak co??
Končím diskuzi.

karnovak #395 Posted 03 July 2013 - 09:59 PM

Colonel

• Player
  • 50146 battles
  • 3,812

View Posttkolo, on 03 July 2013 - 09:25 PM, said:

A jestli s tím máš odjeto sotva 70 bitev, tzn. máš ji krátce a nemáš to jak srovnat s tím, čím ten stroj byl před půl rokem či rokem, to je ten problém. pak nemá smysl abychom se my 2 o tom bavili. Mne smolí ten způsob, jak mi pracně vydobytý stroj s kdysi nejlepšími parametry devalvovali na hromadu šrotu. To je oč tu běží. Máš auto? Vymontujï ti polovinu válců...dyk to je v poho podle tebe...tak co??
Končím diskuzi.

Tos udělal jenom dobře. Protože nejenže je tvoje analogie s autem sice vtipná, ale zcela mimo, navíc máš s batchatem náhráno 164 her s prům. dmg 1365.

Edited by karnovak, 03 July 2013 - 10:57 PM.

tkolo #396 Posted 04 July 2013 - 12:01 PM

Lance-corporal

• Player
  • 30180 battles
  • 79
  • [VTP] VTP

View Postkarnovak, on 03 July 2013 - 09:59 PM, said:

Tos udělal jenom dobře. Protože nejenže je tvoje analogie s autem sice vtipná, ale zcela mimo, navíc máš s batchatem náhráno 164 her s prům. dmg 1365.
Vtipná možná...ale princip je stejný.  Tak to prostě tomuto stroji udělali.

lordmystic #397 Posted 04 July 2013 - 12:11 PM

Captain

• Player
  • 22107 battles
  • 2,311
  • [UC0RN] UC0RN

View Postdtham, on 03 July 2013 - 02:36 PM, said:

Tak tak, taky se přizpůsobuju, doexpím Conquerora, střelím ho a kupuju zpátky ISU-152 :trollface:
isu nikdy více. problém trefit jsem ani před patchem neměl i když to někdy občas dinglo nesmyslně, ale ten tank to je papírové pomalé nudné peklo.

View PostDzin_CZ, on 03 July 2013 - 02:39 PM, said:

Mé jásání pramení hlavně ze snížení "haluzivosti" děl T29 a E75
tak to bys teprve koukal jak obrovsky to pomohlo tankům jako E-100 nebo Foch 155!

Tak mi vysvětli, co myslíš tím "vyváženo jinak"?To jako čím???
ty frantíky jsem vyjmul protože mají buben což je strašné výhoda - shodí si na tanku pásy a pak jen rubou stojící cíl. další výhody velká mobilita, plně otočná věž. mě to rozhodně málo nepřijde, hraju arty aktivně, často měním pozice, podporuji útok, scoutím, ve městě dorážím zezadu silné tanky. a tím pádem FR arty pro mě jasná volba. využívám jejích dalších předností na max a pak to funguje výborně i s nižší alfou.

Máš auto? Vymontujï ti polovinu válců...dyk to je v poho podle tebe...tak co??
Končím diskuzi.
fakt tě nechci naštvat, ale nevidíš objektivní skutečnost. ta je takováto:
mám závodní auto které má 8 válců, soupeři jen 6. auto je samozřejmě nejrychlejší a i velice průměrný závodníci s ním dokáží vyhrávat. těmto závodníkům najednou vymontují dva válce a mají najednou šest válců jako všichni ostatní. nyní jsou auta vyrovnaná, nejlepší stále vyhrávají, průměrní jsou někde uprostřed a špatní poslední. ale všichni co jezdili s osmi válci jsou velice zklamaní, protože jim auto jelo dřív o mnoho lépe, teď už ne. a chápu je, bohužel oni nechápou všechny ostatní závodníky kteří od začátku měli šest válců.

tkolo #398 Posted 04 July 2013 - 12:56 PM

Lance-corporal

• Player
  • 30180 battles
  • 79
  • [VTP] VTP

View Postlordmystic, on 04 July 2013 - 12:11 PM, said:

isu nikdy více. problém trefit jsem ani před patchem neměl i když to někdy občas dinglo nesmyslně, ale ten tank to je papírové pomalé nudné peklo.

tak to bys teprve koukal jak obrovsky to pomohlo tankům jako E-100 nebo Foch 155!

ty frantíky jsem vyjmul protože mají buben což je strašné výhoda - shodí si na tanku pásy a pak jen rubou stojící cíl. další výhody velká mobilita, plně otočná věž. mě to rozhodně málo nepřijde, hraju arty aktivně, často měním pozice, podporuji útok, scoutím, ve městě dorážím zezadu silné tanky. a tím pádem FR arty pro mě jasná volba. využívám jejích dalších předností na max a pak to funguje výborně i s nižší alfou.

mám závodní auto které má 8 válců, soupeři jen 6. auto je samozřejmě nejrychlejší a i velice průměrný závodníci s ním dokáží vyhrávat. těmto závodníkům najednou vymontují dva válce a mají najednou šest válců jako všichni ostatní. nyní jsou auta vyrovnaná, nejlepší stále vyhrávají, průměrní jsou někde uprostřed a špatní poslední. ale všichni co jezdili s osmi válci jsou velice zklamaní, protože jim auto jelo dřív o mnoho lépe, teď už ne. a chápu je, bohužel oni nechápou všechny ostatní závodníky kteří od začátku měli šest válců.
najdi si:http://forum.worldof.../page__st__2360

acid23 #399 Posted 04 July 2013 - 01:04 PM

Lieutenant

• Player
  • 52992 battles
  • 1,531
  • [PRASE] PRASE

View Postlordmystic, on 04 July 2013 - 12:11 PM, said:

na tohle si dovolim reagovat... na zacatku mel urcite kazdy moznost si vybrat jestli pojede s tim 8mi valcem nebo s mensim.. vetsina si vybrala ten mensi a nasledne svym masivnim fnukanim docilila sebrani tech dvema valcum tem, kteri si vybrali na zacatku neco jineho... proc bych se snazil delat/zkouset neco jinyho, kdyz budu dostatecne dlouho brecet, tak mi to nekdo jiny zaridi - super pristup...

lordmystic #400 Posted 04 July 2013 - 01:06 PM

Captain

• Player
  • 22107 battles
  • 2,311
  • [UC0RN] UC0RN

A jestli s tím máš odjeto sotva 70 bitev, tzn. máš ji krátce a nemáš to jak srovnat s tím, čím ten stroj byl před půl rokem či rokem, to je ten problém. pak nemá smysl abychom se my 2 o tom bavili.
tohle mi uniklo, ale řekl sis o to sám.
mám 66 bitev, 65,2% winrate, 2274 průměrný dmg, 1622 WN7 a mám ace tankera (hrdina). hraju jen výjimečně, většinou ze zvědavosti, nikdy žádný gold použitý.
ty máš 164 bitev, 48% winrate, 1366 průměrný dmg a máš jen 2. třídu.
ano vím jsem proti tobě noob se kterým se nechceš bavit, navíc jak píšeš ty máš tyhle super výsledky odjety před půl či rokem kdy byl tento stroj nejlepší a já mám 2/3 bitev na 0.8.5 a 1/3 na 0.8.6. máš pravdu, nemá smysl se o tom dál dohadovat, s tebou fakt ne.

Also tagged with 8.6 patch

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users