Jump to content

Pz. Kpfw. VI Tiger

• Please log in to reply
1078 replies to this topic

PorterRockwell #1 Posted 25 May 2013 - 07:52 PM

Lieutenant General

• Player
  • 19309 battles
  • 7,059
Německý těžký tank sedmé úrovně.

Informace o vozidle na WoT wiki

Informace o vozidle na WoT Tankopedii

Podrobné návody a recenze na vozidlo od zkušených hráčů:

matesx13 (bitev 312 / WR 54% / WoT 8.5. / 13.6.2013)

Máte s tímto vozidlem 300+ bitev a win ratio 53%+?  Pomozte nám a ostatním hráčům, sepište k němu návod!

Stratos_HF #2 Posted 01 June 2013 - 06:04 PM

Corporal

• Player
  • 6930 battles
  • 174
Posted Imageto se povedlo  :teethhappy: převzato s pct

Edited by jenyk001, 01 June 2013 - 06:07 PM.

jarky21 #3 Posted 06 June 2013 - 12:55 PM

Private

• Player
  • 14922 battles
  • 23
Pů- ano on je z papíru  :amazed:

matesx13 #4 Posted 13 June 2013 - 03:53 PM

Warrant Officer

• Player
  • 17477 battles
  • 810
  • [SVINE] SVINE
Recenze k vozidlu: Pz. Kpfw. VI Tiger
Návod byl sepsán k verzi World of Tanks: Update 8.5   dne 13.6..2013
Návod sepsal matesx13 a k tomuto dni měl s tímto vozidlem 312 bitev a win ratio 54 %

Klíčové vlastnosti:
- Poměrně rychle nabíjející přesné dělo
- skvělá penetrace děla a nízká cena munice
- s top motorem poměrně rychle akceleruje
- nejvyšší počet hit pointů na svém tieru - v top věží - 1450
Nevýhody:
- špatné sklápění děla
- celkově slabý pancíř, ale slušně opancéřované boky pro side scraping
- rozměry - snadný cíl pro dělostřelce
- nesnadný průběh výzkumu

Doporučený postup výzkumu:
- věž
- dělo - dlouhou 88mm KwK 43 L/71
- motor
- radio - meli byste mit vyzkoumani z VK 36.01H
- podvozek (pásy)
Silně doporučuji si co nejvíc modulů vyzkoumat na svém předchůdci - VK 36.01 (H). Dále doporučuji vyzkoumat co nejdříve věž a dělo, protože rozdíl mezi krátkou 88mm a tou dlouhou je v 70mm penetrace a ten rozdíl je velice znát. Poté doporučuji vyzkoumat motor až do topového, podle mě teprve s topovým motorem se z tohoto tanku stává prává šelma a na závěr teprve pásy. Výhodou u tigera je to, že máte dostatečnou nosnost, kterou poskytuje základní podvozek.

Doporučená výbava:
- velký nabíják
- pohon děla / ventilace
- binokulární optiku
S nabijákem můžete u tohoto tanku zvýšit rychlost střelby, což se Vám na tomto tanku hodí, zejména kvůli své roli snipera. To samé platí pro binokulární dalekohled, který Vám zvedne dohled z 370 na nějakých cca 450 metrů, což je pro odstřelovače nezbytné. Osobně bych volil pohon děla, protože míření u topového děla zas tak rychlé není, ale než jsem tigera prodal tak jsem na něm měl ventilaci.

Doporučené skilly:
- velitel: šestý smysl, opravy,  hašení,  BiA
- střelec: opravy, kanonýr , hašení, BiA
- řidič: profík, opravy, hašení, BiA
- radista: opravy, hašení, BiA
- nabíječ: opravy, bezpečné ukládání munice, hašení, BiA
Tiger má velice vyhraněný styl hry a tomu je třeba přizpůsobovat dovednosti. Pořadí prvních dvou skillů bych nechal jak je a nechal bych na Vás jestli poté zkoumat BiA na celou posádku jako 3. nebo 4. dovednost. Šestý smysl je asi nejvhodnější zpočátku pro velitele a u toho tanku je to asi jedna z nejdůležitějších dovedností. U střelce bych volil jako druhou schopnost kanonýra, protože se Vám může hodit zvýšená šance na kritický zásah zejména při vaší rychlosti střelby. Profíka bych volil u řidiče, protože vám zvýší rychlost otáčení a ta je pro vás důležitá zejména co se týče úhlování předního a bočního pancíře (side-scraping). U nabíječe je třeba zvážit bezpečné ukládání munice, jestli dát na první nebo druhé místo. Bohužel se u tigera občas stane, že mu vybuchne munice.

Styl hry:
Styl hraní bych rozdělil na 3 etapy:
1.  První etapa je období než se dostanete k top kanónu. Tank můžete osadit třemi různými děly. 105mm houfnice je první z nich, na VII. tier je ale podle mě velmi nedostatečná a i když  jsem příznivec houfnic, tak ji nedoporučuji. Tudíž stojíme před otázkou zda osadit kanón ráže 75mm nebo 88mm. Je třeba mít na paměti, že kátká 88mm má penetraci pouhých 132 mm a při vašem match makingu byste měli obrovské potíže někoho prostřelit. Osobně bych zvolil 75mm kanón, i když nedostačuje zraněním má poměrně slušnou průbojnost - 150mm, budete mít alespoň šanci někoho prostřelit. V této fázi je ideální se naučit Side-scraping, dále naučit se pohybu mezi překážkami a je dobré si tu nacházet místa odkud můžete z dálky osdtřelovat své soupeře. Ta 75ka Vám dovolí střelbu na větší vzdálenosti. Bohužel pro tento tank tato fáze odradí dost hráčů, ale jak všichni víme, projít si touto německou linií není žadný med. Ještě bych rád připomněl, že pancíř Vás moc neochrání a snadno Vás prostřelí i tanky o 2 tiery níže, proto je třeba se naučit jezdit jako podpora tankům se silnějším pancířem nebo se stát odstřelovačem.
2. Druhá etapa nastává po koupi dlouhé 88tky. Stanete se již nebezpečným soupeřem, ale také vyhledáváným cílem dělostřelectva, protože máte poměrně slabý pancíř stropu, stává se, že dostanete občas pěknou ránu, když jste low tier tak i na jednu ránu :D. Mobilita je ale stále nedostatečná v této fázi doporučuju pořád hrát snipera a snažit se nepřipustit si soupeře "k tělu"
3. Třetí etapa je po koupi topového motoru. To se z tigera stává opravdová šelma, díky své akceleraci již můžete podporovat spoluhráče z 2. linie a stále si můžete zahrát starého dobrého snipera. Volbu toho, co na určité mapě hrát nechám na Vašem citu. Já obecně v tomto improvizuji podle dané situace

Ekonomika:
Ekonomika na tomto tanku má pár výhod a nevýhod, hlavní výhodou je velmi levná munice a největšími nevýhodami je vyšší cena oprav a nízký alfa damage, tudíž méně vydělávate. Stále ale tento tank mírně vydělává bez premium účtu a s premium účtem je to už výdělečný tank, pokud ho správně uchopíte. Nejvíce se musíte obrnit trpělivostí v 1. fázi, kde je to skutečný horor - v te fazi moc nevydelate.

Jak jsem přednesl, tiger je opravdu těžké zahrát dobře, zejména kvůli své omezené působnosti, ale pokud se za něj naučíte hrát tak Vám to hodně dá. Zejména co se týče střelby se hodně zlepšíte a určitě zlepšíte svůj pohyb po mapě a i když je spoustou lidí nenáviděný "papír", tak i přes všechny jeho nevýhody se stal jeden z mých nejoblíbenějších tanků.

DemonSemen #5 Posted 13 June 2013 - 06:25 PM

Captain

• Player
  • 15827 battles
  • 2,146
Zajimave, diky. 1450HP ma i Tiger (P).

matesx13 #6 Posted 13 June 2013 - 07:15 PM

Warrant Officer

• Player
  • 17477 battles
  • 810
  • [SVINE] SVINE

View Postcarramba66, on 13 June 2013 - 06:25 PM, said:

Mas pravdu, vubec jsem si to neuvedomil. Ale nic to nemeni na veci, ze to ma velky pocet HP  :smile:

gadds #7 Posted 13 June 2013 - 07:28 PM

Lieutenant Сolonel

• Clan Diplomat
  • 30192 battles
  • 3,199
  • [SVINE] SVINE

View Postcarramba66, on 13 June 2013 - 06:25 PM, said:

Hehe, aby se starej "Péčkař" hned neozval...  :trollface:

DemonSemen #8 Posted 13 June 2013 - 07:55 PM

Captain

• Player
  • 15827 battles
  • 2,146
;-)

gadds #9 Posted 13 June 2013 - 08:48 PM

Lieutenant Сolonel

• Clan Diplomat
  • 30192 battles
  • 3,199
  • [SVINE] SVINE

View Postmatesx13, on 13 June 2013 - 03:53 PM, said:

Recenze k vozidlu: Pz. Kpfw. VI Tiger
Návod byl sepsán k verzi World of Tanks: Update 8.5   dne 13.6..2013
Návod sepsal matesx13 a k tomuto dni měl s tímto vozidlem 312 bitev a win ratio 54 %

Pěkně jsi to v kostce shrnul!!  :blinky:
Souhlasím s drtivou většinou napsaného.
Jen bych doplnil, že ten papírový předek umí být velmi účinný na dlouhé a střední vzdálenosti, když se naúhluje. Můžete si dovolit natočit relativně dost, protože pásy žerou střely moc pěkně. Ze stejného důvodu je velice účinný sidescraping - a aspoň vás nebudou zapalovat zepředu (už nemám sílu se furt dokola vyjadřovat k té absurdní hovadině s hořící převodovkou...). :harp:
Nablízko doporučuju využívat velmi hbité otáčení a hemžit se a hemžit. Hlavně sledovat dělo nepřítele a pořád mu nastavovat předek nebo boky pod úhlem. Dost to pomáhá a nezkušenější nepřátele to umí pěkně rozhodit. Ale samozřejmě "Háčko" nebude nikdy close-combat tank - toto je rada pro přežití ne pro styl boje!!
Doporučuju taky na řidičovi profíka. Už tak dobré otáčení na místě to ještě zlepší a všechny ty protivný skrčky, co si vás přijedou utočit čeká nemilé překvapení.  :trollface:
Navíc je Tiger H celkem nízký, takže moc nehrozí, že byste na tuhle havěť neskopili dělo.. leda snad když se přímo na vás nalepí ty žabožroutský turbosáňky.
Motor je super a má evidentně na těch top 30km/h nastavený omezovač, protože na ně zrychluje parádně a drží je i v mírných stoupáních. Ostatně - skutečný Tiger H jezdil po silnici až 40km/h... Kdyby tuhle historickou nesrovnalost WG odstranilo, tak by byl tygřík mňamkózní tank. Ale historickou věrností se WG ohání asi jen když se to hodí...
Ale i tak je to jedna z mých srdcovek. Vyhovuje mi mobilita v kombinaci s výborným dělem. Nějak mě nehřeje dobrý pocit z toho, že někde stojím a noobové mi to sypou do neprůstřelného čelního plátu, ale nikam pořádně nedojedu a jedno hbitější medko nebo znalec weakspotů = odchod do garáže. Asi proto mě neba tanky typu KV-1 apod..
Tedy, je to můj mazlík, moc mě baví s ním hrát a prosil bych WG - dejte mu konečně tu historickou top-speed, protože je až směšné, jak se ten tank parádně rozjede a na 30km/h sebou najednou škube, jako by tu šelmu někdo držel na řetězu a víc už nejede, i když by se jí moc chtělo...  :izmena:

matesx13 #10 Posted 14 June 2013 - 09:12 AM

Warrant Officer

• Player
  • 17477 battles
  • 810
  • [SVINE] SVINE
s tim sklapenim to bylo mineno spis v situaci kdy stojis na kopci, ale na druhou stranu pokud hravas nemecke stroje tak ses zvyklej :coin:

gadds #11 Posted 15 June 2013 - 06:00 AM

Lieutenant Сolonel

• Clan Diplomat
  • 30192 battles
  • 3,199
  • [SVINE] SVINE

View Postmatesx13, on 14 June 2013 - 09:12 AM, said:

s tim sklapenim to bylo mineno spis v situaci kdy stojis na kopci, ale na druhou stranu pokud hravas nemecke stroje tak ses zvyklej
Však jasné.:-)
Jediná čestná výjimka jsou VK3001D a Indien Pz..

PorterRockwell #12 Posted 17 June 2013 - 03:57 PM

Lieutenant General

• Player
  • 19309 battles
  • 7,059
A jde se hlasovat za Tigra, ať dosáhneme masivního vítězství! http://forum.worldof...ete-mit-bonusy/

gadds #13 Posted 24 June 2013 - 06:15 AM

Lieutenant Сolonel

• Clan Diplomat
  • 30192 battles
  • 3,199
  • [SVINE] SVINE
No já pro něj hlasoval, protože jsem si říkal, že si aspoň se svým mazlíkem něco vydělám, když s ním stejně tolik jezdím..
A pak přišel patch 8.6 a od té doby mi rezaví v garáži..
Jediná evidentní výhoda - krásně přesné delo, poctivá Made in Germany práce - je teď k ničemu, když to samé trefí kdejaký ňouma s derpnicí na 500m, i když zrovna otočil věž.
Ten patch je vážně Tigerova smrt, takže teď doufám ve výhru KV-3. Pancíř na rozdíl od přesnosti a aim-time trochu v 8.6 jako parametr tanku posílil.

Jeronimo_ #14 Posted 29 June 2013 - 01:57 PM

Private

• Player
  • 3065 battles
  • 21
Tiger je můj oblíbenec, zatím 250 bitev a stoupá a naprosto souhlasím s tím co píše matesx13. Přesně takhle jsem to hrál, potažmo hraju a baví mě to víc než ruská linie kde mam teď KV-1S a vyzkoumaný IS, ale nechce se mi za tank co vypadá už skoro tři tiery stejně dávat mega a půl. Akorát čekám na King Tigera, tak by mě zajímalo jestli má cenu prodávat jedničku protože s Premiovym vydělává slušně, nebo mi Tiger II bude vydělávat taky? Na dvojiku mam když bouchnu jedničku, tak prosim o radu.  

A kolegy nademnou bych se chtěl zeptat proč je 8.6 Tigerova smrt?

socanek #15 Posted 29 June 2013 - 02:26 PM

Major General

• Player
  • 28576 battles
  • 5,206
  • [SVINE] SVINE
je to papir, sice pomerne pohyblivy, ale to je tak vsechno... az na paradni delo... jenze ted ma kazdy dostatecne presne delo, takze si vlastne nepomuzes....

gadds #16 Posted 29 June 2013 - 05:53 PM

Lieutenant Сolonel

• Clan Diplomat
  • 30192 battles
  • 3,199
  • [SVINE] SVINE

View Postsocanek, on 29 June 2013 - 02:26 PM, said:

je to papir, sice pomerne pohyblivy, ale to je tak vsechno... az na paradni delo... jenze ted ma kazdy dostatecne presne delo, takze si vlastne nepomuzes....
takže na mě už zbylo jen napsat AMEN!
A proč tedy přesně je 8.6 pro Tigera špatný? Protože měl vždy oproti svým oponentům nižší alfu vyváženou vyšší přesností. Teď mají nepřátelé alfu i přesnost (globální změna - zpřesnění děl obecně), takže z Tigera je při absenci pancíře ještě větší otloukánek než dřív..

socanek #17 Posted 30 June 2013 - 01:32 AM

Major General

• Player
  • 28576 battles
  • 5,206
  • [SVINE] SVINE
Jenze Tiger je srdecni zalezitost a my ho nedame :-)

Edited by socanek, 30 June 2013 - 01:32 AM.

gadds #18 Posted 30 June 2013 - 06:08 AM

Lieutenant Сolonel

• Clan Diplomat
  • 30192 battles
  • 3,199
  • [SVINE] SVINE
Je to tak!:-)
Psychicky jsem ten prst na tlačítku "prodat" neustál, takže ho prozatím beru jako krásný muzejní kousek v garáži. Snad zas někdy vyjede, až v tom uvidím smysl..
Prozatím dědkové z něj řádí v Indien Pz a radista šéfuje posádku PzIII/IV - no zatím se mu prej dělá z tý rychlosti kapku šoufl..xD

Jeronimo_ #19 Posted 30 June 2013 - 10:43 AM

Private

• Player
  • 3065 battles
  • 21
Já ho prodal a koupil tu dvojku. :( prachy jsou holt prachy

Ronion #20 Posted 03 July 2013 - 10:46 PM

Private

• Player
  • 9435 battles
  • 46
  • [B0BR] B0BR
Já se tůhle přestřeloval s ISkem a on to kropil všude kolem, já ho hitnul vždycky pěkně do průzoru. Pořád je to bomba přesnej tank a co vydrží když se nastaví pásy, to neni k zahození, navíc ta hromada HPček. Prostě prima tank, jen se to s nim pořádně naučit, abych nezahrál pořádně jednu hru z pěti jako teď :-D. Za mě musim říct že může klidně do první lajny, ale zabořit žumák někam za barák a nastavit pásy. Ono většina lidí napíše že neni do rvní lajny jen proto že se nemůžou vytlemit čelnim pancířem jako Pčkovej bráška, jenže to na svém tieru nemůže pomalu ani mouse, takže jakýpak copak :-).

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users