Jump to content

Pz. Kpfw. VI Tiger

• Please log in to reply
1078 replies to this topic

DemonSemen #21 Posted 04 July 2013 - 04:51 PM

Captain

• Player
  • 15827 battles
  • 2,146
Hlaska dobra, ale je to blbost. Jestli te v Tigeru nevyndalo ISko, tak ho ridila opice a ten primer s Mausem radsi nekomentovat.

PierHelvet #22 Posted 04 July 2013 - 06:58 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 8809 battles
  • 496
Tak pokud to bylo na 200 metru a vic tak proc ne? Jestli mu sundal prvni ranou strelce nebo kanon a on to nemel jak opravit nebo vylecit... V techto sovetskych strojich navic sedi nejvic detskych hracu takze proc ne.
A s tim Mausem je to s velkou nadsazkou ale musim rict ze s amx50 120 jsem ho prostrelil goldem 4 krat za sebou primo celne do veze... takze za jeden hit to stalo :-)
Prosim je to s velkou nadsazkou takze buh vi kdo v tom Mausu sedel ze ;-)

Edited by PierHelvet, 04 July 2013 - 07:05 PM.

xxviktor #23 Posted 06 July 2013 - 09:58 AM

Major

• Player
  • 17142 battles
  • 2,541
  • [PRASE] PRASE
Netřeba nic likvidovat, pokud se tigr v rámci možností zahulldownuje, tak na 200m a výš nemá konkurenci. Není pořádně kam ho trefit, artyny už skoro nejsou a on trefí a propálí zepředu prakticky cokoli, zatímco mantlet celkem ochotně žere střely a dingá. To je pravda, že tohle se s P moc dobře dělat nemůže bo komín, kterej má tigr maličkej.

Artemus69 #24 Posted 11 July 2013 - 09:58 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 7906 battles
  • 1,104

View Postxxviktor, on 06 July 2013 - 09:58 AM, said:

Netřeba nic likvidovat, pokud se tigr v rámci možností zahulldownuje, tak na 200m a výš nemá konkurenci. Není pořádně kam ho trefit, artyny už skoro nejsou a on trefí a propálí zepředu prakticky cokoli, zatímco mantlet celkem ochotně žere střely a dingá. To je pravda, že tohle se s P moc dobře dělat nemůže bo komín, kterej má tigr maličkej.

Tigera propálíš všude, obzvláště do věže. Je to takové japonské origami tzn. celej z papíru. Vystrkovat věž je snad nejhorší co můžeš udělat. Jediné co tak trochu pomáhá je úhlování, ale na to se s 82 armorem na bocích nedá spolehnout (ono ani na Tiger II to není žádná sláva, to ta Porsche linie, to je jiné kafe). No a o té jeho penetraci děla bych raději pomlčel....

Ronion #25 Posted 13 July 2013 - 09:05 PM

Private

• Player
  • 9442 battles
  • 46
  • [B0BR] B0BR

View Postcarramba66, on 04 July 2013 - 04:51 PM, said:

Hlaska dobra, ale je to blbost. Jestli te v Tigeru nevyndalo ISko, tak ho ridila opice a ten primer s Mausem radsi nekomentovat.

Tim mausem jsem chtěl říct jen to, že nic neni neprůstřelný, rozhodně nesrovnávam ty dva tanky, ani nemam podle čeho, tigra mám chvilku a mause vůbec :-). ISko opice neřídila, akorát neměl možnost přijet blíž a na přestřelování měl prostě smolíček.

Ostranski #26 Posted 14 July 2013 - 01:24 PM

Sergeant

• Player
  • 10704 battles
  • 249
  • [-JOK-] -JOK-
Jak píše Socanek: je to srdcovka a my ho nedáme.
Ano jsou odolnější tanky jak Tiger, například BP, poršák nebo T29.( IS záměrně nepíšu, protože to s Tigerem propálíte jak prt), nicméně Tiger je dobře vyvážený tank, dobře ovladatelný a celkově zábavný.
Třeba já nepatřím mezi žádnou elitu ale s tigrem mám přes 1000 bitev na randomu a wr 56 %. Takže to rozhodně není špatný stroj.
Proto kdo nad ním přemýšlí, nebojte se do něj jít.
Je to prostě mazel se svou osobností :)

PorterRockwell #27 Posted 17 July 2013 - 09:03 PM

Lieutenant General

• Player
  • 19310 battles
  • 7,059

View PostOstranski, on 14 July 2013 - 01:24 PM, said:

Je to prostě mazel se svou osobností :)

Mám s ním mizerný WR, přesto mě to s ním baví :) Pro mě raději 48% s Tigrem než mít třeba přes 50% s T29.

socanek #28 Posted 18 July 2013 - 07:38 AM

Major General

• Player
  • 28727 battles
  • 5,206
  • [SVINE] SVINE
Mel jsem hodne nizke WR, kdyz jsem tigrika expil, preci jenom bez dlouhe 88 je to peklo. Ted se to snazim pomalicku skrabat nahoru (snazim se vzdycky mit WR vyssi, nez je prumer pro dany tank, nez prejdu na dalsi).

zBnWr8Fi #29 Posted 21 July 2013 - 02:36 PM

Sergeant

• Player
  • 9230 battles
  • 259
  • [EAS] EAS
Ahoj, přidám pár postřehu.

(snad můžu napsat i s méně zk. a %)

Hraju za TH jen par her cca 200 ,ale až tak od té 150-180 mě začíná bavit.

Někdy mi přišlo že je lepší bejt úplně nalepenej na soupeře a klonit než šít na pár metru - víc minou či dingnou,než přestřelka přes rohy...?

a)
1 vs IS = win tigr na střední až delší vzdálenost, v rohách ulice kousek od sebe, nemá moc cenu proti slušnýmu hráči, prostě dmg vás dá,ale od toho je dobrej TOP motor a přemisťovat -> a nenechat se utlačit na krátko, musíte trefovat a děsit, pak sou ovce daleko a vy pálíte líp,rychlej "nabiják,atd" :D

b)
1 vs Tiger P = dá se rozstřílet i na krátkou vzdálenost,ale pokaždé mě zůstalo míň jak 1/3 hp... nedoporučuju a radši někde jinde tlačit

c)
1 vs Black Prince = stejný jak Tigr P na krátkou vzdálenost za rohama je lepší se na něj vybodnout a kropit jinde

- zatím hraní docela dobrý, nejde za něj jet v první lajně když není TOP a i tam je lepší když se neutočí jen na něj. ze začátku do cca 180 hry jsem moc nechápal jak hrát,ale už to snad chytám. Je to camper zároveň útočník tak v půlce hry a na delší vzdálenost monstrum. není problém kropit IX a nedat mu dýchat,jen to chce dobrou mušku a slušný postavení

- pokuď de o dělo chválené - v klidu dingnete i V tier
nějak nechápu že někdy prostřelím T29 kdekoli nebo Tigra II a zrazu nemůžu ani přes spot dát dmg

- nej motor = šelma???? ehm ehm, až kolem Vás proletí IS s mega kanonem a lepším pancířem, vzpomeňte na tu šelmu co je v hračkářství z plastu ve vitríně

podtrženo sečteno za mě zatím: je to super tank s přesným dělem a slušným pohybem, kdo se naučí kombinovat vše dohromady, čeká ho pěkná odměna v podobě dohrávání bitev

p.s.:
k celkovému pojetí Tigra od WOT: je to strašnej papír (průměr na bitvu v WW2 měl i cca 20 zásahu na pancíři od T34 a nic mu neudělali + děla a protitanková puška a T34 ničil na jednu ránu do vzdálenosti 2km),, od amíku třeba Shermen nebyl schopen probít Tigra na 0m , "ničili" ho střelou do kanonu,pásu atd. Ten rovnej plech dokola co má je ochrana osádky a tanku ve tvaru krabičky s namontovanou technikou (proto byl za WW2 tak neprůstřelnej)-> pěkné video je na YT. Na rovince dosahoval 40 km/h, ale traktor IS svařenej na sibiři ho předjede... O Tiger II a JagTiger co nikdo nedokázal téměř zničit - většina se porouchala a nebo byla letecky zničena se ani radši nezmiňuju. Jedna věc je hra a zábava, druhá naprosté mrzačení legend co si zaslouží víc. No, co čekat od Rusu...

SamMat_SVK #30 Posted 21 July 2013 - 08:26 PM

Private

• Player
  • 15661 battles
  • 7
Rad by som sa spytal ci sa dneska  este oplati kupit Hacko ? Asi si hho kupim znova... poradte ci ano alebo nie. Chem ho ako fun tank..

socanek #31 Posted 22 July 2013 - 07:25 AM

Major General

• Player
  • 28727 battles
  • 5,206
  • [SVINE] SVINE
Kup, ho, zkus a uvidis.... je to docela zabava, umocnena tim, ze jsi UP (opak OP).
Jinak, vikendova kace s Tigrem nebyla az tak zla, bud jsem mel docela slusne hry (nastrileno aspon 2k DMG), nebo propadak (nastrileno 0DMG, soupere jsem ani nevidel). Nastesti slusne hry prevazovaly. A staty jdou pomalicku a opatrne nahoru :)
K recenzi vyse: 1 vs 1 libovolne HT na stejnem T je proste o hubu, da se vyhrat, ale s nejvyssi pravdepodobnosti jsem potom na ranu. Daleko lepsi je hybat se, ostrelovat z dalky, nedat souperi moc sanci vystrelit na me. Ale mam teprve 160 bitev, takze se ucim. Me to zaclo bavit od dlouheho 8.8 kanonu, pak se da dobre sazet DMG prakticky do cehokoliv.

JoeyJoJoJuniorShabadoo #32 Posted 22 July 2013 - 07:27 PM

Lance-corporal

• Player
  • 6850 battles
  • 58
Taky s Tigrem začínám, a ve full stavu je to schopný tank na 7. tier (ne tak jak bych si představoval, ale aspoň něco). Každopádně MM je bídný. 90% procent her jsem jako low tier mezi 8. a 9. a tam mě prostřelí cokoliv a dmg taky moc nenadělim. Top jsem nebyl ještě nikdy! :mellow: ...je to normál? Nebo mám jen prostě smůlu? :tongue:

Ronion #33 Posted 22 July 2013 - 09:00 PM

Private

• Player
  • 9442 battles
  • 46
  • [B0BR] B0BR
Máš smůlu. Já mám třeba raději když jsem ve středu, nebo low. Nikdo pak alespoň neočekává že se pohrnu dopředu a dělo ti umožní nakropit i vyšší tiery. Spíš mi přijde že jsem top až moc často :-D

JoeyJoJoJuniorShabadoo #34 Posted 22 July 2013 - 09:34 PM

Lance-corporal

• Player
  • 6850 battles
  • 58
Vlastně když byl stock,tak jsem párkrát top byl (což bylo za trest), ale od té doby co je full, tak prostě nic.Tož ok, co se dá dělat, zatnu zuby a jedu dál!:-)....zatím s tím tankem hraju fakt katastrofálně, tak budu doufat ve zlepšení! :mellow:

zBnWr8Fi #35 Posted 23 July 2013 - 07:54 AM

Sergeant

• Player
  • 9230 battles
  • 259
  • [EAS] EAS
Tak zatim za Tigra mě to háže do 7-8 tieru a někdy nahoře sou i ty 9 t.

něco k hraní:
(nechce se mi psát vše,pač radím protivníkovi,ale s mejma WIN a KILL je to asi jedno a většina ohrne nos :)
-> určitě to není tank jen na cempování, první chyba co jsem dělal, zalezlej vzadu jak za TD (postrádáte pak TOP motor + hodně HP a dobrej dohled,scout + palba aniž vás někdo odhalí)
-> hrávám občas za prvn vlnou HT, schovanej za nějakou obludou AT co tlačím do bojiště (dobrej štít a ještě ti poděkujou :), T34, IS,KV3-4 atd.
-> nebo jedu jako osamělej lovec po zvláštní trase mimo hlavní tah abych měl jedno křídlo na dohled a střelbu, schovanej s přískokama kupředu, vypálit zalézt a pak ke konci většinou to jedno křídlo objedu a drtím zbívající i se 100% hp což je znát i proti 9t. co dáte právě na doražení
-> držím dobrej flek, campuju a rozdávám dmg a snažím se udržet křídlo, než buď team dá hlavní lajnu, nebo mě rozstřílej pač zůstávám poslední
-> občas tlačím lajnu s HT a pak se vracím jako hasič na obranu, na delší vzdálenost s jedním scoutem od proražené lajny se s těma polomrtvejma co dorazí dobře bojuje páč máte slušný dělo
-> dá se s ním i dobře scoutovat (dobrej dohed a nějaký to dmg rozdáte i vydržíte,ale chce to spoluhráče normální,jak za váma sou zalezlí a nebo pochcípaj je to jasný)
-> čím víc bitev tím víc útočím pač máte hodně HP a nemá cenu bejt někde furt zalezlej i když rozdáte dmg (obětovat půl hp a jak plastová šelma rozdávat dmg všude dokola)
-> přes roh, kolem skalky atd.: Tigr vs KV-3 jedna rana on, jedna já, rozjezd k němu (nabíjí), mám nabíják + posádku skoro na 100% a dávám druhou, začínám couvat a zdrhám, většinou se naštvou a dou po vás, dost často minou a nebo dingne, motám se jak splašenej a úhluju a zas mám 2 rany.. díky motoru,dělu,HP a s dostatečnou drzostí se dá ustřílet i větší určitej tier.
-> spousta protivniku Tigra ve větším tieru podcenní a pak se diví když to solíte na vanu,boky T-34 a postupně berete zatím co ti další neprostřelí, nevšímaj si vás a nastavujou se bokama, otáčí veže atd. pač se soustředí na nějakou obludu před nima = ta je sice 2x dingne,ale vy už rozdáte 3-4 rány po 200dmg
-> chce to hrát jinak než s klasickýma HT co jezděj furt stejný lajny a drtěj díky dmg a pancíři, pač takovej luxus si za Tigra dovolit nemůžete,je to proste papír :D

- jestli někdo tušíte zásadní chybu v hraní napište, aspoň vyzkouším vaší radu?

VaJzi #36 Posted 24 July 2013 - 03:08 PM

Private

• Player
  • 9602 battles
  • 16
Pár obrázků Tigra   :popcorn:
Spoiler                     

Edited by VaJzi, 24 July 2013 - 03:13 PM.

zBnWr8Fi #37 Posted 24 July 2013 - 11:00 PM

Sergeant

• Player
  • 9230 battles
  • 259
  • [EAS] EAS
tak a su pekelne [Odstraněno] po patchu... co to ti WOT prog. dělaj!!!! Tiger hoří skoro každou hru......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :angry:  :angry:  :angry:  :angry:
nejen že je pomalejší, má slabší dělo, po lepším strefování všech už se trefuje IS skoro jako Tigr, je to papír jak [Odstraněno] a ještě z něj udělaj jezdicí pochodeň...
jestli budu hořet ob jednu hru tak na WOT mrdám střední tank mě na jednu náhodnou ránu v jízdě trefil do předního plátu a hořím....
sry za spam,ale musel jsem si ulevit a případně dát radu = N E K U P U J T E si Tigra.. tohle je otřes, opravím munici po hořenía nedej bože shoděj mě pás a daj rany, zasáhnou munici a konec...[Odstraněno]
absolutně nechápu, už tak to dmg bylo o ničem s pancířem a ještě tohle...  :ohmy:

Edited by Idahou, 02 August 2013 - 06:25 AM.
Tento příspěvek byl kvůli nevhodnému obsahu upraven členem týmu Moderátorů. Zároveň bylo odesláno oficiální upozornění. Idahou

SamMat_SVK #38 Posted 25 July 2013 - 08:08 AM

Private

• Player
  • 15661 battles
  • 7
Ja som uz tigra mal a mam tigra2. Len ci sa to oplati kupit znova... po update

Vojin_Kefalin_cz #39 Posted 01 August 2013 - 11:34 PM

Corporal

• Player
  • 4406 battles
  • 102
po tom skvělým 36 (H) je posun na Tigra jako bych přešel z VI na IV - základní dělo bez goldů to nemusíte ani střílet úplně zbytečné, pomalá nemotora, hořím, praskám, pláču (posádka 85% základu, nabiják, síťka a 20 goldů) asi 10 her - W/R přibližně 15%  :trollface:  ... jak jsem hrál s 36 (H) a spotli KV-1s a Tigra tak jsem šel okamžitě po Tigroj pač tam jsem měl průstřely zaručeny z 95% ale u KV tak z 50% bez goldu.. Tigr (stock bez skilů) je pro srandu králikům..

Bismarck21 #40 Posted 02 August 2013 - 04:37 AM

Captain

• Player
  • 17527 battles
  • 2,223
  • [SVINE] SVINE
Ale pozorovat ho od stocku jak se postupně zlepšuje je krása. Ja hrál taky od základu a moje WR bylo někde kolem 20% ale už se blizim k 50 jak ten tank vyrostl a už to není taková šunka. Je už radost s ním jezdit. Každý si to většinou pretrpel takže musíš vydržet.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users