Jump to content

Pz. Kpfw. VI Tiger

• Please log in to reply
1078 replies to this topic

JeIinek #41 Posted 02 August 2013 - 05:52 AM

Vítěz 1. CCCupu

• Player
  • 15885 battles
  • 211

View PostBismarck21, on 02 August 2013 - 04:37 AM, said:

Ale pozorovat ho od stocku jak se postupně zlepšuje je krása. Ja hrál taky od základu a moje WR bylo někde kolem 20% ale už se blizim k 50 jak ten tank vyrostl a už to není taková šunka. Je už radost s ním jezdit. Každý si to většinou pretrpel takže musíš vydržet.

To je přesně to, co se mi na WoT líbí :) že se ty tanky zlepšují i vizuálně :))

gadds #42 Posted 02 August 2013 - 06:20 AM

Lieutenant Сolonel

• Clan Diplomat
  • 30192 battles
  • 3,199
  • [SVINE] SVINE
No stock Tiger je vážně libost..xD
Momentálně mě zajímá hlavně, jestli opravdu dostane buff, jak se píše v sekci Rusové odpovídají na fóru.
Osobně bych bral několikrát propíraný nárůst top-speed na 40km/h. To bych si vážně chrochtal blahem a koupil ho zpět.:-)

Bismarck21 #43 Posted 02 August 2013 - 06:30 AM

Captain

• Player
  • 17527 battles
  • 2,223
  • [SVINE] SVINE

View Postgadds, on 02 August 2013 - 06:20 AM, said:

No stock Tiger je vážně libost..xD
Momentálně mě zajímá hlavně, jestli opravdu dostane buff, jak se píše v sekci Rusové odpovídají na fóru.
Osobně bych bral několikrát propíraný nárůst top-speed na 40km/h. To bych si vážně chrochtal blahem a koupil ho zpět.:-)

Podle mě dostane a co se týká prodávání, tento tank je taková persona, že bych si nikdy nedovolil ho prodat. Je na pohled krásný a historicky ceněný. Nejsem zastáncem, že bych měl jet rusy abych byl in a měl lepší stats. Prostě Tiger je pro mě srdeční záležitost a těším se, až budu mít KT. Posádku si ale nechám na tigerovi a maximálně za zlaťáky udělám novou na KT. Chci si nechat oba tyto stroje a samozřejmě konkurence schopné což se slabou posádkou nejde moc.

Vojin_Kefalin_cz #44 Posted 02 August 2013 - 08:36 AM

Corporal

• Player
  • 4406 battles
  • 102
já si zase nechal posádku na 36 H (100%+70%) a tak mám právě na Tigroj aby toho nebylo málo posádku od 75% za stříbro - takže to je úplná laskomina  :trollface:

zatímco s 36 H jsem jezdil hodně dopředu s Tigrem se mi to teď nevyplácí a asi to budu hrát jako TD opartně vzadějc a rozdávat mohutné bomby 130HP :bush:

gadds #45 Posted 02 August 2013 - 08:46 AM

Lieutenant Сolonel

• Clan Diplomat
  • 30192 battles
  • 3,199
  • [SVINE] SVINE
Já myslím, že tady je o Tigerovi řečeno vše podstatné...:
http://www.youtube.c...h?v=wjlLAw84IvA

PierHelvet #46 Posted 06 August 2013 - 01:20 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 8809 battles
  • 496
Predstavte si ze by byl tier 5 tak jak byl za druhe svetove proti M4 T-34 KV-1 Crusader...
Porad nejvetsi nicitel tanku vsech dob je stug s vice nez 30 000 znicenymi nepratelskymi tanky predevsim Sovetskymi. Pomer 3 ku 1. A to misto Tygra mohli vyrobit klidne pet stugu protoze byl snadny na vyrobu  a podobe na tom byl pz4.

papuchalk #47 Posted 06 August 2013 - 01:49 PM

Captain

• Player
  • 21837 battles
  • 2,458

View PostPierHelvet, on 06 August 2013 - 01:20 PM, said:

Predstavte si ze by byl tier 5 tak jak byl za druhe svetove proti M4 T-34 KV-1 Crusader...
Porad nejvetsi nicitel tanku vsech dob je stug s vice nez 30 000 znicenymi nepratelskymi tanky predevsim Sovetskymi. Pomer 3 ku 1. A to misto Tygra mohli vyrobit klidne pet stugu protoze byl snadny na vyrobu  a podobe na tom byl pz4.
a neni nejvetsi nicitel ruskych tanku StugII prave proto, ze ho bylo vyrobeno 10 000 ks, zatímco Tigra 1 bylo vyrobeno jen necelých 1500 ks?
mimochodem jednotky ktere se skladaly jen z tigru mely pomer zabiti 10:1, nektere dokonce az 13:1.
ale ta vyrobni cena tigra..

Godzilla1 #48 Posted 06 August 2013 - 02:07 PM

Major

• Beta Tester
  • 47434 battles
  • 2,569
  • [WTBT] WTBT
me hlavne prekvapilo ze rozdil nakaldu pzIV a panther nebyl az tak zavratnej tusim asi o 20%-30%

ale srovnavate zase realitu  :teethhappy:  kdyby to bylo tak jak pisete tak by holt byl tym o jednom tigru a druhy tym T34ky KVcka a SUcka a verte ze by ho nakonec uzobali

PierHelvet #49 Posted 06 August 2013 - 06:42 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 8809 battles
  • 496
Tiger nebyl exelentni stroj.
Stug v ruznych verzich byl efektivnejsi a mnohem mnohem levnejsi... Ale je to hlavne proto ze tyto typy byli skvele v obrane taktice. Tiger je legenda ale pomer je 1 ku 5. Ovsem naklady na vyrobu prakticky totozne ;-) Takze Pz4 byl univerzal levny spolehlivy tak jako T34/85 . Proto se meli vrhnout smerem Pz4 v mnohem vetsim poctu a lepsi efektivite nez v Tygrovi. Ted uz je to fuk po operaci tajfun skoncila sance na uspech treti rise a to jeste tygry neexistovali...
Ano stuga bylo vyrobeno cca 10500 ale za tu cenu vyrobyli pouhych 1500 tygru takze kdyby misto nich bylo cca 5000 pz4 (s dlouhou 75tkou) udelali by lepe. Nicmene bylo jasne ze pokud Sovetsky Svaz nekapituluje do roku 42 tak je valka prohrana. Pak to byl zoufali pokus brzdit ztracene uzemi a cekani na kapitulaci. Tygr ani Kt a nic jineho by neodvratilo kapitulaci treti rise... jen se udelal prostor pro vytvoreni legendy PzVI v obranne taktice.
Shrnuti:
Kdyby nepodcenili Sovetsky Svaz co dotankovych sil a vyrobili pred napadenim Sovetskeho Svazu par divizi s Pz4 ALE s dlouhou 75tkou  bylo by to jinak. Plan pocital se znicenim Sovetske armady do zimy pak to byla loterie takze to prosim berte tak.
Diky.
Jeste dodam ze PzIV mohl mit v roce 1944 celni pancir klidne tak jako tygr ale porad to byl stroj ktery byl snadny na vyrobu udrzbu a opravu na bojisti. Proto to byl nejlepsi stroj treti rise.
Rozhoduje cena-skutecna hodnota.(fronta v tu dobu byla opravdu ale opravdu dlouha- od Leningradu po kavkaz)
WOT je mimo realitu takze to berte jako hru :-)

Edited by PierHelvet, 06 August 2013 - 07:24 PM.

papuchalk #50 Posted 07 August 2013 - 09:29 AM

Captain

• Player
  • 21837 battles
  • 2,458
to je pravda, ale nemecko melo proti spojencum omezeni v nerostnych surovinach, proto se dali tou cestou, ze radsi vyrobi jeden kvalitni tank, nez 10 "slupek", oni na to totiz nemeli tolik materialu. Proste USA a rusku nemohli dlouhodobe konkurovat, nejde tak ani o to kolik vyroba tanku stala risskych marek, ale spis o ty nerostne suroviny,  kterych melo nemecko nedostatek na vedeni valky v duchu sovetskeho svazu. kdyz si vezme i pohonne hmoty, tak oni proste nemohli "krmit" tolik tanku jako rusove.
vzdyt oni nestihli ani tech tigru vyrabet tolik, aby meli plne vybavene jednotky slozene jen z tigru. no a jakmile zacli nemci ustupovat a meli nedostatek pohonnych hmot, casto se stavalo ze z 15ti tigru nastartovali jen 2 a s nima jeli zadrzovat ruskou presilu, se kterou se casto vyporadavali, viz pameti Otto Cariuse, konkretne bitva u malinovky :) tam najel s dvouma tigrama mezi ruskou presilu, a driv nez se stihli zorganizovat, znicil je a ujel, a to tam rusove meli i IS-2, ne jen stredni tanky, ktery tigr loupal jak orechy :)
wot je hra, ktera vpodstate nema s valkou ani s tankama nic spolecnyho :) tigr otocil plnou rychlosti vez kolem dokola za jednu minutu. ve hre ji otocis asi za 8,45 sekund :DDD

Edited by papuchalk, 07 August 2013 - 09:38 AM.

erik_911 #51 Posted 07 August 2013 - 09:51 AM

Corporal

• Player
  • 23679 battles
  • 160
skor ako materialne zdroje, bol problemom nedostatok ludskych zdrojov, co z toho ked mate plne sklady techniky a vybavenia  ak k tomu nie je kvalitne vycvicena obsluha .... vycvik spickoveho tankistu na urovni trva porovnatelny cas s vycvikom pilota, boli posadky co prezili aj 10x nasobne znicenie tanku, ale to skor slo o vynimku a vacsina posadky "zarvala" v tanku .... takisto pri blbej taktike a zlom nasadeni neobstoji dobre ani ten najmodernejsi tank .... neexistuje a nikdy nebude existovat tank, ktory by sa nedal znicit

gofer1 #52 Posted 07 August 2013 - 10:37 AM

Lance-corporal

• Player
  • 62109 battles
  • 79
Já s ním mám okolo 1200 bitev a pro mě je to super tank. Ze začátku winrate kolem 40% a snaha se ho zbavit. Dnes asi 52-53% teď nevím přesně a pátý nejpoužívanější tank. A to mám v garáži asi 4 desítky.
Udělal jsem pokus a vybavil ho ventilací, skládanou optikou a binokulárem. Chtěl jsem zvýšit dohled co to jde a nikdo mi nebyl schopen říci jestli se skládaná optika a bino sčítá, tak jsem to zkusil.  Maskování na maximu. Posádka 3 skily. Samozřejmě kamufláž.
Zalezlý v křoví odstřeluji zdálky a přesto mám dost často nejvíc nasvícených nepřátel. Nejednou rozhoduji bitvu, třebaže jsem na posledních pěti pozicích v MM.
V neposlední řadě ten tank nádherně vypadá a dost často jsou pro něj výhodné akce jako zvýšení kreditů či zkušeností.

papuchalk #53 Posted 07 August 2013 - 10:42 AM

Captain

• Player
  • 21837 battles
  • 2,458

View Posterik_911, on 07 August 2013 - 09:51 AM, said:

skor ako materialne zdroje, bol problemom nedostatok ludskych zdrojov, co z toho ked mate plne sklady techniky a vybavenia  ak k tomu nie je kvalitne vycvicena obsluha .... vycvik spickoveho tankistu na urovni trva porovnatelny cas s vycvikom pilota, boli posadky co prezili aj 10x nasobne znicenie tanku, ale to skor slo o vynimku a vacsina posadky "zarvala" v tanku .... takisto pri blbej taktike a zlom nasadeni neobstoji dobre ani ten najmodernejsi tank .... neexistuje a nikdy nebude existovat tank, ktory by sa nedal znicit
ano nemci samozrejme meli vseho min, i lidi, od vstupu USa do valky celili "10ti nasobne presile" vseho. ale ze by nedostatek lidi byl ten nejvetsi problem to bych nerek. prebytecne vyrobene tanky v garazi, ktere nemel kdo ridit, jim urcite nestaly. muzem se dohadovat o tom jak kvalitni meli vycvik narychlo nabrani novacci, ale v tomto nemeli ani spojenci nejak extra navrch. po tritydennim vycviku jsi sel na plac. no a takovy vycvik elitnich jednotek, napriklad paraganu (viz serial Bratrstvo neohrozenych, cetl jsem i knihu) to nebyl buhvi jaky elitni vycvik. POkud si pamatuju dobre tak trval 2 mesice, a padakem seskocili tak 5x, jen jednou v noci, a spis behali po polich a orientovali se v mapach. Tohle by podle me melo byt minimum jakehokoliv vojaka ktery jde do boje. proste nebyl na vycvik cas, nikde. No a u rusu uz vubec tohle neexistovalo. Tam v nove vyrobenem tanku jeli do boje delnici z ty tovarny rovnou z vyrobni linky, protoze nikdo jiny tam nebyl. Jeden tank byl velitelsky, se skutecnne vytrenovanym velitelem a zbytek "tymu" byli delnici z tovarny...

Edited by papuchalk, 07 August 2013 - 10:51 AM.

gofer1 #54 Posted 07 August 2013 - 11:12 AM

Lance-corporal

• Player
  • 62109 battles
  • 79

View Postpapuchalk, on 07 August 2013 - 10:42 AM, said:

ano nemci samozrejme meli vseho min, i lidi, od vstupu USa do valky celili "10ti nasobne presile" vseho. ale ze by nedostatek lidi byl ten nejvetsi problem to bych nerek. prebytecne vyrobene tanky v garazi, ktere nemel kdo ridit, jim urcite nestaly. muzem se dohadovat o tom jak kvalitni meli vycvik narychlo nabrani novacci, ale v tomto nemeli ani spojenci nejak extra navrch. po tritydennim vycviku jsi sel na plac. no a takovy vycvik elitnich jednotek, napriklad paraganu (viz serial Bratrstvo neohrozenych, cetl jsem i knihu) to nebyl buhvi jaky elitni vycvik. POkud si pamatuju dobre tak trval 2 mesice, a padakem seskocili tak 5x, jen jednou v noci, a spis behali po polich a orientovali se v mapach. Tohle by podle me melo byt minimum jakehokoliv vojaka ktery jde do boje. proste nebyl na vycvik cas, nikde. No a u rusu uz vubec tohle neexistovalo. Tam v nove vyrobenem tanku jeli do boje delnici z ty tovarny rovnou z vyrobni linky, protoze nikdo jiny tam nebyl. Jeden tank byl velitelsky, se skutecnne vytrenovanym velitelem a zbytek "tymu" byli delnici z tovarny...

Docela mě pobavily dokumentární záběry výcviku americké pěchoty před vstupem do války, kdy například obsluha minometu trénovala tak, že do roury od kamen opřené o dva kllacky házela prázdné plechovky od koly. :teethhappy:  Pravdou ale je, že v průběho války američané velmi dbali na výcvik a pro záchranu jednotlivce byli schopni udělat cokoliv.
A co se týká výcviku němců tak do doby totálního nasazení se jednalo vždy o perfektně vycvičené vojáky. I na konci roku v ardenách útočili elitní jednotky.

PierHelvet #55 Posted 07 August 2013 - 12:40 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 8809 battles
  • 496
Jako ano ale Nemci to prohrali v podstate v prvnim roce v Sovetskem Svazu a to Tygry Panthery KT neexistovali. Oni netusili co se deje o formovani Sovetske armady tesne pred valkou. Spionaz tvrdila ze tanku maji polovinu nez ve skutecnosti a o novych typech KV a T-34 ani nemluve. Proste byli opojeni bleskovou valkou ve Francii a modernizace tankovych sil prakticky stala. Po soku pred Moskvou bylo pozde neco vyrabet.
Proto se narychlo zrodil Stug mader atd atd. Jak chcete taky utocit s tankama co maji spuntovku misto dela :-) Tam chybel uz davno znamy Pz4 s dlouhou 75tkou. By je znili jedna dve a zastavili se az na Urale.

Messerschmittbf109g10 #56 Posted 12 August 2013 - 04:43 PM

Private

• Player
  • 3958 battles
  • 1
  • [-CZ-1] -CZ-1
Děkuji ti matesx13, určitě budu postupovat podle tvých rad. Právě teď mám VK 36.01 H (http://worldoftanks....ermany/vk3601h/) Ještě jednou ti děkuji. :smile::blinky::coin::trollface::izmena::harp:

Edited by Messerschmittbf109g10, 12 August 2013 - 04:45 PM.

lukas_simson #57 Posted 14 August 2013 - 07:51 PM

Lance-corporal

• Player
  • 5214 battles
  • 54
Ja si myslím, že Tigra strašne podcenili. V reálu to bol neden z najobavánejších tankov a bolo len veľmi málo tankov (zväčša Rusi na IS-2 alebo Amíci na Shermanoch Firefly), ktorí ho dokázali "otvoriť". Desne ma serie, keď na mňa vybehne Cromwell alebo niečo podobné a šije to do mňa a robí zo mňa sito. V reálnych historických bitkách by to len dingalo a Cromwell by po výstrelu tejto nemeckej šelmy len praskol ako plechovka Coly. Čo sa týka rýchlosti tanku, tak on si to váľal po cestách aj 40 km/h, takže rýchlosť 30 km/h mi pripadá ako keby ťahal za sebou pluh na oranie.
Ak by ste zmenili maximálku na 40 km/h a niečo urobili s pancierom, tak by to bol ešte dokonalejší tank.

CerVus #58 Posted 14 August 2013 - 08:17 PM

Lieutenant

• Beta Tester
  • 22921 battles
  • 1,543
Tak on má tiger pancíř odpovídající. Jen to co na něj střílí má hold kanony jiné než v reálu. Ale pořád je to německá krabice čehož se dá ve hře perfektně využít.
Jinak on to nebyl zas tak dobrý tank. Minimálně zpočátku trpěl stejně jako Panther na převodovku. Takže maximální rychlost (35km/h) byla zakázána a byl dopravován co nejblíže bojišti na vlacích.
Později když už se vyřešila spolehlivost byly na bojišti dokonalejší tanky. To, že se vyráběl až do konce války bylo stejně jak u pzIV jen díky zavedeným montážním linkám.
Jeho výrobní náklady byly trojnásobné proti pantherům, ale jeho bojová efektivita byla na stejné úrovni. V posledních měsících války se navíc až na pár výjimek nevyskytuje ani v německých týdenících.

grovestreet1 #59 Posted 14 August 2013 - 08:22 PM

Corporal

• Player
  • 20490 battles
  • 163
  • [OT-CZ] OT-CZ
Teďka jezdim s E-25 a ten má někdy problém prostřelit některý T5 zepředu, ale do Tigera projde každá rána. Zřejmě je to tim rovnym pancířem ve předu.

gadds #60 Posted 15 August 2013 - 06:53 AM

Lieutenant Сolonel

• Clan Diplomat
  • 30192 battles
  • 3,199
  • [SVINE] SVINE

View PostCerVus, on 14 August 2013 - 08:17 PM, said:

Tak on má tiger pancíř odpovídající. Jen to co na něj střílí má hold kanony jiné než v reálu. Ale pořád je to německá krabice čehož se dá ve hře perfektně využít.
Jinak on to nebyl zas tak dobrý tank. Minimálně zpočátku trpěl stejně jako Panther na převodovku. Takže maximální rychlost (35km/h) byla zakázána a byl dopravován co nejblíže bojišti na vlacích.
Později když už se vyřešila spolehlivost byly na bojišti dokonalejší tanky. To, že se vyráběl až do konce války bylo stejně jak u pzIV jen díky zavedeným montážním linkám.
Jeho výrobní náklady byly trojnásobné proti pantherům, ale jeho bojová efektivita byla na stejné úrovni. V posledních měsících války se navíc až na pár výjimek nevyskytuje ani v německých týdenících.
Je to tak jak píšeš - Tiger je legenda, ale když člověk pozorně sleduje dokumentární filmy apod., tak sami němečtí tankisté z něj taky nebyli úplně na větvi. Většina z nich nejvíc chválí PzIV + Stug (všeobecná jednoduchost a efektivita stroje) a jako nejlepší tank hodnotí Panthera (po vyřešení počátečních technických problémů).
No ten dostal od WG na p_del ještě víc než Tiger...
Tedy jsem zvědav na jejich rebalanc, co to s nimi udělá.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users