Jump to content

Pz.Kpfw. IV Ausf. H

• Please log in to reply
121 replies to this topic

PorterRockwell #1 Posted 26 May 2013 - 01:33 PM

Lieutenant General

• Player
  • 19310 battles
  • 7,059
Německý střední tank páté úrovně.

Informace o vozidle na WoT Wiki
Informace o vozidle na WoT Tankopedii

Podrobné návody a recenze na vozidlo od zkušených hráčů:

matesxk13 (bitev 207 / WR 55% / WoT 8.5. / 17.6.2013)

Máte s tímto vozidlem 200+ bitev a win ratio 53%+?  Pomozte nám a ostatním hráčům, sepište k němu návod!

matesx13 #2 Posted 17 June 2013 - 08:02 PM

Warrant Officer

• Player
  • 17532 battles
  • 810
  • [SVINE] SVINE
Návod  k vozidlu: Pz.Kpfw. IV
Návod byl sepsán/aktualizován k verzi World of Tanks: Update 8.5   dne  17.6.2013
Návod sepsal matesx13 a k tomuto dni měl s tímto vozidlem 200 bitev a win ratio 56 %

Klíčové vlastnosti:
- dobrá mobilita
- rychlé otáčení věže a podvozku
- přední pancíř 80mm
Nevýhody:
- slabý boční pancíř zjména v motorové části a slbší pancíř věže
- na svůj tier docela nízká penetrace děla
- vysoká velitelská kopule

Doporučený postup výzkumu:
- dělo 75mm
- podvozek
- motor
- věž
- dělo 105mm
Pokud ještě nemáte vyzkoumané moduly z jiných vozidel, tak Vás čeká docela trápení. Dělo, které máte z IV. tieru je velmi nedostačující a silně doporučuji, co nejdříve vyzkoumat 75mm kanón a až poté podvozek a motory. V závěru doporučuji vyzkoumat věž a 105mm kanón. Důvody, proč využívat 105mm kanón se dovíte níže.

Doporučená výbava:
- nabiják
- pohon děla
- zde bych to nechal na Vás podle vašeho stylu, já volím ventilaci
Nabiják je taková klasika, jako příznivec houfnic na V. tieru středních tanků silně doporučuji, je to pak znát na rychlosti nabíjení, Pohon děla Vám umožní rychleji zacílit, což využijete. Jako třetí výbavu volím ventilaci, protože vylepšuje ještě schopnosti celé posádce, což se u tohoto tanku hodí.

Doporučené skilly:
- velitel: žárovka, opravy, všeuměl, BiA
- střelec: kanonýr, opravy, jemé míření, BiA
- řidič: klidná jízda, opravy, profík, BiA
- radista: opravy, prostorová představivost, cokoliv, BiA
- nabíječ: opravy, intuice, bezpečné ukládání munice, BiA
Šestý smysl je samozřejmost u velitele, dále se hodí mít na každém členu opravy, protože tento tank trpí na kritická poškození. U střelce tradičně dávám přednost kanonýrovi, ale zde závisí na stylu co hrajete. Klidnou jízdu preferuji u všech středních tanků, ten rozdíl s ní a bez ní je velmi znát. U nabíječe jsem u toho tanku zvolil intuici, je to z toho důvodu, že tank jezdím se 105mm kanónem a mám u sebe pár kousků goldové munice, kdyby bylo hodně zle, proto se Vám může tato schopnost v určitých situacích vyplatit.

Styl hry:
Pz. IV díky svým vlastnostem má poměrně široký záběr herních stylů
a) Jelikož jde o střední tank tak jej lze hrát jako klasický střední tank najíždějící soupeřům do boku nebo zezadu a podporující hlavní útočné či obranné linie. U tohoto stylu doporučuji využívat  75mm kanón L/48.
b) Sniper, je to taky možnost jak využít tento tank, ale nedoporučuji, protože přesnost 75mm kanónu není nejlepší. Přeci jen 0,39 je docela velký rozptyl. A navíc 110mm penetrace není na V. tieru žádná sláva. Ale na druhou stranu díky mobilitě se můžete dostat včas na místo a odtud odstřelovat soupeře. Díky rychlému nabíjení 75mm kanónu jste určitě nebezpečným soupeřem.
c) Závěrem bych tu rád nastínil můj styl s 105mm kanónem, který preferuji a díky kterému mám docela slušnou statistiku, i když ne úplně dokonalou. Zprvu je dobré si říct proč jsem zvolil 105mm kanón. Jak všichni víte je tento kanón poměrně nepřesný a umožňuje boj na střední vzdálenost. Kvůli velkému rozptylu střely nemá příliš smysl střílet na velké vzdálenosti. Zde je třeba zmínit, že co rána to soupeře zraníte, což Vás potěší proti vyšším tierům a těžkým tankům. To, za kolik je otázkou, kam tank střelíte - nejlépe z boku a zezadu a pak je to jen dílo náhody. Další výhodou je udílení kritického poškození, to je tuším s tímto kanónem mnohem vyšší než u 75mm děl. A pokud už něco máte odehráno s houfnicemi, tak víte, že houfnice je krásný způsob, jak zničit za pomocí HE munice tank nižšího tieru na 1 ránu, zejména u lehkých tanků a některých středních. A teď konec chvalozpěvů o houfnicích. Je třeba mít vytypované pozice na každé mapě, odkud můžete soupeře trápit na střední vzdálenost, nejlépe s ním podporujte útok, ale ne v první linii. Matchmaking má tento tank poměrně dobrý a často jezdíte proti IV-VI tierům. Vašim nejhorším nepřítelem jsou  těžké tanky, proto si vozím cca 5 kousků goldové munice, pro nejhorší případy. Je třeba si uvědomit, že mají 150mm penetraci, takže při jejím využití musíte se snažit aby střela prošla - jinak jsou to vyhozené kredity/goldy. Obvykle doporučuji 1 max. 2 využít během bitvy, aby jste stále slušně vydělali. Jinak jako normální munici používejte HE munici (explozivní)!!! Pokud jste mimo dostřel těžkých tanků a máte je naspotované a můžete si vybírat koho trefit, tak volte těžké tanky, výrazně tím pomůžete týmu a pomůžete si tak k většímu winrate.
Ekonomika:
Bez premium účtu s tím lze bez problému vydělávat kolem 10-15k kreditů v čistém stačí Vám nastřílet kolem 800-1k damage. S prémium účtem to už docela sype. Tento tank se dá považovat za velmi dobrého money makera a s premium účtem s ním  můžete krásně vydělávat. Navíc je u něj dobré, že při porážce moc netratíte.

Moje celkové pocity z tohoto tanku jsou dobré. Aktuálně jej mám v garáži jako money makera a vydělává se  s ním pěkně a díky houfnici si s ním užijete spousty legrace.

Zundik #3 Posted 20 June 2013 - 11:45 AM

Private

• Player
  • 32397 battles
  • 16
  • [_PZT_] _PZT_
Zdravím, chci se zeptat jak se vám projevila na tomto tanku změna na 8.6? Jezdím s 75mm kanonem, a moje první hra po updatu s tímto tankem je 8kill a 3 medaile:) (mám screenhost, ale nejsem doma, tak později přidám). To jsem hleděl, na co jsem zaměřil, to jsem trefil:). Toto dělo bylo podle mě celkem přesné a teď je ještě přesnější, nooo nelítá to tolik mimo tank. Aspoň to byl můj pocit. Noo uvidím dnes až si zas zahraji. Měl bych dotaz na co jezdí s houfničkou, jak se Vám to projevilo na hře a střelbě, nerf houfnic?

kastan02 #4 Posted 20 June 2013 - 12:08 PM

Warrant Officer

• Player
  • 23378 battles
  • 647
zatím jsem jel jenom jednu bitvu. Sundali penetraci goldem. MM byl příznivý, do T6, tak jsem to vlastně pořádně neotestoval. Gold jsem nabil na KV1 zepředu a VK 3600 z boku dostal ommo rack za 750hp. Oba na střední vzdálenost. Třetí kill byl T 34 z blízka né goldem. víc jsem nestihl. Mám pocit, že to bude podobné, akorát nebude mít smysl zkoušet střílet na naúhlovaný pancíř.

Zundik #5 Posted 20 June 2013 - 12:38 PM

Private

• Player
  • 32397 battles
  • 16
  • [_PZT_] _PZT_
Noo asi bude na tancích zas snad pancíř, a nebude jej moci kde co prostřelit ze předu. Tak snad se budou moci HT tanky, zas na něj spolehnout, a nás co jej nemáme se budeme muset více snažit jak mu uškodit:) Aspoň bude zajímavější hra. Včera jsem zažil bitvu kde Já Vk3001D, a další šestky, bylo nás celkem pět bojovalo s jedním KV13, on nás všechny vysmažil a odjel se 100%  pryč.

Edited by Zundik, 20 June 2013 - 12:44 PM.

Zundik #6 Posted 20 June 2013 - 12:43 PM

Private

• Player
  • 32397 battles
  • 16
  • [_PZT_] _PZT_
Noo nebylo to všichni naráz, bylo to jeden, dva dva:)

BlackPanther941 #7 Posted 29 June 2013 - 08:47 PM

Private

• Player
  • 9354 battles
  • 3
Tenhle tank jsem si moc oblíbila, nemohla jsem si stěžovat, v plné výbavě fakt bomba...  :smile:

Ajvin #8 Posted 07 July 2013 - 02:27 PM

Private

• Player
  • 20852 battles
  • 4
ale musite piznat ze je dost skaredy :smile:

Artemus69 #9 Posted 07 July 2013 - 04:05 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 7906 battles
  • 1,104
Pokud si ho nepořizujete za účelem honění statů nebo akcí "získej co nejvíc expů a vyhraj Type 59", vystačíte si s dělem z PZ III/V. Já ani neodemykal druhou věž a tu houfnici. Tak nějak jsem ho prolítnul k dalšímu tanku ani nevím jak. Líp se mi hrálo s jeho dvojčetem z druhé větve, ale to asi bylo způsobeno tím, že mi to s goldtrolgunama nejde.

PierHelvet #10 Posted 07 July 2013 - 06:15 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 8809 battles
  • 496
Nejlepsi tank druhe svetove :-) ovsem nejvetsi tankobijec vsech dob uz asi zustane stug. ;-)

Proc skaredy? Videl jsi nejakeho v krasnem nateru? To Sovetske tanky byli skarede ale ucel splnili. No pokud by bojovali patnact na patnact tak Nemcu by zbylo tak deset Sovetu nula ;-) ale to do wot nepatri.
Da se hrat vpohode  bez houfnice a goldem ale v tom pripade to neni tak zabavne ze. :-)

Yusifcz #11 Posted 01 August 2013 - 01:23 AM

Sergeant

• Player
  • 5997 battles
  • 235
Krásnej a dobrej tank ,houfnice a agresivní styl boje z něho dělají přímo zabijáka ;)

Yusifcz #12 Posted 31 August 2013 - 10:40 PM

Sergeant

• Player
  • 5997 battles
  • 235
Pozor ! Pokud používáte houfnici kanonýra neexpit ! Schopnost kanonýr funguje pouze na průbojnou a podkaliberní munici!

RadomirH #13 Posted 11 October 2013 - 08:11 PM

Sergeant

• Player
  • 30908 battles
  • 227
  • [LAAX] LAAX
Být vzadu, svítit a z úkrytu ostřelovat - tohle jde tomuto tanku sakra dobře. První linie je prostě jasná smrt, mám pocit, že vás prostřelí naprosto každý. Než jsem na tohle přišel, trvalo to dlouho, statistiky už nezachráním. Takže klasika, mermomocí se chci dostat k Porsche abych najednou prozřel a dokázal zahrát vážně dobře...  :facepalm: Nicméně T-34 mě baví mnohem více, takže ještě pár XP a pápá Pz. IV.
Na závěr Hrdina, bitvu předtím nasvíceno 3295 pro T7.
Posted Image

Edited by RadomirH, 23 October 2013 - 05:42 PM.

Thomino #14 Posted 15 October 2013 - 09:18 AM

Private

• Player
  • 21033 battles
  • 9
Zdravím chlapi!
S Pz.Kpfw. IV mám odjazdených 609 bitiek. Na tomto čísle som skončil a pokiaľ sa niečo výrazne nezmení, tak na ňom aj zostanem.
Pokračovanie textu je skôr pre pamätníkov a hráčov, ktorí hrajú už dlhšiu dobu a teda môžu si pamätať a potvrdiť to, o čom chcem písať:
V dávnych dobách na piatom tiery neohrozene kraľoval ultimátny KV-1 s vežou z terajšej KV-2 a kanónom, čo dával prdy za 300 dmg. V tých dávnych dobách bol KV-1 tak strašne OP, že väčšina starých hráčov má ešte dnes svoje TOP skóre killnutých tankov práve s ním. Nebolo nič výnimočné, ak v každej hre jedna KV-1 sama zabila 80% nepriateľských tankov. A jediný dôvod, prečo ich nezabila všetkých 15 bolo, že ich proste nestihla všetkých ponaháňať.  Vpodstate jediný tank na piatom tiery, ktorý sa mu mohol postaviť okrem ďaľšieho KVčka, bol práve Pz.Kpfw. IV. Samozrejme, bol to vtedy iný panzer ako ten, čo z neho ZOSTAL dnes. Vtedy mal ešte dlhý vysokorýchlostný kanón (nepametám si presný názov) čo dával pecky za 180 dmg, nabíjal nejakých 5 sekúnd, bol schopný každou strelou KVčko prestreliť a bol úžasne presný aj na veľké vzdialenosti. Vtedy to bol jediný tank, z ktorého mali sovietsky soldati v KVčkách aspoň trocha rešpekt. Mal skvelý kanón, výbornú mobilitu a výrazne vyšší dohľad ako KV-1.
To, čo z Pz.Kpfw. IV zostalo dnes, je len tieň jeho bývalej slávy. Väčšina tankistov si ani nestihne uvedomiť, že hrá s Pz.Kpfw. IV. Čo najrýchlejšie ho prejdú a skočia na vyšší tier, pretože ich nemá čím oslniť. Radosť z hry s týmto kedysi veľmi dobrým tankom sa načisto vytratila. Kedysi keď sa proti sebe postavil KV-1 a Pz.Kpfw. IV, bolo to ako skutočný boj medzi Sovietským Sojuzom a Drittes Reich. To sa už s dnešným panzerom určite povedať nedá. A preto ja zostávam na svojich 609 bitkách, ktoré stáli za to a užil som si každú jednu z nich.

Ospravedlňujem sa za melancholický tón...ale je mi ľúto mladších hráčov, ktorí tieto epické bitky nezažili. Bolo to éňo-ňúňo! :)

Lightbringrus #15 Posted 23 October 2013 - 03:35 PM

Sergeant

• Player
  • 12797 battles
  • 203
  • [MACHR] MACHR
tak toto je pre mna bezpochyby najlepši stredny tank 5 tieru hufnica penetrujem všetko i bez gold municie dam vybušnu i ked nema taky dmg ale poškodim s tym niečo dobra mobilita armor nie je najlepši ale je plne dostačujuci mám ho rád určite ho dam na 100 perenctnu posadku nech vidim čo to je no ale potom pride fanasticky VK 36.01 (H) no potom čierna diera tiger

Edited by Lightbringrus, 23 October 2013 - 03:39 PM.

Geogliff #16 Posted 23 October 2013 - 07:25 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 6667 battles
  • 1,398
Já radši Shermana.

TankistSpaceship #17 Posted 23 October 2013 - 07:51 PM

Sergeant

• Player
  • 28662 battles
  • 261
  • [WK_] WK_
mám na ňom 105 mm húfnicu 270% skillovú posádku a niečo okolo 1100 bitiek naozaj perfektný tank a stále ho mám v garáži

Stiffos #18 Posted 06 November 2013 - 10:09 PM

Corporal

• Player
  • 11124 battles
  • 131
rad snajprujem da sa to s nim ale nie najpresnejsie delo, predny armor 80 dava tomuto tanku troska survability, velmi pohyblivy, skoda len ze ho kazdy rad targetuje, tazsi na zahratie, konecne sa mi zan podaril valecnik+tankista prvej triedy naraz, casto dostavam od 6tiek IK.

Edited by Stiffos, 06 November 2013 - 11:08 PM.

bojovyholub #19 Posted 08 November 2013 - 11:07 AM

Private

• Player
  • 15842 battles
  • 19

View PostThomino, on 15 October 2013 - 09:18 AM, said:

Zdravím chlapi!
S Pz.Kpfw. IV mám odjazdených 609 bitiek. Na tomto čísle som skončil a pokiaľ sa niečo výrazne nezmení, tak na ňom aj zostanem.
Pokračovanie textu je skôr pre pamätníkov a hráčov, ktorí hrajú už dlhšiu dobu a teda môžu si pamätať a potvrdiť to, o čom chcem písať:
V dávnych dobách na piatom tiery neohrozene kraľoval ultimátny KV-1 s vežou z terajšej KV-2 a kanónom, čo dával prdy za 300 dmg. V tých dávnych dobách bol KV-1 tak strašne OP, že väčšina starých hráčov má ešte dnes svoje TOP skóre killnutých tankov práve s ním. Nebolo nič výnimočné, ak v každej hre jedna KV-1 sama zabila 80% nepriateľských tankov. A jediný dôvod, prečo ich nezabila všetkých 15 bolo, že ich proste nestihla všetkých ponaháňať.  Vpodstate jediný tank na piatom tiery, ktorý sa mu mohol postaviť okrem ďaľšieho KVčka, bol práve Pz.Kpfw. IV. Samozrejme, bol to vtedy iný panzer ako ten, čo z neho ZOSTAL dnes. Vtedy mal ešte dlhý vysokorýchlostný kanón (nepametám si presný názov) čo dával pecky za 180 dmg, nabíjal nejakých 5 sekúnd, bol schopný každou strelou KVčko prestreliť a bol úžasne presný aj na veľké vzdialenosti. Vtedy to bol jediný tank, z ktorého mali sovietsky soldati v KVčkách aspoň trocha rešpekt. Mal skvelý kanón, výbornú mobilitu a výrazne vyšší dohľad ako KV-1.
To, čo z Pz.Kpfw. IV zostalo dnes, je len tieň jeho bývalej slávy. Väčšina tankistov si ani nestihne uvedomiť, že hrá s Pz.Kpfw. IV. Čo najrýchlejšie ho prejdú a skočia na vyšší tier, pretože ich nemá čím oslniť. Radosť z hry s týmto kedysi veľmi dobrým tankom sa načisto vytratila. Kedysi keď sa proti sebe postavil KV-1 a Pz.Kpfw. IV, bolo to ako skutočný boj medzi Sovietským Sojuzom a Drittes Reich. To sa už s dnešným panzerom určite povedať nedá. A preto ja zostávam na svojich 609 bitkách, ktoré stáli za to a užil som si každú jednu z nich.
Ospravedlňujem sa za melancholický tón...ale je mi ľúto mladších hráčov, ktorí tieto epické bitky nezažili. Bolo to éňo-ňúňo! :)
Ja som sa k WoT dostal az vo verzii 8.7, cize po zmenach co popisujes vyssie. Ak byval Pz.IV este lepsi ako je teraz, tak musel byt tiez riadne OP  :trollface:  Mna teda oslnil tak, ze si ho jednoznacne mienim nechat alebo chvilku na nom pobudnut kym sa posuniem na Tier 6. Ponuka viacero hernych stylov, je dost univerzalny. 105mm delo je ukrutna zbran, bezne vypina tanky na jednu supu. Nablizko brokovnica, na dialku tiez velmi presne a minoriadne ucinne, kedze vdaka balistike padaju 10,5cm projektily na strechu superov. Staci ostat v kryte a uplne domierit, ak super spravi chybu a na 2 sekundy zostane stat, ma smolu. Mobilita vynikajuca, dokaze sa presadit vo vsetkych bitkach, aj proti 7mickam. Hufnica FTW!!
So Shermanom porovnat neviem, nehral som ho este, ale pocul som, ze je to podobna zbran a ma lepsi sklon dela (hull down), myslim ze je to najma o zvyku na to, co kazdy tank dokaze / nedokaze.
Lightbringrus - posadka na 100% robi dost rozdiel, tiez som zacal na 75% okrem velitela. Tiez kym nevybadas vsetky moduly a najma 105mm, je to trosku utrpenie s vyzbrojou a vykonnostou, ale ked sa dostanes na 100% s posadkou a mas hufnicu a vsetko ostatne vybadane, je to celkom parada + mas super dohlad, super radio... Momentalne cca 300 bitiek, posadka na 275%, velitel ma ziarovku, ostatni veci na vylepsenie mobility, designated target pre hufnicku tiez robi rozdiel ak mas rad strelbu na dialku. Tiez sa da spolahnut na maskovanie, najma proti slepym tankom parada - preto mam druhy skill maskovanie na vsetkych (75%) a ziarovka svieti ovela menej ako sa pajkovia zlepsuju. Vybavenie EGLD, ventilaciu a gun rammer.

Edited by bojovyholub, 08 November 2013 - 11:08 AM.

Eger_mann #20 Posted 07 December 2013 - 01:02 AM

Private

• Player
  • 15776 battles
  • 15
Neprovedli opět něco s houfnicí?Na Hetzovi funguje stále jak jsem zvyklej,ale na PzIV mi přijde,že střílím sněhový koule.Že neprostřelím,na to jsem zvyklej,ale
ubírat enemákům na stejným tieru okolo 5% života na ránu mi přijde pekelně málo.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users