Jump to content

VK 30.01 (D)

• Please log in to reply
185 replies to this topic

PorterRockwell #1 Posted 26 May 2013 - 01:54 PM

Lieutenant General

• Player
  • 19310 battles
  • 7,059
Německý střední tank šesté úrovně.

Informace o vozidle na WoT Wiki
Informace o vozidle na WoT Tankopedii

Podrobné návody a recenze na vozidlo od zkušených hráčů:

gadds (245 bitev / WR% 57 / WoT 8.5. / 29.5.2013)

Máte s tímto vozidlem 200+ bitev a win ratio 53%+?  Pomozte nám a ostatním hráčům, sepište k němu návod!

gadds #2 Posted 29 May 2013 - 10:42 AM

Lieutenant Сolonel

• Clan Diplomat
  • 30192 battles
  • 3,199
  • [SVINE] SVINE

Moje recenze k tanku VK 30.01 (D)

Recenzi píšu 29. 5. 2013 k aktuální verzi hry 8.5.

Drobná úprava a doplnění návodu dne 26. 5. 2014, tedy po roce zkušeností s tímto mazlíčkem.
K tomuto dni mám s tímto tankem odehráno 1911 bitev s win rate 60% a mám k němu velmi osobní vztah.  :playing:

Historie

Historicky se jedná o nerealizovaný prototyp německého středního tanku, který byl přímou reakcí na první zkušenosti se sovětskými středními tanky T-34. Při pohledu na siluetu z profilu je celkem patrná inspirace právě touhle sovětskou legendou. Tank VK 30.01 (D) reprezentuje de-facto první verzi prototypu ze zimy 1941-1942, jeho následovník VK 30.02 (D) je potom výsledkem pokračování vývoje. Projekty nakonec nebyly realizovány ve prospěch nového německého středního tanku Pz. Kpfw. V Panther, který se stal páteří německého tankového vojska ve druhé polovině války.

Stručný popis tanku

Jedná se o nadstandardně mobilní tank s velmi dobrým poměrem váha/výkon, což mu zajišťuje skvělé dynamické vlastnosti. Top dělem je zde legendární 75 KwK 42 L/70, která se vyznačuje výbornou přesností, rychlostí a nadstandardní penetrací a předurčuje tank pro roli mobilního snipera. Navíc je zde jeden skvělý parametr, který Němci obecně moc nemívají, a to je deprese děla - 8 stupňů!! Pancíř tanku je zde hlavně proto, aby na posádku při jízdě moc nefoukalo...  :trollface:  Výjimku tvoří přední klopený pancíř 60mm, který vás může ochránit proti střelám z velké vzdálenosti (což je s ohledem na použití tanku velmi častý jev) a také při chytrém využití deprese děla (střílení zpoza kopce se sklopeným dělem) se sklon pancíře ještě zvýší a potom ho je opravdu těžké prostřelit (tedy dingá ne díky své "tloušťce", ale díky úhlu dopadu střely). Navíc tento tank stejně jako VK 30.02 (D) nedisponuje klasickým německým weak-spotem jménem spodní plát. Díky jejímu tvaru je také výhodné ukazovat soupeři pouze věž, kterou lze při pohledu zepředu prostřelit jen v relativně úzkém pruhu 80mm pancíře mezi dělem a zalomením dozadu. Německou klasikou je potom kvalitní rádiové spojení s okolím.

Hlavní výhody:

• mobilita (rychlost, akcelerace, hbitost)
  • dělo 75/70 (RoF, přesnost, penetrace, ale hlavně - DEPRESE!!!)
  • nízký profil tanku - špatně se trefujete a má to také velmi pozitivní vliv na camo factor
  • velmi dobrá použitelnost v +2MM bitvách (spotter, mobilní sniper, utáčeč nemotorů... mám s ním hafo Lehvaslaiho a Oskin medailí)
  • dohled
  • při správném použití (ale jen při něm!) efektivní pancíř věže a předního plátu
  • věž je hodně vepředu což oceníte jak při vykukování přes horizont, tak na městských mapách (v kombinaci se zkoseným čelním pacířem lze efektivně hrát i peek-a-boo přestřelku s tanky nižšího a max. svého tieru, která pro ně potom může skončit překvapivě smutně)
Hlavní nevýhody:
  • slaboučké pancéřování
  • dlouhý čas zaměření děla a relativní nepřesnost střelby za jízdy
  • velmi náchylný na poškození modulů a posádky - velkou hrozbou je splash od vyšších artyn, a různé derpnice s HE náboji - boční "pancíř" z tvrzeného alobalu to pouští dovnitř naplno...
Doporučený postup výzkumu:
  • top rádio máte vyzkoumané, takže šup tam s ním
  • protože stock dělo 75/48 je slabé i na předchůdci PzIII/IV, je třeba začít věží a top dělem 75/70
  • tank to ale se stock pásy neuveze, tedy doporučuju neprodlužovat si trápení (a že to ve stocku trápení je!!) a koupit equip vylepšený podvozek
  • potom postupně motory
  • na závěr pásy
Je potřeba říct, že dokud nemáte top-dělo, je hra s tímto tankem opravdu děsivá a frustrující. Nikoho neprorazíte, nikam nedojedete, každý vás rozstřílí na maděru...
S top dělem už jste použitelní jako sniper, jak budete získávat lepší motory, začne ta správná zábava...

Doporučená výbava:
  • nabiják
  • bino
  • ventilačka
Takto to vozím k plné spokojenosti já. Smysluplné jsou podle mě dále pohon děla, síť, skládaná optika.

Doporučené skilly:

Velitel - samozřejmě žárovka, opravy, ostříží zrak, camo, BiA
Řidič - opravy, camo, král bažin, profík, BiA
Střelec - opravy, camo, jemné míření, BiA
Nabíječ - opravy, camo, bezpečné ukládání, BiA
Radista - opravy, prostorová představivost, camo, BiA

Obecně vyplývá ze stylu hry - potřebujete vědět, že vědí (žárovka), potřebujete rychle nahazovat pásy (jak se tenhle tank někde zasekne, končíte), potřebujete daleko vidět, ale nebýt viděni. Když hrajete chytře, můžete být nepříteli i relativně blízko a stejně Vás neuvidí, jen mu každé 3,7 sekundy ubyde 135hp..  :harp:

Styl hry:

Jak jsem už napsal výše, veškeré vlastnosti předurčují tento tank pro roli mobilního snipera. Základním předpokladem pro plnění této role je využívání parádní mobility a neustálá koncentrace na mapu a vývoj bitvy.
Na začátku bitvy je dobré se rychle přesunout na strategickou pozici pro ostřelování nepřátel z dálky a support vlastních jednotek. Nemysím tím kempení na bázi(!!!), ale místo, ze kterého dobře vidíte, máte z něj možnost krytí se (kámen, terén) a nikdo nevidí vás. Už jsem takhle s VK dostal několik medailí Hlídka za pasivní scouting. Zároveň je potřeba si osvojit pojem "obchvat" - efektivita vaší činnosti snipera výrazně stoupá, pokud nepřátele ostřelujete z jiné strany než vaši spoluhráči, ideálně tedy boky a zadek. Takto zároveň v pohodě prostřelíte většinu nepřátel, které potkáváte (včetně HT tier 8, pokud víte kam mířit). Zbytečně viditelné tlačení se dopředu ale znamená obvykle rychlý návrat do garáže!  Tady je opravdu nezbytné neustále reagovat na vývoj bitvy a využívat mobilitu:
  • Rozsvítí se žárovka nebo ji chytnu a nevím odkud? Okamžitě pryč na novou ostřelovací pozici! Proto je potřeba vybírat si místa, odkud můžete uprchnout a být u toho nějak krytí (např. terénem).
  • Blíží se přesila nepřátel? Okamžitě pryč na novou ostřelovací pozici! Je jistě statečné se nechat od nich rozstřílet, ale efektivnější je se přesunout ke svým jednotkám, které zadrží jejich postup a vy můžete z nového krytu zase vesele ostřelovat jejich boky.
  • Tady je nás dost a dáváme jim, ale druhé křídlo se začíná sypat? (POZOR! NE, ŽE UŽ JE ROZPRÁŠENÉ!!! Proto píšu sledovat mapu a vývoj bitvy stále!) Okamžitě pryč na novou ostřelovací pozici! Výborná mobilita vám umožní se rychle přemisťovat a supportovat vaše aktuálně nejohroženější pozice. Osobně právě toto považuju za největší přidanou hodnotu tohoto tanku. Právě díky ní dokáže nastřílet velmi hodně DMG a velmi ovlivnit vývoj bítvy.

S postupujícím vývojem bitvy začněte vyhledávat místa, kde jsou potyčky 1vs1, 2vs2 nebo vaši nemůžou prolomit (např. protože se za rohem skály moc moc bojí o svůj nový lak) a prostě tam vlítněte jako vítr. Tím přecházíme do druhé fáze bitvy. Tady je potřeba velmi dobře vyhodnocovat situaci (nevletět na osamělého Tigera, který je ale krytý dvěma TD apod.). HT i TD v souboji 1vs1 bezpečně eliminujete (kdyby se vzpouzely se nechat utočit, detrack je ten správný recept), při střelbě se soustřeďte na boky a zadek a snažte se střílet, když je k vašemu dělu pancíř nepřítele co nejvíc kolmo. Nebohá heavina bude mít jen dvě možnosti - buď se začne aktivně bránit a tím ji darujete na podnose svým spoluhráčům, nebo se od vás nechá rozstřílet. Při těchto aktivitách je nezbytné zůstávat neustále v pohybu a všemožně se hemžit. Snižujete tak riziko "one-shotu" od artyny nebo bránícího se tanku (zásah do boku od IS-3 může znamenat výbuch munice!!) a naopak zvyšujete šanci, že vás podrží přední klopený pancíř (který umí občas příjemně překvapit). Ještě jedna věc je tady důležitá - díky mobilitě máte možnost "odmítnout souboj". Pokud máte pocit, že je nepřítel nad vaše síly, tak prostě zdrhněte, chvíli počkejte a najděte si místo, ze kterého mu můžete nakládat do boku nebo zadku. Nebudete zbytečně umírat a nasázíte výrazně víc DMG.
V poslední fázi bitvy máte opět výhodu v rychlosti, takže např. dokážete rychle dojet na reset capu (opět je třeba znát svoje možnosti, takže né vletět do kruhu a začít se tam přestřelovat, ale radši v klídku najet do krytého křovíčka poblíž báze, spotnout je a následně decentně resetovat). Velmi často mě takhle ani nespotnou a jejich obsazování báze končí neslavně. Rychlost je taky dobrá při hledání posledních žijících enemáků apod.

Specifický styl je potom potřeba na městských mapách. Obvykle praktikuju ze začátku tak trochu vyčkávací taktiku, a když se to začne nějak vyvíjet, vyhledávám místa, kde můžu podpořit spoluhráče objetím nepřítele a napadením ze zálohy. Pozor ale na bezhlavé akce - je k ničemu vpadnout nepříteli do zad, když na vás u toho míří dalších 5 kanónů... Věž vepředu a klopený čelní pancíř vám taky umožňuje celkem slušně provozovat peek-a-boo taktiku, když jste top-tier - osobně to ale moc nevyhledávám.. Víc mi vyhovuje trpělivý styl plížení se uličkami jako lasička, bum 2x do zadku a rychle zase jinam nebo objet a napadnout stejný tank z jiné ulice/zpoza jiného domu. No a když vám štěstěna nadělí osamělý HT, tak ho samozřejmě s radostí vyzvu k tanci. :trollface:  Ale pozor - pokud se začne tlačit ke zdi, aby nešel objet, tak lepší rychle zajet a napadnout ho za chvíli zase odjinud.

Ekonomika:

Tank v pohodě vydělává, a pokud nastřílíte dost DMG (což není při chytré hře problém), tak vydělává moc pěkně. Při výše uvedeném stylu hry skoro vůbec nepotřebujete goldy, vozím jich ale 12 kvůli konkrétním strojům (např. KV-5, ATčka apod.). Jediné, co výdělky pravidelně sráží je doplňování spotřebáků, protože prakticky co bitva, to nářadí i lékárna v háji, velmi často i hasičák (vozím automat, jak jinak)... Inu absence pancíře je cena za výtečnou mobilitu - takže jsme zase zpět u základního pravidla "vidět a nebýt viděn". Toto se dá ale řešit, když jsou akce - naposledy jsem nakoupil na sklad ve slevě 500+500+300 opravy, lékarničky a velké hasičáky, a potom je to s výdělky výrazně veselejší.

Co s tímto tankem nikdy nedělejte:

Nikdy, nikdy, ale opravdu NIKDY se s tímto tankem nesnažte provozovat přestřelky face-to-face!!! Pokud to vůbec přežijete, zbyde vám pro zbytek bitvy tak 16hp... Na tyhle kratochvíle jsou tu jiné stroje, VK3001D má svoje přednosti jinde.

Závěr:

Jedná se o parádně mobilního snipera, který dokáže při využívání svých předností nakládat hodně DMG a velmi výrazně ovlivnit bitvu. Na druhou stranu neodpouští špatná rozhodnutí a základní chyby, které jsem se snažil popsat výše. Jako velmi důležitý parametr hodnotím taky velmi vysoký fun-factor tohoto tanku. V kombinaci s nějakým HT (např. KV-1S) je to také parádní tank do čety. Čistě subjektivně mě tenhle stroj neskutečně baví a vůbec nelituju, že jsem si cestu k Indien Panzerovi vzal pěkně postupně celou, protože jsem na ní potkal dva skvělé tanky a zábavné tanky - PzIII/IV a právě VK 30.01 (D)..  :playing:
O to tvrdší pád z hrušky vás čeká s (IMHO) děsivým VK 30.02 (D)...

Pro lepší ilustraci přidávám 2 povedené replaye:

1. Klasická role VK3001D, tedy mobilní sniper. Dojet na správné místo včas, nakládat z krytu a zůstat pokud možno nespotnut a v závěru bitvy využít mobilitu k definitivnímu rozhodnutí.

http://wotreplays.com/site/879841#prokhorovka-gadds-vk_30_01_d

2. V od začátku naprosto ztracené bitvě využití mobility a skvělého děla k páchání maximálních škod v nepřátelských řadách, "until they catch me". Když jsem viděl, jak se to rychle sype, tak jsem prostě vyhodnotil, že jediná šance je "full-yolo-style".:trollface: Nakonec jsem byl hodně, hoooodně smutný, protože s tím ARL V39 jsem nepočítal, že se tak rychle vyškrábe přes ty šutry a stihne se ještě otočit... bohužel mě fakt překvapil a se 174hp už jsem pak neměl nárok.

http://wotreplays.com/site/865921#lakeville-gadds-vk_30_01_d

Edited by gadds, 26 May 2014 - 09:55 AM.

papuchalk #3 Posted 29 May 2013 - 11:05 AM

Captain

• Player
  • 22501 battles
  • 2,458
moc pěkná recenze. škoda že jsem ji nečet dřív, dal bych tomuto tanku přednost před VK30.02, u kterého lituji, že jsem do něj narval tolik goldů za přeškolení posadky :/ Aby bylo jasno, zpětně si otvírám tanky které mi unikly, jen pro zábavu a VK3001 jsem přeskočil.
Ale Zlatý VK3601

mimochodem nemyslím si že děsivé je VK3002 samo o sobě, jen je prostě něvdhoně vyvážené na tier 7, ostatně stejně jako většina ostatních medek na tieru 7. Vzhledem k tomu, že to běžně potká devítku, a pár těžkých osmiček, je ten tank v bitvě prakticky nanic, protože s tak otřesným camo bousem, teda postihem, snad nejde ani spotovat

Edited by papuchalk, 29 May 2013 - 11:34 AM.

gadds #4 Posted 29 May 2013 - 11:22 AM

Lieutenant Сolonel

• Clan Diplomat
  • 30192 battles
  • 3,199
  • [SVINE] SVINE
tož diky!!  :harp:

gadds #5 Posted 29 May 2013 - 11:47 AM

Lieutenant Сolonel

• Clan Diplomat
  • 30192 battles
  • 3,199
  • [SVINE] SVINE

View Postpapuchalk, on 29 May 2013 - 11:05 AM, said:

mimochodem nemyslím si že děsivé je VK3002 samo o sobě, jen je prostě něvdhoně vyvážené na tier 7, ostatně stejně jako většina ostatních medek na tieru 7. Vzhledem k tomu, že to běžně potká devítku, a pár těžkých osmiček, je ten tank v bitvě prakticky nanic, protože s tak otřesným camo bousem, teda postihem, snad nejde ani spotovat
No ano, on to není úplně špatný tank, ale je opravdu frustrující, že jediná trochu hratelná konfigurace (IMHO!) je stock věž s dělem 75/70.. (auto-masochismus ve formě osmaosmdesátky jsem si ordinoval jen pár bitev). Tedy vlastně vznikne VK 30.01 (D), akorát bez té super mobility, ale s větším HP-pool, aby byly dražší opravy....

papuchalk #6 Posted 29 May 2013 - 11:57 AM

Captain

• Player
  • 22501 battles
  • 2,458

View Postgadds, on 29 May 2013 - 11:47 AM, said:

No ano, on to není úplně špatný tank, ale je opravdu frustrující, že jediná trochu hratelná konfigurace (IMHO!) je stock věž s dělem 75/70.. (auto-masochismus ve formě osmaosmdesátky jsem si ordinoval jen pár bitev). Tedy vlastně vznikne VK 30.01 (D), akorát bez té super mobility, ale s větším HP-pool, aby byly dražší opravy....
no právě, já nechápu proč mám jezdit s tím samým tankem co je na nižším tieru, ale proti omnoho lepším soupeřům. Jediný čeho mám víc jsou HPčka jak řikáš, ale jinak to dělo L70 mám už na tieru 5 na Stugovi, kde to je celkem ucházející dělo, no proti těžkým osmičkám a devítkám je jasný že to je asi tak zbraň na úrovni párátka. Tak nějak si k tomu hledám cestu, ale nevím proč bych se s tím měl delší dobu trápit :/ Krátkou 88mu jsem zkoušel už na VK3601 ale u toho tanku to dělo bylo ohromné dilema, dokud u něj nezlepšili koenisch dělo, pořád jsem střídal 75ku a 88ku, a ani jedno nebylo dobré. Proč mám to samé dilema řešit na tieru 7, kde jsou obě děla už vlastně nedostačující, hrůza. Možná je důvodem malé množství děl. Ty dvě děla 75 a 88 jsou skoro u všech německých tanků do tieru 7. Což je celkem nuda, a nedává takovou variabilitu. Ani mi teda neřikej, že mám jezdit s tou základní věží na VK3002 protože celou dobu expím na lepší věž. ono i to dělo L70 na ní střílí rychleji, od čehož si dost slibuji
Závěr: ten tank je násilně nacpanej na tier 7 kde nemá co dělat.
Ale je to dost offtopic koukám, asi to někdo přesuňte pod VK3002

Edited by papuchalk, 29 May 2013 - 12:09 PM.

glock17 #7 Posted 29 May 2013 - 07:14 PM

Captain

• Player
  • 38757 battles
  • 2,065
  • [PRASE] PRASE

View Postgadds, on 29 May 2013 - 10:42 AM, said:

Hlavní nevýhody:
  • hoří a bouchá...
Doporučené skilly:

Nabíječ - opravy, camo, zoufalství

Vzhledem k náchylnosti na ammorack bych u nabíječe zvolil "bezpečné ukládání munice" namísto "zoufalství".

glock17 #8 Posted 29 May 2013 - 07:17 PM

Captain

• Player
  • 38757 battles
  • 2,065
  • [PRASE] PRASE

View Postpapuchalk, on 29 May 2013 - 11:57 AM, said:

Závěr: ten tank je násilně nacpanej na tier 7 kde nemá co dělat.
Ale je to dost offtopic koukám, asi to někdo přesuňte pod VK3002

Zkus si zajezdit s T-43, což je nemlich to samé jako T-34-85 včetně kanonu, jen o pár HP více. A americká T20 je taky pěkný šrot.

gadds #9 Posted 29 May 2013 - 07:26 PM

Lieutenant Сolonel

• Clan Diplomat
  • 30192 battles
  • 3,199
  • [SVINE] SVINE
No možná off-topic, ale pravda..:-)
Já to tedy uzavřu stručně - u VK 30.02 (D) by mi ABSOLUTNĚ stačilo, kdyby dostal koenische..

gadds #10 Posted 29 May 2013 - 07:30 PM

Lieutenant Сolonel

• Clan Diplomat
  • 30192 battles
  • 3,199
  • [SVINE] SVINE

View Postglock17, on 29 May 2013 - 07:14 PM, said:

Vzhledem k náchylnosti na ammorack bych u nabíječe zvolil "bezpečné ukládání munice" namísto "zoufalství".
Taky jsem nad tím přemýšlel, ale pak jsem si vzpomněl na staré české "upleť z hovna bič" a řekl jsem si, ze by to mělo asi takový smysl jako házet přes Mause maskovací síť..xD

glock17 #11 Posted 29 May 2013 - 08:29 PM

Captain

• Player
  • 38757 battles
  • 2,065
  • [PRASE] PRASE

View Postgadds, on 29 May 2013 - 07:30 PM, said:

Taky jsem nad tím přemýšlel, ale pak jsem si vzpomněl na staré české "upleť z hovna bič" a řekl jsem si, ze by to mělo asi takový smysl jako házet přes Mause maskovací síť..xD

No, výdrž bedny s municí je zvýšena o 12,5%, v tomto případě o celých 20 HP (tj. ze 160 na 180 = stejnou hodnotu má třeba i VK 36.01 H), zkombinováno s mokrými bednami potom 240 HP. To potom už přežiješ pecku od Tigra do munice.

Mně zase přijde zbytečné to zoufalství - pro snipera je to zbytečné a kroutit Tigra jen s pár HP? Takový skiller nejsem.

gadds #12 Posted 29 May 2013 - 09:23 PM

Lieutenant Сolonel

• Clan Diplomat
  • 30192 battles
  • 3,199
  • [SVINE] SVINE
Bral jsem to tak, že pro tenhle tank je trávení většiny času bitvy s low-hp denní chleba.. :-)
Ale možná ještě přehodnotím, mám na rozhodování ještě 11% na posádce, než se dědci z Panthera dohrabou na třetí skill/perk..

glock17 #13 Posted 29 May 2013 - 11:06 PM

Captain

• Player
  • 38757 battles
  • 2,065
  • [PRASE] PRASE

View Postgadds, on 29 May 2013 - 09:23 PM, said:

Bral jsem to tak, že pro tenhle tank je trávení většiny času bitvy s low-hp denní chleba.. :-)
Ale možná ještě přehodnotím, mám na rozhodování ještě 11% na posádce, než se dědci z Panthera dohrabou na třetí skill/perk..
No, mne především trochu zarazilo nelichotivé ohodnocení VK 30.02 D na závěr recenze. Já jsem s ním najezdil asi 200 bitev a všechny s krátkou 88. Nepřišel mi jako extrémně špatný tank (což je např. Jpz I nebo Pz 38 nA). Momentálně zkouším VK 20.01 DB a zase - všichni na něj nadávají, že je to šílená plečka proti Pz. III, přitom mně se s ním (50mm L/60 kanon) hraje paradoxně lépe než s tím vychvalovaným Pz. III.

Tahle lajna není žádný brawler jako Rusové. Prostě s nimi rychle přejíždět z krytu do krytu a střílet do boků.

Edited by glock17, 29 May 2013 - 11:08 PM.

gadds #14 Posted 29 May 2013 - 11:40 PM

Lieutenant Сolonel

• Clan Diplomat
  • 30192 battles
  • 3,199
  • [SVINE] SVINE

View Postglock17, on 29 May 2013 - 11:06 PM, said:

No, mne především trochu zarazilo nelichotivé ohodnocení VK 30.02 D na závěr recenze. Já jsem s ním najezdil asi 200 bitev a všechny s krátkou 88. Nepřišel mi jako extrémně špatný tank (což je např. Jpz I nebo Pz 38 nA). Momentálně zkouším VK 20.01 DB a zase - všichni na něj nadávají, že je to šílená plečka proti Pz. III, přitom mně se s ním (50mm L/60 kanon) hraje paradoxně lépe než s tím vychvalovaným Pz. III.

Tahle lajna není žádný brawler jako Rusové. Prostě s nimi rychle přejíždět z krytu do krytu a střílet do boků.

No obecně mi vadí počet tanků, vůči kterým cítím absolutní bezmoc - goldy negoldy, boky neboky... Je to strašně frustrující. Ale zrovna VK 30.02 (D) mi jako brawler přijde, nic jiného se s ním vlastně ani hrát nedá..
btw. - zrovna Pz 38nA je pro mě super srandovní tančík, se kterým se dá užít parádní adrenalin - mám v plánu se k němu někdy vrátit... holt sto lidí - sto chutí!!  :smile:
No ty woe, teď koukám na tvoje staty - to je pak jasný, tobě je jedno v čem sedíš...  :trollface:

Edited by gadds, 29 May 2013 - 11:43 PM.

prochybikeCZ #15 Posted 30 May 2013 - 10:26 AM

Private

• Player
  • 22988 battles
  • 26
  • [EHW] EHW
S timhle tankem se mi jezdilo mnohem lepe nez s jeho vetsim brachou VK3002D. Mobilita u VK3001D je vyborna, delo na T6 dostacujici (mala alfa, ale ROF paradni a presnost), armor skoro nula, ale to se da cekat u medka a navic nemeckyho. Idealni taktika je rychlej presun do krytu a ostrelovat z dalky a nebo umotavat osamoceny HT. Jak tu bylo psano, ze trpi na ammorack, tak me se to stavalo vyjimecne a ani jednou sem nebouchnul. Celkove me hodne bavil a docela lituju, ze sem tohle medko prodal a poridil VK3002D.

glock17 #16 Posted 30 May 2013 - 04:48 PM

Captain

• Player
  • 38757 battles
  • 2,065
  • [PRASE] PRASE

View Postgadds, on 29 May 2013 - 11:40 PM, said:

No obecně mi vadí počet tanků, vůči kterým cítím absolutní bezmoc - goldy negoldy, boky neboky... Je to strašně frustrující. Ale zrovna VK 30.02 (D) mi jako brawler přijde, nic jiného se s ním vlastně ani hrát nedá..
btw. - zrovna Pz 38nA je pro mě super srandovní tančík, se kterým se dá užít parádní adrenalin - mám v plánu se k němu někdy vrátit... holt sto lidí - sto chutí!!  :smile:
No ty woe, teď koukám na tvoje staty - to je pak jasný, tobě je jedno v čem sedíš...  :trollface:

Před bezmocí prchám = obvykle na nepřátelskou bázi.
Pz 38 nA má MM jako scout, na což je moc línej a blbě zatáčí. Stačí porovnat s T-50 nebo M5 Stuart. Proti nim je to šílená plečka.
Moje staty jsou zkreslené díky tomu, že jsem na Loltraktoru a Micromausovi cvičil posádky.

papuchalk #17 Posted 02 June 2013 - 10:39 AM

Captain

• Player
  • 22501 battles
  • 2,458

View Postglock17, on 29 May 2013 - 07:17 PM, said:

Zkus si zajezdit s T-43, což je nemlich to samé jako T-34-85 včetně kanonu, jen o pár HP více. A americká T20 je taky pěkný šrot.
však já vím, jezdil jsem s ním. Proto říkám, že mě medka na tieru 7 přijdou docela zbytečný. Jsou to samý co jejich předchůdce, maj jen víc HP, takže máš akurát tak víc času se schovat... ale soupeře potkávaj o dost silnější a hlavně pravidelně :/ No a teďka jsem s VK3002 neprostřelil ani M6(tier 6) zepředu asi z pěti mětrů 3x zasebou. TO už je vážně k zlosti, když se ti směje nižší tier

jinak jsem koukal na tvůj profil a musím tě pochválit, jak počet bitev u tanků zaokrouhluješ :D Vypadá to tak hezky systematicky urovnaně :D to jsem ještě u nikoho neviděl. Je vidět že máš své tanky opravdu rád :) jen nevím, když dostaneš chuť projet se v tanku, se kterým máš odjeto 1000 bitev, jak to vydržíš nejet.. Mít tam najednou 1001, tak bys musel odělat dalších 499 nebo 999 bitev na další zaokrouhlení :)

Edited by papuchalk, 02 June 2013 - 11:29 AM.

glock17 #18 Posted 02 June 2013 - 07:06 PM

Captain

• Player
  • 38757 battles
  • 2,065
  • [PRASE] PRASE

View Postpapuchalk, on 02 June 2013 - 10:39 AM, said:

jen nevím, když dostaneš chuť projet se v tanku, se kterým máš odjeto 1000 bitev, jak to vydržíš nejet.. Mít tam najednou 1001, tak bys musel odělat dalších 499 nebo 999 bitev na další zaokrouhlení :)

Posádku dej do jiného tanku, tank prodej a dilema je vyřešené.  :smile:

glock17 #19 Posted 08 June 2013 - 07:22 PM

Captain

• Player
  • 38757 battles
  • 2,065
  • [PRASE] PRASE
Nějak si nemohu vybavit lepší střeďák na tier 6 ... už dlouho se mi nestalo, že po 20 bitvách mám WR 85%. Mít možnost do něj namontovat konisch 75mm, tak se nebojím ani IS-3.

UglyMonkey #20 Posted 08 June 2013 - 09:22 PM

Lieutenant

• Player
  • 33336 battles
  • 1,524
  • [PRASE] PRASE
Mám na něm po 312 hrách 70% win. Jestli je to nejlepší T6 medko ale ještě nevím... stále se nemůžu rozhodnout jestli ta E8 byla lepší nebo ne..  :hiding: a cromwela jsem ještě nerál a ten je taky skvělé.... Každopádně je VK30.01 D mám stále v garáži a rád si s ním pojezdím , protože hra s ním má štávu.  :glasses:

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users