Jump to content

Pz.Kpfw. IV Schmalturm

• Please log in to reply
88 replies to this topic

minduton #21 Posted 01 September 2013 - 07:26 PM

Major

• Player
  • 26757 battles
  • 2,639
Je to dobrej tank. Ale musí se hrát jako sniper, pěkně zezadu z 2. linie, a pokud možno hulldownovat... Bino je nezbytné!
Jako jeden z mála t6 premiáků ho lze koupit občas s 50% slevy.

Edited by minduton, 01 September 2013 - 07:27 PM.

RemmyII #22 Posted 02 September 2013 - 06:43 AM

Lieutenant

• Player
  • 15473 battles
  • 1,897
Ze slevy ho mám a můžu doporučit. Ač se zdá, že má malou alfu, nezřídka s ním vymlátíte jedno z prvních tří míst i v VII bitvě (někdy dáte víc dmg než VIII tanky, ale to už je pak spíš smutný)...

Thellwinux #23 Posted 17 September 2013 - 10:25 PM

Lieutenant

• Player
  • 60273 battles
  • 1,669
  • [DAG0D] DAG0D
Dovolil jsem si sepsat na něj recenzi :)
Návod a recenze k vozidlu: Pz.Kpfw. IV Schmalturm
Návod byl sepsán/aktualizován k verzi World of Tanks: Update 8.8   dne  17.9.2013
Návod sepsal Thellwinux a k tomuto dni měl s tímto vozidlem 567 bitev a win ratio 56 %

Klíčové vlastnosti:
- rychle zaměřující a rychle nabíjejíci dělo
- velmi dobrá penetrace s klasickou municí
- slušná rychlost otáčení na místě, dost lidí si myslí, že když jste pomalí co se týče normální rychlosti, tak že si vás na místě potom utočí a ono jim to málokdy vyjde
- hoří výjimečně

Nevýhody:
- nic moc mobilita, jízda do kopce utrpení, pokud někam najedete blbě, už pravděpodobně neujedete
- pancíř je papír, nedá se na něj vůbec spolehnout = nenechat do sebe střílet nic od tieru 6 a výše, úhlovaní skoro nepomáhá
- otáčení věže by mohlo být rychlejší
- sice skoro nehoří ale přišlo mi, že dost trpí na motor, hodně často jsem umřel proto, že jsem měl poškozené pásy i motor a už jsem neměl šanci zacouvat nebo odjet

Doporučený postup výzkumu:
- je to prémiový tank, takže bez výzkumu :)

Doporučená výbava:
- nabiják
- ventilace
- binokuláry
Dělo je alfa a omega tohoto tanku a protože zaměřování je rychlé, tak pohon dělá nemá smysl, nabiják a ventilace pomůže zkrátit už tak velmi slušnou dobu nabíjení. S vytrénovanou posádkou se dá nabíjet pod 4 vteřiny. Bino se hodí pokud si hrajete na snipera, k čemuž je tenhle tank jako stvořený.

Doporučené spotřební doplňky:
- malá sada oprav
- malá lékárnička
- hasičák případně benzín
Lékarnička a opravy jsou asi bez diskuse, nicméně, protože tenhle tank hoří velmi málo (a pokud už chytnete, tak to znamená, že vás nepřítel zastihl na špatné pozici a pravděpodobně stejně brzo umřete), tak se dá hasičák vyměnit za benzín - lepší rychlost a rychlejší otáčení věže se dají dobře využít.

Doporučené skilly:
- vzhledem k tomu, že v tom bude asi každý vozit posádku z jiného německého medka, tak těžko bude přizpůsobovat pro tento tank :)

Styl hry:
Záleží na mm, z mého pohledu je nejvíce her s max. tierem 7 (odhadem tak 50 %) potom max. tier 6 (tak 30 %) a zbytek s max. tierem 8 (zbývajících 20 %) a tomu je třeba přizpůsobit hru. Jinak, ačkoliv je Pz4 S. klasifikován jako střední tank, tak vzhledem k velmi špatné mobilitě se nedá moc použít jako aktivní skaut, ani moc jako tank otravující život hned z leva, hned zprava. Dobrý výběr místa je klíčový, chce to dobrý odhad i cit při čtení minimapy.
- ve hrách, kdy jste top tier se dá hrát celkem aktivně, hlavně pokud šestkových tanků není moc, klidně i v první linii, ale ne jako rozrážeč, vždycky chodit s někým, kdo chytne ránu za vás. Dělo nabijí rychle, je přesné a penetrace i s klasickou munici stačí na cokoliv. Pancíř i když není nijak extra, tak 5kové  a nižší tiery dingá občas slušně. V těchto hrách se dá získat s tímhle tankem i ocenění Ocelová zeď.
- pokud jsou ve hře i sedmičky, tak je třeba se držet dál, ideálně tak, aby si vás nikdo moc nevšímal, protože sedmičky už vás propálí kamkoliv v 95 % případů, takže v závislosti na tom, co po vás střílí, vydržíte max 3 (se štěstím 4) rány a jdete do garáže. Ideální pozice je nějaké křoví, případně úkryt, zpoza kterého jen vyjedete, díky výbornému dělu rychle zaměříte a vystřelíte a zase zmizíte. Pak si jen počkat, až nepřítel zase zapomene, že tam jste a začne si všímat někoho jiného a celé to zopakovat. Penetrace už je na některé tanky nedostačující, takže při nepříznivé situaci - tank čelem nebo naúhlovaný - je občas potřeba si pomoct goldem (pokud nejde primárně o výdělek).
- proti osmičkám je třeba praktikovat to samé, jako proti sedmičkám, jen s ještě větší opatrností, respekt z vás nemá nikdo a podle toho je potřeba se chovat. Není ovšem potom lepšího pocitu, než po bitvě koukat na tabulku, kde máte nejlepší nástřel z týmu. K tomu je ovšem dost často potřeba si pomoct goldem, protože dost tanků už vás bude dingat i z boku. O magickém bočním pancíři IS-3 by moje Pz4 Sko mohlo vyprávět. Na druhou stranu, když se sejdou okolnosti dobře, tak se s tím dá s goldem na IS-3 propálit i vrchní plát :)

Ekonomika:
Asi jako u každého prémiáku se výdělek odvíjí od nastříleného poškození. Průměrná hra (cca 1000 dmg) bez použití goldů hodí s prémiovým účtem kolem 25 až 30k čistého, lepší hry i kolem 40k. Před zdražením goldové munice před pár patchi zpět (8.6?) se s tím dalo jezdit full gold pro zábavu a když člověk trefoval, tak si to na sebe vydělalo a přidalo pár tisíc navíc, po tom zdražení už se dá s goldama i prodělat.

Osobní názor autora:
Pz4 S byl můj první prémiový tank a kupoval jsem ho s 50% slevou, ale myslím, že i za plnou cenu má svůj smysl a jako stroj na vydělávání případně pro zábavu poslouží dobře. Myslím, že pokud ho člověk dobře uchopí a naučí se využívat jeho klady, tak jde o fajn tank, i teď kdy mám v garáži i T34ku ho dost často vytahuju na pár her, protože nabízí úplně jiný styl hry.

Edited by Thellwinux, 17 September 2013 - 10:31 PM.

nokia700 #24 Posted 20 September 2013 - 05:09 PM

Lance-corporal

• Player
  • 21062 battles
  • 50
Z tankom mám odohrane: 1292 bitev,nabíjanie 3.8s keď použijete čokoládu tak 3.7s ,3x technologický strom,+ bino , +nabiják , +ventilacia,+maskovanie , po zhruba 700 bitvách vas war gaming zo svojim jedinečným MM (dodnes som ho nepochopil) prebere a z 10 bitiek budete v 7 stáť proti IS-3,T-32,T-34,Tiger II a podobným súperom ,šanca v priamom strete je tak 5% že ho dostanete.Mám sním teraz 53.15% pred verziou 8.7 to bolo 56%(asi špatná konštalacia hviezd :trollface: WG),slušný tank na pobavenie,sem tam dokáže zaskočiť aj VIII tier pokiaľ je to neskusený hráč,tank není do útoku!!! a není ani do obrany!!! idealná strelba je 150 maž 250 m.osobne,,,NEDOPORUČUJEM VÁM HO KUPOVAŤ,,,  :ohmy:  :amazed:  :sad:

PierHelvet #25 Posted 20 September 2013 - 10:14 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 8809 battles
  • 496
Pokud hraju za premiovy tank tak urcite do nej nebudu ladovat benzin nebo cokoladu(pokud teda nehraji vylozene pro zabavu)WR neni dulezite ikdyz mam s nim 60%. Dulezitejsi je WN7 tanku ne? Ja jsem na nem vozil nabijak 10% k zamereni(zameruje docela dlouho) a bud bino nebo skl.optiku. Neni spatny ale daleko lepsi prem.tank je PzV/M10Zabavnejsi a vic vydela a o to vetsinou jde.

Edited by PierHelvet, 20 September 2013 - 10:15 PM.

nokia700 #26 Posted 21 September 2013 - 02:16 PM

Lance-corporal

• Player
  • 21062 battles
  • 50
Zabudol som napísať,tá zahradka čo ma na bokoch tento tank nezastavý žiadnú municiu,je to len okrasa...reklamný trik Wargamingu aby to hlupáci kupili,ako aj já... všetko čo naňu fláknú prejde... :harp:

minduton #27 Posted 22 September 2013 - 09:55 PM

Major

• Player
  • 26757 battles
  • 2,639

View PostPierHelvet, on 20 September 2013 - 10:14 PM, said:

Pokud hraju za premiovy tank tak urcite do nej nebudu ladovat benzin nebo cokoladu(pokud teda nehraji vylozene pro zabavu)WR neni dulezite ikdyz mam s nim 60%. Dulezitejsi je WN7 tanku ne? Ja jsem na nem vozil nabijak 10% k zamereni(zameruje docela dlouho) a bud bino nebo skl.optiku. Neni spatny ale daleko lepsi prem.tank je PzV/M10Zabavnejsi a vic vydela a o to vetsinou jde.

O Panther/M10 jsem přemýšlel, ale je to 2x dražší tank a navíc má stejný dělo a paradoxně podstatně horší dohled než "Šmatlák".

CerVus #28 Posted 23 September 2013 - 07:50 AM

Lieutenant

• Beta Tester
  • 22943 battles
  • 1,543

View Postminduton, on 22 September 2013 - 09:55 PM, said:

O Panther/M10 jsem přemýšlel, ale je to 2x dražší tank a navíc má stejný dělo a paradoxně podstatně horší dohled než "Šmatlák".
Jenže to dělo je namontované na mnohem lepším podvozku, ve věži s mnohem větší depresí a skoro stejným MM tzn mnohem vyšší příjmy a celková zábavnost hraní.

glock17 #29 Posted 23 September 2013 - 06:57 PM

Captain

• Player
  • 39412 battles
  • 2,065
  • [PRASE] PRASE
Tak jak? Koupit nebo ne? Stojí 50% sleva za koupi?

CerVus #30 Posted 23 September 2013 - 08:19 PM

Lieutenant

• Beta Tester
  • 22943 battles
  • 1,543
věř mi a kup panthera m10. Jestli i přes slevu pro tebe stojí moc je lepší t-25.

glock17 #31 Posted 23 September 2013 - 08:54 PM

Captain

• Player
  • 39412 battles
  • 2,065
  • [PRASE] PRASE

View PostCerVus, on 23 September 2013 - 08:19 PM, said:

věř mi a kup panthera m10. Jestli i přes slevu pro tebe stojí moc je lepší t-25.
Dyť mu nezvedli RoF jako Pantherovi (nebo VK 30.01 M) s dlouhou 7,5cm KwK L/70... ale sundali DMG ze 165 na 135, ne? To bude pěkný šrot.
EDIT: DMG se sundaval 7,5cm Konisch, sorry za omyl.

Edited by glock17, 23 September 2013 - 08:55 PM.

ppali #32 Posted 26 September 2013 - 11:08 AM

Private

• Player
  • 264 battles
  • 2
souhlasím z ...nokia700... je to lama za ečka!!! :ohmy:

JacquesCZ #33 Posted 26 September 2013 - 01:01 PM

Private

• Player
  • 16422 battles
  • 2
Já mám naopak "šmatláka" velmi oblíbeného..., je to prostě čistokrevný sniper (stejně jako panter), dělo střílí rychle a přesně (ale má malou damage) - je to takový kulomet..., pokud se povede MM, dá se s ním dobře zahrát a vydělat. Pro mě rozhodně lepší než T-25... Moduly: ventilace, nabiják, bino, posádka skilly na snipování (zvětšení dohledu)

Danca #34 Posted 26 September 2013 - 01:28 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 34042 battles
  • 325
  • [HUGO] HUGO
Za 50% je PZ dobrej ... ale nemám srovnání ani s T-25 ani s Pantherem M10... Pz se na svém tieru neztratí - jako sniper, nejlépe hull-down nebo z dálky, kredity vydělává dobře a nemá žádnou větší chybu, která by člověka moc štvala (no-možná pomalej do kopců a pomalejší obecně-ale dojedete kam potřebujete vždycky a jako sniper nepotřebujete "trhat asfalt")...
Jako ruku na srdce-pokud člověk prosedí x hodin u takové hry - tak si občas může dovolit něco zainvestovat - např místo 1 večera v hospodě, chci říct-např. T25 za polovic je tak levná,že si ji klidně může většina lidí dovolit koupit klidně navíc...+nějakou tu tier VI k tomu...

Já svoje premiáky hraju spíš pro kredity a zábavu, posádky z jiných vozidel tam  moc neškolím-čili spíš tam nechávam posádku specializovanou přímo na ten typ tanku- chci říct,že ta posádka dělá taky dost-když tam dáte nějaký zelený "jelita" s 50% určený na výcvik,tak samozřejmě jakýkoli tank tolik "nezáří" - to je taky dobré si uvědomit...

Ještě mám mezi tier VI prem. tanky D.Maxe a Su 100 Y (vše když byli buď za 50% nebo v nějakém "balíčku") - ty jsou taky v pohodě... Potenciálně nejvíc jde asi vydělat se SU 100 Y - když se hraje opatrně, uděláte velký dmg za bitvu a umí některé tanky i na jednu ránu.

PierHelvet #35 Posted 26 September 2013 - 06:46 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 8809 battles
  • 496

View Postminduton, on 22 September 2013 - 09:55 PM, said:

To sice ano ale ma omezeny MM na max 8tier. Pohyblivost je solidni rychle otaceni veze, celkem presne  za jizdy a opravdu je to kulomet. Ramovat jde stredaky a lehke tanky taky pekne 1300hpček je taky dost. Jeste dodam ze ho kazdy podcenuje takze si vas nekdy moc nevsimaji a vy jim davate jednu za druhou. Popravde si myslim ze dava prumerne vetsi dmg na ranu jak 135. Rekl bych ze kolem 150 to bude. Ale tank na kemp neb cekan v kerick to neni...cammo bude asi hodne zle a dohled taky zadna slava. Nicmene je to rozhodne lepsi volba jak Pz4S. Zabavny  a vic vydela.

Kaspery #36 Posted 28 September 2013 - 11:00 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 15743 battles
  • 324
Pro vsechny co to valeli se starou PzIV je tento tank jak delany. Jen pro legraci prvni bitva 44k cisteho a druha 77k, treti 79k. Neskutecna masina na prachy...

Edited by Kaspery, 29 September 2013 - 04:33 PM.

RemmyII #37 Posted 02 October 2013 - 09:47 AM

Lieutenant

• Player
  • 15473 battles
  • 1,897

View Postnokia700, on 21 September 2013 - 02:16 PM, said:

Zabudol som napísať,tá zahradka čo ma na bokoch tento tank nezastavý žiadnú municiu,je to len okrasa...reklamný trik Wargamingu aby to hlupáci kupili,ako aj já... všetko čo naňu fláknú prejde... :harp:
Je to pletivo. Základní funkce je ochrana proti explozím. Tzn. pokud se arty trefí vedle Tebe, můžeš se jí chechtat. Při správném naúhlení dokáže odpálit a polknout i část dmg z houfnic na normálních tancích. Párkrát jsem díky pohotovému otočení přežil i pecku od prasodělné KV-2. Pak byla chudák ona, utopena v mých granátech... :justwait:

Godzilla1 #38 Posted 02 October 2013 - 10:03 AM

Major

• Beta Tester
  • 48171 battles
  • 2,572
  • [WTBT] WTBT
nevedel sem ze je to tak znat te schurzen na boku, fakt to odstini tolik ten vybuch z kv2?

RemmyII #39 Posted 02 October 2013 - 10:43 AM

Lieutenant

• Player
  • 15473 battles
  • 1,897

View PostGodzilla1, on 02 October 2013 - 10:03 AM, said:

nevedel sem ze je to tak znat te schurzen na boku, fakt to odstini tolik ten vybuch z kv2?
Jen pod úhlem. Tak 40°+, řekl bych.
Samozřejmě za předpokladu, že maníka nenapadne vzít Tě na čelo...
Ještě dodám, že díky věži jsem s ním nabral Ocelovku a Sparťana - hulldown funguje na výbornou. Jednou mě dinlga i E-75. Nevím, čím po mě střílel, ale dingnul.

Edited by RemmyII, 02 October 2013 - 12:21 PM.

RemmyII #40 Posted 29 October 2013 - 11:22 AM

Lieutenant

• Player
  • 15473 battles
  • 1,897
Nedá mi to...ale jako obhajoba tohohle tanku je to dobrý.
http://wotreplays.com/site/403595#team

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users