Jump to content

Pz.Kpfw. V Panther

umístění munice

• Please log in to reply
426 replies to this topic

gadds #21 Posted 25 August 2013 - 08:14 PM

Lieutenant Сolonel

• Clan Diplomat
  • 30192 battles
  • 3,199
  • [SVINE] SVINE

View Posttalisjebuh, on 25 August 2013 - 02:04 PM, said:

Zdaleka nejhorší VII co vůbec byl WG dosazen do WoT ale je to obrovská škoda, dříve chlouba Německa, teď místo nějáké pocty je to velký vrak
Panther je bohužel čistokrevný sniper, který se na žádnou jinou roli nehodí..
V soubojích 1vs1 je dost v problémech a v patchi 8.8 dostane ještě tuplem přes prsty, pokud jde o mobilitu.
Pokud ale zapomeneš na to, že je to (IMHO) nejlepší střední tank války a velká legenda (ve WoT slouží spíš jako prostředek léčení komplexů pánů z východu), ale přijmeš ho takového, jaký je, dají se s ním zahrát moc pěkné bitvy. Všechno ale hezky z krytu a žádné pokusy o dobrodružství.
Ideálně doporučuji zkouknout:
http://www.youtube.c...h?v=1GrTqxtsquc

talisjebuh #22 Posted 26 August 2013 - 12:38 PM

Lance-corporal

• Player
  • 25874 battles
  • 69
  • [BIVOJ] BIVOJ

View Postgadds, on 25 August 2013 - 08:14 PM, said:

Panther je bohužel čistokrevný sniper, který se na žádnou jinou roli nehodí..
V soubojích 1vs1 je dost v problémech a v patchi 8.8 dostane ještě tuplem přes prsty, pokud jde o mobilitu.
Pokud ale zapomeneš na to, že je to (IMHO) nejlepší střední tank války a velká legenda (ve WoT slouží spíš jako prostředek léčení komplexů pánů z východu), ale přijmeš ho takového, jaký je, dají se s ním zahrát moc pěkné bitvy. Všechno ale hezky z krytu a žádné pokusy o dobrodružství.
Ideálně doporučuji zkouknout:
http://www.youtube.c...h?v=1GrTqxtsquc
Já vím jak za něj hrát, výsledky mám více než nadprůměrné ale když to porovnám se všema VII tak je to prostě špatný..

talisjebuh #23 Posted 26 August 2013 - 12:41 PM

Lance-corporal

• Player
  • 25874 battles
  • 69
  • [BIVOJ] BIVOJ

View Postdaliborjanda, on 25 August 2013 - 07:39 PM, said:

Sory ale máš s nim odježděno 62 bitev zatímco nejvíc jezdíš KV-S a podobné drtikoly.   Jo jasný, tenhle tank je něco naprosto jinýho ale to ještě neznamená že je špatnej.
Jezdím i s jeho bráchou M10/Panter. On začátku jsem měl pantera v topu, takže mě tady nepřesvěčuj o tom, co je dobré a co ne. S porovnáním VII jak už jsem napsal je prostě totálně pozadu. Dá se s ním zahrát slušně, ale bohužel to není to pravé ořechové. A zapoměl jem doplnit že je více než nudný :-)
PS.: Nejezdím už dlouho kv1s, jezdím většinu VII medek a tak vím, o čem mluvím.

phoenix_sk #24 Posted 11 September 2013 - 01:34 PM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 40262 battles
  • 791
  • [PRASE] PRASE
v patchi 0.8.8 dostala stockova veza moznost montaze dela 75L100
myslite ze ma zmysel obetovat 10m dohladu a 0.6 rpm za mantlet pokryvajuci takmer cely predok veze? mozno by sa potom panther dal o cosi lepsie vyuzit ako hull-down tank
je to len napad, pokojne ho zadupte do zeme

Godzilla1 #25 Posted 11 September 2013 - 01:40 PM

Major

• Beta Tester
  • 48005 battles
  • 2,572
  • [WTBT] WTBT
to je asi o vyzkouseni treba u indiana je to na hrane vez moc nevydrzi ale deprese dela je na to dobra, panther mozna bude mit trosku tvrdsi vez ale zase enma depresi dela na nejaky extra hulldown

Blondakus #26 Posted 17 September 2013 - 07:01 PM

Private

• Player
  • 8818 battles
  • 15
Panthera jsem kupoval s velkým očekáváním. Po 150 bitvách s VK 30.01 H jsem ho konečně vyzkoumal a ihned za něj utratil naskrblené penízky. Ze začátku to bylo mučení, mučení a zase mučení. Prvotní dělo bez průbojnosti, bez poškození, k tomu se přidalo slabé pancéřování vozidla samotného a byla z toho fraška všech frašek za toho půl roku, co WOT hraju. Se sedmičkovým dělem s menší průbojností, ale dvojnásobným DMG přišlo mírné zlepšení a konečně mě to s touto šelmou začalo aspoň trošku bavit. Nyní mám to nejlepší dělo a musím říct, že je to paráda. Odhalil jsem postavení, které mi zajišťuje, že se většina střel ode mě odrazí a já si s tou "jehličkou", která Pantíkovi trčí z věže, můžu dělat prakticky, co chci. Nemůžu si stěžovat. Ovšem do Panthera II už nepůjdu, pro mě je jasnou volbou KIngTiger :)

th0mas300 #27 Posted 18 September 2013 - 01:28 PM

Corporal

• Player
  • 18035 battles
  • 120
  • [UC0RN] UC0RN
Chtělo by to vyšší alfa damage u 75/100 alespoň 180 a klidně snížit ROF o ránu, možná o dvě. Potom by z toho byl skvělý tank, jak si zaslouží. Přeci je to Legenda!!!

Edited by th0mas300, 18 September 2013 - 01:30 PM.

Maulkorb #28 Posted 18 September 2013 - 04:26 PM

Private

• Player
  • 27777 battles
  • 37
  • [P-M-S] P-M-S
Na tento tank jsem se hodně těšil, ale namísto spokojenosti přišlo bohužel zklamání. Z nějakého důvodu mě s tímto tankem hází do bitev převážně s tanky VIII. a IX. úrovně, zřejmě abych si zkušenosti i kredity za bitvu opravdu zasloužil. Zatím jsem bohužel nepřišel na to, jakou strategií s tímto tankem bojovat, ale to třeba časem ještě přijde. Zatím je to tak, že cca po třech obdržených zásazích odcházím do věčných lovišť. Se základním 76ti mm dělem tak maximálně odstraňuju nátěr nepřátelským tankům což moc zábavné není. Možná po nasazení toho "TOP" děla v délce telegrafního sloupu budu vzbuzovat s tímto tankem větší respekt. Zatím se mi bohužel zdá, že tato legenda II.SV a obávaný tank je v této hře značně podhodnocen. Prostě je to spíš takové panteří kotě na hraní co neublíží. Obávaný, v této hře ale nejspíš není.

Hiffson #29 Posted 18 September 2013 - 05:38 PM

Warrant Officer

• Player
  • 15697 battles
  • 879

View PostMaulkorb, on 18 September 2013 - 04:26 PM, said:

Na tento tank jsem se hodně těšil, ale namísto spokojenosti přišlo bohužel zklamání. Z nějakého důvodu mě s tímto tankem hází do bitev převážně s tanky VIII. a IX. úrovně, zřejmě abych si zkušenosti i kredity za bitvu opravdu zasloužil. Zatím jsem bohužel nepřišel na to, jakou strategií s tímto tankem bojovat, ale to třeba časem ještě přijde. Zatím je to tak, že cca po třech obdržených zásazích odcházím do věčných lovišť. Se základním 76ti mm dělem tak maximálně odstraňuju nátěr nepřátelským tankům což moc zábavné není. Možná po nasazení toho "TOP" děla v délce telegrafního sloupu budu vzbuzovat s tímto tankem větší respekt. Zatím se mi bohužel zdá, že tato legenda II.SV a obávaný tank je v této hře značně podhodnocen. Prostě je to spíš takové panteří kotě na hraní co neublíží. Obávaný, v této hře ale nejspíš není.

Prodej to a kup si VK3002M na tieru 6. Panther nebyl obávaný tank v boji s poválečnými prototypy a tanky z padesátých let.

Maulkorb #30 Posted 18 September 2013 - 07:03 PM

Private

• Player
  • 27777 battles
  • 37
  • [P-M-S] P-M-S

View PostHiffson, on 18 September 2013 - 05:38 PM, said:

Prodej to a kup si VK3002M na tieru 6. Panther nebyl obávaný tank v boji s poválečnými prototypy a tanky z padesátých let.
Dík za reakci. Prodávat ho nehodlám už jen z nostalgie (tímto podotýkám, že nejsem žádný nácek či neonácek). Ale na tom VéKáčku co mi doporučuješ zřejmě brzy začnu pracovat, protože už jsem se s ním párkrát setkal a docela se mi líbil.
Jinak Panther jsem označil jako obávaný tank v době kdy byl nasazen. Těžko ho asi srovnávat s tanky, které byly vyvíjeny ke konci války jako protiváha k němu nebo jako tanky které by ho překonaly. To samozřejmě nejde.

gadds #31 Posted 18 September 2013 - 08:22 PM

Lieutenant Сolonel

• Clan Diplomat
  • 30192 battles
  • 3,199
  • [SVINE] SVINE
Jj, s L70 je potřeba hodně hlídat pod jakým úhlem a kam střílet. L100 je díky penetraci dost blbuvzdorný dělo.
S Pantherem se dá hrát jedině sniper, ale po patchi 8.8 získal zlepšenou depresi děla a lepší RoF, což mu pomohlo v tom, že se nemusí tak moc schovávat a při střelbě přes kopec se se skloněným dělem může trochu spolehnout i na přední pancíř. Obecně ale je potřeba hrát z druhé vlny a mít velký cit pro pravidla spottingu ve hře.

Hiffson #32 Posted 18 September 2013 - 08:56 PM

Warrant Officer

• Player
  • 15697 battles
  • 879

View PostMaulkorb, on 18 September 2013 - 07:03 PM, said:

Dík za reakci. Prodávat ho nehodlám už jen z nostalgie (tímto podotýkám, že nejsem žádný nácek či neonácek). Ale na tom VéKáčku co mi doporučuješ zřejmě brzy začnu pracovat, protože už jsem se s ním párkrát setkal a docela se mi líbil.
Jinak Panther jsem označil jako obávaný tank v době kdy byl nasazen. Těžko ho asi srovnávat s tanky, které byly vyvíjeny ke konci války jako protiváha k němu nebo jako tanky které by ho překonaly. To samozřejmě nejde.

Však VK3002M je v topu první verze Panthera s výborným MM. Panther na sedmičce je poslední verze Panthera s absolutně zpraseným MM. S tím VK můžeš nastřílet to co celý tým dohromady. A ubírat tier 9 tanku po 7% to je opravdu trapas. S Pantherem jsem nahrál asi 700 bitev a po padesáti s VK jsem ho s klidným svědomím prodal. Pokud WG VK trochu upraví (hlavně vizuálně, nářadí a  takové blbiny tam chybí) tak může Panthera na 7 klidně zrušit. A přesunout tam Panthera II protože toho bude ted hrát už asi jen blázen  :trollface:

Maulkorb #33 Posted 19 September 2013 - 01:04 PM

Private

• Player
  • 27777 battles
  • 37
  • [P-M-S] P-M-S

View PostHiffson, on 18 September 2013 - 08:56 PM, said:

Však VK3002M je v topu první verze Panthera s výborným MM. Panther na sedmičce je poslední verze Panthera s absolutně zpraseným MM. S tím VK můžeš nastřílet to co celý tým dohromady. A ubírat tier 9 tanku po 7% to je opravdu trapas. S Pantherem jsem nahrál asi 700 bitev a po padesáti s VK jsem ho s klidným svědomím prodal. Pokud WG VK trochu upraví (hlavně vizuálně, nářadí a  takové blbiny tam chybí) tak může Panthera na 7 klidně zrušit. A přesunout tam Panthera II protože toho bude ted hrát už asi jen blázen  :trollface:
Já si stejně myslím, že ten Panther je v VII. tieru trochu znevýhodněn. Podle skutečnosti jsou jeho soupeři, ať už z USA nebo SSSR větve hlavně v VI. tieru. Ale možná že by v té úrovni dost převyšoval, tak ho šouply o paro výš. Alespoň, že to trochu vykompenovali tím VK30.02M, který si hodlám pořídit. Budu mít tak zase obsazený VI. tier, protože VK30.01H mi moc nevyhovoval a bral jsem ho jen jako přechod na Panthera. No a VK36.01H mi stojí v garáži bez posádky, protože ohlasy co na něj tady na fóru čtu, že je po přechodu na patch 8.8 je to "bída tank", mě trochu zvyklávají tento tank znovu mobilizovat.
Já jen doufám, že než se k tomu doporučovanému VK30.02M dostanu, tak WG nevytvoří další patch, ve kterém ohoblují i tento tank. :sceptic:

Sabra16 #34 Posted 20 September 2013 - 08:26 PM

Lance-corporal

• Player
  • 11730 battles
  • 94
Tak jsem se taky nechal zlákat tou líbeznou penetrací, abych zjistil, že to je více méně ztracenej čas. Hold neznám ty správný křovíčka, že kterejch bych nespatřen likvidoval vše červené. Dělo je super, taky si zastřílím, ale jinak jsem celkem neškodnej díky dmg. Neumím tuhle "šelmu" schovávat, proto už mi brní palice z hlášky pásy, pásy, pásy...... Mohu potvrdit, co již bylo zmíněno výše - dělo probije skoro všechno, moc neublíží, je to papírák, lze prostřelit šutrem. Do čet asi dobrý, jinak fun factor: zero.....

_Harry_Callahan_ #35 Posted 21 September 2013 - 01:17 AM

Private

• Player
  • 7624 battles
  • 37
  • [11CSB] 11CSB
Tak mi tady úspěšně kazíte můj záměr opět naškudlit a Panťáka koupit... Když jsem ho jel posledně, tak mě moc bavil, mám s ním nejvíc zničených vozidel v bitvě(tuším 9) a dost mě bavil, pak jsem z něj přeskočil na TDčka a zakempil na JP1 a nyní JP2, vzhledem ke sniperskému způsobu hraní mi vyhovují obdobně... NIcméně stejně mě NEODRADÍTE a já si ho zase koupím... :child:

gadds #36 Posted 21 September 2013 - 07:06 AM

Lieutenant Сolonel

• Clan Diplomat
  • 30192 battles
  • 3,199
  • [SVINE] SVINE
Já ho po patchi koupil zpět taky a hlásím prozatím absolutní spokojenost.
Buff RoF příjemný, deprese otevírá nové možnosti, protože se dá konečně pracovat i s terénem. Trochu jsem hru s ním zagresivnil, ale to podle mapy. Je to stále support-tank, ale dobrá čísla se s ním dají udělat jen když aktivně hledám a měním místo a způsob supportu.
Nejvíc mě limituje nízká alfa. Při samotném udělování poškození ani ne - vyhovuje mi, že po první ráně se každý jen pousměje, ale když zjistí jak rychle dostal druhou, tak mu úsměv poněkud ztuhne.. Velmi mě to ale limituje při detracku, na který mi u T7-9 nestačí jedna rána, někdy ani dvě. A to je fakt problém.
Na druhou stranu, ten pocit, když si zastavíte Tortoise a utýráte ho tou svojí špejlí, hmmmmm....xD
Panther jak teď je mě každopádně baví a v garáži určitě zůstane.

gadds #37 Posted 24 September 2013 - 07:32 PM

Lieutenant Сolonel

• Clan Diplomat
  • 30192 battles
  • 3,199
  • [SVINE] SVINE
Doplňuju poznatky z hraní Panthera po patchi 8.8:
1. Množí se mi s ním bitvy, kdy mám vysoké rozdané DMG, často padá i "spojenec", ale mám 0-1 killů...
2. Buffnutá L/100 je jako stvořená k využívání té nové funkce, že pro kontinuální střelbu stačí držet tlačítko myši... a ten kulomet stíhá v pohodě i doměřovat!! Včera chudák IS na louce neměl kam zajet, tak dostal 11 zásahů v řadě aniž věděl odkud, a šel do garáže - musel se cítit hodně komfortně... :trollface:
EDIT:
Tak po dvou týdnech s Panťákem musím přiznat, že ten rebalanc se setsakra povedl!! Dost jsem si i tady poplakal, jak je Panther taková popelka na tieru 7, ale teď je z něj opravdu nebezpečné medko a to mám na mysli opravdu MEDKO, né snipera. Ostřelovač je to samozřejmě stále skvělý, ale teď si můžu díky depresi najíždět mnohem blíž, když umím trochu pracovat s terénem. A nablízko je z něj teď zabiják - co si pamatuju, tak už mám skalpy IS-8, Tortoise, T95, IS-3 x-krát, T-34 taky x-krát, chudáky Löwe ani nepočítám... teda nevím, jestli je to jen díky tomu, že mám na řidičovi 100% profíka a krále bažin, ale v kombinaci s tou kadencí je teď Panther fakt hodně nebezpečná bestie. Jako top-tier má navíc hodně efektivní pancíř..
Panhter je teď opravdu důstojný reprezentant svojí historické předlohy ve hře. :playing:

Edited by gadds, 29 September 2013 - 09:31 AM.

Ostranski #38 Posted 09 October 2013 - 02:07 PM

Sergeant

• Player
  • 10704 battles
  • 249
  • [-JOK-] -JOK-
Souhlasím. Hrozně mě teď baví.:)

Godzilla1 #39 Posted 09 October 2013 - 02:10 PM

Major

• Beta Tester
  • 48005 battles
  • 2,572
  • [WTBT] WTBT
kuci vy me delate chute uz je to dlooouho co jsem panthera 1 odjezdil myslite ze to stoji za to vic nez VK30.02M?

gadds #40 Posted 09 October 2013 - 03:43 PM

Lieutenant Сolonel

• Clan Diplomat
  • 30192 battles
  • 3,199
  • [SVINE] SVINE

View PostGodzilla1, on 09 October 2013 - 02:10 PM, said:

kuci vy me delate chute uz je to dlooouho co jsem panthera 1 odjezdil myslite ze to stoji za to vic nez VK30.02M?
Zkus ho na testu, abys měl jistotu, ale podle mě neprohloupíš.:-)
Akorát se musíš psychicky připravit na tento typ bitev... http://imageshack.us/f/41/mlvz.jpg/

Edited by gadds, 09 October 2013 - 08:21 PM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users