Jump to content

Indien-Panzer

• Please log in to reply
237 replies to this topic

PorterRockwell #1 Posted 26 May 2013 - 03:02 PM

Lieutenant General

• Player
  • 19310 battles
  • 7,059
Německý střední tank osmé úrovně.

Informace o vozidle na WoT Wiki
Informace o vozidle na WoT Tankopedii

Podrobné návody a recenze na vozidlo od zkušených hráčů:

Máte s tímto vozidlem 200+ bitev a win ratio 53%+?  Pomozte nám a ostatním hráčům, sepište k němu návod!

Sasa159 #2 Posted 09 June 2013 - 09:43 AM

Private

• Player
  • 16891 battles
  • 33
Zdravim, jak jsem psal do některýho z vláken o PII, Indien mi přijde jako mnohem lepší tank. Snipit s ním můžeš líp právě kvůli sklonu děla a menší viditelnosti (i když hodnoty camo bonusu pro tenhle tank snad zatim nikde nejsou..?) Pro jeho lepší pohyblivost ho daleko častějš využívám i k soubojům na blízko. Oproti tobě ho mám ale už v topu s 2 skillovou posádkou. Velitel: 6. smysl + Profesor.  Střelec: Jemné míření +  Primární cíl.  Řidič: Profík + Král bažin. Nabíječ: Opravy + Zoufalství. Výbava: Bino (1/4 dohledu je myslím hodně znát) + Stabilizátor + Vylepšenej pohon ( aby se zredukovala ta doba zaměřování, top dělo je před doměřením hodně nepřesný). Obecně záleží hodně na MM, když jsem mezi 9 a 10, víceméně alespoň na začátku dělám jen podporu z dáli, po pročištení pole vyjíždím pomáhat i na blízko. Mezi 8 skoro podobně (přeci jen že by to nějak zázračně dingalo šlupky z IS3 třeba, to ne). Pokud jsme top tier, můžu si dovolit od začátku hrát celkem agresivně, ale pořád neni úplně dobrej nápad jen  tak se přestřelovat s heavynama, pokud na tebe pořád vidí, od toho pancíře jsem čekal víc. Druhá věc, kterou nedělám, je, že bych najel k nějakýmu tanku a snažil se ho utočit. Na to jsou určitě lepší stroje. Ale opět, záleží na situaci.

Edited by Sasa159, 09 June 2013 - 09:45 AM.

HELLFEAR666 #3 Posted 13 June 2013 - 07:30 AM

Lance-corporal

• Player
  • 45497 battles
  • 92
hral sem ho na test servru 0.8.6 paradni tank ,to 2 delo ma s Tygra a to same delo ma i Panter 2 v topu to znamena ze to 3 delo ma indien pz je  lepsi 9cm  penetrace 212 damage 240 a 8 strel za minutu papirove presnost a cas zamereni je stejny jak na tom 2 delu

da se stim vydelavat 1 naboj stoji 300 stribra , us mi chybi 3000 expu a budu ho mit 8Đ , pak napisu vice ....

HELLFEAR666 #4 Posted 13 June 2013 - 07:50 AM

Lance-corporal

• Player
  • 45497 battles
  • 92

View PostSasa159, on 09 June 2013 - 09:43 AM, said:

Zdravim, jak jsem psal do některýho z vláken o PII, Indien mi přijde jako mnohem lepší tank. Snipit s ním můžeš líp právě kvůli sklonu děla a menší viditelnosti (i když hodnoty camo bonusu pro tenhle tank snad zatim nikde nejsou..?) Pro jeho lepší pohyblivost ho daleko častějš využívám i k soubojům na blízko. Oproti tobě ho mám ale už v topu s 2 skillovou posádkou. Velitel: 6. smysl + Profesor.  Střelec: Jemné míření +  Primární cíl.  Řidič: Profík + Král bažin. Nabíječ: Opravy + Zoufalství. Výbava: Bino (1/4 dohledu je myslím hodně znát) + Stabilizátor + Vylepšenej pohon ( aby se zredukovala ta doba zaměřování, top dělo je před doměřením hodně nepřesný). Obecně záleží hodně na MM, když jsem mezi 9 a 10, víceméně alespoň na začátku dělám jen podporu z dáli, po pročištení pole vyjíždím pomáhat i na blízko. Mezi 8 skoro podobně (přeci jen že by to nějak zázračně dingalo šlupky z IS3 třeba, to ne). Pokud jsme top tier, můžu si dovolit od začátku hrát celkem agresivně, ale pořád neni úplně dobrej nápad jen  tak se přestřelovat s heavynama, pokud na tebe pořád vidí, od toho pancíře jsem čekal víc. Druhá věc, kterou nedělám, je, že bych najel k nějakýmu tanku a snažil se ho utočit. Na to jsou určitě lepší stroje. Ale opět, záleží na situaci.

Najet k nepriteli jde s jednim typem vozidla činske medka ktere maji silny pancir veze us 7 tier ma 170mm pancir veze ,us mam wz-120 ktera ma pancir veze 220 mm .
TAktika - prijet k boku teskemu tanku a jinemu vozidlu ktere nema moc dobry sklon dela a vklidu snim jezdit a ustrilet ho ,oni tu ves neprostreli mam odskouseno aji IS-8 sem tak ustrilel stock delem 8Đ on mne ani 1 neprostreil vez.

I_Livio_0 #5 Posted 18 June 2013 - 04:01 PM

Warrant Officer

• Player
  • 27748 battles
  • 689
  • [PZJE] PZJE

View PostHELLFEAR666, on 13 June 2013 - 07:50 AM, said:

Najet k nepriteli jde s jednim typem vozidla činske medka ktere maji silny pancir veze us 7 tier ma 170mm pancir veze ,us mam wz-120 ktera ma pancir veze 220 mm .
TAktika - prijet k boku teskemu tanku a jinemu vozidlu ktere nema moc dobry sklon dela a vklidu snim jezdit a ustrilet ho ,oni tu ves neprostreli mam odskouseno aji IS-8 sem tak ustrilel stock delem 8Đ on mne ani 1 neprostreil vez.

ty mluvit dobrá ceski suprově se to cte  :sceptic:

sebovicz #6 Posted 18 June 2013 - 11:39 PM

Sergeant

• Player
  • 33967 battles
  • 207
  • [CZMA] CZMA
Já teda ve Wotku žádný VŠI nemám, kde se dají koupit??? :-)

RAKETAK #7 Posted 27 June 2013 - 05:36 PM

Sergeant

• Player
  • 39664 battles
  • 248
Šrot se kterým mám Win 54% :-D

RAKETAK #8 Posted 27 June 2013 - 05:38 PM

Sergeant

• Player
  • 39664 battles
  • 248

View Postgadds, on 09 June 2013 - 07:19 AM, said:

Ahoj kolegové, prosím o radu.
Jak hrajete indiána? Mám na mysli herní styl - sniper, brawler nebo jak?
Mám jen pár bitev a zatím velká spokojenost. Na to, že kromě děla to mám stock, tak překvapivě použitelné.
Měl jsem za to, že pořizuju agresivního brawlera, ale zatím mi to víc přijde jako pokračovatel šestkového VK3001D - nadstandardně mobilní sniper s dobrým camo, slabým, ale dobře klopeným pancířem a parádní depresí..
Možná se to s top motorem a pásy změní, tak se radši ptám zkušenějších, abych věděl, jak směřovat equip a posádku.
Pro použití nablízko IMHO tank limitují mizerná přesnost za pohybu, čas zaměření a obrovské nic za snadno průstřelným mantletem.
Panther 2 byl nablízko rozhodně pouzitelnější - přinejhorším to jistil náraz do enemáka.xD
Vítám každý názor.
Jestli chceš můžem dát nekdy četu ... ale můj styl s ním je dost agresivní ...

sevamo007 #9 Posted 03 July 2013 - 12:49 PM

Private

• Player
  • 30717 battles
  • 35
Hraji s ním cca 50 bitev,není špatný,ale ve své třídě!Jinak je to katastrofa!Docela by mě zajímalo,kde jsou ty slíbené "větší" kredity za skore v bitvě.Oprava tanku stojí kolem 13 tis + použitá munice ,suma sumárum co hra to mínus.Musel bych vydělat kolem 20 tis,aby se mi vyplatilo snažení ve hře,ale pokud vás random strká mezi tier X není moc velká šance na výdělek ani na expování!

Na začátku jsem to trošku očůral,abych mohl používat lepší dělo,koupil jsem vylepšení podvozku,nabíjení a zaměřování ,takže už nejsem v mínusu 12 tis ,ale 5 tis :-)
Jak už tady někdo psal ,ve své třídě souboje s medkama ok,na těžký jako podpora z dálky.Má to slušný kanon na snipování.

Přikládám screen.3 kill ve hře a hodnocení od WoT 00howno!Výdělek cca 1000 !A kdybych měl nějaké to škrábnutí,jsem opět v mínusu.
Pomalu to začíná otravovat  :sad:

Attached Thumbnails

Edited by sevamo007, 04 July 2013 - 01:54 AM.

Marvn23 #10 Posted 04 July 2013 - 03:21 PM

Sergeant

• Player
  • 14070 battles
  • 215
  • [BD_CZ] BD_CZ

View Postsevamo007, on 03 July 2013 - 12:49 PM, said:

Hraji s ním cca 50 bitev,není špatný,ale ve své třídě!Jinak je to katastrofa!Docela by mě zajímalo,kde jsou ty slíbené "větší" kredity za skore v bitvě.Oprava tanku stojí kolem 13 tis + použitá munice ,suma sumárum co hra to mínus.Musel bych vydělat kolem 20 tis,aby se mi vyplatilo snažení ve hře,ale pokud vás random strká mezi tier X není moc velká šance na výdělek ani na expování!

Na začátku jsem to trošku očůral,abych mohl používat lepší dělo,koupil jsem vylepšení podvozku,nabíjení a zaměřování ,takže už nejsem v mínusu 12 tis ,ale 5 tis :-)
Jak už tady někdo psal ,ve své třídě souboje s medkama ok,na těžký jako podpora z dálky.Má to slušný kanon na snipování.

Přikládám screen.3 kill ve hře a hodnocení od WoT 00howno!Výdělek cca 1000 !A kdybych měl nějaké to škrábnutí,jsem opět v mínusu.
Pomalu to začíná otravovat  :sad:

po 8k bitvach bys uz moh vedet, ze kredity jsou za poskozeni a ne za killy. stejne jako, ze T8 medka nejsou moneymakeri,...

sevamo007 #11 Posted 04 July 2013 - 09:26 PM

Private

• Player
  • 30717 battles
  • 35
No to je mi jasný,není mi jasný naslibované odměňování  :blinky:

martouf #12 Posted 07 July 2013 - 02:36 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 47525 battles
  • 1,267
  • [FD_CZ] FD_CZ
Tento tank je těžký na hraní. Na střeďáka je pomalý. Nemá co nabídnout soupeři,aby střela dinkla. Matlet nepohlcuje střely a tank to dostává za plný HP. Penetrace 212mm je hodně nadsazená. Zaměřování je uboze pomalé. To už rychleji zaměřují i těžký tanky. Je to těžce vydělávající tank,ale jde to s ním. Pokud by matlet dinkal nebo pohlcoval střely byl by to pěkný sniper. Na druhou stranu je to tank ,který umí potrápit i IS3. Bohužel přesnost je katastrofální i po patchy.CAMO také žádné i když má posádka camo perk,je viditělný na obrovskou vdálenost. Mířím na přední šíp IS3 a dostane to nad kanón(střelba cca na 100m). Poslední hra /prohra,tank zničený)  18.4k hrubého - 5.3 čistého.

Edited by martouf, 07 July 2013 - 02:43 PM.

dtham #13 Posted 07 July 2013 - 03:41 PM

Captain

• Player
  • 35618 battles
  • 2,131
  • [_200_] _200_

View Postmartouf, on 07 July 2013 - 02:36 PM, said:

Tento tank je těžký na hraní. Na střeďáka je pomalý. Nemá co nabídnout soupeři,aby střela dinkla. Matlet nepohlcuje střely a tank to dostává za plný HP. Penetrace 212mm je hodně nadsazená. Zaměřování je uboze pomalé. To už rychleji zaměřují i těžký tanky. Je to těžce vydělávající tank,ale jde to s ním. Pokud by matlet dinkal nebo pohlcoval střely byl by to pěkný sniper. Na druhou stranu je to tank ,který umí potrápit i IS3. Bohužel přesnost je katastrofální i po patchy.CAMO také žádné i když má posádka camo perk,je viditělný na obrovskou vdálenost. Mířím na přední šíp IS3 a dostane to nad kanón(střelba cca na 100m). Poslední hra /prohra,tank zničený)  18.4k hrubého - 5.3 čistého.

Jaký dostává za plný HP? Udělená dmg je absolutně nezávislá na tloušťce pancíře v místě penetrace.

Jinak ano, Indien je těžký na hraní, je to jako Centurion nebo pomalejší Patton, ani mně to moc nejde. I když je to asi tím, že teď grindím T-54 a to je úplně jinej styl hry.

RemmyII #14 Posted 23 August 2013 - 08:26 AM

Lieutenant

• Player
  • 15473 battles
  • 1,897
Pokud už máte vyzkoumanou Tigeří 8.8 KwK43 L/71, řekněte si, že tank stojí 2.620.000 kreditů a vezměte mu rovnou to vylepšení podvozku. Vrátí vám to.
Já měl tu smůlu, že jsem nic takového neměl.
Začátky byly útrpné. Penetrace 132 mezi IX a X tanky je vyloženě směšná. A tak jsem pochopil, proč je indián indiánem - plížení, plížení, plížení, skrývání, zákeřná střelba ze zálohy, skrývání...a tak dále.
12,5 koně na tunu je na střední tank ubohých (podobný výkon jako například KV-5).
S druhou 8.8 se ale mávnutím kouzelného proutku změní.
Jedna z posledních bitev, která mi přihrála druhý motor (ten s tankem taky udělá hodně) byla za nějakých 1.900 XP. Odnesl to JgPanther, 2xIS-3 (hra o nervy při přestřelování zpoza vlny), načatá KV-5 (z boku na 300 metrů s přehledem grácií), T28 Prototype a AMX 13 75 jsem poškodil. Celkem přes 4.000 dmg.
Zásadní je stát čelem. Na pancíř věže nespoléhejte, spíš na neuvěřitelně nakloněné tělo, které dost odráží.
Pořád je spíš o snipení a bojích na střední a delší vzdálenosti, zákeřnostech a hledání mezer ve formacích, kam se může potichu vsunout. Jen pozor na nízkou alfu.

dtham #15 Posted 23 August 2013 - 01:57 PM

Captain

• Player
  • 35618 battles
  • 2,131
  • [_200_] _200_
Já jsem rád, že jsem se ho zbavil... Nuda, šeď, a ještě jednou nuda...

TomasOneil #16 Posted 24 August 2013 - 09:34 AM

Second Lieutenant

• Veteran
  • 10387 battles
  • 1,398
  • [SUP] SUP
Tak "Ace tanker" až po 190 bitvách. Bylo potřeba dát 1400xp, 5-6000 dmg (bez premium).
Brzy Indiena prodám, už jen 20k XP a líto mi to nebude. Není to špatný tank, ale zábavný mi taky moc nepřijde.
Leopard PT styl hraní mi bude sedět určitě víc. Hlavně kvůli pohyblivosti. Indien moc pohyblivý není. Třeba FCM 50t mě všude předhání (klas. jako těžký tank).
Kanón je podle parametrů super, ale je hodně náladový (i po tom patchi s vylepšením random přesnosti). Některé bitvy trefuje vše, jindy nic.
Jinak používám stabilizátor, rammer, optiku.

Edited by TomasOneil, 24 August 2013 - 09:35 AM.

martouf #17 Posted 25 August 2013 - 09:31 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 47525 battles
  • 1,267
  • [FD_CZ] FD_CZ
Dal  jsem tam výbavu co má napsanou  "TomasOneil"
Asi je to blbost,ale co jsem sundal pohon děla,tak se kanón stal nějak přesnější. Dokonce nemusím ani doměřit a střela letí do cíle a to na slušnou vzdálenost cca 350m.  Okamžitě se stal hratelným. Např. střelba do TD AMX C48 který má hitpoint tu zadní věžičku a já se na velkou vzdálenost do ní 2x ze 3 střel trefil. Buď jsem s tímto tankem měl hodně proher,že už mi musí hra pomoct nebo pohon děla nějak rušil přesnost střel. Ta přesnost trvá od doby co jsem pohon sundal a to je asi tak 15 her.  Dokonce i za jízdy se dobře trefuje a to nemám na posádce žádný perk na zlepšení přesnosti. Pár her zpátky jsem v jedné hře ustřílel smečku 3x T59 a 2 jsem dokonce zapálil.(trošku nadávali). Ve výsledné tabulce ,krásný 3x T59 zničeno krásný pohled a hlavně jsem do nich střílel čelně a vše prošlo,to mne hodně udivilo. Dokud jsem tam měl pohon,tak jsem za boha netrefil ani cíl co stál kousek ode mne.

Edited by martouf, 25 August 2013 - 09:37 PM.

daliborjanda #18 Posted 29 August 2013 - 07:35 PM

Warrant Officer

• Player
  • 44095 battles
  • 761

View PostTomasOneil, on 24 August 2013 - 09:34 AM, said:

Tak "Ace tanker" až po 190 bitvách. Bylo potřeba dát 1400xp, 5-6000 dmg (bez premium).
Brzy Indiena prodám, už jen 20k XP a líto mi to nebude. Není to špatný tank, ale zábavný mi taky moc nepřijde.
Leopard PT styl hraní mi bude sedět určitě víc. Hlavně kvůli pohyblivosti. Indien moc pohyblivý není. Třeba FCM 50t mě všude předhání (klas. jako těžký tank).
Kanón je podle parametrů super, ale je hodně náladový (i po tom patchi s vylepšením random přesnosti). Některé bitvy trefuje vše, jindy nic.
Jinak používám stabilizátor, rammer, optiku.

Tak Ace tanker bude s tihle tankem asi hodně těžko dosažitelný.  Což mě dost děsí protože zatim ho mám se vším v horní části mojí tabulky.  Dokonce nemám ani "1"  :mellow:     6000DMG za bitvu ?   Jak to mám proboha nastřílet ?  6000/240=25 čistejch průstřelů.  O tom se mi fakt ani nesní protože snipením zezadu nic nenastřílíš (dělo je nepřesný a zaměřuje milion let,  pokud si občas couvneš tak máš zaměřovač přes půl monitoru)   Pokud hraješ agresivnějc tak zase brzo chcípneš, protože jednoduše nicmoc neodrazíš.  Papírově by ten krásně skloněnej pancíř měl dingat jak o závod ale realita je někde jinde.
Jo a Panterem2 to mám podobně, celkově jsou pro mě tyhle dvě německý medka 8T docelazklamání.

RemmyII #19 Posted 30 August 2013 - 09:06 AM

Lieutenant

• Player
  • 15473 battles
  • 1,897

View Postdaliborjanda, on 29 August 2013 - 07:35 PM, said:

Tak Ace tanker bude s tihle tankem asi hodně těžko dosažitelný.  Což mě dost děsí protože zatim ho mám se vším v horní části mojí tabulky.  Dokonce nemám ani "1"  :mellow: 6000DMG za bitvu ?   Jak to mám proboha nastřílet ?  6000/240=25 čistejch průstřelů.  O tom se mi fakt ani nesní protože snipením zezadu nic nenastřílíš (dělo je nepřesný a zaměřuje milion let,  pokud si občas couvneš tak máš zaměřovač přes půl monitoru)   Pokud hraješ agresivnějc tak zase brzo chcípneš, protože jednoduše nicmoc neodrazíš.  Papírově by ten krásně skloněnej pancíř měl dingat jak o závod ale realita je někde jinde.
Jo a Panterem2 to mám podobně, celkově jsou pro mě tyhle dvě německý medka 8T docelazklamání.
Nesmíš snipit ze zadu. Musíš si najít nějakou cestičku. Po křídle, mezi křídly...trošku spotit a vyčkat, až budou nepřátelé zaměstnáni vlastními tanky. A pak jim to sázet do boků jak hrášek do záhonu.
Oddingá, neoddingá...záleží na tom, co na Tebe míří. A taky na tom, jak stojíš. Nejvíc se mi vyplatilo hrát si za vlnkama. Věž je slabá, při přejezdu se trochu schová za ještě víc nakloněný předek, který dingne i BL-10 (odzkoušeno). Navíc můžeš chvilku zůstat za bukem, než na Tebe zapomenou a pak znovu vykouknout a poslat jim pár pozdravů. Rozhodně doporučuju vzdálenosti kolem 200m+. Zatím mám max kolem 4.000 dmg. Ale ještě jsem nehrál s top dělem.
Rozhodně tomu napomáhá i 10° deprese děla, což je docela dost. A pokud je tank dost zaměstnanej, máš 5-6 průrazů za minutu - 1.200-1440 dmg.
Je zapotřebí mít na paměti, že jakejkoli lítavej agresivní styl degraduje 14 koní na tunu...a může to hodně bolet.

Edited by RemmyII, 30 August 2013 - 09:18 AM.

daliborjanda #20 Posted 30 August 2013 - 08:41 PM

Warrant Officer

• Player
  • 44095 battles
  • 761
Nemůžu si pomoct ale tohle mi fakt přijde snad jako nejhorší stroj z německý stáje.   Ještě si vzpomínám jak ho uváděli do hry a jak z něj byli všichni na test-serveru naprosto unešený. Bohužel, byl až moc dobrej tak z něj udělali takovýhodle kočkopsa.  Ten tank neni krom dobrý deprese ničim zajímavej.  Ničim nevyniká, ničim nezaujme a jen to potrvrzuje snahu WG udělat ze všech tanků naprosoto vyblitý unitanky bez čehokoliv odlišnýho.  Nechápu to,  na jedný straně neustále přidávaj nový tanky a na druhý přitom nerfujou ty starý tak aby byli všechny vyrovnaný a vlastně naprosto nezajímavý (viz třeba odebrání popelnicometu KV-1S)
Abych se ještě vrátil k Ind.Pz,  tak si taky nepamatuju že bych tolikrát penetroval s nulou DMG.  Prostě probiju  nic a to se stimhle děje doooost často
Pár minut z5  :   DMG nastřílená 2956  vypáleno 27  zásahů 23  průstřelů 17     2956/17=173   DMG na průstřel

Edited by daliborjanda, 30 August 2013 - 10:28 PM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users