Jump to content

Pz.Kpfw. VI Tiger (P)

• Please log in to reply
312 replies to this topic

PierHelvet #61 Posted 30 November 2013 - 02:56 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 8809 battles
  • 496
Paradni losy jsem mel. 31bitev  s devitkama 7 s osmickama a jednou jen sedmicky. Opravdu nezabavne hrani...

yarsun #62 Posted 30 November 2013 - 11:20 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 24325 battles
  • 349

View PostBlueTomcat, on 06 November 2013 - 10:31 AM, said:

Tak po 8.9 vůbec žádná změna, spíš si myslím že to byl nerf. Není bitva kdy bych neměl poškozené dělo (klidně i 2x po sobě) a tím kýblem to prochází jako za stara.
Taky jsem nepocitil zadnou zmenu.
Ale ono taky proc ... tu kupoli vyssi tier propali stejne a nizssi tiery nabijou premiovou munici. Dneska jezdi s goldama kazdej.
Zacal sem s tim zrovna dneska jezdit taky (po cca 8000 bitvach sem nabil gold - doomsday, haha). 'Zlomil' me Vk3002D (predtim sem s goldama vubec nejezdil). Po nekolika bitvach vs tier 9 v rade kde sem jen dingal se svoji 150mm pen, sem naladoval 40 goldu do zasobniku a najednou se zacaly dit veci.
Dneska sem s tim tankem nahral nekolik bitev za 100k, po odecteni nakladu 50k cistej zisk. Po teto zkusenosti sem naladoval goldy na vsechny tanky co mam.
No ale proc to rikam - pancir je dneska trochu relikt (trochu nadsazuju), jelikoz si tu premiovou munici naladuje dneska kazdej aniz by to byl velkej financni problem.
Lidi mi prostrelujou na Tigru P i predni 200mm plat, stejne tak i na Ferdovi. Chudak Maus ..

RadomirH #63 Posted 02 December 2013 - 05:06 PM

Sergeant

• Player
  • 30513 battles
  • 227
  • [LAAX] LAAX
Jak to bylo dřív netuším - nehodnotím. Při začátcích, kdy jsem ho neměl v topu (a na chvíli přestal hrát), jsem též vozil X goldů, teď jich mám asi 12-15 (čistě pro jistotu), protože víc není potřeba. Na co taky? 1 v 1 proti T9 jste bez šance a na T8 standartní penetrace stačí. Navíc, ťuk ťuk, mi výrazně ubylo her, kde jsem low tier, odhadem je to tak každá šestá, sedmá hra, hodně her je vyloženě jen T7 a ty si užívám snad nejvíc. Tiger (P) totiž dokáže parádně deptat soupeře a upřímně, ti často nevědí kam mířit  :trollface: Takto jsem v T7 bitvě nachytal i přes 5000 potenciálního poškození od IS a IS-2, kteří sice mířili na bok, ale ten byl tak zázračně naúhlovaný, že se to bezpečně odráželo  :tongue: Nechce se mi to hledat, ale - má nějak vyšší dohled než konkurenti? Často mám velice slušně nasvíceno... Zkrátka a dobře - další z ocelových mazlů se kterým se mi hraje opravdu skvěle, nehledě na soupeře/spoluhráče.

Utred007 #64 Posted 29 December 2013 - 11:29 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 43304 battles
  • 1,272
  • [LAAX] LAAX
Zdar......má někdo aktuální informace jak se s tímto tankem v současné době hraje?.....zda platí vše tak jak bylo vyřčeno v předchozích příspěvcích a nebo se po atulalizaci neco masivne zmenilo?

Davasedm #65 Posted 30 December 2013 - 04:04 AM

Lance-corporal

• Player
  • 10809 battles
  • 77

Připojuji se  k otázce nademnou. Taktéž včera zakoupen a rád bych sčetl nějaký *aktuální* návod... :great:

Yusifcz #66 Posted 30 December 2013 - 05:06 AM

Sergeant

• Player
  • 5997 battles
  • 235
No ,dá se to a platí to co se již řeklo ,ale s tou změnou že mu ubrali 20mm na mantletu.

Utred007 #67 Posted 30 December 2013 - 12:48 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 43304 battles
  • 1,272
  • [LAAX] LAAX

Takže je zranitelnější a má mizerný MM?

Jak ho jezdíš, jako klasickou heyvinu na hrotu a nebo spíše v druhém sledu jak tady psali ostatní? Ten jeho dohled věže svádí k Binu...ale zatím jsem všechny Heyviny jezdil spíše vepředu a Bino   jsem nedával snad s výjimkou slepce KV-1....jako snipera se mi TigraP zdá škoda s tím pancířem korby 200.....ale je faktem, že kdyz jsem ho potkal face to face s T-150 nebo s KVS tak mi tak strašně nebezpečný nepřišel a ti borci jej hráli spíše zezadu...ale třeba v nem sedela ješte vetší lamka než jsem byl já :-)

Edited by Utred007, 30 December 2013 - 12:48 PM.

Yusifcz #68 Posted 30 December 2013 - 02:21 PM

Sergeant

• Player
  • 5997 battles
  • 235
No ,jak kdy ale většinou záleží na situaci - když jsem někde dole tak sniper ( sniperské dělo potěší ) ,když jsem v topu tak jedu útok ale většinou ne na hrotu protože má spoustu weakspotů a protože děti neumějí střílet tak mu ubrali ještě 20 mm na mantletu... můžeš ho vypleskat přes horní plát věže ,přes mantlet ( nyní má jen 100 mm a za ním není nic ),přes rožky ,přes ten velkej kýbl na věži ,před díry na boku mantletu ,přes vanu ,přes díru kulometčíka ,před díru pro řidiče... a to jenom ze předu ,ze stran úplně všude a sidescrap se s tím dělá vcelku mizerně. Dá se s tím hrát ale 90% hráčů tě bude trefovat do vany/kýble takže zblízka nic neodrazíš pokud to není někdo kdo neví kam střílet a ten kýbl se dá odstřelovat i na dálku...

Utred007 #69 Posted 30 December 2013 - 03:22 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 43304 battles
  • 1,272
  • [LAAX] LAAX

No když to čtu, tak si zase asi koupím zpátky Leichtraktor Tier I.   :-)) .....a já jsem se na nej celkem těšil....ješte mohu volit ze VII tieru IS , KV3(ty uz mám vyzkoumané, ale nechtel jsem do nich jít) a pomalu se koušu k USA ..T29 ....chci zatím jen jednu Tier VII. na vyzkoušení, zda se vůbec chytnu....pokud ne, zase couvnu zpet do nižších Tierů.....

RadomirH #70 Posted 30 December 2013 - 03:46 PM

Sergeant

• Player
  • 30513 battles
  • 227
  • [LAAX] LAAX
Tiger (P) je skvělý!!! Samozřejmě, že má weakspoty. Ukaž mi ale tank, který ne. Velitelská věžička? IS ji má, T29 ji má atd. Spodní plát? Stejně tak. Rožky mi kupodivu moc netrefují - všichni to valí do těch nejsilnějších míst :-) Co je ale pravda, mantlet není z nejsilnějších a často to odnáší střelec. Bino není špatný nápad - dokud není tank v topu. Pak je to prostě HT, není důvod se někde schovávat. To se ale nebavím o T9 bitvách, tam se štěstím se může podařit ulovit nějaké to medko, ale to je tak vše. Navíc má Tiger (P) velice dobré dělo, co ztrácí na DMG, nabírá na RoF a pene. Za výhodu (teď) beru, že z něj jde vyzkoumat standart Tiger, což jsem využil, a tak mám v garáži další šelmu - jednu lepší jak druhou ;-) Takže se neboj a jdi do něj!

xxviktor #71 Posted 30 December 2013 - 05:49 PM

Major

• Player
  • 17137 battles
  • 2,536
  • [PRASE] PRASE

View PostYusifcz, on 30 December 2013 - 02:21 PM, said:

No ,jak kdy ale většinou záleží na situaci - když jsem někde dole tak sniper ( sniperské dělo potěší ) ,když jsem v topu tak jedu útok ale většinou ne na hrotu protože má spoustu weakspotů a protože děti neumějí střílet tak mu ubrali ještě 20 mm na mantletu... můžeš ho vypleskat přes horní plát věže ,přes mantlet ( nyní má jen 100 mm a za ním není nic ),přes rožky ,přes ten velkej kýbl na věži ,před díry na boku mantletu ,přes vanu ,přes díru kulometčíka ,před díru pro řidiče... a to jenom ze předu ,ze stran úplně všude a sidescrap se s tím dělá vcelku mizerně. Dá se s tím hrát ale 90% hráčů tě bude trefovat do vany/kýble takže zblízka nic neodrazíš pokud to není někdo kdo neví kam střílet a ten kýbl se dá odstřelovat i na dálku...

A ještě k tomu přidej, že jakmile potkáš normálního Tigra, tak tě roznese na kopytech bo má víc hp a hlavně rychleji střílí. Osobně jsem rád, že jsem si vyexpil i Ferdu a P tigra se zbavil. Na tom tanku toho moc dobrýho nezůstalo - pancíř je tam, kde ho člověk nepotřebuje (pokud se s někým nepřestřeluje přes půl kilometru), obrovské weakspoty, které nejdou rozumně schovat (do rožků na vaně to fakt propere cokoli), a nízká mobilia. Ani ten hulldown nepomáhá kvůli kyblu na střeše. Jestli mu ubrali pancíř na mantletu, tak už je to vážně jen recept na průser.

gadds #72 Posted 30 December 2013 - 06:58 PM

Lieutenant Сolonel

• Clan Diplomat
  • 30192 battles
  • 3,199
  • [SVINE] SVINE

View Postxxviktor, on 30 December 2013 - 04:49 PM, said:

A ještě k tomu přidej, že jakmile potkáš normálního Tigra, tak tě roznese na kopytech bo má víc hp a hlavně rychleji střílí. Osobně jsem rád, že jsem si vyexpil i Ferdu a P tigra se zbavil. Na tom tanku toho moc dobrýho nezůstalo - pancíř je tam, kde ho člověk nepotřebuje (pokud se s někým nepřestřeluje přes půl kilometru), obrovské weakspoty, které nejdou rozumně schovat (do rožků na vaně to fakt propere cokoli), a nízká mobilia. Ani ten hulldown nepomáhá kvůli kyblu na střeše. Jestli mu ubrali pancíř na mantletu, tak už je to vážně jen recept na průser.

AMEN!!!

Yusifcz #73 Posted 30 December 2013 - 07:14 PM

Sergeant

• Player
  • 5997 battles
  • 235

View PostRadomirH, on 30 December 2013 - 02:46 PM, said:

Tiger (P) je skvělý!!! Samozřejmě, že má weakspoty. Ukaž mi ale tank, který ne. Velitelská věžička? IS ji má, T29 ji má atd. Spodní plát? Stejně tak. Rožky mi kupodivu moc netrefují - všichni to valí do těch nejsilnějších míst :-) Co je ale pravda, mantlet není z nejsilnějších a často to odnáší střelec. Bino není špatný nápad - dokud není tank v topu. Pak je to prostě HT, není důvod se někde schovávat. To se ale nebavím o T9 bitvách, tam se štěstím se může podařit ulovit nějaké to medko, ale to je tak vše. Navíc má Tiger (P) velice dobré dělo, co ztrácí na DMG, nabírá na RoF a pene. Za výhodu (teď) beru, že z něj jde vyzkoumat standart Tiger, což jsem využil, a tak mám v garáži další šelmu - jednu lepší jak druhou ;-) Takže se neboj a jdi do něj!

Samozřejmě že každý tank má velitelskou věžičku ,ale Tiger P má kýbl kterej jde vidět na kilometry a není vůbec problém se do něj trefit. Spodní plát samozřejmě taky jenže jsi nepochopil co jsem tím chtěl naznačit - chtěl jsem tím naznačit že má weakspoty úplně všude a z toho důvodu je ti přední 200mm plát k ničemu protože většina hráčů ví kam střílet. Navíc se mi zdá že mu po tomto patchy přidali na reload timu ( možná jen má představa ). Ten tank je prostě papír co má na korbě nalepenejch 200 mm a všichni to moc dobře vědí a proto střílí jinam. V dnešní době je lepší volba Tiger Heinchel. Mám s Tigrem P 387 bitev a WR 51% tak vím co říkám ;)

Edited by Yusifcz, 30 December 2013 - 07:20 PM.

kaarramba66 #74 Posted 30 December 2013 - 07:20 PM

Corporal

• Player
  • 51 battles
  • 140

Kde mu ubrali 20mm na mantletu? :amazed:

Tiger P je furt stejnej...

Edited by kaarramba66, 30 December 2013 - 07:24 PM.

Yusifcz #75 Posted 30 December 2013 - 07:34 PM

Sergeant

• Player
  • 5997 battles
  • 235
Ve verzi Armored Sharpened jsem četl v patchnotes snížení ze 120 na 100 mm ,možná jej v této verzi opět dali z5. Ale to nemění nic na tom že Tiger H je stále lepší variantou po onom "buffu".Pořád mu zůstává halda wekaspotů a jak již bylo řečeno - pokud potká Tigera H...

xxviktor #76 Posted 30 December 2013 - 07:47 PM

Major

• Player
  • 17137 battles
  • 2,536
  • [PRASE] PRASE
Jde o to, že dřív ten tank nebyl tak špatný. Měl stejnou ROF jak tigr, i stejně HP. Jedinej rozdíl byl v mobilitě a armoru. Teďka, kdy Tiger H dostal buff na několika frontách, už Pčko prakticky nepřipadá v úvahu.

kaarramba66 #77 Posted 30 December 2013 - 08:02 PM

Corporal

• Player
  • 51 battles
  • 140

Nesmysl, P je furt lepsi, protoze T7 Rusove s velkou alfou ho dingaji. Tiger H nedingne nic, cili tech 50 HP navic je mu k nicemu.

Btw muze nekdo nalinkovat ty patchnotes, kde mu sebrali 20mm? Pokud vim, v 8.9 nerfovali spodek podvozku Tiger II ze 120 na 100 a u Tigera P jen upravovali kopulku. Ta zmena mantletu byl jen remodell, aby se neprekryval mantlet a ten pancir za nim, studoval jsem ty modely podrobne a Tigeru P to nijak neuskodilo.

xxviktor #78 Posted 30 December 2013 - 08:32 PM

Major

• Player
  • 17137 battles
  • 2,536
  • [PRASE] PRASE

Dingají? A kam prosímtě? Jo, pravdou je, že pokud tigra potkám čelně někde, kde nejde jednoduše objet s IS, tak u P musím doměřovat, zatímco u H mi stačí, když se mi vleze do zaměřovače (samozřejmě nepřemýšlím nad sidescrapem a podobně). Takže jo, v tomhle specifickým případě má P navrch. Ve všech ostatních trhá řite H. http://tank-compare....138I111I202I139

Porovnej si je a řekni, kterej z nich je nejlepší (zvlášť doporučuju kolonku damage/min)... Jako střílet ťafky 240 a nabíjet 8.6 sekundy je zoufalé.

RadomirH #79 Posted 30 December 2013 - 09:07 PM

Sergeant

• Player
  • 30513 battles
  • 227
  • [LAAX] LAAX
Asi něco dělám špatně :sad: Tak mi to s Tigříkem (P) šlo a teď abych se snad bál vylézt s ním z garáže, šrotem německým. A postavit se třeba H. Tigerovi, který mě dvakrát dingne...a jelikož střílím přeci jen rychleji než jistých 8,6 sekundy... :harp: Takové rány, takto při konci roku. Bitev mám 176 a WR 58,52 %, tak snad taky nemluvím úplně z cesty.

kaarramba66 #80 Posted 30 December 2013 - 09:30 PM

Corporal

• Player
  • 51 battles
  • 140
xxviktor fakt me tady nemusis skolit. Ale precti si znovu, co jsem psal, zatimco TH nedingne nic, TP dinga rusaky se 175 pene uplne standardne. Cili rozdil v DPM je hezkej, ale pouze teoretickej. KV-1S ma taky nejnizsi DPM z sestkovych heavyn a na sestce ruluje.

Edited by kaarramba66, 30 December 2013 - 09:30 PM.

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users