Jump to content

Pz.Kpfw. VI Tiger (P)

• Please log in to reply
312 replies to this topic

xxviktor #81 Posted 30 December 2013 - 09:59 PM

Major

• Player
  • 17137 battles
  • 2,535
  • [PRASE] PRASE

No nevím, koukám, že máš s Tigrem H najetých 30 bitev, jestli ti tohle dává právo tyhle dva tanky objektivně srovnávat... Ono totiž říkat, že Tigr H nic necinkne není úplně pravda. Pokud se umíš postavit, tak jsi tvrdší oříšek než P. Typicky profláklej sidescrap (u P tak akorát ještě narovnáš už tak slabý rožky, navíc boky míň žerou), úhlování (zase ten problém), ukázat jen věž (hele komín). Nehledě na to, že máš dost velkou rof na to, abys případného nepřítele prostě ustřílel. Pokud je někdo dost blbej na to, aby přistoupil na tvou hru a přestřeloval se svým IS s Tigrem P na 200 metrů, tak je to problém jeho a ne toho tanku. BTW nemá Tigr H tužší mantlet než P? Nějak si nepamatuju, že by mě tam někdo prostřelil, zatímco u P se to stávalo celkem běžně.

KVS vynech. Ta ruluje proto, že smázne kohokoliv na dvě rány. To asi není tak úplně příklad Tigra P...

Yusifcz #82 Posted 30 December 2013 - 10:00 PM

Sergeant

• Player
  • 5997 battles
  • 235
Já osobně opět zakoupím Tigera H a jakmile dojedu na veku tak Porsche jde z garáže... no možná oddingá rusáky se 175 pene ale ono jde pořád o to že pokud je to střelba na krátkou/střední vzdálenost tak moc toho neoddingáš... ne v téhle době ;) Tiger H má mnohem větší možnosti na úkor děla a jeho rychlosti střelby + dohled a camo ,pokud je městská mapa je dobrý na sidescrap takže město není tabu ;)

kaarramba66 #83 Posted 31 December 2013 - 11:37 AM

Corporal

• Player
  • 51 battles
  • 140
Enjoy

Utred007 #84 Posted 01 January 2014 - 11:25 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 43301 battles
  • 1,272
  • [LAAX] LAAX

View PostYusifcz, on 10 August 2013 - 08:23 PM, said:

S tímhle tankem jezdím zásadně se základní věží... jinak pomalost mě sice štve taky ale na druhou stranu zamezuje horkokrevným v provádění debilních manévrů a tak se mi často zdá že i na randomu jsou hráči s tímhle tankem užiteční.

Smím se zeptat proč základní věž ? Docela mě to vyvedlo z míry ;)

Tohle je zajímavý postřeh....základní věž totiž nemám ony problémové růžky...jenom o 10% kratší dohled a asi o trochu delší čas nabíjení?....zatím ten tank dostávám teprve do TOPu......je otázkou, jestli fakt nenechat stock věž a tím pádem jezdit bez růžků...další rozdíly krome dohledu totiž v popisu tech věží nevidím...jenom úvaha

Bohužel nemohu zatím ty dve věže porovnat...jsem ve stocku...má s tím někdo zkušenost?

P:S: uz mám TOP dělo, ale trochu me zaskočila nízká DMG...ruské mrchny mi na jednu ránu udelají 400 a já 150-230 dle trefení konkrétní části tanku...zkoušel jsem face to face a při té menší mobilite je to proti IS těžké...

Edited by Utred007, 01 January 2014 - 11:30 AM.

xxviktor #85 Posted 01 January 2014 - 12:02 PM

Major

• Player
  • 17137 battles
  • 2,535
  • [PRASE] PRASE

O tom tu právě mluvíme. Caramba ti řekne, že ruské mrchy cinká no:) Ta stock věž by mě taky zajímala. Komín tam je taky a ještě máš méně HP. Jinak těmi rožky myslíme plochy označené jako "one":

Tam je nějakých 80 mm, nejdou nějak rozumně schovat a propáře tě tam i KV1.

Jinak jo, Tigrové mají nízkou dmg, ale zase májí přesnost a penetraci. Tiger H má i RoF takže ty ruský potvory při souboji 1 vs 1 prostě přestřílí. Taky mají munici za hubičku, takže klidně můžeš střílet "pánu bohu do oken", tzn. tam, kde jen tušíš protivníka.

Edited by xxviktor, 01 January 2014 - 12:06 PM.

gadds #86 Posted 01 January 2014 - 12:08 PM

Lieutenant Сolonel

• Clan Diplomat
  • 30192 battles
  • 3,199
  • [SVINE] SVINE

Přesně rožky jsou místo kam mířím - je to totéž co u Ferdinanda. Parádní místo kam to sypat a s německými děly (která jsem zvyklý používat) to jde v pohodě i na větší vzdálenosti.

Ne, Porsche Tigera se v "Háčku" fakt nebojím ani trochu. Vlastně se ho nebojím ani v Pantherovi, vlastně ani ve VK3001D ani v PzIII/IV... 

Utred007 #87 Posted 01 January 2014 - 12:16 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 43301 battles
  • 1,272
  • [LAAX] LAAX

Ajaja...tak jsem to popletl...já myslel, ze na té TOP věži jsou zkosené plochy, kde je slabší pancíř...myslel jsem, že tomu říkáte rožky :-))...tak sry za nepochopení....

No já zatím tedy moc necinkám...navíc tedy od začátku jedu v MM VIII a IX...tam nedingám vůbec, ale snažím se schovávat ....bohužel jsou tam asi podstane kvalitnejší hráči než já, a vetšina mi jde do věže nejvíce na tu kupoli.....proti T29 mi absolutne přes kopeček nejde sklonit dělo  a všichni me buší do kopulky, kdyz vykouknu.....navíc jsem se asi třech soupeřů ptal, kdyz me sundali , všichni tři meli Tier VIII a IX  a a dva ze třech psali, že střílí goldy....top jsem byl zatím jen jednou

Zkusím se vyjezdit a kdyz to nepůjde, vrátím se k Tieru V a VI abych nabral ješte více zkušeností...tam se navíc tolik s goldama neblbne

xxviktor #88 Posted 01 January 2014 - 12:42 PM

Major

• Player
  • 17137 battles
  • 2,535
  • [PRASE] PRASE
Pokud hraješ proti vyšším tierům tak se moc dopředu nežeň. Buď spíš v druhé vlně a hraj to spíš jako sniper. Zkus sundávat medka, scouty a heavy tankům se raději moc se neukazovat (tím samozřejmě nemyslím stát na bázi, spíš jezdit za útokem a hledat příležitosti ke škození jako je třeba střelba do boku, shazovaní pásů a tak). Proti hulldown T29 toho moc nezmůžeš. Můžeš si počkat na to, až se otočí a střílet ji do věže zboku, nebo se pokusit jí trefovat do poklopu (ale to je odhadu, nemá smysl si s ní vyměňovat rány, kdy ty dvakrát ze 4 dingneš a ona tě mezitím dvakrát napere za plnej). Ideální je se ho pokusit nějak objet, případně pokud hráči nejsou jelita, ho rushnout. Obecně se vždycky snaž dostat do situace, která je výhodnější pro tebe než protihráče. Na nakukování přes kopečky to moc není, ale jak jsem říkal - němci mají supr přesná a penetrující děla. Na střední vzdálenosti rozstřílíš rusáky jak nic (prostě vyjedeš, vypálíš a schováš se a nebo se během střelby budeš vrtět, abys míření na weakspoty znesnadnil). Potřebuješ daleko menší čas na doměření a s touhle penetrací proti sedmičkám ani doměřovat nemusíš - stačí když se ti vleze do kola. A ano, v této situaci, kdy IS nemají čas doměřit a střílet po WS, tě opravdu může pancíř P podržet.

Edited by xxviktor, 01 January 2014 - 12:44 PM.

Utred007 #89 Posted 01 January 2014 - 01:50 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 43301 battles
  • 1,272
  • [LAAX] LAAX
Jojo...tak nějak to hraji vždy proti vyšším Tierům...ale u KVS1 bo T-150jsem mel alespon srovanatelnou DMG a  nikdo tam tolik negoldil ...no nějak to dopadne :smiles:

Utred007 #90 Posted 02 January 2014 - 08:13 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 43301 battles
  • 1,272
  • [LAAX] LAAX

Lidi....vím, že otravuji...nebrečím, jenom chci poradit...ale hrozne mi vadí ta nízká DMG...neumím s tím zatím moc zacházet....dneska jsem hral KVS1 (VI.Tier)a schválne jsem si našel TIGER(P) (VII. Tier) jako soupeře v randomu a stříleli jsme po sobe z poza rohu...já ho trefil jako první a hned jsem ho sundal  370 HP nedoměřenou střelou do věže co mel pod uhlem natočení 45st...potom jsem mu dal ještě dve rány , kdy uz byl čelem jedna do kopule a jedna mu proletela mantletem u dela po cca 310-350 HP než ho kolega dorazil...on me trefil 4* a sebral mi jen cca 600 -680HP....já jeho 3* s nižším Tierem a zmizelo mu přes 1000 života....

No sakra...zdá se mi to nepoměr....necítím se v tom Tigrovi dobře....sice v každé bitvě nějak škodím, ale zatím ho nehraji jako tank a to ani v když uz jsem TOP, který rozhoduje bitvy...jezdím to jako medko s rychlostí Heaviny a nebo snipuji :-( ....čelní střety ani proti  sedmičkám nedopadají dobře(třeba IS) , osmičkách a devítkách ani nemluvím....všichni mají větší DMG a mažou me do věže či na vanu a to i kdejaká šestka (KVS, SU, T 150....)

S KVS 1 v topu mám reload děla cca 13 s .......Tigra uz mám v topu...mám ventilačku, -10% času nabíjení...nemám zatím BIA a profesor u velitele teprve nabíhá...reload 7,26 s

Jaký máte čas nabíjení TOP děla vy?

P.S. dole jsou dva screeny....konečne se mi aspon jednou povedla DMG skoro 2000...ale spíše to byla náhoda...normálne s bídou dávám 1000 po cca 8 střelách a ten druhý screen je taková srandička, na druhé strane v randomu stály také dva Tigry(p) , tak jsem si na ne počíhal a oba je dorazil do killu...taková malá bratrovraždička :-)

Attached Thumbnails

UglyMonkey #91 Posted 02 January 2014 - 08:20 PM

Lieutenant

• Player
  • 33295 battles
  • 1,524
  • [PRASE] PRASE

http://tanknumbers.c...nk=pzvi_tiger_p

Tu si naklikej "vše možné i nemožné" , dole se ti ukáže jak to ovlivní tank (btw máš tam všechny tanky)

Utred007 #92 Posted 02 January 2014 - 08:54 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 43301 battles
  • 1,272
  • [LAAX] LAAX
Tak to je dobrá pomůcka..hned ukládám mezi www :-)...díky....snad jen jsem přehlédl u tech schopností profesora....ten tam absentuje a určite má také vliv na reload....jinak to vyšlo přesne oněch 7,26...takže to funguje

kaarramba66 #93 Posted 02 January 2014 - 08:59 PM

Corporal

• Player
  • 51 battles
  • 140

View PostUglyMonkey, on 02 January 2014 - 08:20 PM, said:

http://tanknumbers.c...nk=pzvi_tiger_p

Tu si naklikej "vše možné i nemožné" , dole se ti ukáže jak to ovlivní tank (btw máš tam všechny tanky)

No nevim, seš si jistej, že ventilace ovlivňuje odpor povrchu? To mi příjde nepravděpodobný...

brutus007 #94 Posted 02 January 2014 - 09:00 PM

Warrant Officer

• Player
  • 14445 battles
  • 500
zlepsuje posadku a tim padem zlepsuje vse - o trosku

DwaynHicks #95 Posted 02 January 2014 - 09:08 PM

Private

• Player
  • 7896 battles
  • 27

Zatiaľ som s ním odjazdil len pár bitiek (88) ale na mňa je dosť, dosť pomalý. Ak enemy vedia kam strielať tak už ani neujdeš, pokiaľ nemáš podporu. A má ešte dosť dlhý reloading time. Keby nabíjal tak rýchlo ako Tiger1, bolo by to luxusné vozítko aj napriek pomalosti. Ale keď sa zadarí, tak to stojí za to :playing:

Attached Thumbnails

Edited by DwaynHicks, 02 January 2014 - 09:10 PM.

UglyMonkey #96 Posted 02 January 2014 - 09:11 PM

Lieutenant

• Player
  • 33295 battles
  • 1,524
  • [PRASE] PRASE

View Postkaarramba66, on 02 January 2014 - 08:59 PM, said:

No nevim, seš si jistej, že ventilace ovlivňuje odpor povrchu? To mi příjde nepravděpodobný...

Jsem

Stačí si to ověřit s kamarádem na výcvikovce... třeba ve vodě (jeden s, jeden bez)

Edited by UglyMonkey, 02 January 2014 - 09:20 PM.

Utred007 #97 Posted 02 January 2014 - 09:14 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 43301 battles
  • 1,272
  • [LAAX] LAAX

View PostDwaynHicks, on 02 January 2014 - 09:08 PM, said:

Zatiaľ som s ním odjazdil len pár bitiek (88) ale na mňa je dosť, dosť pomalý. Ak enemy vedia kam strielať tak už ani neujdeš, pokiaľ nemáš podporu. A má ešte dosť dlhý reloading time. Keby nabíjal tak rýchlo ako Tiger1, bolo by to luxusné vozítko aj napriek pomalosti. Ale keď sa zadarí, tak to stojí za to :playing:

tak to je nářez tedy .....to se kousl server a byli všici AFK bo co ? :smiles:......jinak gratulace, tohle je fakt kousek s tím dělem s nízkou DMG....

Edited by Utred007, 02 January 2014 - 09:15 PM.

kaarramba66 #98 Posted 03 January 2014 - 01:16 AM

Corporal

• Player
  • 51 battles
  • 140

View PostUglyMonkey, on 02 January 2014 - 09:11 PM, said:

Jsem

Stačí si to ověřit s kamarádem na výcvikovce... třeba ve vodě (jeden s, jeden bez)

Blbý je, že tohle neotestuješ, protože nevíš, čím to je. Ventilace ti přidá já nevím, třeba maximální rychlost, nebo zrychlení, ale že by přidávala odpor, tedy proměnnou, kterou WG tají a šteluje ji pro každý tank zvlášť?
Btw různé terény = hard (silnice), medium (tráva), soft (ten mech co roste v rokli na Lakeville). Voda se nepočítá, ta má odpor vždycky stejnej...

Utred007 #99 Posted 05 January 2014 - 02:32 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 43301 battles
  • 1,272
  • [LAAX] LAAX

Tak ho na chvíli opouštím.....neumím ho hrát...je to ve mně, nedá se nic dělat......škodím, snipuji...ale fakt to není radost ze hry....dám max 2-3 killy semtam, ale to už musí být, než to tím prskátkem s DMG 150-200 ustřílím...hraji to jako medko...ale je to pomalé...takže nestihnu třeba ve měste zdrhnout, protože me přestřílí kde kdo s DMG 300 a více nebo me jiná medka objedou a sundají zezadu, protože DMG mají kolikrát větší i šestky...domečky jsou pro me noční můra...střílím se z poza rohu s IS ...on mi dá 400 DMG...já jemu 180...řeči o tom, že mám rychlejěší reload moc nefungují...mám 7,26 bez Bia(ventilačka a-10% rychlost nabíjení)...to je skoro max co lze...i Tygr I me face to face ustřílí, kdyz má schovaný spodek a čumí mu jen věž, pak je mi plát 200 na spodku k ničemu...Tigr I.má stejné DMG a i Pene při větším reloadu...kdyz uz dobiji, tak tam dám 150-200dmg do tanku co má 1200-1600 dle Tieru života...

Mezi devítkami me zachranuje Bino a snipování...jinal bych byl fakt jen do počtu...tak jak to hraji , tak i kdyz jsem TOP  nelze ten tank hrát jako bouráka, co rozhodne bitvu ...a to je pro me zklamání

Zkušenosti to vydělává rychle, s fiancemi jsem v plusu, ale moneymaker třo tedy není. Chvilku jsem přemýšlel vyzkoušet i Tigr I...ale včera jsem si z nostalgie hodil 20 bitev s T-150 , prohrál jen 3* , skoro vždy přežil , mel pravidelne několik killů za bitvu a to i s MM+2 a vydelal za chvíli 400 tis kreditů....OMG

Takže zase někdy, nevzdávám to, ale dám na nem pauzu......

kaarramba66 #100 Posted 05 January 2014 - 02:49 PM

Corporal

• Player
  • 51 battles
  • 140
Co? O.o Tiger P je nejvic noob-friendly tank co znam, s cim ho hrajes, ze davad 150-200 DMG? Dlouha 8.8 ma jenom prumer 240 a obcas se dostava ke 300.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users