Jump to content

Pz.Kpfw. Tiger II

• Please log in to reply
692 replies to this topic

PorterRockwell #1 Posted 26 May 2013 - 03:29 PM

Lieutenant General

• Player
  • 19309 battles
  • 7,059
Německý těžký tank osmé úrovně.
Informace o vozidle na WoT Wiki
Informace o vozidle na WoT Tankopedii
Podrobné návody a recenze na vozidlo od zkušených hráčů:
USPavacka (bitev 864 / WR 54% / WoT 8.7. / 27.7.2013)
Máte s tímto vozidlem 300+ bitev a win ratio 53%+?  Pomozte nám a ostatním hráčům, sepište k němu návod!

Tesid #2 Posted 01 June 2013 - 06:26 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 23505 battles
  • 1,280
  • [P-U] P-U
Dotaz najezdil sem s kt 6 bitev total 70% t9t10.
Je to normalni, kde je ten lepsi mm pro prave vyskoumanej tank?

krmo #3 Posted 01 June 2013 - 09:03 PM

Lance-corporal

• Player
  • 23866 battles
  • 92
Caute pred mesiacom som kupil tigra 2 ale nejak mi to snim nejde niketo kto s nim ma nejake skusenosti ,aky je na tento tank najvyhodnejsi styl ??

deathfacecz #4 Posted 01 June 2013 - 10:03 PM

Warrant Officer

• Player
  • 14278 battles
  • 513
Tak tigříka jsem zkrotil před nějakou dobou a musím říct, že až po dlouhé době jsem mu přišl na jméno.Vždy jsem s nim tlačil ůtok a to nebylo to pravé ořechové.Posledních cca 70 bitev s nim většinou hraju jako sniper a musím říct, že se mi rapidně zvýšil Dmg per battle.Výdělečnost tanku šla do + a perfektně mi sedl do ruky.Problém byl v tom, že ikdyž jsem byl natočený jak hovado, tak stejně mi prorazili kulomet.
Takže jak s tímto tankem hrát? Necpat se do první linie.Ideální je být těsně zaní(když jste topka, tak se lidem nelíbí, že jste v zadu a děláte si picknick) a hrát stylem peak and boo.Problém je v tom, že weakspot vám prostřelí tier 6+ a když vás někdo nahulí do vany, tak si občas jako bonus udělá táborák.
Jinak na výzkum doporučuju 1)koupit torzní tyče a na pásy se vys*at
2)Stock věž je něco strašného.Určitě je povinost vyzkoumat jako 1. věž.
3)Alespoň 2. motor je určitě nutnost.Bez motoru to bla líná svině co když se někde dostala tak byla hra rozhodnutá.
4)2.dělo.Dmg je průměrný, penetrace slušná a reload taky.Topové dělo podle mě nemá smysl.Má sice větší penetraci a DMG, ale pomaleji nabíjí což mi příjde jako velké mínus.
5)Motor č.2.-po vyzkoumáání tohohle motoru se z tigera 2 stane docela pohyblívá mašinka a když se to ze vším zkombinuje, tak je to i docela smrtící mašinka.
6)Tam už to je jedno jestli pásy nebo dělo.Pásy mi nepřišli, že by nějak výrazně zlepšili otáčení.Dělo je zase pomalé.

Kryton2X4B_523P #5 Posted 02 June 2013 - 07:18 AM

Private

• Player
  • 14057 battles
  • 32
  • [O-DIV] O-DIV
Když už se přerozdělily vlákna je to tu nově tak se taky musím trochu zapojit.
S KT už mám přes 250 bitev a prozatím jsem maximálně spokojenej. Co se týče výzkumu tak vše samozřejmě top. Dovolím si nesouhlasit s deathfacecz co se týče děla. Rozhodně je na to potřeba 10,5 L68. Na tier 8 a 9 sice stačí 8,8 ale na desítky uvítáte každý milimetr penetrace navíc. Rychlost střelby taky není tak tragická, nabíjím pod 10s (cca 9,9 z hlavy si nejsem jistý). Jediná nevýhodna oproti 8,8 je o něco nižší přesnost (možná jen osobní pocit). Jinak výbava stabilizátor, nabiják a ventilace.
Co se týče stylu hry tak mi tenhle tančík přijde poměrně univerzální. Díky dělu nemá problém s ostřelováním na velkou vzdálenost a díky solidnímu pancíři dokáže vést slušný útok. Největší nevýhoda tohodle tanku jsou naprosto profláknuté weakspoty které zná snad každé batole. Klasicky spodní plát čelního pancíře takže ideálně zapikat předek za nějakou hromádku. S hořením má deathfacecz pravdu ale u tigera většinou rána přes čelo spíš motor poškodí než zapálí, to se mi stává vyjímečně (Lowe hoří líp). Další důležitá věc je nespoléhat ani na top věž. Nedá se použít na styl amerických heavy které jsou do věže prakticky neprůstřelné. Čelo věže má jen 185mm takže vás prostřelí prakticky každý od tieru 7 vejš. Poklopy komentovat nebudu ty zná snad každej.
Moje shrnutí:
Perfektní dělo, silný a dobře skloněný čelní pancíř, slušné množství HP, na HT docela dobrá pohyblivost (neplést s maximálkou).
Styl hry - jako top tank dobře vede útoky i na tvrdý rush, mezi vyšší tiery druhá linie, případně se držet na křídlech. Schovat spodek, úhlovat vanu i věž a využívat sidescraping.
Nevýhody - místo spodního pancíře má nataženej alobal, maximálka je naprosto tragická (28km/h - ani z kopce nejede víc), malé úhly pancíře na věži (snadno prostřelitelné) a to že po zásahu do čela vám v 50% případů kiksne motor, nebo řidič, v horším případě oba.

Tak snad někomu pomůže co jsem sem přihodil a doufám, že někdo zkušenější než já přihodí víc poznatků, případně opraví některé nedostatky co mi unikly. Všechno co jsem tu napsal je můj subjektivní pocit a každý to může vidět jinak, takže je to jen na vás jestli jsem vám poradil nebo ne  :blinky:

capricorn151 #6 Posted 02 June 2013 - 01:21 PM

Private

• Player
  • 7477 battles
  • 28
Ahojte a ake skusenosti navrhujete?
Ako preve som si dal:
velitel - siety zmysel
strelec - jemne mierenie
vodic - preventivna udrzba
radista - opravy
nabijac - bezpecne ukadani

Ktore by mali byt dalsie? Diky

mrDarkDemon #7 Posted 02 June 2013 - 03:39 PM

Sergeant

• Player
  • 4776 battles
  • 260

View PostTesid, on 01 June 2013 - 06:26 PM, said:

Je to normalni, kde je ten lepsi mm pro prave vyskoumanej tank?
Nedávno som skúmal veci ohľadom tejto témy. Kedysi to ževraj skúšali nasadiť, no neosvedčilo sa im to, tak to už dávnejšie zrušili. Čiže žiadne ohľaduplnejšie MM pre nové tanky momentálne v hre nie je. :harp:

Tesid #8 Posted 03 June 2013 - 08:37 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 23505 battles
  • 1,280
  • [P-U] P-U
Tak to je pecka.
Jako zadnej tank neni katastrofa.
Tygr 2 v zakladu proti t10 moc neobstoji.

Jinak me postrehy:
Celkem papirovej tank jedine co obcas funguje je sidescraping nebo jak.
Delo by me stacilo sem zvyklej z t32.
Pomalost a neochota se otacet.
Chci to prejit az nahoru tak expit budu ale zatim je to pocitove nejhorsi t8 heavy jakou jsem jezdil. Takze po skoro nejhorsi 7 tu mam asi skoro nejhorsi 8 aspon ze to navazuje :-)

Tesid #9 Posted 03 June 2013 - 08:38 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 23505 battles
  • 1,280
  • [P-U] P-U
SMazano duplicita

Edited by Tesid, 03 June 2013 - 08:44 AM.

Tesid #10 Posted 03 June 2013 - 08:41 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 23505 battles
  • 1,280
  • [P-U] P-U
TOch me blazni telefon.

Edited by Tesid, 03 June 2013 - 08:43 AM.

Muzajs #11 Posted 03 June 2013 - 08:09 PM

Private

• Player
  • 19420 battles
  • 23
Tak ten tank mě dneska mile překvapil, prohraná bitva ,ale vydělal 38 000 a rozdanej DMG byl 540 jenže obdrženej potenc DMG byl 7000   :teethhappy:    a to na to jak všichni tvrdí že je papír je hodně. ( a to mě zasahovali tanky stejný úrovně a vyšší)

Tesid #12 Posted 05 June 2013 - 10:25 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 23505 battles
  • 1,280
  • [P-U] P-U
tak to je cool ja pri nej bitve mel potencionalni poskozeni 3600 což sem mel i na T6.
Konkurence v podobe T32 je na tom 5x a vic lepe.
Uvidim v topu se to snad zlepsi ale ten tank nebude nikdy strasak nepritele.

Muzajs #13 Posted 05 June 2013 - 03:49 PM

Private

• Player
  • 19420 battles
  • 23
Strasak to nebude ale strasit dokaze. Kdyz bez ohledu na pocet tvych zbyvajicich HP je sranda agresivne vyrazit na     KV-4 . Nez zjisti ze to myslis vazne bude to trvat a kdyz si to uvedomi neni stejne v klidu a trosicku zmatkuje. Samozrejme ta prihoda byla nedavno a Tigera II mam uz dlouho v topu.

Savi17 #14 Posted 05 June 2013 - 05:33 PM

Private

• Player
  • 27474 battles
  • 3
  • [Z-T-A] Z-T-A
Tak mam za sebou 170 bitiek, už je v tope a musím povedat, že je to velmy dobrý tank na to že je nemecký konečne toho (hlavne z predu) odrazí čo u jeho predchodcoch nebol skoro mozne. Delo hral som iba so stock 88 a teraz s IX 10,5. Musim povedat ze to top delo je dobre a myslim ze je naladové. Niekedy bez domierenia KV-4 a DMG 300 a niekedy (ale nie tak uplne často) strelím napr. aj na Tigra 1 a ding. Počul som že niektory hrači ho hraju stale s 88, ale s alfou 240 to je už proste dost malo na tier 8. Oproti Tigr1 častejsie horí, (hasičak, najlepsie automaticky je dobra vec). Dalej odporucam nosit naradie, ak trafia delo je problem. Armor spredu (okrem spodku) velmy dobrý aj veza, bok zadok (aj veza) su papier, proste z boku vaz nasoli obcas aj tier 6, na to pozor. Uhlovanie iba zvišuje odolnost odporucam. Pohyblivost si myslím, že je solidna i ked je najpomalsi na tier 8 neni to nic strasne.

+:
predný pancier
solidna pohyblivost
dobyr vyber kanonu (88-presnost,rychlost, lacne ammo-sniper, 10,5- DMG, pene, cca rychlost)
dobrý MM - malokedy v bitve s 10 tier
-:
drahe opravy (cca 12 000+ammo 252 alebo 1030 kred)
naladový 10,5 kanon
armor na zadu a bokoch - papier

Mne osobne sa snim hra dobre a hra ma baví, hrám BEZ PREMIUM uctu a myslím, že si snim vjem nan ho zarobit (financie okolo +-0), raz zarobim 15 000 inokedy prerobim 7 000  a tak, ale pokial neni ste uplny noob tak neni problem aby sa uživil.

To by bolo asi všetko, snad to niekomu pomože ked sa bude rozhodovat či kupit abo ne. Podla mna good tank a DOPORUCUJEM.

BE4S7 #15 Posted 05 June 2013 - 05:54 PM

Sergeant

• Player
  • 8443 battles
  • 275
  • [I488] I488
Co maju seci s tym horenim ?? Za 70 bojov som ani raz nehorel ..
Podla mna je to uzasne vozidlo schopne pri dobrom pouziti zlikvidovat kazdy tier 8 HT .. delo by sice mohlo mat lepsi reload ale da sa to prezit ..
Este dlho neopusti moju garaz :)

Tesid #16 Posted 06 June 2013 - 06:28 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 23505 battles
  • 1,280
  • [P-U] P-U
Me spis zajima kde to ma vepredu pancir. Kazdej me rve pres nejsilnejsi horni plat ani vna a kulomet je nelaka.

SKchaos #17 Posted 06 June 2013 - 06:39 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 8920 battles
  • 328

View PostBE4S7, on 05 June 2013 - 05:54 PM, said:

Co maju seci s tym horenim ?? Za 70 bojov som ani raz nehorel ..
Podla mna je to uzasne vozidlo schopne pri dobrom pouziti zlikvidovat kazdy tier 8 HT .. delo by sice mohlo mat lepsi reload ale da sa to prezit ..
Este dlho neopusti moju garaz :)

Úžasné vozidlo to rozhodne je, ale má tendencie horieť, aj bez toho, aby mal poškodené nádrže, alebo motor. Neviem podľa akej logiky môže horieť tank bez poškodenia jedného zo spomínaných modulov, ale budiš...

rastoduch #18 Posted 06 June 2013 - 09:19 PM

Warrant Officer

• Player
  • 36779 battles
  • 519

View Postdeathfacecz, on 01 June 2013 - 10:03 PM, said:

Tak tigříka jsem zkrotil před nějakou dobou a musím říct, že až po dlouhé době jsem mu přišl na jméno.Vždy jsem s nim tlačil ůtok a to nebylo to pravé ořechové.Posledních cca 70 bitev s nim většinou hraju jako sniper a musím říct, že se mi rapidně zvýšil Dmg per battle.Výdělečnost tanku šla do + a perfektně mi sedl do ruky.Problém byl v tom, že ikdyž jsem byl natočený jak hovado, tak stejně mi prorazili kulomet.
Takže jak s tímto tankem hrát? Necpat se do první linie.Ideální je být těsně zaní(když jste topka, tak se lidem nelíbí, že jste v zadu a děláte si picknick) a hrát stylem peak and boo.Problém je v tom, že weakspot vám prostřelí tier 6+ a když vás někdo nahulí do vany, tak si občas jako bonus udělá táborák.
Jinak na výzkum doporučuju 1)koupit torzní tyče a na pásy se vys*at
2)Stock věž je něco strašného.Určitě je povinost vyzkoumat jako 1. věž.
3)Alespoň 2. motor je určitě nutnost.Bez motoru to bla líná svině co když se někde dostala tak byla hra rozhodnutá.
4)2.dělo.Dmg je průměrný, penetrace slušná a reload taky.Topové dělo podle mě nemá smysl.Má sice větší penetraci a DMG, ale pomaleji nabíjí což mi příjde jako velké mínus.
5)Motor č.2.-po vyzkoumáání tohohle motoru se z tigera 2 stane docela pohyblívá mašinka a když se to ze vším zkombinuje, tak je to i docela smrtící mašinka.
6)Tam už to je jedno jestli pásy nebo dělo.Pásy mi nepřišli, že by nějak výrazně zlepšili otáčení.Dělo je zase pomalé.

"Takže jak s tímto tankem hrát? Necpat se do první linie.Ideální je být těsně zaní(když jste topka, tak se lidem nelíbí, že jste v zadu a děláte si picknick)"

No potom to aj v tych hrach vyzera, ked top HT idu hrat takyto styl...a kto podla Teba by mal ist v tej prvej linii? Podla Tvojho nazoru predpokladam, ze najlepsie keby v prvej linii jazdili artiny....
Lebo vsade vsetci iba frflu, ze ten a ten tank je prestrelitelny spredu a nemoze ist v prvej linii.... Ano, kazdy je prestrelitelny, keby nebol, nedalo by sa to hrat.
A ked vacsina ide hrat jalovy styl s top HT kempit vzadu, potom ta hratelnost ide do p...
Osobne ked vidim podobne typy ako Ty, tak sa mi nozik vo vrecku otvara a mam chut im nasit zozadu poriadnu supu keby ma to nestalo credity.

Tesid #19 Posted 07 June 2013 - 07:56 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 23505 battles
  • 1,280
  • [P-U] P-U
Na druhou liniji jiz nereaguji. Kdyz si clovek procte forum tak to vdy nekdo doporuci, u kazde heavy je na foru napsano druha linie. Ps asi ne u kv3 4 5. Vsecky heavy maji tlacit utok jinak jsou na bojisti k prdu. KT me prijde " ne prijde je to nejhorsi co jezdim" divnej.
Nehledne na to jak chces formovat linie na publiku kde vladne chaos.

Godzilla1 #20 Posted 07 June 2013 - 09:05 AM

Major

• Beta Tester
  • 47434 battles
  • 2,569
  • [WTBT] WTBT
tiger2 neni rozhodne neznicitelnej ale nejezdi se s nim az tak spatne, na dalku sem tam neco odrazi celne, delo je presny takze to nebude uplne jen tankem zejo :trollface:

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users