Jump to content

Pz.Kpfw. Tiger II

• Please log in to reply
692 replies to this topic

RedSun__CZ #321 Posted 06 March 2014 - 05:50 PM

Private

• Player
  • 15548 battles
  • 9
Tenhle tank není moc dobrý, na osmý Tier je slabý. Sice má celkem dobrý pancíř který odrazí ale nevýhoda je motor vpředu, velikost tanku a hlavně totálně slabé topové dělo. Když to srovnám i IS-3 tak je Tiger II propadák. Nebaví mě hrát ale musím jelikož chci E-100. :-/

Rem3mberMe #322 Posted 06 March 2014 - 11:23 PM

Warrant Officer

• Player
  • 1074 battles
  • 748

View PostRedSun__CZ, on 06 March 2014 - 05:50 PM, said:

Tenhle tank není moc dobrý, na osmý Tier je slabý. Sice má celkem dobrý pancíř který odrazí ale nevýhoda je motor vpředu, velikost tanku a hlavně totálně slabé topové dělo. Když to srovnám i IS-3 tak je Tiger II propadák. Nebaví mě hrát ale musím jelikož chci E-100. :-/

no, nevím jak to hodnotit, ale Tiger II je prostě dobrej tank a na IS 3 na randomu v pohodě stačí. Je pomalejší, ale topové dělo patří na daném tieru rozhodně k těm lepším. A po nerfech IS 3 a neustálých buffech Tiger lajny je to po KV 4 nejtvrdší osmička.

Rem3mberMe #323 Posted 06 March 2014 - 11:25 PM

Warrant Officer

• Player
  • 1074 battles
  • 748

View PostJoeyJoJoJuniorShabadoo, on 05 March 2014 - 10:53 PM, said:

Na M není třeba 5000 dmg. O víkendu se mi opět hrdina povedl za celkem slabý výsledek Cca 3500 dmg, 7 fragů a nějakých asi 1350 xp (už si to nepamatuju přesně).

Taky záleží do čeho to nastřílíš. Osobně se mi v pomalých tancích nejlíp získávají Mka když sejmu 1-2 tier IX-X tanky. Pak to ty XP boostne krásně a zbytek stačí nahonit jen na malé pakáži. Pokud se někdo boji proti IX-X vyhýbá, tak pak mu těch 3500dmg stačit nemůže ani náhodou. A když jde nastřílet 5000 v Pantherovi, tak to jde i v Tigeru II.

Houbus #324 Posted 07 March 2014 - 01:42 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 21240 battles
  • 330

Ahoj. KT byl muj první T8 tank. Nevim už kolik jsem měl přesně nahráno bitev, ale typuju to na cca 1K.

Vyzkoumal jsem pásy, motor a raději jsem ho prodal. Výsledky stršné, až příšerné a tomu odpovídala i zábava při hraní (odradilo mě to dokonce od hraní HT).

Asi před necelým týdnem jsem hledal uplatnění pro jednu posádku s necelýmy dvěma perky a napadlo mě zkusit zas KT. Výsledek byl zcela opačný. Jezdim už asi dva dny jen s ním. Dodělal jsem vysílačku, věž a už se blížim i k druhému dělu.

Pokud člověk nejede na soupeře čelem, tak něco odrazí. Stockové dělo nepřekvapí, ale když se správně trefí na WS, tak většinou prostřelí i T X bez goldů a parádní RoF balancuje 240 alfu. Mobilita je dobrá, ale kontrolovaný náraz tam zatim určitě dávat nebudu :D. Vybavení tam je zatim podle toho, co se válelo ve skladu (pohon děla, binokulár a síť), ale brzy tam bude pohon a nabiják děla + stabík (pokud si udělám BiA, tak místo stabíku ventilaci).

Závěrem? Kdo jezdí němce, nebo amíky a umí schovávat spodek má vyhráno. Pro začátečníka tank na houby.

RadomirH #325 Posted 07 March 2014 - 04:02 PM

Sergeant

• Player
  • 30396 battles
  • 227
  • [LAAX] LAAX

Hurá, včera, teda dneska, aspoň ta 1. třída. Aneb když vás enemy T32 není schopné pravděpodobně propálit ani zezadu :smile: Asi jak já s T34.

Edit P.S.: Vážně ta vesnička s potokem na mapě vypadají jak háknkrojc? :ohmy:

Edited by RadomirH, 07 March 2014 - 04:07 PM.

Guzzler77 #326 Posted 12 March 2014 - 01:08 PM

Staff Sergeant

• Clan Commander
  • 39157 battles
  • 327
  • [LAAX] LAAX

s Kralovskym Tigrom mam cez 400 bitiek takze uz som si na neho da sa povedat naozaj zvykol...win rate bohuzial slabych 47,6% ale bohuzial KT neni zrovna pivot tank ani ked je top tier.jedine v pripade ze je v hre tak 1-2 osmicky inak to je proste skor podpora prvej lajny.druha lajna alebo dokonca long range sniper je trochu mrhanie potencialom panciera ale vdaka delu ani s tym neni problem...je to jedina T8 ktoru som si nechal a to z jedineho dovodu...neni to noob friendly tank ako su rusi treba s nim vediet pracovat.vediet ako si mozem dovolit ho nauhlovat a potom ten trup vie odrazat.sem tam aj vana.bohuzial nie zrovna najhrubsia veza a velky weakspot na nej su trochu problem ale aj to sa da riesit miernym pohybom vpred a vzad...delo sice nedava prdy za 400 ako rusaci ale v celku rychly realod to vynahradza a ta presnost je libova.prevodovka vpredu znamena dost casty ohen ale to riesi automaticky hasicak a preventivna udrzba.pre mna je to asi najuniverzalnejsi T8 heavy tank v hre...nehral som americanov a cina ma to iste co rusi takze sa to cca da zrovnat...ale s tym tankom sa da snipit ma docela slusnu gun depres takze aj utok do kopecka neni problem a ked cas a rychlost bitky dovoli je to aj slusny brawler...nechal som si ho doteraz to nelutujem a berem ho na timovky.1 vs 1 sa mi este nestalo ze by ma IS3 v tej timovke poslal do kytek

zhrnute podtrhnute ten tank je zrkadlom toho kto ho riadi...ak s nim idete hura system do prvej lajny tak hura tiger pojde medzi prvymi do garaze..ak to clovek hra s rozumom casto ostane medzi poslednymi zivymi...tym nevravim ze s tym treba kempit...len hrat pri prvej linii a s rozumom...je to hodne tazky stroj na hranie preto nie kazdemu sadne...no za mna je to super tank

yarsun #327 Posted 16 March 2014 - 06:38 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 24325 battles
  • 349

Ahoj,

KT je proste peklo :]

Hraju hlavne medium tanky ale rekl jsem si ze chci taky E-75.

Delo je relativne presny (ale zadnej zazrak) a to je tak asi vsechno. Pancir je jeden 'weakspot' vedle druhyho.

Dneska me dostal AMX 12t. Grazl do me vysazel celej bubinek goldu a prostrilel mi spodni vanu. Vanu sem mel pokrytou proti IS-3jce ale ne proti nemu. Pak dilema: komu odrejt vanu? IS-3 nebo tomu malymu 'zlymu' tanciku ... haha.

co mi vadi:

- spodni vana je papir, boky a obrovsky weakspoty ze strany veze

- sidescraping je mozny proti tier 8 (ne proti tier 8 TD) a proti vyssim tierum na to zapomente

- mobilita! to je katastroficky

- cela idea tezkeho tanku jako snipera, protoze to ma pancir naprd je uchylarna :]

Celej ten tak je 'ouvej'. Da se s tim zahrat, ale ve chvili kdy me masi tier 6 lehky tank, tak to ve mne vzbuzuje usmev.

Krasny sou ted ty bitvy narodu. Jak jedu za nemce (nebo proti nim) tak prvni sou v garazi vzdycky Tigry dvojky.

Dogrindim poslednich 30k expu a zbavim se ho behem par dni, uz se tesim :]...

RedSun__CZ #328 Posted 16 March 2014 - 09:13 PM

Private

• Player
  • 15548 battles
  • 9
Tak na to že sem ho neměl moc rád a dost ho kritizoval tak jsem ho komplet vyexpil včetně E75 a úspěšnost s ním mám 58% což není špatné. Moje tipy jsou co nejlépe krýt spodek a ukazovat věž čelně k nepříteli jelikož věž zepředu odráží opravdu hodně. Z boku a zezadu je to papír. Tank jsem hrál převážně jako sniper na což se i hodí díky přesnému dělu (10,5 cm Kw.K L/68). Doplňky jsem měl pro mě klasiku - nářadí, lékárničku, automatický hasící přístroj NUTNOST!. Dále Nabiják, Síť a Binokulární Dalekohled. Tiger II není špatný akorát to chce vzít v potaz že to má motor v předu.

PorterRockwell #329 Posted 16 March 2014 - 09:49 PM

Lieutenant General

• Player
  • 19309 battles
  • 7,059

View Postyarsun, on 16 March 2014 - 05:38 PM, said:

Ahoj,

KT je proste peklo :]

...

KT prostě neni narozdíl od některejch univerzální těžkej tank. Z dálky nebo v dobrý poloze vyniká, na bezhlavý ježdění neni nic extra. 

Věž je vysoká a dlouhá, extrémně dobře se likviduje z boku.  Zepředu vydrží hodně ale malá deprese dělá z dobývání kopců noční můru, alespoň pro mě (Mines, Himmelsdorf... rychle se dostat nahoru a schovat, hlavně se nepřestřelovat v rádoby hulldown).

Když to jde, jedu s nim mezi baráky. Sidescraping se dá provozovat i proti vyšším tierům, jenže zdaleka ne vždy se do tý polohy dá včas dostat, zvlášť pokud se za tim rohem krejou další. A to pak svádí k unáhlenýmu vykukování a nakládačce do spodního plátu...

UglyMonkey #330 Posted 16 March 2014 - 10:06 PM

Lieutenant

• Player
  • 33295 battles
  • 1,524
  • [PRASE] PRASE
No to bych se teda hádal, že zepředu vydrži hodně. Když nepočítám frantíky ,tak má nejhorší přední pancíř ze všech tier 8 těžkých tanků. Jediné co spolehlivě cinká je přední horní plát (a to jen proti tanků stejného tieru). Navíc je neohrabané a krizových situacích se u něj obtížně pracuje s pancířem. (pomalu se točí a dynamika taky nic moc)

gadds #331 Posted 16 March 2014 - 10:42 PM

Lieutenant Сolonel

• Clan Diplomat
  • 30192 battles
  • 3,199
  • [SVINE] SVINE
Já ho z frustrace (preferuju stroje, se kterými mám osud bitvy více ve svých rukou) prodal a vyexpení vytoužené E-75 odložil na neurčito stejně jako kdysi strýček Áda operaci Lvoun......... :sceptic:

RedSun__CZ #332 Posted 16 March 2014 - 11:02 PM

Private

• Player
  • 15548 battles
  • 9
No já ho rád neměl ale teď se z něj stal můj oblíbený tank, chce se ho naučit hrát no. Ostatně jako každý tank,

yarsun #333 Posted 17 March 2014 - 08:32 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 24325 battles
  • 349

View Postgadds, on 16 March 2014 - 10:42 PM, said:

Já ho z frustrace (preferuju stroje, se kterými mám osud bitvy více ve svých rukou) prodal a vyexpení vytoužené E-75 odložil na neurčito stejně jako kdysi strýček Áda operaci Lvoun......... :sceptic:

Haha, ja to udelal uplne, naprosto, stejne.

KT byl muj prvni tier 8 tezkej tank. Hral sem ho chvili pred poslednim 'nerfem' a to to slo (relativne) i pro zelenace jako ja. Po 'nerfim rebalancu' kdy spodni vanu prostili tier 6 lehky tanky ale predevsim, ze tomu sebrali top motor a stala se z toho nemocna, stara a neohrabana krava, sem to z frustrace tenkrat taky prodal (a sel hrat medium tanky) :]].

Nyni, asi o 9k bitev pozdeji sem si ho koupil znovu.

Jasne, nahraju v tom lip, ale jedna vec je stejna - je to porad stejne pekelnej tank :]

Vec se ma tak, jeho hra je silene vymezena a omezena (pokud ho chcete hrat 'by the book').

- zakryt spodni vanu (zakryt, uhlovani je vam naprd)

- zakryt boky korby

- zakryt (neukazovat) boky veze

- vyuhlovat vrchni plat aby dingnul

- toto vse nejlepe jeste na miste kde se muzete po vystrelu schovat, nebo kde muzete delat 'sidescraping'

- prokombinujte si visezminene jeste s (ne)mobilitou ('arrrrrgh')

- prihodte do kotle faktu taky silenou nachylnost na: poskozeni modulu, umrti posadky (takhle vysoce debiliozni nachylnost na poskozeni modulu a posadky sem zazil v posledni dobe snad jen na Pantheru 2), jooo a nezapomente na horlavost motoru ....

Kazdopadne, kdyz eliminujete visezminene veci, najdete si to 'sladky' mistecko na mape a dohrabete se tam 3 kosmickou rychlosti a rikate si hura ('yeahhh' tak ted podte, ted si vas pekne milankove vopecu!!!), IS-3 preloaduje na goldy a prostreli vam vez naprimo ....'haaaaaleluja'.

Edited by yarsun, 17 March 2014 - 08:41 AM.

Utred007 #334 Posted 19 March 2014 - 02:09 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 42708 battles
  • 1,268
  • [LAAX] LAAX

Se nemohu dohrabat k té TOP věži... grázlové všech Tierů mi stále pářou čelo té stockové....

A i když hra jako taková zatím spíše průměr, baví mě s tím jezdit , je to taková prima větší oblůdka, kdy si fakt připadám jako v HT, alespon co se vzhledu týká....s pancířem a s dalšíma vlastnostma vyjma vzhledu je to už horší, alespoň ve stocku...

RoyalForces #335 Posted 19 March 2014 - 03:12 PM

Lance-corporal

• Player
  • 3006 battles
  • 61

nejazdim ho, ale teda ten pancier je tragedia. malo kedy vo vysledkoch vidim ze by nieco KT dingol. napriklad teraz s Centurionom som ho paral z predu kade som chcel.:

1.strela na kus nauhlovany vrchny plat(mieril som na spodok ale letelo to hore) - diera

2.strela kolmo na spodok - diera

3.strela kolmo na vrchny plat - diera

4.strela na hodne nauhlovany spodny plat - diera, garaz (zachadzal za roh budovy)

ze mam pene ~226 ok, ale potom mi pride divne ze z rovnakeho uhlu ako v pripade 4 neprestrelujem ruske medka zboku, alebo ze sem tam dingnem amx, lorri, kv-1s atd. na to ze KT ma byt tazky tank je to v tejto hre len kopa plechu

Guzzler77 #336 Posted 19 March 2014 - 04:41 PM

Staff Sergeant

• Clan Commander
  • 39157 battles
  • 327
  • [LAAX] LAAX

View PostRoyalForces, on 19 March 2014 - 03:12 PM, said:

nejazdim ho, ale teda ten pancier je tragedia. malo kedy vo vysledkoch vidim ze by nieco KT dingol. napriklad teraz s Centurionom som ho paral z predu kade som chcel.:

1.strela na kus nauhlovany vrchny plat(mieril som na spodok ale letelo to hore) - diera

2.strela kolmo na spodok - diera

3.strela kolmo na vrchny plat - diera

4.strela na hodne nauhlovany spodny plat - diera, garaz (zachadzal za roh budovy)

ze mam pene ~226 ok, ale potom mi pride divne ze z rovnakeho uhlu ako v pripade 4 neprestrelujem ruske medka zboku, alebo ze sem tam dingnem amx, lorri, kv-1s atd. na to ze KT ma byt tazky tank je to v tejto hre len kopa plechu

ruske tanky maju space armor a hlavne vzdy trochu privetivejsie RNG na pene od enemakov cize toho odrazaju viac nez by malo...ale ze si prestrelil vrchny plat na KT bez goldu to je bud hodne velky luck alebo si mu trafil ten kulomet...vrchny a nauhlovany plat je schopny odrazit podstaten silnejsie kalibre nez je Centurion...a ja nevravim ze je to fantasticky tank ale ze by bol zly ako tu vsetci pisete to sa mi fakt nezda...delo ma jedno z najpresnejsich v hre a na svojom tiere snad aj najpresnejsie...pene dostacujuca ked ne gold to poriesi...prioritne to neni close battle fighter....ak to clovek hra "hurasystem" ako noobfriendly IS radu tak chapem ze ste v soku ze ono to nedinga...ono to je pomale ono neviem co...1 vs 1 IS3 prito tigrovi nema sancu...bez goldov ovsem...a ak vas niekto prestreluje s goldom tak to neni chyba tanku to je proste ten pruser ze sa zaviedly gold ammo za kredity...heavy tankov 8meho tieru som mal v rukach uz 5 ale ani jeden nebol podla mna taky dobry ako KT...hold ten tank je zrkadlom toho kto ho riadi..tym tu nechcem nikoho zhadzovat ze nevie hrat alebo co..len je to proste stroj s ktorym sa treba aj ucit hrat a hlavne rozmyslat...co je proti ruskej linii docela sok..

LameJuice #337 Posted 19 March 2014 - 05:35 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 35478 battles
  • 1,423

View PostUtred007, on 19 March 2014 - 02:09 PM, said:

Se nemohu dohrabat k té TOP věži... grázlové všech Tierů mi stále pářou čelo té stockové....

A i když hra jako taková zatím spíše průměr, baví mě s tím jezdit , je to taková prima větší oblůdka, kdy si fakt připadám jako v HT, alespon co se vzhledu týká....s pancířem a s dalšíma vlastnostma vyjma vzhledu je to už horší, alespoň ve stocku...

Ani ta topová není moc dobrá.Za mě je Tiger 2 druhý nejhorší T8 těžký tank, jenom KV-4 je horší.Jediné, co je na něm dobré je ta topová 10,5

a vzhled.Než jsem si TIgra 2 koupil, tak jsem si myslel, že je to slušný tank s celkem dobrým pancířem, ale je to jenom velká papírová krabice, která je navíc strašně líná.Každopádně jsem ho přežil a mám E-75, která je opravdu jinde.

Edited by swordfish13, 19 March 2014 - 05:36 PM.

lukas_simson #338 Posted 21 March 2014 - 10:20 PM

Lance-corporal

• Player
  • 5214 battles
  • 54

View Postswordfish13, on 19 March 2014 - 05:35 PM, said:

Ani ta topová není moc dobrá.Za mě je Tiger 2 druhý nejhorší T8 těžký tank, jenom KV-4 je horší.Jediné, co je na něm dobré je ta topová 10,5

a vzhled.Než jsem si TIgra 2 koupil, tak jsem si myslel, že je to slušný tank s celkem dobrým pancířem, ale je to jenom velká papírová krabice, která je navíc strašně líná.Každopádně jsem ho přežil a mám E-75, která je opravdu jinde.

Veža Henschel sa nedá so stockovou Porsche ani porovnávať, čo sa týka mantletu. Kým na stockovej nič neodrazí, topová toho viac podrží a odrazí. 
Königstiger je celkom hrateľný- treba uhlovať, ináč garáž. Kto s tým nemá problém, pohoda, kto to nevie- das vidania. A o lenivosti by som pomlčal, je to náhodou celkom pohyblivý tank na svoju hmotnosť, narozdiel od KV-4. Do kopca to ide asi 12 km/h a z kopca v pohode aj 40 km/h, na rovine sa drží na úrovni 25-30 km/h.

UglyMonkey #339 Posted 26 March 2014 - 10:31 PM

Lieutenant

• Player
  • 33295 battles
  • 1,524
  • [PRASE] PRASE

Netušil jsem že tohle někdy o nějakém tanku napíšu..... ale Tirg 2 potřebuje buff

Absolutně nejhorší tier 8 stroj co jsem kdy hrál nebo potkal.

Pancíř slabí... to by tak ani nevadilo, ale pohyblivý je jen o trochu víc než KV-4 a ta má pancít podle tigra2 jako o dva tiery lepší stroj,

Deprese děla nic extra

Strašně trpí na moduly a posádku

Opravuje si i s vyskilenou posádkou na opravy extrémě dlouho.

Camo bonus slaboučký

Kdyby aspoň to top dělo mělo nějakou DPM , když už je tak líný a slabě pancéřovaný tank... ale nemá.

Motor slaboučký co omezuje rychlost otáčení a je zničitelný extra lehce zepředu + hoří.

Rychlost couvání se blíží snad T95ce.....

Sidescraping .... aby to něco slolehlivě cinklo musí být pod úhlem 20° a níž, protože boky nejsou kryty pásy (horní část) , ale když chce člověk vystřelit ukáže přední kolo a kus spodní vany. Nejde vám sidescrap s tigrem 1? Nebojte se s tigrem2 potkáte i tier 10 stroje a pancíř je stejný  :teethhappy:

Jedním slovem: Šrot. V herním stylu se nedá o nic opřít... a kempit v zadu... tím se hry nevyhrávají.

Těžký tank Tiger 2 , je pro mě slaboučké TDčko které se na dálku trefí, ale nekousne. Chyba v čtení situace věčinou znamená smrt, protože dělo nemá DPM a vysekání se z trablů a pancíř cinkne jen o tier nižší stroje (a to ještě když mám štěstí). Ujet se nedá protože se točí pomaloučku, vycouvat se nedá protože couve pomaloučku. Něco jako hulldown je risk protože věž je papírová (tiger1 má o rád lepší pancíř věže).

Tank pro masochisty , kdybych nechtěl E75 tak už dávno letí z garáže (ani nevím jestli ji vůbec doexpím...)

tirael #340 Posted 27 March 2014 - 10:12 AM

Private

• Player
  • 11043 battles
  • 48
Hadam ze nik necaka buf na KT "lepsie delo ,trochu panciera a nedajboze motor.:trollface: Pravidla Wg ohladom nemeckych tankov nepustia 1. musi horiet po zasahu z predu ,2.zasah z boku znici municiu (jedno z ktorej strany),3. posadka su nemci cize pri kazdom zasahu jeden musi skapat :blinky:. Tot vjo tovarisci.

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users