Jump to content

Hummel

• Please log in to reply
119 replies to this topic

kajaklu #21 Posted 18 August 2013 - 03:16 PM

Lance-corporal

• Player
  • 67724 battles
  • 51
  • [PERL] PERL
Hummel je top tank na odstřelování nepřátelských artyn  :smiles:

mikemp477 #22 Posted 22 August 2013 - 03:13 PM

Warrant Officer

• Player
  • 11450 battles
  • 542
  • [BGANG] BGANG
stále sním jezdím a nemyslím si že zněho udělali šrot, jenom trochu zhoršily vlastnosti

Deamoon #23 Posted 25 August 2013 - 01:04 PM

Lance-corporal

• Player
  • 12875 battles
  • 70
s Grillou jsem trefil snad vždy jen občas jsem mu dal nulu a zničil pásy s tímhle šrotem jsem se občas trefil .. prodat hned stojí za prd ...

mikemp477 #24 Posted 25 August 2013 - 09:00 PM

Warrant Officer

• Player
  • 11450 battles
  • 542
  • [BGANG] BGANG
stačí jen domířit na cíl úplně a potom se trefíš, trefuju i jedoucí vozidla s tím odměrem kanonu se to dá, jinak výbava naviják, vylepšení zaměřování a maskovací síť, stejnou výbavu mám i na Grille a SU-122A

BlueTomcat #25 Posted 30 August 2013 - 11:22 AM

Major

• Player
  • 23713 battles
  • 2,611
Z Hummela udělali strašný šrot. Dal jsem mu šanci a i při plném doměření kdy se vám tam vejde 3x TOG a ještě kousek zbyde trefíte prt. Zkusil jsem 5 her a za celou dobu jsem sundal pás ISUně a dal jí nějakou mikro damage. Střela letí tak rychle, že kdyby to střelci hodili náboj přes korbu a ten přes celou mapu doběhl k nepříteli a hodil to po něm, tak by to bylo rychlejší. Splash střely je nulový, kolikrát mi to bouchlo pár cm od tanku a prt. Dostávat do 100 XP a končit bitvu s tím, že si vás dali na jednu ránu je opravdu zábava To jak ho nerfli je fakt ostuda. Hummel letěl z garáže a posádka teď hnije v kasárnách.

Fugas19 #26 Posted 30 August 2013 - 06:55 PM

Private

• Player
  • 15159 battles
  • 15
Docela bych ocenil pokud by si to přečetli admini a vyjádřili se k tomu. Jenom čísla samy o sobě mluví za vše. Hummel má 15cm dělostřeleckou houfnici a to třídy V a VI. Obě mají přesnost okolo 0,76 (lepší varianta) a max poškození 950 a zaměřujetet 7s, dále nedoporučuji střílet na větší vzdálenost jak je 500m jinak si to lítá kam chce. Potíž je v tom, že Tigra, který je nejslapší težký tank VII třídy hummel nepoškodí více jak 400 hit pointy. To znamená ho trefit minimálně 3x. Při dobré trefě sundáte pásy ale než znova nabijete, tak už je má opravené a jde si to s váma vyřídit. Tigr má nejlepší dělo třídy VIII (proč hummel jen třídy VI opravdu netušim) s přesností 0,34 a časem nabíjení 3s. To znamená, že arty (která je armádní elita nejvyžšího kalibru vůbec a vývoj samohybních děl je to vůbec nejsložitější, protože každému útoku přechází průskum, meteorologická měření, vytyčení stanoviště pro dělostřelectvo atd) je 2x pomalejší v zaměřování (to beru je třeba nějaké přesnosti) 2x horší v přesnosti a (to je primárně stavěna právě na střelbu na velké vzdálenosti) nabíjí 3x pomaleji a při úžasné výdrži 300 hit pointů vozidlo nesmí být vidět. Celkově vývojáři chtějí aby arty byly více v předu ale zárověň jim neposkytují žádnou šanci na přežití. To že střely dopadají blíže a častěji středu zaměřovače je sice fajn ale dělostřelec musí třefit i tank, který vykoukne jen z poloviny a při přesnosti 0,76 je to se vzdáleností 300-400 m opravdu veliké štěstí. Jen pro info i KV2 s 152mm houfnicí má lepší přesnost než hummel a to už je si myslim alarmující. Dá se stím hrát ale stačilo pouze početně omezit arty na bitvu a ne je takhle zničit.

drak2l #27 Posted 06 September 2013 - 06:38 AM

Lance-corporal

• Player
  • 45710 battles
  • 80
Mám ešte ďalšie dve arty okrem Humla. Humla predám.
Dôvod je jednoduchý
Nielen že je strašne nepresný, vôbec nie je pravda že strely dopadajú bližšie ku stredu ale pravda je taká že ak už aj riskujem a idem niekde dopredu aby som strielal s kratšej vzdialenosti a dostanem skoro celý tank do kruhu že ho nejde minúť, tak strela dopadne mimo kruh. Stáva sa mi to ,len a len z HUMLOM a pravidelne.
Aby sme sa rozumely, nie kúsok od kruhu ale úplne od veci ,tak že tank ani nepoškodím.
Pre masochistov čo by predsa s ním chceli hrať, vôbec netreba mieriť priamo na tank, skôr treba rozmýšlať kade asi podla trajektórie bude strela letieť a odhadnúť miesto tak aby ste pravdepodobnosť zásahu aspoň trochu zvýšiliZaručujem vám že sním budete prerábať a neoplatí sa vám ho držať ani kôli nejakým kreditom naviac čo je u jeho tieru myslím celkom prekvapivé.
Zábavnosť nula bodov, adrenalín Vám zdvihne maximálne tým že zase nič netrafil.
A posledná vec.
Na jednej mape zvyknem artynov zložiť nejaké budovy aby som obral súperove tanky o možnosť krytia, humel je jediný tank s ktorým sa mi nepodarilo trafiť ani budovu. :D

Edited by drak2l, 06 September 2013 - 08:06 AM.

hapecko #28 Posted 06 September 2013 - 02:33 PM

Private

• Player
  • 14609 battles
  • 10
Vážení, já se musím toho Hummela zastat. Je pravda, že jsem na toto vozítko vyloženě zatíženej a i díky tomu ho mám maximálně vyexpenej, a to včetně posádky. Prostě stejně jako u jiných strojů, i zde je to o letech dřiny a odříkání. Ty změny člověk dost pocítil, ale i tak, když se s Hummelem umí, tak je to pekelná zbraň a i dnes s ním dokážu dost her výrazně ovlivnit, no a někdy dokonce i vyhrát. I nadále je to můj miláček a dopřává mi pravidelně neopakovatelné zážitky v podobě nadávek od zlikvidovaných soupeřů  :trollface:  PS: Oproti Grillovi (toho jsem dříve miloval, teď je to odpad) dopadl Hummel ještě hodně dobře.

mikemp477 #29 Posted 07 September 2013 - 01:58 PM

Warrant Officer

• Player
  • 11450 battles
  • 542
  • [BGANG] BGANG
já ti něvím grille je na tom taky dobře,vždyť asi rychleji střílejí jen britové. A konečně se někdo zastal hummel.

drak2l #30 Posted 08 September 2013 - 09:03 AM

Lance-corporal

• Player
  • 45710 battles
  • 80
Môžem Vám povedať že ak porovnávam Humel s GW panterom tak Humel je horší vo všetkom. A to nie len preto že je to vyšší tier. To je delo ktoré sa dá hrať. Dokonca aj GW Tiger ktorý má vytočenie dela do strán ako rozptyl Laseru je lepší a hratelnejší.
Humla som už predal :)

Edited by drak2l, 08 September 2013 - 09:04 AM.

BlueTomcat #31 Posted 08 September 2013 - 06:48 PM

Major

• Player
  • 23713 battles
  • 2,611
Sice se ho někdo zastal, ale jakmile ho vidím na straně nepřítele tak ho naprosto ignoruji. A tahle taktika se mi daří. Jen si pro něj dojedu a dáme ho. Sice dá 2 tanky ale není schopen ovlivnit bitvu. Stál jsem nedávno na místě s Ferdinandem, naproti hummel a jen to kolem mě bouchalo. Opravdu dobrá artilerie, jsem rád, že jsem se jí zbavil.

hapecko #32 Posted 09 September 2013 - 12:39 PM

Private

• Player
  • 14609 battles
  • 10
GW Panther vs Hummel vs Grille. Vím, že si GWčko spousta lidí chválí, ale pro mě je to vyloženě noční můra. Věčně mi to padá těsně vedle cílů bez jakéhokoliv poškození (splash = 0). Nedovedu si to vysvětlit, protože posádku mám vyexpenou, vybavení stejné jako u Hummela, ale mně to s ním vůbec nejde. Jednoduše chyba je za klávesnicí. Grille byl dříve můj miláček, ale po tom, co jej osekali, se s ním proti těm rychlým mrškám na nižších tierech hraje fakt blbě. Prostě jsem ho úplně přestal hrát a v garáži ho mám spíš jen jako takovej pomník starých dobrých časů. No a k Hummelu. Mám radost, že k němu hráči jako Blue Tomcat přistupují tak, jak přistupují  :glasses: Dost se divím, dříve to byl postrach bitevních polí. Tenhle víkend jsem ho dost jezdil a myslím, že jsem měl průměr poškození něco kolem 1100/hru. Pravda, když člověk killne 2 tanky, tak to hru nemusí ovlivnit, ale pokud u toho používá XVM mód, tak to se hrou dokáže pořádně zamávat. Ono když prvním výstřelem na jednu ránu zlikvidujete TD, které je dle statistik tahounem soupeřova týmu, tak to se hrou už něco udělá. Prostě není poškození jako poškození. Kolikrát poškození za 300 dokáže mnohem více ovlivnit bitvu, než poškození za 900, to tady asi všichni chápeme. A teď jeden zážitek ze včerejška, o který se musím (chci) podělit  :harp: V bitvě zbývám já + E25 a soupeři zbýcá 1x TD a Tiger, který začal capovat na naší základně a zbývalo mu cca 445. Na to jejich TD 2x vystřelím, mám ho přesně zaměřené a už se těším, jak zamává na rozločenou, ale pokaždé to letí vedle. Díky Bohu, E25 jej likviduje a vrací se na naši základnu. Já čekám v křoví u základny, až mi nasvítí Tigera, že shodím capování. No E25 asi spěchalo příliš a poškodilo si pásy, takže to zbylo na mě. Bohužel jsem zaspal a než jsem přijel dostatečně blízko, abych Tigera mohl detkovat => trefit, tak bylo capování ukončeno a my "prohráli". Tak jsem na toho šmejda alespoň vystřelil a čuměl jsem jak blázen, že jsem mu těch zbývajících 445 sebral na jednu ránu. Vůbec jsem netušil, že jsem tím vyhrál bitvu, krásný pocit k nezaplacení  :trollface:

drak2l #33 Posted 10 September 2013 - 07:33 AM

Lance-corporal

• Player
  • 45710 battles
  • 80
Ano Humel bol super stroj, ale jeho sláva už zašla. Tak ako aj v skutočnosti,tak aj vo WOT sa dostal na smetisko dejín.
Nie je možno pre team úplne a jednoznačne príťažou, ale pomôcť sním môže určite len ten čo ho má super vyexpený, super posádku a vie zaň hrať. (má svoje špecifiká). Je to však trápenie.
Pozeral som že s GW Panterom ti to ozaj nejde Hapecko, máš s ním dokonca viac hier ako ja. Možno sním len prestaň hrať ako z Humlom.
On je iný.

Edited by drak2l, 10 September 2013 - 07:45 AM.

BlueTomcat #34 Posted 13 September 2013 - 05:26 PM

Major

• Player
  • 23713 battles
  • 2,611

View Posthapecko, on 09 September 2013 - 12:39 PM, said:

Mám radost, že k němu hráči jako Blue Tomcat přistupují tak, jak přistupují  :glasses:
Díky. Jsem rád že i čmelákáři to berou jtak jak si myslím. Na rady všech, jsem ho dnes zakoupil a dal 15 bitev. No musím uznat, že je to stejné jak po "legendárním" patchi - stojí mi tam tank se sundaným pásem, já nabíjím a jen čumím jak to spraví, jede do řitě a nakonec zmizí. Občas něco záhadně dám, ale mě si vychutnají jak jen to jde. Jak se někdo může tohoto stoje zastávat je mi dodnes záhadou? 960k v řiti a opět stoj jen na zlost (naštěstí kredity pro mě nejsou problém).
Hrál jsem dnes za Ferdinanda a jediné co mi ten verk dokázal udělat, to že mi shodil pás. Stačí jen stisknout pár kláves a nemá šanci. Jak vidím Hummela v protějším týmu mám radost.  :trollface:

hapecko #35 Posted 16 September 2013 - 11:45 AM

Private

• Player
  • 14609 battles
  • 10
Tak kdybych si teď koupil Hummela a měl ho ve stocku bez vycvičené posádky, tak bych na to taky asi neměl nervy. Tahle hra je krásná, že si každý může najít toho svého miláčka a tomu leštit pancíř. Mimochodem, koukal jsem, že anglická větem artyn je asi vůbec nejlepší dle statistik. Možná se do ní časem podívám.  :bajan:

mikemp477 #36 Posted 19 September 2013 - 04:04 PM

Warrant Officer

• Player
  • 11450 battles
  • 542
  • [BGANG] BGANG
Vubec sem nemá cenu co psát, abych říkal jak je skvělá, když stejně jsou tu názory jaký je to šrot. A obecně teď WoT nehraju kvuli připravě na maturitu. Tak začnu až příští léto zase hrát třeba to bude lepší.

BlueTomcat #37 Posted 20 September 2013 - 04:55 PM

Major

• Player
  • 23713 battles
  • 2,611
Jako OK někomu se jeví jako dobrá. Tak prosím napište jak s ním hrát. Hledal jsem a jen se píše že dobrá i po patchi, ale nikdo nenapsal jak s ním hrát. První rada -  jeďte blíže k linii. Ano dobrá rada jak rychle umřít. Už není tak mobilní jako kdysi. Druhá rada -  vybírat lépe cíl. Ano nabíjí to 27 vteřin a zaměřovací kruh při plném doměření to má, že by se tam vešel TOG 3x a ještě zbyde. Vystřelím, samozřejmě minu a než mi znovu nabije tak mi cíl umlátí ostatní, nebo prostě zmizí. Hýbnu se na další cíl, zaměřovací kruh mimo monitor a než to nabije a doměři, opakuje se scénář jako předtím. Střílet naslepo nemá absolutní smysl. Mám posádku na 100%, ve výbavě, nabíják, maskovačku a pohon děla. Takže, co dělám špatně? Předtím super artina, teď artilérie co potkávám velice výjimečně. To už asi něco vypovídá.

Eledra #38 Posted 21 October 2013 - 09:32 PM

Sergeant

• Player
  • 7081 battles
  • 270
Bohužel se musím také přidat s tím, že to už "není ono". Před **** byla moje přesnost taková, že jsem s ním zasáhla nepřítele víc jak 2/3 výstřelů. Teď? Jsem ráda když mám 1/4 až 1/3 zásahů, tedy při delší bitvě. Když je bitva "rychlá" tak dám 3-5 ran a v lepším případě zasáhnu tak jednou zásah a jednou nepřímo. Staré zvyky, jako náměr lehce za tank podle tvaru kruhu a podobné už nějak neplatí - od 500m dál to létá jak chce. Jako málokdy se mě stane že jsem na nule (asi 2x), protože mám posádku už na skoro konci prvního perku, tak to nějak dokodrcám na odemknutí dalšího (cca 30k). Pak jde posádka k "ledu". Docela mě zaujal Francouz, tak to zkusím. Ale jinak asi pojedu jen HT a TD, MT mě moc nebaví, takže tam asi jen dolezu na B-C a možná T54.

Geogliff #39 Posted 22 October 2013 - 07:32 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 6663 battles
  • 1,398
Katastrofální arty. Když trefím, otvírám šampáňo. Přebíjí to dlouho, o rychlosti zaměření ani nemluvě... Škoda, těšil jsem se na ní.

Kyselyzeli #40 Posted 26 October 2013 - 07:46 PM

Private

• Player
  • 10142 battles
  • 46
  • [CS-TB] CS-TB
No, skoro všichni si tady stěžují, ale mě to nepřijde vlastně až zas tak hrozný. Už si ani nevzpomínám jaké to bylo hrát před změnou. Mě to přijde hodně přesný ale vzpomínám si že sem ze začátku taky byl zklamaný.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users