Jump to content

IS-6

• Please log in to reply
335 replies to this topic

PorterRockwell #1 Posted 26 May 2013 - 04:56 PM

Lieutenant General

• Player
  • 18214 battles
  • 7,059
Ruský premiový těžký tank osmé úrovně.
Informace o vozidle na WoT Wiki
Informace o vozidle na WoT Tankopedii
Podrobné návody a recenze na vozidlo od zkušených hráčů:
Kristich01 (1414 bitev / WR 60.33% / WoT 8.7 / 20.8.2013)
Máte s tímto vozidlem 200+ bitev a win ratio 53%+?  Pomozte nám a ostatním hráčům, sepište k němu návod!

Kristich01 #2 Posted 20 August 2013 - 01:17 PM

Lance-corporal

• Player
  • 12812 battles
  • 98
IS-6
Posted Image
Návod byl sepsán k verzi World of Tanks: Update 8.7 dne 20.8.2013
Návod sepsal Kristich01 a k tomuto dni měl s tímto vozidlem 1414 bitev a win ratio 60.33%
Výhody:
- dobře pancéřovaný a to hlavně díky svým tvarům
- nízká silueta
- dobrá rychlost i pohyblivost
- standardní ruská alfa dmg (400)
- „rychlopalné“ dělo s dobrou posádkou a výbavou se dostanete pod 10 vteřin
- omezený MM (matchmaking) do T9 včetně
- pocitově dobrý camo faktor
Nevýhody:
- dělo
- malá penetrace (175/217/61)
- špatná přesnost 0,46
- dlouhé doměřování 3,4
- velmi špatně uplatitelný v XT bitvě (dostanete se sem jedině díky četě)
Doporučený postup výzkumu:
- vozidlo je prémiové a v součastné době stojí 11800G
Doporučená výbava:
- stabilizátor
- pohon děla
- nabiják
Doporučené skilly:
- velitel: žárovka, BIA, opravy, maskování
- střelec: jemné míření, BIA, opravy, maskování
- řidič: klidná jízda, BIA, opravy, král bažin
- nabíječ: bezpečné ukládání, BIA, opravy, maskování
- IS-6 je vhodná pro expení posádky tanku IS-4
Obecně:
- Tento tank Nedoporučuji začátečníkům. Díky pancíři Vám sice IS-6 odpustí spoustu chyb ovšem její dělo vyžaduje znalost a praxi v prostřelování weak spotů (slabin).
- a o tom vlastně celá IS-6 je – umět prostřelovat weak spoty a úhlovat se. Kdo to neumí bude z IS-6 nešťastný a kdo s tím nemá problém tomu se IS-6 promění v milovaného mazlíka.
- výbava a skilly zde uvedené umožňují výrazně potlačit nevýhody děla. Takto jezdíte „skoro“ z doměřeným dělem, které o to rychleji doměří a dá Vám šanci rychle a efektivně zamířit weak spot.
- dělo se dá CCA vyzkoušet na většině ruských a některých čínských tancích
Styl hry:
- pancíř, pohyblivost a dělo předurčuje tento tank do první linie
- úhlovat se
Posted Image
k nepříteli nejezdit kolmo ale pod úhlem
- IS-6 má i na to některé tanky utočit
- dostat se k nepříteli na blízkou vzdálenost aby se dal efektivně namířit weak spot
Ekonomika:
- jde o prémiový tank a dle mého názoru vydělává stejně jako jiné T8 prémium tanky. Záleží jen na tom jak se Vám bude v bitvě dařit.
Videa:
https://www.youtube....h?v=7F-85NY7wRc
https://www.youtube....zvfqCBx32RlCTyX

Edited by Kristich01, 20 August 2013 - 01:29 PM.

Cisko #3 Posted 06 September 2013 - 09:53 PM

Private

• Player
  • 42380 battles
  • 32
Nejak mam pocit, ze nam IS6 potichu nerfli.. Jednak v kazdej bitke ma uz dava proti Tier 9, a jednak pancier uz nie je co byval - prestreli ho posledny mesiac kde kto, aj  z nemoznych uhlov (pochybujem ze vsetci palia goldom).

Asi WG chce predavat nove premium tanky co pridu v patchi, inak to nevidim..

EmperorAdrian #4 Posted 05 October 2013 - 05:16 AM

Corporal

• Player
  • 15832 battles
  • 141
dobrý navod ale pridal bi som jednu nevýhodu, pancier veže :) tá sa dá ľahko penetrovať  :blinky:

EmperorAdrian #5 Posted 05 October 2013 - 05:19 AM

Corporal

• Player
  • 15832 battles
  • 141
http://www.youtube.c...h?v=RHs4QQEohEg
iba 10 killov

Allegon #6 Posted 23 November 2013 - 09:35 PM

Warrant Officer

• Player
  • 22725 battles
  • 780
  • [S3AL] S3AL
Zdravim... posledni dobou resp od Patche 8.9 registruji ze tento tank jiz nedostava maximalne 3x Tier IX proti sobe ale klidne i 6x nebo 8x tier IX

zaregistrovali jste to stejne??
ne nejel jsem v cete s zadnym jinym tankem....

Martinisko #7 Posted 25 November 2013 - 07:27 AM

Private

• Player
  • 8095 battles
  • 20

View PostAllegon, on 23 November 2013 - 09:35 PM, said:

Zdravim... posledni dobou resp od Patche 8.9 registruji ze tento tank jiz nedostava maximalne 3x Tier IX proti sobe ale klidne i 6x nebo 8x tier IX

zaregistrovali jste to stejne??
ne nejel jsem v cete s zadnym jinym tankem....

Já spíš zaregistroval nerf. Kde jsou ty doby epických bitev, kdy jsem ho dingal a doufal že to projde. Byl to postrach ale ted? Dole to prochází skoro všude a respekt naprosto ztratil...

Allegon #8 Posted 25 November 2013 - 03:38 PM

Warrant Officer

• Player
  • 22725 battles
  • 780
  • [S3AL] S3AL
to spis lidi goldej.... ale kazdopadne tajne zkurvili MM

Schmudla #9 Posted 25 November 2013 - 03:54 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 39338 battles
  • 1,276
  • [BIA] BIA
houby
MM je pořád stejnej, občas jsou devítky, občas ne, nevidím jediný důvod proč bych is6 nemohla být jediná osmička v t9 bitvě, MM to nevylučuje. Mě to háže teamy tak nějak +- stejně, sem tam pár devítek
co je problém je, že lidi se na is6 naučili hrát, osobně pokud ji mám proti sobě nemám z ní žádný respekt, věž je papírová, LFP je papírové, bok pokud netrefím lištu taky papír, přední kolečko papír, doměřuje dlouho a penetrace a přesnost slabé
koupil jsme si ji jenom proto, že občas člověk potká rajčata co neví kam střílet a pak je to sranda :) (a taky se mi líbí :)
jinak goldem vás propálí většina t8 bez problémů kamkoliv a goldů se vozí víc a víc, tady bude asi problém

Allegon #10 Posted 25 November 2013 - 04:01 PM

Warrant Officer

• Player
  • 22725 battles
  • 780
  • [S3AL] S3AL
od te doby co jsem ji koupil ( to se mi stavalo ze jsem mel napr z 10 her tak 2x / 3x tier IX ... ted je to presne obracene tier IX tam neni jen v 2 / 3 hrach
ano neni v tom problem potkak jen IX a byt tam sam tier VIII ale to pak ten tank celkem ztraci vyznam a teamu moc nepomuzes ani si nevydelas

Schmudla #11 Posted 25 November 2013 - 04:08 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 39338 battles
  • 1,276
  • [BIA] BIA
njn, máš holt smůlu na los, to se ale v dlouhodobém horizontu srovná, devítky by jsi měl potkat v cca 50% her, takže teď ti to jenom dorovnává předchozí bohaté období :)

Derp_Trollington #12 Posted 25 November 2013 - 04:46 PM

Veteran

• Veteran
  • 52219 battles
  • 7,331
  • [0WNED] 0WNED
Mno....
Ja mam z IS-6 pocity uplne jine. Naprosto imunni vuci HEATum. Armoru steci jen trosku pomoct a vrchni plat je na autobounce.
Sidescrape funguje perfektne. Vyjizdet pod uhlem se moc neda, pac to ma zkoseny ruzky - vyjizdi se s tim proste jinak.
Styl hrani podobnej jak ST-I, akorat tomu trochu chybi silnejsi front armor na vezi (nebo lepe rozprostreny - jsou tam mista se 150mm i s 300mm armoru).
Po doplneni trochou goldovky (vozim to pul napul) je to ve vsem lepsi jak IS3 - armor funguje, DPM navic, ammoracknuty jsem byl za celou dobu mozna petkrat (tedy priblizne tolik bitek, kolik jsem s IS3 ammoracknutej nebyl).
Aiming je velmi rychly a da se s tim s celkem slusnou uspesnosti sypat za jizdy (zdravim T34 :smile: ).

Za mne asi nejlepsi T8 premium HT na delani statu i farmeni kreditu, pac se s tim da udrzet velmi vysoky prumerny dmg (momentalne mam ~2,4k) takrka s prstem v nose a vydrz to ma primo sloni...

Allegon #13 Posted 25 November 2013 - 05:50 PM

Warrant Officer

• Player
  • 22725 battles
  • 780
  • [S3AL] S3AL
panove  :amazed:  ja nikdy nezpochybnoval vlastnosti toho tanku  :confused:   jen to MM ze se mi zdalo haluzove posledni dobou

DeadLeeGun_Murder #14 Posted 19 December 2013 - 02:42 PM

Corporal

• Player
  • 18397 battles
  • 181

Stava sa to aj mne ze casto stretavam aj s 6x Tier IX . Tak ma napadlo ci ma nejaky vplyv z akeho tieru presuniem posadku do premiaka, ci na to berie ohlad MM ... napr ak hram z posadkou z IS-3 kde si dorabam 3 skill tak by aj bolo pochopitelne ze MM ma bude hazdat proti silnejsim superom t.j tier IX, no ked si do nj nahadzem posadku napr z 80% zakladnym skillom tak by som tier IX proti sebe mat nemal. Vie to niekto potrvdit alebo vyvratit?

odohral som vera 500tu bitku WR 43% ale aspon ze zarobila na moduly pre tanky

Honorius_ #15 Posted 19 December 2013 - 02:55 PM

Warrant Officer

• Clan Diplomat
  • 29784 battles
  • 957
Myslím, že v nedávnom videu o MM (alebo niekde, už neviem) sa to vyvracalo, MM nezohľadňuje (nemal by :) ) posádku tanku

Edited by HonoriusSVK, 19 December 2013 - 02:55 PM.

Avarikus #16 Posted 28 December 2013 - 10:56 AM

Private

• Beta Tester
  • 52917 battles
  • 19
  • [9-TDE] 9-TDE
IS6 je jeden z nejlepších 8tanku ve hře, ale je to o tom, naučit se s tím tankem jezdit a využívat jeho přednosti. Není problém poradit si z 9tankem. Musí se využívat jeho pohyblivost.Je jasné, že na E75 nepojedu čelem. Dělo taky není nejhorší, někdy je potřeba pomoci si goldovou municí. Docela se netěším na dobu, kdy po akci bude jezdit víc IS6 na mapě. Ave

BildoCZ #17 Posted 04 January 2014 - 02:19 PM

Lance-corporal

• Player
  • 90 battles
  • 52

Chlapi ja ho nehral. Ale kdyz jsi presdstavim, ze IS 3ka byla s delem pene 175 celkem porod.

A ten tank, se stal paradni az s delem BL9.

Jak je na tom tenhle tank oproti IS 3ce?   Is 3 mi taky prijde rychla, dobre pancerovana. A pak s BL9kou i dobra !  

rastoduch #18 Posted 05 January 2014 - 12:14 AM

Warrant Officer

• Player
  • 35600 battles
  • 519
  • [WORMS] WORMS

View PostBildoCZ, on 04 January 2014 - 02:19 PM, said:

Chlapi ja ho nehral. Ale kdyz jsi presdstavim, ze IS 3ka byla s delem pene 175 celkem porod.

A ten tank, se stal paradni az s delem BL9.

Jak je na tom tenhle tank oproti IS 3ce?   Is 3 mi taky prijde rychla, dobre pancerovana. A pak s BL9kou i dobra !  

Nuž ked nevieš so 175 pene prestrelovať, tak je zbytočne Ti niečo dalšie o IS-6 písať. S IS-6 dokáže dobrý hráč ustrielať IS-3 aj bez goldov...a naopak

RadecekH #19 Posted 05 January 2014 - 07:21 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 30043 battles
  • 302

View Postrastoduch, on 05 January 2014 - 12:14 AM, said:

Nuž ked nevieš so 175 pene prestrelovať, tak je zbytočne Ti niečo dalšie o IS-6 písať. S IS-6 dokáže dobrý hráč ustrielať IS-3 aj bez goldov...a naopak

Mám stejný problém. IS-6 jsem si vyjezdil, ale dosud jsem s těžkými tanky moc nejezdil. A zoufale mi to s ní nejde. Winrate hluboko pod 40 %. Z dálky nic neprostřelím, z blízka sice oddingám spoustu střel, ale v naprosté většině případů to skončí shozenými pásy a rozstřílení mě na s---y. Tím dělem dokážu prostřelit spoustu tanků, ale musí postát. :-) Protože jakmile se hejbou, jsem bez šance, protože než zaměřím, tak je to tejden. A to na tom mám namontovanou doporučenou výbavu a posádka taky není úplně špatná (i když je pravda, že je přecvičená z TDčka, takže má celkem zbytečné maskování, ale má i bratři ve zbrani a v současnosti asi 75 % třetího skillu, kde už jsou i nějaké ty opravy).

Zatím ten tank jezdím proto, že vydělává, přestože mi to s ním vůbec nejde, ale stejně bych se rád dostal alespoň do stavu, kdy to svému týmu totálně nepos--u. Mám totiž pocit, že jakmile mě dostanou do týmu, mají to spočítané.

Má smysl přecvičit posádku tak, aby místo maskování případně těch bratrů měla něco jiného? Bude to opravdu tak znát? Nebo s tím mám jen jezdit a jezdit a třeba se to časem naučím?

rastoduch #20 Posted 06 January 2014 - 01:37 AM

Warrant Officer

• Player
  • 35600 battles
  • 519
  • [WORMS] WORMS

View PostRadecekH, on 05 January 2014 - 07:21 AM, said:

Mám stejný problém. IS-6 jsem si vyjezdil, ale dosud jsem s těžkými tanky moc nejezdil. A zoufale mi to s ní nejde. Winrate hluboko pod 40 %. Z dálky nic neprostřelím, z blízka sice oddingám spoustu střel, ale v naprosté většině případů to skončí shozenými pásy a rozstřílení mě na s---y. Tím dělem dokážu prostřelit spoustu tanků, ale musí postát. :-) Protože jakmile se hejbou, jsem bez šance, protože než zaměřím, tak je to tejden. A to na tom mám namontovanou doporučenou výbavu a posádka taky není úplně špatná (i když je pravda, že je přecvičená z TDčka, takže má celkem zbytečné maskování, ale má i bratři ve zbrani a v současnosti asi 75 % třetího skillu, kde už jsou i nějaké ty opravy).

Zatím ten tank jezdím proto, že vydělává, přestože mi to s ním vůbec nejde, ale stejně bych se rád dostal alespoň do stavu, kdy to svému týmu totálně nepos--u. Mám totiž pocit, že jakmile mě dostanou do týmu, mají to spočítané.

Má smysl přecvičit posádku tak, aby místo maskování případně těch bratrů měla něco jiného? Bude to opravdu tak znát? Nebo s tím mám jen jezdit a jezdit a třeba se to časem naučím?

Tak ono IS-6 je špecifický prémiák. Na tých 175 pene už treba rozvahu a skill. Bez toho to môžeš full napchať goldami a síce možno častejšie prestrelíš, ale potom nezarobíš. Ja nabíjam goldy iba proti E-75 ak už nie je možnosť úniku, alebo útoku do boku. Určite odporučam vyhodiť maskovanie a fláknuť tam napr zrýchlené opravovanie. A pri hraní neuhlovať a domierovať. IS-6 síce papierovo vyzerá byť papier, ale dokáže neuveriteľne dingať. Tak hodne trpezlivosti a šťastia.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users