Jump to content

SU-100Y

• Please log in to reply
203 replies to this topic

PorterRockwell #1 Posted 26 May 2013 - 05:21 PM

Lieutenant General

• Player
  • 18023 battles
  • 7,059

Ruský premiový stíhač tanků šesté úrovně.
.
Informace o vozidle na WoT Wiki
Informace o vozidle na WoT Tankopedii
.
Podrobné návody a recenze na vozidlo od zkušených hráčů:
.
Klimicek (bitev 646 / WR 57% / WoT 8.8. / 19.10.2013)

Svitman (bitev 772 / WR 60,49% / WoT 9.0 / 15.5.2014)
.
Máte s tímto vozidlem 200+ bitev a win ratio 53%+?  Pomozte nám a ostatním hráčům, sepište k němu návod!

GordonRamsay #2 Posted 15 June 2013 - 11:53 PM

Warrant Officer

• Player
  • 13164 battles
  • 517
Nikdo ho nema? Sem ho dneska koupil, no bohuzel sem si nevsim ze je na webu v dobrem bundlu a koupil ho primo ve hre :( asi se stim neda nic udelat co ? :)

Prekvapilo me, jak je mobilni 35km/h po rovince je fajn, kanon s modulama taky jde.. expim na nem posadku z isu152.
Zatim 12 bitev, 11 killu, 8k dmg.  Tak 3x jsem byl proti tier 8..a umrel temer hned :)  

Urcite to chce se schovavat za ostatni, aby na vas nestrileli, idealne za kv1s nebo Tigra/IS .. proste neco, o cem si vetsina noobu mysli ze je nebezpecnejsi ;-D

Dalsi zajimavosti je, ze s goldem ma o 20 mensi penetraci ale o 70 vetsi poskozeni. Konkretne tedy 196/171/65 pri 440/510/580.   Coz je na tier 6 hodne dobre, holt 130mm kanon ;-D

S 100% posadkou (no jeden je na 75%.. tank vyuziva 2x nabijec a 2x strelec..) a modulama je nabijeni 13.8 sec, coz je prakticky jako u Kv1S.

S 700hp se radi mezi TD s nejvice HP. Vice ma jiz jen brit td AT8 (800hp).

Kdyz jsem ho zkousel na testu, tak se mi vubec nelibil, stejne jako JT88, na live je snim vsak sranda a i penize se snim daji vydelat :-D  za hru s premiakem kolem 30k cistyho.

HellGold #3 Posted 25 June 2013 - 07:03 PM

Private

• Player
  • 18713 battles
  • 21
  • [10-OP] 10-OP
SU 100Y je bohovský tank mám s ním cca 350 bitiek či kolko nwm teraz ale to delo je krása a je mobilý ale je to fakt MASTODONT :D

ExiDeCZ #4 Posted 04 July 2013 - 04:04 PM

Private

• Player
  • 11296 battles
  • 9
Mockrát jsem se sním nesetkal ale připadá mi nějak moc silný. BlackPrince mi zničil téměř na ranu.  :angry:

Svitman #5 Posted 10 July 2013 - 08:57 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 61420 battles
  • 1,118
  • [CSA] CSA

View PostExiDeCZ, on 04 July 2013 - 04:04 PM, said:

Mockrát jsem se sním nesetkal ale připadá mi nějak moc silný. BlackPrince mi zničil téměř na ranu
jakej BP?

GordonRamsay #6 Posted 14 July 2013 - 11:34 PM

Warrant Officer

• Player
  • 13164 battles
  • 517
No po delsi dobe, mohu udelat recenzi. Nebude to vsak recenze jakoze komercni s dobrym WR abych psal same chvaly :) N

Aktualne 115 bitev, 48% win ratio.  Na nizkem tieru kdyz clovek hraje sam nebo s kamarady v cete (kvuli kterym jsem to koupil) jenz to jeste moc neumi to proste lepe nejde.

Puvodne jsem myslel ze to bude takovej derper jako KV2, ale neni.  Je mnohem tezsi na hrani, ale ma upraveny mms, takze tier 8 potkavam minimalne, narozdil od KV2.  Vetsinou jsem tak nejak tierove uprostred.
Coz znamena porad spousty derpu na tier 5-6 a nekdy i 7 :)  Zkousel jsem pouzivat HE munici, jenz slibuje prumernych 580 dmg, ale nikdy se mi nepostestilo. Vetsinou to slo kolem 200-300, tedy slabota.

http://worldoftanks....es/ussr/su100y/
http://wiki.worldoftanks.eu/SU-100Y

Nevyhody
- velikost (delka i vyska stejna jako u KV5)
zejmena ona vyska je problem, clovek se nema moc kam schovat, navic rekl bych ze kamera je spatne usazena, casto si myslim ze jsem schovany ale pritom me nepritel streli az do pulky kabiny, to by jiste nemelo byt.  Mel jsem drive arl v39 a tam koukal malej kousek, tady je to ale fakt moc.

- armor
Je zvlastni, ze su100y je stejne velka jako KV5, ma i podobnou tonaz, ale pritom nema zadny armor. Su100y by mohla mit lepsi armor, alespon na urovni T-150, ale to by zas vsichni kriceli jak moc je OP :). Pokud vas tedy ve Su100y nekdo dingne, je to spise o stesti, nebo je to nakej light tank s penetraci 40 :). Su100y ma totiz armor 60 ze vsech stran.

- elevace kanonu
na wiki se teda pise -5/+15, prijde mi to ale mnohem horsi. Kanon temer vubec nejde dolu, musite tedy hodne premyslet kam si stoupnout aby
vas nesundali ze spoda
vas nesundali ze shora
kdyz se schovate, byli jste fakt schovani, nebot kamera je proste moc nizko vuci vysce kabiny

- dlouhe nabijeni
ale to je snad kazdemu jasne. Kanon nabiji stejne jako u Kv1S, s moduly, 100% posadkou (ne bia) mam 13.8. Bohuzel oproti KV1S mate preci jen mene HP a hlavne horsi armor

Vyhody
- kanon
kanon ma opravdu vysoke poskozeni i penetraci. Neni problem se snim postavit i tier 8, velkym problemem je vsak to,co jsem pral v nevyhodach. Tedy zadny armor, prilisna velikost a nizka elevace. Je tedy nutne se schovavat za ostatni tanky, nebo nekde v dalce v keri, preci jen na 1-2 rany to kryti poskytne. Ja osobne nejradeji za budovu ci vetsi kamen, to je nejjistejsi.
Navic a to hodne hrace prekvapi, kanon je velmi presny 0.38 a 2.9 cas zamereni. O tom si na tomto tieru mohou ostatni rusove nechat zdat.

- rychlost
je to k nevire, ale onu maximalku 35km/h dokaze dosahnout velmi rychle a udrzet si ji i na nerovnem terenu

Tank jsem kupoval s cilem mit na cem jezdit na tier 6 s prateli co nemaj vyssi tiery a zaroven si neco vydelat. Tenhle tancik vam dokaze bez problemu vydelat 40-50k cisteho s PU.  Samozrejme jde hodne o situaci kam si stoupnete, jaci jsou protivinici.  Rozhodne je tezke za nej hrat, kvuli velikosti a elevaci a delce nabijeni. U Kv1S neni problem po vystrelu zajet za roh a pockat, navic je kv1s krasne kulata a obcas dingne, to tady moc nejde. Casto vas tak ustrili  tanky typu VK3601h a podobne.  Vy jim sice na zacatek date za vice nez pul zivota, ale pokud nezacnou utikat (coz se casto stava :))) tak vas sou schopni dostat pod pulku nez znovu nabijete a pote vam uteci za roh, kde se proste neotocite.

Urcite je tak vhodne nebyt nikdy sam a kdyz uz, tak nechodit do mesta (pokud to jde) ale spise na otevreny prostor a strilet na dalku.  Ze zacatku jsem si myslel ze to bude takovej Iwin button, ale zahy jsem poznal, ze bez dobre znalosti map rychle umrete na
a) neviditelne scouty co vas ustrilej
b) ona elevace kdy si vlezete nekam odkad se neda poradne branit (s jinymi tanky v pohode)
c) schovate se, myslite ze jste ok a ono prd kvuli vysce.

Pokud se s su100y naucite hrat a nebudete hrat sami (nebo budete mit inteligentni team) nadelate nepriteli mnoho vrasek. Coz je ostatne i jeden z dalsich duvodu proc se hure hraje - vsichni jdou po vas jako po hlavnim cili co musi rychle zemrit :-DD

Urcite sem casem neco pripisu, budu to tu editovat. Tohle bylo spis tak na rychlo, aby si to nekoupil nekdo, kdo si mysli ze si kupuje KV2 s presnejsim kanonem.  KV2 je sice mnohem pomalejsi a nepresnejsi, ale ma vez a solidni armor a kdyz derpuje, tak mnohem vice.  Skoro bych i doporucil  KV1S nez Su100Y pokud na tom fakt nechcete vydelavat penize, ale jde vam o zabavu. Nebot kv1s je proste mensi, vice dinga, je pohyblivejsi a muze te se sni schovat na odost vice mist nez s su100y.  Schvalne se podivejte na profil, jak ma su100y kanon hodne dole vuci vezi. O tom hodne lidi nepremejsli, ale je to velka nevyhoda.

minduton #7 Posted 15 July 2013 - 05:35 AM

Major

• Player
  • 26697 battles
  • 2,622
Zkoušel jsem na testu, a považuji za jeden z nejlepších premiáků. Čert vem velikost a pancíř, ale má to PENETRACI, a to je to hlavní. Celá řada premiáků má penetraci silně podprůměrnou, až jsou díky tomu prakticky nehratelné. To zde nehrozí. Stačí dát 2-3 rány za plno, a je takříkajíc vyděláno.

Lo1o #8 Posted 17 July 2013 - 02:12 PM

Corporal

• Player
  • 16415 battles
  • 103
Sice mám toto TD jen malou chvíli a odjeto 5 bitev no musím říct že jsem nadšený. 4 bitvy vítezství, 1 porážka. Za 5 bitev mám 12 zničených což je úžasné! Tank je sice velký a nemá pancíř ale vše nahrazuje jeho pohyblivost a dělo. Jsem tímto tankem prozatím naprosto ohromen a vůbec této koupě nelituji. Za ty peníze to určitě stojí.

seymour_cz #9 Posted 22 July 2013 - 05:00 PM

Private

• Player
  • 14555 battles
  • 18
dnes zakoupen a zatím totální nadšení to dělo je naprosto delikátní záležitost  :smile:  hnedka 3 bitva 4,2k dmg a 94k kreditů z premkem jinak výdělky kolem těch 40-50 k za výhru jsem nadmíru spokojen

ryhaml #10 Posted 30 July 2013 - 08:57 AM

Private

• Player
  • 5103 battles
  • 1
kolik tak v průměru vydělává za bitvu bez prémka?

BrokenOne93 #11 Posted 30 July 2013 - 10:49 PM

Private

• Player
  • 14775 battles
  • 6
  • [BOMCZ] BOMCZ

.

Edited by BrokenOne93, 11 September 2018 - 04:39 PM.

witasCZ #12 Posted 07 August 2013 - 11:49 AM

Corporal

• Player
  • 13685 battles
  • 167
Tak jsem si také pořídil tuto krabici a zatím jsem spokojen, důvodem koupě byla možnost cvičit všechny členy posádky obou TD větví, to SU bohužel nemá. Prostřelí to sice opravdu každý, ale to platí i opačně a pokud máte tu kliku, že jedete v bitvě s tiery 4-6, tak jde spousta nepřátel na jednu ránu.
Momentálně je to ideální tank na plnění mise 30 zabití v jednom dni.  :smile:
edit: Tak jsem ho jezdil 2. den a je to bestie, daří se mi s ním až neskutečně (88% WR, skoro 1200 dmg na bitvu), za nějakých 13 bitev splněn úkol s 30 killy.

Edited by witasCZ, 08 August 2013 - 08:05 PM.

Geogliff #13 Posted 16 August 2013 - 05:16 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 6177 battles
  • 1,398
Není to trochu OP? To dělo... ale je fakt že pancíř je na nízké úrovni

Idahou #14 Posted 16 August 2013 - 08:20 PM

General

• Veteran
  • 36422 battles
  • 8,877
  • [IDDQD] IDDQD
Já si ho pořídil před chvílí a jsem nadšen  :smiles:  Hned druhá bitva se sešla s misí

Vítězství!
Bitva: Siegfriedova linie 16. srpna 2013 21:01:38
Vozidlo: SU-100Y
Získáno zkušeností: 1 924
Získáno kreditů: 375 819
Úspěchy v bitvě: Rozparovač, Mistr dělostřelec, Vzorný tankista: Hrdina

Mám tam 100% posáadku s 90% skillu ze SU152 a střelce se třemi skilly ze su101.
Super pohyblivý, nezkoušel jsem, ale řekl bych, že to každej meďák jen tak neutočí, dělo je parádní - nemusí se mířit, což je prostě labůžu pro relax, pancíř je slabší, ale ten reload to vykompenzuje , horší je náklon děla dolů, což je docela limitující, speciálně díky tomu, že camoa si nejlepší nebude a je to velké.

Xxx__Sniper_The_One__xxX #15 Posted 23 August 2013 - 08:35 PM

Corporal

• Player
  • 24819 battles
  • 171
  • [SL4V] SL4V
Výborný tank. Dnes zakoupen. První bitva:

Vítězství!
mapa: Ensk
4 killy
3468 Poškození
Kredity: 54691
XP: 5783 (5x více zkušeností za 1. vyhranou bitvu dne)
Ocenění a hrdinové bitvy: Rozparovač, Mistr dělostřelec, Vzorný tankista II. třídy

Tento tank mě velmi překvapil a za ty peníze to určitě stojí!!!

minduton #16 Posted 26 August 2013 - 06:38 PM

Major

• Player
  • 26697 battles
  • 2,622
Výborný tank. Dnes zakoupen. Tak výhodná nabídka v gift shopu na něj ještě nebyla. Dosud se vždy nabízel v balíčku za 20 éček, ale pouze v kombinaci s měsícem premia. Nyní s 2500g. A myslím si, že 2500g je cennější.

Tento "tančík" má výhodu v tom, že nepotřebuje prokrmovat goldovkama. Penetrace 196mm je na t6 naprostej luxus luxulury. Pářete zkrátka všechno. Je to sice papírovej drak, ale kdo je zvyklej na ISU-152, tak ho to nemůže rozhodit.

Vozím na tom ventilaci, nabiják a bino. 350m dohled je na t6 stále relativně dobrá hodnota. A není nic horšího, když se musíte spoléhat na spoty ostatních. Hraji nyní i SU-85, a to je hotový utrpení, to je naprosto stroj slepej jak krtek s páskou přes oči. :(

Collaps #17 Posted 27 August 2013 - 01:42 PM

Warrant Officer

• Player
  • 29456 battles
  • 544
taky se ho chystam poridit laka me to ze vetsinou (ne vzdy) vni jezdi dobry hraci a pekne zneprijemnujou hru ostatnim
a hlavne jak se psalo nademnou je to jeden z mala s kombinaci alfa dmg a pen a to je proste luxus

Danca #18 Posted 29 August 2013 - 11:57 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 32888 battles
  • 312
  • [HUGO] HUGO
Zakoupen včera v balíčku - garáž slot, 2500 goldů + tank za 20 Euro, goldy na drobné výdaje (demontáž modulů, občasné přeškolování apod.) jsem potřeboval a tak jsem rovnou koupil tento balíček - čili tank samotný za cca 250,- Kč to je dobrá cena.

K tanku: Pokud se po X bitvách "záhadně" nezkazí mm či nenastanou působit jiné "haluz a skryté" faktory, tak tank je od začátku (velitel 100% zaplacen goldy, zbytek 75% za kredity, letní kamufláž, nabiják, ventilace, odnímatelná maskovačka) - tank je takto od začátku slušně hratelný a slušně vydělává průměrně 30000,- bez PU, čistého tak 20000,- potenciálně i o dost více.

Hraju od zadu, výstřel, úkryt, nabíjení,vyjetí, výstřel a dokola. Po těch 23 bitvách WR cca 70% !!! - jak říkám osobně mám občas pocit,že prem tanky mají takové nastavení ,že vás "namlsají na začátku" a pak se záhadně pohorší, aniž vy byste cokoli ovlivnili/změnili ve svém stylu hraní-jen taková moje konspirační teorie... Snad se nepotvrdí v tomto případě.

Po 1. cca 23 bitvách jsem hned získal 300 000,- bonus za 30 killů. Killů tank za bitvu umí víc, já spíš nadělal dost dmg - 2000 dmg /bitvu není problém. WR 70%

Shrnutí: Zdá se, že slušný tank, moneymaker, dost XP, potenciálně "zabiják", nemá problém prostřelit ani s tierem VIII (Type 59 čelně osobně apod. - no naštěstí z dálky a nevšímal si mne)
Vlastnosti: velký, malé camo, malý dohled, slabý pancíř ALE - slušně mobilní (rychlost,otáčení), výborné dělo (hlavně pen a dmg, horší rld, horší přesnost,ale dá se), odměr a náměr děla horší, umí one-shotnout tier V (T-34, Stug,Pz IV apod, ammoracknul jsem a 1 shotl dokonce T1 HT z boku)

Jak hrát - od zadu, důsledně se krýt, udržovat odstup, spotovat musí jiní, po výstřelu se krýt (nejlépe za pevnou překážkou,páč keříky na tuhle obr-krabici moc nefungujou-žárovku nemám 100% čili zatím nefunkční), více -důsledněji vybírat terén (krytí, omezení daná náměrem,odměrem děla-problém na svazích, neumí hull-down). Jste-li středem pozornosti a blízko 1. linie-končíte, ale od zadu nespotnutí hooodně bodujete. Pozor na artiny,spotnutí a na místě vás můžou one-shotnout jak víno.

Poruchy: I když je to papír nezaznamenal jsem zatím poškození modulů a zatím ani posádky
Koupit/nekoupit - každého věc, ale zatím velká spokojenost .- takový Troll tank - ale asi ne úplně pro nováčky

Vybavení, perky - vybavení viz výše - perky - žárovku pro velitele! , pro řidiče něco pro obratnost-cluch braking? (zlepšení otáčení) a dál - velký prostor pro vylepšování je v oblasti zvýšení dohledu a zlepšení maskování, též opravy se hodí vždy.

Plán: dokoupit permanentní maskování pro všechna období

Setup mých prem tanků je spíš,že piplám 1 posádku a pro účely zábavy a vydělávání kreditů, nicméně asi začnu RU TDčka (nejspíš od SU-85 odnoží od T-34)- to pak budu posádky točit, nebo přeškolím na dané TD ...

Edited by Danca, 29 August 2013 - 12:03 PM.

brumowski #19 Posted 12 September 2013 - 07:10 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 27804 battles
  • 405
Taky jsem si včera pořídil tenhle stroj. A velká spokojenost. Po 11 bitvách jsem měl 19 fragů a 1150 dmg na bitvu. Teď mám 20 bitev, wr 65%, dmg klesnul pod tisíc na bitvu, nějaký tři čtyři bitvy se totálně nepovedly, hlavně přepracované Klidné pobřeží-než jsem se rozkoukal tak jsem šel do garáže :trollface: .
Ale je to opravdu zábava zhasínat pětkové tanky na ránu, sporťáky na dvě rány a tak. Dělo je dostatečně přesné, tank je svižný. Nevýhody jsou také známé, velikost, papírovost a nulové camo. I když to camo je zajímavé. Jel jsem Ruinberg a ze severní báze k domům vlevo, ne do města. Zakempím a střílím tanky mezi domy, výsledek 2600 dmg a 4 fragy. Žárovka se nerozsvítila a nikdo po mě nestřílel. Stejná situace v další bitvě na stejném místě a svítím jak vánoční stromeček.
A občas umí i překvapit, něco i dingne. V Horském průsmyku jsem takhle udržel křídlo proti třem full tankům, sporťák, německé šestkové medko a T-34. Pravda zbylo mě jen 150 HP, ale ti tři nepřežili. Možná měli respekt z toho děla a stříleli bez domíření. A to jsem se neměl moc kde krýt a stále couval a couval.
Za mě výborný stroj, za ty goldy se vyplatí :smile: .

Edited by brumowski, 12 September 2013 - 07:14 AM.

Klimicek #20 Posted 12 September 2013 - 09:55 AM

Corporal

• Player
  • 21493 battles
  • 132
Naprosto souhlasím. Tento stroj je absolutní zabiják. Aktuálně s ním mám 597 bitev, a wr 57%. Za 597 bitev mám ale cca 650 "sestřelů". Ono dávat pětková medka na ránu je docela požitek... Oni na tebe vyjedou, ty vystřelíš a oni dohráli :trollface: .Doporučuji jezdit roty, ta obrovská alpha se tam hodí... Stejně tak super je jezdit četu dva tyto tanky - to je jako atomovka a šestý tier to kosí jak trávu...

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users