Jump to content

T57 Heavy Tank

• Please log in to reply
331 replies to this topic

PorterRockwell #1 Posted 26 May 2013 - 06:10 PM

Lieutenant General

• Player
  • 19310 battles
  • 7,059
Americký těžký tank desáté úrovně.

Informace o vozidle na WoT Wiki
Informace o vozidle na WoT Tankopedii

Podrobné návody a recenze na vozidlo od zkušených hráčů:

MesoX (293 bitev / WR 59% / WoT 8.5. / 29.5.2013)

Máte s tímto vozidlem 200+ bitev a win ratio 53%+?  Pomozte nám a ostatním hráčům, sepište k němu návod!

MesoX #2 Posted 29 May 2013 - 07:58 PM

Corporal

• Player
  • 23166 battles
  • 159
  • [ABLE] ABLE
Návod či recenze k vozidlu: T57 Heavy Tank
Návod byl sepsán/aktualizován k verzi World of Tanks: Update 8.5   dne  29.5.2013
Návod sepsal MesoX a k tomuto dni měl s tímto vozidlem 293 bitev a win ratio 59%

Klíčové vlastnosti:
- nadprůměrné DPM (damage per minute = poškození za minutu)
- zásobník na 4 náboje
- rychlé přebití celého zásobníku
- rychlé přebití jednotlivých střel
- decentni mobilita
- rychle se otáčející věž
- neobvyklý tvar věže => umí dingnout téměř ze všech stran
- skvělý tank na CW (viz. níže)

Nevýhody:
- slabý pancíř celého podvozku
- primární cíl pro většinu artynářů a ne jen pro ně
- využití tanku hodně záleží na týmu, se kterým hrajete, pokud vás při přebíjení nemá kdo krýt, jste v pasti
- relativně nízká maximální rychlost ( o zhruba 3 km menší než T110E5, při rushi má problém držet krok s ostatními )
- velice jednoduše zasáhnutelný ammo rack a pokud si ho neopravíte, může to znamenat váš rychlý konec
- často mrtvý řidič

Doporučená výbava:
- Ventilace
- Vertikální Stabilizátor
- podle toho jak hrajete, já používám protistřepinovku, ale je možné si dát nástroje nebo mokré bedny s municí

Spotřební Doplňky:
Zde musíme hodně rozlišovat, jestli se jedná o koordinovanou hru (CW, rota) nebo jen náhodnou bitvu.
Do náhodné bitvy:
- Lékárnička
- Opravy
- Hasičák (pokud máte na posádce alespoň u dvou 100% skill hašení, je možné nahradit za druhou sadu Oprav)

Do koordinované hry:
- Velká lékárnička
- Velká Sada Nářadí
- Plechovka Coly (sníží reload time zhruba o sekundu, což je skvělý)

Doporučené skilly:
- velitel: Bratři ve Zbrani, Šestý smysl, Profesor, Prostorová Představivost (je lepší než Ostříží zrak)
- střelec: Bratři ve Zbrani, Jemné Míření, Opravy, Zbrojíř
- řidič: Bratři ve Zbrani, Král Bažin, Profík, Klidná Jízda (tyhle 2 skilly jde prohodit v závisloti na tom jak moc střílíte za jízdy)
- nabíječ: Bratři ve Zbrani, Bezpečné ukládání, Opravy, Zoufalství

Bratři ve zbrani je důležitý skill pro tento tank - snižuje čas přebití a to je u tohohle tanku ta nejpotřebnější věc. Moc často se mi nestává, že by tank hořel, ale je možné místo Oprav dát skill Hašení a raději s sebou vozit malou i velkou sadu nářadí. Trefenej muničák je občas horší jak podpálenej tank.

Styl hry opět hodně záleží, kde a s kým hrajete.
V náhodné bitvě si většinou můžete troufat daleko víc, protože většinu času proti vám budou stát tiery 9 a tiery 8. Na slabší děla má T57 heavy dostatečný armor, takže občas i něco dingne, ikdyž už se mi několikrát povedlo, že mě dingnulo JgpzE100 a podobné tanky, ale to je spíš o štěstí. Rozhodně zas až tak moc na ten armor nespoléhejte. Dávejte si pozor i na artyny, protože je to pořád americkej tank a ten na ně hodně trpí. Navíc většinu času dostanu víc splashem, než když mě trefí napřímo, ale taky to není vždy pravidlo. Rozhodně tenhle tank musí být v pohybu. Velká chyba je s tímhle tankem hrát si na snipera, má sice dostatečně přesné dělo, ale zaměřuje po výstřelu déle, než za jak dlouho nabije. Tím pádem buď musíte čekat, až úplně doměříte a tím nejste schopní využít velkou přednost tohoto tanku a nebo střílíte hned, ale 75% střel letí mimo. Tento tank, i přesto, že má slabší pancíř, je určen pro boj na kratší vzdálenosti. Pokud se naučíte sledovat minimapu, nachystat se na pozice, kde víte, že za chvíli někdo pojede a překvapíte ho, většinou stihnete rozdat 3 rány, než vůbec nějakou schytáte. Důležité ale je, nebýt v první linii, ať stihnete ujet jak před tankama, které se na vás nejspíše otočí a pojedou, tak se schovat před arty.

V CW je to čímdál oblíbenější tank právě díky jeho skvělé vlastnosti, což je rychlé přebíjení. V CW je důležité si vybírat tanky co mají maximálně kolem 1500 - 1600 HP, aby jste je byli schopni na jeden zásobník usmrtit. Rozsah poškození na celý zásobník je 1200 - 2000, většinou kolem těch 1600 +-200. Nikdy ale na to nespoléhejte, že se vám podaří dát 1700 a víc na zásobník. Může se stát, že nepříteli zůstane pár HP a to je to nejhorší, co může nastat. Protože zrovna T57 HT je ten tank, kterej by měl "dorážet". Využijte vaši palebnou sílu k zničení tanků, ne jen jejich poškození. Týmu nejvíc pomůžete, když někoho zabijete, protože i tank s 30 hp má pořád stejně dobré dělo, které může nadělat stejnou paseku jako full HP tank. Já většinou na CW, pokud se na mě vícero tanku nezaměří a přežiju, nastřílím průměrně 4 - 5 tisíc DMG za bitvu a jde v pohodě i víc.

Ekonomika
S tímhle tankem (bez zlatých nábojů) se dá s prémiovým účtem vydělat téměř v každé bitvě. Bez prémiového ty prodělaný kredity nejsou až tak strašný, jako u většiny dalších tanků. Důležitý ale je, kolik nastřílíte. S tímhle tankem se dá nastřílet poměrně hodně, proto s ním jde jezdit +- 0.

Replaye mám bohužel uschovány jen z CW a ty sem postovat nebudu, z důvodů prozrazení taktik :)

Nothingus #3 Posted 04 July 2013 - 07:58 AM

Corporal

• Player
  • 10489 battles
  • 135
Chtěl bych hlavně poradit všem, ať hlavně střílí na kolečko u pásů, tím shodím pásy a můžu tak vyklopit efektivně celej zásobník do enemy tanku aniž by se někam pohnul. I kdyby to stihnul opravit tak běhěm 2s mu tam pošlu další ránu. Tudíž je v pasti. Tato taktika je nejlepší vě městě, nebo kdekoliv jinde na menší střední vzdálenost, kdy nepřátelský tank vyjíždí z poza rohu nebo pochybuje pomalu, díky této taktice si ho nepustím k tělu a nasypu do něj celej buben. Pokud je to někde na otevřeném prostranství, kde je více spojeneckých tanků, tak enemy tank je vymazán ze hry za pár sekund, díky detracku pásů a nemožnosti se, aby mohl zacouvat do bezpečí. Německé tanky lze i přes kolečko zapalovat  :smile: . Chce to trocha cviku, ale výsledek stojí za to.

Svitman #4 Posted 10 July 2013 - 07:46 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 65378 battles
  • 1,145
  • [CSA] CSA
Z tou dingajici vezi moc nesouhlasim
mam sice jen 30 bitev ale deravou vez poznam, strela vic projde nez dingne

Z mrtvim ridicem taky ne , umrel mi asi 2x a z toho pokazdy od arcky ale to je mozna dany  Velkou lekarnou

Z equipem souhlasim ale bedny jsou ze skillem zbytecny , ja tam mam zamerovani

jinak souhlas

MesoX #5 Posted 10 July 2013 - 05:35 PM

Corporal

• Player
  • 23166 battles
  • 159
  • [ABLE] ABLE
Ano ano, proto mám v té větě slovo "občas". Já nevím jak tobě, ale mě teda dingá, občas dingnu i úplně nesmyslný střely třeba právě od JgpzE100 nebo T110E3 (není to pravidlem, ale už se mi to několikrát stalo). Hodněkrát se mi dokonce povedlo dingnout do věže z boku a klidně i ze zadu. Přece jenom ty úhly jsou tam docela velký a WoT má nastaveno všechno, co letí ve větším úhlu jak 70° tak automaticky dingá. Neznám žádnej způsob, jak se s tímhle tankem efektivně úhlovat, ale občas se to prostě podaří. Pokud střílí menší tiery a na větší dálku, dingají mě celkem v klidu celkem kamkoliv, vana má na dálku slušnej pancíř a věž má ten svůj patvar :D

Ohledně řidiče, před patchem jsem ho měl mrtvýho pořád, po patchi skoro vůbec. Je teda pravda, že s tímhle tankem vesměs jezdím už jen klanovky, protože na public není čas, nebo raději expím jiné tanky, ale mrtvýho řidiče jsem už delší čas neměl. Velkou lékarničku používám jen na klanovky, takže možná tam nějakej rozdíl bude i v tom.

Equip je každýho věc, už se mi několikrát povedlo doslova prohrát bitvu kvůli tomu, že jsem 40 sekund nabíjel (jasně je to o týmu né o jednotlivci, ale přece jen to jde poznat), ale osobně mokrou bednu munici nepoužívám. Rozdíl je v tom, že skill ti přidá jen 3% navíc, zatímco mokré bedny 50% a to je sakra velkej rozdíl.

Jinak Nothingus: díky za tip, trochu jsem to zkoušel a hlavně ti němci jsou celkem prča :)

Svitman #6 Posted 11 July 2013 - 09:13 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 65378 battles
  • 1,145
  • [CSA] CSA
http://img10.imagesh...g10/17/8jk1.png
http://img824.images...4/9030/ksu3.png
http://img838.images...38/2320/6yf.png

odolnost

Bublex #7 Posted 12 July 2013 - 12:15 AM

Private

• Player
  • 18581 battles
  • 43

View PostSvitman, on 11 July 2013 - 09:13 AM, said:

ke sa da takto pozerat odolnost tankov?

PierHelvet #8 Posted 13 July 2013 - 06:47 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 8809 battles
  • 496
Vez umi pekne cinkat to potrzuju. Nejednou jsem mel odraz kdyz jsem do nej palil z jagtigra.Asi na mantlet anebo to bude tim ze nizke tanky maji mnohem vetsi uhlel vuci vezi. Zakerak to je ale porad mam vetsi repekt z velmi pohybliveho AMX50B. Mam namysli nahodnou bitvu zadne roty cw. Tam to je jina kava.

Edited by PierHelvet, 14 July 2013 - 07:16 AM.

Svitman #9 Posted 16 July 2013 - 10:19 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 65378 battles
  • 1,145
  • [CSA] CSA

View PostBublex, on 12 July 2013 - 12:15 AM, said:

ke sa da takto pozerat odolnost tankov?

je to screenshot z mobilu

https://play.google....ay worldoftanks

Edited by Svitman, 16 July 2013 - 10:23 AM.

Mikhail800 #10 Posted 16 July 2013 - 11:03 AM

Lieutenant

• Player
  • 39042 battles
  • 1,993
  • [ANV-V] ANV-V
Tak ja požadujem nerf Focha. Redukciu panciera, zväčšenie weakspotov a +1 aimtime  :smile:  Jožo neprovokuj...ja sa trápim tretí mesiac aby som ho vyexpil a Ty ho chceš dať nerfovať  :teethhappy:

Mikhail800 #11 Posted 16 July 2013 - 11:20 AM

Lieutenant

• Player
  • 39042 battles
  • 1,993
  • [ANV-V] ANV-V
Nič neprognostikuj a nič neprivolávaj tvárme sa, že o ničom nevieme  :teethhappy:

KapitanSVK #12 Posted 16 July 2013 - 08:17 PM

Warrant Officer

• Player
  • 44457 battles
  • 672
  • [R3ALM] R3ALM
nerf T57 v 8.7 sa dá očakávať takmer určite kedže má byt do konca mesiaca patch a v tom špecialy velcí a ťežcí vynechali čínsky strom a rovno hupsli na tuto liniu tak chcu ešte predtým nalakať ludi na tie tanky

dtham #13 Posted 17 July 2013 - 06:56 PM

Captain

• Player
  • 35618 battles
  • 2,131
  • [_200_] _200_
Tak asi po dvaceti bitvách musím říct, že se mi tahle hračka moc líbí... Jen to má s sebou málo munice :hiding:

PierHelvet #14 Posted 17 July 2013 - 07:14 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 8809 battles
  • 496
Tanky ktere  se tesi moc velke oblibe budou ,,pokazeny" (E-100, IS-7, IS-3, type 59 atd.)
Nevim koho by bavilo hrat v bitvach jen s par typama  tanku ktere vycnivaji z rady nebo jen proto protoze jso oblibene..

Handou84 #15 Posted 19 July 2013 - 03:16 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 14414 battles
  • 482
Pokud bude nerf T57 tak co potom budou delas s AMX od frantiku?Ty tanky jsou prakticky totozne az nato ze AMX je rychlejsi ale proti tomu T57 zase o neco rychleji nabiji,coz si myslim ze je dobre vybalancovane.T57 nema sanci ujet kdyz nabiji ale proto nabiji rychleji AMX ma sanci ujet tak nabiji pomaleji jinak jsou ty tanky prakticky totozne Pene a dmg maji stejny +-1 Tak nejak nechapu co chteji nrfnout, a po patchi 8.6 kdy streli litaji vice kam mirite je  T57 prostrelitelna jako kazdy jiny tank pokud nejste clovek s 200 bitvama a premium tankem jak to bejva...

Edited by Handou84, 19 July 2013 - 03:18 PM.

karnovak #16 Posted 19 July 2013 - 05:15 PM

Colonel

• Player
  • 50146 battles
  • 3,666
Rychlejší vyprázdnění bubnu, rychlejší dobíjení, o něco (málo) lepší pancíř, to je poměrně dost výhod oproti o něco (málo) vyšší rychlosti, ne? Právě ta rychlejší střelba je to, co z něj dělá OP tank. Pokud si můžu na randomu vybrat, koho raději potkám v soupeřově týmu, bude to vždycky AMX.

Handou84 #17 Posted 19 July 2013 - 06:13 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 14414 battles
  • 482
Aha takze ho zase nrfneme aby to byla sracka buben vyprazdnila pomaleji nez AMX a bude?Ja myslel ze kazdy tank ma byt unikat a ne ze maji byt vsechny stejne ale ja zapomel ve valce byly take vsechny stejne

karnovak #18 Posted 19 July 2013 - 06:29 PM

Colonel

• Player
  • 50146 battles
  • 3,666
V jaký zase válce? Co je to za blábol? To ti ještě nikdo neřek, že je to hra a ještě k tomu arkáda? Tanky nemají být stejné, ale ani nemají příliš vyčnívat. Proč myslíš, že byly nerfnutý houfnice na 5. tieru, proč myslíš, že se pořád něco buffuje, nebo nerfuje? Aby žádný tank nebyl nehratelný a aby s žádným nebylo znatelně lepší hraní, než s ostatníma. To by člověk neřek, u hry.

Edited by karnovak, 19 July 2013 - 06:29 PM.

Handou84 #19 Posted 19 July 2013 - 06:36 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 14414 battles
  • 482
copak nekdo se zato naucil hrat dal ti naprdel a nemuzes to rozdechat?Tak se to nauc stim s cim hrajes a take bude OP nebo vis co radsi ne pak by ti ho nerfli ze je moc OP a nikoho nebude zajimat ze jsi se to snim jen naucil

karnovak #20 Posted 19 July 2013 - 06:46 PM

Colonel

• Player
  • 50146 battles
  • 3,666
Příští příspěvek zkus napsat střízlivej, nebo řekni někomu dospělýmu, ať ti to napíše. Ten žblebt se nedá číst.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users