Jump to content

T92 HMC

• Please log in to reply
86 replies to this topic

PorterRockwell #1 Posted 26 May 2013 - 06:27 PM

Lieutenant General

• Player
  • 19310 battles
  • 7,059
Americké samohybné dělo.

Informace o vozidle na WoT Wiki
Informace o vozidle na WoT Tankopedii

Podrobné návody a recenze na vozidlo od zkušených hráčů:

Máte s tímto vozidlem 200+ bitev a win ratio 53%+?  Pomozte nám a ostatním hráčům, sepište k němu návod!

pppddd #2 Posted 06 June 2013 - 09:38 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 32953 battles
  • 1,419
  • [READ] READ
Takže, abych si napsal, jak se mi s T92 hrálo před nerfem, tak tady píšu oficiálně nepublikovatelnou recenzi na T92.
Mám s ní sice hodně bitev, ale malý WR (z CW kdysi dávno). Přesto mě níže popsaný styl hraní na randomech baví a na shrnutí klíčových vlastností této arty se snad nedá nic zkazit.
Navíc, pokud jste se dostali až na T92, tak jste jeli přes M40/43, v mých očích nejlepší artynu, která se o moc neliší, až na to, že je o dost přesnější. Poslední dobou s ní střílím hodně AP a je mi blaze :smiles:

Lame Návod či recenze k vozidlu: T92

Jak ten tank vypadá:
Spoiler                     
Klíčové vlastnosti:
- největší splash
- slušná mobilita
- nejlepší dmg/hit
- slušný náměr děla+dostřel

Nevýhody:
- vysoko uložené dělo => na rovince se netrefíte pod 50 metrů do tanků výšky T54
- přesnost
- doba zaměření
- reload time
- relativně velké vozidlo - hůř se s ním někde schováte

Doporučený postup výzkumu:
- jet souběžně s SPG i linii medium tanků /TD potom:
- motor máte vyzkoumaný z Pershinga/ T25 AT
- rádio vyzkoumané z Hellcata/předchozích arty/T49...
- vyzkoumejte si tedy jenom podvozek :smiles:

Doporučená výbava:
- velký nabíják
- pohon děla
- pravděpodobně maskovací síť - na tomto třetím slotu již moc nezáleží (T92 je obrovská a blbě se schovává) na začátku jí můžete nahradit vylepšenými torzními tyčemi, abyste uvezli zbytek výbavy

Doporučené skilly:
//pravděpodobně budete přibližně v polovině třetí specializace v okamžiku, kdy si T92 pořídíte -> vše důležité již budete mít vytrénováno dále uvedené specializace oddělené "/" jsou shrnutí toho, co by se mohlo hodit. Pořadí není určující, jedná se pouze o seznam specializací
- velitel: žárovka, BIA, mentor/maskování/recon/eagle eye(pokud se chcete radovat, jak jste dotyčný tank zmrzačili :smiles: - jinak je to k ničemu)....
- střelec: BIA, jemné míření, maskování/kanonýr(Ano, vím, že to funguje jen na AP-po patchi 8,6 asi zbytečné),...
- řidič: BIA, offroad driving, clutch braking/maskování/smooth ride malá poznámka - ofroad driving preferuji přes rychlejší otáčení, protože americké dělostřelectvo netrpí na malou výseč a má celkem svižné stroje (ne jako němci), zlepšit rychlost relokace je proto v mých očích lepší, než se umět vrtět na místě o trochu rychleji
- radista: BIA, dohled, maskování/cokoliv  
- nabíječ1: BIA, bezpečné ukládání, maskování/intuice/zoufalství/cokoliv - záleží na tom, co má druhý, jinak je to opravdu celkem fuk
- nabíječ2: BIA, intuice/zoufalství/maskování - viz nabíječ1

Styl hry: - před 8,6, pro random bitvy, bez PÚ
Velký splash a nesmírný potenciál poškození dělají z tohoto vozidla postrach všech noobů, artyhaterů i zkušených hráčů.
V random bitvách se snažíte nastřílet co nejvíc DMG. T92 nejvíc trpí na to, když její cíl někdo před dopadem granátu zničí nebo významně poškodí. Nabíjet 40 sekund pro způsobení 300 DMG není nic oslnivého.
Jedna z možných cest je vybírat si tanky, kterým mohu způsobit co největší poškození a pálit po nich. (během 40s nabíjení máte dost času si popojet a najít vhodný cíl)
Také se vyplatí strílet do míst, kde se na sebe mačká velké množství techniky - splasnout 4-5 tanků, které se na sebe lepí v zatáčce se při vhodné konstilaci opravdu může podařit, poškození 2-3 tanků naráz jsou poměrně běžnou záležitostí. (Pozor na poškození spojenců vlastním splashem - je velký risk střílet na podporu vlastních tanků v close combatu.)
Volba munice - Pokud nechcete prodělat kalhoty budete střílet standardní HE a AP náboje. AP? - Ano, navzdory tomu, že T92 je papírově velmi nepřesná, je mnoho situací, kdy se vyplatí volit AP místo HE.

Střelba AP:
Kdy? Projděme si jednotlivé podmínky:

A - boj na dálku (500m+)
1)Volba cíle:
Nemá smysl střílet AP po lehce pancéřovaných vozidlech (FR) a po vozidlech nízkých tierů. AP se vyplatí střílet do desítkových a devítkových tanků.
Vděčným cílem je velká a obrněná německá technika - Maus, E100, ... Jsou hranatí - menší šance na bounce, pomalí a poměrně sebevědomí co se poškození od arty týče - splashem je poškodíte zpravidla za 700+/- podle štěstí a zásahu. Také se dají střílet AP na vozidla, která někde kempí a jsou před vámi skryta krom naprostého luckshotu, kterým byste tank trefili jen při velkém štěstí jinak 0dmg.

2)Příhodné podmínky:
Tank by měl ideálně stát na místě nebo se pohybovat velmi rovnoměrně a přímočaře. Jak již jsem zmínil výše, také se dá kalkulovat s předpokladem, že tank bych buď trefil nebo naprosto minul. - když bude stát tank v kopci, buď ho trefím nebo naprosto minu a podobné situace, které jistě znáte.
Tank by měl mít alespoň 2000 HP (nebo prostě full, pokud se jedná o devítku). jinak poměrně mrháte potenciálem.

B)Boj na blízko (500m-)
Opět by měl mít tank dostatek životů a měl by stát dobře natočen. Pak, pokud je dostatečně velký, je šance přímého zásahu dost vysoká -> vyplatí se to risknout.

C)Boj "na život a na smrt" (100m-)
Pokud na vás jede tank s Full HP - medium či heavy, který bude mít přes 1200 stojí za zvážení bojovat s AP.
Pozor na: nízká vozidla a placatý terén, nepřesné dělo, pokud na vás najede odněkud, kde ho nečekáte, fakt, že máte jen jeden pokus (většinou)
jsou +/- dvě možnosti
i) nacouvat na něco, co vám zvedne zadek a vy tak sklopíte dělo i na placaté mrchy typu Batchat (ano, ne vždy ho probijete HE) nebo T62A
ii) využít momentu překvapení/toho, že právě vystřelil a najet na vysoký heavy tank, který vás nečeká.
obecně se vyplatí počkat, dokud si nebudete jisti, že lepší šanci na to trefit ho už mít nebudete.
Vyhýbejte se tomu, aby se vám rozhodilo míření.

Střelba s HE:

Celkem nenáročná záležitost, dají se tak vyšťourat zalezlé tanky, na které by normální arty splashem nemohly, splashovat více cílů na jednou a mrzačit méně pancéřovaná vozidla.
Přímý zásah dává od onehitu po 700dmg v případě velmi obrněných cílů. (tady trochu bluffuji, protože si nepamatuji, kdy jsem naposledy střílel E100/Mause HEčkem)
Pro střelbu obecně se vyplatí zaměřit si na místo, kam by ten tank měl dojet a vystřelit v pravý okamžik. Rozostřování při pohybu děla je poměrně značné a vy byste jinak ztráceli zbytečně přesnost.

Ekonomika:
Bez PÚ se dá držet v lehkém výdělku i přes cenu velkých oprav. Základem je dát hodně DMG, což je vždy o štěstí+ fakt, že rád střílím AP, což mi snižuje náklady na výstřel. (oba náboje stojí 2500, což je dost.)
Při prohře se klidně prohnete o 60tisíc na munici i opravách - to, co jste vydělali. (Ale pokud nastřílíte hodně, jste pořád v plusu - +/-5000 dmg by na to mělo stačt, pokud to nasázíe třema AP - viz má prohra v arktidě :smiles:)

Reprezentativní vzorek 10 po sobě jdoucích náhodných bitev odehraných dnes 6.6.2013 po 7. hodině večerní :smiles: Přiložil bych replay nejpovedenější z nich, ale zdá se, že mwreplays mají stránku dole :sads:
Spoiler                     

meca79 #3 Posted 19 June 2013 - 12:20 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 26788 battles
  • 344
mno tak po 8.6 je z T92 nehratelnej kus srotu....
rychlost - nerfnuta
agilita - nerfnuta
delo - nerfnuty - nabiji cca 48sec(s nabijakem a bia), aimtime 8sec a presnost 0,92 lol

zameril jsem na 600m e-100, trefil jsem nasi T-54 50 metru za nim....

beru ze artyny potrebovali nerf a byl jsem pro, ale tohle je krapet prehnany

pppddd #4 Posted 19 June 2013 - 03:37 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 32953 battles
  • 1,419
  • [READ] READ
Tak jsem i s T92 dal asi 6 bitev.
Výsledek:
-5 výher 1 remíza
-celkový výdělek něco kolem 100 000
-bitvy byly rozdílně povedené, ale myslím, že jsem to vytáhl na nějakých 3000 dmg průměr ( s tím, že v jedné jsem minul naprosto všechno, ale bitvu na to jsem dal 7000dmg )
-obratnost a celková pohyblivost nerfnuta (devítkový obj mě předjel do kopce a to je to ta krabice jako 212 )
-stále jsem střílel minimálně z půlky AP a ono ot pořád funguje - vylezla hromada myší a e100, které to dostávají nejhůř (nejlepší je, jak se teď z kraje patce na začátku bitvy radují "50% HE resistance, eat this n000barty a pak brečí, když dostanou za 2000 :smiles: )
-celkově si myslím, že video k uvedení 8,6 naprosto sedí (ta hromada artyn jak masakruje co je v dosahu)

edit: a navíc má teď naprosto šílený náměr děla - jestli jsem to v ruských patchnotes přečetl správně tak nyní má náměr až 65° (z 45°), takže si budu muset zkusit, jestli se dá střílet za sebe, pokud stojím v dost příkrém kopci :smiles:

Edited by pppddd, 19 June 2013 - 03:59 PM.

meca79 #5 Posted 19 June 2013 - 08:26 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 26788 battles
  • 344
tak jsem holt extra smolar....
ja dnes netrefil snad vubec nic

meca79 #6 Posted 20 June 2013 - 10:04 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 26788 battles
  • 344
mno dnes jsem tomu dal este sanci a zkousel a zkousel....
par her dobrejch, par spatnejch, pokud mate smulu na rng tak netrefite ani stodolu vzhledem k velikosti toho zamerovaciho kolace....

jinak jo, kdyz to vyjde a leti to na stred kam clovek miri tak se dmg udelat da, ale ze by tam letela kazda strela se fakt rict neda (i kdy jo nekdy pobavi, jako trefit Mause v TD modu bez domereni na 200m.....)

reload 44,7 sec, predtim sem nabijel nejakejch 39? da se to prezit i kdyz uz je to fakt dlouhy :(

osobne me dost stve ten nerf mobility, T92 nebyla zadnej rychlik ale ted je to extra snek

Edited by meca79, 20 June 2013 - 10:05 PM.

Hummer_M1025 #7 Posted 12 August 2013 - 06:37 PM

Private

• Player
  • 27503 battles
  • 5
pppddd takže ty v té artynně používáš AP munici???

pppddd #8 Posted 11 September 2013 - 01:27 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 32953 battles
  • 1,419
  • [READ] READ

View Postwately, on 12 August 2013 - 06:37 PM, said:

pppddd takže ty v té artynně používáš AP munici???

Ano, i po "nerfu artyn" tam pořád vozím do randomu sestavu 10/5/1 (rozhodně 5AP a 1 velkej HE, teď si nejsem jist max. počtem munice).
Proč?
Dost často se dostanu do situace, kde si nějaká desítka se "super heavy protistřepinovkou" (zpravidla E100/maus) stoupne v domění, že mě nebude bavit jí dávat po 300 HE municí - nebude.
Nabiju AP a pokud nebude opravdu šikovně natočen, tak to dostane za 2/3 svých životů a pak se diví.
Navíc subjektivní dojem s přesností - buď se trefím nebo minu tak, že by ani 30m splashe nepomohlo.
Samozřejmě záleží na tom, jak se kdo na co cítí, ale já přeci jen chodím s desítkami (a některými devítkami) do toho risku všechno nebo nic. Kdyby to nebylo všechno tak proklatě často, tak bych to nedělal :smiles:

+Budu muset upravit svůj návodný post na "T92 po "nerfu"

X1376 #9 Posted 20 September 2013 - 09:28 AM

Second Lieutenant

• Beta Tester
  • 29653 battles
  • 1,104
  • [EHW] EHW
Tak ten subjektivni dojem mam stejny.
Maskovaci sit jsem zabalil v okamziku co zavedli 6-ty smysl. Kdyz mne spotnou, coz samo o sobe znamena, ze jsem vicemene posledni ci predposledni tank na bojisti, tak jsem vicemene v haji, obzvlaste kdyz strileni na blizko je diky delu hruza... Misto toho jsem zacal pouzivat strepinovku. Uz se mi stalo, ze mi blikla 'necekane' zarovka, ja zacal uhybny manevr a chytil jsem splash. Prezil jsem silne poskozeny. Tak jsem uzil velky flastr na posadku a pokracoval s 10% bonusem na ladovani dal... A ted, kdyz to chrani navic posadku, proc ne.

Edited by X1376, 20 September 2013 - 09:28 AM.

SammaelRS #10 Posted 04 November 2013 - 03:52 PM

Lance-corporal

• Player
  • 16555 battles
  • 65
T92....rozporuplný tank. Musím říct, že po nerfu je horší než byl. Celou americkou lajnu jsem měl moc rád. Každá arty byla úžasná. Až na T92. Občas mám chuť ji prodat. Už netuším jak udělat, abych trefil tank. Myslím si, že je to prostě ve vzorci WG kam to poletí - zda to zasáhne, či ne.
Ačkoli je to občas sebemrskačství za ni hrát, je zase zábava čekat na to, zda se trefí nebo ne... :popcorn:

manualni_prevodovka #11 Posted 11 November 2013 - 03:37 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 196 battles
  • 3,091
  • [0WNED] 0WNED
Nevíte, jak trefit tank?
Miřte v nemožných úhlech...

http://wotreplays.eu...alley-ludwa-t92

Kill batchat arty na konci bitvy... Buď má ta skála 10 centimetrů nebo nevím...

MeliskoLadislav #12 Posted 25 November 2013 - 05:49 PM

Lance-corporal

• Player
  • 38284 battles
  • 55
  • [1SUD] 1SUD
dost na chuja že sa tam neda kupit vetranie .. ved načo aj ked je priestor posadky otvoreny... ale nedaju sa zvyšit schopnosti :( to ma trochu štve

martins02 #13 Posted 27 December 2013 - 02:26 AM

Private

• Player
  • 34256 battles
  • 40
  • [SWDCZ] SWDCZ

Tak jsem se zatajeným dechem, přečetl vše a i přes určitá negativa, se na tuto artynu neuvěřitelně těším, T 53/55 mě zbourala cokoli co je možné :D, s stockovým dělem, naprosto ničemný tank, ale po doexpení top děla, se začaly dít neuvěřitelné věci a tak vidím jistý posun ku předu.  Vážení s touto artynou, jsem hrál u známého a dát s ní dva tanky najednou, není problém, zatím mám sice ,,jen" IX, ale nemohu se dočkat, vysněné artyny. v případě, když jí vidím a jiní na randomu, se s ní nechce nikdo dostat do křížku, to dělo je asi nepatrně nepřesné a náladové :D , ale dané DMG je top. Mobilita také není zlá a penetrace již vúbec ne. Ono asi neuvěřitelně záleží na týmu, aktivní spot, bránění arty, což hlavně u PL hráčů asi nikdy neslyšeli, při rozumném scoutingu, se dá otočit průběh boje. Prosím zkušenější o objektivní názor na toto železo, pro mě asi to jediné, na co čekám si sáhnout. dík

pppddd #14 Posted 27 December 2013 - 02:35 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 32953 battles
  • 1,419
  • [READ] READ

Co mě velmi mrzí je, jak jí snížili pohyblivost. Rázem se dostala pod GWE100 a to je co říct. Proto je problém se dostat na spot a také případně utéci/aktivně se bránit. Na druhou stranu dělo je pořád stejně ničivé a když je RNG příznivý, dá se s ní parádně kouzlit. Až se k ní dostaneš, doporučil bych ti si dávat pozor, kam s ní zaparkuješ, protože když by pak na tebe jel nějaký tank tak se velmi hodí mít poblíž nějakou hroudičku na kterou nacouvat, aby se dal na blízko vůbec trefit.

Na to abys neprodělal na prohře je dobré dát tak 4-5K DMG, pokud možno co nejméně náboji. (Beru to tak, že prohra = ničený tank.)

Boracon #15 Posted 05 January 2014 - 11:30 AM

Private

• Player
  • 47749 battles
  • 6
  • [CZ-EP] CZ-EP

Ahoj, tak jsem se dostal až na T92 a takové obrovské zklamání jsem teda od "TOP TIERU" nečekal.... to se nedá ani popsat jak jsem z tohohle vozidla zklamáný až nasr*** jedna rána za minutu, budiž, člověk si odskočí na záchod, udělá večeři, připraví si věci do práce a jeee mam ještě 20vteřin, pak střela při plnym zaměření, 4 schopnosti na posádce a střela letí o čtverec vedle??????nebo z nějakého důvodu ani nedoletí protože trefíte cestou někde skálu nebo barák i když máte všechny tečky u cíle a znova nabíjení.... á konec hry protože už jsou tu scouti a já neujedu protože to jede 15 km/h

do kopce 5 km/h a co je nejpovedenější schopností tohoto vozidla je sklopení děla!!!! právě jdu z bitvy kde si pro mě dojel stíhač FVčko, dojel až na mě (asi nabíjel) dotýkali jsme se předkama a já na něj nesklopím dělo????? přestřelil jsem a konec si můžete domyslet. U map jako je Siegfriedova linie a podobné končím v prvních sekundách hry protože z města se vyřítí scouti AMX,T71 atd. a já jsem ještě pořád na jednom místě a ještě se snažím otočit s touhle "nemobilní plechovkou" abych dojel někam do úkrytu!!!! Na 10 tieru měla být M53/M55 to je nebe a dudy, ta samá DMG ,nabíjení 39 vteřin, 60 km/h je paráda a s tou polo otočnou věží se nebojím si někam dojet pro nějakou tu heavynu a dodělat jí ve městě. Takže tenhle škopek prodávám a kupuju si zpět tu devítku ta nemá chybu!! a asi rozjedu i francouze protože batchati se zásobníkem mě vyndávaj ob jednu hru, rychlost, přesnost, zásobník, otočná věž, co víc si přát. 

manualni_prevodovka #16 Posted 07 January 2014 - 10:50 AM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 196 battles
  • 3,091
  • [0WNED] 0WNED

Nevím, já ji mám už strašně dlouho a přecházel jsem z M40/43, což byl dobrý přechod.

Arty je teď loudavá, to jo.

Protože jsem však artyny strašně dlouho nehrál, nepřijde mi teď prodloužené nabíjení jako problém.

A když si člověk počká na úplné domíření serverového zaměřovače, tak je to pohoda.

Pořád věřím ve svou teorii ohledně přesnosti střely při postavení na kopci.

Pokud totiž stojím bokem v kopci, je to velice nepřesná artyna, ale tenhle poznatek jsem si teď ověřil i u lorraine 51.

Jak to vidíte vy ostatní?

SniperKitten #17 Posted 08 February 2014 - 06:28 PM

Lance-corporal

• Player
  • 43314 battles
  • 94
  • [PUBCZ] PUBCZ
Tak teď jsem trochu na rozpacích, jestli do ní jít nebo ne...? Mám jí sice vyzkoumanou, ale s IX M53/M55 se mi zatím hraje skvěle (600bitev cca 50%). Navíc mě odrazuje potřeba vyškolení radisty, kterej u M53/M55 nebyl a přišel bych tak o BIA. V kasárnách plonkovýho bohužel nemám, ale dalo by se to vyřešit přechodem z T32 na M103, kde mi naopak zrovna radista zbyde. Ale ať počítám, jak počítám tak jsou to manévry za 6,5mega kreditů (1,4+1,9 z prodeje a 3,7+6,1 za nákup) plus přeškolení 11 členů posádky na nový tank a ztrátu části schopností mínus 60 goldů za demontáž výbavy - což je docela ranec. Teď jde jen o to, jestli se to vyplatí, abych jí po pár bitvách neprodal a ještě víc prodělal...

Elros92 #18 Posted 08 February 2014 - 06:58 PM

Warrant Officer

• Player
  • 41380 battles
  • 699

View PostSniperKitten, on 08 February 2014 - 05:28 PM, said:

Tak teď jsem trochu na rozpacích, jestli do ní jít nebo ne...? Mám jí sice vyzkoumanou, ale s IX M53/M55 se mi zatím hraje skvěle (600bitev cca 50%). Navíc mě odrazuje potřeba vyškolení radisty, kterej u M53/M55 nebyl a přišel bych tak o BIA. V kasárnách plonkovýho bohužel nemám, ale dalo by se to vyřešit přechodem z T32 na M103, kde mi naopak zrovna radista zbyde. Ale ať počítám, jak počítám tak jsou to manévry za 6,5mega kreditů (1,4+1,9 z prodeje a 3,7+6,1 za nákup) plus přeškolení 11 členů posádky na nový tank a ztrátu části schopností mínus 60 goldů za demontáž výbavy - což je docela ranec. Teď jde jen o to, jestli se to vyplatí, abych jí po pár bitvách neprodal a ještě víc prodělal...

Neběží ještě test? Není to sice úplně ideální, ale zkusit si to můžeš

SniperKitten #19 Posted 08 February 2014 - 07:08 PM

Lance-corporal

• Player
  • 43314 battles
  • 94
  • [PUBCZ] PUBCZ
To je sice fakt, ale nechce se mi tahat 6GB přes mobilní net ;)
Možná to zkusim, až budu na rychlym netu, ale jak se znám, tak ho ještě dneska koupim, protože to nevydržim :)

SniperKitten #20 Posted 13 February 2014 - 05:32 AM

Lance-corporal

• Player
  • 43314 battles
  • 94
  • [PUBCZ] PUBCZ

Tak přesně podle očekávání jsem T92 koupil v době vydání patche 8.11, kdy soudruzi z WG opět domrdali všechny artyny o 10%, takže se z tohohle kdysi možná postrachu bojišť stal absolutně nehratelnej kus šrotu. Mnohokrát děkuju! Celá linie US art byla fajn, ale tak jako jsem postupně prodal všechny brity a francouze, tak se nehodlám trápit s tímhle šitem! Abych jednou za minutu vystřelil a modlil se aby střela dopadla vůbec do danýho čtverce, tak to je vážně trochu moc. Někdy se dokonce stane, že nedopadne vůbec (zřejmě doteď lítá někde na obězný dráze)...

Pro mě asi poslední hra s arty ve hře. :( 

Takže velkej palec dolů!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users