Jump to content

Bat Chatillon 25 t

• Please log in to reply
207 replies to this topic

PorterRockwell #1 Posted 26 May 2013 - 06:36 PM

Lieutenant General

• Player
  • 20134 battles
  • 7,059
Francouzský střední tank desáté úrovně.

Informace o vozidle na WoT Wiki
Informace o vozidle na WoT Tankopedii

Podrobné návody a recenze na vozidlo od zkušených hráčů:

lemura (350 bitev / WR 56% / WoT 8.6 / 30.6.2013)

Máte s tímto vozidlem 200+ bitev a win ratio 53%+?  Pomozte nám a ostatním hráčům, sepište k němu návod!

mytthoss #2 Posted 30 June 2013 - 01:15 PM

Warrant Officer

• Player
  • 44414 battles
  • 875
  • [9-TDR] 9-TDR
Bat Chatillon 25t recenze

350 her, 56% wr, 2550 dmg na bitvu

Výhody tanku:
- v první řadě zásobník na pět ran, každá průměrně 390 dmg
- velmi dobrá rychlost a ucházející manévrovací schopnosti
- vysoký camo faktor
- nízký profil

Nevýhody tanku:
- nulový pancíř, prostřelí vás opravdu každý, zároveň s tím souvisí i to, že pokud dostanete od arty, tak to opravdu bolí
- pouze 1800 hp, nejméně ze všech středních tanků
- docela rád hoří
- největší výhoda, zásobník, je zároveň i nevýhodou, pokud vás někdo během těch 40 vteřin nabíjení načapá, ste tak říkajíc v pytli

Výbava:
- ventilace
- stabilizátor
- EGLD (záleží na stylu hraní, pokud někdo hodlá hrát na spotting tak vidle, skládaná optika, popř maskovačka)

Munice:
- 25 APCR
- 5 HEAT (používám v kritických situacích, nebo když už se nejde vyhnout čelnímu souboji s heavy tanky)

Posádka a skilly:
Velitel - 6th sense, BIA, opravy, maskování
Střelec - opravy, BIA, snap shoot, maskování
Řidič - opravy, BIA, clutch braking, maskování

Využití:
Skvělý záškodnický tank, díky své rychlosti je schopen se objevit, vysypat zásobník, zmizet a objevit se na druhé straně mapy. Pozor Bat je ale tvor skupinový, bez podpory ostatních tanků je většinou odsouzen k vystřílení zásobníku a potupné smrti. Takže si vždy dávejte pozor na to, aby se poblíž vás nacházeli spojenecké tanky, které budou schopny krýt váš ústup popřípadě nabíjení. Také bych doporučil nenechat se zatáhnout do zdlouhavých přestřelek s jinými tanky, nemáte na to ani pancíř ani hp pool. Prostě udeřit a zmizet. Je tu možnost hrát ho i jako spotera, je nutno tomu samozřejmě přizpůsobit výbavu vozidla, ale to už by musel poradit někdo jiný, není to zrovna můj šálek kávy.

Shrnutí:
Jedná se o výborný tank, avšak absolutně nevhodný do rukou začátečníka, protože vyžaduje značně opatrnější přístup než ostatní střední tanky. Těm méně zkušeným bych spíš doporučil nejdříve T 62a, popřípadě čínskou 121, vyhnete se tím jistému rozčarování.

Ps: Jedna z těch lepších her
http://img824.images...4/8569/pl6l.jpg

Edited by lemura, 01 July 2013 - 04:38 PM.

SpotikCZ #3 Posted 13 July 2013 - 07:53 PM

Private

• Beta Tester
  • 73321 battles
  • 11
no tech 105 je zajimave :-) mam 7000dmg a  cca 85000 dosly náboje škoda že není více :-)

Artemus69 #4 Posted 14 July 2013 - 05:05 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 7934 battles
  • 1,104
Řekl bych asi nejlépe opancéřované vozidlo ve hře. Tenhle chlapák s přehledem odrazí i ránu od JagdPz E-100 a teď nemyslím nějaké bludné střely do pásů ale regulérní ránu do motoru. Pouze vesele zabliká a jede si v klidu dál. Útěchou vám budiž alespoň hláška "Critical hit!".

mytthoss #5 Posted 14 July 2013 - 08:43 PM

Warrant Officer

• Player
  • 44414 battles
  • 875
  • [9-TDR] 9-TDR

View Postspotik, on 13 July 2013 - 07:53 PM, said:

no tech 105 je zajimave :-) mam 7000dmg a  cca 85000 dosly náboje škoda že není více :-)
Nezapomeň, že mám taky skoro 5500 naspotováno, proto tolik. Jinak k těm nábojům, párkrát už mi tak došly, o pět navíc by se rozhodně hodilo.

LipsTullian #6 Posted 22 July 2013 - 01:32 PM

Warrant Officer

• Player
  • 43229 battles
  • 579
303 her, winrate 47%, konecne roste trochu hore
vybava sit, stabilizator a ted z hlavy nevimco. Sit proto, ze prvni polovinu hry jen tak koukam z dalky a sem tam si vystrelim na to, co se vhodne ukaze, teprve v druhe polovine hry vyrazim na lov.
ten tank me rozhodne bavi, je to takovej malej prudic, jsou hry, kdy opravdu nevim co mam delat, takovy ty pozicni zalezitosti, kdy se nic nehybe, vsichni vyckavaji a kdo vystrci prdel, dostane narez, tam je to zly, vetsinou si vyslouzim nadavky, pritom vim, ze jakykoliv pohyb za linii smrti je sebevrazda, tam fakt nevim co delat.
Pak jsou hry, kdy radim jak cerna ruka, dorazim nakousany, vrazdim zbloudily tanky, popojizdim a zobu tu a tam, sbiram metal "spojence", v takovych hrach je batchat daleko nejzabavnejsi tank vubec.
Kazdopadne se mam jeste co ucit, zeleny a lepsi bat mi da vzdycky na (_._) a ja sam se stejne vzdycky radeji vyhybam dogfightu si jinym zdravym batchatem, protoze to je (pokud vubec) vzdycky pirhovo viteztvi.

anonym_3uH2equGpSuE #7 Posted 22 July 2013 - 01:45 PM

Corporal

• Player
  • 0 battles
  • 119

View PostEternal_Noob, on 22 July 2013 - 01:32 PM, said:

303 her, winrate 47%, konecne roste trochu hore
..., jsou hry, kdy opravdu nevim co mam delat, takovy ty pozicni zalezitosti, kdy se nic nehybe, vsichni vyckavaji a kdo vystrci prdel, dostane narez, tam je to zly, vetsinou si vyslouzim nadavky, pritom vim, ze jakykoliv pohyb za linii smrti je sebevrazda, tam fakt nevim co delat...

V takovém případě jako Bat spotuješ. Máš na to slušný camo faktor. Skoky z křovíčka do křovíčka a spot.
Pro tyto případy na ňom mám síť, nátěr a velitel má dohled a přehled (bo jak se to jmenuje).
Za Bata spotuju v desítkách velice často. Až když nasvítím dostatečnej dmg, stáhnu se a hledam osamělé tanky soupeře.
Ale i tak se občas utrhnu a zhebnu ze začátku když bojuji o pozici (viz kopeček na mapě Doly).
Spotování je na randomech velice opomíjená ale silná stránka hry...

mytthoss #8 Posted 22 July 2013 - 08:49 PM

Warrant Officer

• Player
  • 44414 battles
  • 875
  • [9-TDR] 9-TDR

View PostEternal_Noob, on 22 July 2013 - 01:32 PM, said:

303 her, winrate 47%, konecne roste trochu horevybava sit, stabilizator a ted z hlavy nevimco. Sit proto, ze prvni polovinu hry jen tak koukam z dalky a sem tam si vystrelim na to, co se vhodne ukaze, teprve v druhe polovine hry vyrazim na lov.ten tank me rozhodne bavi, je to takovej malej prudic, jsou hry, kdy opravdu nevim co mam delat, takovy ty pozicni zalezitosti, kdy se nic nehybe, vsichni vyckavaji a kdo vystrci prdel, dostane narez, tam je to zly, vetsinou si vyslouzim nadavky, pritom vim, ze jakykoliv pohyb za linii smrti je sebevrazda, tam fakt nevim co delat.Pak jsou hry, kdy radim jak cerna ruka, dorazim nakousany, vrazdim zbloudily tanky, popojizdim a zobu tu a tam, sbiram metal "spojence", v takovych hrach je batchat daleko nejzabavnejsi tank vubec.Kazdopadne se mam jeste co ucit, zeleny a lepsi bat mi da vzdycky na (_._) a ja sam se stejne vzdycky radeji vyhybam dogfightu si jinym zdravym batchatem, protoze to je (pokud vubec) vzdycky pirhovo viteztvi.
No zrovna na Wr bych zvysoka kašlal, pro mě jsou důležitý jiný ukazatele, dmg na bitvu a Wn7 je asi to nejlepší co mi řekne, jak kdo s tankem umí hrát.

Stowik94EX #9 Posted 22 July 2013 - 11:02 PM

Corporal

• Player
  • 10363 battles
  • 178
no konecne som k tejto bestii dopracoval aj ja, oproli lorke je v kazdom smere lepsi, je to proste upgrade ako ma byt, mam 11 bitiek a win rate 91%  celkom luxus a vo vacsine som rozhodol prave ja, este sa ale ucim s nim hrat,  na vysoky dmg a killy v bitke si este pockam, chce to aj top delo, 100-ku mam uz plne zuby z lorky, 50 100 a 50 120.

Som zvedav co to casom ukaze, tento tank ma ohromny potencial.

Stowik94EX #10 Posted 23 July 2013 - 05:10 PM

Corporal

• Player
  • 10363 battles
  • 178
tak uz to pomalicky nastupuje

Victory!
Battle: Sacred Valley 23. júla 2013 18:02:16
Vehicle: Bat.-Châtillon 25 t
Experience received: 3 240 (x2)
Credits received: 77 242
Battle Achievements: Master Gunner, Mastery Badge: "1st Class"

skoda ze to ma ale malo nabojov.....

tomason101 #11 Posted 23 July 2013 - 06:19 PM

Sergeant

• Player
  • 25330 battles
  • 277
Konecne tank ktery me dokope k  trosku solidnimu hrani. Po 20 blbe zahranych bitva sem na sebe tak nasrany, ze zacnu hrat jak clovek a ne jak  cvicena opice(nekdy i hur)

mytthoss #12 Posted 23 July 2013 - 09:51 PM

Warrant Officer

• Player
  • 44414 battles
  • 875
  • [9-TDR] 9-TDR

View PostCerVus, on 23 July 2013 - 08:55 AM, said:

Mno je to takový horší leopard 1 s dělem na špatné straně tanku. Ale hrát se s tím dá.
Tss, kdo mi to tu haní mého mazlíčka :-) Ale vážně, myslím, že jsou to naprosto rozdílné tanky, co se stylu hraní týče. U Batchata je krčení se někde v křoví pod maskovačkou vyloženě plýtvání potenciálem a navíc na to ani nemá dělo. Mimochodem podařilo se mi ho vytáhnout na 2750 dmg na bitvu, což už je myslím slušný :-)

Grabfluechter #13 Posted 26 July 2013 - 08:04 AM

Warrant Officer

• Player
  • 40917 battles
  • 534
  • [EMPA] EMPA
Sice nemám 200 bitev, ale myslím, že staty to omluví. ...no, možná když sečtu odjetý bitvy na 10. tieru, tak se na dvoustovku dostanu :hiding:

Recenze napsaná pro worldofwars.cz:

Bat Chatillon 25t - X tier - Medium France Tank

Posted Image

Dnes jsem se zabýval záškodníčkem jménem Batchat. Odjel jsem 20 bitev s B-C 25t. Hrál jsem s PU, dokonce jsem se s ním držel cca 15k v plusu na bitvu.
20 bitev, 2,5 hodiny hraní s PU (prémiový účet). Výsledný EFR cca 2950, do statistik se mi vetřely 3 jiné bitvy s jinými tanky, byly nahrazeny dalšími třemi po sobě jdoucími bitvami s Batmanem, průměrné dmg, XP atd se mohou lehce lišit (k lepšímu).
Na tanku namontováno: pohon děla, stabilizátor a binokulár. Někdo si řekne proč toto, všichni doporučují něco jinýho. No, já hold hraju snipera a když to situace dovolí, jdu si do někoho vysypat zásobník a zdrhám.

Posádka:
100%
Velitel - 6. smysl, opravy 70ˇ%
Řidič - opravy 80%
Střelec - opravy 80%
Další perk bych viděl maskování (pro můj styl hraní), jelikož Batman má dobrý maskovací faktor.

Plusy a mínusy:
+ dělo (penetrace, dmg, zásobník)
+ akcelerace, rychlost kterou drží
+ dohled (s optikou 500m)
+ dobrý maskovací faktor
+ dmg na zásobník cca 1900, což stačí na desítkový medka, ideálně načatý

- pancíř... občas cinkne, až se divím, ale musí to být ůhel jako prase, třeba při zajíždění za dunu
- obratnost... otáčí se trošku hůř na medko
- nabíjení 39s
- málo sklopí dělo
- týmy...doporučuju četu!

Je to moje druhá desítka, ale je to neskutečná zábava za něj hrát. Pokud si pohlídáte, na co střílíte, do mínusu se dostávat nebudete a statistiky poletí nahoru. Navíc se dá na publiku velmi dobře hrát. Rychle se dostane kam potřebuje a na zásobník může zničit načaté nepřátele, nebo celej tank a zase zmizet.

Dělo:
Hit ratio (% úspěšnost zásahů) - 86%
Průměrný DMG - 3600
Reload - 39s mezi výstřely cca 2,71s
Hodnocení - penetrace perfektní, dmg výborný

Podvozek:
Drží si rychlost, akcelerace dobrá, do kopců jezdí i 30km/h

Styl hraní:
Já hraju snipera a když dovolí situace, jedu do něčeho vyprázdnit zásobník. Enemáci se dobře točej, penetrace stačí na klidnou bezmyšlenkovitou střelbu. V první fázi dojet na snipovací místo, kde si je binem spotnu. Dám 1-2 rány a pokud svítí žárovka, jedu pryč, dle situace přebít a škodit jinde. Jakmile je tanků méně nebo se dostanete enemy do boků, dá se vystřílet i celý zásobník. Pokud na blízko potkám načnutého enemy nebo jakýkoli tank krom 10. tieru, dle situace obětuju jednu ránu za cenu enemákova života. A když to jde, nabít a jet někomu tělo na tělo vypráskat kožich. A zdrhat pryč nabít.

Kritičáky:
Motor, velitel.

MM (matchmaking):
Tak.. v 100% her top tank, občas nějaký osmičky (lahůdka), jinak napůl s devítkami.

Další statistiky:
Hit ratio - 86%
Průměrný DMG - 3600
Reload 39s, 2,71s mezi výstřely
W/L - 45% / 50% ... 5% remízy
Killů na bitvu - 1,8
A teď obrázky:

Posted Image
Posted Image

Shrnutí:
Zábavnej tančík, super dělo, staty na obrázku jsou kaženy ježděním s dělem z Lorraina, teď se zlepšují. Chce to četu na lepší win, týmy jsou tragické, to je vidět z obrázku. Rozhodně doporučuji, jen se bojím, že cesta k němu je v dnešní době náročnější než dříve.

Replaye pro verzi 0.8.6 (náhledy ale vidět jsou).
Tady je bitva, kde byl získán hrdina (předposlední dělo):

http://wotreplays.co..._chatillon_25_t

Zde je v plný kráse, ukázka mého stylu hraní:

A zde 7k dmg za 6 minut:

Toť vše,

Zvedák out.

Stowik94EX #14 Posted 26 July 2013 - 12:19 PM

Corporal

• Player
  • 10363 battles
  • 178
15 bitiek 14 vyhier, win rate 93%. som zvedavy dokedy mi to vydrzi ale mam dojem ze v kazdej bitke pomozem k vitazstvu ja nemalym dielom.

Uz sa tesim na top delo :)

Lulina #15 Posted 21 September 2013 - 09:40 PM

Corporal

• Player
  • 46138 battles
  • 179
Hm, tak po pár prvních bitvách celkem nic moc. Nějak si na sebe zatím nemůžeme zvyknout. S Lorrkou to šlo dobře, takže jsem poněkud překvapený. Ale mám zajímavý poznatek z boje 1v1 s jiným batmobilem . Žádné finty, prostě jsme stáli proti sobě a dávali si do kožichu. VŠECHNY jeho střely výrazně nad 400, VŠECHNY moje střely výrazně pod 390..........Můžete hádat ,jak to dopadlo, přestože měl na začátku o 300 hp méně. Už mě tohle jejich připískávání rajčatům docela krká.
@: Tak už jsme se skamarádili a jde nám to slušně. Tenhle tank bude asi moje nejhranější X.

Edited by Lulina, 22 September 2013 - 07:02 PM.

Kruty_zabijak #16 Posted 26 November 2013 - 08:19 PM

Warrant Officer

• Player
  • 24649 battles
  • 738
Chci se zeptat jestli někdo máte hašení na Batovi? Jsem teď sice na teprve na 12t ale už přemýšlím co tam dám jako čtvrtý skill zatím to mám.

žárovka/bia/maskování
opravy/bia
opravy/bia/maskování

a jako čtvrtý bych tam chtěl dát právě hašení a vozit žrádlo

Co myslíte?

Godzilla1 #17 Posted 27 November 2013 - 08:58 AM

Major

• Beta Tester
  • 48171 battles
  • 2,572
  • [WTBT] WTBT
ja za sebe teda ne, pokud mas maskovacku, zarovku a bia vzdycky sou tam lepsi veci jako ja na nem mam brzdeni spojkou ktery me prijde docela znatelny, a ten lepsi pruchod terenem taky neni zlej, plus ty skilly na ridice a strelce na lepsi mireni tez se pak taky hodi nevim za me haseni az jako posledni nejposlednejsi skill

Marian49 #18 Posted 12 December 2013 - 01:50 PM

Private

• Player
  • 29765 battles
  • 46
j asi radšej zoberiem hasičák a ušetrím skll na inú vlastnost 

Redlinx #19 Posted 31 December 2013 - 11:09 PM

Corporal

• Player
  • 9733 battles
  • 137

Úžasný tank. S tím dělem z lorr to není hrozné ale ani nějak úžasné... Po vyzkoumání top děla je to jinej tank. Výborný potenciál ze začátku vysázet někde zásobník, zajet, nabít a jet dál. Vůbec nechápu jak si někdo může dovolit s tímto tankem spotovat? Proč? Mě se vyplácí hrát agresivně a ne moc zezadu. Spíš najet na nějakou pozici kde můžu střílet ale můžu se chovat a v klidu nabít. 30 Nábojů je málo. Hodně to rozhoduje. Bohužel trpí na celkem velký nedostatek deprese a elevace děla.

7wariot7 #20 Posted 07 January 2014 - 01:10 AM

Warrant Officer

• Player
  • 26212 battles
  • 554
  • [KIN5S] KIN5S
čo dodať WG sa podaril super nobis tančik,ktorý je schopny na zasobnik zničiť uplne IX tier heavy na predny pancier.Nemam ten tank ani nikdy nechcem WG nevie čo je vyvaženost hry.Ako ja vždy vravim aj noob musi niečim hrať aby vyhral.Celkovo autoloadre v hre je top prešlap.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users