Jump to content

Covenanter

• Please log in to reply
27 replies to this topic

Rem3mberMe #21 Posted 08 August 2014 - 09:07 AM

Warrant Officer

• Player
  • 1074 battles
  • 748

Jeden z nejlepších tier IV tanků jaké jsem měl. Musí se ale dost často goldovat.

Používal jsem opakovací Bofors se zásobníkem 2x2. Dělo je docela přesné, ale má efektivní dosah jen 400m. Za tuto hranici již není možné střílet, takže zapomeňte na snipení. Ideální vzdálenost k cíli je pro toto dělo tak 100-200m, kdy není výjimkou usadit všechny 4 rány do cíle. Tvrdší tanky golduju a díky autoloaderu docela často střílím z autoaimu, protože opravy po záškubu, co 0,5s nejsou žádná slast. S goldy není problém prostřelit většinu tier V-VI tanků a třeba načapat osamocenou KV 2, nebo nějaké TD je lahůdka na expy.

Vozil jsem pohon děla, ventilaci a bino (i když to jsem nepoužil skoro vůbec). Taky jsem do něj přidával benzín a pohyblivost pak byla víc než slušná. Snažil jsem se využívat dobré deprese kanónu, na tier IV slušného dohledu a dpm vašeho děla. Hrál jsem 100% flankera a po asi 25 bitvách byl tank kompletně doježděn. Celková bilance byla asi 82% výher s průměrným dmg 728, což je na tier IV víc než hodně dobré. Eso jsem dostal ve 2. hře za asi 1200 dmg v tier V bitvě. Poměr dmg a zničených jsem udržoval někde kolem 4:1, takže hrát s tím byla opravdu legrace.

+ na IV dobrý dohled i kamo

+ výborné dpm s opakovačkou

+ vynikající deprese děla

+ nadprůměrná pohyblivost

+ docela bezpečně dingá kulomety z PZ IC

+ věž i předek mají zajímavý tvar, a tak docela často dingá

- dělo funguje jen do 400m

- slabší penetrace a je nutné goldovat i některé tier IV tanky (matilda, kachna atd)

Blizzard__CZ #22 Posted 22 September 2014 - 03:49 PM

Corporal

• Player
  • 11585 battles
  • 140

Super tančík. Já mám osazeného Boforse stejně jako v téhle bitvě

Attached Thumbnails

Edited by Iron_Wolf_222_cz, 22 September 2014 - 04:00 PM.

miky265 #23 Posted 13 December 2014 - 10:11 PM

Sergeant

• Player
  • 9448 battles
  • 219

tank to nieje zlý dá sa povedat že je dost dobrý ale to len za predpokladu že goldujete inak vam penetracia nestači na tier4 a kedže ste lachký tank dostavata sa do tier 6 kde bez goldu neurobite nič 

keďže ja negoldujem vôbec (aspom low tiery) tak je to tažký pôrod :D 

Tony_Z #24 Posted 14 December 2014 - 12:00 AM

Sergeant

• Player
  • 14703 battles
  • 209
Tak to musím těžce nesouhlasit. Na T4 prostřelí skoro vše (problémy jsou s Matildou, Valentainem (II), M3 Lee zepředu a to je z těch hranějších tanků snad vše). Na pátým tieru to chce už opravdu jen z boku a zezadu, ale to není problém, rychlost a obratnost to má a navíc vás často protivnící ignorujou. Na T6 už je to opravdu na levačku, ale tak se hold musí scoutit. Není to skutečnej scout, ale nějak se to zvládnout dá a na nějakýho osamocenýho nebožáka nebo artynu bez ochranky to stačí. Goldy podle mě zcela netřeba, ani je tam nevozím. Ovšem pokud někdo honí i na T4 nekompromistě staty, tak hold musím uznat, že to goldy asi dost vylepší...

JohnWillow #25 Posted 27 May 2015 - 07:37 AM

Private

• Player
  • 671 battles
  • 8
  • [MACHR] MACHR

Když čtu, jak tu někteří píšou takovou chválu, tak mě napadá snad je to, že hraju jinej tank. Kdybych nechtěl kromvela tak tuhle lajnu vůbec nejedu, no nicméně :-) tenhle tank je dost pomalej, s ostatními LT na bojišti závodit nemůže, to by nebyl problém, problém jsou ty šílený děla!! Mam vyzkoumaný všechny děla a upřímě hratelný je pouze to první stockový, jelikož má pene 78 což stačí na 4 tier a některý 5 tier, těžký pětky a šestky neprostřelim ani do boku. Pom pom s penetrací 49 byl dobrej zabiják na 2 tieru, ale tady???  třetí dělo zásobník s pene 63 neprostřelí šestky a těžký pětky do boku taky, nemluvě o tom, že sází dvě rány za sebou, takže první trefíte a neprostřelíte a druhá je vystřelená z rozhozeným mířením, takže de do země.

Jezdim v bitvě jak vocas, využívam ostatní, abych střílel nepřítele z boků a zezadu a ani tam je nejsem schopnej prostřelit, na co jsem vůbec v bitvě?? aby to nebylo 14 na 15?? Tak na to se můžu vysr...  za free expy ho jdu po devíti bitvách přeskočit a jestli pátej level bude taky nějaká takováhle zrůdnost, tak ho přeskočim taky.

Na druhym účtu mam za sebou skoro 15k bitev, ale tenhle corvenanter je upřímě díky tý penetraci nejhorší tank co sem kdy jezdil...

Edited by JohnWillow, 27 May 2015 - 07:40 AM.

Furcifer #26 Posted 11 October 2015 - 04:06 PM

Warrant Officer

• Player
  • 22575 battles
  • 940
  • [KHIL] KHIL

Covenanter jsem původně přeskočil za freexp ve snaze dostat se co nejrychleji na Cromwell. Ale jelikož jsem potřeboval začít trénovat novou posádku pro grind Centurionů, rozhodl jsem se ho zpětně koupit a vyzkoušet si, jak se hraje s 40mm Bofors dělěm.

Do toho kanónu jsem se zamiloval okamžitě, protože jeho dvousalva čtyř granátů je vzhledem k tieru hodně ničivá záležitost :playing:

Limitem děla je samozřejmě omezený dostřel, horší přesnost a mizerná penetrace AP, ale to vše se dá kompenzovat stylem hry a využitím prémiové munice. Pohyblivost je OK, i když nic světoborného. Tank je velmi zranitelný a při nepozornosti můžete přijít o hitpointy hodně rychle. Všechny nevýhody tanku ale kompenzuje jeho už zmíněná palebná síla, která vám umožní bleskově naložit vysokou dmg. Specifický styl boje pak činí Covenanter hodně zábavným, i když ne úplně snadno hratelným strojem.

Tady je pro ilustraci jeden replay z dneška, kdy jsem v pětkové bitvě nasbíral 9 kilů, 2112 dmg, 1595 základní xp a 17836 WN8.

https://youtu.be/HBJQCNpTB2w

Edited by Furcifer, 12 October 2015 - 08:51 PM.

maslak75 #27 Posted 18 January 2016 - 07:05 PM

Private

• Player
  • 17311 battles
  • 6
  • [-BIA-] -BIA-

Zaujímalo by ma čím má Covenanter spôsobiť DMG KV-1 a O-I, a tobôž ako poraziť team ktorý má skladbu 3xKV-1,2xO-I a 1x KV-1S a 1x Hetzer  zopár nemeckých MT, hmmm ?

Spojeno s existujícím vláknem. CE

Edited by ClearEvil, 20 January 2016 - 03:04 PM.

DrunkElk #28 Posted 08 March 2016 - 07:47 PM

Private

• Player
  • 5131 battles
  • 30
http://wotreplays.co...kelk-covenanter

Moje nejlepší hra za dobu grindění na Crusadera. Na topu je tento tank skutečnou hrozbou, proti pětkám se taky chytá... proti šestkám už to je horší, ale dá se s ním aspoň slušně spotit. Chce to ho správně uchytit, 40mm protiletadlový kanón je podle mně nejlepší, akorát nedostřelí za určitou vzdálenost.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users