Jump to content

Crusader

• Please log in to reply
65 replies to this topic

SirBarder #21 Posted 17 April 2014 - 11:21 AM

Warrant Officer

• Player
  • 9110 battles
  • 559
  • [SVINE] SVINE

Solidní tank se zábavnou rychlopalkou a dobrým MM, díky kterému nemusím dělat pojízdné jednohubky vysokým tierům. Mko jsem s ním získal poměrně "levně" a to tím, že jsem potkal enemáckého AFK tigra s plnými HP. A to jsem ještě cestou tam i zpět zlikvidoval Leoparda a T-150, bohužel mi to ke konci bitvy spadlo.

Jak už psal UglyMonkey, dokonalý na dělání mise "oheň a voda".

E: Co na něm máte za skilly?

Edited by SirBarder, 20 April 2014 - 03:25 PM.

goodbodyCZ #22 Posted 09 May 2014 - 09:43 PM

Sergeant

• Player
  • 45009 battles
  • 209
  • [PRATO] PRATO

Expím Cromwella a měl jsem z toho strach, ale docela mě to baví.

Takhle se mi povedla udělat i AT8 :izmena:

http://wotreplays.co...bodycz-crusader

Martin_633 #23 Posted 04 June 2014 - 07:16 PM

Private

• Player
  • 35048 battles
  • 2

Návod k vozidlu Crusader

Návod byl sepsán k verzi World of Tanks: 9.0 dne 4.6.2014

Návod sepsal Martin_633 a k tomuto dni měl s tímto vozidlem 258 bitev a win ratio 55%

Klíčové vlastnosti:

- rychlost střelby

- luxusní DPM

- dobré zrychlení

- nízká silueta

- nemá scoutský MM, tzn. potká jen tier 5-7

Nevýhody:

- časté poškození bedny s municí (ale ne tak jako IS-3 :veryhappy:)

- malá deprese

- pouze 3 členové posádky, tzn. málo místa pro specializace

- maximální rychlost je pouze 44 km/h

Doporučený postup výzkumu:

1. podvozek (ten základní téměř nic neuveze)

2. věž

3. dělo (lze vyzkoumat např. na tancích Churchill I nebo Valentine)

4. rádio (lze vyzkoumat např. na tancích Sexton II nebo AT 2)

5. motor (lze zpřístupnit např. vyzkoumáním Cromwellu, ostatně přidává jen +15 koní)

Doporučená výbava:

- nabiják - ten se hodí vždy :trollface:

- a pak to nechám na vás:

- síť/bino/mokré bedny/ventilace/.... podle stylu hraní

Já osobně vozím nabiják, síť a mokré bedny.

Doporučené skilly:

Velitel - žárovka, maskování, cokoliv

Střelec - jemné míření/bezpečné ukládání, maskování, cokoliv

Řidič - klidná jízda, profík, cokoliv

V závislosti na stylu hry můžete přidat např. ostříží zrak, kanonýr, kontrolovaný náraz, nebo dát všem členům maskování či bratry ve zbrani, opět jsem to napsal pouze orientačně

Styl hry:

Já osobně ho spíš používal (a používám :child:) jako troll tank, čili spíše objíždím nebo odlákávám pozornost nepřátel, ale to se mění s MM: (opět ale pouze orientačně)

1. Pokud jste mezi tier 5 snažte se chovat jako MT, ostatně máte na to dělo i pohyblivost ale nezapomínejte že co vás potká, to vás prostřelí, využijte svého nabíjení 1,90 s a dmg 75. Zde dokážete rozhodovat bitvu a čelně prostřelíte vše co potkáte. Ale při jakémkoli MM nemáte moc šanci proti většině HT čelně, vždy je lepší objíždět zmatené/zabavené soupeře či dorazit načaté za cenu i nějakého toho života.

2. Mezi tier 6 je problém jak s výdrží nepřátel, kteří mají i více jak 800 HP, tak s jejich výzbrojí (třeba proslulá KV-1S:justwait:), proto je lepší počkat "až se pomelou" a pak opět dorážet nebo využít jejich dlouhého nabíjení po tom co vystřelí na vaše spojence a nebo vyrazit kroutit pomalé tanky (ARL 44, VK 36.01H). Ale to co uděláte zde v tier 6 bitvách je jen vaším stínem tier 5 bitev....

3. V tier 7 bitvách už toho moc dělat nejde, nejlepší je asi jet tam kde jsou HT často bokem, případně se pokusit něco naspotit, nebo se porvat s nepřátelským scoutem.

Další možností je jet s podporou na místo, kde často jezdí rychlé a málo pancéřované tanky. Pokud se vám podaří přežít do konce, můžete zkusit jet sundat dělostřelce.....

Ekonomika: Tento tank velmi dobře vydělává i bez PÚ, díky tomu že jeden náboj stojí jen 45 stříbrných a opravy stojí cca 2400-2900 lze vydělat průměrně 10 000 za bitvu, při velmi dobré bitvě i okolo 20 000 :great: (oba údaje bez PÚ). Je to tedy dobrý moneymaker.

Závěr: 

Původně jsem se mi moc nechtělo tuto řadu zkoumat, nakonec se mi však velmi osvědčila. Je to tank velmi všestranný, dokáže dobře podpořit MT i HT. Nejvíce mi vyhovovaly městské mapy, a také mapy kde se dá snadno objet... Tank je dobrý do čety i samostatně, asi nejvíce dokáže enemy teamu zasolit četa 3 Crusaderů kdy díky rychlému nabíjení dokážete uspíšit bitvu, hodí se také do čety s KV-1 nebo nějakým stíhačem, kterému budete dělat předvoj. Za mě jeden z NEJ tanků 5. tieru a zůstává v garáži.:smile:

Lightbringrus #24 Posted 24 June 2014 - 06:51 PM

Sergeant

• Player
  • 12797 battles
  • 203
  • [MACHR] MACHR
ta hufnica je naozaj zaujimava ktory tank dokaže strielat na tank ktory nevydi až na to že dokial tam ta strela doleti je zž davno preč

JohnyFencer #25 Posted 27 June 2014 - 01:25 PM

Warrant Officer

• Player
  • 25775 battles
  • 976
Martine, cpat na tohle mokre bedny je nehorazny masochismus. Ten tank ma tezit ze sve rychlosti a akcelerace. Oboje mokre bedny zabiji. Koukni se na jejich vahu. Tak samo kontrolovany naraz, proboha na co? V zivote s tim do niceho nebudes vzhledem k vaze a rychosti strelby bourat. V cem s tebou souhlasim, ze to je zabijak a misto v me garazi ma jiste :)

Discaver #26 Posted 28 July 2014 - 07:21 PM

Corporal

• Player
  • 37591 battles
  • 106

tento tank má dvě chyby pancíř a čas zaměření

DPM je naprosto suprové

penetrace 110 je na 5ky úplně dostačující a nikdy jsem nepoužil goldy na 5ky podle mě je to i na těžké tanky dost

přesnost je po doměření výborná ale pokud nezačnete doměřovat tak si to někdy lítá kam chce

na rychlost a obratnost si taky nemůžu stěžovat

hodnotím jako zábavný tančít a doporučuju pro hráče co rádi hrají obratné tanky

Rem3mberMe #27 Posted 09 August 2014 - 12:31 PM

Warrant Officer

• Player
  • 1056 battles
  • 748
Za mě je to nejhorší tier V tank ve hře. Dělo je absolutně tragické díky nedostatku přesnosti a době zaměření. Pancíř neexistuje, ale s tím se jaksi u lightka počítá. Co mě dost vadí, je hrozně špatná pohyblivost. Snad všechny německé medka vyjma Panthera jsou i na tomhle líp. Neutočí to snad vyjma prototypa ani žádné TD. Jo a hlavně tenhle tank není schopný rozhodnout bitvu, takže winratio je otázkou haluze.

JohnyFencer #28 Posted 11 August 2014 - 09:29 AM

Warrant Officer

• Player
  • 25775 battles
  • 976
Tragicke delo? Spatna pohyblivost? Hrajes ten samy tank? Mas to v topu? Tohle vozitko je megaluxusni a potkat s nim osamocenout kv1 je slast. Koukni se na nejake videa jak s nim hrat, treba te to mile prekvapi ;)

veskis #29 Posted 11 August 2014 - 02:28 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 27066 battles
  • 459
  • [PRASE] PRASE

Ta pohyblivost na lehký tank není nijak úžasná. Neříkám, že je špatná, ale ta maximálka to dost degraduje.

Mně se tančík líbí, jen to "M" nechce nějak přijít. Samá první třída....

Na osamělé tanky je fajn. Problém je vydržet tak dlouho. :trollface:

JohnyFencer #30 Posted 11 August 2014 - 05:47 PM

Warrant Officer

• Player
  • 25775 battles
  • 976
bez problémů, tohle vozítko se mi hrálo skvěle. btw všiml sis, že to je asi jediný tier 5 lehký tank, který má normální MM? mě tak nějak nelimitovala ani ta rychlost, všechno mi na něm sedělo excelentně :). ale jestli ti vadí rychlost, tak nad Cometa už nelez :D

SirBarder #31 Posted 11 August 2014 - 07:02 PM

Warrant Officer

• Player
  • 9110 battles
  • 559
  • [SVINE] SVINE
Tak pokud je maximálka výkupné za klasický MM, tak to je ještě vcelku přijatelná oběť. "M"ko padlo za zničení full AFK tigra(výše napsáno) a pak ještě za spot DMG 1800 v tier 7 bitvě, + ještě nějaký DMG, ale nevím kolik. Myslím, že cca 1000, ale FAKT nevím, nejspíš kecám. Každopádně tank je to skvělý! Na Crusaderovi mi maximálka vůbec nevadila(možná trošičku), kdežto Comet mi už tak nesedl. Asi rozmlsán z Cromwella.:hiding:

veskis #32 Posted 12 August 2014 - 06:44 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 27066 battles
  • 459
  • [PRASE] PRASE

Ona zatím ta řada má perfektní MM.

U Cruiseru 4 jsem pořádal oběti, abych mne MM pustil do pětek. Tak snadno získané orlíkovky .....

Covenanter - MM taky v poho, ale defakto je to jen Cruiser 4 o tier výše.

Crusader - sedmy vidím velice sporadicky. Spíše jsem pořád v šestkách

No a teď jsem zjistil, že jsem přeskočil Cruiser 3, který má na druhém tieru pom-poma. :justwait: No. Až dostanu chuť na pořádný pedobearing, tak vím, do čeho půjdu.

"M" už je doma. V čera padl na trojnásobek. Bohužel díky rychlosti jsem přišel o 3 fragy. Mohlo to být ještě lepší. A ano. Na konci už jsem spamoval goldy jak vzteklý.

M

daliborjanda #33 Posted 29 August 2014 - 10:28 AM

Warrant Officer

• Player
  • 42151 battles
  • 746
Kolik je potřeba na eMko ?  Ten obrázek se nechce načíst  a mě se ho na něm pořád nedaří dostat

JohnyFencer #34 Posted 29 August 2014 - 08:35 PM

Warrant Officer

• Player
  • 25775 battles
  • 976
To zalezi tyden od tydne. Pocitam okolo 1000 zakladnich expu by mohlo stacit, muze se ale "podarit" tyden, kde nebude stacit ani 1200

yoshua87 #35 Posted 09 September 2014 - 09:41 PM

Warrant Officer

• Clan Commander
  • 45653 battles
  • 956
  • [O-B-K] O-B-K

http://wotreplays.com/site/1153640#team

Ja ten tančík prostě zbožňuji :) kam se na něj hrane cromwell nebo comet :) tohle je mnohem zabavnější

Klaster12 #36 Posted 17 September 2014 - 12:33 PM

Warrant Officer

• Player
  • 26603 battles
  • 673

View Postyoshua87, on 09 September 2014 - 10:41 PM, said:

http://wotreplays.com/site/1153640#team

Ja ten tančík prostě zbožňuji :) kam se na něj hrane cromwell nebo comet :) tohle je mnohem zabavnější

DMG blocked by armor 70 wtf ? Jak armor tohoto tančíku může něco zblokovat :teethhappy:. Mám ho taky, ale vytahuji ho pouze na mise zabití lehkýma tankama, na to je ideální díky MM.

avkschluss #37 Posted 23 September 2014 - 08:49 PM

Private

• Player
  • 3249 battles
  • 25
Je to můj miláček, i při prohrané bitvě jsem s ním spokojen. Sem tam někoho vytrolím, měl jsem i čtyři killy, mám ho strašně rád, super dělo (já vím že vám se asi nelíbí, ale je super)-pro mě zatím nej tier 5.

Nakim_CZ #38 Posted 05 October 2014 - 08:33 PM

Corporal

• Player
  • 16378 battles
  • 107

Taky se připojím k opěvování Crusadera. Ten tančík má už pěkně dlouho stálé místo v garáži a v dohledné době určitě neomrzí. Dal jsem si u něj za cíl dosáhnout co možná nejrychlejší palby, a tak vozím rammer s ventilací a na posádce cvičím BiA. V tuhle chvíli mi nabíjí 1,86s, dmp něco okolo 2400. Nu, a zrovna dneska se mi povedlo získat druhý proužek na dělu:

http://wotreplays.com/site/1218549#mines-nakim_cz-crusader

JohnyFencer #39 Posted 09 November 2014 - 06:10 PM

Warrant Officer

• Player
  • 25775 battles
  • 976
Nezda se vam, ze ho nejakym zpusobem nerfli? Najednou nejede, netahne, nic neprostreli, sviti jak vanocni stromek... Nic z toho predtim nedelal... :(
Prijde mi, ze vsechny jeho prednosti, kvuli kterym sem si ho nechal v garazi jsou pryc.

Tony_Z #40 Posted 10 November 2014 - 11:17 AM

Sergeant

• Player
  • 14703 battles
  • 209
Víš, že trochu jo? Příjde mi, že je malinko hůř pohyblivej a pene jak kdyby taky byla horší, nic radikálního, ale příjde mi to patrný. Nejvíc mi to šlo znát, když jsem se z boku snažil prostřelit IS, předtím mi vždy procházela do spodku každá druhá rána, při pečlivějším míření i časteji a nebyl problém to umotat. Teď tu potvoru umotat né a né a prorazí tak jedna z pěti. Nebo možná bostli IS, proti jinejm tankům jsem si problémů s pene nevšiml.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users