Jump to content

Matilda

• Please log in to reply
136 replies to this topic

PorterRockwell #1 Posted 26 May 2013 - 07:19 PM

Lieutenant General

• Player
  • 19310 battles
  • 7,059
Britský střední tank čtvrté úrovně.
Informace o vozidle na WoT Wiki
Informace o vozidle na WoT Tankopedii
Podrobné návody a recenze na vozidlo od zkušených hráčů:
paja27 (279 bitev / 57% WR / WoT 8.9 / 29.11.2013)
Máte s tímto vozidlem 200+ bitev a win ratio 53%+?  Pomozte nám a ostatním hráčům, sepište k němu návod!

rastoduch #2 Posted 14 June 2013 - 04:43 PM

Warrant Officer

• Player
  • 36779 battles
  • 519
Návod k vozidlu:  MATILDA
Návod bol spísaný k verzii World of Tanks:  Update 8.5 dňa 14.6.2013
Návod spísal  Rastoduch a k tomuto dňu mal s týmto tankom 843 bitiev a win ratio 60%.

Klúčové vlastnosti:
- Rýchlopalné delo
- Výborná presnosť dela
- Na svoj tier výborná (top) penetrácia
- Na medium tank veľmi solídny pancier
- Nehorí

Nevýhody:
- Nízka rýchlosť

Doporučený postup výskumu:
- Pásy
- Delo QF 2pdr Mk. X-B
- Veža
- Rádio
- Motor

Doporučená výbava:
- Vylepšená ventilácia
- Binokulár
- Maskovacia sieť
- Zrýchlené nabíjanie ani zameriavanie nie je potrebné, nakoľko Delo QF 2pdr Mk. X-B je veľmi rýchle a presné a domeriava aj bez doplnkov veľmi rýchlo.

Doporučené skilly:
- Veliteľ: žiarovka, BiA, profesor
- Strelec: kanonier, BiA, jemné mierenie
- Vodič: profík, BiA, král bažín
- Nabíjač: zúfalstvo, BiA, ...
Určite najdôležitejším skillom je žiarovka, nakoľko Matilda je pomalý tank a minimálne proti artilérii je možné sa ešte vyhnúť zásahu po vysvietení žiarovky. BiA ako druhý skill odporúčam k vyšpičkovaniu parametrov posádky vo využívaní už aj tak presného a rýchleho dela a v kombinácii s ventiláciou už je to značné a poznateľné +.

Štýl hry:
Matildu osobne radím na svoj tier medzi OP top tank. S Matildou sa dá hrať akýkoľvek štýl. Či už ako sniper, alebo podpora pre pomalšie HT, alebo s troškou šikovnosti aj štýlom face to face.
Jej obrovskou prednosťou je neskutočne rýchle a presné Delo QF 2pdr Mk. X-B, ktoré má na svoj tier top penetráciu. Damage na výstrel nie je síce nijak ohromujúci, ale v tom je tajná výhoda Matildy. Nepriateľovi dávate ranku za rankou, zo začiatku si to malé poškodenie ani nevšíma a než si to všimne, väčšinou už je neskoro, pretože v tej rýchlosti proste nepriateľa ukúšete.  Keďže to delo je neuveriteľne presné, nie je problém sa postaviť aj vyššiemu tieru a s dávkou odvahy a včasného útoku nie je problém ustrielať napríklad aj KV1.
Matilda aj keď je medium tank, má veľmi solídne pancierovanie a Steel Wall je s ňou pomerne často získateľný. Tým chcem povedať, že Matilda pri šikovnom nauhlovaní dokáže neuveriteľne dingať.
Aj keď veľkou nevýhodou Matildy je jej nízka rýchlosť (s top motorom 29 km/h), má vcelku rýchlo otáčaciu vežu, takže stíhať nahánať a triafať aj light tanky nie je problém.  A kto si zvykne na jej nížku rýchlosť, nebude mu prekážať pri hraní ťažkých tankov v stocku ich pomalá rýchlosť a dokážu si vďaka Matilde prispôsobiť štýl a spôsob boja, kam ked a ako si môžu dovoliť ísť/neísť.
Ako ďalšiu výhodu Matildy vidím v tom, že Matilda nehorí. Z mojich vyše 800 hier si nepamätám, že by mi niekedy horela a nenosím na nej ako na jedinej ani hasičák.
Matilda je vhodná pre začiatočníkov, nakoľko dokáže veľmi veľa odpustiť a jej delo poskytuje dostatočnú palebnú silu, rýchlosť a podporu aj pre hráčov, ktorí ešte len cibria svoj cit na streľbu. Takisto je vhodná aj pre starých veteránov, nakoľko je výborná na oddych a zlepšovanie win ratia.
Matilda ako prvý tank si získal trvalé miesto u mňa v garáži, pretože toľko Top Gunov a iných vyznamenaní mi nepriniesli snáď všetky ďalšie tanky dokopy.

Ekonomika:
Aj keď má Matilda rýchlopalné delo, jej náboje nie sú drahé a aj pri šikovnom používaní gold munície sa dá za výhru zinkasovať  10-15 tisíc. To je možné pri udelení aspoň 1000 damage a zničení nejakého jednoho dvoch nepriateľov. Do mínusu som s Matildou šiel naozaj zriedka, nakoľko tým delom si dokáže na seba vcelku pohodlne zarobiť.

666jan #3 Posted 18 June 2013 - 01:43 PM

Private

• Player
  • 26093 battles
  • 42
Dovolím si s tebou tak trochu nesouhlasit, Matilda občas taky vzplane, i když to není často. Co si pamatuji, tak už mi alespoň 2x začala hořet. Jednou po zásahu od arty, podruhé po zásahu od jedné z M5 do zadní části. Ta rychlost 29 km/h ale jen z prudkého kopce. Ještě vidím jeden další nedostatek, který si neuvedl, Matilda nabíjí rychleji než zaměřuje, takže na větší vzdálenost není při zachování přesnosti možné zcela využít její rychlost střelby. Jinak je to můj oblíbený tančík a považuju ji ve zkušených rukou za 2. největšího zabijáka po Hetzerovi se zlatem ládovanou houfnicí na T4 (arty jsou o něčem trochu jiném). Matilda má ale výhodu v tom, že do ní zlatou munici až na výjimky nepotřebujete, díky tomu je ekonomicky mnohem výhodnější.

socanek #4 Posted 19 June 2013 - 07:34 AM

Major General

• Player
  • 28889 battles
  • 5,206
  • [SVINE] SVINE
Za posledni dva tydny jsem horel tak 3x... predtim nic.. cuju nejakou konspiraci :)
Jinak k recenzi: Pouzivam jak nabijak, tak zrychlene zamerovani, jako treti mam ventilaci. Posadka ma BIA, potom nejakou smes skillu (profesor, klidna jizda, jemne mireni ...). Snahou co nejvic zvysit DPM, ted mam 1908 (nabijim 1.73s, samozrejme pokud strilim na dalku, tak bude DPM mensi kvuli domerovani). Dalo by se uvazovat o vyhozeni nabijaku a nahrazeni binokulary. Tim by se rychlost strelby a rychlost zamerovani srovnala. Maskovaci sit mi prijde zbytecna, ten tank vyuzivam jinym zpusobem a moc se neschovavam. V soucasne dobe hodne casto strilim za jizdy, pokud je cil blizko, nema vubec smysl zpomalovat (to uz by clovek asi couval :-), i na stredni vzdalenost se da dobre trefovat. Je pomerne sranda, kdyz jede Matilda, za jizdy strili a pred ni couva nekolik nepratelskych tanku a zoufale hledaji, kam se schovat. Vzhledem k poctu naboju a rychlosti strelby strilim dost casto i naslepo, pote, co nepratelsky tank zmizi. Da se odhadnout, kde je a dost casto to konci jeho znicenim.
Souhlasim s tim, ze je vhodna pro zacatecniky, dokaze odpustit nejake ty chyby. Nicmene neni samospasitelna, pokud na vas najede vic tanku naraz, jdete do garaze. Ale mezitim jim stihnete zatopit. Je potreba si rozmyslet, jestli pohrnete utok, nebo budete branit. Vetsinou se nestihnete vratit, nebo reagovat na situaci.
Trpi na houfnice a arty, s tim clovek musi pocitat a nazacatku hru zjistit, kdo vlastne stoji proti nemu.
Obecne je Matilda hodne zabavny tank, kdyz prekousnete nedostatek rychlosti.
P.S. Jenom dodatek k te rychlosti strelby a rychlosti zamerovani. Ted nabijim 1.73s. Podle WOT wiki je doba zamerovani pro 100% posadku, s ventilaci a BIA 1.74s. EGLD by melo ubrat dalsich 9%, takze bych se mel dostat vyrazne pod dobu nabijeni. Ale zdaleka to tak neni.

Edited by socanek, 19 June 2013 - 08:10 AM.

rastoduch #5 Posted 20 June 2013 - 02:17 PM

Warrant Officer

• Player
  • 36779 battles
  • 519
1. Nabijak? Na co? Sice zrychli nabijanie, ale ako pisal 666Jan a ja som zabudol spomenut, Matilda aj bez neho nabija a striela rychlejsie ako domeriava. Cize nabijak je uplna zbytocnost, pretoze pokial nechces, aby Ti kazda druha strela letela panu bohu do okien lebo nemas domerane, tak ho nevyuzijes...
2. A co sa tyka maskovania....po patchi 8.6. o to viac vyuzitelnejsia a vhodnejsia vec, nakolko maskovanie teraz dost boostli ako celok.
3. A nakolko Matilda moc priaznivy MM nema (7/10 hier medzi samymi V-Vi tiermi) a stale je to "len" medium tank, tak je lepsie si drzat urcity odstup a v ramci toho je bino urcite vhodnejsie...

kastan02 #6 Posted 04 July 2013 - 11:10 PM

Warrant Officer

• Player
  • 23378 battles
  • 647
Do nevýhod by se dalo zařadit malé dmg/výstřel. Při střetu už se dvěma soupeři s větším HP to může být problém. Prostě nestihnete tím rychlým dělem nastřílet dostatečnou dmg.
Dnes mě holka opět potěšila. Top, 9 killů, 2340dmg, ocelovka,obránce, válečník samozřejmě. Druhý spoluhráč s největší dmg: 368. Zůstal jsem sám proti čtyřem a vyhrál. Zůstalo mi asi 80hp.
Posledních asi 10 bitev velice příznivý MM.

Edited by kastan02, 05 July 2013 - 06:56 AM.

TheComedian1983 #7 Posted 07 July 2013 - 08:21 PM

Warrant Officer

• Player
  • 20000 battles
  • 873
  • [_CALM] _CALM
Souhlasim se Socankem. Vyjma toho když jich na tebe jede víc. Povětšinou to znamená víc fragů pro mě :teethhappy:. Ale samozřejmě nesmrtelná neni. Maskovačka je pro campery, ale proti gustu...
Nabiják je nedocenitelnej třeba při střetu s cizí Madlou ve který neni nějakej tupoun s houfnicí. A rld 1.73 je asi nejnižšší co může vůbec bejt vyjma zásobníků.
MM je občas frustrující, ale když se přizpůsobíš tak těm T6 jde pěkně zatopit.

Edited by TheComedian1983, 07 July 2013 - 08:22 PM.

socanek #8 Posted 09 July 2013 - 08:38 AM

Major General

• Player
  • 28889 battles
  • 5,206
  • [SVINE] SVINE
No co jsem se dival, tak vysledky s Matildou mame vsichni pomerne slusne.
Takze:
a) Kazdy si nasel svuj styl a sedi mu.
b) Matilda je natolik blbuvzdorny tank, ze ani nevhodnou kombinaci doplnku se neda pokazit :-)
Verzi b samozrejme nesmime priznat, bo jinak si koledujeme o nerf :-D
Ja hraji s Matildou hodne agresivne, proto ta skladba doplnku. Pokud je MM nepriznivy, tak se samozrejme drzim zpet a tady by mozna nebylo na skodu mit bino a sit, nicmene vetsinou uz jsou souperi nasviceni a ja to sypu z dalky. Pokud je proti me jenom 5T, tak se bojim pouze nekterych stroju, vetsinu jsem schopny zahnat, nebo znicit, prave diky brutalnimu ROF.
Setkani s jinou Matildou vetsinou vyhravam. Co se tyce rychlosti zamerovani, na stredni a kratkou vzdalenost strilim pred domirenim bez vetsich problemu.
Goldy pouzivam vyjimecne, nedavno jsem si ani nevsimnul, ze uz dosly a strilim normalnima, stejne vsechno proslo :-D

kastan02 #9 Posted 10 July 2013 - 01:41 PM

Warrant Officer

• Player
  • 23378 battles
  • 647
Nenazval bych to rovnou blbuvzdorný  :teethhappy: , spíše kdo není úplně blbej a má pár zkušeností, má s tímto tankem velkou výhodu.

MichalKlein #10 Posted 12 July 2013 - 08:59 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 7598 battles
  • 317
  • [CECH] CECH
Měl bych dotaz ohledně příslušenství: dal jsem si tam EGLD, větrák a nabiják, ale vzhledem k tomu že nabíjí rychle i bez něj tak uvažuju o tom, že bych tam místo nabijáku dal spíš vylepšené pásy nebo optiku, co myslíte že se bude hodit víc?

ubighost #11 Posted 15 July 2013 - 10:03 AM

Corporal

• Player
  • 43963 battles
  • 127
Nabiják doporučuju nechat, optika ti tank neustřílí a vylepšené pásy na co? To není ELC, kde když přeskočíš kopec, tak zdechneš  :teethhappy: ... Na souboje zblízka potřebuješ každou desetinku sekundy, takže nabiják je jasná volba. Na dálku si samozřejmě musíš počkat až zamíříš, ale na blízko to můžeš metat hlava nehlava...

socanek #12 Posted 17 July 2013 - 09:33 AM

Major General

• Player
  • 28889 battles
  • 5,206
  • [SVINE] SVINE

View PostMichalKlein, on 12 July 2013 - 08:59 PM, said:

Měl bych dotaz ohledně příslušenství: dal jsem si tam EGLD, větrák a nabiják, ale vzhledem k tomu že nabíjí rychle i bez něj tak uvažuju o tom, že bych tam místo nabijáku dal spíš vylepšené pásy nebo optiku, co myslíte že se bude hodit víc?
Zalezi na tom, jak Matildu hrajes. Pokud agresivne, nech to tak, jak to mas.... Pokud opatrne a zezadu, dal bych bino. Pasy jsou uplne k nicemu, optika nemusi byt spatna, ale az tak nepomuze (i kdyz Matilda dobre strili za jizdy, jenze na +300m uz je to jedno).
Vicemene tak, jak je to popsane vyse :-)
P.S. Dlouho jsem nehral, kdyz jsem k tomu sednul a provetral Matildu, prisla mi strasne svizna a hbita. Samozrejme jenom do te doby, nez jsem provetral i VK36.01 :-D Na Cromwella si netroufnu....

Edited by socanek, 17 July 2013 - 09:35 AM.

socanek #13 Posted 18 July 2013 - 11:49 AM

Major General

• Player
  • 28889 battles
  • 5,206
  • [SVINE] SVINE
Matilda v T4-T6 bitve: https://plus.google....556983524809372
Standardni bitva na prochorovce, jel jsem z jihu k vesnicce abych z tama odstreloval tanky jedouci na kopec a kohokoliv dalsiho. Ustrilene KV1, VK36.01H, nejaky LT bordel, PzIV zbylo 18 HP a pak si pro me dojela dalsi KV1. Lip to fakt neslo (nase HT to vzaly stredem, najednou vsechny naraz zmizely, asi prazdniny).

socanek #14 Posted 22 July 2013 - 07:12 AM

Major General

• Player
  • 28889 battles
  • 5,206
  • [SVINE] SVINE
Tak po vikendove akci s Matildou sly staty tvrde dolu, neustale v T5-T6 bitvach, co zasah, to kriticke poskozeni (porad to odnasel kanon, nechapu), vecne mrtva posadka... docela tragedie....

rastoduch #15 Posted 23 July 2013 - 07:46 PM

Warrant Officer

• Player
  • 36779 battles
  • 519
tak ja uz som si zvykol ako na standard, ze Matilda je hadzana vo velkej miere do bitiek s tier V. a VI..... coz je skoda

Furcifer #16 Posted 24 July 2013 - 09:00 AM

Warrant Officer

• Player
  • 21585 battles
  • 934

View Postrastoduch, on 23 July 2013 - 07:46 PM, said:

tak ja uz som si zvykol ako na standard, ze Matilda je hadzana vo velkej miere do bitiek s tier V. a VI..... coz je skoda

Máš super přesné dělo s vysokou penetrací, jiné tier 4 tanky jsou na tom nesrovnatelně hůř. V tier 4 bitvách se Matilda dá hrát jako těžký tank co tlačí útok, proti vyšším tierům je potřeba změnit taktiku a jet jako sniper z druhé vlny.

rastoduch #17 Posted 26 July 2013 - 02:58 PM

Warrant Officer

• Player
  • 36779 battles
  • 519

View PostFurcifer, on 24 July 2013 - 09:00 AM, said:

Máš super přesné dělo s vysokou penetrací, jiné tier 4 tanky jsou na tom nesrovnatelně hůř. V tier 4 bitvách se Matilda dá hrát jako těžký tank co tlačí útok, proti vyšším tierům je potřeba změnit taktiku a jet jako sniper z druhé vlny.
Tak teraz si mi povedal novinku hodnu Nobelovej ceny za objav roku ......  :teethhappy:  :trollface: ........................ :facepalm:

Pan_Martin #18 Posted 15 September 2013 - 10:42 PM

Sergeant

• Player
  • 3468 battles
  • 241
Výborný tančík, patří k mým oblíbeným. Sice pomalejší, ale dobře se otáčí. Vozím nabiják, ventilačku, vylepšený pohon děla. Z doplňků automatický hasičák, lékárnu, oprávárenskou sadu. Hasičák proto, že jsem celkem často hořel a ten automat to snížil na úplné minimum, na rozdíl od ručního. Dělíčko kouše opravdu fantasticky.

Tondus #19 Posted 23 September 2013 - 01:56 PM

Lance-corporal

• Player
  • 14770 battles
  • 51

Tondus #20 Posted 23 September 2013 - 01:59 PM

Lance-corporal

• Player
  • 14770 battles
  • 51

Máš úplnou pravdu, byl to můj nejoblíbenější tančík ze všech, co jsem hrál a řekl jsem, že ho neprodám. Ale když začal být, téměř soustavně, zařazovánmezi tier V. a VI. (jsou jen řiďounké výjimky),  je z něho velmi často jen ubohé nemohoucí plivátko a tak s těžkým srdcem uvažuji o jeho prodeji. A řekl bych, že takto a jinými způsoby jsou v poslední době postihovány i další tanky, které nějakým způsobem začnou převyšovat ostatní. Proto také stále častěji uvažuji o tom, jestli mi ta hra stojí zato a raději s ní neskončit úplně, protože ztráta času bez pocitu radosti ze hry je k ničemu.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users