Jump to content

Centurion Mk. I

• Please log in to reply
317 replies to this topic

PorterRockwell #1 Posted 26 May 2013 - 07:22 PM

Lieutenant General

• Player
  • 19310 battles
  • 7,059

Návod od Britský střední tank osmé úrovně.

Informace o vozidle na WoT Wiki
Informace o vozidle na WoT Tankopedii

Podrobné návody a recenze na vozidlo od zkušených hráčů:

Návod od hráče KometaBrnoMihi.

Máte s tímto vozidlem 200+ bitev a win ratio 53%+?  Pomozte nám a ostatním hráčům, sepište k němu návod!

Edited by Karlie, 16 April 2014 - 09:57 AM.

Klaster12 #2 Posted 11 September 2013 - 02:50 PM

Warrant Officer

• Player
  • 30523 battles
  • 688
Proč to nikdo nehraje ? Já jsem teď těsně před koupí....Cromwell a Comet jsou celkem zábavný i když na začátku komplikovaný a Centurion jak tak koukám od stocku taky dost složitý něco zahrát s šestkovým dělem mezi IX/X tierama. Jakej to má aspoň MM ? Kdo máte zkušenost, písněte mi to sem pls..

Godzilla1 #3 Posted 11 September 2013 - 02:59 PM

Major

• Beta Tester
  • 47994 battles
  • 2,572
  • [WTBT] WTBT
no mas stejnej jako kazda osmicka medko, na zacatku te to trosku setri ale dokud nemas poslendi delo je to dost opruz, vezicku to ma prima da se s tim diky depresi hrat dobre hulldown, strili rychle a presne ale dmg je smesny uvidis sam jak z nej budes nadsenej

medko velikosti tigra, rychlosti tigra ale s lepsi vezi

Zdarsek #4 Posted 11 September 2013 - 10:34 PM

Sergeant

• Player
  • 17399 battles
  • 220
Centik je dobrej. Uplne ale prevrati styl hrani co znas ze 6. a 7. Asi budes rodit jezky nez ho dostanes do pouzitelneho stavu,uz si nepamatuju presne postup ale ja expil vez a pak delo a to to topove. Nikoli takove to mezi nima. Je dobre na to mit nasysleno dost free xp. Tenhle tank nema pancir a je velky jak stodola,tudiz to musis hrat z druhe lajny,porad byt vzadu. Nikdy se necpat do predu a hrat si na medko,proste snajpit a snajpit a casem zjistis co ti tank dovoli. Dovoluju si upozornit na druhou vez,jeji mantlet je kouzelny,to co obcas vydrzi,stejna vez je na 9. centu,kterej ma uplne stejnej styl hrani jako 8,takze se budes muset naucit ji pouzivat,potencialni poskozeni mivam jen pres vez okolo 3000,takze nauc se ji vystrkovat ale jen tu vez !

Klaster12 #5 Posted 12 September 2013 - 12:34 PM

Warrant Officer

• Player
  • 30523 battles
  • 688

View PostZdarsek, on 11 September 2013 - 10:34 PM, said:

Centik je dobrej. Uplne ale prevrati styl hrani co znas ze 6. a 7. Asi budes rodit jezky nez ho dostanes do pouzitelneho stavu,uz si nepamatuju presne postup ale ja expil vez a pak delo a to to topove. Nikoli takove to mezi nima. Je dobre na to mit nasysleno dost free xp. Tenhle tank nema pancir a je velky jak stodola,tudiz to musis hrat z druhe lajny,porad byt vzadu. Nikdy se necpat do predu a hrat si na medko,proste snajpit a snajpit a casem zjistis co ti tank dovoli. Dovoluju si upozornit na druhou vez,jeji mantlet je kouzelny,to co obcas vydrzi,stejna vez je na 9. centu,kterej ma uplne stejnej styl hrani jako 8,takze se budes muset naucit ji pouzivat,potencialni poskozeni mivam jen pres vez okolo 3000,takze nauc se ji vystrkovat ale jen tu vez !

Díky, on už tomu napovídá i Comet, kterýho jsem před pár dny dojel ale neplánuju si ho nechat, resp. děsně se bojím jít do novýho tanku 75% posádka a stock, když vidím s čím budu jezdit mezi IX nebo X. Ale zpět, ta věž Cometa je papírově nic, ale občas odrazí i BL-9 a to je docela sranda, určo je to udělaný schválně. Takže věž už jsem záměrně nechával u Cometa a až když jsem dostal nakoupeno, tak jsem se teprve stáhl. Prostě moje rozhodnutí je teď mezi Centurion totální stock + 75% posádka, což bude jak říkáš na ty ježky :) a nebo prodat Cometa a přeškolit posádku, kde už jsem malinkej kousíček od prvního skillu (95%), což bude hodně vítaná pomoc. Vše bude záležet, jak se rozhodnu jestli si Cometa chci nebo nechci nechat. (Koupit za 187 Kaček 1500 goldů a 10 stání je to nejmenší co řeším), protože Comet je slušně ziskový.

Vybavení už mám z minulé akce nakoupené a připravené ve skladu. Mno uvidím, halt budu muset začít s větší opatrností a trochou vitamínu G, aby to něco nastřílelo.

DoubleHappyMeals #6 Posted 12 September 2013 - 01:14 PM

Lance-corporal

• Player
  • 5260 battles
  • 52
Chtěl jsem si ho koupit, ale když jsem si s AT7 dával vysoké DMG score a finanční výsledek byl + - nula, řekl jsem si, že centík o tier výš se stejným dělěm asi nebude žádné terno.

Zdarsek #7 Posted 12 September 2013 - 07:29 PM

Sergeant

• Player
  • 17399 battles
  • 220
Ano,to je dalsi nemila vec u centuriona,uplne sem na ni zapomel. Bez PU budes z pocatku v minusu a po nasazeni top dela hodne v minusu :D Je to dano cenou munice,bohuzel. Dokud se s tankem neszijes aby si daval 2000+ dmg bude to monkey byznys. Ovsem pak se to otoci a budes se drzet v mirnem plusu,s PU uz v docela sympatickem plusu. Sice je to mimo misu,centa 1 sem hral snad pred pul rokem ale na 9. centu s dmg nejdu pod 3500 a ackoli je to co se del tyce nesrovnatelne,herni styl maji oba stejny. Byt vzadu,snajpit.

Mikhail800 #8 Posted 13 September 2013 - 07:02 AM

Lieutenant

• Player
  • 39042 battles
  • 1,993
  • [ANV-V] ANV-V
Každý hovorí že s týmto strojom je potrebné snajpiť. Pritom on spredu aj sem tam niečo dingne, len je potrebné sa vrtieť.
Ak nie je v týme spotter, vďaka svojej obratnosti ho dokáže celkom slušne nahradiť, napriek nižšej maximálnej rýchlosti. Vykukne spoza rohu vystrelí, nasvieti a hneď sa schová, potom presun a zopakovať to isté. Dnes som mal bitku kde som pre ISU nasvietil za 3 600 dmg a sám pridal vyše 2 000 dmg. Skvelý stroj. A to ešte nemám najlepší motor!
Celá línia britských mediek mi maximálne vyhovuje. Podľa mňa je to najlepšia línia medium tankov.

Edited by Mikhail800, 13 September 2013 - 07:05 AM.

Zdarsek #9 Posted 13 September 2013 - 08:35 AM

Sergeant

• Player
  • 17399 battles
  • 220
Spravne rikas,sem tam neco odrazi,jinak je to papir s vzhledem k tomu ze je prokleti 8. hrat proti 9. a 10. rozhodne bych nebyl nejak moc aktivni spoter,od toho sou jini. Cent ma primo ve predu vedle ridice munici. Kdyz nejakeho potkam na telo,je to prvni misto kam mu strilim,tank co nabiji 2x tak dlouho je mrtvej tank. S top vezi ma dohled tusim 400m,to uz je slusne. Spotovat se da ale chytre. Je dulezita zarovka a hrat chytre,to me bavi vic nez hura akce s t54.

ericcek #10 Posted 16 September 2013 - 05:33 PM

Corporal

• Player
  • 23629 battles
  • 145
na vacsiu vzdialenost naklopit pancier stylom predok troska na kopcek, pancier dostane este vacsi uhol ako ma a kedze centuriiony su robene na boj z dialky, dingnete casto aj nedingnutelne, samozrejme lepsou alternativou je skryt tank alebo aspon predok aby trcala len vez a enemy potom nema inu moznost len sa skryt, pretoze prestrelavat sa s centurionom ci caernavonom v top vezi neni sranda + velmi presne delo s vybornou penetraciou vam naozaj zaruci ze po dvoch troch ranach sa enemy skryje ked zisti ze vas ani nevie trafit po prve a ak trafi tak bud neprejde alebo dinge :) hraje sa s nim velmi dobre, akurat ze s nim hram len nahodne bitky a to je porod obcas, cize tak.. sam nie som profi hrac, ale co to viem uhrat a sam nepotiahnem team :) postup co skumat neviem :D delo som mal uz z caernavona vyskumane, cize tam som skumal len podvozok a vezu tusim alebo co to bolo :)
odporucam pre hracov, ktori oblubuju odstrelovanie :P

View PostDoubleHappyMeals, on 12 September 2013 - 01:14 PM, said:

Chtěl jsem si ho koupit, ale když jsem si s AT7 dával vysoké DMG score a finanční výsledek byl + - nula, řekl jsem si, že centík o tier výš se stejným dělěm asi nebude žádné terno.
myslis? :) http://imgupload.sk/...yzit9ckogbq.jpg

Zoumi #11 Posted 23 September 2013 - 07:48 PM

Lance-corporal

• Player
  • 22331 battles
  • 59
  • [TGSA] TGSA

View Postericcek, on 16 September 2013 - 05:33 PM, said:

Jenže ty jsi dostal 24.000 kreditů za misi, bez toho by jsi dostal jen 14.000. a co si budeme říkat, to není moc velký výdělek.
Měl jsem stejnou bitvu a nemít premium, měl bych taky jen 14k. (pro mě je skoro 5k dmg docela dobrý výsledek, ale dostat jen 14.000 kreditů by byl opravdu opruz - stačilo by použít o spotřební doplněk více, vystřelit nějaký goldový náboj a bez premiového účtu bych byl hned v mínusu)
http://2i.cz/da1a6b4192

Edited by Zoumi, 23 September 2013 - 07:53 PM.

ericcek #12 Posted 24 September 2013 - 01:15 AM

Corporal

• Player
  • 23629 battles
  • 145
netusim co to bolo za misiu :unsure:  to mas potom pravdu, ja som si to nevsimol, ale aj tak.. nehram teraz vobec na zarabanie a aj tak nie som v minuse nikdy skoro, cize tak :P

Oberst1939 #13 Posted 01 October 2013 - 09:34 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 16274 battles
  • 379
Tenhle tank mě dost baví v otevřených mapách jako Redshire, nebo Step. Do města se pro svoji papírovost a nízkou alfu vůbec nehodí. Naopak pokud máte dostatek kopečků a terénních nerovností, pak je velice dobrý záškodník. Je to víceméně jen podpůrný tank. Sám nic neudrží, ani nemůže táhnout útok. I tak se s ním dá ale dobře nastřílet. Cena munice je strašná a bez PU je těžké ho, narozdíl od jiných tier VIII, živit.

Dexeek #14 Posted 15 October 2013 - 02:38 AM

Lieutenant

• Player
  • 47530 battles
  • 1,973
  • [PRASE] PRASE
Tak dohráno asi za 180 bitev, díky některým modulům odemčených z Caernarvona a zbytku za free xp. A to s pěknými 62% WR, nejlepší výsledek nad tier V vůbec.
Hodně si slibuji od 7/1 verze a solidnějšímu frontálnímu armoru, těch 75mm a k tomu ještě velmi bídně klopených dingá opravdu výjimečně. Ten tank i díky tomu neodpouští chyby, jako je neúplnej hulldown. Vyjet na bližší vzdálenost přes roh z poza překážky je sebevražda, první ranou budou dole pásy a pravděpodobně i munice - opravíte pásy a bez munice jste po zbytek bitvy k ničemu.
Tady všeobecně doporučuju posílený podvozek protože nepohyblivej cent je mrtvej cent. Na blízko se dá bojovat tam, kde předěl mezi tankem a nepřítelem tvoří překážky s převýšením, silná věž a deprese je všechno, čím ten tank disponuje, ovšem není to vůbec málo.
A RoF samozřejmě. Je možné nabít HE, a rozdávat kritické zásahy, optiku a dělo vypínáte na požádání opakovaně na jakoukoliv vzdálenost, to samé s detracky. V praxi není možné se někde zašít a vyloženě snipit, protože to bitvy nevyhrává, pokud hitujete za 200 dmg.
Proto je opravdu nutná znalost map a možnost připojit se k útoku, kde bude možné se s hulldownem efektivně uplatnit a podpořit tým na ideálně střední vzdálenost. Boj tělo na tělo je bez šance, prochází všechno a téhle situaci se dá vyhnout jen tak, že Centurion tým dokáže efektivně podpořit v získání iniciativy, hrát vyloženě pátou kolonu s ním uspokojivě nelze. Krom toho je nutné si vyrobit pár vraků ke krytí při dalším postupu (a i k tomu jsou vhodnější ty nepřátelské tanky než spojenecké:D ). Sám o sobě Centurion neustojí zhola nic, pokud nepřítel dokáže převzít iniciativu a dojde na blízký boj tak je většinou dohráno.
Obecně bych ten tank (potažmo celou lajnu) začátečníkovi doporučil ještě méně než francouzský zásobníky, ty mají alespoň rychlost a burst dmg. Britové nemají na první pohled nic, ale RoF v kombinaci s pevným hulldownem, dohledem a slušnou pohyblivostí je extrémně efektivní kombinace pro technické válčení, jen musí řidič neustále vědět co a proč dělá. Pokud to ví, dokáže překvapit.
Z doplňků doporučuju bino a EGLD, dále to může být buď posílený podvozek nebo nabiják (tenhle equip jsem přehazoval snad čtyřikrát). Ale vetšinou je situace taková, že buď máte pevnou pozici a můžete si počkat na druhou třetí ránu a nebo jí nemáte a nabiják vás stejně nespasí, spíš naopak, čekáte i tak příliš dlouho, hitnete za 190 a inkasujete za 500. (Možná v kombinaci s biou a ventilačkou by to mohla být možnost ke zvážení). Stabilizátor je mimo mísu, střílí se ze zastávky, ne za jízdy, alespoň ne účelově.

http://wotreplays.co...62#.UmQ701AvWGU
Jedna exhibiční pro představu toho, co je myšleno využíváním terénu na max a technického hraní všeobecně - asi nejčastěji zmiňovaná podmínka hraní s centurionem. (Je to už se 7/1 verzí nicméně krom Bbarrelu v základu, i když samozřejmě silnější UFP pomohl :D Doplňky jsou už také nahozené s přihlédnutím k lepšímu gunu pro větší efektivitu na blízko tedy stabík, ventilačka a nabiják.)

Edited by Dexeek, 20 October 2013 - 09:39 PM.

Carcool #15 Posted 04 November 2013 - 11:13 PM

Sergeant

• Player
  • 22342 battles
  • 272
  • [DETAB] DETAB
Nějaký rady jak to přežít ve stocku? Já mám už sto chutí ho prodat, je to líný, takže spottera dělat nemůžu a desítky a devítky ani neškrábnu a goldy tam rvát nechci, když to má malou dmg.

Godzilla1 #16 Posted 05 November 2013 - 09:28 AM

Major

• Beta Tester
  • 47994 battles
  • 2,572
  • [WTBT] WTBT
no neco jako ja ted stok PattonM46 proste kaslat na to a goldovat a nebo nasetrit na jinych tancich freeexpy a preskocit co nejdriv stok verzi , na top delo a pak dojezdit zbytek uz s top delem

AdmiralBeckettBrass #17 Posted 20 November 2013 - 03:30 PM

Sergeant

• Player
  • 34034 battles
  • 235
Je zajímavé, že Centuriony byly za Izraelsko-sysrské války obávanými tanky. Tady ve WoT se jich může bát leda strašpytel. Navíc je to medko, které není moc pohyblivé a přitom má papírový pancíř. Jo, pravda, má stejně silné dělo  jako britská T8 heavyna, ale to jen podtrhuje tragedii Caernavona.
Inu, pokud si chcete zkusit "technické válčení", tak ho asi lze doporučit. Pokud si ale chcete dobře zahrát, tak rychle pryč.

Umyvadlo #18 Posted 30 November 2013 - 08:47 PM

Private

• Player
  • 14681 battles
  • 1
Zdar. Vyplatí se na centíky dávat posádce camo? Má to vubec na tyhle monstra nějaký vliv? :-)

brutus007 #19 Posted 01 December 2013 - 02:37 PM

Warrant Officer

• Player
  • 14861 battles
  • 501
Ja se na Centuriona tesim :) Tuhle linii jedu vyhradne kvuli 7/1 a L7A1 a Centurion 1 bude pekna priprava :)
Po pravde jsem si myslel ze cela tahle linie bude utrpeni, ale Cromwell mne bavil a dokonce i Comet po cca 80 bitvach zacal byt pomerne hodne super, takze k Centurionovi vzhlizim s ocekavanim :)
Pocitam samozrejme s tim, ze utopim free xp za vez a 20pdr, protoze nejsem masochista abych se tejral se stock delem....

ad camo - nepocitam s nim, tyhle tanky jsou strasne velke a je potreba se pohybovat - na sezeni v krovi mam TD.

Zdarsek #20 Posted 01 December 2013 - 10:42 PM

Sergeant

• Player
  • 17399 battles
  • 220
Jako zaryty centurionak muzu ke camo na tehle tank rict pouze - ANO :) Muzete nesouhlasit muzete nadavat ale to je vse co muzete delat.

Ne ted realne,uz u centa 1  sem mel problem ze sem svitil a to sem se nehnul ze startpointu (bylo to v dobach kdy neslo zakazat mody her a u nekterych Utoku jsou ty zakladny kousek od sebe) a uz jsem fasoval,to same pri pohybu kdekoli po mape, takze u nekoho z posadky,ted z hlavy nevim koho, sem tam narval maskovani a ejhle situace se rapidne zlepsila. Tu samou posadku mam i na 7/1 (top tank,aspon pro me ale tezky na hrani) a ficim stim spokojene uz parset bitev.

Vysvetluju si to tak ze:

1) opravdu to pomohlo ackoli vsichni pani uceni vam na zaklade vypoctu camo faktoru reknou zeje to blbost.

2)jen sem si to vsugeroval a herne sem se tehda tak zlepsil ze sem se min ukazoval hral chytreji atd.

Ja osobne se priklanim k 1

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users