Jump to content

Centurion Mk. 7/1

• Please log in to reply
1033 replies to this topic

PorterRockwell #1 Posted 26 May 2013 - 07:23 PM

Lieutenant General

• Player
  • 19310 battles
  • 7,059
Britský střední tank deváté úrovně.

Informace o vozidle na WoT Wiki
Informace o vozidle na WoT Tankopedii

Podrobné návody a recenze na vozidlo od zkušených hráčů:

Máte s tímto vozidlem 200+ bitev a win ratio 53%+?  Pomozte nám a ostatním hráčům, sepište k němu návod!

dtham #2 Posted 09 June 2013 - 06:19 PM

Captain

• Player
  • 35618 battles
  • 2,131
  • [_200_] _200_
Návod či recenze k vozidlu: Centurion Mk 7/1
Návod byl sepsán k verzi World of Tanks: Update 8.5 dne 9. 6. 2013
Návod sepsal dtham a k tomuto dni měl s tímto vozidlem 951 bitev a win ratio 55 %

Klíčové vlastnosti:
- výborná děla s možností volby dvou herních stylů
- excelentní mobilita
- decentní pancíř věže
- dobrá deprese děla
- svkělý vzhled

Nevýhody:
- rychlost
- slabý pancíř trupu
- rozměry
- nízká DPM s dělěm L7
- relativní náchylnost k poškození modulu a posádky
- premiová HESH munice

Doporučený postup výzkumu:
- pásy
- dělo 20 pdr B barrel
- věž
- dělo L7
- motor

Motory a 20 pdr jsou sdílené s heavy lajnou

Doporučená výbava:
- nabíják
- pohon děla
- stabilizátor

Doporučené skilly:
- velitel: žárovka, opravy, všeuměl, ...
- střelec: jemné míření, opravy, designated target, ...
- řidič: offroad driving, smooth ride, clutch braking
- nabíječ: safe stowage, opravy, dohled (je i radistou)/intuice

Nejdůležitějším skillem je dozajista žárovka. Tank je velký se špatným camem a i když má výborný dohled, ne vždy to znamená, že uvidí nepřítele první. Díky slabému pancíři trupu je pak pamlskem pro arty, proto žárovka a krýt se a krýt se a krýt se.

Styl hry:
Jedná se o podpůrné medko, předně určené pro boj ze střední a velké vzdálenosti. K tomu mu napomáhají výborná děla, která jsou všechna velmi přesná. Zejména L7 je na devátým tieru extrémní zbraní kombinující skvělou přesnost, výbornou penetraci, decentní alfu a APCR munici, díky které je trajektorie velmi plochá a rychlost samotné střely velmi vysoká, tudíž se snadno zasahují pohyblivé cíle. Nevýhodou budiž nízká RoF. S nabijákem, ventilací a BiA je reload 9,9 s, což je dost.

Klíčem k úspěchu je využívat klíčových vlastností tanku; tedy výborného děla, tuhé věže a deprese děla. Nabízí se tedy využívání terénu, krytí se za harampádím, vyhledávání hull down pozic. Na druhou stranu by se měl hráč vyvarovat soubojů 1v1 proti ostatním medkům, jelikož tank má s L7 ubohou DPM a pancéřování funguje maximálně proti dělům s penetrací 175 mm. Když už se do takové situace člověk dostane, tak facehug, pak je šance z toho vyjít se zdravou kůží.

Někdy může být limitem nízká maximální rychlost, nicméně tank má výborný poměr výkonu a hmotnosti a průchodnost terénem, tudíž rychlost udržuje velmi dobře.

Variantou pro herní styl může být využívání 20 pdr B Barrel, který má odpovídající penetraci a vynikající RoF a DPM, nicméně problémeme je vyšší pokles penetrace se vzdáleností a subjektivně vyšší rozptyl střel (zajímavé bude pozorovat, jak se situace změní s patchem 8.6). S tímto dělem se dá hrát pak na střední a i krátkou vzdálenost, případně se pouštět i do soubojů s medky. Nicméně opatrnost je stále nutná, neboť tank je papírový a pomalý.

V žádném případě to není tank pro začátečníky a nezkušené hráče. Vyžaduje výbornou znalost map, přehled o bojišti a znalost weakspotů. Pokud ale hrán dobrým hráčem, není na bojišti tank, který by si mohl dovolit ho nerespektovat.

Ekonomika:
Záleží na tom, se kterým dělem je hrán. V případě, že je hrán s 20 pdr Barrel B, je s premium účtem na nule, případně v mírném zisku, dělo má totiž nízkou alfu kompenzovanou velmi vysokou RoF. Hlavním problémem je ale velmi drahá munice, jejíž cena je 680 cr za střelu. K dosažení solidního výdělku je potřeba nastřílet cca 2500 dmg a přežít bitvu.

V případě L7 je ekonomická stránka tanku pozitivnější a dobří hráči nemají problém jej udržet na nule bez premium účtu a vydělávat s premium účtem.

Edited by dtham, 09 June 2013 - 06:24 PM.

DannySmiricky #3 Posted 22 June 2013 - 10:58 AM

Corporal

• Player
  • 17275 battles
  • 134
+1.

Jen bych možná místo pohonu děla doporučil ventilaci, každá setinka sraženého reloadu se hodí.

mytthoss #4 Posted 25 June 2013 - 11:46 AM

Warrant Officer

• Player
  • 43420 battles
  • 875
  • [9-TD] 9-TD
Ano taky bych asi pohon děla vyměnil, buď za skládanou optiku, nebo ventilaci, přece jen top dělo zaměřuje opravdu rychle.

dtham #5 Posted 25 June 2013 - 04:17 PM

Captain

• Player
  • 35618 battles
  • 2,131
  • [_200_] _200_
Já dřív jezdil s ventilací, ale pak jsem tam dal to zaměřování, když jsem dodělal BiA, vrátil jsem ventilaci... Dokud není BiA, doporučuju přecejenom ten pohon děla s vertikální stabilizací. Je to ultimátní kombinace, co se přesnosti týče, zejména při peek-a-boo zpoza kopce a opětovnému zmizení. Pak není třeba vůbec na nic čekat a okamžitě střílet. Ale je to jen otázka osobních preferencí.

Irbis_cz #6 Posted 25 June 2013 - 10:56 PM

Private

• Player
  • 37897 battles
  • 31
  • [B-HAT] B-HAT
Nazdar lidi, nedá mi to, ale musím se pochlubit, teď se mi po dlouhé době povedla s tímhle tankem opravdu skvělá hra. (fakt nevím jak vložit video jinak)

http://ulozto.cz/xVM...field-wotreplay

jiskto #7 Posted 05 July 2013 - 02:33 PM

Private

• Player
  • 11256 battles
  • 4
  • [-YOU-] -YOU-
Jsou dvě možnosti jak s tímto tankem hrát:
Pokud používáte 20-liberní dělo, je třeba využít vašeho dpm (damage per minute) a výborné přesnosti děla. Nikdy se nevystavujte nepřátelské palbě a nejezděte sami. Zůstávejte ve skupinkách jiných spojeneckých tanků a střílejte spíš z opodál. Využijte přesnosti a rychlosti děla k tomu aby jste zasahovali těžce obrněné tanky do jejich weakspotů. Taktéž nenajíždějte na dělostřelectvo sami. Budete muset vystřelit minimálně dvakrát, aby jste je zničili. Mezitím vás můžou zabít na jednu ránu. Osobně se mi s tímto dělem nehrálo dobře. Vadilo mi především nízký dmg.
Pokud používáte dělo Royal Ordnance L7, musíte se naučit hrát s HESH prémiovou municí, kterou používá. Je to munice, kterou byste měli používat pouze proti neskloněnému a malému pancíři. Nicméně pokud se s ní naučíte hrát, dokážete nadělat velikou neplechu. Normální munice má slušný dmg (293-488) a slušnou průbojnost (201-335 mm). Dělo má výbornou přesnost a proto byste s ním měl hrát jako se sniperem, který se pohybuje z místa na místo, aby udělil nepřátelskému týmu co největší dmg. Dokáže si sám poradit i s větším nepřítelem.

Samotný tank není sice moc rychlý, nicméně má výbornou akceleraci a skvěle jezdí na terénu. To z něj mj. dělá výborného horolezce. S tímto tankem vyšplháte téměř na cokoliv bez větších problémů. Kromě toho mám vždycky takový pocit, že jezdím s moderním tankem. Vždyť to vlastně je moderní tank ... Není divu že se loňského roku používal v jižní Africe ještě jako hlavní bojový tank. S tímhle tankem jezdím hrozně rád. Nikdy bych ho za nic nevyměnil. Ani za FV4202, které následuje.
Doporučuji především tankistům, kteří mají rádi střední tanky nebo kteří mají zkušenosti s dělem L7 a jeho variantami. Tzn. L7A1 a L7A3 u německých Leopardů a M68 u americkýho Pattona. Ale bude s ním spokojen úplně každý.

Edited by jiskto, 05 July 2013 - 02:38 PM.

dtham #8 Posted 06 July 2013 - 06:28 PM

Captain

• Player
  • 35618 battles
  • 2,131
  • [_200_] _200_
Ano, ve hře jsou tři (čtyři) varianty L7, nicméně všechny se chovají krapet jinak... M68 je z nich nejnepřesnější, ale vyvažuje to bleskovým aimtime (i když byl nerfnutej, 1,6 v 8.0, ach) a velkou přesností za jízdy. Britské verze a německé jsou si relativně podobné, ale rozdílné od US. Zamrzí, že všechny tyto tanky měly výbornou přesnost za jízdy, ale kde je ve hře?

Jinak k Centovi s 20 pdr. Problém je to, jak zužitkovat na tak velkém a pomalém tanku vysokou RoF. Klíčem k nastřílení nějaké dmg je totiž vidět, ale nebýt viděn, nebo klidně být viděn, ale nebýt trefován. A to je pro mě třeba nadlidský výkon. S Centem mám něco odehráno (teď asi 1000 bitev) a asi 2000 s ostatními devítkovými medky a musím říct, že hraní Centa s 20 pdr je těžší než hraní kterýhokoliv jinýho v top konfiguraci. S L7 dosahuju asi o 15 % lepších výsledků. Ale na anglickém fóru říkal nějakej fialka z 322, že tenhle tank se musí hrát s 20 pdr, pak teprve září. Nehádal jsem se s ním, jeho skill hovoří za vše, ale není to pro každého.

OT: V JAR používají Olifanty, ne? Ty mají s centem společných možná tak šest podvozkových kol...

Kraustr #9 Posted 09 July 2013 - 11:05 PM

Lance-corporal

• Player
  • 8025 battles
  • 69
No koukám že se tady debatuje tak se zeptám.... hraju centuriona 7/1 ... a ted k věci....hrozně bych byl rád kdyby někdo chytřejší než sem já tady v tý hře mi objasnil pár věcí... : Proč když byl centurion opravdu ve svý době jeden z nejlepších tanků je tady takový jakože "hele centurion do toho si vystřelim" ?. Jednou už sem psal že vývojáři sou prostě šulíni a k tomu ještě tušim rusáci nebo co to tady to dělá.... ps. hra je docela zábavná.... ale musim říct že čim dýl to hraju tim opět zjišťuji že prostě by se mě laika mohli zeptat na to jak má vypadat realita.... ok vim že to sou vošoustové, ale tak sakra dělaj to už nějakej pátek a né že tanky na krátkou a střední vzdálenost se vyrovnaj centurionům.... ale já nechci mluvit jen o centech.... nevim jestli je tady z čechu někdo kdo dává podněty těm "nahoře" PS ty nahoře sou pro mě šmudlové, ale to je jedno... tak se chci zeptat jestli je nějaká možnost aby tu hru dělali néé jenom pro peníze,.... ale aspon podle realu.... a néééé že centurion je jakejsi pojízdnej šrot když tomu tak nikdy nebylo....na druhou stranu už sem zjistil že od vývojářu "her" člověk nic moc chtít nemůže.... ale tak kruci prdel děláte to už nějakej pátek, tak snad by se to trochu zreálnit mohlo ne?.... je možný že rusáci nechtěj aby byl cent lepší než t-54.... což byl.... ale no.... to je fuk už mě to nebaví.... jestli k tomu někdo aspon bude moct se vyjádřit byl bych rád. OT ..... dejte mi kontak na někoho kdo mi vysvětlí jak za brity fungujou HESH střeli...který prostě nefungujou....

dtham #10 Posted 10 July 2013 - 12:29 AM

Captain

• Player
  • 35618 battles
  • 2,131
  • [_200_] _200_

View PostKraustr, on 09 July 2013 - 11:05 PM, said:

No koukám že se tady debatuje tak se zeptám.... hraju centuriona 7/1 ... a ted k věci....hrozně bych byl rád kdyby někdo chytřejší než sem já tady v tý hře mi objasnil pár věcí... : Proč když byl centurion opravdu ve svý době jeden z nejlepších tanků je tady takový jakože "hele centurion do toho si vystřelim" ?. Jednou už sem psal že vývojáři sou prostě šulíni a k tomu ještě tušim rusáci nebo co to tady to dělá.... ps. hra je docela zábavná.... ale musim říct že čim dýl to hraju tim opět zjišťuji že prostě by se mě laika mohli zeptat na to jak má vypadat realita.... ok vim že to sou vošoustové, ale tak sakra dělaj to už nějakej pátek a né že tanky na krátkou a střední vzdálenost se vyrovnaj centurionům.... ale já nechci mluvit jen o centech.... nevim jestli je tady z čechu někdo kdo dává podněty těm "nahoře" PS ty nahoře sou pro mě šmudlové, ale to je jedno... tak se chci zeptat jestli je nějaká možnost aby tu hru dělali néé jenom pro peníze,.... ale aspon podle realu.... a néééé že centurion je jakejsi pojízdnej šrot když tomu tak nikdy nebylo....na druhou stranu už sem zjistil že od vývojářu "her" člověk nic moc chtít nemůže.... ale tak kruci prdel děláte to už nějakej pátek, tak snad by se to trochu zreálnit mohlo ne?.... je možný že rusáci nechtěj aby byl cent lepší než t-54.... což byl.... ale no.... to je fuk už mě to nebaví.... jestli k tomu někdo aspon bude moct se vyjádřit byl bych rád. OT ..... dejte mi kontak na někoho kdo mi vysvětlí jak za brity fungujou HESH střeli...který prostě nefungujou....

Centurion je při správným hraní minimálně stejně dobrej jako ostatní devítkový medium tanky. Jen díky svému účelu, designu a arkádovému stylu hry nemůže plně využít své přednosti. Hra je omezená na malé mapy, přičemž Centuriony byly konstruovány na boj na velkou vzdálenost. Centuriony byly pancéřovány pancířem nížší tloušťky, který byl ale z vysokopevnostní oceli, které dokázaly na bojovou vzdálenost odolávat sovětským dělům. Kvalitu ale hra nezohledňuje a boje jsou na kratší vzdálenost, tudíž je Centurion relativně snadnej cíl.

Ale dá se v pohodě úspěšně hrát, riď se radama v recenzi a půjde to. A HESH? na německé (vyjma E-100) a francouzské tanky (vyjma Bata a malá amx) zboku, zbytek jen zezadu.

Kraustr #11 Posted 14 July 2013 - 02:44 PM

Lance-corporal

• Player
  • 8025 battles
  • 69

View Postdtham, on 10 July 2013 - 12:29 AM, said:

Centurion je při správným hraní minimálně stejně dobrej jako ostatní devítkový medium tanky. Jen díky svému účelu, designu a arkádovému stylu hry nemůže plně využít své přednosti. Hra je omezená na malé mapy, přičemž Centuriony byly konstruovány na boj na velkou vzdálenost. Centuriony byly pancéřovány pancířem nížší tloušťky, který byl ale z vysokopevnostní oceli, které dokázaly na bojovou vzdálenost odolávat sovětským dělům. Kvalitu ale hra nezohledňuje a boje jsou na kratší vzdálenost, tudíž je Centurion relativně snadnej cíl.

Ale dá se v pohodě úspěšně hrát, riď se radama v recenzi a půjde to. A HESH? na německé (vyjma E-100) a francouzské tanky (vyjma Bata a malá amx) zboku, zbytek jen zezadu.

Já nevim, mohl sem zkusil goldy tak 15x, samozřejmě pokaždý na kolmej plát a zezadu, nebo z boku, asi tak 4x to bylo za těch 400-600, jinak pokaždý od 40-120 dmg. Nevíš jestli ty střely maj větší účinek co se týče zníčení vybavení? Podle mě by to mělo ten vnitřek zničit ne?, je fakt že to asi víc zapaluje motory, ale nevim, každopádně tu munici prostě vubec nepoužívám, fakt to nejde abych dal za 45, a pak radši znova přebíjel , což se pak rovná jedna střela za 20 sekund.

Tempik #12 Posted 14 July 2013 - 07:00 PM

Private

• Beta Tester
  • 24318 battles
  • 18
  • [ZATUH] ZATUH
Já HESH nabíjím hned na začátku, protože prvně se objeví skaut kterého je dobré oneshotnout. Okamžitě pak přebíjím na obyčejnou a HESH nabiju jen když jdu hledat zbývající ARTY.

Kraustr #13 Posted 14 July 2013 - 07:24 PM

Lance-corporal

• Player
  • 8025 battles
  • 69

View PostTempik, on 14 July 2013 - 07:00 PM, said:

Já HESH nabíjím hned na začátku, protože prvně se objeví skaut kterého je dobré oneshotnout. Okamžitě pak přebíjím na obyčejnou a HESH nabiju jen když jdu hledat zbývající ARTY.

Jenže mě už se stalo že sem i artinu dal za cca 40 .-), dneska sem to zkoušel, a je to divný, ale zatim mi prošly všechny jak měly.

dtham #14 Posted 14 July 2013 - 09:08 PM

Captain

• Player
  • 35618 battles
  • 2,131
  • [_200_] _200_
HESH nejsou pro mechanismus hry nic jinýho než HE, takže mají i stejně jako ony zvýšené poškození vůči modulům nebo posádce. Problém je, že jsou na tom s penetrací dost nespolehlivě. Jediné, kdy je používám, je lov artyn nebo pokud vím, že najíždím na nějaký tank zezadu. Jo a ještě na Tigera, to je takovej vděčnej cíl :trollface:

Artemus69 #15 Posted 22 July 2013 - 10:53 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 7906 battles
  • 1,104
Vizuálně 3x hezčí než finální FV4202  :sad:

meca79 #16 Posted 26 July 2013 - 09:54 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 26788 battles
  • 344

View PostArtemus69, on 22 July 2013 - 10:53 PM, said:

Vizuálně 3x hezčí než finální FV4202  :sad:
naprostej souhlas, a proto mám v garáži oba  :playing:

dtham #17 Posted 03 September 2013 - 10:33 PM

Captain

• Player
  • 35618 battles
  • 2,131
  • [_200_] _200_
Dneska jsem ho po 1003 bitvách prodal. V mém srdci zůstala hluboká díra :confused:

reptiLian01 #18 Posted 06 September 2013 - 12:23 PM

Private

• Player
  • 7416 battles
  • 45

View Postdtham, on 03 September 2013 - 10:33 PM, said:

Dneska jsem ho po 1003 bitvách prodal. V mém srdci zůstala hluboká díra :confused:
Jaky byl duvod, pokud se mohu zeptat :)
Zatim jsem u Cromwella a desne se na tenhle tank tesim, az ho tak za pul roku budu mit :D

dtham #19 Posted 07 September 2013 - 12:12 AM

Captain

• Player
  • 35618 battles
  • 2,131
  • [_200_] _200_

View PostreptiLian01, on 06 September 2013 - 12:23 PM, said:

Jaky byl duvod, pokud se mohu zeptat :)
Zatim jsem u Cromwella a desne se na tenhle tank tesim, az ho tak za pul roku budu mit :D

Tankem to nebylo :smile:

Měl jsem nedostatek kreditů, částečně jsem potřeboval i uvolnit slot v garaži a jelikož už jsem s ním moc nehrál (od napsání recenze 52 bitev), tak jsem ho prodal. Však koupit se dá vždy.

lukajdo #20 Posted 20 September 2013 - 10:16 PM

Corporal

• Player
  • 34429 battles
  • 141
  • [UNIAV] UNIAV
Pred několika dny jsem úspěšně dojezdil centa tak se taky zkusím podělit o rady. Nejdřív bych chtěl rict, že je to skvěly tank a bude se mi styskat až nadejde jeho čas a přijde fv..:D
Pro mě bylo hlavní se dostat na topovy dělo.nevím někdo říká že je lepší barel b,ale mě to s tím nešlo,nebavilo. Mel jsem neco přes sto bitev a win nějakých 44%.. No pak dělo vyzkoumo, první bitva ace tanker a cent začal zářit.pak uz zbývalo jen motor a hurá pro fv (škoda že těch exp nebylo třeba víc :D)
Momentálně mám na centovi 358 bitev a 61% win ratio.
Vyhody:
-dohled!
-slušně pancerovana věž
-deprese
-pohyblivost (ne maximalka)

Nevýhody:
-umístění munice
-rozměry
-maximalka
-nižší dpm s topovym delem

Hesh jsem nedal ani mezi výhody ani nevyhody, nevim, použil jsem ji jednou při decapu na e4. Sice dostala za 400+ ale jinak jsem používal standartní apcr.
Vybaveni:
-bino
-babijak
-pohon
Co se týče posadky..uz u osmickovyho centuriona jsem četl že je to velký a camo nemá smysl dávat takže jsem dával různý perky jako klidnou atd..pak jsem tam nahazel camo a vida, sám sem se někdy divil že nesvitim.
Velitel:žárovka,opravy,camo
Střelec:Opravy,camo,jemné míření
Řidič:opravy,camo, klidná jízda
Nabijec:bezpecne ukládání,camo,opravy
Teď nevim kdo je zároveň radista,ale nic to nemění..
Doufám že jsem ty perky nepoplet,nemám teď přístup ke hře..
A jak s ním hrát?
Je důležitý si uvědomit že je to úplně jinej styl hraní na střední tank než třeba ru konkurent t-54. Není to tank do první lajny nebo tak něco. na to rovnou zapomente, zasvitite ,popapate a hurá do garaze.hlavní úloha centa je podpora že střední až velké vzdálenosti a že tohle umí..důležitý je si najít tu správnou pozici, nejlépe hulldown a přát tam jednu za druhou. Diky velkému dohledu může fungovat i jako pasvni spoter,svitit plazici se nepřátelske tanky a vas tým se zabavi. Snad.
Doufám že je to vše, za případné chyby se omlouvám, píšu z mobilu a občas to vyplivne nesmysl..

Edited by lukajdo, 24 September 2013 - 12:13 PM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users