Jump to content

Celownik Melty's Maps Math Mod

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
148 replies to this topic

RazNaRok #21 Posted 29 May 2013 - 04:28 PM

First Sergeant

• Player
  • 8380 battles
  • 2,236

RazNaRok, on 29 May 2013 - 04:28 PM, said:

players have the right to know what is happen to this mod...
Lot's of them use it even those from so called "PRO's" not only minority ones...

None of us have enough of gaming experience or authority to judge mod features being fair or not.
This discussion shall be moved to official forums, but links removed and
whole discuss carefully moderated to keep clear of spam and trolling.

RazNaRok #22 Posted 29 May 2013 - 04:33 PM

First Sergeant

• Player
  • 8380 battles
  • 2,236
zacytuje jeszcze tylko kolege z niemiec:

Kriegschatten, on 28 May 2013 - 10:13 PM, said:

Hi,

thx for the info. As i really like your mod, here some ideas how to "save" it. As far, as i know, only dynamic information about enemies reload time and spotting chances are not allowed.

1. Dynamic reload time = countdown after enemy shot, your mod just shows enemys static reload time in seconds (like many other mods do too).

2. Dynamic spotting = Calculation of enemies vision range, distance, bushes in view line and players own camouflage value. If i remember right this feature was supposed to be in your mod (for me, the percent chance of beeing spotted when aiming at an enemy somehow didnt display).

3. Penetration calculator = Calculation of own penetration value, distance, enemy armor thickness and angle of the armored part you are looking at. This is integrated in your mod (but I am not sure if the part with the angle is in the calculation?).

So if you remove 2. and 3. your mod should be ok. ... I think Hunter1911 feels just a bit too important and is a bit overeager in his job. You should contact a moderator of higher rank, i think your mod IS allowed in its current status (it should be). A single WG employee cant just ban your mod when it isnt on the official ban list.

...But plz, dont leave your work. Its great. I know someone else did the coding of the features, but anyways, you transferred it. Without you, EU players wouldnt even know about that mod.

I hope this rather long text was of help for you. At least you know you have supporters :)
...

Best regards

Wool_F #23 Posted 29 May 2013 - 04:35 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 18790 battles
  • 154
  • [P_B_P] P_B_P
to ja już się pogubiłem
czyli będzie można ich używać jak nie będą podawać możliwości spotowania i penetracji, bo te szacunkowe wielkości to niby zbyt duża przewaga
i jak dobrze rozumiem jeśli twórcy tych wspaniałych celowników zrobią wersje okrojoną będzie można dale ich legalnie używać?

RazNaRok #24 Posted 29 May 2013 - 04:49 PM

First Sergeant

• Player
  • 8380 battles
  • 2,236

View PostWool_F, on 29 May 2013 - 04:35 PM, said:

to ja już się pogubiłem
czyli będzie można ich używać jak nie będą podawać możliwości spotowania i penetracji, bo te szacunkowe wielkości to niby zbyt duża przewaga
i jak dobrze rozumiem jeśli twórcy tych wspaniałych celowników zrobią wersje okrojoną będzie można dale ich legalnie używać?

Nie wiem... pytam ale nie dostałem jasnej jednoznacznej wypowiedzi.

Choć jak widzę Etcar wskazuje tylko na wskaźniki przeładowania i szans wykrycia
najwyraźniej zrozumiał że kalkulator penetracji to nic więcej jak domyślny wskaźnik pokazany w sposób numeryczny...

Według mnie wskaźnik szansy wykrycia może być faktycznie zbyt silną możliwością moda... i jestem za jego wyłączeniem.

ale już szacunkowe czasy przeładownia nie... przecież każdy może sobie spisać je na kartce z drzewek technologicznych, otworzyć WoT Wiki na drugim monitorze czy smart-fonie i mieć je pod ręką ( o ile ma takie SM zapędy ), albo jak jest Omni-Busem gry po prostu zapamiętać...

Bez tych możliwości mod będzie zwykłym celownikiem ze zmieniona skórka więc powinien być legalny ...

Na razie radze uważać i powstrzymać się od złośliwych komentarzy pod adresem WGN...
Nie jestem autorem moda i nie chce mu zamykać drzwi jeśli znajdzie jakąś linie obrony.
Powstrzymuje się od dalszej dyskusji dopóki autor nie podejmie decyzji co dalej.

Edited by RazNaRok, 29 May 2013 - 04:50 PM.

NiezlomnyPejczyk #25 Posted 29 May 2013 - 05:56 PM

First Sergeant

• Contributor - Instructor
  • 22622 battles
  • 2,424
  • [PMHC] PMHC

View PostRazNaRok, on 29 May 2013 - 04:15 PM, said:

oczywiście najwięcej do powiedzenia w imieniu graczy maja osoby z 4k i 8k rozegranych bitew...

Co to ma do mojej wypowiedzi?

Killaroid #26 Posted 29 May 2013 - 06:35 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 12150 battles
  • 190
  • [IXC] IXC
Dobra, profilaktycznei przeszedłem z powrotem na j1mb0, w związkuz tym mam pytanie czy jak wrzucę plik zoomx4.xml do res_mods to będę miał zoom x4 na sniper mode czy coś jeszcze trzeba by z meltyego podmienić, ewentualnie gdzieś coś dopisać?

edit:
już nieważne :P
znalazlem to:
http://forum.worldof...server-reticle/

Edited by Killaroid, 29 May 2013 - 06:41 PM.

RazNaRok #27 Posted 29 May 2013 - 07:03 PM

First Sergeant

• Player
  • 8380 battles
  • 2,236

View PostNiezlomnyPejczyk, on 29 May 2013 - 05:56 PM, said:

Co to ma do mojej wypowiedzi?

nie pije do ciebie...
Sorki jeśli tak odebrałeś.

Ciebie akurat z WR 56, 14k bitew i statusem betatestera uważam za osobę z odpowiednim autorytetem do dyskusji
czy możliwości MathMod'a są zbyt silnie i dają za duża przewagę wobec innych graczy czy nie...

czego nie da się powiedzieć o pewnych osobach z dyskusji w języku angielskim...

Edited by RazNaRok, 29 May 2013 - 07:11 PM.

RazNaRok #28 Posted 29 May 2013 - 07:05 PM

First Sergeant

• Player
  • 8380 battles
  • 2,236

View PostKillaroid, on 29 May 2013 - 06:35 PM, said:

Dobra, profilaktycznei przeszedłem z powrotem na j1mb0, w związkuz tym mam pytanie czy jak wrzucę plik zoomx4.xml do res_mods to będę miał zoom x4 na sniper mode czy coś jeszcze trzeba by z meltyego podmienić, ewentualnie gdzieś coś dopisać?

edit:
już nieważne :P
znalazlem to:
http://forum.worldof...server-reticle/

Proszę powstrzymajmy się tu od rozmowy na temat innych modów...

Tylko konstruktywne wypowiedzi na temat MathModa i jak pomóc autorowi go uratować.

żadnych bluzgów, trollingu, off-topów etc.

NiezlomnyPejczyk #29 Posted 29 May 2013 - 07:40 PM

First Sergeant

• 22622 battles
  • 2,424
  • [PMHC] PMHC
Ja tam nie zrwacałem w ogóle uwagi na te informacje, które zostały uznane za "illegal".
1) Zasięg spota- w ogóle z niego nie korzystałem;
2) Info o ładowaniu przeciwnika - też nie korzystam bo to wiem;
3) Info o penetracji - tutaj nie raz się przydawało. Tylko, że inne celowniki też to posiadają;
4) Info o twoim pancerzu - sporadycznie;
5) Powiększona minimapa - bardzo przydatne;
Korzystałem z niego przede wszystkim ponieważ fajnie wyglądał. Miał kosmiczną animacje strzału  :smile:​ . Był też bardzo fajny ze względu na to, że wszystko co mi było potrzebne miałem w jeden paczce (mapa, celownik, zoom, info o penie).
Jeśli chodzi im tylko o  czas przeładowania przeciwnika oraz spot to niech to wywalą i oddadzą mi mój celownik. :angry:

Edited by NiezlomnyPejczyk, 29 May 2013 - 07:41 PM.

Nathyan #30 Posted 29 May 2013 - 07:52 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 1911 battles
  • 129
Jakiś zamiennik?

Nikodemsky #31 Posted 29 May 2013 - 08:47 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 14140 battles
  • 797
Samo uratowanie celownika nie powinno być trudne, gorzej z "zaawansowanymi" funkcjami,

wyciąć skrypty odpowiadające za "niewygodne" opcje celownika, usunąć odnośniki z plików flash - zmienić(choćby częściowo) nazwę celownika i nikt nie będzie miał się do czego przyczepić,

zamiast "aktywnego" licznika przeładowania działa wrogiegu pojazdu, ustawić po prostu stałą liczbę(zależną od pojazdu) plus stałą liczbę na zasięg widoku wrogiego pojazdu, w pliku readme podać info w skrócie jak działa system spottingu w odniesieniu do zasięgu widoku pojazdu(plus tipsy jak i gdzie się chować) i jest częściowo rozwiązany problem dwóch "niewygodnych" funkcji, tak - nie jest to tak wygodne jak było przedtem ale lepszy chyba półśrodek, niż w ogóle brak celownika. Jeśli chodzi o sam kalkulator efektywnego pancerza, to z tego co widziałem to chyba nikt się go nie czepiał - ten mógłby być przydatny dla początkujących graczy, którzy nie mają pojęcia o kątowaniu pancerza pojazdu - oczywiście jest to tylko sucha informacja, bo nikt nie będzie niezniszczalny, tylko dlatego że kalkulator pokazuje mu wysoką wartość :)

Problem jest w tym, że nikt nie podał ogólnych informacji dla modderów, w zasadzie WoT nie posiada wiele narzędzi czy zasad dla modyfikacji - coś, co powinno być ustalone na samym początku.

O samych funkcjach należałoby też porozmawiać z kimś wyżej postawionym ale zapewne ciężko będzie znaleźć osobę z góry, która będzie chciała się zająć tak "niewygodnym" tematem.

Od siebie polecam na "chwilową" zamianę Damocles Sword, minimalistyczny celownik ale posiada bardzo wiele przydatnych funkcji - zwłaszcza w przypadku artylerii.

No i trzymam kciuki, żeby sprawa MMM została rozwiązana w pozytywny sposób.

iwan212 #32 Posted 30 May 2013 - 12:29 AM

Senior Sergeant

• Player
  • 11098 battles
  • 715

View PostRazNaRok, on 29 May 2013 - 04:49 PM, said:

Nie wiem... pytam ale nie dostałem jasnej jednoznacznej wypowiedzi.

Zespól community raczej nie potrafi udzielać jednoznacznych wypowiedzi...

View PostRazNaRok, on 29 May 2013 - 04:49 PM, said:

ale już szacunkowe czasy przeładownia nie... przecież każdy może sobie spisać je na kartce z drzewek technologicznych, otworzyć WoT Wiki na drugim monitorze czy smart-fonie i mieć je pod ręką

Po co takie kombinacje? Przecież na forum jest conajmniej kilku autorów modów, które zmieniając jedną rzecz podając nam tą informację i nie tylko tą... I co więcej, nikt nie neguje ich uczciwości :P
Zresztą czas przeładowania wszystkich czołgów z bitwy jest równomiernie szkodliwy co informacja na temat ilości posiadanych przez nie HP, więc jeżeli zespól WG uważa to za jakąkolwiek przewagę, no to przepraszam.... Chyba wdarła im się do zespołu jakaś niekompetencja.

Oddalenie widoku dla arty kilkukrotnie nie uznano oficjalnie za nielegalne, a TEORETYCZNA informacja na temat możliwości wyspotowania nagle została ocenzurowana...

RazNaRok #33 Posted 30 May 2013 - 01:23 PM

First Sergeant

• Player
  • 8380 battles
  • 2,236

View PostNiezlomnyPejczyk, on 29 May 2013 - 07:40 PM, said:

...
3) Info o penetracji - tutaj nie raz się przydawało. Tylko, że inne celowniki też to posiadają;

żeby było ciekawiej... te info miało byc dodadne przez WGN!
w jednym z QA podano informacje że znajdzie sie pod znacznikiem centralnym jako
narzedzie dla osób dotknietych daltonizmem...

takie info posiada przecież celownik domyślny...
tylko podaje je w formie zmiany koloru znacznika centralnego.
Tymczasem MeltyMap znalazl sposób na podanie go w postaci numerycznej dla osob z daltonizmem.

Edited by RazNaRok, 30 May 2013 - 01:28 PM.

subrock #34 Posted 30 May 2013 - 01:38 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 17500 battles
  • 208
czyli rozumiem że tego oryginalnego z gry też nie można używać? o.O

Szkoda moda, naprawdę fajny, z wszystkim co potrzeba w jednej paczce.

Edited by subrock, 30 May 2013 - 01:41 PM.

SzybkiBolek #35 Posted 30 May 2013 - 01:40 PM

First Sergeant

• Player
  • 12928 battles
  • 1,307
  • [--PMS] --PMS
używać w końcu, czy nie.
celownik jest świetny i funkcjonalny, a przez te szopki sam nie wiem, co robić.

ryszardrwieserce #36 Posted 30 May 2013 - 01:45 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 16430 battles
  • 111
A czemu miałbyś nie używać? Uzywam go cały czas i bede używał, tak nic mi nie zrobią, co do kompa mi zajrzą jaki mam celownik ? o O  pokażcie kogoś kogo zbanowali za ten celownik? Bez przesadyzmu, ale wiekszego "cheatu" niż skórki weakspot to nie ma w tej grze.

NiezlomnyPejczyk #37 Posted 30 May 2013 - 03:33 PM

First Sergeant

• 22622 battles
  • 2,424
  • [PMHC] PMHC
Sytuacja jest co najmniej śmieszna, mod który był dość długo na forum nagle okazuje się cheatem a WG nie potrafi odpowiedzieć na pytanie czemu. Szkoda, że nasz Community Team ogranicza się tylko do aktywnych wypowiedzi w idiotycznych tematach Saurona zamiast udzielić jakieś konkretnej informacji na ten temat albo zapytać się innych pracowników europejskiej sekcji o tą sytuacje. Lecz niestety nasz CT jest dobry tylko w pie%%niu o dupie marynie i nic więcej. Jak masz problem to sam sobie radź my nie wiemy po co w ogóle tutaj pracujemy.

RazNaRok #38 Posted 30 May 2013 - 04:54 PM

First Sergeant

• Player
  • 8380 battles
  • 2,236

View PostNikodemsky, on 29 May 2013 - 08:47 PM, said:

...zamiast "aktywnego" licznika przeładowania działa wrogiegu pojazdu, ustawić po prostu stałą liczbę(zależną od pojazdu)

Tak właśnie działa funkcja w modzie... jest statyczna, podaje czas przeładowania ale nie podaje czy przeciwnik jest w trakcie czy po...
Albo Hunter1911 i Etcar nie rozumieją albo nawet taka informacja jest uznana za dająca zbyt duża przewagę...
ale w takim razie nawet mody ikonek z czasami przeładowania i zasięgu spotowania powinny być nielegalne...

iwan212 #39 Posted 30 May 2013 - 05:05 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 11098 battles
  • 715

View PostRazNaRok, on 30 May 2013 - 04:54 PM, said:

Tak właśnie działa funkcja w modzie... jest statyczna, podaje czas przeładowania ale nie podaje czy przeciwnik jest w trakcie czy po...
Albo Hunter1911 i Etcar nie rozumieją albo nawet taka informacja jest uznana za dająca zbyt duża przewagę...
ale w takim razie nawet mody ikonek z czasami przeładowania i zasięgu spotowania powinny być nielegalne...

Ech pewnie po prostu "część" graczy a także i Panowie Hunter i Etcar myśleli że ten mod mówi nam wszystko, czy przeciwnik ma dosyłacz, lornetki, optyki i że na pewno BIA nawet uwzględnia

RazNaRok #40 Posted 31 May 2013 - 05:03 PM

First Sergeant

• Player
  • 8380 battles
  • 2,236

View PostWool_F, on 29 May 2013 - 11:40 AM, said:

a gdzie jest oficjalna lista zakazanych modów??
bo nie wiem już czego mogę używać, a co nie i czy mogą mnie za to zbanować

W tym największy problem...
Nie ma takiej oficjalnej listy, są tylko obiegowe opinie graczy!!!

Nikt nie opublikował jakie mody są zakazane i jakich możliwości nie powinny posiadać.
Nikt z nami nie dyskutował czy krytykowane punkty moda są nie fair i dają przewagę czy nie.
Nawet w blogach Silentstalker'a i Overlorda nie ma nic na temat krytykowanych możliwości MathModa.

Ot zwyczajnie panowie Hunter1911 i Etcar wyczyścili sobie forum z modów, które tylko w ich oczach wydały się nie legalne...
ale już ikony z danymi pojazdów, XVM ze szczegółowymi statystykami graczy i ghost ikonami za nie legalne nie zostały uznane...

Najśmieszniejszy jest dla mnie fakt usunięcia moda Deegie... był oparty na skryptach MeltyMap i Shtys ale pełnych ich możliwości nie posiadał...

Ciekawe jak długo _KT_ będzie mógł mieć jeszcze otwarta swoja modyfikacje MM06... na niemieckim forum.
Bo z angielskiego już mu też pokasowali...

Czyżby ręka nie uczciwej konkurencji wysyłała raporty?