Jump to content

Kv-2

• Please log in to reply
356 replies to this topic

Jmeno1 #341 Posted 20 May 2018 - 05:14 AM

Field Marshal

• Player
  • 48341 battles
  • 10,227
  • [_V4L_] _V4L_
Tak to buď rád. Já už skutečně mnohokrát. Nicméně příspěvek od l0lkieho je samozřejmě začátečnický nesmyl.

Miri37 #342 Posted 20 May 2018 - 06:47 AM

Lieutenant General

• Player
  • 47500 battles
  • 7,070

View PostWitcher_Sk, on 20 May 2018 - 02:58 AM, said:

Heckom som nikdy nedingol :-D

Omluva za OT.

Ty jsi nikdy nedingnul HE v KV-2, nebo jako vůbec?

Pokud nikdy, tak jsi opravdu šťastný člověk. Já i s artynou.  

Sstyx #343 Posted 01 June 2018 - 11:58 PM

Lieutenant Сolonel

• Community Contributor
  • 15746 battles
  • 3,021
  • [DAFFY] DAFFY
Spoiler
Historie
Spoiler
Následující parametry se věnují tanku ve světě WoT
platí pro aktualizaci 1.0.1_6
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Výzkum
Motor:
Spoiler

Podvozek:
Spoiler

Rádio:
Spoiler

Věž:
Spoiler

Děla - výhody/nevýhody:
Spoiler
Dělo 122mm U-11:
Základní municí jsou:
  • HE granáty s průměrnou průbojností 61 mm.  Poškození se pohybuje 337 - 563.
  • Goldový HEAT granát s průměrnou průbojností 140 mm. Poškození se pohybuje 277 - 463.

Jak vidíte, oba typy střel mají menší průbojnost. To znamená, že je potřeba většinu soupeřů probíjet do boku či do weakspotu. Pokud tedy stojíte proti silně obrněnému tanku, je lepší střílet tak, aby granát explodoval blízko slabšího místa pancíře.

Doporučené rozložení munice: 50 HE a 30 HEAT.

Tip: co nejrychleji vyzkoumejte VI úroveň děla.

Dělo 107 mm ZiS-6:
Základní municí jsou:
  • AP granáty s průměrnou průbojností dle vzdálenosti od cíle 167 mm /100 m, 160 mm / 200 m, 140 mm / 500 m. Poškození se pohybuje 225 - 375.
  • Goldový APCR granát s průměrnou průbojností dle vzdálenosti od cíle 219 mm /100 m, 210 mm / 200 m, 184 mm / 500 m. Poškození se pohybuje 225 - 375.
  • HE granáty s průměrnou průbojností 54 mm.  Poškození se pohybuje 270 - 450.

Jedná se o topové dělo a je totožné jako u  KV-5. Využití tohoto děla v bitvě je jednoduché - nahazujeme AP na menší tiery a proti tieru 7-8 goldovou munici. HE granáty mají slabou průbojnost, proto stačí vzít jen minimum tohoto typu střel. Majitelé tanku KV-2 si často stěžují na "nudnou hru" díky rychlosti, obzvláště když porovnáme toto dělo s tanky na obdobné úrovni  (například T-150, ARL-44, O-I).

Doporučené rozložení munice: 25 AP, 20 APCR, 5 HE.

Dělo 152 mm M-10:
Základní municí jsou:
  • AP granáty s průměrnou průbojností dle vzdálenosti od cíle 110 mm /100 m, 99 mm / 200 m, 66 mm / 500 m. Poškození se pohybuje 525 - 875.
  • Goldový AP granát s průměrnou průbojností dle vzdálenosti od cíle 136 mm /100 m, 134 mm / 200 m, 128 mm / 500 m. Poškození se pohybuje 525 - 875.
  • HE granáty s průměrnou průbojností 86 mm.  Poškození se pohybuje 682 - 1138.

Co děla KV-2 tak dobrým tankem? Jeho dělo! Nevýhody typu rychlost střelby a přesnost se kompenzuje obrovskou úrovni poškození a to jak celého tanku tak i modulu. Obecně platí, že nejlepší munic do tohoto tanku je ta HE: jsou dostatečně levné na to, aby způsobily škodu (v průměru se jedná o 700 hp).

Doporučené rozložení munice: 26 HE, 10 goldových AP.

Kdy a jak používat munici AP?

• V případě, že máte VI nebo VII úroveň děla.
  • Znáte slabá místa protivníku.
  • Boj probíhá na blízkou vzdálenost (s dálkou letu se průbojnost střely snižuje).

Kdy a jak používat munici HE?

• Když střílíte na nejslabší část pancíře.
  • Pokud nemáte možnost střílet na slabá místa tanku (například střecha tanku, která je vždy slabá ) , pak střílejte co nejblíže k nim. HE granát u KV-2 má poloměr výbuchu 3,66 metru.
  • Střely KV-2 mají mírně obloukovou trajektorii. Toto se hodí v případě, když se nepřítel ukrývá za nízkým kopcem/překážkou a nelze ho střelit napřímo.
  • KV-2 často udělá "oneshoot" vzdálenějších cílů, protože projektil letí do jejich slabého místa - střechy (viz předchozí bod).
  • HE střely jsou ideální pro vypořádání se s lehkými tanky - viz. poloměr výbuchu 3,66 metru.
  • Nepoužívejte na boj zblízka, jelikož při střílení budete způsobovat škody i sobě. Může se také stát, že si díky tomu poškodíte dělo a ztratíte drahocenné minuty opravami.
  • EXPLOZE! Každý tank má slabou spodní část - pokud budete střílet "pod" tank, způsobíte největší poškození.

Obecné rady:

Nebuďte líní, a prozkoumejte tiery, se kterými se můžete v bitvě setkat - vozidla a jejich slabá místa. Všechny typy munice zaručují v případě probití vysokou šanci na poškození modulů či posádky.

Výhody a nevýhody tanku
+ Dělo ZiS-6 má dobrou rychlost střelby a penetraci.
+ Díky dělu 152 mm M-10 máte záruku, že způsobíte poškození jakémukoliv tanku.
+ Zábavná hra kdykoliv a kdekoliv v rukou šikovného hráče.
- Tank je pomalý. Jeho maximální rychlost na topovém motoru je 35 km/h.
- Maskování na takto velkém stroji se pohybuje kolem 6,5. Každý vás tedy rozsvítí.
- Velikost - tank je větších rozměrů s velkou věží jak do výšky, tak do šířky.
- Dělo 152 mm M-10 (houfnice) dlouho nabíjí, velký rozptyl zaměřovače a dlouhý čas doměření. Deprese děla -5 stupňů.
- Pancíř je oproti podobným tankům slabší.

Statistiky tanku se 100% posádkou bez perků s vyzkoumanými moduly
Spoiler

Popis tanků z pohledu majitele stroje
  • Je pomalý jako KV-1 a jeho věž se otáčí ještě pomaleji než jeho předchůdce. Před provedením jakéhokoli manévru musíte zkontrolovat vždy minimapu i terén kolem vás.
  • Stejně jako u předchůdce náš gamestyle závisí na kanónu. Máte-li dělo 107 mm ZiS-6, tak byste měly bojovat ze střední nebo velké vzdálenosti: dokážete poškodit 7 i 8 tier, ale pouze pokud se zaměříte na jejich slabá místa nebo pokud útočíte na jejich boky.
  • Když používáte houfnici 152 mm M-10, zaměřte se na slabá místa na nepřátelském pancíři. Dobrá střela je schopna nejen z velké části snížit soupeřovo HP, ale také poškodit moduly a zranit posádku. V případě, že zaútočíte na menší tanky (lehké ) , můžete je zničit na jeden výstřel.
  • Protože máte stejný pancíř jako KV-1, nemůžete jít čelně do přímé střelby, váš tank se setkává mnohdy s nebezpečnějšími soupeři. Po každém výstřelu se schovejte za nějakým krytem a počkejte na nabití.

Tipy v případě, že stojíte proti tomuto tanku
  • První a nejdůležitější pravidlo: Nenechte se střelit dělem 152 mm M-10. Toto setkání vás může poslat na jednu ránu do garáže. Pokud se s tímto tankem setkáte, předpokládejte vždy, že má toto dělo. Proto pokud proti němu stojíte, nasměrujte k němu nejsilnější stranu svého tanku, předejdete tak velkým škodám.
  • Tank s dělem 107 mm ZiS 6 je velmi efektivní na dálku, takže je nejlepší se k němu přiblížit na vzdálenost střelby za použití terénních překážek jako jsou skály a budovy.
  • V případě KV-2, můžete útočit na jeho věž ze stran. Díky její velikosti je snadné jí zasáhnout.
  • Když bojujete čelně na  blízkou vzdálenost, zaměřujte se na slabé body (viz. obrázek níže). Útočte na strany nebo zezadu, střílejte v pravém úhlu do kteréhokoliv místa na tanku.
  • Dobrá rána od dělostřelectva do stran tanku či do věže KV-2 je schopna tento stroj vypnout.

Spoiler

Typy na vybavení tanků
Určitě doporučuji namontovat:
enhanced_gun_laying_drive.png Vylepšený pohon děla – +10 % k rychlosti zaměření.
gun_rammer.png Hydraulický nabiják -  -10 % délka trvání nabíjení.
improvedventilation.pngVentilace -  +5 % ke všem schopnostem posádky.

Doporučené perky:
Šestý smysl - nejdůležitější dovednost velitele ve hře. Upozorní vás, že jste byl odhalen a nepřítel vás vidí. Ovšem pamatujte, že se šestý smysl rozsvítí se 3-4 sekundovým zpožděním.
Opravy- pokud tuto dovednost má celá posádka, rychlost obnovy nástrojů na opravu se zdvojnásobí.
Všeuměl - umožní veliteli zastoupit libovolného člena posádky, v případě, že daný člen je vyřazen z boje. Tento perk doporučuju používat, dokud nemáte dostatečně vycvičenou posádku. Ovšem dá se od začátku vynechat a udělat jiný.
V případě nepoužití všeuměla doporučuji:
AceProfík -zvyšuje rychlost otáčení vozidla.

Odkazy na  videa

Spoiler

Edited by Sstyx, 02 June 2018 - 08:45 PM.

ShedCZ #344 Posted 02 June 2018 - 12:59 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 8082 battles
  • 394
U té houfnice je poloměr výbuchu konkrétně 3,66 metru a rozptyl poškození je od 682, ne 628.;)

I když se tank tváří, že má dvě topová děla, tak fakticky je to o té houfnici, jednak vždy hráč udělí poškození, když se trefí, dále zábava a jelikož tank nemá moc účinný pancíř, tak ta houfnice více sedí.

Kdysi hodně dávno jsem ze srandy pár bitev odehrál se 107 mm dělem, jen tak pro srandu, dalo se to, celkem mi to i sedlo, pamatuji si, že nepřátelská KV-2 s houfnicí přestřelila, tak jsem po ní vyjel a dvakrát střelil než stihla nabít a šla do garáže, ale mám i opačný zážitek, kdy nepřátelská měla 107 mm dělo a dala za 324 dmg, a když vyjela znovu, tak to schytala do věže za full. Když se člověk dobře trefí a přeje RNG, tak je schopný ten tank poslat svoji kopii na ránu do garáže i zepředu. O-Ni jsem dal do boku za 1041 dmg a rhm-borsing šel kdysi fullový do garáže na jeden výstřel, ale tam to bylo se zápalem.

bambanek #345 Posted 02 June 2018 - 08:45 AM

Private

• Player
  • 13401 battles
  • 23
Styxx - naprosto dokonale zpracováno

SG_semda #346 Posted 02 June 2018 - 09:42 AM

General

• Player
  • 39123 battles
  • 8,164
  • [FIVE] FIVE
Pekny, az na to ze to vypada misty jak z google translatoru... HEcka u derpnic stun nedelaji a APcka se nedoporucuje pouzivat v pripade ze mate VI a VII uroven dela, ale spis kdyz jdete proti IV-VI tierum :P
A definici boje zblizka a nepouzivani HE bych upravil na "nepouzivejte je kdyz facehugnete cizi tank a chcete ho strilet"
Vseumel - naprosto zbytecny od predelani mechaniky lekarnicek a spotrebaku v bitve.

Koggli #347 Posted 02 June 2018 - 09:48 AM

Captain

• Player
  • 10941 battles
  • 2,332
  • [SVINE] SVINE
Sstyx doufám, že tyto vyčerpávající informace plánuješ u všech tanků? Chápu, dá to hodně práce, ale konečně jsou všechny informace včetně historie pěkně pohromadě. Ještě možná by neškodilo přihodit odkazy na videorecenze o těchto tancích kupříkladu od akcida apod. Jinak palec hore. Tak se mi to líbí. :great:

Jmeno1 #348 Posted 02 June 2018 - 09:52 AM

Field Marshal

• Player
  • 48341 battles
  • 10,227
  • [_V4L_] _V4L_

View PostSG_semda, on 02 June 2018 - 09:42 AM, said:

Pekny, az na to ze to vypada misty jak z google translatoru... 

Nezapomeň, že Sstyx není původem Češka...

Mr_Missclick #349 Posted 02 June 2018 - 10:25 AM

Lieutenant

• Player
  • 11977 battles
  • 1,829
  • [DISS] DISS
Stun mají jenom artyny...

SG_semda #350 Posted 02 June 2018 - 10:26 AM

General

• Player
  • 39123 battles
  • 8,164
  • [FIVE] FIVE

View PostJmeno1, on 02 June 2018 - 09:52 AM, said:

Nezapomeň, že Sstyx není původem Češka...

A jak to mám vědět? :D

Sstyx #351 Posted 02 June 2018 - 11:43 AM

Lieutenant Сolonel

• Community Contributor
  • 15746 battles
  • 3,021
  • [DAFFY] DAFFY

View PostSG_semda, on 02 June 2018 - 09:42 AM, said:

Pekny, az na to ze to vypada misty jak z google translatoru... HEcka u derpnic stun nedelaji a APcka se nedoporucuje pouzivat v pripade ze mate VI a VII uroven dela, ale spis kdyz jdete proti IV-VI tierum :P
A definici boje zblizka a nepouzivani HE bych upravil na "nepouzivejte je kdyz facehugnete cizi tank a chcete ho strilet"
Vseumel - naprosto zbytecny od predelani mechaniky lekarnicek a spotrebaku v bitve.

Já to dělám stylem, že projdu několik recenzí z EN, RU a CZ stránek a vypíchnu to, co mají společné + něco ode mě. Osobně nemám pocit, že kdybych dělala recenze sama za sebe, tak to bude zajímavé :D Každopádně mě to v brzké době bude čekat. 

Každopádně k příspěvku všeuměla si dávám i já, dokud nemám vycvičenou posádku na dané spotřebáky  - to by asi stálo za zmínku :D.

Stun opravím, pravda, to mi nesecvaklo. Ale HEčka mají skoro všechny recenze společná? 

Děkuju za opravu:)

View PostKoggli, on 02 June 2018 - 09:48 AM, said:

Sstyx doufám, že tyto vyčerpávající informace plánuješ u všech tanků? Chápu, dá to hodně práce, ale konečně jsou všechny informace včetně historie pěkně pohromadě. Ještě možná by neškodilo přihodit odkazy na videorecenze o těchto tancích kupříkladu od akcida apod. Jinak palec hore. Tak se mi to líbí. :great:

To tedy nevím :D 7 hodin práce jenom s wot světem a stále to není ono. Na akcida jsem úplně zapomněla, hlavně že jsem na něj čučela, doplněno, děkuju moc!

View PostMr_Missclick, on 02 June 2018 - 10:25 AM, said:

Stun mají jenom artyny...

Opraveno, nějak mi to nesecvaklo :D

laKatosCZ #352 Posted 01 August 2018 - 11:11 AM

Private

• Player
  • 38460 battles
  • 1
  • [ATARI] ATARI

celkel dost hraji s KV2 nebo s KV2-R.... proste me to bavi......

posadku mam vice jak slusnou s tím ze vybaveni mam vylepseny pohon dela, hydraulický nabiják a ventilaci..... a velice me láka si na KV2 poŕidit za bony/zetony vylepšené vybavení. čím ideálně začit? ventilací co přidá oproti klasické 2,5 procenta?

Edited by laKatosCZ, 01 August 2018 - 11:13 AM.

mozkit #353 Posted 31 October 2018 - 11:06 PM

Corporal

• Player
  • 12551 battles
  • 157
  • [ARMOS] ARMOS
Zdravím z důvodu zábavnosti mě láká kv2jka, chtěl bych se zeptat, zda má smysl pořizovat eRkovou verzi oproti stromový ( je tam nějaký důvod?)? O skin mi nejde, naopak se mi víc líbí v normální kamufláži. V nabídce se mi líbí že Rko už má 100% posádku a bratry. Ruský HT tanky mam rozjetý k ISkový řadě (momentálně jsem na is3). Díky

Mr_Missclick #354 Posted 31 October 2018 - 11:14 PM

Lieutenant

• Player
  • 11977 battles
  • 1,829
  • [DISS] DISS
Jestli ti není líto těch peněz, tak na vydělávání kreditů možná. Ale ani na trénink posádky bych ji nebral.

Oxymoon #355 Posted 01 February 2019 - 04:35 PM

Private

• Player
  • 15019 battles
  • 10
  • [R_D] R_D
Zdravím, tušíte někdo, zda se bude znovu prodávat KV-2®? Jakožto fanoušek 40k bych ho opravdu chtěl a doufám, že jsem to úplně nepropásl. Dík.

MichalKlein #356 Posted 06 March 2019 - 01:01 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 7598 battles
  • 317
  • [CECH] CECH

View PostOxymoon, on 01 February 2019 - 04:35 PM, said:

Zdravím, tušíte někdo, zda se bude znovu prodávat KV-2®? Jakožto fanoušek 40k bych ho opravdu chtěl a doufám, že jsem to úplně nepropásl. Dík.

Dnes je zase v prodeji.

Mezi hvězdami neexistuje smír, jen nekonečné krveprolití, masakry, a škodolibý smích žíznících bohů.

Edited by MichaelSherman, 06 March 2019 - 02:17 PM.

Koggli #357 Posted 13 August 2019 - 10:59 PM

Captain

• Player
  • 10941 battles
  • 2,332
  • [SVINE] SVINE

Jsem si ji koupil za účelem snížení Wn8 protože s HT neumím hrát avšak se mi to nějak nedaří a děje se mi pravý opak.

Spoiler

Já jsem ji kdysi pár bitev hrál cca 7 asi, ale bitvy byly šíleně špatné, tak jsem ji pak prodal a nyní po několika měsících si ji koupil zase zpět.

Když se dobře zaměří tak pěkně snipí i na dálku kolem 500 metrů, ale musí být na tank fakt zaměřeno, jinak to letí úplně jinam. Na bližší vzdálenosti je s ní také "zábava" Normálně na tom letišti jsem to M4A3E2 killnul za full na ránu na cca 300 metrů. Zejména otevřené tanky to jest stíhače se tím dobře likvidují.

Posádka ještě nic moc jen full bratři a druhé skilly kolem 80%

Kupodivu zábavný tančík co dokáže někdy i v osmičkách potrápit.:B

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users