Jump to content

Yeni sefer sisteminin ilerleyişi

• This topic is locked This topic is locked
58 replies to this topic

Black_Rainbow_ #1 Posted 11 June 2013 - 12:31 PM

Warrant Officer

• Player
  • 41043 battles
  • 929
  • [TAF-G] TAF-G
Seferler başladı ve 3 stage halinde 30 gün boyunca tier tier artarak devam edecek.Açıkçası sefer sistemi birçok farklılık getirse de 1 tier de eğlenceli olsa da biraz zevksiz ve anlamsız geldi bana.İşin ilginci bir sürü klan olmasına rağmen boş kalan yerler oldu.İnsan ister istemez düşünüyor acaba oralara da mı chip atsaydık diye.Umarım bu event senede birkaç defa yapılmaz.Şahsen tier 10 larımı açmak için harcadığım süreleri düşünüyorum da kasanla kasmayan arasında bir fark olmalı diye düşünüyorum.

Edited by Detanoks, 11 June 2013 - 12:32 PM.

PiSkOpAt_FaRe #2 Posted 11 June 2013 - 01:38 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 24665 battles
  • 377
Ilk 3 gunun sonunda yerlesımler oturduktan sonra keyıf alacaksınız dıye dusunuyorum. Sımdı herkes toprak kapma telasında daha sonrasında bırbırlerının topraklarını kapma ve stratejı yapılanmalarla daha da heyecanlı ve streslı olacaktır. Tabı bu dedıklerım benım tahmınlerım. Bu yarısmanın stresını yasayan tum turk oyunculara da basarılar dılerım umarım tum hedıyelerı turkler toplar dılegı ıle.

Ceremonia #3 Posted 11 June 2013 - 02:02 PM

Warrant Officer

• Player
  • 30808 battles
  • 500
  • [6-45] 6-45
bence çok zevkliydi dün akşam tam curcunaydı t1ler

Hamsi_Tava #4 Posted 11 June 2013 - 02:21 PM

Warrant Officer

• Player
  • 48613 battles
  • 570
  • [T_W_F] T_W_F
Bizim için çok kötü oldu. Rastgele atılmış 60 chip. Kimsede tier 1 yok. Son saniye tank almalar. Diğer savaşın ortasında öbür attığımız savaş açıldı. Hadi bastırın bu bitsin diğerine geçelim vs. %50 mürettebatlı tanklar. Daha önce hiç tier 1 oynamamış hangi topu takıyozki diye soran oyuncularımız vs vs vs :D Bizim ki tam bir komediydi zaten hüsran oldu hep. Bi sürü dandik klana yenildik, berabere kaldık. En son savaşta da JCKAL a yenildik. En azından onlar çıktı toprağa. Bilmiyom bende sevmedim bu işi. Bize göre değil tier 1-2ler falan :D

Hamsi_Tava #5 Posted 11 June 2013 - 11:28 PM

Warrant Officer

• Player
  • 48613 battles
  • 570
  • [T_W_F] T_W_F
Kendi klanımı eleştiriyorum ona bile - basıyosunuz artık. Forumdan soğuttunuz beni ya. Bir gün basacam küfürü o -'leri alın diye.. komple ban yicem herkes rahatlicak.

DizzyDildo #6 Posted 12 June 2013 - 07:00 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 30148 battles
  • 336
bence tier1 deilde 10 olsa güzel olcaktı ama tier1 bence saçma olmuş.

Black_Rainbow_ #7 Posted 13 June 2013 - 01:53 PM

Warrant Officer

• Player
  • 41043 battles
  • 929
  • [TAF-G] TAF-G
Elbette ağlayarak sızlayarak klan savaşlarından mahrum kalacak değiliz ama öncelikli olarak

1-)Klanların kurulmasının ve iyi oyuncu yetiştirip transfer edilmesinin,o klanı ilerletirken yaşanan zorlukların klanlar için ne kadar zor olduğu biliniyorken yeni açılmış klanların oyuna müdahil edilmeye çalışılması bu iş için uğraş verenlere tamamen haksızlık ve yeni kurulan klanları,oyuncuları oyuna bağlama adına ticari bir hareket baktığımızda.

2-)Oyuncuların para kasmasını hatta fazladan pre tank almasını ya da düşük tier pre tankları aldırarak savaşlara sokturmayı aynı zamanda açılmamış tanklar için free dönüştürülerek altın çekilmesini sağlamak yine ticari kaygıdan ötürü.

3-)Nitekim bu yeni sistem yeni klanlara kazanç kapısı olsa da büyük klanların zaten m60 pre tank ve bilimum madalyaları ve ödülleri alacağı göz önünde bulundurulursa yani burada olay toprak tutup altın ve tank kazanmaksa eğer,onlar kökünden söküp alacaklar bu ödülleri.(Klaniçi altın dağıtımı,birbirlerine uzun süredir alışkın "iyi" oyuncular vs sayesinde.)Buradaki ufacık değişiklikte şudur ki ufak klanlar tier 10'a ihtiyaç duymadan savaşabilecekler.Peki tecrübe sağlayacak mı?Açıkçası kuşkuluyum.

4-)Hiçbir klana bağlantısı olmadığı sürece yeni sistem hakkında tek bir bilgi verilmedi.Elbette oyun onların değiştirmek Wg'nin tekelinde lakin bunu bir oylamaya ya da oyuncuların insiyatifine bırakabilecekleri yerler olabilirdi anket gibi örneğin.Bu oyunu onlar yapıyor fakat biz oynuyoruz yani parayı oyunculardan kazanıyorlarsa en azından bu tarz birşey yapılabilirdi.

5-)Oyuna heyecan ve eğlence unsurunu yerleştirmekse amaç yolu asla bu değil.Çok daha yaratıcı fikirler ortaya çıkartılabilir şu uygulamanın yerine.Ama her zaman olduğu gibi parasını oyuncudan kazanan bir şirket kendisi için en karlı olan yolu seçmek zorunda.Bunu da anlayışla karşılamaya çalışıyoruz.

Bu yazdıklarımın çoğuna katılır Türkçe okumayı bilen bu oyunu oynayan arkadaşlar.Asla itham etmiyorum hiç kimseyi.Kararlara saygı duyup oynamaya devam ediyoruz zaten.Ama oyuna saçma sapan trilyon tane tank getirip serbest ya da vakit harcatarak t10 açtırdıktan sonra hadi bakalım seviye 1'den 10'a kadar 30 gün boyunca çarpışın şu kadar altın şu kadar tank deyince hiçte övgü dolu sözlerle bahsedesim gelmiyor bu oyun hakkında.Sırf bunca zamandır oynamamın ve arada da olsa zevk almamın neticesinde devam ediyorum.Umarım bu sistem beğenilmez ve bir daha böyle uygulamalarla uğraşmak yerine oyundaki dengesizlikleri düzeltmeye çalışırlar.

Edited by Detanoks, 13 June 2013 - 01:58 PM.

Hamsi_Tava #8 Posted 13 June 2013 - 02:30 PM

Warrant Officer

• Player
  • 48613 battles
  • 570
  • [T_W_F] T_W_F
Aynen dediğin gibi, tier düşürerek klan savaşlarında başarılı olamayan yada tier 10 tankı olmayan klanları bu sürece dahil etmek her ne kadar iyi bir düşünce olsa da ödülleri tecrübeli ve güçlü klanların alacağı aşikar. Onun yerine deseydinizki atıyorum bu savaşlara en az 10 kez katılan rastgele 100 kişiye M60 tank hediye edilecektir. Herkesin şansı daha yüksek olurdu.

HackYourMind #9 Posted 13 June 2013 - 02:48 PM

Lieutenant

• Player
  • 16783 battles
  • 1,790
Zaten bir kac ana klan cok onceden kulis yapip haritayi paylasti resmen  :bajan:  :harp:

PaTRoNl #10 Posted 13 June 2013 - 02:58 PM

Second Lieutenant

• Clan Commander
  • 10749 battles
  • 1,466
  • [LOTH-] LOTH-
Gençler oyunumuzu oynayalım keyfimize bakalım :teethhappy: sonuçtu bu bir oyun birilerinin bir oyunda toprak alması pek bişey ifade etmez yabancıları görüyoruz bizim topraklara yükleniyorlar anca EGO tatmini :teethhappy: başka bişey değil   :trollface:

Darkness_Whisper #11 Posted 13 June 2013 - 03:29 PM

Sergeant

• Player
  • 55594 battles
  • 253
  • [R4D] R4D

View PostPaTRoNl, on 13 June 2013 - 02:58 PM, said:

Gençler oyunumuzu oynayalım keyfimize bakalım :teethhappy: sonuçtu bu bir oyun birilerinin bir oyunda toprak alması pek bişey ifade etmez yabancıları görüyoruz bizim topraklara yükleniyorlar anca EGO tatmini :teethhappy: başka bişey değil   :trollface:
nasıl böyle bir kanıya vardın çözemedim?

Sekban #12 Posted 13 June 2013 - 03:31 PM

Corporal

• Player
  • 15263 battles
  • 101
  • [MSV] MSV

View PostHackYourMind, on 13 June 2013 - 02:48 PM, said:

Zaten bir kac ana klan cok onceden kulis yapip haritayi paylasti resmen  :bajan:  :harp:

olacağı bu idi zaten.oyun genelinde yaklaşık 50 kadar adı ve sözü gecen klan var,bunların bır sekılde -ki benzer durumu bızler de yapıyoruz- bir araya gelip harita paylaşmaları son derece normal bir şey.
Önemli olan paylaşmaları değil,ellerinde tutup tutamayacakları.ilk 3-4 günde 20 bölge işgal etmissin aferin,aferin de 5 nci gün bu 20 bölgeyi elinde tutacak güce sahip misin?

to be or not to be,that is the question  :teethhappy:

HackYourMind #13 Posted 13 June 2013 - 03:35 PM

Lieutenant

• Player
  • 16783 battles
  • 1,790

View PostSekban, on 13 June 2013 - 03:31 PM, said:

olacağı bu idi zaten.oyun genelinde yaklaşık 50 kadar adı ve sözü gecen klan var,bunların bır sekılde -ki benzer durumu bızler de yapıyoruz- bir araya gelip harita paylaşmaları son derece normal bir şey.
Önemli olan paylaşmaları değil,ellerinde tutup tutamayacakları.ilk 3-4 günde 20 bölge işgal etmissin aferin,aferin de 5 nci gün bu 20 bölgeyi elinde tutacak güce sahip misin?

to be or not to be,that is the question  :teethhappy:
Tutacaklarini dusunuyorum , en kotu ihtimalle bir kac toprak verip kendisini guvenceye alir :)

PaTRoNl #14 Posted 13 June 2013 - 03:38 PM

Second Lieutenant

• Clan Commander
  • 10749 battles
  • 1,466
  • [LOTH-] LOTH-

View Postwanted_01, on 13 June 2013 - 03:29 PM, said:

nasıl böyle bir kanıya vardın çözemedim?

Bu sadece bir oyun zevkli ve keyifli bir oyun millet dert edinmiş oyunda toprak alacağız diye ona hitaben vardım  :smile:

Sekban #15 Posted 13 June 2013 - 03:41 PM

Corporal

• Player
  • 15263 battles
  • 101
  • [MSV] MSV

View PostHackYourMind, on 13 June 2013 - 03:35 PM, said:

Tutacaklarini dusunuyorum , en kotu ihtimalle bir kac toprak verip kendisini guvenceye alir :)

Şef sonuç en başında belli idi zaten.1 Hafta sonra haritaya baktığında şunu göreceksin;
10 gün önceki tablonun aynısı,aynı klanlar,sadece bölgeler değişmiş :)

wot'un yaptığı sadece bir nevi oyundan soğumaya başlayanları heveslendirme.Diyelim ki benim klanım 1 toprağa sahip (ahhhh ahhh ),tier1 ler ile hasber kader toprak almış,ve maximum tier 7-8 lere sahip bir kadro :),savaş tier10 lara dönüştüğünde ne kadar tutabilecek :) vs vs vs....

2-3 gün öncesine kadar sıradan landing savaşı yapan "bizler " için,sadece 1 hafta 10 günlük dinleme süresi oldu,başka bir şey değil :)

Edited by Sekban, 13 June 2013 - 03:42 PM.

HackYourMind #16 Posted 13 June 2013 - 03:43 PM

Lieutenant

• Player
  • 16783 battles
  • 1,790

View PostPaTRoNl, on 13 June 2013 - 03:38 PM, said:

Bu sadece bir oyun zevkli ve keyifli bir oyun millet dert edinmiş oyunda toprak alacağız diye ona hitaben vardım  :smile:
Oyunda parayla satilan seyleri sen savasarak kazanabileceksen tabiki hirs yapip almak icin cabalayacaksin? Sen eglence icin trolleme icin oynuyorsan herkesten ayni seyi bekleyemezsin  :sceptic:

Edit: Sekban aynen dedigin gibi  :teethhappy:

Edited by HackYourMind, 13 June 2013 - 03:44 PM.

PaTRoNl #17 Posted 13 June 2013 - 03:46 PM

Second Lieutenant

• Clan Commander
  • 10749 battles
  • 1,466
  • [LOTH-] LOTH-

View PostHackYourMind, on 13 June 2013 - 03:43 PM, said:

Oyunda parayla satilan seyleri sen savasarak kazanabileceksen tabiki hirs yapip almak icin cabalayacaksin? Sen eglence icin trolleme icin oynuyorsan herkesten ayni seyi bekleyemezsin  :sceptic:

Edit: Sekban aynen dedigin gibi  :teethhappy:

Trolleme için oynasam forumda takılmam zaten normal bi oyuncu gibi oynarım ancak arkadaşlar çok fazla kaptırmış dediğim bu sadece  tabiki bende T 10  tank almaya çalışıyorum ama böyle dünyanın sonu gelmiş bütün topraklar bilmem kimin olmuş tabi tarz meselesi ama bakış açım budur.

HackYourMind #18 Posted 13 June 2013 - 03:48 PM

Lieutenant

• Player
  • 16783 battles
  • 1,790

View PostPaTRoNl, on 13 June 2013 - 03:46 PM, said:

Trolleme için oynasam forumda takılmam zaten normal bi oyuncu gibi oynarım ancak arkadaşlar çok fazla kaptırmış dediğim bu sadece  tabiki bende T 10  tank almaya çalışıyorum ama böyle dünyanın sonu gelmiş bütün topraklar bilmem kimin olmuş tabi tarz meselesi ama bakış açım budur.
Trollemeden kastim eglenceyi on planda tutan  :blinky:  forumumuzdaki mevcut trollere dedigim degil yanlis anlama orasini  :bajan:

PaTRoNl #19 Posted 13 June 2013 - 03:52 PM

Second Lieutenant

• Clan Commander
  • 10749 battles
  • 1,466
  • [LOTH-] LOTH-

View PostHackYourMind, on 13 June 2013 - 03:48 PM, said:

Trollemeden kastim eglenceyi on planda tutan  :blinky:  forumumuzdaki mevcut trollere dedigim degil yanlis anlama orasini  :bajan:

Bazı konular oluyo oyundayken oyunu bırakıp çıkan veya afk olanlar ben o tür trol  sandım  her neyse işte ben bu ilk 10 -20 de yabancı clanların olmasını bi açıdan bu ego tatminine bırakıyorum adamlar real hayatta alamdıklarını pc oyunuyla almaya çalışıyo anlatmak istediğim bu .

Black_Rainbow_ #20 Posted 13 June 2013 - 04:17 PM

Warrant Officer

• Player
  • 41043 battles
  • 929
  • [TAF-G] TAF-G

View PostPaTRoNl, on 13 June 2013 - 03:52 PM, said:

Bazı konular oluyo oyundayken oyunu bırakıp çıkan veya afk olanlar ben o tür trol  sandım  her neyse işte ben bu ilk 10 -20 de yabancı clanların olmasını bi açıdan bu ego tatminine bırakıyorum adamlar real hayatta alamdıklarını pc oyunuyla almaya çalışıyo anlatmak istediğim bu .

O olay öyle değil.Herkes sistemli oynuyor ve başarı sağlıyor.Öyle saatlerce de oynamıyorlar bizim gibi.Oynarsa da alayda zevkini çıkara çıkara güle oynaya abuk subuk tanklarla yenerek oynuyor.Birkaç tanıdığımız insan da var ve senin söylediğin gibi gerçek hayatta başaramadığını oyuna yansıtıyor falan değil gayet oyunda olduğundan çok daha başarılı hayatları var.Bu bir oyun elbette her nasıl ki sen arkana yaslanıp müzik dinleye dinleye oynamaktan zevk alıyorsan bahsettiğin insanlarda beraber hareket edip oyun içi hırsı zevke dönüştürerek oynuyorlar.Oyunun neresindesin hangi açıdan bakıyorsun karışamam ama uğraştığın şey için başarı ve tanınırlık sağlandığında(getirisi olmasa bile)insan daha bir şevkle oynuyor.Oyunu oynanır kılan şey tam da bu.

Edited by Detanoks, 13 June 2013 - 04:18 PM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users