Jump to content

Yeni sefer sisteminin ilerleyişi

• This topic is locked This topic is locked
58 replies to this topic

BreathTaking #41 Posted 19 June 2013 - 02:51 PM

Corporal

• Player
  • 14464 battles
  • 113
@kozoka  :teethhappy:

%95 başarılı diplomasi demek emeğimize saygısızlık oluyor bence.. Etap 1'in ilk günü topraga çıktığımızdan itibaren 1 kez dahi yenilmedik. ( müttefiklere bırakılan toprakları yenilgiden saymıyorum )

Bu etkinlikte tek başına bir başarı elde etmen mümkün değil mutlaka belirli anlaşmalar olmalı. Kaldı ki bu etkinlik en iyinin kim olduğunu kanıtlama amaçlı yapılmadı sonuçta.. Ben de gri ittifak üyelerinin ( ya da fusion ) birbiriyle savaşmasını daha iyinin kim olduğunu görmek isterim mesela.  :teethhappy:

OtonomAktor #42 Posted 19 June 2013 - 04:56 PM

Warrant Officer

• Player
  • 20596 battles
  • 868

View PostBreathTaking, on 19 June 2013 - 02:51 PM, said:

@kozoka  :teethhappy:

%95 başarılı diplomasi demek emeğimize saygısızlık oluyor bence.. Etap 1'in ilk günü topraga çıktığımızdan itibaren 1 kez dahi yenilmedik. ( müttefiklere bırakılan toprakları yenilgiden saymıyorum )

Bu etkinlikte tek başına bir başarı elde etmen mümkün değil mutlaka belirli anlaşmalar olmalı. Kaldı ki bu etkinlik en iyinin kim olduğunu kanıtlama amaçlı yapılmadı sonuçta.. Ben de gri ittifak üyelerinin ( ya da fusion ) birbiriyle savaşmasını daha iyinin kim olduğunu görmek isterim mesela.  :teethhappy:

valla bende isterim ama çıkarlar izin vermiyor böyle şeylere işte :wacko:

_H_U_N_T_3_R_ #43 Posted 20 June 2013 - 01:16 AM

Private

• Player
  • 58658 battles
  • 33
  • [FETIH] FETIH
ya şu oyunda en iyi 4 klan gidip de elin fakirlerinin yaşadığı daha toprağa ilk defa çıkmış klanların olduğu yere saldırırsa diplomasi falan değil beleşçilikdir bu gitsene avrupanın ortası yiyorsa :D
he tabi %44 wr lik klanları yenmek için pts efe kazna exnom un müttefik olması lazım doğru yoksa ezip geçeler hepsini mazallah   :smile:

BreathTaking #44 Posted 20 June 2013 - 11:42 PM

Corporal

• Player
  • 14464 battles
  • 113

View PostKozoKa, on 20 June 2013 - 01:16 AM, said:

ya şu oyunda en iyi 4 klan gidip de elin fakirlerinin yaşadığı daha toprağa ilk defa çıkmış klanların olduğu yere saldırırsa diplomasi falan değil beleşçilikdir bu gitsene avrupanın ortası yiyorsa :D
he tabi %44 wr lik klanları yenmek için pts efe kazna exnom un müttefik olması lazım doğru yoksa ezip geçeler hepsini mazallah   :smile:

Avrupanın hatırı sayılır kısmı bizimdi etkinlik gelmeden önce hatırlatırım  :smile: Müttefiğimiz falan da yokdu tek başımızaydık Efe-x ile  :smile:

Black_Rainbow_ #45 Posted 21 June 2013 - 10:01 AM

Warrant Officer

• Player
  • 41043 battles
  • 929
  • [TAF-G] TAF-G
Tabii ki güçlü bir klansan her şekilde üstünlük sağlarsın hatta bu bir gereksinim olur oluşumunu tamamladığında.Ama mübarek hepten kapitalist düzen gibi oldu böylede.İsyan da olmayınca büyük klanlar iyice cozuttu.Zaten stage bitince puan kadar da altın alacakları için afrikanın ücra köşelerine gittiler.Kimseyi de sokmadılar.Buradan başarabiliyorsanız sizde yapın madem dediğinizi duyar gibiyim.Bende şunu sorarım tüm abi ve kardeşlerime.Bu bir pastadan herkes pay alsın sistemi değil miydi?Sistemi oturmuş klanların çok iyi hazırlanacağı zaten beklenen birşeydi.Benim demek istediğim büyük klanlar zaten yeteri kadar kazanç ve başarı sağlıyordu.Bu işi ayağa düşürdüklerinde küçük klanların hangisi görüldü haritada?Bunu sorgulayın kime yaradı bu iş top 20-30 daki klanlar haricinde?

Edited by Detanoks, 21 June 2013 - 10:02 AM.

Darkness_Whisper #46 Posted 21 June 2013 - 10:25 AM

Sergeant

• Player
  • 55478 battles
  • 253
  • [R4D] R4D
Büyük klanlar yeteri kadar başarı sağlıyor diye onlara daha az ödül verilsin der gibi konuşuyorsun.
Amaç tüm klanların katılımı sağlamaktı. Ayrıca her ne şekilde yapılırsa yapılsın, büyük klanlar dediğin gibi iyi hazırlandığından büyük ödülleri onlar alacaklardır. Doğrusu da budur, başarısız bir klan veya büyük başarı gösteremeyenler de mi m60 pattoon alsın?

_H_U_N_T_3_R_ #47 Posted 21 June 2013 - 06:38 PM

Private

• Player
  • 58658 battles
  • 33
  • [FETIH] FETIH

View PostDetanoks, on 21 June 2013 - 10:01 AM, said:

Tabii ki güçlü bir klansan her şekilde üstünlük sağlarsın hatta bu bir gereksinim olur oluşumunu tamamladığında.Ama mübarek hepten kapitalist düzen gibi oldu böylede.İsyan da olmayınca büyük klanlar iyice cozuttu.Zaten stage bitince puan kadar da altın alacakları için afrikanın ücra köşelerine gittiler.Kimseyi de sokmadılar.Buradan başarabiliyorsanız sizde yapın madem dediğinizi duyar gibiyim.Bende şunu sorarım tüm abi ve kardeşlerime.Bu bir pastadan herkes pay alsın sistemi değil miydi?Sistemi oturmuş klanların çok iyi hazırlanacağı zaten beklenen birşeydi.Benim demek istediğim büyük klanlar zaten yeteri kadar kazanç ve başarı sağlıyordu.Bu işi ayağa düşürdüklerinde küçük klanların hangisi görüldü haritada?Bunu sorgulayın kime yaradı bu iş top 20-30 daki klanlar haricinde?
al işte adam açıklamış ne güzel
Allah kimseye açgözlülük vermesin...
,

Edit:Ben m60 alacam diye gitmişim tam 4m para harcamışım (ki daha tier 6 lara yeni geldik bunun 8-9-10 u var) crewleri goldla dönüştürmüşüm ne güzel 30-35k puanımız var elin açgözlü exnomu teslası gelmiş altlı üstlü giriyo landinge adamlarını sokuyo vb. zaten ilk 5tesin neyin açlığı bu.

Edited by KozoKa, 21 June 2013 - 06:42 PM.

Zaym1n #48 Posted 27 June 2013 - 09:50 AM

Corporal

• Player
  • 19970 battles
  • 152
Açlık değil bu, bir anlaşma var orda 4 klan arasında yapılan ve bu klanlar birbirlerini ilk 5 e sokacaktı, 3-5 toprak elinde tutarak yapılacak bir iş değil EXNOM ilerleyip toprak alıyo arkadan EFE'ye KAZNA'ya bırakıyo toprakları. Şuan görüyoruz TESLA ilk stage de ilk 5 e girdi şimdi sıra 1STLT'de. Yani bir klana savaşıyo diye sözlü olarak saldırmak doğru değil. Kaldı ki Afrika'da güçsüz klanlar sadece seferler başlamadan önce vardı şimdi tüm BIA, SBP klanları orda HAMI, PRIDE, HARD5, OM-V ve OM-X Afrika'da toprak tutuyor. Bunlar çok güçsüz klanlarda benim mi haberim yok? Haydin birbirimize dalalım diye seferlere katılmıyoki klanlar, doğru düzgün bir strateji oluşturarak katılıp başarı elde ediyolar. Şuan olan ittifak Avrupa'da yer tutsa çok farklı bir tablo çıkmayacaktı ancak şuanki toprak paylaşımını Afrika'da başka klanlar yapacaktı. Wanted_01'in söylediği gibi başarısız veya yetersiz klanlar mı ilk 30 a girip ödülleri alsın.

Edited by Zaym1n, 28 June 2013 - 08:53 AM.

Black_Rainbow_ #49 Posted 27 June 2013 - 10:44 AM

Warrant Officer

• Player
  • 41043 battles
  • 929
  • [TAF-G] TAF-G

View PostZaym1n, on 27 June 2013 - 09:50 AM, said:

Açlık değil bu, bir anlaşma var orda 4 klan arasında yapılan ve bu klanlar birbirlerini ilk 5 e sokacaktı, 3-5 toprak elinde tutarak yapılacak bir iş değil EXNOM ilerleyip toprak alıyo arkadan EFE'ye KAZNA'ya bırakıyo toprakları. Şuan görüyoruz TESLA ilk stage de ilk 5 e girdi şimdi sıra 1STLT'de. Yani bir klana savaşıyo diye sözlü olarak saldırmak doğru değil. Kaldı ki Afrika'da güçsüz klanlar sadece seferler başlamadan önce vardır şimdi tüm BIA, SBP klanları orda HAMI, PRIDE, HARD5, OM-V ve OM-X Afrika'da toprak tutuyor. Bunlar çok güçsüz klanlarda benim mi haberim yok? Haydin birbirimize dalalım diye seferlere katılmıyoki klanlar, doğru düzgün bir strateji oluşturarak katılıp başarı elde ediyolar. Şuan olan ittifak Avrupa'da yer tutsa çok farklı bir tablo çıkmayacaktı ancak şuanki toprak paylaşımını Afrika'da başka klanlar yapacaktı. Wanted_01'in söylediği gibi başarısız veya yetersiz klanlar mı ilk 30 a girip ödülleri alsın.

Bizim sıkıntımız zaten bize niye tank veya altın verilmiyor veya başarı gelmiyor değil.Madem yine en büyük klanlar en başta olacaktı küçük klanların esamesi okunmayacaktı.Neden bu uygulamaya gidilip bizi klan savaşlarından mahrum bıraktılar.Sıkıntı burada.Olay klanlar birbirini kayırıyor değil yoksa.Siz bunu anlamıyorsunuz.Bu kadar saçma bir sistemin gelmesi kime yarıyor?Ya da kime yaraması düşünülerek yapıldı bir bunu düşünün bir de sonuçlara bakın.Yoksa isyansız turlarda zibilyon tane toprak tutan klanlar değil sorun.Yani kıskanmıyoruz başarılarınızı haklı bir üstünlüğünüz zaten olmalı bu oyuncu kalitesiyle.

Edited by Detanoks, 27 June 2013 - 10:46 AM.

Zaym1n #50 Posted 27 June 2013 - 11:17 AM

Corporal

• Player
  • 19970 battles
  • 152

View PostDetanoks, on 27 June 2013 - 10:44 AM, said:

Bizim sıkıntımız zaten bize niye tank veya altın verilmiyor veya başarı gelmiyor değil.Madem yine en büyük klanlar en başta olacaktı küçük klanların esamesi okunmayacaktı.Neden bu uygulamaya gidilip bizi klan savaşlarından mahrum bıraktılar.Sıkıntı burada.Olay klanlar birbirini kayırıyor değil yoksa.Siz bunu anlamıyorsunuz.Bu kadar saçma bir sistemin gelmesi kime yarıyor?Ya da kime yaraması düşünülerek yapıldı bir bunu düşünün bir de sonuçlara bakın.Yoksa isyansız turlarda zibilyon tane toprak tutan klanlar değil sorun.Yani kıskanmıyoruz başarılarınızı haklı bir üstünlüğünüz zaten olmalı bu oyuncu kalitesiyle.

Söylediklerinize katılıyorum seferlerin bu haliyle verimli olmayacağı konusunda. En azından clan savaşları haritası genişletilebilir ve ilk 50 klan ödüllendirilecek şekilde yapılabilirdi böylece daha fazla klan yararlanabilirdi. Ancak benim asıl yorum yazmamın sebebi birkaç güçlü klanın oluşturduğu ittifakın sanki adaletsizlik varmış, hile ile bu hale gelmişler gibi vurgulanması. Eskiden mahallede maç yaparken iyi oynayanlara denir ya siz aynı takımda olmayın çok güçlü oluyosunuz diye ona benziyo buda.

Edited by Zaym1n, 27 June 2013 - 11:22 AM.

Go1d_Rush #51 Posted 28 June 2013 - 03:55 PM

Warrant Officer

• Clan Commander
  • 42848 battles
  • 658
Keşke söylendiği gibi EXNOM toprak ala ala ilerleseydi arkadakilere bıraksaydı en azından "adamlar güçlü ne yapalım denedik yenildik abi" derdik. EXNOM'un yaptığı tek şey bölgedeki klanların TS'sine gelip buraları bize bırakın ben ilk 5'e girince size bırakıcam buraları demek oldu. Anlamsız bir şekilde 3-4 düşmanla yapılacak savaşlara çip yetiştiremeyecek olan EXNOM'a eyvallah çekti ne kadar karaktersiz klan varsa. Birtek BABA ve K-K klanları topraklarını vermedi ve EXNOM ilk stagede ilk 5'e giremedi bu direniş karşısında. Benim TS'me gelip 150k puanla bitirmek istiyoruz diye atar yapanlar 70k'yla kapattılar. Ardından da 2. stage başında müttefiklerini bizim bölgeye sokmakla tehdit ettiler. KAZNA'yı getirirmiş , PTS'yi getirirmiş vs. Kısacası benim irtibata geçtiğim adı olmayan devler ittifağının politikası güç birliği değil göz korkutmaktı. İşlerini de bu şekilde idare ettiler bugüne kadar. PRIDE klanı ilk stage'de iyi bir yerdeydi. Çekirge sürüsü üzerlerinden geçti , adamlar yalan oldu dedik. 2. stage de hoop bi bakıyosun 15 toprak tutuyor PRIDE. Ağa babaları kendi malıymış gibi harita parselleyip dağıtıyorlar. Tabi hata öncelikle WG'nin. İlk stage'de isyanı iptal et, ikincisinde geri getir. Böyle bir durumda KAZNA ve ekibinin klan kalitelerinin yanında diğer etkenlerde avantaj olarak kullanılıyor. Üstüne bir de PRIDE , PZK gibi yalakalığı seven klanlarda bu ekibe dahil oluyor resmi olmasa da. PZK maaşallah EXNOM'da isyan çıkmasın ve oyuncular savaş sayılarını tamamlasın diye varını yorunu ortaya koyuyor. Hergün göstermelik 4 savaş =)

Her neyse bazı arkadaşlar içinde bulundukları klanları çok sahiplendiği için daha fazla uzatmak istemiyorum. Ama belli ki işlerin nasıl yürütüldüğünü öğrenmemişsiniz yönetimlerinizden , ben sadece şahit olan biri olarak anlatmak istedim yaşanan süreci.

Zaym1n #52 Posted 28 June 2013 - 09:25 PM

Corporal

• Player
  • 19970 battles
  • 152
Dolaylı yoldan laf çarpmaya gerek yok diğer yorumlardan da görüldüğü gibi pek çok kişi her klan birbirine saldırsın ittifak olmasın güçlü klanlar birbirini yerken herkes geriye kalanları toplasın istiyorlar. Burada amaç ne güç gösterisi ne de başka bir girişim, tek yapılmak istenen rahatlıkla tüm dost klanlara m60 ve madalyaları kazandırmak ben efe-x'in oyuncusuyum bu klanın bana kattığı pek çok şey var bana yararı olan bir klan tabi ki sahiplenicem. PRIDE veya PZK'nın ne yaptığı beni ilgilendirmiyo ben klanımın çıkarını düşünürüm şuan bu klandayım, müttefiklerimizin ve klanım hakkında yanlış olarak gördüğüm yorumlara cevap vermek benim tercihim. Sonuç olarak burada diplomasi var her savaşta, her etkinlikte çarpışmak gerekmiyo.

Edited by Zaym1n, 28 June 2013 - 09:26 PM.

Black_Rainbow_ #53 Posted 28 June 2013 - 11:44 PM

Warrant Officer

• Player
  • 41043 battles
  • 929
  • [TAF-G] TAF-G
Klanların derdi beni pekte ilgilendirmiyor.Ben yapılan etkinliğe fıtık oluyorum.Ne gerek vardı ortalığı karıştırmaya herşey tıkırındaydı zaten.WG klan savaşlarını nerfledi resmen.

orkhun #54 Posted 03 July 2013 - 06:32 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 46765 battles
  • 1,283
  • [FERSA] FERSA
Bence güzel bir etkinlik... mürettebatları düşük seviye tanklara aktararak ek özelliklerde ilerleyebilir "M" master gunner brövesi almadıysan alma şansı yeni başlayan oyuncuların girmesi vs vs vs güzel gelişmeler altın ve zaman harcatması dışında... 10. seviye tankım var diye buna engel olmamak gerek diye düşünüyorum

fasdfsw #55 Posted 03 July 2013 - 07:03 PM

Corporal

• Player
  • 44329 battles
  • 132
Not: Önceki başlıkta yazmıştım aynısını buraya kopyalim dedim :) Herkese başarılar..

Bunun adı klan savaşı değilki tank al sat oyunu oldu :) Tamam tier 1, 2, 3 4, 5 ee sonrası... Her klan kaldıramaz sürekli tank değiştirmeyi. Millet bu oyunu zevk almak için tier10 tankını kasmak için bide akşam gelince bir kaç klan savaşı yapmak için oynuyordu.. Sürekli premium tanklarla para kasıp tank alıp satmak için oynamıyordu ki.. Millet açılan tankının parasını kasmak için bile zorla premium tankla oynuyor zaten. Birde eksiden klan savaşlarına katılan klan sayısıyla şimdi özelliklede tier sayısı yükseldikten sonraki klan savaşlarına katılan klanların sayı olarak istatisliklerini yayınlasalar, şahsen ben merak ediyorum ne düzeyde klanları oyuna dahil ettiniz ne düzeyde klan savaşlarından soğuttunuz..

beyinbedava #56 Posted 05 July 2013 - 07:23 AM

Lance-corporal

• Player
  • 12224 battles
  • 83
Bu campaign'i böyle yapacaklarsa bir daha hiç yapmasınlar. Büyük klanların birlikte haritada sabit bir yere oturup savaşmadan gold farmlamasını engellemek amaçlı bu işe giriştiler, şu an durum çok daha vahim. Bokunu çıkartmayı iyi bilir oyuncular böyle şeylerin.
Şu an stage 3 itibariyle belki de haritadaki bütün klanlar biribiriyle nap yapmış durumda. Çünkü ellerindeki toprakları kaybetmedikleri sürece victory point kazanmaya devam edecekler.
Dilerim M60 çok boktan bir tank olur... yoksa ilk 30 dışında kalmış iyi klanlara yazık olacak.

HackYourMind #57 Posted 05 July 2013 - 07:41 AM

Lieutenant

• Player
  • 16783 battles
  • 1,790

View Postbeyinbedava, on 05 July 2013 - 07:23 AM, said:

Bu campaign'i böyle yapacaklarsa bir daha hiç yapmasınlar. Büyük klanların birlikte haritada sabit bir yere oturup savaşmadan gold farmlamasını engellemek amaçlı bu işe giriştiler, şu an durum çok daha vahim. Bokunu çıkartmayı iyi bilir oyuncular böyle şeylerin.
Şu an stage 3 itibariyle belki de haritadaki bütün klanlar biribiriyle nap yapmış durumda. Çünkü ellerindeki toprakları kaybetmedikleri sürece victory point kazanmaya devam edecekler.
Dilerim M60 çok boktan bir tank olur... yoksa ilk 30 dışında kalmış iyi klanlara yazık olacak.
WG bugune kadar bunun kadar sacma bir fikir getirmedi valla, m60 da kesinlikle cok cok iyi bir tank olur oyunun iyice icine ederler.

House_Of_The_Rising_Sun #58 Posted 09 August 2013 - 04:53 PM

Lance-corporal

• Player
  • 26693 battles
  • 74
  • [SPIKE] SPIKE
WG Clanwars esittir diplomasi esittir ittifaklar entrikalar yalakaliklar hainlikler
WG ESL turnavalari esittir e-spor esittir esas yaris

bosuna yormayin kendinizi
bu oyun farkli sistemlerle isliyor
herkesin tercihi farkli

BabadanFakir #59 Posted 10 October 2013 - 03:51 AM

Second Lieutenant

• Clan Diplomat
  • 8391 battles
  • 1,332
  • [6-45] 6-45

View Poststbyerdem, on 11 June 2013 - 11:28 PM, said:

Kendi klanımı eleştiriyorum ona bile - basıyosunuz artık. Forumdan soğuttunuz beni ya. Bir gün basacam küfürü o -'leri alın diye.. komple ban yicem herkes rahatlicak.

kardeşim sen bırak kendi klanını eleştirmeyi herkes biliyor ki burada ki türk oyuncularının neredeyse yarısı turks çıkışlı oyunu oynamayı öğrenen komutan oluyor +1

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users